PL0UVIER levert ROBINSONS aan fabrieksprijzen NOOTJES Duurder dan een huishouding MARINE EN LEGER UIT DRAAD EN LUCHT Een Zaterdag te Amsterdam gehouden ori- sis-oollecte heeft in totaal ruim 31.000 op gebracht. Er zijn gisteren te Amsterdam verschil lende anti-Duitsche relletjes voorgekomen, waarbij de politie herhaaldelijk handelend is moeten optreden. In een dei' groote café's is een Duitsche kapel vervangen door Neder- landsche muzikanten. De zangeres Jo Vincent die haar medewer king om in Duitschland te zingen had afge zegd, is op dit besluit teruggekomen en zal nu toch binnenkort té Keulen optreden. Een arbeider werkzaam bij de werkver schaffing te Aarie Rixtel, heeft 10 gouden Hollandsche muntstukken, dateerend uit het midden der zeventiende eeuw, in den grond gevonden. Burggraaf Knebworth, lid van het Engel- sohe Lagerhuis voor Hitchin, heeft den dood gevonden, toen zijn vliegtuig, dat hij be stuurde als officier van de hulpluchtmacht op het vliegveld van Hendon neerstortte en in vlammen opging. De mede-inzittende werd eveneens gedood. Kapitein Grimsby van de trawler „Peli can" heeft in de Noordzee het in verren staat van ontbinding verkeerende lijk gevonden van den Noord Olmsted, die met luitenant Sigurd Aagnes den 21sten Januari 1.1. van het vliegveld Heston naar Oslo vertrokken was en van wien sindsdien niets meer gehoord was. portiers, loopers enz., 36 varensgezellen (wo. machinisten, stuurlui, stokers, matrozen e.d.) en 93 losse arbeiders. Totaal 1090 ingeschrevenen, waarvan 114 in de werkverschaffing. Vorige week 1094 pei'sonen. Alzoo een vermindering van 4 werkzoekenden. De tweede winkelweek. Aangetrokken door het mooie weer, door de verlichte étaiage's, door de muziek van de harmonie „St. Caecilia", dat voor den avonu van Prinsessejaardag de tonen onzer volks liederen en van nog een vaderlandsch liea deed hooren, waren gisterenavond heel wat menschen opgetrokken naar het Bellamy- park. Geen wonder was het dan ook, dat de uitstallingen daar in den omtrek heel wat bekijks hadden, ook de mooi uitgestalde ameublementen bij den heer A. J. van der Pas. Mogen we nog even op een drietal an dere wijzen, die we wel genoteerd, maar nog niet vermeld hebben. Alle drie zijn in de Wal- straat, nl. de étalage van het magazijn „de Ooievaar", waar het hengelende kleutertje tevergeefs een goudvischje tracht te verschal ken en die van N.V. Althy, waar het voorjaar gesymboliseerd wordt in een, dat jaargetijde vormend bloemperkje en een menigte ge rangschikte land- en tuinbouwgereedschap- pen. Der dritte im Btinde is de étalage van den heer Landmeter, die, door een gedeelte lijk ongeverfd, gedeeltelijk bewerkt stuk huis muur, het verschil aantoont tusschen onder houden en niet-onderhouden huizen. Het vuurwerk zal morgenavond 9.15 uur, na de ommegang van het harmonie-gezel- schap „St. Caecilia" worden ontstoken. Het vuurwerk staat opgesteld onder aan den Ncordzee-boulevard en zal de toegang naar het roeiershoofd voor het publiek zijn afgesloten. Het publiek zal het vuurwerk uitstekend kunnen zien op het Bellamy park, den Nieu- wendijk en het Beursplein. Uitreiking einddiploma's Nijverheidsschool Op de tentoonstelling der teekeningen in het afgeloopen winterseizoen gemaakt door de leerlingen der nijverheids-avondschool, volgt de uitreiking der eind-diploma's van deze inrichting. Gisterenavond had deze plechtigheid plaats in een der lokalen van de oude, hoewel volgens de resultaten nog niet verouderde en alleen van naam veran derde Burger-avondschool. Dit jaar werd deze