t 1 P Courant TWEEDE BLAD v f &FEN ad Donderdag 4 Mei 1933. No. 105. FEUILLETON BINNENLAND SPORT KAMERPLANTEN POKON OPLOSBARE KUNST MEST voor kamerplanten verkoopen a 40 cent per flesch van H. P. BENDIEN. Naarden, d ■V kunnen langrijk laat van anoemd. den het zijn op listratie ar alle nné's, van de DE 18-MEI VOLKENBONDSDAG 1 |L Telken jare wordt op 18 Mei, zoo cok dit jaar, in zooveel mogelijk geheel het land aan dacht gevraagd voor den Volkenhond. Zulks gaat uit van de „Vereeniging voor Volken bond en Vrede", de typische Volkenbonds- vereeniging in ons land, die als zoodanig ook de Nederlandsche afdeeling vormt van de te Brussel gevestigde Union der Volkenbonds- vereenigingen over geheel de wereld. Wat is, zoo wordt menigmaal gevraagd, de bedoeling van dezen Volkenbondsdag en waarom heeft deze op 18 Mei plaats De Volkenbondsdag heeft ten doel om zoo veel mogelijk op een en denzelfden dag de aandacht te vestigen op den Volkenbond, zijn beginselen, zijn arbeid. Want wel neemt de gemiddelde Nederlander van zichzelf aan, dat hij op de hoogte is van den Volkenbond en ontleenen velen daaraan het recht dezen te critiseeren, maar zoodanige kennis is op den keper beschouwd, dikwerf niet in groote mate aanwezig. Dat kan daarom niet verwonderen, omdat er tusschen den Volkenbond in theorie en in praktijk een groot verschil is. Dat is overal zoo. De Volkenbondsgedachte is een groot en een grootsch ideaalin de praktijk toegepast, kan zij niet anders dan, voor het oog van den tijdgenoot althans, uiteenvallen in tal van kleine, practische aangelegenhe den. Men ziet den Volkenbond werken door de boomen ziet men dikwerf het bosch niet meer. Vandaar critiekvandaar teleurstel ling vandaar soms ontgoocheling, die begrij pelijk is. Slechts degenen, die het doel van den Volkenbond in het oog houden, en die beseffen, dat deze op de tientallen jaren, zoo niet op de eeuwen is ingesteld, veel meer dan op de jaren, vallen niet aan dergelijke ont goochelingen of teleurstellingen ten offer. Op den Volkenbondsdag nu wordt eenmaal in het jaar aan het Nederlandsche volk, met medewerking van scholen, pers en ook tal van kerken, drie machten, die tezamen op de openbare meening een grooten invloed heb ben, duidelijk gemaakt wat de Volkenbond is en wat hij tot dusverre deed. Maar ook wat in de toekomst van hem te verwachten is. En ook, waarin hij heeft gefaald, en waarin de openbare meening hem moet steunen. Dat geschiedt op de meest uiteenloopende wijze het geschiedt door het geschreven en gespro ken woord het geschiedt in beeldhet ge schiedt in eiken, kring, die daarvaar vatbaar blijkt. Op den 18 Mei geschiedt het om duidelijk te maken, dat Nederland het land van Hugo de Groot, by voorkeur is aangewezen om zijn krachten in dienst van den Volkenbond te stellen. Bij de bevordering van de Volken bondsgedachte vermogen ook kleine landen meer dan dikwerf wordt aangenomen. Door hun voorbeeld, door hun aandrang en door de stem, die ook de kleinen te Genève in het kapittel hebben, kunnen zij veel bereiken. Do datum van 18 Mei symboliseert den aanvang van een periode, waarin voor Nederland een nieuwe internationale taak bleek weggelegd Op dien datum toch werd in 1899 te 's-Gra- venhage de eerste vredesconferentie geopend. Over de resultaten van deze en haar opvolg ster kan men oordeelen gelijk men wil één ding kan men niet ontkennen, dat door deze conferenties aan Den Haag en Nederland e .n bijzondere plaats in het internationaal bestel