GEMENGD NIEUWS ;U0®BEJjEN BURGERLIJKE STAND worden afgelegd, van 44.000 op.46.000 K.M. gebracht. Dit jaar zullen ook de luchthavens van Rotterdam en Brussel in het geregelde verkeer door de Luft Hansa aangedaan wor den. Binnen Duitschland's grenzen zullen 52 steden bij liet luchtnet zijn aangesloten. Evenals zulks bij de K.L.M. het geval is, is op de hoofdlijnen de vliegduur verkort, waar door nieuwe verkeersmogelijkheden en inter nationale aansluitingen tot stand konden komen. In het bijzonder wordt de aandacht gevestigd op de nieuwe expresselij n tusschen Berlijn en Londen via Nederland, welke op 15 Mei a.s. in gezamenlijke exploitatie van de K.L.M. en de D.L.H. geopend zal worden Door uitschakeling van de landing te Han nover en aanmerkelijke inkrimping van de vliegtyden op de trajecten Berlijn-—Neder land en Nederland—Londen komt een snelle verbinding in ongeveer 5 uur tusschen de Duitsche en de Engelsche hoofdstad tot stand. Verder valt als nieuwe lijn de .dienst Frankfort Mannheim Stuttgart Mün- chen te vermelden, welke in Stuttgart on middellijke aansluiting op den dienst naar Spanje, via GenèveMarseille, geeft. Het nieuwe snelle materieel van de Deut sche Luft Hansa verkort den vliegduur tus schen Berlijn en Parijs met 20 minuten en tusschen Berlijn en Kopenhagen met niet minder dan een vol uur. De lijn Berlijn—München—Venetië—Rome, welk traject in slechts 9 uur 25 min. afgelegd wordt, krijgt te München aansluiting uit West-Duitschland, Silezië en Tsjecho-Slo- wakije. Gedurende het bad- en vacantie-sei- zoen zullen vele Duitsche badplaatsen met speciale dienten op het luchtnet zijn aange sloten. Daar het vorige jaar de Aerobusdienst, welke naast de internationale lijnen 3 maal per dag tusschen Frankfort en Keulen func tioneerde een succes was, zal deze ook dit jaar worden geëxploiteerd. De aansluiting op den nachtelijken post en snelgoederendienst BerlijnHannover Keulen—Londen, zoowel als op Scandinavië en de Balkanstaten worden aanmerkelijk ver beterd. In verband daarmede is een nieuwe nachtlijn van Keulen via Brussel naar Parijs in gebruik genomen. OPGAVE VAN PERSONEN die zich in deze gemeente hebben gevestigd of deze hebben verlaten, gedurende de 2e helft van de maand April 1933. Aantal inwoners op 1 April 21639, op 30 April 21587. INGEKOMEN: W. F. de Ruiter, machinist, Noordstraat 25 van Yersey (E.) H. J. van der Weijde, stuurman. Koren- straat 5, van Soerabaja (N.-I.) J. Kraal, van PapendrechtE. W. Bleijen- berg, van Rotterdam; H. Heidekamp, van GorsselL. Limburg, van LoosdrechtJ. C. Meeder, van Amsterdam M. Nieuwdorp, van Oost- en West-SouburgJ. Strijbosch, van Venlo P. H. Cappetijn, van Munstergeleen G. Schol, van Egmond aan ZeeE. W. Lam bert ij, van Oud-Valkenburg J. H. M. Roijen, van Koudekerke, alle lichtmatroos wacht schip. J. de Korte, kruidenier, Scheldestraat 8, van Meliskerke. J. J. Pol, machinist, Koudekerksche weg O. 3, van Rotterdam. Mej. M. S. Schiffer, onderwijzeres, St. Ja- cobstraat 29, van St. Jansteen. D. Ratelband, winkelbediende, Glacisstraat 164, Roosendaal c.a. N. J. Minnaard, varensgezel, Boschjeslaan 11, van Utrecht. E. Datema, adjunct-commies P. en T., Bad huisstraat 106, van Rotterdam. VERTROKKEN! Wed. S. Pot—van der Eijk, Van Dishoeck- straat 47, naar Dordrecht. Wed. E. de Ronde—Koppe, Acacialaan 3, naar Sliedrecht. A. P. Puijpe, Koopmansvoetpad 2, naar Biggekerke. J. A. van den Heuvel, Badhuisstraat 27, naar Bergen op Zoom. F. Th. Scharleman, Gravenstraat 8a, naar Rotterdam. J. M. C. van den Berge, Badhuisstraat 102, naar Ned.-Indië. I. M. Slagtcr, Scheldestraat 19, naar Ned.