NOOTJES SPORT BUITENLAND GEMENGD NIEUWS In de week van 24 tot 29 April werden in ons land 101 faillissementen uitgesproken. Op 1 April bedroeg het aantal aangegeven radio-ontvanginrichtingen in ons land 280.610. Het aantal aangesloten aan radiodis tributie-centrales bedroeg 291.628, hetgeen neerkomt op 70 luisteraars per 1000 inwoners. In het begin van deze maand worden te Rotterdam verwacht twee schepen met Chi- leensche appelen, van den nieuwen oogst. Door Burg. en Weth. van Apeldoorn is aan den gemeenteraad voorgesteld een aanvang te maken met de uitvoering van het riolee- ringsplan als object van werkverschaffing, hetgeen in totaal een bedrag van 7 millioen zal vorderen. In de omgeving van Bergen op Zoom zal binnenkort een aanvang worden gemaakt met den aanleg van een zeebad. Er zal een bad gelegenheid worden geëxploiteerd onder de gemeente Hoogerheide in de nabijheid van de zgn. Duintjes. In de rijkskruitfabriek te Bareamna in Portugal heeft een geweldige ontploffing plaats gehad, waarbij 8 arbeiders werden ge dood en een groot aantal min of meer ern stig gewond. Volgens bericht uit Bruems weigerde in de omgeving van Wischau de rem van een autobus, waardoor deze in volle vaart tegen een huis opreed en geheel werd vernield. Er werden 4 personen gedood en 18 ernstig ge wond. De aardbevingswacht te Athene heeft gis teren weer nieuwe sterke aardschokken waargenomen, die waarschijnlijk afkomstig zijn uit den Dodekanesos. Een tornado heeft Zondag een groot deel van de stad Yazoo City verwoest. Een 12-tal personen werd gewond. De orkaan volgde zijn weg langs de Yazoo-rivier en verwoeste Jonestown, een negerkolonie. Een neger werd gedood, verscheidene werden gewond. Dozij nen zakenhuizen en woonhuizen werden weg geslagen en een kerk werd met den grond gelijk gemaakt. Bij de tornado, die Zondag Yazoo-City heeft geteisterd, werden minstens 2 perso nen gedood. 20 personen werden ernstig ge wond. Meer dan 800 menschen zijn dakloos. De schade wordt geraamd op 500.000 dollar. kazerne te Middelburg, toen aldaar de bur gemeester, de heer M. Fernhout, kennis kwam maken met dezen tak van gemeente dienst. Nadat de commandant de heeren brand meesters, inspecteur en andere ambtenaren had voorgesteld, inspecteerde de burge meester de manschappen, om vervolgens de kazerne en het materiaal in oogenschouw te nemen. Hierop is de brandweer met alle materiaal uitgerukt naar de Loskade en heeft daar ©en groote oefening gehouden, waaibij het aan tal stralen tot twaalf is opgevoerd. Bij de terugkomst in de kazerne heeft de burgemeester allen toegesproken en er op gewezen, dat hij reeds in zijn vorige woon plaats veel over de Middelburgsche brand weer heeft gelezen en de ontwikkeling van cieze modern geoutilleerde nieuwe brandweer heeft gevolgd. Hij sprak zijn voldoening uit ever de prestaties van dezen zoo nuttigen dienst. De commandant, de heer H. Bierman, heeft voor de woorden van den burgemees ter namens allen hartelijk dank gebracht. Wandelsport. Toen de gymnastiekvereeniging „Achilles" te Middelburg in Februari haar 10-jarig be staan herdacht met verschillende zaalbijeen komsten, hebben wü reeds gemeld, dat op 28 Mei a.s. als slot de nationale wandeltochten zouden plaats hebben over parcoursen van 25 en 40 K.M. en dit door Walcheren. Ieder deelneemster of deelnemer, die den tocht in den daarvoor gestelden tijd volbrengt, la-ij gt een fraai herinneringskruis, speciaal voor deze gelegenheid ontworpen en iedere groep of vereeniging van minstens 10 personen, zonder uitvallers, een groepsmedaille. Verder zijn er extra-prijzen beschikbaar gesteld voor verstkomende vereenigingen, voor de groot ste groep en voor de vereenigingen, die den besten indruk maken. De voorzitter der regelingscommissie en de heeren L. H. C. van Randwijck en L. Lagaaij, boden medailles of