Vlissiogsche Courant TWEEDE BLAD GEMEENTEBESTUUR BRIEVEN UIT DE HOFSTAD BINNENLAND Uit de Vlissingsche Courant an vóór 50 jaar. firma J. I VAN DER LINDE ZONEN SPORT van de van Zaterdag 6 Mei 1933. No. 107. BEKENDMAKING. Aangifte van nieuwe leerlingen voor de Openbare Lagere Scholen. Burgemeester en Wethouders van Vlissin- gen maken bekend, dat vanaf Maandag 8 Mei tot en met Zaterdag 20 Mei e.k. gelegenheid bestaat tot aangifte van nieuwe leerlingen voor de Openbare Lagere Scholen ter gemeen te-secretarie le Afdeeling (Kamer 7) iederen werkdag van 9—12 f2 uur en van 25% uur (Zaterdags alleen van 9 tot 12y4 uur). Het nieuwe schooljaar begint 1 September 1933. Toegelaten kunnen warden de kinderen, die vóór of op 1 September 1933 zes jaar zijn ge worden. Zij, die in het bezit zijn van een trouwboek je, worden verzocht dit bij de aangifte mede te brengen. Vlissingen, 6 Mei 1933. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. Verkiezing. Scheveningen. Boeken. Zou er wel een land zijn waar de verkie zing voor de Volksvertegenwoordiging zoo tam en taai, naargeestig saai verloopt ols in ons land Wie wel eens in een ander land soo'n dag heeft meegemaakt, stond er ver bouwereerd over de drukte, overal in alle wijken, bij alle bureaux. Hier te lande gaat zoo'n dag haast ongemerkt voorbij. Zelfs de onvermijdelijke borden bij den ingang der bureaux, waarop nog even de laatste maal de aandacht der kiezers wordt gevraagd, ontbreken in Den Haag zelfs. Er zijn wijken waar geen propagandist of strooibil jetten-bezorger een voet zet, omdat het toch nutteloos is. Op de stembureaux heerscht een rust als •n de kerk. Geregeld loopen de stem-lustigen af en aan, maar stemming is er bij die stemming niet. Wel komt men goed en ge willig ter stembus. Ruim 96 van de Haag- sche kiezers as opgekomen; er bleven er maar tienduizend weg. Het aantal ongeldige stemmen bedroeg "dertién duizend. Vermoe delijk zijn dit voor het grootste deel men- schen, die zonder stemplicht thuis gebleven waren. Rekent men van de tien duizend thuisblijvers af alle zieken, alle inmiddels overleden personen, allen, die verhuisd zijn en allen die inderdaad dien dag afwezig zijn, dan zal er niet veel meer overschieten van opzettelijke dienst"-weigeraars. Ongetwijfeld bevordert de stemplicht wel, dat er beter gestemd, d.w.z. opgekomen wordt. De vergeetachtigen hebben nu een prikkel en de tragen haasten zich iets meer. Eenig bezwaar aan dezen plicht bestaat er niet en het is ten slotte beter dat zooveel mogelijk kiezers deelnemen, nu eenmaal ieder kiezer is. Het oude stelsel van kiezers- ophalen is gelukkig uit en daarom is die plicht tot opkomen niet kwaad. Principieele bezwaren zijn „gezocht" te achten. Overigens valt voor Den Haag van den uitslag niet veel te zeggen. Het algemeene verschijnsel van opschuiving naar meest links en uiterst rechts valt ook hier waar te nemen, nogal in sterke mate^naar links. Toen nog hot oude districten-stelsel be stond, leverde Den Haag drie afgevaardigden van de honderd. Sedert is Den Haag zóó uitgebreid, dat als dit stelsel thans nog in werking was, Den Haag er niet drie, maar zeven zou moeten kiezen. Daaruit ziet men hoe bij een vast aantal afgevaardigden het zwaartepunt hoe langer hoe meer naar de steden wordt verlegdAmsterdam had er vroeger 9 en Rotterdam 5 afgevaardigden. Dit zou nu geweest zijn 11 en 8. Een vierde deel van de gansche Kamer wordt dus nu door