- Indië. J. F. C. Brandt, Schuitvaartgracht 35, naar Ter Neuzen. W. C. Kokkelink, Primulalaan 2, naar Oost- en West-Souburg. P. H. Th. Commelter, Piet Heinstraat 14, naar Den Helder. J. van der Kooij, West-Bermweg 14, naar Oost- en West-Souburg. J. Bouma, wachtschip, naar Den Helder. Mej. C. A. M. Schraven, Schuitvaartgracht 97, naar Amsterdam. G. Langenberg, wachtschip, naar Amster dam. W. K. Kaat, Anjelierenlaan 131, naar Kou dekerke. C. A. Baumgarten, Noordstraat 10, naar Velsen. A. Pezie, Singelweg 70, naar Den Helder. A. J. van Breda, Molenstraat 2, naar Rot terdam. Wed. M. Wagenaar-de Vos, Koningsweg 25, naar Rotterdam. N. Minneboo, Koningsweg 25, naar Rotter dam. W. G. M. van Gooren, Mariniersplein 3, naar Rotterdam. A. H. van Koeveringe, Bouwen Ewoutstraat 56, naar Ned.-Indië. Mej. C. C. van Stijn, Glacisstraat 161, naar Sas van Gent. J. J. A. van der Post, Badhuisstraat 95, naar Voorburg. Noodweer in Zuid-Lim burg. Gisterenmiddag is tengevolge van een buitengewoon zware wolkbreuk een aan tal dorpen in Zuid-Limburg schier over stroomd, zoodat in het verkeer een groote stagnatie is ontstaan. De schade, die aan de wegen veroorzaakt werd, is zeer groot. Om streeks halfvijf kwam, naar aan „de Tel." wordt gemeld, de bui uit de richting Aken opzetten. De lucht was inktzwart, terwijl de geheele omgeving in een vreemde duisternis werd gehuld. Plotseling viel de regen in stroomen neer, terwijl een buitengewoon zwaar onweer losbarstte. Felle bliksemflitsen schoten langs het zwerk en de donderslagen volgden elkander snel op. Sinds menschen heugenis is een dergelijk noodweer hier in de omgeving niet voorgekomen. In minder dan geen tijd stonden de dorpen nagenoeg onder water. Er ontstonden bruisende beken, die van de heuvels in de valleien stroomden, steenen en modder met zich meevoerend. Uit Kerkrade vernamen wij dat tal van kelders ondergeloopen zijn. Op het Bodem plein te Brunssum stond het water zoo hoog, dat het tramverkeer tusschen Brunssum en de Staatsmijn Emma moest worden onder broken. Te Jabeek en Schinveld hoopte de van de heuvels door het regenwater omlaag gespoelde modder zich in de straten op. Het meest werd de omgeving van de dorpen Wintraak en Doenrade getroffen. Op den rijksweg, welke hier door een dal loopt, stond het water een halven meter hoog, terwijl de bielsen van de spoorlijn van de electrische tram tusschen Sittard en Hoensbroek ter plaatse door het regenwater geheel losge woeld waren. Van halfvijf tot ruim zes uur was het geheele verkeer op dezen weg abso luut onmogelijk. Naar wij hoorden zal eerst morgenmiddag de tramdienst tusschen Sittard en de staats mijn Emma kunnen worden hervat. De di recteur van de Limburgsche Spoorwegmaat schappij, de heer Versteegh, die zich toeval ligerwijze ter plaatse bevond, toen het onweer losbarstte, heeft later autobussen uit Roer mond gerequireerd om het verkeer alsnog gaande te kunnen houden. Opmerkelijk is het intusschen dat in andere plaatsen als b.v. in Beek en in Maastricht, wel is waar veel regen viel, doch van de wolkbreuk niets werd waargenomen. Gelukkig deden zich, tot zoo ver wij tot nu toe konden constateeren, geen persoonlijke ongelukken vcor. OmiTent het noodweer boven Sittard en omgeving wordt nog het volgende gemeld Een uur lang heeft het voortdurend geha geld. De hagelsteenen hadden de grootte van knikkers. Het Zuidelijk deel van Sittard kwam geheel blank te staan. Zeer hoog stond het water in de Putstraat, de Platstraat en de Paardestraat. Tientallen kelders zijn vol wa ter geloopen. Vele wegen waren geheel onbe gaanbaar, doordat het zand en