plaquetten aan. De firma Corns Henning biedt aan alle deelneemsters en deelnemers een foto in map aan, de hee ren J. J. Diesch en R. Oosterhuis verstrekken een kaartje waarop het te loopen parcours voorkomt. Ten slotte zorgen de leden van de trans portcolonne van het Ned .Roode Kruis en de dames van de E.H.B.O., onder leiding van den heer J. C. Ludekuse, voor eventueele voetver zorging of onverhoopt voor andere gevallen, waarbij hun zoo gewaardeerde kennis ten baat kan worden genomen. OOST- EN WEST-SOUBURG Uitvoering der gymnastiek-vereeniging „Volharding". Voor een geheel gevulde zaal gaf bovenge noemde gymnastiekvereeniging Zaterdag haar voorjaarsuitvoering, welke uitvoering in haar geheel als goed geslaagd mag heeten. Bij het opmarcheeren van adspiranten en leden, was het duidelijk te zien, dat deze ver eeniging steeds groeiende is, wat temeer uit kwam bij het opstellen der geheele vereeni ging voor het voorstellen der leden aan het publiek. Door den voorzitter, die met een kort woord de aanwezigen verwelkomde, werd den leiders hulde en dank gebracht voor al het werk door hen gedaan om deze steeds groo- ter wordende vereeniging te brengen op het niveau, waarop zij nu staat en spreker hoopte dan ook, dat het steeds crescendo moge zijn, èn voor de vereeniging in haar ge heel èn voor de leden individueel. Als dank voor het zeer vele werk gedaan, werd den heer A. Bezuijen, directeur en hoofdleider, namens de vereeniging een prachtig bloem stuk aangeboden, waarop deze met een op wekkend woord dankte. Van de gewoonte om in hare uitvoeringen een tooneelstukje te lasschen, was ditmaal door „Volharding" afgestapt en gaf zij een 22-tal gymnastiek-nummers ten beste. Of schoon de uitvoeringen een vlot verloop had den was het toch wenschelijk dat voor het verplaatsen van toestellen etc. een zgn. werk ploeg werd aangewezen, opdat niet, èn de lei ding èn die werken enkel en alleen voor re kening van den leider komen. Alle nummers afzonderlijk te vermelden is niet mogelijk maar toch willen we enkele noemen en wel de lenigheidsoefeningen (Bondswerk Rotterdam), deze oefeningen werden zeer mooi uitgevoerd en het 6-tal da mes had dan ook een welverdiend applaus ra ontvangst te nemen. Door de verschillende meisjes- en jongens af deelingen werd zeer verdienstelijk werk gepresteerd en kon men wel zien, dat er flink geoefend was. Verschillende figuren gaven een belofte voor de toekomst, wat duidelijk naar voren kwam in de nummers paard en ringen uitge voerd door meisjes en jongens adspiranten. Ofschoon in het nummer hoogbrug ook goede krachten waren te zien, was voor de meeste jongens de oefenstof te zwaar gekozen. Noemen we nog de goed ingestudeerde en uitgevoerde dansjes door meisjes en dames onder muzikale begeleiding van mej. Van Driel, dan kan „Volharding" met voldoening wederom op een goed geslaagde uitvoering terugzien. WESTKAPELLE. Voetballen op Zondag. De gemeenteraad te Westkapelle heeft, overeenkomstig het voorstel van Burg. en Weth., met 5 tegen 2 stemmen afwijzend be schikt op het verzoek van de kerkeraden der Ned. Herv. en Ger. kerk en van de Ger. ge meente, om het voetballen op Zondag te ver bieden. GOES. Vereeniging voor ziekenhuisverpleging op Zuid- en Noord-Beveland. Deze vereeniging hield Zaterdag jl. onder voorzitterschap van den heer mr. dr. Mes, burgemeester van Heinkenszand, in het Schuttershof te Goes een algemeene vergade ring. De secretaris, de heer A. de Lange te Goes, bracht het jaarverslag uit, waaraan wij ont- leenen, dat de vereeniging, die op 1 Juli a.s. haar vijfjarig bestaan hoopt te vieren, een gezonde financieel© positie heeft. Het verslag was dan ook in dankbaren toon gesteld even als in de voorafgegane boekjaren konden de toegezegde uitkeering en regelmatig plaats hebben en kon er tevens behoorlijk worden gereserveerd. Aan 333 