plechtigheid voltrokken door den oud- leeraar der inrichting, nu wethouder van onderwijs, den heer W. P. Edelman, die de aanwezigen, waaronder we verschillende le den van toezicht op dit onderwijs bemerkten, hartelijk welkom heette. Zich tot de leerlin gen richtende, wenschte hij hen geluk met de kroon, die zij op hun werk hadden gezet door het verwerven van het diploma. Hij prees hun streven om door het volgen van aen geheelen cursus van het nijverheids onderwijs zich in hun vak theoretisch te be kwamen en stelde de vraag of die theoreti sche kennis wel noodig was. Om die vraag te beantwoorden vergeleek hij de manier van werken vóór, zeg, 50 jaar en nu. Toen werd lang en breed over een te maken voorwerp gesproken en nog eens gesproken. Heden ten dage worden werkteekeningen door de in genieurs gemaakt, die naar het bureau van den fabrieksleider en naar de voorlieden gaan, om te bepalen tegen welken prijs het werkstuk gemaakt kan worden. Vervolgens gaan deze teekeningen in 3 projecties naar de mannen, die de werkstukken moeten uitvoeren. Daarvoor moeten ze kunnen ge lezen worden. En het leeren lezen wordt op deze school geleerd. Hoe noodig het is, dat ze goed gelezen worden, betoogde spreker, door te vermelden, dat de werkteekening in verschillende onderdeelen wordt gesplitst, welke onderdeelen van het te maken object precies bij elkaar moeten aansluiten. Het Is daarom van het grootste belang, dat ze kun nen gemaakt en daardoor ook gelezen kun nen worden. Spreker feliciteerde de leerlin gen, dat ze met succes de school hebben af geloopen en hun diploma hebben behaald een diploma, dat ze gerust bij den goeden die de Vlissingsche school heeft - kunnen toonen. Maar het is slechts de eerste stap op de ladder, het is de basis om op voort te bouwen. Spreker moet dus ernstig, met klem er op aandringen, dat, als het nieuwe winterseizoen is aangebroken, ze voort blijven gaail op den ingeslagen weg, waartoe verschillende wegen openstaanhet volgen der vervolgklassen voor zoover er plaats is op deze schoolhet volgen van het voortgezet nijverheidsonderwijs en het lezen en bestudeeren van technische werken, voor een luttelen prijs te bekomen in de Nutsbibliotheek in de Nieuwstraat. Na de vermelding van de resultatenvan de 48 candidaten zijn er 47 geslaagd, onder deze 47 waren er 9 met lof waarvan spreker een tweetalJ. j. Fey met 68 p. en A. C. Bouweraarts met 64 p. afzonderlijk vermeld de terwijl 32 der geslaagden zonder een enkele onvoldoende het examen hadden af- geledg, richtte spreker zich ook namens de commissie van toezicht tot het corps van directeur en leeraren, wie hij hartelijk dankte voor hun gepresteerde werkzaamhe den, waardoor zij blijkens de behaalde cijïêrb ondanks het kleinere aantal les uren, toch zulke schitterende resultaten hadden bereikt, wat voor een deel ook te danken was aan de aanwezigheid eener groote inrichting, die steun bood en waar de leerlingen praetisch konden werken. Hierna vond de prijsuitdeeling plaats, waarna de heer Edelman nog eens den na druk legde op de noodzakelijkheid van het zich blijven bekwamen, gedachtig aan het spreekwoord Kennis is macht. Alsnu richtte de directeur het woord in de eerste plaats tot den wethouder van onder wijs om hem zijn eigen dank en dien der leeraren te brengen voor de waardeerende woorden. Er is gewerkt onder moeilijke om standigheden, maar evenals de eik, de sterke, stoere boom tegen een stootje kan, zoo is het ook gegaan met de school, waaraan, dank zij de inspanning van geschoold en ge staald personeel, goede