die drie plaatsen gekozen, terwijl het vroeger maar een zesde deel was. Men ziet, dat met de evenredige vertegenwoordiging niet meer voor oogen, maar een eenvoudig rekensommetje doet dit duidelijk worden. Het is, wat dit betreft, maar gelukkig dat het oude stelsel niet meer bestaat, want de lokale fceteekenis van een afgevaardigde is zeer sterk verminderd. Ware de oude toestand er nog, dan zou het overwicht der steden wel heel sterk zijn en zouden de kleinere plaat sen zich eenigermate achtergesteld gevoelen, want hun district zou hoe langer hoe groo te? worden. De verschuiving van het aantal zetels is een punt, waarop wij nog nimmer de aan dacht gevestigd zagen, maar dat inderdaad wel heel curieus is te achten. Natuurlijk is het volkomen billijk dat dit geschiedt en men mag het loven dat wat dit betreft de even redige vertegenwoordiging is ingevoerd, want het zou geen aangenamen indruk "maken als telkens alle andere districten werden ver groot om zetels af te staan aan de groote gemeenten. Nu past dit alles zich aan zonder dat iemand er eenige aandacht voor heeft. En dus wordt daarover ook niet gejammerd door hen, die zich anders misschien achter gesteld zouden gevoelen. De gemeenteraad heeft de wijzigiijg dei* Winkelsluitingsverordening ten aanzien van Scheveningen niet aanvaard. Verruiming van de uren is dus niet toegestaan. Wederom een fout fe. meer-tegenover de badplaats, waar van het belang aan de politiek wordt opge offerd. We behoeven er niet over uit te wei den, maar alleen betreuren, dat het lot van de badplaats in handen ligt van politieke menschen, die nooit veel verder kijken dan hun eigen politiek belang. Het endje zal m deze de last wel dragen. Scheveningen zal dieper wegzinken en Holland zal door andere landen wel de beste klanten worden afge snoept. De boekhandelaren spannen alle krachten in voor de boeken-week. Het gaat niet best in dezen handel en een extraatje mogen de handelaren wel hebben. Voor hen zijn de tijden slechtboeken zijn in veler oogen niet veel meer dan weelde en daarop wordt aanstonds bezuinigd. Dat kan te gemakke- lijker omdat het geestelijke genot van het lezen toch mogelijk is door de leesbibliothe ken, die voor een paar oenten de gewenschte lectorum verschaffen. Daar kan de boek handelaar niet tegen concurreeren. Of de boekenweek zal helpen Men heeft in ons kleine land nooit gerealiseerd de moeilijkheid, dat altijd slechts een beperkt afzetgebied voor Hollandsche boeken bestaat an dat dus alles op alles dient gezet te wor den om de prijzen zoo laag mogelijk te hou den. De wijze van uitvoering moet zich daarbij aanpassen, maar daar wil men niet aan. De uitvoering is maar al te dikwijls veel te kostbaar en stelt den aankoop buiten het bereik van zeer velen. Verder is het voort durend onbeperkt aan de markt brengen van nieuwe boeken door de uitgevers eer een strop dan een voordeel voor de boekhande laren. Het schrikt eer af dan dat het aan lokt tot koopen. Hoeveel duizenden, mis schien wel tienduizenden boeken en boekjes over de herdenking van Prins Willem I lig gen er thans onverkocht in de magazijnen Die risico drukt op alle uitgeverij. De boekhandelaren kunnen zich uitsloven, maar zij staan machteloos tegenover de euvelen, zoowel de verminderde financieele draagkracht van het pubhek als de ver- meerdere productiviteit der uitgevers. EIBER. RAADSOVERZSCHT De vergadering van gisterenmiddag werd geopend met een