leden werd vergoeding voor ziekenhuisopname toegekend met een totaal ligdagen van 5620, Te Kattendijke en Ellewoutsdijk werden onder-afdeelingen opgericht. Van het bestuur van Sint Joanna te Goes kwam bericht in, dat het tarief 3e klasse voor de leden der vereeniging ook na 1 Sep tember 1932 bepaald bleef op 2.75 per dag. Het ledental der vereeniging steeg in 1932 van 12213 tot 17879, een toename dus van 666. Het bestuur zou het zeer op prijs stel len, als het eerste lustrum der vereeniging kon worden gevierd met 20.000 leden, aan welk getal momenteel nog slechts 600 perso nen ontbreken. Ten slotte gaf de secretaris een overzicht van de percentages leden in de verschillende gemeenten. In de gemeente waar het aantal leden het geringst is, is 4 der ingezetenen lid der vereeniging, terwijl het maximum percentage 68 bedraagt. De penningmeester de heer J. H. Klooster te Ellewoutsdijk deed daarna rekening en verantwoording. Na toelichting werd de re kening goedgekeurd. Het batig saldo zijnde 4792.48 werd in zijn geheel in de reserve gestort. De aftredende bestuursleden, de heeren J. H, Klooster, A. M. Overhoff en Th. Wolse werden herkozen, terwijl in de vacature D. W. Lindenbergh, die bedankt had werd gekozen de heer S. Balkenende te Wolfaartsdijk. Tot lid der controle-commissie in de plaats van den heer J. de Kruyter, die niet herkies baar was, werd gekozen de heer W. van Wer- hum te Heinkenszand. Besloten werd in 1932 te vergoeden a. aan verpleegkosten maximaal f 2.75 per dag, d©ch niet meer dan de verpleegprijs derde klas be draagt in het ziekenhuis waarin men is op genomen tot een maximum van f 137.50 per jaar en per ziektegeval, b. 75 van alle bij komende ziekenhuiskosten tot een maximum van 40, c. bij opname in een barak voor besmettelijke ziekten een extra-uitkeering van 0.75 per dag tot een maximum van 15. Verder werd besloten de leden reeds na één jaar lidmaatschap in aanmerking te doen ko men voor vergoeding voor opname in een sanatorium (thans twee jaar). De begrooting voor 1933 werd vastgesteld met een eindcijfer van 28.625. Naar aanleiding van enkele gemaakte op merkingen werd besloten dat het bestuur in lichtingen zal inwinnen omtrent de tarieven van enkele ziekenhuizen elders, en zal trach ten met chirurgen een overeenkomst te sluiten in het belarg der leden. VOETBAL. Om het landskampioenschap. Stormvogels—Vélocitas 1—0 Go Ahead—Feijenoord 4—0 Af deeling IV. Ie klasse. NoadN.A.C, 4—4 Promotie 2e klasse. V. V. V.—Middelburg 1—2. Nadat de gasten aan V.V.V. bloemen aan geboden hebben, laat scheidsrechter Israëls beginnen. Middelburg won den toss en speelt met den zon in den rug. Profiteerende van dit voordeel zetten de bezoekers de eerste aanvallen op, de Venlosche achterhoede treedt niet doortastend genoeg op, en na drie minuten neemt Middelburg door den links binnen de leiding. (0—1). Voorloopig kunnen de gasten hun over wicht handhaven, maar als V.V.V. wat beter ingespeeld raakt, krijgt de Zeeuwsche achter hoede wat meer werk. Heger schiet voor het leege doel over, nog meerdere kansen worden gemist en de druk blijft aanhouden. De tweede helft begint met eenige aanval len van weerszijden, dan belandt de bal bij den even vrijstaanden Albers, die een schob inzendt dat den keeper te machtig is, via zijn handen scoort V.V.V. den gelijkmaker. De thuisclub is na dit succes doorloopend sterker, de Middelburg keeper krijgt veel te verwerken, doch hij houdt alles. Eenige ma len schijnt het aanvechtbaar of de bal wel goed gestopt werd en niet achter de doellijn was beland. De scheidsrechter laat echter doorspelen, zoo ook bij unfair aanvallen der Middelburgsche backs binnen het strafschop gebied, waar V.V.V. minstens één misschien wel twee, penalty's ontgaan. Kort voor het einde als de V.V.V. achter hoede weer even weifelt nemen de gasten