KERK- EN SCHOOLNIEÜWS MARINE EN LEGER LUCHTVAART FAILLISSEMENTEN GEMENGD NIEUWS RADIO-RUBRIEK STOOMVAARTLIJNEN HOOGWATER TE VLISSINGEN LICHT OP VOOR AUTO'S FIETSEN EN VOERTUIGEN AGENDA Buitenlandse!) Weerbericht. overbleef dan de consequenties van een con flict te aanvaarden. De ernstige klachten over de resultaten van de examens, moesten volgens spreker niet in hoofdzaak aan de examen-commissie worden geweten. De oorzaak, dat talloozen nog steeds gebukt gaan onder een verkeerd systeem van opleiding en de daarmede verbonden exa mens, ligt volgens hem aan de uitermate trage afdoening van zaken bij het departe ment van waterstaat. Ook in de afgeloopen regeeringsperiode werd van den betreffenden minister ten deze ook weinig medewerking ondervonden. Het ontwerp-zeediplomawet, waarmede de reeders zoowel als de werk nemers zich konden vereenigen ligt reeds weer eenige jaren aan het departement van waterstaat ter verdere behandeling. Spr. stipt nog even aan, dat de wijziging van de schip perswet sinds 1912 in behandeling is. De 1 Meidag te Zaandam. Bij het gemeentebestuur van Zaandam is Zaterdagavond van de regeering het bericht ingekomen, dat het raadsbesluit van Vrijdag avond, waarbij officieel de 1 Mei-dag rot feestdag is verklaard, door de Kroon is ge schorst. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Nieuwerkerk (classis Zierikzee) E. Postma, cand. te Heer len. Emeritaat aangevraagd. Door ds. Z. Hoek, predikant bij de Ger. kerk te Zonnemaire, is tegen 1 Juni eervol emeritaat aangevraagd. Ger. Gem. Beroepen te Amsterdam ds. J. D. Barth te Borselen. Benoeming onderwijzer. Tot tijdelijk onderwijzer aan de Chr. school voor Ulo te Ter Neuzen is benoemd de heer L. Geschiere te Koudekerke. Prof. mr. dr. C. van Vollenhoven f Na een korte ongesteldheid is te Leiden overleden prof. mr. dr. C. van Vollenhoven, hoogleeraar in het adatrecht, het staats- en administratief recht van Ned.-Indië, Surina me en Curacao aan de rijksuniversiteit te Leiden. Na zijn promotie in 1898 was hij tot 1901 ambtenaar aan het departement van kolo niën. In dat jaar aanvaardde hij het hoog leraarsambt te Leiden met een oratie geti teld Exacte wetenschap. Reeds direct na zijn studententijd wekte hij hooge verwachtingen door zijn publica ties. Die verwachtingen heeft hij in latere jaren niet ceschaamd. Voor zijn werk „Het adatrecht van Ned.-Indië" werd hem do 1 horbecke-medaille toegekend. Prof. Van Vollenhovsn was ridder in de orde van den Ned. Leeuw, doctor honoris causa van de universiteit te Amsterdam. Voor zijn werk„De drie treden van het volkenrecht" werd hem als zeer zeldzame onderscheiding de eereprijs der Thorbecke- stichting uitgereikt. Prof. Van Vollenhoven maakte in opdracht der Nederlandsche xe- geerir.g enkele reizen naar Amerika, in 1925 en 1927 als arbiter in het Amerikaansch— Mexicaansche geschil. Zaterdagmorgen heeft de afgetreden chef van de afdeeiing 4A van het departement van defensie (materieel, zeemacht), vice- admiraal jhr. G. L. Schorer, van het depar tement afscheid genomen. In de kamer van den vice-admiraal werd hem in tegenwoordigheid van zijn echtgenoo- te, die ^en bloemstuk ontving, door den ge- pensionneerde kapitein ter zee titulair D. J. baron van Lynden, chef van het bureau voor de zaken betreffende het torpedo- en mijnen- materieel, uit naam van het personeel der afdeeiing 4A en van eenige andere ambte naren, met