successen zijn be haald. Maar niet alleen daaraan zijn de gunstige resultaten te danken, ook de leer lingen, over wie geen klachten noemens waard zijn uit te brengen, hebben door hun ijver flink meegewerkt. Hij hoopt, dat door de nadeelige omstandigheden, waaronder is ge werkt moeten worden, niet te veel schade aan het onderwijs is berokkend, hij hoopt velen nog eens in de school te zien. De leer lingen gelukwenschend met het verkregen resultaat, sprak de heer De Wilde den v/ensch uit, dat ze later met vreugde het ge sprokene zich zullen herinneren. Ten slotte maakte de heer Edelman zich de tolk van de aanwezigen door de ouders van den leerling der 3e klasse Bertijn, die eenige dagen geleden gestorven is, woorden van troost berusting toe te voegen. In eenige korte, gepaste woorden bracht de leerling M. Houtzager, namens de schei dende leerlingen, dank aan directeur en leeraren van de Nijverheidsavondschool, aan de commissie van toezicht met een speciaal woord van dank voor de woorden door den heer Edelman tot allen gericht. Uitslag van het eindexamen Avondschool voor Nijverheidsonderwijs. GeslaagdM. C. Aarnoutse (m, 1. en p.) J. Ch. L. van Akkeren (p.), A. Bal jé, Cs. van den Berg, P. Bosselaar (p.), A. Eoucherie (P-), A. C- Bouweraarts (m. 1. en p.), A. J. Dirks, G. van den Driest, T. Duijm, A. J. Feij (m. 1. en p.), J. J. Feij (m. 1. en p.), L. van de Gruijter (m. 1. en p.), J. Hoogesteger, J. F. Harting, B. van Hoorn, A. Houtzager, I. M. Houtzager, C. J. Heijboer, J. van der Heijdt <m. 1. en p.), Abr. de Joode, G. A. Kole, H. Kopmels, J. F. Keim (m. 1. en p), N. H. J. Lako (p.), Kl. Lommers (p.), P. Meulenberg (p.), G. Meubnan, J. A. de Nooijer, J. Oreel, J. van Opbergen, L. A. den Outer, M. Reinigert, D. Schmelzer (p.), Cs. Schout (p.), M. H. J. Schroevers, J. Sohier, Th. J. Schuurmans, I. Timemrmans (m. 1. en p.), J. van Vlaanderen, J. Valkier Czn. (p.), Ph. A. van de Velde (p.), A. A. de Waal (m. 1. en p.), N. J. Walrave, C. J. van Wezel, J. L. van Wijnen, J. Weijermans. Eén afgewezen, p prijs. m. 1. en p. met lof en prijs. Het nieuws van den dag in beeld. Foto's in onze Tijdinghal. Zaterdagmiddag werd in het Haagsche stadhuis de officieele uitslag der Kamerver kiezingen bekend gemaakt. Op onze foto de heeren Snoeck Henkemans, mr. Beumer, mr. Gelein Vitringa en mr. Struycken aan den arbeid. Uitreiking der De Ruytermedaille aan den burgemeester van Oostdongeradeel voor het grootst aantal reddingen in de laat ste vijf jaar. De opening van het Sport- fondsenbad te Arnhem. De bijna 80-jarige tooneelspeelster, mevr. Esther de Boer—van Rijk zwemt een openingsbaantje. Eenige opnamen van de officieele opening van het vliegveld te Eindhoven. De officieele in voering van het Graalspel „Sint Ludwina" te Rotterdam. Overzicht op de tribune met de geestelijke en wereldlijke autoriteiten. Vijf bisschoppen, de ministers Ruys de Beeren- brouck en Deckers. Een viertal foto's van een historisch schouwspel te Bussum in tegen woordigheid van de koninklijke familie. Een serie opnamen tijdens de Crisis-collecte te Amsterdam. Meifeest S.D.A.P. De gewoonte getrouw hebben de leden van de afdeeling S.D.A.P. en den Vlissingschen Bestuurdersbond ook dit jaar weer hun 1 Mei-feest gevierd, 's Morgens werd een wandeling over Koudekerke gemaakt en heb ben de vele deelnemers met volle teugen kun ne" genieten van de ontwakende natuur, d'e vooral in de Meimaand zooveel schoons biedt, ïerug werd de tocht over het strand ge- maakt, die dank zij het prachtige weer niet minder gezellig was. In het