werd aangewezen. Want uit de eerste vredes - conferentie kwam het Permanente Hof van Arbitrage voortteneinde dit te herbergen schonk Carnegie zijn Vredespaleis, dat thans nevens het Permanente Hof voornoemd het Hof van den Volkenbond en de Academie voor Internationaal Recht bevat, nog gezwe gen van de schitterende en omvangrijke bi bliotheek, die aan het Vredespaleis is verbon den, en die zonder meer eenxg in de wereld kan worden geheeten. DE BEKER VAN KONINGIN ELIZABETH. Naar het Engelsch van FERGUS HUME. 51) „Ja, dat weet ik. Was Julia er ook bij „Neen meneer, die was thuisze zat by juffrouw Pamela te handwerken, geloof ik. Maar Julius amuseerde zich uitstekend al leen. Hij bleef een heele poos weg en ik was juist klaar en keek al naar hem uit, toen hij kwam aanhollen, zijn gezicht vuurrood van opwinding. Hij zei dat hij meneer Gould in het bosch had zien rondscharrelen en...." „Welke dag was dat vroeg Fanshaw snel. „De ochtend van den dag dat hij vertrok ken is. Hoort u nu verder. Julius, die zich een échte detective voelde, hield zich ach terbaks en beloerde meneer Gould uit een schuilhoek. Uw neef ging naar een bepaalde plaats onder een berk, en was daar een hee- len tijd aan het graven en wroeten in den grond. Julius hield zich steeds schuilhy fantaseerde dat meneer Gould een roover was, die zijn buit in het bosch begroef en daarbij door een dei' detectives werd be spied. Eindelijk kwam uw neef overeind, keek voorzichtig om zich heen om te zien of alles veilig was en ging heen. Zoodra mijn beer Gould een flink eind uit de buurt was. Ook dit jaar zal op den 18 Mei-Volken- bondsdag aller aandacht worden gevraagd. Laat men die aandacht schenken, en beden ken, dat al voldoet de Volkenbond ongetwij feld aan alle verwachtingen, de tijdgenoot niet altijd de meest objectieve beoordeelaar is. Juist, nu, waar de Volkenbond be hoefte heeft aan steun, innerlijk en uiterlijk juist nu, waar teleurstelling velen zich van hem doet afwenden juist nu, dat hechtheid van zijn grondslag daardoor in gevaar zou. kunnen komen, dient hij ge steund. Het is te hopen dat velen-dat doen juist n u KAMEROVERZICHT EERSTE KAMER. Vergadering van Woensdag. Laatste werk. Als de Tweede Kamer Zaterdag sluit, ver valt volgens een onjuiste leer alles wat bij de Eerste Kamer nog aanhangig is en niet is afgedaan. Die leer is absoluut onjuist, maar de Eerste Kamer is nu eenmaal gere geld buiten de orde. Wat er dus nog lag, moest afgedaan. Het waren al die crisis-wetjessteun aan de scheepvaart, boomkweekers, vlasteelt, fruit, fabrieksaardappelen, kippen- en een- denhouderij, rogge en bloemenkweekers. Verder was er het machtigingswetje voor den landbouw en het befaamde Kieswetje, dat door den voorzitter onrechtvaardig is tegen gehouden. Nu stond dit mooie werk vóóropaldus had de dictator van den Se naat verordineerd. Er werd tegen gesputterd en vóór gepleit met alle aftandsche argu menten. De groote partijen zijn vóór, want die slokken dan de zetels op. Als het wetje er al was geweest had de R. Kath. Staats partij drie zetels, de S.D.A.P. er één meer gehad. Wat hier recht is en billijk weet niemand uit te maken. Vandaar dat eigenbaat alleen de maatststaf is bij de beoordeeling. En men redeneert dan zóó dat die eigenbaat den meesten schijn van recht en billijkheid heeft. Hoe het zij, dat de grooteren van hun macht gebruik maken is begrijpelijk, maar r.iet sympatheik. Doch wie vraagt daarnaar als het om zeteltjes gaat Dan wijkt alles