ASPIRIN Vlissingscls Courant Hoe werkt ASPIRIN? TWEEDE BLAD GEMEENTEBESTUUR FEUILLETON BINNENLAND Als kabels, zorgvuldig door beschermehd weefsel omhuld, door- Igas*— kruisen de zenuwen ons lichaam. Elke beschadiging van de 7prui.isolatie-laag", bijv. door èen gevaffe koude, leidt tot een onf- steking en maakt de zenuw bovendien zeer gevoelig, zoodat hevige pijnen optredeh. Reeds de minste of geringste bewe ging van de spieren in hét gebied der ohvoldöende beschermde zenuw is dan pijnlijk. Aspirln-tabletien zorgén voor een snelle verwijdering van de vergiften, die deze ontsteking veroorzaken en oefenen bo vendien een regelenden invloed uit op den bloedsomloop. Snel verdwijnen de pijnen, en de ontsteking geneest dienteh- gevolge spoedig. Alleen van een volkomen zuiver, onschadelijk middel moogf Gij een ideale werking verwachten. Vraagt daarom steeds uitdrukkelijk Aspirin-tabletten, gemerkt met het Bayerkruis. Ujfslulfend verkrijgbaar irï de oranje-bandbuisjes van 20 tabi. 70 cis. en oranjezakjes van 2 tabl. a 10 cis. van de van Maandag 1 Mat 1233, No. 102. Opetlbare Vergadering van den Gemeenteraad van VHssingen op Vrijdag 5 Mei 1933, des namiddags 2 uur. I. Mededee'ingen. II. Over te leggen stukken. III. Te verleenen ontslag. 1. Aan den heer W. Crêmer als lid dèr commissie van toezicht op het lager onder wijs. 2. Aan den heer J. W. Kole als plaatsver vangend onbezoldigd ambtenaar van den Burgerlijken stand niet ingang van l Juni a.s. IV. Benoemingen. 1. Van een lid der commissie van toezicht op het lager onderwijs. 1. de heer A. C. Hindërnisse. 2. de heer J. Schouten. 2. Van een plaatsvervangend onbezoldigd abtenaar van den Burgerlijken stand. De aanbeveling luidtdé heer J. Nönne- kes, adjunct-commies ter secretarie. V. Te behandelen punten 1. Uitloting van geldleeningen. 2. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot wijziging van de Algemeene Politie verordening, betreffende het venten geduren de de kermis, het innemen van vaste stand plaatsen en markten. 2. Idem tot het opheffen van de Groente en Fruitveiling, met ingang van 1 Juni a.s. 4. Idem tot het aangaan van eene overeen komst met Middelburg betreffende het leve ren van 100.000 M3. water a 0.14 per M3., den aankoop van 500 M2. grond en den bouw van een waterkelder en machine-installatie. 5. Idem om ook den linkervleugel van de lagere school aan de Coosje Buskenstraat met de voormalige ambtswoning van het hoofd, te verbouwen ten behoeve van het U.L.O.- onderwys. 6. Idem tot het vaststellen van de vergoe ding der kosten van instandhouding der bij zondere scholen over 1930 en van de afreke ning over 1928, 1929 en 1930. 7. Idem tot het vaststellen van staten we gens ontheffing van schoolgelden over 1931— 1932 en, voorstel wegens bezwaar tegeh aan slag in het schoolgeld. 8. Idem tot hét vaststellen van het le sup pletoir kohier van het schoolgeld der Han delsavondschool. 9. Idem tot het vaststellen van het kohier der straatbelasting groot 68.520 (vorige jaar 33.439.40). 10. Idem tot het vaststellen van het verslag van de verstrekking van voeding en klompen aan behoeftige schoolgaande kinderen over 1932. 11. Idem tot het vaststellen van wijzigin gen der gemeentebegrootingen, dienst 1932 en-1933. 12. Idem tot goedkeuring van eene af- en overschrijving - op de begrooting van heb Gasthuis over 1932. 13. Idem tot hét verstrekken aan de Wo- ningbouwvereeniging „Goed Wonen" eener geldleening van f 70.000, tér vervanging van het verleende bouwcrediet. (Reeds opgeno men in de gemeentebegrooting 1932). 14. Idem tot het Weder verlengen van de huur der gemeentewoningen met 5 jaren. 15. Idem tot aankoop van een 3-tal perceel tjes grond nabij den West-Souburgsche weg van mevrouw Huson geb. Engels en van de Chr. Geref. Kerk voor ƒ325. 