wie vice-admiraal Schorer veel in aanraking kwam, een huldeblijk aangeboden, bestaande uit eenige boeken, waaronder een speciale editie van het gedenkboek Willem van Oranje, met opdracht. Nadat de scheidende chef voor dit hulde blijk dank had gebracht, deed het geheele personeel van de afdeeiing, zoomede o.m. de chef van den marinestaf schout bij nacht De Graaff, vice-admiraal Schorer uitgeleide bij het verlaten van het departement. Bij Kon. besluit is benoemd tot ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw de kapitein ter zee J. P. Remijnse. De bootsman M. de Boer is bevorderd tot schipperde sergeant-bottelier N. Blom tot majoor-bottelierde sergeant-majoor der mariniers J. Kroese tot adjudant-onderoffi cier en de sergeant-machinist C. C. W. Mann tot majoor-machinist. Een ernstig vliegongeluk. Door nog niet opgehelderde oorzaak is een vliegmachine behoorende tot de Duitsch- Chineesche luchtvaartmaatschappij „Eura sia", in de buurt van Traunstein aan het Chiem-meer gevallen. Deze machine, een Junker W 34, die kort geleden gekocht was en nog het Duitsche nummer D 4 droeg, was Zaterdagmorgen ia Berlijn opgestegen voor een tocht van langen duur, ter beproeving van de machine. De in zittenden, bestuurder Wende, mecanicien Eichenkotz, de directeur van „Eurasia" Schmidt en een vrouwelijke passagier mej. Lister kwamen om het leven. Het vliegtuig is totaal vernield. Samenstelling district-commissies. Het bestuur der Nederlandsche Jeugdher berg Centrale heeft onlangs vier districten gevormd, omvattend de volgende groepen van provinciën Noorder-districtGronin gen, Friesland en Drente incl. de eilanden behalve TexelOoster-districtOverijsel Gelderland en Utrecht. Wester-distriet Noord-Holland en Texel, en Zuid-Holland. Zuiaer-districtLimburg, Noord-Brabant en Zeeland. In elk district wordt door het bestuur der N.J.H.C. een districtscommissie en een dis trictsconsul benoemd. De districtscommissie heeft tot taak het bestuur der Centrale te steunen bij het hou den van toezicht op de inrichting, de leiding en het gebruik der jeugdherbergen in haar district en op de werkzaamheden van den door het bestuur der N.J.H.C. aangestelden districtsconsul en het bestuur omtrent een en ander adviezen te geven. De districts commissies worden samengesteld uit verte genwoordigers der jeugdherg-bezittende or ganisaties en der jeugdherberggebruikers. De Zuider-districts-commissie is als volgt samengesteldF. Robertson, Roosendaal, voorzitterdr. J. van Mels, Eindhovenmr. F. J. W. Hartelust, Vhssingends. C. B. Burger, Bergen op Zoom en D. H. Montagne, Tilburg. De districtsconsuls hebben tot taak leiding te geven aan de propaganda voor het op richten van jeugdherbergen en het bevorde ren van het trekken, in de verschillende plaatsen voorbereidingen te treffen voor de benoemingen van plaatselijke consuls of consulaire commissies en de oprichting van jeugdherbergcomité's voor te bereiden. Door het bestuur van de Jeugdherbeig Centrale is als districtconsul voor het Zui- der-district aangesteld de heer J. van Zwol te Hilvarenbeek. De rechtbank te Middelburg heeft heden in staat van faillissement verklaard H. C. Theune, molenaar te Westkapelle. Rechtercommissaris mr. Th. Potheine, rech ter. Curator mi*. H. van der Beke Callenfels, advocaat te Middelburg. Anti-fascistische rel letjes in den Haag. Op het Bezuidenhout te 's-Gravenhage is Zaterdag middag