korte toespraak van het oudste lid in jaren, den heer M. van der Beke Callenfels, die den voorzitter geluk wenschte met zijn herstel. De voorzitter zegde den heer Callenfels hartelijk dank voor deze woorden en den raad voor zijn instemming. Tevens betuigde de voorzitter den heer Laernoes dank voor de wijze waarop hij ge- aurende ruim 4 maanden zijn functie heeft waargenomen. Het. voorstel tot opheffing van de gemeen telijke groente- en fruitveiling werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Trouwens in de gegeven omstandigheden kon de raad moeilijk anders doen. De veiling heeft de gemeente altijd geld gekost en van de ver wachtingen die men met de oprichting heeft gekoesterd, dat wij een export-veiling zouden krijgen is, zooals de heer Van Hal opmerkte, nooit iets gekomen. De rails werden wel ge legd voor het vervoeren der spoorwegwagons, doch zij werden nooit gebruikt. De heer Van Oorschot betreurde het dat de gemeentelijke veiling werd opgeheven, doch hij moest zich ook bij het voorstel neerleggen. De strop is voor de gemeente werkelijk al groot genoeg geweest en na het verzet der handelaren kónden wij onmogelijk anders doen dan den knoop doorhakken. De voorzitter wees er nog op dat hiermede de laatste gemeentelijke veiling in ons land verdwijnt. Hij verwachtte niet veel heil van een coöperatieve veiling, welke de heer Van Oorschot gaarne in het loven zou roepen. De heer Van Hal opperde het denkbeeld van het oprichten van een centrale groentenmarkt. Er werden enkele vragen gesteld wat er met het gebouwen-complex zou gebeuren. Burg. en Weth. kunnen daarop nog geen antwoord geven. Nu tot opheffing is besloten kan worden nagegaan wat er met de gebou wen of na eventueele afbraak, met de ter reinen kan worden gedaan. Deze terreinen zijn uiterst geschikt voor bebouwing en het aspect zal daardoor veel verbeteren. Buitengewone tyden eischen buitengewone maatregelen. Dit is met volle recht van toe passing op het waterleiding-vraagstuk. Wij moeten uitzien naar een goede watervoor ziening. In normale tijden zouden wij een definitieve oplossing van het vraagstuk trachten te vinden. De kosten daaraan ver bonden zijn echter zoo groot, dat daarover thans niet gedacht kan worden. Er is nu een voorloopige oplossing en hierop legde de voorzitter speciaal den nadruk, door water van Middelburg te betrekken. Er zal een contract worden gesloten voor het leve ren van 100.000 M3. water. Een definitieve regeling is dus tot later uitgesteld. Het voorstel van Burg. en Weth. tot ver bouwing van de school aan de Coosje Bus- kenstraat vond verzet bij de anti-rev. frac tie, omdat te groote financieele offers van de gemeente gevraagd worden. De heeren Sorel en de wethouder van financiën wezen er uitdrukkelijk op dat dit hun eenige, doch daarom juist zoo gewichtige bezwaar was. De wethouder van financiën zou gaarne het voorstel steunen, doch hfj kon thans niets anders doen dan er zich zoo krachtig mo gelijk tegen te verzetten. De financieele re denen gaven by hem den doorslag. Zoo krachtig het voorstel werd bestreden door den wethouder van financiën, even krachtig werd het verdedigd door zijn collega van onderwijs. Als het voorstel dat in Maart werd aangenomen, werd doorgezet, krijgen wij lapwerk. Een moderne bijzondere Ulo school en een ouderwetschen vleugel voor de openbare school. De financieele bezwaren van den heer Laernoes werden door den heer Van Hal bestreden, die