GEMENGD NIEUWS Overspannen RfllJNg-IARDT'S UIT DRAAD EN LUCHT ra £ÉR&ÉRÏLHT BURGERLIJKE STAND Advertentiën OQGTEVREES vrees voor ruimte 'lijk is. hoogte" het mis. ;ggraag vliegmensch len zou. „hoogte" weet je, in het nauw. oet klimmen één sport ed" naar beneden al te kort. teenen eroog rmitteeren hoog. villen vliegen liegen zie", is vrees'lijk f icoup merci een ziekte enschen ziet. wel zeggen gen niet toren neden staart, >rbinding it de aard'. vliegtuig voortsuist - is iken, ;enis. het vliegtuig ts bovenaards ische zorgen ïelwaarts NK VAN WAARD. m dezen is de groote chen godsdienst voor- godsdienst zelf en- ouden voortduren tot en waarvan de voor- Farizeërs en der Sad- en, die vrij fel tegen- het Nieuwe Testa- i vereenigen om zich keeren. Van de Sad- ofeet voorspeld„Zij ar God vragen. Hun ren ook Samaritanen die zich over huil nst van den Messias, che Rijk een treurig Syrië regeerde Pom- ot hem kwamen ver- Joden om hem te terschap in Judea te ekende practisch hot rijk, dat zich hier- de Romeinen Pom- over Judea als over h« stelde een stad- edig werd opgevolgd de bescherming van idea werd uitgeroe- iwaam heerscher en den grooten koning te kunr.en vinden, ig houdt hij de teu- strijd met Octavia- >est overgeven, doch gaf, breidde hij zijn waaronder de ha- oor kreeg Jerusalem lerodes werd steeds een goed veldheer, happen bezat Hero- elijken aanleg, die iheden in intrigues ie Joden was maar ;e hij de gunst van tig zelfs zoo ver, dat laar boven de poort rengen. 'ilatus, dc Romein- .et Sanhedrin groo- ;h zelf de beslissing Onder zijn bewind weten, dat Christus :ingen van Christus ehartigd en Juda oet. De laatste da- waren aangebro- verliet het land en -us trokken de we- m te prediken. Het oudt daarmede op tot het Palestijn- lurden voort. Jeru- >ren en het geheele ie Romeinsche le- ndom beschouwd, vorden opgebracht, er bestond. Trots lap en onderdruk- volk bestaan, al g ook Jupiter Ca- ihwe. Den gods- inmiddels uitoefe ning het volk over 's in de binnenka- n zijn sporen na- >ok in Rome in de an Palestina en eksche letterkun- Joden, die nog in deze nieuwe mode reken in den loop olkt. Verschillen- odsch. Zij kozen ek wel of het Ba- L k bylonische Jodendom den ouden luister van Israël zou voortzetten. Maar ook hier waren stroomingen ontstaan en ontwikkelde zich sterk de typisch Joodsche neiging tot dispu teeren, waarbij het niet zoozeer om de waar heid dan wei om het gelijk-hebben gaat. Doch verschillende sterke mannen wisten nog •geruimen tijd de volkseenheid te handhaven en tot ongeveer 300 na Chr. trokken Jood sche predikers in Babylonië rond. Daarna echter laten zich de gevolgen gei den van dezelfde invloeden, die het Joden in Palestina hebben verzwakt. De vervaardiging van den Talmud is het laatste groote werk der Babylonische Joden, een werk, dat echter door de Joden van onzen tijd wordt opgege ven. Ook in het gebied van het Oost-Romein- sche rijk gaat het Jodendom ten onder ten tijde van keizer Constantijn. Theodosius II verbood alle belangrijke ambten aan de Jo den, en dreef de Joden te zamen in afzonder lijke stadswijken. Kinderen, die tot het Chris tendom overgingen, mochten niet onterfd worden. Door de Romeinsch-Grieksche ver overing van die gebieden kwamen tenslotte ook de Joden overal terecht, waar andere volkeren woonden en zoo was. de toestand blijvend tot op onze dagen. Ook thans is het Joodsche volk over de heele wereld verspreid en niet overal vinden zij rust en welvaart. Integendeelzij moeten vaak vervolgingen verduren, zooals maai* al te duidelijk blijkt uit de berichten uit Duitschland, waar de Joden alle aanzien hebben verloren. Vallend kind in schort opgevangen. Door een bijzonder groot toeval werd gisterenmiddag een