de steenslag wegspoelden. Het verkeer werd totaal ge stremd. De trambaan Sittard—Heerlen is op vele plaatsen verzakt. Hierdoor zal de tram in twee dagen niet kunnen rijden. Gedurende dien tijd zal üe verbinding met bussen wor den onderhouden. De rijksstraatweg Sittard—Amstenrade is over een afstand van 13 KM. overstroomd. De trams en de auto's konden tijdens het noodweer niet verder rijden. Op sommige plaatsen stond het water tot aan de tree planken van de electrische trams. Een aan den weg staande benzinepomp werd wegge spoeld, ten gevolge waarvan de benzine over den weg vloeide. Een oogenblik heeft geyaar bestaan voor het wegslaan van de brug over de Kötelbeek. Deze werd door de politie afge zet, totdat het gevaar geweken was. Vele hofsteden in de omgeving hebben door den hevigen regenval veel schade geleden. Bij de hofstede „Lahof" te Broek-Sittard moesten de varkens naar den zolder worden gebracht, terwijl de koeien naar een hooger gedeelte moesten worden gedreven. Op verschillende plaatsen is de bliksem ingeslagen, echter zonder brand te veroorzaken. Er is groot.e schade toegebracht aan het te velde staande fruitgewas. Op een enkele plaats is een akker met tarwe vernield. Een merkwaardig inci dent. Gisterenmorgen hoorden de reizi gers van het eerste rijtuig van den trein, die om 8 uur 20 van Scheveningen naar Rotter dam was vertrokken, toen de trein ter hoogte van het station Berkel reed, een oorverdoo- venden knal. Tegelijkertijd kwam achter in den wagen een gedeelte van den vloer om hoog. Men trok aan de noodrem en een on derzoek werd ingesteld. Maar men kon niets ontdekken. Verondersteld wordt, dat een op de rails liggend voorwerp omhoog is geslin gerd en tegen den bodem van den wagen te recht is gekomen. Voor alle zekerheid is op het verdere traject met beperkte snelheid ge reden. De trein is met ongeveer 10 minuten vertraging op het station Hofplein aange komen. Auto rijdt op een groep menschen. Op den Rijnsburgerweg te Leiden is gisterenavond een 64-jarige ge- pensionneerde agent van politie aangereden door een auto, bestuurd door een bloemist uit Leiden. De man kreeg riet ernstige verwon dingen, maar het ongeluk veroorzaakte een oploopje, waarop een medicus uit Oegstgeest met vollen vaart inreed, met het gevolg dat 10 personen werden gewond. Vijf daarvan min of meer ernstig. Ze werden naar het Academisch ziekenhuis overgebracht. De ver wondingen bleken echter niet van doodelijken aard te zijn. Jacht op een automobi list. Gisterenmiddag wees de motor brigade te 's-Gravenhage een automobilist terecht, die met zijn auto tusschen een vluchtheuvel en een trottoir stil stond. Toen de automobilist onhebbelijk antwoordde, wil de de politie den overtreder bekeuren. Deze gaf daarop vol gas en reed als een dolleman weg, zonder zich verder aan verkeersvoor- schriffcen en stopteekens te storen. De motor politie liet haar prooi niet los en zoo ontstond een razende achtervolging over het Plein en naaste omgeving. Tenslotte liep de auto vast tusschen de paaltjes op het Lange Voorhout. Onder verzet werd de automobilist van achter het stuur gehaald en naar het bureau overgebracht. Hij had intusschen aanleiding gegeven om niet één doch verscheidene pro- cessenverbaal tegen zich te zien opmaken. Jacht op kippendieven.