16. Idem tot het verhuren van de voetbal velden aan de V. O. Vlissingen, aan de V.V. „De Zeeuwen" en aan diverse sportvereni gingen. 17. idem tot het Weder verhuren van een gedeelte Van een lcods op het haventerrein aan de N.V. Kon. Maatsch. „de Schelde", voor 500. r—■in— iw wmi ■■■■u—uw DE BEKER VAN KONINGIN ELIZABETH. Naar het Engelsch van FERGUS HUME. 49) Te oordeelen naar het fragment van Bax ter's brief aan Rose Carr, scheen h ij de schuldige te zijn. Het was mogelijk, dat Rlcky liet meisje de werkelijke toedracht had ver teld en dus wist zij, dat de kolonel den moord gepleegd had. Dat zou verklaren, waarom hij haar had geschreven wellicht dreigde hy, Ricky als medeplichtige te zui len ontmaskeren, als er iets van de waarheid over Rose's lippen kwam. Maar het was evenmin buiten gesloten en deze gedachte deed Fanshaw den adem in de keel stokken dat Ricky den ouden Tolihurst had ge dood, om het loskomen "der aan Rose be loofde erfenis te bespoedigen Gesteld, dat zijn neef op deze afdoende wijze de finan- cieele hinderpalen, welke een spoedig huwe lijk met Rose belemmerden, uit den weg had ■willen ruimen Het duizelde Lionel. Hij zag geen kans uit dezen verwarden doolhof van mogelijkheden en gissingen te komen, als hij niet over meer feiten beschikte. Maar hoe moest hij aan do kennis daarvan komen 18. Idem tot het verpachten van eën pen ceel welland a&h den Hóogëweg voor 75 aan P. de Visser. 19. idem tot verkoop van bouwterrein aan a. A. A. Ktiiberg q.c[. 240 M2. aan de Van DishoeCkstraat (Oostzijde) v'öötf 12Ö0. b. J. A. Smit 175 M2. aan den Koüdékerk- schëweg (ócst) voor 2380. c. de firma De MüjdiCk 175 M2. aan den Koudekerkscheweg (Oost) voor 2380. d. I. Ia Gasse 160 M2. aan den Koudekerk scheweg voor 2220, e. B. J. N, Schmelzer q.q, 240 M2. aan de Van Dishoeckstraat voor ƒ2880. f. M. Maas 315 M2. aan de Duyvendrecht- straat voor 2164. POLDER WALCHEREN. Zaterdagmorgen had in het Polderhuis in de Abdij te Middelburg de voorjaarsver gadering plaats van het Polderbestuur van Walcheren onder voorzitterschap van den heer mr. H. F. Lantsheer. Aanwezig waren met den voorzitter 3 raden en 20 commissarissen. Afwezig waren de heeren P. Dumon Tak, ra&d en mr. J. A. Heijse, L. F. Groosman, P< Wisse en A. Barentseh Si*., allen met ken nisgeving. Van laatstgenoemde was tevens een schrijven ingekomen, dat zijn gezond heidstoestand hem noopt ontslag te nemeii als commissaris van den polder. De voorzitter bracht den héér Barentsen dank voor wat hij sedert 1925 voor den pol der heeft gedaan en sprak de hoop uit, dat hij ook buiten het bestuuf staande, het werk van het polderbestuur met belangstelling nog velé jaren zal mogen volgen. Het jaarverslag. Bij het jaarverslag maakte de heer Van der Minne de opmerking, dat uit de resultaten der peilingen, z.i. moet geconcludeerd wor den, dat er nog heel wat geld voor voor ziening van de oeververdediging noodig zal zijn. De voorzitter kon mededeelen, dat volgens de rapporten, vaii den ingenieur de herstel lingen in de eerstvolgende jaren nog niet zoo groot zullen behoeven te zijn. Verschillende voorstellen. De vergadering nam de volgende voorstel len zonder discussie of hoofdelijke stemming aan dat tot aankoop en ruiling van gronden ten behoeve van de verbetering van de Big- gskerksche sprink dat tot verkoop van ge deelten zijkanten weg aan de gemeente Big- gekerke dat tot verkoop van een gedeelte van een perceel onder Serooskerke aan de gemeente Domburg dat tot herziening van de keur op de Duinen en dat tot het leggen van een buis in de Beekshoeksprink door den Westdyk te Vrouwenpolder. Werken Znidioatering. Bij het voorstel tot het verleenen van een crediet van 114.000 voor buitengewone wer ken aan de Zuidwatering, gaf de heer Jero- nimus in overweging het sluiten van een de finitieve leening zoo