voor het rekensommetje, temeer nu de uit slag der verkiezingen dit nog weer eens dui delijk maakte. Het debat had niets om het lijf. De vóór- en nadeelen van het oude en het nieuwe stelsel zijn al zoo vaak opgesomd, dat wij die alle reeds kennen. Ze zijn geen van beide juist en wat wo thans hadden hield het midden tusschen beiden, zoodat dit mis schien het dichtst bij de juistheid kwam. Maar het nieuwe is voordeeliger en werd dus door hen die daarvan de vruchten plukken, .gretig als beter geaccepteerd. Met de machtigingswet was het wel wat zonderling in deze Kamer. Volgens vele le den ging het ontwerp te vér, volgens ande ren, ook velen, niet vér genoeg. Maar men kan moeilijk anders doen dan het acceptee ren. Het is trouwens maar een beperkte be voegdheid, welke de Regeering krijgt en iedere daad krachtens deze wet moet aan de Staten-Generaal worden voorgelegd. Boven dien is er een einddatum voor de wet ge steld, zoodat de Kamer de macht in handen houdt en opnieuw moet verleenen als daar voor aanleiding bestaat. Dat is de veilig heidsklep op deze dictatoriale macht, die een tijdelijk karakter aan deze wet geeft. Het conflict bij de K.L.M. De Haagsche correspondent van het „Hbld." meldt In een kort onderhoud dat wij gisterenmor gen met den directeur van de K.L.M., den heer A. Plesman, hadden, deelde deze ons mede, dat hij niet meer wist dan de ochtend bladen hadden gemeld. De brief, waarin de K.L.M.-piloten hun dienstbetrekking opzeg gen, was gisterenmorgen nog niet in het be zit van het hoofdkantoor in Den Haag. Over de gevolgen van het gerezen conflict kon de sloop de jongen naar den berk, woelde den grond om en vond, bedekt met aarde en bladeren en met een doek omwonden.... den beker I" „O Onwillekeurig kwam de lichte kreet over Fanshaw's lippen, zóó leefde hij met Thomas' relaas mede. „Ga voort", verzocht hy toen. „Er is verder niet veel meer te vertellen, meneer. Julius wilde den beker aan zijn vader geven, maar ik zei tegen hem, zooals u al weet, dat 't het beste was om voorloo- pig over de ontdekking te zwijgen, omdat de beker anders voorgoed verdwijnen zou." „Waarom verzon je dat leugentje vroeg de jonker thans. „Ik heb u daarnet al gezegd, dat ik mijn redenen heb, om het vinden van den beker geheim te willen houden. Daarom liet ik Julius beloven zijn mond te zullen houden en verborg den beker weer, nu echter op een andere plek, voor het geval meneer Gould mocht terugkomen, 's Avonds ging ik naar het Spookboschje, groef den beker op en sloot hem weg in de kist op mijn slaapka mertje, waar ik mijn kleeren in bewaar. Die is altijd op slot, ik houd er niet van dat mijn zuster in mijn spullen rondsnuffelt. Ze heeft ei ook geen flauw idee van, dat ik hem hier heb en als die ellendige Susan niet was ko men binnensluipen, terwyl ik hem nog eens zat te bekijken cn te overdenken wat er den laatsten tyd allemaal gebeurd is en hoe ik vorder te werk moest gaan, zou nu geen sterveling weten, waar hij is. Maar zoodra ik heer Plesman nog geen mededeelingen doen, omdat de brief eerst in den raad van beheer van de K.L.M. behandeld zal moeten worden. Wij herinnerden den heer Plesman aan het conflict van 1930, dat toen is opgelost na de toezegging van de zijde der directie, dat er nieuwe voorwaarden zouden worden gemaakt, waarop de K.L.M. piloten in dienst zouden zijn. Over deze voorwaarden, aldus de heer Plesman is inderdaad langdurig geconfereerd en zij zijn tenslotte in een reglement vastge legd. Op het