Concertgebouw vond gisterenavond de Meiviering plaats onder groote belangstel ling. Toen de voorzitter, de heer A. C. van Hal, de bijeenkomst opende, waren alle plaatsen dan ook vrijwel bezet. Hij gewaagde van de moeilijke omstandigheden, waarin de volken, in het bijzonder de arbeidersklasse, momenteel hebben te leven, w€es op de resul taten van de pas plaats gehad hebbende ver kiezingen, die weliswaar voor de socialisti sche arbeidersbeweging niet zoo bijzonder gunstig zijn geweest, doch gezien de gewel dige hetze, die van uiterst rechts tot uiterst links alleen tegen de SD.A.P. is gevoerd, kunnen we meer dan tevreden zijn. Onze strijd gaat nu eenmaal met up en downs en met een „voorwaarts en niet vergeten" ver klaarde hij deze bijeenkomst voor geopend. Nadat door de zangvereeniging „De Volks stem", onder leiding van den heer B. Vleu gels, op zeer verdienstelijke wijze een drietal liederen waren gezongen, kregen we eenige dansen van de jeugd te zien, dié steeds weer blijk geven van het vele goeds en nuttigs dat de A.J.C. biedt. De dansen werden afgewis seld met zang en declamatie, waarvan de jongelui zich uitstekend kweten. De heer A. B. de Zeeuw uit Rotterdam, de woordvoerder voor dezen avond gaf een re laas van de gebeurtenissen kort voor het uit breken van den wereldoorlog. Toen waren aller cogen gevestigd op de Duitsche arbei derspartij, dezelfde die thans zoo verfoeid wordt. De kapitalisten buiten Duitschland verwachtten en hoopten toen, dat de socialis ten landverraad zouden plegen om aldus Duitschland te nekken. Deze zelfde kapita listen durven thans de socialisten op allerlei wijze te vervolgen en hunne vrijheden te be- rooven. Spr. stond hierna stil bij het tijdvak vlak na den oorlog. Ook toen kon alles wat door socialisten gevraagd werd worden inge willigd, neen, men ging zelfs nog verdei'. Spr vraagt wat van dit alles is terecht gekomen Onder aanvoering van kerk en staat heeft de kapitalistische klasse in 19141918 een massa-moord gevoerd, die millioenen slacht offers vergde en niet minder verminkten. Na dit alles hebben we tot op heden een tijd meegemaakt als nimmer te voren. Een onge kend aantal werkloozen over de geheele we reld, een opkomend nieuw geslacht dat vol komen gedegenereerd wordt. Bloeiende en groeiende velden, volgepropte pakhuizen en magazijnen, opgestapelde voorraden overal en tevens bij millioenen gebrek en kommer. Ziedaar het resultaat van de huidige maat schappij, die in ons land geregeerd wordt door christenen en liberalen. Spr. staat ver volgens een oogenblik stil bij den toestand in Duitschland, waarvan niet Hitier de schul dige is, doch de overwinnaars in den wereld oorlog, Frankrijk, Engeland en Amerika, Men wil de Duitschers een menschenleven een tol laten betalen van ongeloofelijken omvang. Men knevelt het volk op allerlei wijze, terwijl deze zelfde landen niets anders doen, dan zelf hunne bewapeningen steeds uitbreiden. In het Duitsche volk is een geest van wrok ontstaan, dat thans nu het georganiseerd op treedt, in de naaste toekomst tot verschrik kelijke gevolgen kan leiden. Men overlegt in Genève, men confereert in Versailles, doch dit alles geschiedt niet op eerlijke wijze. Het privaat bezit speelt daar ook de grootste rol en zoolang dit in de maat schappij nog mogelijk is, zal van eenige ver betering geen sprake kunnen zijn.. Men zal van tijd tot tijd wel eens schijnverbeteringen kunnen eonstateeren, doch telkens zal de crisis heviger warden. Spreker besloot zijn dikwijls luid toege juichte rede met de verklaring dat