er de aandacht op vestigde dat wij van „de Schelde" 60.000 hebben ontvangen voor de school in de Wa- genaarstraat en dat wij daarvan toch wel 35.000 mogen gebruiken om in de Coosje Buskenstraat de beide ULO-scholen een be hoorlijk onderdak te bezorgen. De heer Paap kon het voorstel van Burg. en Weth. met volle overtuiging steunen. De heeren Laer noes en Sorel bleven hun bezwaren hand haven, doch met 13 tegen 6 stemmen werd het voorstel van Burg. en Weth. aangeno men. De ULO-scholen zullen dus binnenkort in het bezit komen van een gebouw, dat aan behoorlijke, niet overdadige eischen voldoet. De tegenwoordige toestand in de Wagenaar- straat kon in geen geval bestendigd blyven. Een vierde belangrijk voorstel was dat tot opbouw van den gevel van het Beeldenhuis. Geen der leden verzette zich daartegen en de voorzitter verheugde zich er in hooge mate over dat deze historische gevel eerlang weer zal worden opgebouwd. Voor den steun van rijk, provincie en particulieren ontvan gen bracht hij openlijk een woord van wel- gemeenden dank. Onze lange agenda van 20 punten was hiermede afgehandeld, want de andere pun ten gaven geen aanleiding tot discussie. Alleen mag nog wel afzonderlijk geme moreerd worden dat wij voor niet minder dan 16.292 aan bouwgrond verkochten. In de bouwvakken komt dus weer heel wat werk, wat een verblijdend verschijnsel mag v/orden genoemd. De voorzitter bracht in herinnering het plotseling overlijden van den heer P. F. Auer, die 20 jaar lid van den gemeenteraad, waarvan 8 jaar wethouder, is geweest. Hij bracht hulde aan zijn nagedachtenis voor de wijze, waarop hij in verschillende functies het gemeentebelang behartigd heeft. Van de rondvraag werd door verschillende leden gebruik gemaakt. In het bijzonder r.iag daaruit nog wel eens naar voren wor den gebracht, dat het werkelijk ongehoord is, zooals de plantsoenen vernield of be schadigd worden. Ouders en opvoeders der jeugd hebben hier een schoone taak te ver vullen, door de kinderen voortdurend te wijzen op het ongeoorloofde van dergelijke handelingen. Hier moet door eendrachtig optreden paal en perk aan worden gesteld. De politie alleen is niet bij machte dit van dalisme te beteugelen. Het publiek moet hieraan medewerken en de voorzitter deed een beroep op opvoeders der jeugd en op de pers om het euvel te helpen bestrijden. De plantsoenen worden „in de bescherming van het publiek aanbevolen" zoo luidt de geijkte term en hieraan dient ieder die op het on geschonden behoud van onze plantsoenen prijs stelt steeds indachtig te zijn. Het twintigste Raadslid. De kabinetscrisis. Naar wij vernemen, heeft dr. H. Colijn in verband met de hem verleende opdracht tot verming van een parlementair kabinet, zich gewend tot de navolgende Tweede Kamer fracties de Roomsch-katholieke, de anti revolutionaire, de Christelyk-historische, de liberale en de vrijzinnig-democratische, met verzoek, zoo mogelijk voor a.s. Dinsdag, hun opvatting te mogen vernemen over een door hem ontworpen regeeringsprogram. De Tweede Kamerverkiezing. In bijvoegsel van de Staatscourant van 6 Mei no. 88 is opgenomen de officleele uitslag van de 26 April gehouden Tweede Kamerver kiezing. Het totaal aantal geldige stemmen heeft bedragen 3.721.800. R.-Kath. Staatsparty 1.037.343 Anti-Rev. Partij 499.890 Christelijk Historische Unie 339.808 Vrijheidsbond ..L258.732 Vrijzinnig-Democratische Bond 188.950 S. D. A. P798è632 Communisten 118.236 R.