oogenblik bestaat er dus een reglement betreffende de rechtspositie van de piloten. Kort maar krachtig definieerde de heer Plesman het thans gerezen conflict als volgt In 1930 ging het om een rechtspositie, thans gaat het om een machtspositie. De heer Plesman verzocht ons hierop het gesprek te mogen beëindigen, omdat hij in een conferentie was. Hij deelde ons tenslotte nog mede, dat hij zich voorstelt, zoo spoedig mogelijk, in ieder geval echter na de verga dering van den raad van beheer, welke ver moedelijk gistermiddag zou worden gehouden, nadere mededeelingen over de gevolgen van het conflict te doen. Geschenken op rekening van de gemeente. Dat ook in deze zeer. moeilijke tijden nog gedacht wordt aan het geven van geschenken e.d. aan burgemeesters enz. op kosten der gemeente bij huwelijk of andere feestelijke gebeurtenissen, bewijst de omstandigheid, dat Ged. Staten van Noord-Holland het noodig hebben geoordeeld de volgende circulaire te zenden aan de gemeentebesturen in die pro vincie Het is ons gebleken, dat het langzamer hand gewoonte wordt de kosten van geschen ken e.d. aan burgemeesters, wethouders, le den van den raad of gemeente-ambtenaren bij gelegenheid van hun huwelijk of van an dere feestelijke gebeurtenissen, die met de vervulling van hun ambt geen verband hou den, ten laste van de gemeentekas te bren gen in plaats van deze, zooals eertijds ge schiedde, door de schenkers zelf te dragen. Wij achten deze gewoonte zoomin juist als gewenscht en hoewel wij elk geval, dat zich voordoet, op zich zelf zullen beschouwen, wil len wij niet nalaten reeds nu onder uw aan dacht te brengen, dat voor dergelijke uitga ven, niet van te voren op ohze goedkeuring mag worden gerekend. Eenzelfde standpunt nemen wij in ten aan zien van de gevallen, waarin de gemeente de kosten van het begraven van personen, die haar na gestaan hebben, voor hare rekening neemt. Ook deze kosten, die, naar ons eenige malen bleek, zeer aanzienlijk kunnen zyn, mogen, naar het ons voorkomt, slechts bij zéér hcoge uitzondering ten laste der ge meenschap worden gebracht/. Sterfte aan influenza, bronchitis én pneumonie* Het aantal sterfgevallen *aan influenza, bronchitis en pneumonie in de 46 gemeenten met meer dnn 20.000 zielen, omvattende op 1 Januari 1933 een bevolking van 3.985.990 in woners, voorgekomen gedurende de week van 23 tot en met 29 April was aan influenza 1, bronchitis (acuta, cronica) .8, bronchopneu- monie (capillaire bronchitis) 29, lobraire pneumonie (croupeuze pneumonie) 10, pneu monie zonder meer 12. Totaal 59. Nederlandsch Fabrikaat in Nederlandsch Oost- en West-Indië. In de Mei-aflevering van het maandblad „Nederlandsch Fabrikaat in Nederlandsch Oost- en West-Indië", diat door liet bestuur dei' vereeniging „Nederlandsch Fabrikaat" geregeld en kosteloos wordt toegezonden aan de daarvoor in aanmerking komende adressen in Nederlandsch-Indië, Curasao en Suriname om onze landgenooten in overzeesch Neder land op de hoogte te brengen en te houden van hetgeen Nederland op industrieel gebied beteekent, treffen wij allereerst aan het ge bruikelijke overzicht „Bij ons in Holland waar in op vlotte en onderhoudende wijze wordt uiteengezet, wat de afgeloppen maand op economisch gebied in Nederland heeft op geleverd. Daarna treffen wij aan onder het hoofd „Nieuwtjes uit de Nederandsche industrie een aantal belangwekkende mededeelingen gedaan heb, wat ik van plan ben, meneer Fanshaw, kunt u den beker van mij krijgen om