ander- halfjarig kind te Rotterdam, dat in levens gevaar verkeerde, door een vrouw gered. Het betreft hier een ongeval dat zich afspeelde in de Izak Hubertstraat, waar op de eerste étage van een pand het li/2-jarig zoontje van de familie Van der Putten kans had gezien een raam te openen. Juist toen het ventje van de vensterbank naar beneden tuimelde, schoot een buurvrouw, mej. Verhoeven, toe. Het mocht de vrouw gelukken het vallende kind, dat eerst nog op eenige drooglijnen te recht kwam, in haar schort op te vangen. Een tweede toevalligheid was het, dat slechts enkele seconden later een dokter pas seerde, die het kind onmiddellijk onderzocht, doch geen enkel letsel constateerde. Weer veilig thuis. De gangsters, die het tienjarige dochtertje van den staalmagnaat Mc Math hadden ont voerd, hebben, naar thans gemeld wordt, het kind aan zijn ouders teruggegeven. Het drama te Nieuwolda. De toestand van het 22-jarige meisje E. H. en den 20-jarigen jongeman C. H., die be trokken waren bij het liefdesdrama te Nieuwolda, was, naar gisterenavond bij in formatie aan het Academisch ziekenhuis te Groningen werd medegedeeld, zeer zorgelijk, zoodat voor het ergste wordt gevreesd. Ongelukken- Gisterenavond halftien bij het binnenkomen van den trein uit Utrecht te Amersfoort, ontdekte men aan de buffers van de locomotief het zeer ernstig verminkte lijk van een naar schatting 20- jarig persoon. Bij onderzoek bleek het te zijn zekere A. B. uit Utrecht. De oorzaak van het ongeluk is nog niet opgehelderd. In de Superior de Beerstraat te Tilburg had gis terenmiddag een tragisch ongeluk plaats, waarvan een jongen van 11 jaar het slacht offer werd. Door de straat passeerde een vrachtauto, geladen met grond. Of de jon gen achter op den rijdenden wagen heeft willen klimmen is nog niet uitgemaakt, doch hij kwam te vallen en raakte onder de auto. De jongen kreeg een der achterwielen over het hoofd en werd op slag gedood. Gis terenavond is een 24-jarig meisje, dat per fiets een mand eieren naar Eindhoven ging brengen, op den Wolvendyk aldaar door een vrachtauto aangereden. Ze bekwam een ern stige hersenschudding en een ribbenfractuur. Terstond werd ze naar een gasthuis te Eind hoven overgebracht, alwaar zij spoedig is overleden. Gisterenmiddag omstreeks 5 uur was de Hoornbrug te 's-Gravenhage geopend. Op den nieuwen weg, die op de brug aan sluit, begon zich een rij van uit de richting Rotterdam aankomende auto's te formeeren. Toen zich ongeveer tien wagens hadden op gesteld, naderde uit dezelfde richting een auto met zeer groote snelheid. De bestuurder van dien wagen schijnt niet tijdig te hebben opgemerkt, dat hij moest stoppenmogelijk ook weigerden de remmen. In elk geval, de wagen is met groote snelheid op de achterste auto van de stilstaande rij gereden. De be stuurder van de aankomende auto werd op slag gedoodeen vrouwelijke passagier, die naast hem zat, werd zeer zwaar gewond. De auto zelf was nagenoeg geheel vernield. De schade aan de aangereden auto en aan een voor deze staande wagen, waartegen hij was aangeschoven, was eveneens zeer groot. De wolkbreuk boven Sit- t a r d. De geweldige wolkbreuk die zich Woensdagmiddag boven Sittard en omgeving ontlastte en met bijna ononderbroken kracht twee uur aanhield, heeft overal aanzienlijke schade veroorzaakt. In verschillende straten ging men spoedig tot opruimingsarbeid over. Al het personeel der gemeentewerken was hiertoe gemobiliseerd en na eenige uren van hard werken begonnen de Straten, die het minst van de wolkbreuk te lijden hadden, reeds een ander aanzien te krijgen. In de andere stadswijken waar het water nog steeds hooger dan een halve meter stond, kon men noodgedwongen nog niets verrichten. Het