-Kath. Volkspartij 40.894 Staatkundig. Ger. Partij 93.273 Herv. Ger. Staatspartij 33.988 Nat. Boeren Partij 47.653 Nationaal Herstel 30.329 Christ. Dem. Unie 38.459 Rev. Soc. Partij 48.405 Personeel van revolutionnaïre richting by de artillerie-inrichtingen. Naar van bevoegde zijde wordt vernomen, heeft de directie van de artillerie-inrichting aan de Hembrug van den minister van de fensie een brief ontvangen, waarbij de leden van het personeel, die aangesloten zijn bij een van de partijen van revolutionaire rich ting en die in openbare bestuurslichamen van rijk, provincie of gemeente een leidende functie hebben, voor de keus worden gesteld om bij de artillerie-inrichting ontslag te ne men of voor die openbare functie te be danken. Hierbij worden ook de sociaal-democrati sche arbeiderspartij en het N.V.V. begrepen. Dit zal tengevolge hebben, dat de heeren P. Brand, wethouder te Zaandijk, C. de Dood, wethouder van Oostzaan, en K. Onrust, raadslid van die gemeente, die allen aan de artillerie-inrichtingen werkzaam zyn in een van de beide aangegeven richtingen zullen moeten besluiten. Deze maatregel geldt, met het oog op den aard van het bedrijf, alleen voor de artillerie- inrichtingen. Nieuwe motor- en rijwielwet. Omtrent het ontwerp voor een nieuwe mo tor- en rijwielwet weet „de Tel." mede te deelen, dat nummerbewijzen voor motorrij tuigen niet zullen worden afgegeven indien de motorrijtuigen niet voldoen aan te stellen eischen. Onder de snelheidswedstrijden, waarvoor vergunning vereischt wordt van den minister van waterstaat of van Ged. Staten wordt ge bracht elk rijden met motorrijtuigen en rij wielen ter vaststelling of vergelijking van prestaties hetzij van de deelnemers hetzij van de motorrijtuigen of rijwielen, hetzij van on derdeden daarvan, hetzij van bedrijfsstoffen. Ook de zoogenaamde betrouwbaarheidsritten vallen dus hieronder. Het nieuwe ontwerp verbiedt niet alleen aan bestuurders van motorrijtuigen en rijwie len, maar ook aan bestuurders van andere rij- en voertuigen te rijden over een weg of rijwielpad op zoodanige wijze of met zooda nige snelheid, dat de vrijheid van het verkeer wordt belemmerd of de veiligheid op den weg tot het rijwielpad in gevaar wordt ge bracht. Het verbod van bestuurders van motorrij tuigen en rijwielen, om over een weg of een rijwielpad te rijden, terwijl zij verkeeren on der zoodanigen invloed van het gebruik van alcoholhoudenden drank, dat zij niet in staat moeten worden geacht het motorrijtuig te besturen, wordt ook toepasselijk verklaard op bestuurders van andere rij- en voertuigen. Hij tegen wien wegens dit verbod proces verbaal wordt opgemaakt, moet op eerste vordering van den verbaliseerenden ambte naar zijn rijbewijs afgeven. Voor zoover geen andere bestuurder aanwezig is kan deze amb tenaar het motorrijtuig onder toezicht of in bewaring stellen. Het conflict by de K.L.M. De piloten van de K.L.M., die Dinsdag avond reeds hebben besloten tegen 1 Juli a.s. hun dienstverband met de K.L.M. te beëindi gen, hebben Donderdag aan dit besluit uit voering gegeven. De ontslagaanvragen zijn Vrijdag aan de directie der K.L.M. verzon den. HANDELSREGISTER In de week van 24 April tot 1 Mei werd bij het bureau der Kamer aangifte gedaan van de volgende Inschry vingen: Zeeuwsch-Vlaanderen Ter Neuzen). Hotel „Neutraal", Nieuwstraat 17, hotel- en cafébedrijf. P. A. M. Kongs, Hulst, Wijk F No. 11, en- gros