kort mogelijk uit te stellen. De voorzitter zeide, dat dit met het voor stel zelve niets heeft te maken, omdat er nog geen voorstel voor een geldleening by is. In- tusschen zyn reeds onderhandelingen over een leening gaande en kan het dagelijksch bestuur deze voorloopig aangaan, om dan een ander voorstel in de Septembervergadering te doen. De heer Franse vestigde er nog eens weer den nadruk op, dat ook de provincie en het Rijk belang hebben bij een goede oeverdedi- ging en het billijk zm zijn dat ook zij er in bijdroegen. De voorzitter zeide, dat zeker reeds gepro beerd is iets op deze lichamen af te wente len. Het moment voor nieuwe stappen in die richting is evenwel z.i. nog niet gekomen. De Walchersche ingelanden zullen toch liever den polder niet calamiteus doen ver klaren. De vergadering vereenigde zich zonder hoofdelijke stemming met het voorstel. Vergadering weg. Hetzelfde was het geval met het voorstel tot het verleenen eener bijdrage in de kos- Gould was voorloopig onvindbaar en Bax ter, die blijkens zijn correspondentie met Rose nog niet naar Guatemala vertrokken was wat waren de beloften van dat heer schap waard, overwoog de jonker grimmig zou, als hij boter op zijn hoofd had, ook wel zorgen, dat hij niet zoo gemakkelijk op te sporen was. Rose zou ongetwijfeld alleen ender dwang iets los laten en de eenige pressie, die op haar kon worden uitgeoefend, was de zaak publiek te maken. En dat was natuurlijk uitgeslotenhet beteekende de arrestatie zoowel van Gould als van Baxter, zcodra een van belden uit zijn schuilhoek te voorschijn kwam. En dan bleef er nog een vraag te beantwoorden hoe was Thomas te weten gekomen, dat de beker zich dien avond in de kerk bevonden had Maar de persoon, die hem bij de oplossing van dit raadsel kon helpen, was tenminste onder zijn bereik Evenals bij Susan Tollhurst's bezoek was Thomas alleen thuis, toen de jonker dien avond tegen een uur of acht aan de kleine woning kwam, waar hij bij zijn zuster en zwager inwoonde. De tuinman opende zelf de voordeur, die onmiddellijk toegang gaf tot de kleine woonkamer. „Ik zou je graag een oogenblikje spreken Thomas", begon de jonker vriendelijk. „Ik ben tot uw dienst, meneer", was het eerbiedige antwoord. Maar deze eerbied be lette Thomas niet in de deuropening te-„blij ven staan en met zijn forsche gestalte den aanzienlijken bezoeker den doorgang te ver ten van verharding van hét Paüluswëgeling te Wëstka£3ellë. De salarisi)oorstelten. Aan de orde kwam nu hét voorstel om 3 tijdelijke koftiiig toe te passen óp alle salarissen. en lóönen ën Wel voor het tijdvak 1 Mei 1933 tot 31 October 1934. Dë heèr Van Doorn zëide hét voorstel niet met onverdéëlde instemming té hebben gé- lezen én niét in të zien, dat men hiér op dë lööhen moet bezuinigen. Deze zijn niet hoog en het is van groot belang, dat de polder övèr goede ambtenaren kan blijven beschikken. De heer Krijger wéés op de döor de organi saties overgelégde staten, waaruit blijkt, dat de salarissen niet aan dëü liocgên kant zijn. Dit is voor hem echter niet het voornaamste, maar wei de waardeéring voor het werk der ambtenaren, dat hij als aannemer gedurende 37 jaar heeft kunnen gadeslaan. Deze rtiën- schen staan dag en nacht gefêêd in het be lang van den polder. De heer Poi'theine zeide, dat men nu niet spreekt over de grootte der salarissen, maar over een tijdelijke korting. Het gaat om den nood der tijden, die dwingt tot tijdelykê maatregelen. Het geld moet door de inge landen worden opgebracht, die ook allen dien nood der tijden gevoelen. Spr. keurde het goed, dat van allen een gelijk percentage wordt afgetrokken. De heer Bosselaar beaamde ten volle de woorden, die over de werkkracht der ambte naren zijn gesprokén. Maar daarover gaat het niet, het gaat over de salarissen en dat is