hem aan meneer Gretton terug te bren gen." „En wat ben je van plan informeerde de jonker haastig, want hij zag een donkeren blik in Thomas' oogen komen. „Ik ben van plan een hartig woordje met meneer Gould te praten, als hij hier komt om Rose te halen." „Dat gebeurt niet. Hij heeft me uitdruk kelijk gezegd, dat hij niet in Hurton terug komt en de juffrouw, bij wie Rose in Lon den zou logeeren, heeft me ook verteld dat hy Rose dóór zal ontmoeten." „Rose beweert dat hy haar misschien hier komt halen", hield de tuinman vol, „en als hij dat doet, zal ik hem verrassen met de mededeeling, dat ik den beker heb en dat Julius hem bij het Spookboschje gezien hoeft. Als hij Rose dan niet aan mij over laat, ga ik naar inspecteur Arnold." Fanshaw kon de wraakzucht van den tuinman uitstekend begrijpen, na wat hij van Richard ondervonden had. „In de gegeven omstandigheden is het heel verklaarbaar, dat je zoo wilt handelen, Thomas", zei hy dan ook, „en je geeft hem een kans om den dans te ontspringen." „En hy zal die kans zeker aangrijpen, meneer Hij mag dan erg op Rose gesteld zijn, zyn hachje zal hij er niet bij willen inschieten „Dóórvoor bestaat geen gevaar, want aan eten moord is hij niet schuldig. Ik zal je dl- op dit terrein, waarbij verschillende afbeel dingen zijn gevoegd. De lezeressen zullen ongetwijfeld met be langstelling kennis nemen van den inhoud van de rubriek „Voor de Nederlandsche vrouw", terwijl onder het hoofd „Wist u" een aantal korte belangwekkende mededee lingen zijn opgenomen. Tenslotte moet nog worden gewezen op de opgave van fabrikanten, die vertegenwoordi ging zoeken in Nederlandsch Oost- en West- Indië. KERK- EN SCH00LNIEUWS De Duitsch Evangelische kerk. Het bestuur van den Duitsch Evangelischen Predikantenbond is te Kassei bijeengekomen en heeft gisteren de volgende verklaring ge publiceerd In bewuste, hartelijke aansluiting aan de beweging der nationale bevrijding zullen ook wij het nieuwe rijk trouw dienen. De aaneen sluiting der Duitsch Evangelische landsker- ken staat sedert de stichting van dezen bond in 1892 op zijn program. Wij heeten daarom de pogingen om tot eenheid te geraken, die thans met vernieuwde la-acht opkomen, har telijk welkom. Belijdenis en eigen aard der kerken moeten daarbij verzekerd blijven. De voorzitter, <jr. Schaefer, werd gevolmachtigd namens den bond de onderhandelingen met het rijk te voeren. Beieren en het V.atïcaan. De Duitsche pers deelt mede, dat het Beiersche gezantschap bij het Vaticaan, on- noodig geworden na het bereiken van een sterkere eenheid van het Duitsche rijk, wel dra opgeheven zal worden. Stuurlieden-examens. De commissie voor de stuurliedenexamens, bedoeld in de Schipperswet, zal, aanvan gende 31 Mei 1933, zitting houden te 's-Gra- venhage, Carel van Bylandtlaan no. 5. De aanvragen om tot de examens te wor den toegelaten, moeten den voorzitter der commissie bereikt hebben vóór 15 Mei 1933. Belanghebbenden worden ten aanzien van de voorwaarden, om tot dit examen te worden toegelaten, verwezen naar art. 7 van het bij besluit van 27 December 1907 vastgestelde reglement voor de Stuurliedenexamens. RECHTSZAKEN Ondermijning van de krijgstucht. De Zeekrijgsraad veroordeelde, zooals wij reeds gemeld hebben, den kwartiermeester Piekart tot 3 jaar gevangenisstraf en den korporaal Severeijnse tot 2 jaar gevangenis straf, beiden onder aftrek van don tijd, door gebracht in preventieve hechtenis en verwij dering uit den militairen dienst. Beiden werd