— Nabij de Veldenschen Kippenfokkerij, gele gen aan den Rijksweg Venlo-Nijmegen, on der de gemeente Arcen, troffen marechaus sees in den nacht van Dinsdag op Woensdag een onbeheerd langs den weg staanden auto aan. Bij onderzoek constateerden zij, dat in de hokken van de fokkerij twee dieven aan hei werk waren. Voor de marechaussees er op bedacht waren, stapten de dieven in de auto om in allerijl te verdwijnen. Een der marechaussees zag echter kans op de tree plank van den wagen te springen en kon zoo doende bewerkstelligen dat de auto in een langs den weg gelegen greppel reed en om kantelde. De beide inzittenden sprongen uit den wagen en ontkwamen in het struikgewas. Eén van hen de marechaussee had in hem den beruchten en reeds lang gezochten kip pendief uit de grensstreek, W. J., uit Ble- rick herkend slaagde er in, te ontkomen. Den tweeden, zekeren H., uit Venlo, kon men in hechtenis nemen. De auto bleek bij onderzoek een tiental zakken te bevatten die elk 10 a 12 kippen inhielden. Auto en buit zijn in beslag genomen. De Gentse he floraliën. Zondag j.l. zijn ongeveer 50.000 personen, per trein te Gent aangekomen voor het be zoeken van de internationale bloementen toonstelling. Men schat dat evenveel bezoe kers door de buurtspoorwegen en per autobus werden 'vervoerd. In totaal heeft men in het station Gent-Sint Pieters, tijdens de „Flora lies", meer dan 300.000 reiskaartjes uit bin nen- en buitenland ontvangen. Maandag is een begin gemaakt met het opruimen van de tentoonstelling. De groote zaal, welke als het ware in een tooverland was herschapen, is thans reeds geheel ledig gemaakt. Directeur van een casino wegens diefstal gearres teerd. Het geheimzinnig verdwijnen van 115.000 francs uit de brandkast van het casino te Juan-les-Pins, en een lot, waarop de hoofdprijs van de Spaansche Staatsloterij was gevallen, is thans opgehelderd. Te Grasse was onlangs een zekere Carlin, klerk bü het Casino, gearresteerd. Toen deze voor den rechter verscheen, deelde hij mede, dat hij den directeur van het casino te Juan- les-Pins, Harreux, er op betrapte, de brand kast te doorsnuffelen. Om Carlin het zwygen op te leggen, gaf de directeur hem het lot, hetgeen deze aannam, terwijl de directeur zich het bedrag van 115.000 francs toeëigende. Na de bekentenis van Carlin werd de directeur, Harreux, ge arresteerd. De 'staatsbank te Lenin grad overvallen. Volgens een te Helsingfors ontvangen bericht hebben ge wapende bandieten op klaarlichten dag een overval gepleegd op de staatsbank te Lenin grad. Zij drongen onverwachts het gebouw binnen en dwongen met de revolver in de hand de leden der directie en het geheele personeel op den grond te gaan liggen. Daar na plunderden zij met groote behendigheid de brandkasten en safes, waarna zij in auto's verdwenen. De bank waarschuwde onmiddellijk de GPOE, die een uitgebreid onderzoek instelde. Alle huizen in de nabijheid werden doorzocht, evenwel zonder resultaat. Bankovervallen worden in Rusland steeds talrijker, doch de Sovjet-pers publiceert hier omtrent niets. Zij worden gepleegd door een georganiseerde bende, die een papier ach terlaat, waarop geschreven is„Comité van Actie tegen de verwoesters van Rusland. Landgenooten weest voorbereid op een al- gemeenen opstand tegen de roode regee ring Van officieele Russische zijde is het be richt inzake den overval op de bank te Lenningrad nog niet gepubliceerd of be vestigd. Een tienjarig meisje ontvoerd. Weer heeft een opzien barende ontvoering door bandieten plaats ge had, waarvan thans het tienjarig dochtertje van den staalmagnaat Neil McMath te Har wich Port (Massachusetts) het slachtoffer is. Het is duidelijk, dat het den bandieten om een hoog losgeld is te doen, want de kleine Margaret is de eenige erfgename van McMath, die vroeger zijn fabrieken in Detroit had en zich thans uit het zakenleven heeft terugge trokken. De ontvoering is het werk van- drie