omstreeks 3 uur een oploop ontstaan voor het vereenigingslokaal van den Fascis- tenbond „De Bezem". De reden van de emo tie was, dat er een nieuwe vlag met een groot hakenkruis in het midden geheschen was. De vroegere vlag schijnt onlangs door anti-fascisten neergehaald en vernield te zijn. De nieuwe vlag wapperde nog niet lang of reeds had zich een aantal personen voor het gebouw verzameld, o.w. talrijke Joodsche stadgenooten, die op luiden toon hun ver ontwaardiging over het als uitdagend be schouwde optreden van de fascisten te ken nen gaven en onder wie er waren, die aan stalten maakten om de vlag af te rukken. Als gewoonlijk groeide dat oploopje meer en meer, tot de politie erbij kwam en de mal contenten en toeschouwers verstrooide. Elders in de stad hebben Joodsche jonge lui fascisten in uniform uitgejouwd voor moordenaars e.d. Het eigenaardige en niet zeer stichtelijke toeval wilde, dat de vlag van de rassenhaat op het Bezuidenhout wapperde boven het Koninklijke wapen, dat de in de benedenver dieping gevestigde zaak in comestibles enz. voert als hofleverancier. De winkelier, die aan het gezelschap van c fascisten niet kan doen hij heeft het bovenhuis verhuurd zonder te weten, dat hij er fascisten in zou krijgen heeft van het gevlag met de fascistenvaan in zijn zaken reeds aanmerkelijke schade ondervonden, daar verscheidenen van zijn klanten zijn winkel mijden. In verband hiermee heeft hij in kort geding ontbinding van de huurover eenkomst aangevraagd en verkregen, tenge volge waarvan De Bezem binnenkort elders onderdak zal moeten zoeken. Na twee jaar gepakt.— Eenige jaren geleden is te Leiden ingebroken ten huize van den heer Paribon aan den Haagweg. De inbrekers werden op heeterdaad betrapt door twee politieagenten, doch zij wisten tè ontkomen. Bij hun vlucht hebben ze eenige schoten op de agenten gelost. Met behulp van eenige vingerafdrukken, welke de Leidsehe politie heeft gevonden, is deze, in samenwerking met de politie te Berlijn, er thans in geslaagd een der daders, V. te Maagdenburg aan te houden. De agenten hebben hem te Cleef als een der daders her kend. Naar den anderen dader W. wordt nog gezocht, Beiden staa.i bij de Duitsche politie als beruchte inbrekers bekend en hebben reeds meerdere malen in Duitschland straf ondergaan. Een aanranding. Zater dagavond om elf nur vervoegde zich op het politiebureau aan de Nassaukade te .Rotter dam een 27-jarige juffrouw, die mededeelde, dat zij even tevoren in de Steven Hoogen- dijkstraat onder het spoorwegviaduct door een man was vastgegrepen. De juffrouw wan delde alleen van de Rosestraat naar de Oran- jeboornstraat. De man, die ook alleen was, kwam van den anderen kant. Zonder iets te zeggen greep hij de juffrouw bij den keel en kneep zoo hard, dat het haar onmogelijk was, om te schreeuwen. Gelukkig kwamen er net een paar late wandelaars door de stille straat. Toen deze naderden, het de man de juffrouw weer'los en liep snel weg. Aanvan kelijk dacht de aangegrepene, dat het om haar handtaschje te doen was geweest, maar de man heeft niet getracht haar dit te ont rukken. De aanrander heeft de juffrouw zóó om den hals gegrepen, dat er groote blauwe plekken ontstaan waren. In de duisternis en door den schrik heeft de juffrouw geen nauwkeurig signalement van den onbekende kunnen opnemen. De man droeg een grijze overjas en grijzen slappen hoed. Zwendel met Sweep- stakeloten. Op