ten laste gelegd dat zij van 27 tot 30 Januari op Hr. Ms. „Evertsen" door toespraken poogden de krijgstucht te onder mijnen. In die toespraken zouden zij gezegd hebben„de „Java" is af", waarmede zij be doelden, dat de „Java" klaar voor dienstwei gering was, en „wij op de „Java" geven kijk", waarmede zij bedoelden het voorbeeld. Pie kart zou bovendien hebben gezegd „bij ons op de „Java" leggen wij nu het werk neer en die het niet doet slaan wij te pletter". Piekart wekte bovendien de opvarenden van de „Evertsen" op er aan te denken, dat men op hen aan zou kunnen, terwijl Severeijnse o.a. zou hebben gezegd „wie niet meedoet wordt doodgeknuppeld VOETBAL. Zondag a.s. wordt in het Stadion te Am sterdam gespeeld de internationale ontmoe ting Nederland—België. Het is de revanche- ontmoeting van de op 9 April te Antwerpen gespeelde wedstrijd, welke in een 3—1 over winning der Nederlanders eindigde. Scheids rechter is de Engelschman Crew. Van de spelers, die te Antwerpen deel uitmaakten van het Nederlandsch elftal zyn allen herko- rect uitleggen, hoe ik dat zoo zeker weet. Maar vertel mij eerst eens of Rose hem zal willen opgeven en met jou trouwen?" „Laat u dat maar aan mij over", klonk het grimmig. „Als meneer Gould haar inden steek laat, komt ze met hangende pootjes bij mij terugZe was immers altijd dol op me, voor hjj haar het hoofd op hol heeft gemaakt met zyn strijkages van mooien- meneer. Dat is ook de reden waarom ik zoo helsch op hem ben, hij heeft me haar ge woonweg afgetroggeld. Dat weet u ook wel, meneer Fanshaw", voegde Thomas er bij, „u zegt zelf, dat hij me miserabel behan deld heeft..., dat zijn uw eigen woorden." De jonker knikte toestemmend en er volg de even een zwijgen, waarin de beide man nen met hun eigen gedachten bezig waren Thomas piekerend over zijn teleurgestelde liefde voor het meisje, dat hij niet vergeten kon en over zyn wraakplannen, Fanshaw zich voorbereidend op de verklaringen, die hij nu tegenover den tuinman moest afleg gen en die in elk opzicht beschamend en vernederend waren. Hij wist nu, dat de ge heimzinnige persoon, die Anita bij haar tocht naar de kerk bespied en den beker van het altaar weggehaald had, niemand anders kon zijn geweest dan zijn neef, zijn naast familielid en zijn huisgenoot sedert hun prilste jeugd, en al zou hy by zyn mede deelingen zoomin mogelijk licht laten vallen op het ontaarde individu, dat helaas de va der was van de vrouw, die hy liefhad, hij kon toch niet verhelen, dat er op kolonel HOE VERZORG IK MIJN Een kleurenfoto van Uw planten met ver» zorgingsaanwijzing kunt U GRATIS bekomen bij de Bloem- en Zaadwinkels die zen, behalve Van Reenen (mid-voor) en Bon- zema (links-binnen). Bij Nederland is Adam (rechtsbinnen) weer van de partij, terwijl Duinhouwer van Feijenoord als debutant op de linksbinnenplaats zal fungeeren. In het Belgische elftal zijn een aantal ver anderingen aangebracht. Capellen (mid- voor), die te Antwerpen wegens ziekte ver hinderd was, speelt weer mede. Doelman Van den Berge is vervangen door Braet, terwijl ook Hooydonkx weer op de backplaats staat. Denzelfden dag speelt te Hasselt een Bel gisch B-elftal tegen een Nederlandsch B- elftal. INSIDER. ZWEMMEN. Willy den Ouden verbetert een wereldrecord. Willy den Ouden, van de Rotterdamsche Dameszwemclub heeft gisterenavond, op den clubavond van de vereeniging, in het Ooste lijk Zwembad te Rotterdam, het wereldrecord 200 meter vrije slag, dat op naam stond van Helen Madison, met 