eigenlijke opruimingswerk werd eerst Donderdag begonnen. Hiertoe waren bijna alle brandweren van geheel Zuid-Limburg gerequireerd. Met groote pompen begon men de kelders van het water te ontlasten. In alle Nerveus, Onrustig en Slapeloos. Gebruik hiertegen de Zenuw- stillende en Zenuwsterkende ZENUWTABLETTEN Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten straten, die door het water geteisterd wer den was een dikke laag geelachtig slib ach tergebleven. Bij „Lahrhof" en hoeve „De Wa- tersleyde" had deze zelfs een dikte van pl.m. een meter. Dat vooral de opruimingswerk zaamheden by deze twee hofsteden veel be langstelling trokken is begrijpelijk. Het zal echter nog wel enkele dagen duren voor alles weer het oude is. De twee verstekelingen naar Londen. De twee Amerikaan- sche meisjes-studenten, die als verstekelin gen met de „Berengaria" naar Engeland gin gen met slechts tachtig cent in haar bezit, hebben, ondanks het feit, dat de immigratie- autoriteiten haar slechts toestanden in En geland te blijven wanneer zij Southampton niet verlieten, een uitstapje naar Londen ge maakt. Haar eerste gang was naar de Abdij van Westminster, waar zij zochten naar het graf van een van de voorouders van een der meisjes. De Tower bezorgde haar echter de grootste sensatie. „We zagen de Bank van Engeland, het paleis van den koning en an dere bezienswaardigheden", vertelde een ha- rer, maar de Tower overtrof alles. De meis jes verklaarden, dat deze dag in Londen de meest bewogen dag van haar leven was ge weest. Reorganisatie Londen- sche politie. De hoofdcommissa ris van de Metropolitan Police Cd-i. de poli tie van geheel Londen met uitzondering van de City, die een eigen corps met een afzon derlijken hoofdcommissaris heeft), lord Trenchard, heeft voorstellen ingediend by den minister van binnenlandsche zaken, die een ingry pende wijziging beoogen van het thans bestaande met name wat betreft de bevordering tot hoogere rangen. Thans Js men bezig deze voorstellen in een wetsont werp te belichamen. Totdusver moet ieder politieman tot en met den rang van „super intendent" (ongeveer te vergelijken met hoofdinspecteur in Nederland) als constable agent) gediend hebben. In de nieuwe wet zullen bepalingen worden opgenomen voor een stelsel van korten diensttyd, tengevolge waarvan de gemiddelde leeftijd van de leden van het corps zal worden verlaagd zonder dat het vooruitzicht op promotie voor man nen, die lang in dienst zijn, wordt vernie tigd. Jonge mannen, die aan bepaalde eischen voldoen en als constable in dienst komen, zullen veel sneller promotie maken dan thans mogelyk is en voorts zal er een stelsel van cadetten worden ingevoerd dat het mogelijk maakt dat de candidaten niet eerst als constable behoeven te dienen. In zijn rapport aan den minister van bin nenlandsche zaken, waarin bovenbedoelde voorstellen zijn belichaamd, oefent de Lon- densche hoofdcommissaris scherpe critiekop de vakorganisatie der politie, de „Police Fe deration", die volgens hem ontevredenheid zou zaaien in het corps en tot verzet zou prikkelen tegen de maatregelen der regee ring. Dit deel van het rapport heeft onder het politiepersoneel misnoegen gewekt, doch ook is men er gekant tegen het denkbeeld om een speciale opleiding voor den offi ciersrang in het leven te roepen. Thans heeft een agent ongeveer 7 jaar noodig om het tot „sergeant" (ongeveer te vergelijken met' :i- gadier) te brengen en 16 jaar om den in specteursrang te bereiken. EVENTJES LACHEN Onderwijzer (bij de les in de vaderland- sche geschiedenis) „Wat gebeurde er op den len April leerling„Toen heb ik met mijn broertje gevochten en van vader een pak slaag ge had;". Dame„Man, je moest je schamen om te bedelen