steeds een moeilijke en teere kwestie. Dankbaar is spi'. voor het voorstel, al hoopte hij ook met allen, dat de economische tóe- stand zich spoedig móge herstellen, al Vrees de hij daarvoor. Het is mogelijk, dat elders höogere salarissen worden betaald, doch zijn er ook polders, die minder betalen. Spr. is dus dankbaar, maar niet voldaan. Prac- tisch is 3geen korting, omdat véél levens middelen in prijs zijn gedaald. Spr. stelde dan ook voor 5 té körteh eh wel tot 1 Mei 1934, omdat mëii dan eerder kan zien of de tijdel'jke maatregelen kunnen worden opge heven. De heer Van Teijlingen had mét Ingeno menheid kennis genömèn van Mt vöofstel van het dagelijksch bestuur. Er is z.i. geen bezwaar tegen een tijdelijke korting van 3 Het gaat niet om de Waardeering Van den arbeid, maar ieder moet in deze tijden eert kleine veer laten. De heer Jeronimus zeide, dat het niet om het salaris gaat, een tijdelijke korting is geen bezuiniging, dan moet men ambtenaren ont slaan. Het is hier hoogstens een vermindering van de uitgaven. Er is z.i. geen crisis en geen malaise, alleen een ontaarding van alle waar den. Bij rijk, provincie en gemeenten is men ten achter bij de aanpassing aan de nieuwe omstandigheden en heeft men de verlaging der kosten- van levensonderhoud niet bijge houden. Men moet dan ook zelfstandig maatregelen nemen, en spr. zal dan ook medegaan met het voorstel van het dage lijksch "bestuur. Na een breedvoerige discussie werd het voorstel van het dagelijksche bestuur ten slotte aangenomen met 22 tegen 2 stemmen. De heer Bosselaar wilde nu een motie in dienen om 5 te korten vanaf 1 October 1933. De heer Jeronimus vond het beter, dat men dap geen bepaald bedrag noemt. De voorzitter zeide, dat het er nu eenmaal is en niet mag worden uitgesteld op die manier. De heer Bosselaar zeide op verzoek van den voorzitter zijn motie bij de xondvraag schriftelyk te zullen indienen. Aangenomen voorstellen. De vergadering vereenigde zich zonder hoofdelijke stemming met de voorstellen tot herziening van den pensioengrondslag van den griffier, dat nopens adressen tot ver mindering van pacht, dat nopens een van P. Dingemanse te Ritthem om vermindering van erfpachtscanon en vergoeding voor recht van opstel en dat nopens machtiging van het dagelijksch bestuur tot het opnemen van kasgeld. Begrooting 1933. Bij de behandeling van de polderbegrooting voor 1933, stelde de heer Koster voor, de sa- sperren. „We kunnen hier niet praten. Laat mij even binnenkomen." Met duidelijk-merkbarert tegenzin voldeed Thomas aan het verzoek. Hij liet den jonker iu de kamer en sloot de buitendeur, terwijl Fanshaw ging zitten. De deur naar de keu ken was open, zooals de jonker opmerkte, toen hij zijn blik even door het vertrek liet dwalen. „Je moest die deur liever ook sluiten, Thomas", zei hij, „of neen, laat hem toch maar openstaan, dan kunnen we je zuster en haar man hooren thuiskomen. Ons gesprek is niet voor vreemde ooren bestemd.' Thomas kreeg een kleur. „Ik begrijp niet...." stamelde hij. „Wanneer ik je vertel, dat ik weet, dat jij don beker in je bezit hebt, zul je het waar schijnlijk wel begrijpen", viel Lionel hem snel in de rede. De tuinman ontstelde zichtbaar en onder- orukte een vloek. Toen zocht hy zyn toe vlucht in §en brutale ontkenning. „Ik weet niet, waar u het over hebt, myn heer", zei hy onwillig. „Ik heb den bekei niet. „Susan Tolihurst heeft hem hier op tafel zien staan en jy zat erby I" „Dat verwenschte wyf", viel hij ruw uit, de vuisten ballend. „Ik had wel op mijn vingers kunnen narekenen, dat ze haar grooten •r.ond niet zou houden." „Dus je hebt den beker larissen van den voorzitter en de raden, die in September reeds met 5 zijn verminderd, ook tijdelijk nogmaals met 3 te vermin deren. De voorzitter zeide bij aanneming bij de hoögere