en demi-gros-handel in tabaksfabri katen. I. van der Linde-Bruijschart, Biervliet, Driewegen No. 114, handel in landbouwpro ducten in den ruimsten zin. Jannis Risseeuw Abrzn., Schoondijke W 68a, handel in landbouwproducten in den -rmeest uitgebreiden zin. Terneuzen Tugboat Company, Schoolweg 2. sleepbootreederij. Eigenaar W. Muller. Wijzigingen: Zeeuwsche Eilanden (Middelburg). N.V. Provinciale Zeeuwsche Electriciteits Maatschappij, Koepoortstraat N 29. over leden Lid Raad van Bestuur A. van der Weyde, Zierikzee. Nieuw lid R. v. B.J. M. van Bommel van Vloten, Goes. Zeeuwsch-Vlaanderen (Ter Neuzen). „De Goedkoope Winkel", Axel, Noordstraat B 6, winkel in galanterieën, kramerijen. Uit- getr. eigenaar P. J. Meijer. Nieuwe eige naar J. G. Meijer, Axel. F. Dekker Azn., Nieuwediep 26, voerman. Uitgetr. eigenaarF. Dekker Azn. A. J. Faas Zonen, Dijkstraat 84—88, handel in rijwielen en motoren. F. gevestigd te Ter Neuzen, Axclschestraat No. 1. L. G. Hermans, Ossenisse, Dorpsstraat A 4x, assurantiën, bietenagent, winkel in krui denierswaren, manufacturen, vlas en café. Nieuwe eigenaarL. G. Hermans. Hotel de la Station, Stationsweg 14, hotel café en restaurant. Uitgetr. eigenaarH. C. Meeusen. C. P. van Noord, Lange Kerkstraat 26, schilder. Overl. eigenaarC. P. van Noord. Handelsnaam gew. in Wed. C. P. van Noord en Zoon. Eigen.Wed. C. P. van Noord, geb. Duym. Gevolm.C. van Noord. Rijnberg Co., Steenkamplaan 2 B, met selaars en aannemers. Uitgetr. Venn.P. J. Rijnberg. Vennootschap ontbonden. Nieuwe Eigen.J. H. Rijnberg. HandelsnaamJ. H. Rijnberg. P. Verhage, Sluis, Kaai No. 31, metselaar. Overleden eigen.P. Verhage. A. D. Versluys, Korte Kerkstraat 4, han del in tabak, sigaren, chocolade, suikerwer ken en gist. Overleden eigen.A. D. Ver- sluijs. Nieuwe eigen.Wed. A. D. Versluys. geb. Ibelings. M. W. Visscher, Axel, Oosterstraat E 79. handel in tabak, sigaren en kruidenierswa ren. Handel in tabak, sigaren en kruide nierswaren opgeheven. Thans uitsluitend schildersbedrijf. Jan en Louis van de Walle, Hulst, Kleine Bagijnestraat C 167, aannemers en timmer lieden. Uitgetr. Venn.J. L. L. van de Walle. Vennootschap ontbonden en zal door den overblijvenden vennoot onder den naam van L. C. F. van de Walle-Biesbroeck worden voortgezet. Eigen.L. C. F. van de Walle, Hulst. P. Wemaer de Groote, Sluis, Meerminne- straat 17, handel in kruidenierswaren, bak kerij. Uitgetr. Eigen.Petrus Josephus We maer. C. van Wijck-Jansen, Zaamslag, Rozema- rynstraat A 141, maiiufactorenhandel. Overl. Eigen.C. van Wijck. Opheffingen; Zeeuwsch-Vlaanderen (Ter Neuzen). C. Dieleman, Axel, Stationsstraat G 4, handelaar in paarden en landbouwproduc ten Eerste Zeeuwsche Reclame-atelier W. P. Antheunis, Axel, Markt C 6, etsen en 18e week 1883. Bij de Stoomvaart Maatschappij „Zeeland* bestaat het plan een dagdienst in te stellen tusschen Vlissingen en Queensborough. Deza dagdienst zou aanvangen spoedig na het uj de vaart brengen der nieuwe boot, de „Prin ses Wilhelmina", die te Glasgow van stapel is geloopen. De Spaarbank van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen telde op 31 December 1882 811 deelnemers met een tegoed van f 146.232.14l/>. In 1382 werden ingebracht 2017 posten ten bedrage van 79.275.68'/2 en terugbetaald 561 posten, ad ƒ76.065.45. Aan rente werd uitbetaald op afgeloste posten 562.53 en bij het einde der jaars bijgeboekt 4570.95, samen 513348 Het aantal deelhebbers vermeerderde met 40. Van 28 April tot 4 Mei vervoerden de Liailbooten 697 passagiers uit Queensborough en vertrokken uit Vlissingen 723 personen. Ds. J. A. van Boven te Oost- en West- Souburg, heeft bedankt voor het beroep bh de Ned. Herv. gemeente te Klaaswaal. In de gemeente Groede heeft men vijfmaal achtereen tevergeefs een wethouderskeuze gedaan. Thans heeft de heer J. Brakman de benoeming aangenomen. Walsfr. 