met zoo'n jongen bü je. Je geeft je zoontje een slecht voorbeeld". Bedelaar (verontwaardigd) „Maar me vrouw, dat is mijn zoontje niet, het is een leerling". Patiënt (die heel lang in de wachtkamer heeft moeten wachten) sarcastischIk ben bang, dat ik niet meer weet, waarvoor ilc hier eigenlijk naartoe gekomen ben, dokter Dokter (heel vriendelijk) Ach zoo, dus verlies van geheugen, waarschyniyk. WAT MENIGEEN NIET WEET. Een Amerikaansche firma brengt thans vulpenhouders met geparfumeerden inkt in den handel. Onder Russische emigranten gaat het ge rucht, dat Tsarewitsj Alexis in 'n Spaansch klooster leeft. De emigranten zeggen, dat de monniken het geheim streng bewaren en iedere navorsching verhinderen. In het Turkestansche Sovjetgebied zijn goudhoudende gronden van groote uitge strektheid gevonden. In Neukirchen (Sleeswijk) heeft men met zulk een musschenplaag te kampen, dat men den burgers een belastingverhooging van 20 pfenningen per maand heeft opgelegd, die hy met Awee doode musschen betalen kan. Door de jongste aardbeving* in China zijn 4.0 stadjes en dorpen totaal verwoest. E. H. P. PEEK f MIDDELBURG. Na een korte ongesteld heid is alhier op 73-jarigen leeftyd overleden de heer E. H. P. Peek, gedurende 46 jaar penningmeester van liet R.-Kath. Kerkbe stuur en gedurende 30 jaar id van het be stuur der Godshuizen, als hoedanig hy spe ciaal de belangen van de verpleegden in het oude mannen- en vrouwenhuis heeft behar tigd. De heer Peek was begiftigd met de orde Pro Ecclesia et Pontifice. BENOEMING VOORZITTER EERSTE KAMER. 's-GRAVENHAGE. (C. B.) By Kon. be sluit van 27 April is tot voorzitter van de Eerste Kamer der Staten-Generaal gedu rende de zitting, die zal aanvangen op 9 Mei benoemd de heer mr. W. L. baron De Vos van Seenwijk, lid van die Kamer. BENOEMING LID TWEEDE KAMER. 's-GRAVENHAGE. (C. B.) De voorzitter van het centraal stembureau heeft in de vacature, ontstaan door het niet aannemen van zijn benoeming door generaal Snyders tot lid van de Twee'de Kamer benoemd ver klaard den heer W. M. Westerman te 's- Gravenhage. SLUITING STATEN-GENERAAL. 's-GRAVENHAGE. (C. B.) De minister van binnenlandsche zaken heeft hedenmid dag 3 uur in het Tweede Kamergbouw in een vereenigde vergadering van de beide Kamers der'Staten-Generaal, in naam der Koningin de zitting van de Saten-Generaal gesloten met een korte rede, waarin hij herinnerde aan het tot stand komen van onderschei den wettelyke maatreglen en aan het aan nemen op 9 Februari door de Tweede Kamer van een schorsingsmotie by de behandeling van de wetsontwerpen tot nieuwe vaststelling van rechtsgebied, tengevolge van welke aan neming een conflict ontstond tusschen ka binet en Tweede Kamer, waarop de Konin gin besloot tot ontbinding van de Tweede Kamer. De minister herinnerde voorts aan het bijeenroepen van de Eerste Kamer en de nieuw gekozen Tweede Kamer in vereenigde vergadering op 9 Mei a.s. en betuigde in op dracht van de Koningin dank voor den be toonden ijver en toewijding. De comminsie, welke den minister in- en uitgeleide deed bestond uit de Eerste Kamerleden Kranen burg en Janssen en de Tweede Kamerleden Bongaerts, mej. Westerman, Van Dijk en Slotemaker de Bruine. DE OPENING VAN DE STATEN- GENERAAL. 