machten tegen goedkeuring met alle kracht te zullen protesteeren. Het voorstel-Koster nam de vergadering aan met 12 tegen 8 stemmen. Tegen de heeren Van der Minne,' Van Doorn, Van Teijlingen, Van der Harst, Jero nimus, Goethals, Krijger en Portheine. De leden van het dagelyksch bestuur hielden zich als belanghebbenden buiten stemming. Met de landbouwers commissarissen stemde de heer Van der Feen voor. Rondvraag. Thans diende de heer Bosselaar een voor stel in om het dagelijksch bestuur uit te noodigen om het daarheen te leiden, dat men tot 10 tydelijke salarisvermnidering zal over kunnen gaan. De heer Jeronimus zeide hier alleen te zul len voorstemmen, om alle meeningen recht te doen wedervaren. De vergadering nam de motie aan met 13 tegen 11 stemmen. Met de landbouwers-com missarissen stemden de heeren Van der Feen en Jeronimus voor. De heer Franse vroeg of er riet een betere verhouding tusschen de bydragen van ge bouwd en ongebouwd kan worden geschapen. De voorzitter zeide, dat ten deze wellicht binnenkort een wijziging van het algemeen reglement in de Prov. Staten aan de orde zal komen. De heer Jeronimus wees op het onvoldoen de zyn van de sluizen bij den Ouden Vlis- singschen weg. De voorzitter zeide toe te zullen doen na gaan bij Wie deze in onderhoud Zijn. De heer Jeronimus was van meening, dat het NederlandBelgische verdrag binnen af- zienbaren tijd weder aan de orde zal komen en waar er de vorige malen prnten in waren, die voor den polder minder gewenscht zyn, vroeg hij het dagelijksch bestuur ten deze diligent te zijn en bijtyds er tegen te oppo- néeren. De heer Van der Harst wees er óp, dat de heer Franse vergeet, dat de bebouwde eigen dommen reeds 27 aan verschillende belas tingen betalen. Spr. diende een motie in om er by de re geering op aan te dringen, dat er een wet kómt, waardoor ook Rijk en provincie kun nen medebetalen aan de oeverdediging, doch zonder dat calamiteusverklaring daarvan het gêgvolg behoeft te zijn. De voorzitter waarschuwt tegen aanneming van deze motie. Het beginsel moge juist zijn. doch de gevolgen zy'n niet te overzien. De hf?r Portheine achtte de motie ook ge- vearlijk en raadde aan haar voorloopig terug te nemen. De hjer Van der Harst voldeed hieraan en zal haar voor'een volgende Vergadering tijdig bij het dagelijksch bestuur indienen. De heer Kryger zou gaarne zien, dat de Spuiboezem te Vlissingen beter op peil wordt gehouden. De voorzitter zeide dit aan den ingenieur te zullen overbrengen, evenals eén vraag van den heer Castel over het peil van de Melis- kerkschc sprink. Thomas liet zich zwaar neervallen op de sofa, die in een hoek van de kleine kamér stond. „Ik hèb hem", bekende hy na eenige aarzeling, „maar ik wilde wel dat u het niet wistu nog minder dan iemand anders." „Waarom ik nog minder dan iemand anders Omdat u de neef van meneer GouJd bent." „Wat heeft dat te maken met het feit, dat jy den beker hier in huis hebt „Neemt u me niet kwalijk, meneer, maar ik zie niet in, dat het op myn weg ligt, die vraag te beantwoorden", gaf de tuinman onvriendeiyk ten antwoord. „Susan heeft my met den beker gezien en ik heb haar gozegd, dat ze er over zou zwygen. Dat heeft ze Ijiykbaar niet gedaan, zoodat het heele dorp het nu vermoedelyk weet en overtuigd is, dat ik den ouden Tolihurst heb ver moord." „Susan heeft het alleen aan m y ver teld", verklaarde Fanshaw kalm, „en ze zal er met niemand anders over spreken, daarop kun je gerust zyn. En er is geen sprake van dat het heele dorp jou voor den moordenaar houdt. Dat zou zelfs niet het geval zyn, wanneer bekend werd, dat jy den beker hebt, wat overigens niet zal gebeuren." „Waarom zullen ze my niet voor den moordenaar houden De oude is immers ge worgd terwille van den beker „Dan heb je het mis, Thomas. Het is ab soluut niet