2 min. 34 3/5 sec. verbe terd met niet minder dan 6 seconden en ai- dus gebracht op 2 min. 28 3/5 sec. Het bleek alras, dat mej. Den Ouden in goede conditie was en dat zij zeer zeker het Nederlandsch en het Europeesch record, dat ten name stond van mej. Laddé van het IJ met 2 min. 40 sec. zou verbeteren. De eerste 50 M. legde zij met rustigen weluitgevoerden slag in 32 seconden af. De 100 M. gaven een tijd van 1 min. 9 4/5 sec. aan, de 150 M. zwom zij, steeds uitstekend baan houdend en de keerpunten perfect nemend, in 1 min. 51 sec. en tenslotte bleef zij ook de laatste 50 M. in een dusdanig tempo zwemmen, dat niet al leen het Nederlandsch en Europeesch record verbeterd werden, doch ook het wereldrecord een flinken knauw kreeg. Natuurlijk had zij van de vele aanwezigen een hartelijk applaus in ontvangst te nemen en in de gelukwenschen, die haar ten deel vielen, werd begrijpelijkerwijs de voorzitster van de R.D.Z., mevr. J. I. van Wuyckhuise, die zich zooveel moeite getroost had bij de training van de kranige zwemster, betrokken. MARINE EN LEGER De 2e ploeg dienstplichtigen der lichting 1933, aangewezen voor de opleiding tot on derofficier-administrateur bij de bereden ar tillerie (beredenen), wordt 3 Augustus bij de school voor dienstplichtige onderofficieren- administrateur te Middelburg ingelijfd, bij welke school zij voor den duur van 6 maan den wordt gedetacheerd. LUCHTVAART Het Europeesche luchtnet. Op het Europeesche luchtnet is met ingang van 1 Mei de zomerdienst in werking getre den en is darmede de periode van de groot ste uitbreiding van de internationale lucht lijnen aangevangen. Het zomerprogxamma van de Deutsche: Luft Hansa toont een groot aantal nieuwe internationale en binnenlandsche verbindin gen niet minder dan 53 lijnen voor perso nenvervoer en 7 lijnen voor post- en snel- goederenvervoer zijn tusschen Duitscnland en alle voorname Europeesche centra in het le ven geroepen. In vergelijking met het vorige jaar is de dagelijksche afstand, welke dooi de vliegtuigen dei- Deutsche Luft Hansa zaï IS VOOR VISCH;TALLERFIJNSTE WAT,£R; ]S.'S^ Baxter's persoonlijkheid en levensopvatting heel wat af te dingen viel. Het was Thomas, die de stilte verbrak. „Nu ik u alles verteld heb wat ik weet, meneer, wilt u misschien van uw kant ook wel zoo goed zijn mij in vertrouwen te ne men", verzocht hij. „Dat zal ik doen, Thomas. Maar denk er om geen woord erover tegen wie dan ook, want ik ben genoodzaakt over strikt-per- soonlijke aangelegenheden te spreken." „Als hetgeen u zegt, mij niet verhinder» myn plannen ten opzichte van meneer Gould uit te voeren, zal ik mijn mond houdeü", beloofde de tuinman grommend, „want ik ben niet van zins hem er zonder kleerscheu ren te laten afkomen." „Laten we hopen, dat hij voor rede vat baar is", zuchtte Lionel. De jonker was al lerminst op een publiek schandaal gesteld en dat voorzag hy, wanneer Richard niet bereid zou zyn op Thomas' voorstel in te gaan. Hij vreesde overigens, dat de kans daarop niet bijster groot was, want hij ken de zijn neef als een onhandelbaai heerschap, wanneer hij zy zinnen ergens op gezet had. Ricky liep liever zijn hoofd te pletter tegen een muur, dan dat hij een centimeter afweek van den weg, dien hij zich voorgenomen had te gaan. En toen luisterde de tuinman met open mond naar het verhaal van Anita's expedi tie naar het huisje van den ouden Tollhurst en vervolgens naar de kerk. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 5