98, Vlissingen Zeeuwsch tarwebrood is overal be kend om zijn goede eigenschappen. Wij bakken veel tarwebrood en het is lekker. graveeren op en achter glas, schilderen van neamplaten en reclameborden. V.W. P, Antheunis, AxelFruitplantage ,Ket Zwin", Sluis, exploiteeren van een boomgaard. V. C. M. van den Broecke, AardenburgP. van Hulle, Oostburg, Grootendam 19, vrachtrij der. V.P. Ch. E. van Hulle, Oostburg Fr. Kmdt, Clinge, Nieuw Namen, C 84, kousen- fabriek F. Verlinde, Scheldekade 9, kleer maker. V. F. Verlinde B. de Visser, Axel, Nieuwendijk I 91, commissionnair in land bouwproducten Gebrs. van der Weijde, IJzendijke, Minnepoortstraat D 13, handel in bouwmaterialen, metselaars en caféhouders, V.P. B. van der Weijde, IJzendyke C. van Wyck—Jansen, Zaamslag, Rozemarijn- straat A 141, manufacturenhandel. V.C. D, van Wijck, Ter Neuzen. RECHTSZAKEN Kantongerecht te Middelburg. De kantonrechter te Middelburg heeft in de zitting van 26 April veroordeeld wegens met een rijwiel rijden zonder belJ. de K., te Middelburg, berisping met een rijwiel rijden zonder lichtCa. Wa. J. te Aagtekerke f 0.50 b. s. 1 d. h.J. S. te Serooskerke 5 b. s. 5 d. h.idem zonder een reflector of rood achterlichtJe. Fe. Me. S. te Middelburg 0.50 b. s. 1 w.t.met een motorrijtuig rij den zonder licht en zonder verlicht nummer en letterE. S. te Middelburg 2 en 3 b. s. 2 en 3 d.h.niet op de eerste vordering zijn rijbewijs vertoonen P. de P. te Middelburg 3 b. s. 3 d.h.openbare dronkenschap W. L. S., te Middelburg en J. P. J. te Vlissingen, ieder f 15 b. s. 15 d. h.overtreding van een der krachtens de crisis-zuivelwet 1932 vastge stelde voorschriftenJ. M. F. te Oost- en West Souburg 25 b. s. 10 d.h. met verbeurd verklaring van het in beslaggenomen vet K. K. te Meliskerke 5 b. s. 5 d. h,Sa. L. te Meliskerke, huisvr. van J. K., 15 en 3 b. s. 15 en 3 d.h., met verbeurdverklaring van ie in beslaggenomen boter en last tot vernieti ging der inbeslaggenomen merken en deelen van merken. VOETBAL. Door den K.N.V.B. geschorst. Door den K.N.V.B. zijn met ingang van 1 Mei 1933 tot 1 Mei 1938 geschorst de vol gende speleir van „Hansweert", wegens het ter hand stellen van een frauduleus ingevuld ruil- en wedstrijdformulier, het ónderteeke- nen van een valsche verklaring, als aanvoer der voor accoord teekenen daarvan, en niet alle mogelijke middelen te baat nemen om te voorkomen dan in der» wedstrijd op 18 De cember 1932 tusschen Sinoto en Hansweert ongerechtigde spelers uitkwamenA. Wy- nands, II. van Koeverdinge, C. J. M. Mazure, J. Kools en H. Wigman. MARINE EN LEGER De officier van den marinestoomvaart- 2e klasse D. P. de Boer, van den marine- radiodienst te Amsterdam, is overgeplaatst aan boord van Hr. Ms. pantserboot Friso te Vlissingen, De officier van den marinestoomvaartdienst 2e klasse R. de Bruyn, die bestemd is voor den dienst in Oost-Indië, zal 10 dezer met het stoomschip „Johan de Witt" uit Amsterdam derwaarts vertrekken.

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 5