noch Hitler in Duitschland, noch een sterke man hier te lande of elders in staat zal zijn aan dezen zeer verderfelijken toestand een einde te maken. Zoomin als Hitler in Duitschland zal slagen, zal Colijn of wie ook hier te lande het doen. Verbetering zal alleen en uitslui tend zijn te verkrijgen, wanneer men het kapitalistische stelsel in zijn hartader wil treffen. Dit wil de socialistische arbeidersbe weging door het privaat bezit af te schaffen en alles in handen te geven van de gemeen schap. Daarom zal het socialisme eenmaal zegevieren, omdat ook onze tegenstanders uiteindelijk zullen moeten erkennen, dat dit de eenigste juiste oplossing is. De heer De Zeeuw had na zijn zakelijk en dikwijls vurig betoog een stormachtig applaus in ontvangst te nemen, dat overging in het spontaan zingen van de „Internationale". Nadat de zangvereeniging „De Volksstem" nog een drietal liederen ten gehoore had ge bracht, sloot de heer Van Hal dit uitstekend geslaagde Meifeest met een woord van dank aan alle medewerkerkenden en een oproep aan de talrijke aanwezigen om ook de ko mende dagen weer te benutten voor den strijd voor het socialisme. C. K. W. O. Voor den te houden sportavond zijn de kaarten voor Donderdag uitverkocht, doch voor Woensdagavond zijn nog kaarten ver krijgbaar. MIDDELBURG. Jaarvergadering van de Zeeuwsche Vereen, voor Dialecienonderzoek. Zaterdag hield te Middelburg de Zeeuw sche Vereeniging voor Dialectonderzoek haar jaarvergadering. Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester bleek een batig saldo in kas te zijn van ƒ78.54. Het aantal der gewone leden bedraagt 102, dat der leden-begunstigers 19. Als belang stellenden werkten bovendien mede aan het invullen der dialectlijsten 46 personen, on der wie 20 leerlingen van de R. H. B. scho- Wanneer muizen zich toegang weten te verschaffen tot Uw provisiekast, slinken de voorraden veel sneller dan wanneer een groote familie er van eet. Muizen zijn tevens verspreiders van besmettelijke ziekten, zoo dat het niet alleen eigenbelang maar ook plicht is dit ongedierte te bestrijden. Geen kat of val is in staat vijftig muizen in één nacht te vangen, doch met één doosje Rodent verdelgde de Heer A. te K. in 2 avonden 113 muizen. Rodent faalt nimmer; het trekt muizen en ratten onweerstaanbaar aan en reeds het eerste hapje is doodelijk. Koop dus nog heden een enkele doos a 50 ct. of een dubbele doos 90 ct. en morgen zult U van dit ongedierte bevrijd zijn. importeurs Firma B. Meindersma, Den Haag. A 46 len te Middelburg, Goes, Zierlkzee en Mid- delhamis. Dit jaar verschenen 6 dialectlijsten, waar door gecontroleerd werden 730 woorden en uitdrukkingen. De controle is gevorderd tot in de letter G, waarvan waarschijnlijk nog twee lij'.ten (pl.m. 200 woorden) zullen uit komen. Het aantal antwoorden is nog stij gende. Alle deelen van Zeeland, evenals Goeree en Overflakkee zijn voldoende ver tegenwoordigd eenige toename van corres pondenten in Tholen, en Zeeuwsch-Vlaande- ren (O. en W. deel) ware nog gewenscht. Van de rubriek Vragen en Wenschen in het Vereenigingsnieuws werd weer geregeld gebruik gemaakt door belangstellenden in en buiten de vereeniging tot het verkrijgen van inlichtingen op philologisch gebied. Contact met andere centra van dialect onderzoek, o.a. met het Centraal 'mreau voor Nederlandsche en Friesche dialecten, bleef gehandhaafd. Bij de periodieke bestuursverkiezing wer den benoemd de heeren L. A. Dieleman te Hoek (bij Temeuzen)drs. P. J. Meertens, Amsterdam (aftredend) en drs. B. H. Spij kerboer, Middelharnis (aftredend). Wegens het tusschentjjds aftreden van den heer Tol lenaar te Krabbendijke werd gekozen mej. C. de Veij als districtsbestuurslid, te lerseke. De voorzitter deelde mede, dat de woord controle thans genoegzaam Is gevorderd om in den loop van het volgend jaar een begin te maken met den druk van een eerste deel van het Zeeuwsch Woordenboek. Dit resul taat is mede te danken aan den ijver der leden en medewerkers. Een woord van dank komt in 't bijzonder toe aan de leden der commissie, die het dagelijksch bestuur weer getrouw bijstonden lij de voorbereiding der dialectenlijsten. Tenslotte sprak de voorzitter er zijn waar deering over uit, dat niet alleen uit Walche ren en Zuid-Beveland, maar ook uit Zeeuwsch-Vlaanderen, Tholen Overflakkee en zelfs Nijmegen leden aanwezig waren. Na het officieele deel der vergadering, wijdde men zich nog eenigen tijd aan de voorbereiding der dialectlijst, welke in Mei zal verschijnen. OOST- EN WEST-SOUBURG De winkelweek. De Souburgsche winkelweek behoort al weder tot het verleden. Met genoegen zullen zeer velen, niet in 't minst de neringdoenden op deze week terugzien, voor hen was het zeker, als men zoo hier en daar eens luistert, een succesweek. Het weder werkte eveneens mede om massa's menschen op de been te brengen tot het bezichtigen van de fraaie étalages en te genieten van muziek, zang, turnen enz. De verschillende vereenigingen. waaronder ook ons Ritthemsch fanfarecorps, hebben allen hun best gedaan om het pu bliek aangename uren te bezorgen. De le Souburgsche winkelweek is schitterend ge slaagd. KOUDEKERKE. Een aardig geschenk. Het gemeentebestuur van Koudekerke kreeg van een „Oranjeklant" uit Middelburg, die onbekend wenscht te blijven, de beschik king over 50 plaquetten met de beeltenis van Prins Willem van oranje ter uitreiking aan ouden van dagen. Het is zeker een sympathiek idee om niet alleen de jeugd, doch ook de oudjes op deze deze wijze in de herdenking van den Vader des Vaderlands te doen deelen. BIÜGEKERKE. Loop der bevolking. Ingekomen: A. P. Puijpe, van Vlis singenL. van Keulen, van ZoutelandeJ van Keulen, van ZoutelandeJ. Lorier, van Middelburg. Vertrokken: J. Cornelisse, naar VlissingenP. Simpelaar, naar Vlissingen P. Goedbloed, naar MiddelburgA. Simpe laar', naai' St. LaurensP. Boone, naar Kou dekerkeM. Jobse, naar Grijpskerke. DOMBURG. Een zangersfeest. De ring Walcheren van den Bond van Christelijke Zangvereenigingen bereidt weder een zangersfeest voor te houden op Hemel vaartsdag op Westhove. ARNEMUIDEN. Een droevig ongeval. Het 8-jarig zoontje van den visscher J Sierevcld te Arnemuiden kwam in aanrak met dep motor van het schip van zyn vac De kleine werd dermate aan een arm ver wond, dat dit lichaamsdeel in het gasthuis te Middelburg geheel moest worden geampu teerd. GROEDE. Loop der bevolking. Ingekomen S. A. C. de Smit, Rijks weg O 73, van Tolan Est (Ned.-Indië) A. A. Verstraate, Kruisdfjk O 152, van Schoondij- ke P. J. Israël, St. Bavodijk W 115, van Ar nemuiden G. J. Provoost, Boerenhol O 24. van IJzendijkeA. P. Bouwens, Nieuwvliet- scheweg O 80, van Nieuwvliet. Vertrokken: W. Vermeulen, Boeren hol O 46, naar Ter NeuzenG. S. Verhage, Kruisdijkweg O 157, naar Cadzand J. Donze, Platteweg O 139, naar SchoondljkeM. J. Clarissen, Oudemenne O 200, naar Breskens A. J. van den Heuvel, W. 139, naar Wemel- dingeP. J. Buize, Mosseldijk W 116, naar Cadzand. Benoeming onderwijzer. Tot hoofd van de bijzondere school te 's-Heer Hendrikskinderen is benoemd de heer K. L. W. van der Maden, hoofd der