verzoek van den burgemeester van Veenendaal is door de po litie te Harlingen de 36-jarige D. B. aange houden, die zich in verschillende plaatsen in ons land zou hebben schuldig gemaakt aan oplichting en het verkoopen van sweepstake- loten, welke later waardeloos bleken te zijn. De man geeft zich uit voor ingenieur, reizi ger enz., terwijl hij verschillende valsche na men voert. Tevens zou het hem verschillen de malen zijn gelukt van hotelhouders geld los te krijgen, terwijl hij hier en daar ook rijwielen huurde, zonder deze terug te brengen. Zaterdag is de man op transport gesteld naar Veenendaal, waar hij verschillende op lichtingen zou hebben gepleegd, o.a. zou hij een kapper 12 sweepstake-loten (echte) heb ben afhandig gemaakt zonder te betalen. De opbrengst zou hij voor zichzelf hebben ge houden. Smokkelaars aangehou den. Vrijdagnacht is het den. douanebe ambten van Brüggen bij Roermond, gelukt een smokkelbende van vier personen te arres teeren. 130 K.G. tabak, 3 K.G. koffie en 5000 sigaretten werden in beslag genomen. In denzelfden nacht gelukte het den douanebeambten van Walbeek bij het station aldaar een zeer groote smokkelbende te ar resteeren. Op de eerste haltesommatie ging de heele bende op de vlucht, met achterlating van alle pakken smokkelwaar. De beambten zetten onmiddellijk de achtervolging in en losten eenige waarschuwingsschoten. Hierbij werd een smokkelaar uit Mörs ernstig ge wond. De smokkelaars, ziende, dat het den beambten ernst werd, gaven zich daarop over. Groote hoeveelheden koffie en tabak werden in beslag genomen. Bontwinkel leeggesto len, Zaterdagnacht is ingebroken in den bontwinkel van J. Taube aan de Van Olden- barneveldtstraat te Rotterdam. Naar alle waarschijnlijkheid zijn de inbrekers over de daken van belendende perceelen binnenge komen. In de bontzaak is alles overhoop ge haald vrijwel de geheele voorraad is gestolen. De inbrekers hebben de paneelen van ee'n deur, welke toegang geeft tot een naast den winkel gelegen kapperszaak, uitgehakt. In de kapperszaak wordt evenwel niets vermist. In den bontwinkel zijn gestolen een nieuwe zwart-veulen-mantel met grijzen persianer kraag, drie zilvervossen, twee zilvervosstaarten met pooten, eenige hazenvellen en ongeveer 16 persianer vellen, benevens eenige veulen- vellen, tezamen tot een waarde van onge veer ƒ4000. De Spaansche schatgra ver laat weer van zich hoo- r e n. Dè Spaansche schatgraver tracht thans slachtoffers te maken in het Westland. Een inwoner van Naaldwijk kreeg dezer da gen een verrassend schrijven uit Spanje. De schrijver deelde mede, dat hij gevangen zat wegens een faillissement en vroeg hem nu te helpen om de somma van 180.000 dollar, die hij uit het faillissement gered had, in veilig heid te brengen. Verschillende omstandig heden hadden veroorzaakt, dat de reiskoffer, waarin dit geld was verpakt, aan een der spoorwegstations in Duitschland in bewa ring was gegeven. Indien de geadresseerde belangstelling voor deze affaire had, werd hem verzocht naar Valencia in Spanje te komen. Hij moest dan de kosten betalen van een proces en kreeg dan een handkoffer, waarin het bewijs zat om den reiskoffer af te halen. Als dank voor deze bemiddeling wilde de „ongelukkige Spanjaard", die zijn brief feilloos in het Duitsch geschreven had, den helper gaarne het derde deel van het bedrag, 60.000 dollar, overhandigen. De schrijver kon het