mannen, o.w. een neger. Door een gefingeerd telefoontje wisten zij het meisje uit haar school te lokken. In een auto gingen zij er toen met haar van door, Onmiddellijk is de politie begonnen met het instellen van een zoo uitgebreid mogelijk on derzoek, waarbij zij wordt geholpen door de kustwacht. Een club van pantoffel helden- Te Tzaribod in Zuid-Slavië is een club gevormd van pantoffelhelden, die in opstand gekomen zijn tegen de heerschap pij hunner vrouwen. Vijftien leden zijn tot dusver tot de club toegetreden en deze heb ben de volgende regels in acht te nemen le. Zij zullen in het geheele geen huiselijk werk doen, tenzij hun vrouw ziek is. 2e. Elk lid moet ten minste eenmaal per week uitgaan om den avond met zijn vrien den door te brengen. 3e. Bij hun thuiskomst na hun uitgaans avond zullen zij hun vrouw geen enkele me- dedeeling doen, hoe de avond werd doorge bracht. 4e. De leden zullen er op aandringen, dat hun echtgenooten met hen tezamen ontbij ten en dat de vrouwen zelf het ontbijt zullen gereed maken. Als de leden van de club er in geslaagd zijn deze regels toe te passen, zullen de bepalin gen geleidelijk worden uitgebreid, totdat de man zijn volkomen vrijheid heeft teruggekre gen. De namen der leden en de plaats van bijeenkomst worden strikt geheim gehouden, teneinde te verhinderen, dat de vrouwen een spaak in het wiel steken en de club aantas ten, voordat deze sterk genoeg is, om de le den te verdedigen. Smokkelen van koffie. Aan de Duitsche grens passeerde tusschen Venlo v Geldern, Woensdagochtend een per sonen-auto, die volgens den dienstdoenden grensbeambte er nog al verdacht uitzag. Er werd daarom bevel gegeven te stoppen waar aan terstond voldaan werd. Bij onderzoek bleek de auto een groote hoeveelheid koffie te bevatten, welke onder de kussens en de bekleeding van den wagen verborgen was. De wagen en de koffie werden in beslag geno men. De smokkelaars, naar alle waarschijn lijkheid twee Nederlanders, zijn naar de ge vangenis te Geldern overgebracht. Het 77ste voorstel. Een cijferaar heeft overigens niet al te opti mistisch van zin uitgerekend, dat het voorstel van Mac Donald aan de ontwape ningsconferentie het 77ste voorstel is, dat er werd ingediend. Hoe hoog het record nog zal oploopen, is heden nog niet te zeggen. Maar zeker is, dat elk voorstel erfelijk belast is met het lot van al de voorgaande. Herinneringen aan de Fransche revolutie. Op eon verkooping te Parijs is het boekje, waarin de kamerdienaar van Lodewijk XVI, Clary, de waschlijstjes van den koning bijhield, gedu rende diens gevangenschap in de Temple, verkocht voor 3900 francs. Het boekje bevat ook het waschgoed van de koningin en er blijkt wel uit, hoezeer de linnenkast van de gevangene Marie Antoinette was afgenomen. Een brief welke door de zuster van den ko ning, madame Royale, was geschreven aan mevrouw Jrocquet de Chanterenne, bracht 4350 francs op. Ook andere souvenirs aan de Fransche re volutie brachten goede prijzen op. Zoo werd een geborduurd vest van Marat verkocht voor 2550 francs. Een driekleurig vest van Robes pierre, dat de woorden „Leef vrij of sterf de Natie Wet" draagt, ging voor 6000 francs weg. Een rood-wit-blauwe sjerp van Camil-.e Desmoulin kostte 3600 francs en een paar handschoenen, beschilderd met een vrouwen hoofd, de „Revolutie" symboliseerend, bracht 3200 francs op. Nuttige dieren. Niet alle nematoden zijn echter schadelijk voor den mensch. Vele van hen die in den grond of in het water leven, zijn geen parasieten. Eenige soorten dragen zelfs bij tot de vruchtbaar heid van den bodem, evenals de veel grootere