's-GRAVENHAGE. (C. B.) By Kon. be sluit van 5 Mei is bepaald dat de buitenge wone zitting van de Staten-Generaal op Dinsdag 9 Mei, des middags te 1 uur in een vereenigde vergadering der beide Kamers geopend wordt door den minister van bui- tenlandsche zaken. Naar wij vernemen zal deze buitengewone zitting worden gehouden in de vergaderzaal van de Tweede Kamer. EEN VLIEGTUIG NEERGESTORT. SOESTERBERG. (V. D.) Bij de oefenin gen van het vliegkamp Soesterberg is heden morgen het militaire vliegtuig C 6 neerge stort. De machine kwam terecht in het bosch van het buiten van Sternberg, vlak bij het vliegkamp. De eenige inzittende, de vlie ger Dorrestein, is licht gewond. ONWEER. WINSCHOTEN. (V. D.) Tijdens een kort onweer heeft gisterenmiddag een hevige hagelbui de tulpenvelden in den Karei Coenraadpolder volkomen vernield. Ook aan verschillende gewassen en boomen in den Reiderwolderpolder werd groote schade aan gericht. Voorts sloeg de bliksem te Veeler- veen in een woning. De inboedel en eenige kippen verbrandden. DE MOORDZAAK TE NUMANSDORP. DORDRECHT. (V. D.) Op 3 Jaunari jl., des avonds 10 uur, werd de landbouwer De Reus te Numansdorp door 2 gemaskerde mannen, de Rotterdammers B. en L., in den stal achter zijn woning vermoord. De daders drongen de woning binnen en dwongen De Reus tot het afgeven van geld. B. beroofde zich in zyn cel van het leven, L. had zich hedenmorgen voor dezen moord en nog een drietal andere misdrijven voor de rechtbank te Dordrecht te verantwoorden. De officier van justitie achtte de schuld van verdachte bewezen en eischte een gevangenistraf voor den tyd van 20 jaar. MARKTBERICHTEN 5 Mei 1933. Spinazie 5 ct.wynpeen 1 ct.witlof 317 ct.postelein 20—23 ct.asperges i 45—50 ct.blauwe 35 ct.krotte 24—29 ct.nieuwe aardappelen 35 ct., alles per K.G.kipeieren 22—23 ct.eendeieren 22 ct. per 10 stuks bloemkool 522 ct.sla 13 ct.aardbeien 2 ct., alles per stukuien 2 ct.peen 15—16 ct.seringen 3—7 ct.tulpen 3i/2—5 ct. flieren 2 ct.radys y2—1 ct.selderie 4'/2— 5 ct.pr-5i 2y25 ct.rabarber V/23]/2 ct.; ramenas 2y23 ct., alles per bosceneraria 18—19 ct. primula 34 ct.vetplanten 5— 5/2 ct.Aaronskerk 35 ct., alles per pot zuring 21 ct. per kistzuring 6—13 ct.pe terselie 1—7 ct. per chip. BEURS VAN AMSTERDAM Amsterdam, 6 Mei, 12 uur. Dezelfde factoren, die gisteren de koersen zoo belangrijk naar boven brachten, bleven ook heden hun invloed uitoefenen. De haus sebeweging zette zich dan ook krachtig voort, waarbij de verdere daling van den dollar koers nog steun verleende. De handel was zeer opgewekt en vooral in de toonaange vende soorten wisselde veel materiaal van eigenaar. Voor Koninklyken waren aanvan kelijk eenige verkooporders binnen gekomen, waardoor de eerste koers iets beneden het sïotpeil van gisteren kwam, maar weldra trad een verbetering in en per saldo sloot het fonds hooger. De Amerikaansche soorten trokken aan. Philips lagen weer op den voorgrond. Na reeds vaster inzet liep de no teering tot ruim 4 boven het vorig peil op. Unilvers werden 2 Aku's 1 Ned. Fords 3 hooger genoteerd. Cultuurwaarden ble ven niet achter. H.V.A.'s waren gezocht en stegen een kleine 10 Tabakken stegen tot 4 ook Rubberaandeelen profiteerden van dc koersstijging. Mijnwaarden waren goed van toon, waarbij zich Tinaandeelen onder scheidden. Ned. Scheepvaart Unies kwamen 3 hooger. De Duitsche Obligaties waren weinig veranderd. Van de Ned. Obligaties waren Staatsschuld en Gemeenteleeningen flauw. Oude Staatsschuld waren aan den vasten kant. WISSELKOERSEN Noteeririg van heden, 6 Mei 1933, des vm. 11.30 uur (officieel) Londen 8.371^ Berlijn f 58.55 Parys 9.7914 Brussel 34.70 Zwitserland 48.05 New-York 2.0634. kwAHtilTE N 2#= SPÏ~-kv*""' Saic Lou? nel Kon MeiiHjiv.