bijzondere school te Groede. TERNEUZEN Diefstal. Donderdag brachten als naar gewoonte een aantal jonge moeders met hun spruit een bezoek aan het consultatiebureau voor zui gelingen, van het Wit-Gele-Kruis, gevestigd in het klooster der Eerw. Zusters, aan de Dijkstraat te Ter Neuzen. Terwijl zij in de wachtkamer op hun beurt wachten, kunnen zij eventueel hun kinderwagens in de voor hal zetten. Toen c m der dames na het bezoek huiswaarts keerde, keek zij leelijk op haar neus, toen zij bemerkte, dat haar portemon- naie, met geldswaarde en huissleutel zich niet meer bevond in de bergplaats in den kinder wagen waarin zij dien geborgen had. Een in formatie bij de Eerw. Zusters, of het vermiste daar misschien niet was achtergebleven, gaf geen resultaat en om haar woning te kunnen betreden moest de gedupeerde wachten op de thuiskomst van den heer des huizes, die ook over een sleutel beschikte. Na beraad werd een nadere informatie in gesteld en bleek dat nog een tweede bezoek ster aan de Eerw. Zusters had medegedeeld haar portemonnaie te vermissen. Daarop is aangifte bij de marechaussee gevolgd, welke een onderzoek instelde, waarbij bleek, dat nog 2 portemonnaies zijn vermist. Het vermiste betreft hier bedragen die voor de gedupeer den niet zonder beteekenis zijn. Het onder zoek verschafte in deze nog geen licht, meldt de „Ter Neuz. Crt." Voor de belanghebben den kan deze mededeeling evenwel tot waar schuwing trekken, om te voorkomen dat langvingers nogmaals zoo'n slag zouden kun nen slaan. ZAAMSLAG. Een onderscheiding. Bij Kon. besluit is de eere-medaille, ver bonden aan de orde van Oranje Nassau, toegekend in brons aan mej. S. Wagenaar, dienstbode bij mevr. de wed. E. J. de Klerk te Zaamslag. Vrijwillige voldoening van belasting. De minister van financiën maakt bekend, dat ten behoeve van 's rijks schatkist is ontvangen wegens over vorige jaren te wei nig betaalde belastingen naar inkomen eni of vermogen (gewetensgeld) bij den ontvan ger der directe belastingen te Ter Neuzen 300 en 60bij den ontvanger der directe belastingen te Middelburg 11.55bij den ontvanger der successierechten te Middelburg 26.97. Een aanvaring. Tengevolge van mist zijn gisteren de mailbooten „Stad Antwerpen" en „Princesse Marie José" van de lijn Oostende—Dover niet ver van laatstgenoemde plaats op elkaar gevar n. De schok was zeer hevig, maar ge lukkig valt er geen enkel slachtoffer te be treuren. De „Stad Antwerpen" had 246 pas sagiers aan boord, de „Princesse Marie José" 110. De schade is zeer aanzienlijk. De „Stad Antwerpen", die kort na de aanvaring de haven van Dover binnenliep, blijkt de minste averij te hebben de „Princesse Marie José" heeft eveneens op eigen kracht de reis naar Oostende voortgezet, maar zal uit de vaart moeten worden genomen en vervangen wor den door de „Prince Charles". Luitenants ter zee le klasse Jhr. J. F. W. de Jong van Beek en Donk en J. E. A. Post (Jiterweer, zoomede officier van den marine- stoomvaartdienst le klasse C. van Leyden, aan wie vergund is uit Oost-Indië terug te keeren, zijn 19 April aan boord van het ms, „Marnix van St. Aldegonde" van Tandjong- Priok vertrokken, worden 9 Mei te Genua en daarna hier te lande terugverwacht. DE OPDRACHT AAN DR. COLIJN TOT KABINETSFORMATEUR. 'S-GRAVENHAGE (G .B.) H. M. de Ko ningin heeft heden den Minister van Staat, dr. H. Colijn, ontvangen en hem opdracht gegeven tot vorming van een parlementair kabinet. Dr. Colijn heeft verzocht die op dracht in beraad te mogen houden»

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 2