antwoord, aldus de brief, niet in de' gevangenis ontvangen en had den geadresseerde verzocht aan een ver trouwensman een telegram te zenden van den volgenden inhoud „Ping Lista, Correus 157, Nules Valencia, Espana. Verkaufen 132-W." Het werd den belangstellenden helper dus wel gemakkelijk gemaakt. Zoodra dit tele gram ontvangen was, zou de geheimzinnige zich bekend maken en alles onthullen. Ten slotte werd in het schrijven absolute stil zwijgendheid verzocht. Een gierigaard' die mil- tlioenen nalaat. Een door de ge heele stad bekende gierigaard in Rio de Ja neiro, een man, die in de wandeling ge woonlijk „Pan duro", d.w.z. „droog brood" werd genoemd, is een dezer dagen gestor ven hij heeft een vermogen nagelaten, waarvan de waarde op 3 a 4 millioen gulden geschat wordt. Zijn werkelijke naam is José Ramon Tapias Alonso. Den bijnaam heeft hij te danken aan. het feit, dat hü gewoon was oudbakken brood te koopen, dat goedkooper is dan het versche. „Pan Duro" had de gewoonte zelf inkoopen te doen en heeft, ondanks zijn reus achtig vermogen, zijn leven lang in een klein huisje gewoond. Hij was zoo gierig, dat hij zich zelf nauwelijks het eten gunde en altijd in versleten kleeding rondliep. De grondslag voor zijn vermogen legde Alonso 50 jaren geleden Toen kocht hü ver vallen huizen, waarin niemand meer wilde wonen, tegen fantastisch lage prijzen, en liet ze dan bewoonbaar maken. Zün bezit nam ieder jaar toe en ten slotte had hij in alle wijken van Rio talrijke eigendommen. Wat er met het vermogen van dezen man zal geschieden is nog onzeker. In Rio heeft hü geen familie en de oudere generatie meent zich te herinneren, dat hij eens een neef uit Spanje op bezoek had. Toen zou hij echter den bloedverwant weer naar het oude vader land hebben teruggezonden, omdat zijn gast hem te duur werd. Gevecht met een lui paard. Volgens een bericht uit Zuid- Af rika is een farmer uit Johannesburg op buitengewoon gelukkige wijze de meerdere gebleven in een gevecht met een luipaard. Hij had het dier aangeschoten, doch kwam daar bij tot de ontdekking, dat hij geen munitie meer had. De luipaard viel hem aan en sloeg zijn klauwen in het lichaam van den farmer, die zich met alle krachten waarover hü be schikte, verweerde. Met behulp van den kolf van zijn geweer trachtte hij den schedel van het ondier te verbrijzelen, doch dit lukte niet. Stellig zou de jager een ellendigen dood ge storven zün, indien niet op een gegeven mo ment de luipaard, door bloedverlies uitgeput, den strü'd had gestaakt. Even later stierf het dier. Opstand in een gevange nis. Uit Birmingham hi den staat Alb- bama wordt gemeld dat de jeugdige beklaag den in het negerproces van Scottsboro, die in de gevangenis daar zijn opgesloten, Donder dag in opstand zijn gekomen tegen de slechte behandeling, waaraan zij verklaarden in de gevangenis bloot te staan. Zij zagen kans, zich eenige wapens te verschaffen en daar mee hun bewakers buiten de cel te houden. Gisteren hebben zij zich echter weer bij de gevangenisautoriteiten gemeld en hun ver- schuldiging aangeboden. Zij beloofden zich in de toekomst goed te zullen gedragen en boden aan, de schade, die zij hadden toege bracht. door in hun cel eerige loodkabels en lichtleidingen stuk te trekken, zelf te be talen. Dinsdag 2 Mei. Hilversum. 296 M. Avro. 8.00 Gramo- foonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gra- mofoonplaten. 