wormen. Eten is voor de nematoden iets van het hoogste belang, want hun hersencellen staan in verbinding met hun bek en slok darm, niet met hun kop en oogen, zooals bij de hooger ontwikkelde dieren. En de zenuwen, die door hun geheele lichaam loopen, komen niet samen in een zenuwknoop in den kop, doch in een kring van hersencellen rondom den slokdarm. Als zij al oogen hebben, bevin den deze zich ook vlak bü de mondopening en bü de hersens. Al hun zintuigen en her- senkracht zün dus gericht op het opnemen van /oedsel. Toch zün zü niet geheel zonder intelligentiezij kunnen zich schikken naar de eischen van hun omgeving. Zoo is er een bepaalde soort van nematoden, die een ge deelte van hun leven doorbrengen in het li- ohaam van een soort sprinkhanen, die alleen de jonge blaadjes aan het uiteinde van een tak eten. Ten einde nu te bereiken, dat de eieren in het lichaam van een of anderen sprinkhaan komen, moeten zij op die top- blaadjes gelegd worden, waarvoor de moeder- nematode zorg draagt. De 30 M. lange wormen, die wy hierboven reeds noemden, concentreeren hun hersen cellen rondom een orgaan, dat de proboscis genoemd wordt. Dit is een tongvormig orgaan met een hoornachtige punt en een giftklier aan het uiteindede geheele proboscis kan op het beslissende moment plotseling worden uitgestulpt. De vyand of de prooi, die er door getroffen wordt, raakt verlamd en wordt op geslokt, want deze wormen hebben een reus achtige, rekbare mondopening, zoodat zy die ren kunnen verslinden, die veel dikker zün dan zy'zelf. Zoo'n reuzenworm is dus te ver gelijken met een intelligente giftige pyl, waar aan een eind van 30 M. sliert. Er bestaan ook zgn. „platwormen", zoo ge noemd naar hun lichaamsvorm in tegenstel ling met de rondwormen. Men vindt ze soms onder bloempotten in vochtige kassen of on der rottende bladeren en andere plantendee- len aan oevers van beekjes en vijvers. Zij onderscheiden zich door een merkwaar dig vermogen om verloren gegane lichaams- deelen te doen aangroeienmen heeft ze wel eens in twintig en meer stukken gesne den en is er in enkele gevallen in geslaagd, uit elk stuk van den ouden worm een nieu wen te kweeken. Het merkwaardige is echter, dat deze platwormen in tyden van voedsel- schaarschte kleiner wordenzij sterven ech ter niet den hongerdood en hun steeds klei ner wordend organisme blijft volledig. Ze worden slechts tot dwergen en als er weer overvloed van voedsel komt, groeien zü weer, totdat zij hun maximale grootte van 2 of 3 c.M. hebben bereikt. Men kent voorts wormen, die zoo doorzich tig zijn als glas, zoodat men hen onder den microscoop geheel kan onderzoeken zonder hun lichaam open te snüden. Er zijn er die een fosforiseerend licht geven, zoodat zü klei nere organismen kunnen zien en vangen, die Duitsche Jeugdherbergen. Wü vermeldden reeds eerder dat in het Duitsche jeugdherbergen-werk een principi- eele wijziging is tot stand gebracht. Hoe het werk zich daar zal ontwikkelen, kan de Ne* derlandsche Jeugdherberg Centrale voorloo- pig ook niet zeggen. Wel meent zij er de trekkers, en vooral de leiders van trekkersgroepen, erop attent te moeten maken, dat haar bestuur voorloopig geen verantwoordelijkheid voor de trekkers in de Duitsche jeugdherbergen kan dragen. Het is niet geheel uitgesloten dat in de Duit sche jeugdherbergen niet langer de geest, van neutraliteit heerscht, die wij in onze jeugdherbergen kennen en die tot nu toe ook in de Duitsche jeugdherbergen heeft ge- heerscht. anders onzichtbaar zouden zün. Zü worden zelf echter ook veel gemakkelijker gevangen door dieren, die jacht op hen maken. Elke