^yisch instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 772.5 te Jan- mayen. Laagste barometerstand 748 te Valencia en Blacksod. Verwachting tot den avond van 7 Mei Zwakke tot matige winden uit Zuidelyke richtingen. Zwaar bewolkt met tijdelijke opklaringen. Waarschijnlijk regenbuien met kans op onweer. Iets koeler overdag. Buitenlandsch Weerbericht. Hedenmorgen uit otltcïeeie gegevens samengesteld loor het Kon Meteor. Instituut De depressie in het Westen breidt zich langzaam over onze omgeving uit en heeft reeds in een groot deel van ons land onweer gebracht. De hooge drukking handhaafde zich boven Groenland, maar wijkt uit het Oostzeegebied terug. Op de Britsche eilanden blijft het weer regenachtig bij matige tem pera tuin*. In Frankrijk en België is de lucht zwaar bewolkt met weinig wind, evenals de temperatuur aan den ingang van het Ka naal, waar een Zuiderstorm waait. In Duitschland zullen bij zonnig weer in het midden en Oosten hooge temperaturen voor komen, terwijl het Westen veel kans op on weer heeft. Ook in Skandinavië begint de temperatuur te stygen, alleen in het uiterste Zuiden en Noorden viel neerslag. De verdere vooruitzichten blijven nog zacht weer met vrij veel kans op regen en iets dalende tem peratuur. PREDIKBEURTEN ZONDAG 7 MEI 1933. BRESKENS. 9.30 uur De Heer I. VERDUIJN. 5.30 uur De Heer I. VERDUIJN. GROEDE, 2 uur Ds. SNIJDELAAR. Evang. Luth. Gemeente. 9.30 uur Da. L. C. DUFOUR. SCHOONDIJKE. 9.30 uur: Ds. SNIJDELAAR. OOSTBURG. 9.30 uur Ds. FABER IJZENDIJKE. 3.30 uur Ds. CASTELEIN. HOOGWATER TE VLISSINGEN Mei Zondag 7 11.29 23.45 Maandag 8 12.09 Dinsdag 9 V.M. 0.23 12.47 Woensdag 10 1.03 13.28 Donderdag 11 1.46 14.12 A. 33 j. J. P. J. 23 j. MIDDELBURG van 3—5 Mei 1933. ONDERTROUWD. J. Knipmeijer, 26 j. en J. M. Akkerman, getrouwd. de Visser, 22 j. en C. J. Poppe, 21 j. c. Castenmiller, 22 j. en n. J. Lameijn. overleden. Dekker, 78 j., wedn. J. C. F. Maas. AGENDA van publieke vermakelijkheden, vergaderingen, enz. Alhambra-theater. Van Vrijdag 5 tot en met Donderdag 11 Mei. „Menschen in 't Hotel." Luxor-theater. Van Vrijdag 5 tot en met Donderdag 11 Mei. „Spoorweghelden" en „Strafzaak van Geldern". Dinsdag 9 Mei. Uitvoering Christ. Zang- vereeniging „Hosanna", Concertgebouw, 8 uur. Vrijdag 12 Met. Concert Gemengde Zang- vereeniging, Concertgebouw, 8.15 uur. MIDDELBURG. Dinsdag 9 en Woensdag 10 Mei. Generale repetitie (7.30) en concert (8 uur) zang- vereeniging „Tot Oefening en Uitspan ning" Concert- en Gehoorzaal. -j:-*-:?-» Maandag 15 Mei hopen J H. L. WILLEMSE hun 25-jarige Echtvereeni- c ging te herdenken. en J. E. MALGO, Hun nog vele jaren een ge- ij; f iukkig samenzijn toege- wenscht door familieleden. J Vlissingen, Kasteelstraat 105. "K--Jfvr ■Js- v? tv* •irvfr •55' -jf -Jr -R- R R" Heden overleed te Tilburg, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Ster venden, onze innig geliefde Moeder, Behuwd- en Groot moeder, Mej. ELIZABETH DEKKERS, Weduwe van den Heer ANTHONIUS GRAAFMANS. W. A. GRAAFMANS. H. GRAAFMANS— PRINCE en Kinderen. C. GRAAFMANS— SLABBER. P. SLABBER en Kinderen. Vlissingen, 5 Mei 1933. Oude Markt 5. Eenige en algemeene kennisgeving. Wij betuigen hiermede onzen hartelijken dank voor de zeer vele blijken van belangstelling bij de herdenking van ons 25-jarig hu welijk ontvangen. P. SINKE. C. J. SINKE—ROTH. Getroffen door de belangstel ling bij ons 40-jarig huwelijks jubileum, betuigen wij, ook na mens onze kinderen, langs dezen weg, den velen, die hunne blijken daarvan zonden, onzen hartelijken dank. G. J. FROS en EGA. Vlissingen, 6 Mei 1933. Ledenvergadering van de VLISSINGSCHE ZWEMCLUB, op 11 MEI 1933, des avonds ten 8 ure, in het café van den heer COOMANS, aan het Bellamypark te Vlissingen. Agenda: Opening door den Voorzitter. Notulen vorige vergadering, jaarverslag van den Secretaris. Rekening en verantwoording van den Penningmeester. Verkiezing Bestuursleden wegens periodiek aftreden. (Aftreden- den zijn herkiesbaar). Ingekomen stukken. Benoeming kascommissie. Bepreking wedstrijden. Idem con tributie. Rondvraag en sluiten. HET BESTUUR. m boord, iets moois, >.20 A. VAN DE SANDE.

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 3