10.30 Concert. 11.00 Kook- en bakpraatje. 11.30 Concert. 12.15 Gramofoon- platen. 12.30 Orkest. 2.15 Concert. 3.00 Knip cursus. 4.00 Zang. 4.30 Kinderkoor. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 Jeugdhalfuur. 6.00 Gramo- foonplaten. 7.00 Lezing. 7.30 Orkest en zang. 8.00 Vaz Dias. 9.00 Clinge Doorenbos. 9.20 Orkest. 10.30 Gramofoonplaten. 11.00 Vaz Dias. 11.10 Dansmuziek. Huizen, 1875 M. 8.00 en 10.00 K.R.O. Gramofoonplaten. 10.30 Herdenking Willem van Oranje. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.lo Orkest en gramofoonplaten. 2.00 Vrouwen uurtje. 3.00 Gramofoonplaten. 3.30 Voor dracht. 3.50 Zangrecital. 4.10 Voordracht. 4.30 Zang. 4.50 Gramofoonplaten. 5.15 Schlager- muziek en lezingen. 7.25 Causerie. 8.00 Gra mofoonplaten. 8.15 Concert. 9.00 Vaz Dias en gramofoonplaten. Hierna concert. 10.30 Vaz Dias. 10.35 Concert. Daventry, 1554 M. 9.35 Morgenwüding 9.50 Berichten. 1Q.Q5 Lezing. 11.20 Gramofoon platen. 12.20 Orkest. 1.20 Voor de scholen. 3.25 Lezing. 3.45 Orkest. 4.35 Kinderuur. 5.20 Berichten. 5.50 Pianosonates. 6.10 Fransche les. 6.40 Orkest. 7.50 Lezing. 8.20 Berichten. 8.40 Orkest. 9.55 Dansmuziek. Parijs, „Radio-Paris", 1724 M. 7.05 Gra mofoonplaten. 11.20 en 6.40 Concert. 8.05 Tooneel. 9.20 Gramofoonplaten. Kalundborg, 1153 M. 11.20 Concert. 2.20 Orkest. 7.20 Concert. 8.05 Tooneel. 9.20 Piano recital. 9.50 Kamermuziek. 10.20 Liefdadig heidsuitzending. Langenberg, 473 M. 6.25 Morgenwüding. 6.35 Gramofoonplaten. 9.30 Concert. 11.20 Gramofoonplaten. 12.20 Concert. 3.50 Concert. 6.20 Zie Zeesen. 7.25 Tooneel. Brussel, 508 M. 11.20 Orkest. 12.30 Gra mofoonplaten. 4.20 Concert. 5.35 Concert. 7.20 Orkest. 8.20 Concert. 9.30 Gramofoonplaten. 338 M. 11.20 Gramofoonplaten. 12.30 Or kest. 4.20 Orkest. 5.50 Orkest. 7.20 Concert, 8.20 Concert. 9.30. Dansmuziek. Zeesen, 1635 M. 7.20 Concert. 8.20 Dans muziek. 9.20 Berichten. 1QÏ20 Concert. DE PHOHI-UITZENDINGEN. Bij de hervatting der Phohi-uitzendingen tegen het einde van 1932 bleek al spoedig, dat sedert het sluiten van den zender in Juni 1930 de toestand vanvde atmosfeer zich zoo danig gewijzigd heeft, dat de voor ontvangst gunstige uren van de 16.88 M. golf zich voor de wintermaanden hebben verschoven. Er werd daarom besloten een wijziging in de zenderinstallatie aan te brengen, waardoor- alnaargelang het jaargetijde uitgezonden kan worden op een golflengte van 25.57 en van 16.88 M. In Maart jl. vonden in overleg met de dien sten dei- P.T.T. in Nederlandsch Oost-Indië prcefuitzendingen plaats, waarbij afwisselend v?n beide golflengten gebruik werd gemaakt. Het resultaat hiervan heeft in alle opzich ten aan de verwachtingen beantwoord en e- zijn tallooze mededeelingen van luisteraars over uitstekende ontvangst binnengekomen. Zoo was ook de traditioneele uitzending van den voetbalwedstrijd Holland-België op 9 April jl., mede dank de samenwerking met de Indische P.T.T., die de doorzending naar de bestaande zenders der amateursvereenigingen verzorgde, een groot succes. Sedert Paschen is de Phohï-zender op Zondag, Maandag, Donderdag, Vrijdag en Zaterdag van 13—15 GMT. wederom met een volledig luisterprogramma in de lucht Orkest muziek, waaronder wekelijksche uitzendingen van het Residentieorkest in Den Haag, wordt afgewisseld met lichtere muziek, zang en voordracht door bekende Nederlandsche kun stenaars. Tevens worden geregeld causerieën gehouden over