keer dat er zee-bodem-onderzoekin gen verricht worden, vindt men nieuwe wormsoorten. Ongetwüfeld zün er duizenden variëteiten, waarvan wü het bestaan nog niet kennen. Op dit gebied kunnen nog ver rassende ontdekkingen worden verwacht. Opstandige boeren. De boeren in Iowa zyn opstandig geworden we gens de executies door hypotheekbanken. In Lemars zün ze al heel bar opgetreden. Daar zün een zeshonderd man de rechtszaal bin nengedrongen, hebben den zestigjarigen reela ter Bradley bü de keel gegrepen, in zün ge zicht geslagen, uit zün bank gesleurd en op 'n vrachtauto gezet. Zy eischten van hem een eed, dat hü geen executies ten bate van ver- zekeringsmaatschappüen in New-York zou goedkeuren en toen hij dien weigerde, werd hij geblinddoekt en naar een wegkruising op een halven mül van Lemars gereden. Daar werd hij uitgekleed, kreeg een lading vuile olie over zyn hoofd en werd ingesmeerd met vuil en vet. Weer werd hem de eisch gesteld maar het antwoord was Ik moet myn plicht doen. Jullie kunnen me dood maken als je wilt, maar meer kan je niet doen. Daarop werd hem een strop omgedaan, het touw om een tak geslagen en de rechter op- geheschen. Men liet hem hangen tot hy be wusteloos was. Toen lieten de boeren hem zakken, maar toen hü nog steeds weigerde, gingen ze met hem naar een paal der elec trische leiding, 't Touw werd er omgegooid, en de aanvoerder zeiRechter, doe nou je gebed. Bid voor je zelf en voor de boeren. Rechter Bradley knielde en deed een gebed om „justice for all men" en dit maakte zoo'n indruk, dat een de*l der boeren stil ver dween, anderen hem den blinddoek en den strop afdeden, en hü werd vrijgelaten. Een wolkbreuk. Gisteren middag is boven het Jagst-dal bij Schoental een hevige wolkbreuk losgebarsten. Binnen enkele minuten kon de Honigbeek de water massa's niet meer verstuwen. Nadat de dam by" het klooster gebroken was en het water de kloostermuur over een lengte van 10 M. had ingedrukt, was de binnenhof van het kloos ter in een oogwenk in een meer herschapen. Het water stroomde door de kerk en de gan gen van het seminarium. Paarden en koeien stonden tot aan de hals in het water, varkens en kippen verdronken. Landbouwmachines en huishoudelüke voorwerpen werden door het water meegesleept. L it de lager gelegen hui zen moesten vrouwen en kinderen worden weggedragen. Eerst na twee uur was het grootste gevaar geweken. De materieele schade is buitenge won groot. VLISSINGEN van 27 April— 4 Mei 1933. ONDERTROUWD. Tl. A. Lenoir, 30 jaar en T. M. Blanken, 28 j. J. J. Jongman, 26 j. en J. de Kraker. 27 j. W. van Aalst, 24 j. en J. Sio, 24 j. GETROUWD. L. C. Metseti, 26 j. en L. Loekemeijer, 26 j. G. Provoost, 34 j. en L. C. van Pamelen, 29 j. O. Boone, 24 j. en J, H. Louwerse, 28 j. P. de Rijke, 26 j, en M. P. van Loe- nen, 26 j. BEVALLEN. N, van der Graaf, geb. Gijselman, z. P. Mommaas, geb. Boone, z. M. M. de Koene, geb. Kuijper, d. E. M. Rab, geb. Zoete, d. E. Scheers, geb. Friesema, z. A. T, M. Schillemans, geb. Peters, d, OVERLEDEN. C. P. de Visser, 22 j. jd. W. Soolsma, 10 J, jm. J. Bertijn, 16 j., jm. MIDDELBURG. BEVALLEN: O. W. Lameün, geb. Logmans, d. N. de Kam, geb. Kuijt, d. OVERLEDEN: H. de Kok, 70 j., geh. met V. van de Wal- le. A. W. M. Griffioen, 32 j„ geh. met J. J de Vast. G. E. Janssen, 74 j. ongeh. z. RITTHEM. Over de maand April. ONDERTROUWD: W. Boogaard, 54 j. en C. Meliefste, 46 j, J. Cevaal, 28 j. en M, P. Barentsen, 22 j. GETROUWD: W. Boogaard, 64 j. en O. Meliefste, 46 j. OVERLEDEN: Chi'. P, de Visser, 22 j. tte Vlissingen).,

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 6