nog de leiding (1—2), waarmee het einde wordt gefloten. Na afloop protesteert V.V.V. tegen het niet toekennen van een strafschop. Deze wordt ingeschoten. Mocht de stand eventueel op 2—2 gebracht worden, dan komt dit gelijk spel de thuisclub zeker toe. Juliana—Hero 2e klasse A. Alliance—T.S.C. Promotie 3e klasse. AxelBceimeer Zeeuwsche Voetbalbond. Middelburg V—Eiland Boys II 3—1 1—5 4—3 1—3 Vriendschappelijk. Vlissingen—Blankenberghe 2—6. Onder flinke^belangstelling speelde Vlissin gen een oefenwedstrijd tegen de T.C. Blan kenberghe, een Belgische 2e klasser. Scheids rechter was de heer Rafelaar. Ditmaal we:d een andere opstelling geprobeerd dan de week daarvoor. Op de linksbackplaats stond nu Kodde Kokelaar fungeerde als links-, Van Poelje als rechtshalfVan Feenen stond rechtsbuiten en Vierhout linksbuiten. Op de overige plaatsen waren de spelers van de week ervoor gehandhaafd. Het begin van den wedstrijd kenmerkt zich door een flink Vlissingen-overwicht. In snel tempo werden verschillende aanvallen, meestal geleid door Kersemakers, op het doel der Belgen ondernomen. Van Peenen, die zich op de rechts-buitenplaats even goed bleek thuis te gevoelen als op de linkerwing, geeft verschillende goede voorzetten. De Bel gen hebben geluk als een hard schot van Butz van de dekjat terugstuit. Als de centervoor der Belgen er met het leder van door gaat, vergeten de Vlissingen- backs aan te vallen, zoodat deze speler zijn club de leiding geeft. (0—1). De centervoor was den geheelen middag de gevaarlijke man in de voorlinie der gasten. Even later glipt Kersemakers vliegensvlug door de verdediging der tegenpartij en geeft den doelman geen schijn van kans. (1—1). Als Izeboud binnen het strafschopgebied opzettelijk hands maakt, geeft de referee straf. Dit schot weet Harting te stoppen. Na een corner van links schiet Kokelaar hard op het doeldit schot wordt gestuit, maar Ker semakers neemt het leder ineens op het hoofd en kopt onhoudbaar langs den uitloo penden doelman in. (2—1). Met dezen stand treedt de rust in. Al direct na de hervatting maken de Belgen door hun rechtsbinnen ge lijk, als Harting na een schot gestopt te heb ben, den bal uit de handen laat vallen (2—2). Na een voorzet van Vierhout heeft Vlissingen pech, als hieruit het harde schot van Vader door de deklat gekeerd wordt. Vlissingen krijgt weer een zeer mooie kans, als een schot van Van Peenen door den doelman slechts ten halve wordt gekeerdVader kopt uit deze situatie ln de richting van het ver laten doel, maar de bal gaat rakelings naast. De Belgen nemen dan de leiding door den centervoor, die uit een voorzet van rechts, hoog opspringend, in den uitersten bovenhoek kopt. (2—3). Even later volgt weer een Belgisch doel punt als Harting een zwak moment heeft en de rechtsbinnen zonder eenige moeite den bal weet in te schieten. (24). Vlissingen verslapt nu merkbaar en goede aanvallen der voorlinie noteeren we nog slechts sporadisch. De Belgen zetten onver moeid door en wanneer de centervoor in vol komen vrije positie den bal krijgt toegespeeld is het vijfde doelpunt der gasten een feit. (2—5). Een niet al te moeilijk schot van den Belgischen rechtsbuiten kan Harting niet houden, zoodat de gasten hiermede het halve dozijn volmaken. (2—6). Kersemakers krijgt tegen het einde nog een zeer goede kans, maar hij schiet, na de backs gepasseerd te zijn, recht tegen den uitloopenden doelman Over kies- of hoofdpijn klagen Onzin I 'n Mijnhardt's Poeder vragen aan. Daarmede kwam het einde. By de Bei gen onderscheidden zich de centervoor en de doelman op bijzondere wijze. De gasten won nen welverdiend. INSIDER. KORFBAL. Zeevaartschool—Kweekschool Middelburg 8-0 Ter voorbereiding der a.s. competitie van de Z.K.B., speelde de Zeevaartschool een vriendschappelijke wedstrijd tegen de Mid delburgsche Kweekschool, Beide