zoo." „Houd me ten goede, dat ik u tegenspreek, Officieele uitslag der verkiezingen. In een Zaterdagmiddag te 's-Gravenhage gehouden zitting van het Centraal Stembu reau is de uitslag vastgesteld van de op 26 April gehouden Tweede Kamer-ver kiezingen. De tcewyzing van het aantal zetels aan lijsten of lijstengroepen geschiedde geheel overeenkomstig de door den verkiezingsdienst van het persbureau Vaz Dias medegedeelde opgave. Begin van den Zomertijd. Voor zooveel nog noodig, wordt er aan her innerd, dat de zomertijd aanvangt 15 Mei a.s. De overgang geschiedt in dier voege, dat wanneer de middelbare zonnetijd van Am sterdam op den dag, waarop de zomertijd aanvangt, 2 uur aanwijst in den voormid dag, het wordt geacht te zijn 3 uur in dien voormiddag. De overgang dit jaar naar den zomertyd geschiedt met andere woorden dus in den nacht van Zondag 14 Mei op Maandag 15 Mei ten 2 uur. Waarschuwing voor Duitscfcers, die in Nederland verblijven. Het komt in den laatsten tijd herhaalde lijk voor, dat in Nederland werkend Duitsch dienstpersoneel, na de vacantiedagen in Duitschland doorgebracht te hebben, op de terugreis naar Nederland aan de grenscon trole worden teruggewezen, omdat zij niet in het bezit zijn van een Duitsch visum. Dit vindt zijn oorzaak hierin, dat elke Duitsche pas voorzien moet zijn van een Duitsch visum, wil men de grenzen passee- ren. Men kan zich daartoe bij de Duitsche consulaten ranmeldcn. Vereeniging van Scheepswerktuigkundigeii. De Vereeniging van Scheepswerktuigkun- digen hield op 22 en 29 April jl. haar jaar- lyksche vergadering, resp. te Rotterdam en Amsterdam. De voorzitter de heer Veenstra, herdacht in zijn openingswoord het twintigjarig be staan der Vereeniging op 1 Januari jl. eh meende met voldoening te mogen constatee- ren, hoe onder de Nederlandsche scheeps- werktuigkundigen een hechte band door or ganisatie is gevormd. Spr. toonde aan, dat dit tot uitdrukking kwam in groofcere offervaar digheid en hoog ledental. Terwyl de gages in de laatste tien jaren met byna 40 zyn gedaald, hebben de leden in dat tydsverloop hunne contributies met ongeveer 50 ver hoogd. Daardoor was het ook mogelyk, om, uit eigen middelen, de leden in het afgeloo- pen jaar te steunen by werkloosheid en ziekte tot een bedrag van ruim 43.000. Ook tijdens de staking in het najaar bleek de saamhoo- righeid van de leden beter dan ooit. De mo tieven tot deze staking aGhtte de voorzitter alleszins gerechtvaardigd. In verband met de houding, welke voordien steeds tegenover de reeders is aangenomen en waaruit genoeg zaam kan blyken, dat door het bestuur de realiteit nimmer uit het oog is verloren; meende hij, dat er in het najaar niets anders meneer. Het is wèl zoo. De beker was In het huisje „De beker was niet in het huisje, toeh Tolihurst vermoord werd." „Waar was hy dan „In de kerk." „In de kerk Wie heeft hem daarheen gebracht „Ik zal je alles vertellen wat ik weet, als jij me zegt hoe de beker in jouw bezit komt." „Daarover zult u geen woord uit me krij gen. Ik spreek tegen u als man tegen man, meneer het is u er om te doen, dien ellen deling van een neef van u van de galg te redden." „Dat is nogal iogisch.... vooral omdat hij onschuldig is." „Dat is hij niet. Hy heeft den ouden man vermoord om den beker te kunnen stelen, met de bedoeling dien te verkoopen. Hij wilde geld hebben om met Rose te kunnen trouwen." „Ik zeg je, dat de beker dien avond niet in het huisje was", klonk het ongeduldig. „Kunt u dat bewyzen, meneer?" „Ja, ik heb een getuige, die dat onder eede kan verklaren. En als het bewezen is, Tho mas, dat de beker zich dien avond op het altaar van de kerk bevond, hoe kan j y <jan bewyzen, dat je hem niet hebt gestolen, ter wijl hij nu in je bezit is." (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 5