onderwerpen, die van büzon- dere interesse voor de Indische luisteraars zijn. De Phohi stelt zich tevens tot taak onze landgenooten in Oost- en West-Indië te laten medeleven met onze nationale feestdagen. Zoo werd uit Batavia telegrafisch bericht ontvangen, dat de Maandag jl. in het Con certgebouw gehouden Prins Willem herden king door de luisteraars aldaar zeer goed is gehoord, al moet er natuurlijk steeds reke ning gehouden worden met het feit, dat kortegolf-uitzendingen, in een zoo uitgestrekt gebied als Ned. Oost-Indië, niet steeds op alle plaatsen met gelijke geluidsterkte worden ontvangen. Naast d« talrijke enthousiaste brieven uit alle deelen van Ned. Oost-Indië, waarin te vens de heropening van de Phohi levendig begroet wordt, worden ook geregeld rappor ten uit andere deelen van de wereld ontvan gen, waaronder vele brieven van luisteraars in Britsch-Indië, die de ontvangst der Phohi- uitzendingen veelal zelfs beter vinden dan die van den Engelschen Empire-zender, „Dempo" (uitr.) p. 29 „Kertosono" (uitr.) 29 „Kota Pinang" (uitr.) „Kota Tjandi" (thuisr. .Maasdam" (uitr.) 27 „Ouderkerk" (thuisr.) „Serooskerk" (thuisr.) April Ouessant April te Makassar 29 April te Singapore 29 April v. Belawan April te New-Orleans 29 April v. Marseille 28 April te Shimono- „Sitoebondo" 29 April van Batavia n. Rott. „Poelau Bras" (thuisr.) 29 April te Suez „Stuyvesant" (uitr.) p. 27 April Ouessant „Tabian" (thuisr.) 29 April te Genua „Tapanoeli" (thuisr.) 28 April v. Colombo „Tosari" (uitr.) p. 27 April Perim „Zuiderkerk" (thuisr.) 29 April te Manila Mei Dinsdag 2 E.K. 6.04 18.25 Woensdag 3 7.11 19.35 Dinsdag Woensdag Donderdag van publieke vermakelijkheden, vergaderingen, enz. Mei uur 2 7.56 3 7.57 4 7.59 Alhambra-theater. Van Vrijdag 28 April tot en met Donderdag 4 Mei „Titanen der Lucht". Luxor-theater. Van Vrijdag 28 April tot en met Donderdag 4 Mei „Paprika" (Das Glück kommt nur einmal im Leben) en „De moderne Don Juan". Woensdag 3 en Donderdag 4 Mei. Sport avond C.K.W.O., Concertgebouw, 8 uur. Zaterdag 6 Mei. Cabaret-avond revue- en cabaret-club „Kunst naar Kracht", „de Oude Vriendschap", 8 uur. Samengesteld door het Kon. Meteorol gisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 763.5 te Abisko. Laagste barometerstand 752.1 te Yan- mayen. Verwachting tot den avond van 2 Mei; Zwakke tot matige wind uit Noordelijke rich tingen. Nevelig tot zwaar bewolkt. Weinig of geen regen. Weinig verandering in tempera tuur. Hedenmorgen uit officieeie gegevens samengesteld Joor het Kon, Meteor. Instituut. Uiterst geleidelik heeft zich de strook van laagste luchodrukking Oostwaarts verplaatst, zoodat die thans van de Golf van Biscaye naar de Oostzee en Finland loopt. Het hooge arukgebied cp IJsland is door een vlakke depressie verdreven, maar een strook van matige hooge drukking loopt nog van den Oceaan tot op Spitsbergen, zoodat de koude N.O.-strooming, thans tot ons land is door gedrongen. Op het vaste land wordt bijna overal windstil en mistig weer gemeld met regen in Zwitserland, Zuid-Duitschland en Oostenrijk. Ook in Engeland valt nog regen, om de Oostzee hier en daar sneeuw. Waar- schünlük zullen de koude luchtstroomen zich ■verder Oostwaarts uitbreiden, maar daarna de temperatuur geleidelijk gaan stygen. In ons land, Zwitserland en Zuid-Duitschland is vrij veel ïe^en gevallen.

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 6