twaalftallen hadden twee invallers. Direct na de uitworp nam de Zeevaart school het spel in handen, hetwelk een der dames uitdrukte door te doelpunten. (1—0) Kweekschool trachtte gelijk te maken, doch de verdediging der Zeevaartschool gaf geen krimp. Voor de rust wist de Zeevaartschool nog tweemaal te doelpunten. (3—0). Na de hervatting het zelfde spelbeeld als voor de rust, waarbij duidelijk bleek, dat de Zeevaartschool dames de meerderen waren van de Kweekschool dames, hetwelk in doel punten werd omgezet. (5—0). Geleidelijk voerde de Zeevaartschool den stand tot 8—0 op. Voor het harde zwoegen der Kweekschool, hadden deze wel een paai' doelpunten verdiend, wat hun echter niet is gelukt. De wedstrijd stond onder leiding van den heer Everaars. Vlissingsche athletiek-vereeniging „Marathon". Lezen en lezen is twee. Ofschoon ons voor bericht zeer duidelijk en positief gesteld was, had h«t, naar wij vernamen, toch nog tot misverstand aanleiding gegeven. Men had er nl. uit gedistilleerd, dat Zaterdagmiddag jl. de groote jaarlijksche Bouleverdloop van „Marathon" gehouden zou worden. Zoover zijn we echter nog niet. We hebben nog den tijd tot 15 Juli a.s. Deze wegwedstrijd was niets meer maar ook niets minder dan een tranings-boulevardloop uitsluitend voor de leden van den Zeeuwschen Athletiek Bond, teneinde hen met het parcours vertrouwd te maken. Als prikkel was daaraan toegevoegd, dat de deelnemers zouden trachten het re cord, dat met 11 m. 6 3/5 sec. staat op naam van den Rotterdammer P. Hartman, op niet- officieele wijze te slaan. Laten wij er maar dadelijk aan toevoegen, dat het niet gelukt is. Er bestond voor dezen wedstrijd groote be langstelling. Dat belooft wat, ja veel, voor den eigenlijken Boulevardloop, welke, naar vertrouwd wordt, internationaal zal zijn. De deelname had grooter gekund. Maar van de 14 ingeschrevenen verschenen er toch 12 aan den start. Als steeds was alles perfect geregeld. De uitslag werd B.-klasse 1. M. P. Bruijnooge (Marathon) 11 min. 20 7/10 sec.2. C. van Sorge (Mara- thon). C.-klasse1. J. C. de Vin (Marathon ll m. 21 5/10 sec.; 2. O. van Opdorp (E.M.M.) 11 min. 37 2/5 sec.3. C. van der Weel (Zeelan- dia) 11 min. 48 sec.4. A. Kambier (E.M.M.) Na afloop werden in Britannia de prijzen uitgereikt. De voorzitter, de heer D. W. Tous- saint, deed dit met een voor ieder toepasse lijk en aanmoedigend woord. De genoemde deelnemers ontvingen medailles, de deelne mers van de zeemacht, A. J. Waling en Ch. Wejjsters een fraai Miss Blanche album, door de fabrikanten van deze cigaretten speciaal voor dit doel welwillend ter beschikking ge steld. Een derde exemplaar werd onder de 10 overige deelnemers verloot, daar één marine schepeling niet was opgekomen en viel tsn deel aan Van der Weel, De heer Toussaint dankte voorts voor de als steeds gulle gastvrije ontvangst in Bri tannia, constateerde dat de nuttige trainings oefening geslaagd mag heeten, bracht dank aan den secretaris, den heer Everaars, aan den technischen leider, den heer Lap, aan den voorzitter van den Z.A.B., den heer De Vries, aan de tijdopnemers enz., alsmede aan de deelnemende vereenigingen. Spr. hoopte, dat de zeemacht, die geleid wordt door den heer Wolf, steeds zal blijven deelnemen. Hij besloot met de opwekking om te blijven trainen, daar grootere training noodzakelijk is gebleken en den wensch, dat de Boulevard loop met nog meer enthousiasme, met nog grootere deelname van de Zeeuwsche athle- ten en onder nog flinkere belangstelling ge houden zal worden. De heer De Vries bracht namens den Z.A.B „Marathon" hartelijk dank voor het genomen initiatief inzake dezen trainingswedloop, waardoor de Zeeuwen een grooten voorsprong verkrijgen op de loopers, die van buiten de provincie komen, daar zij bijv, weten welk tempo zij moeten ontwikkelen en waar zij de eindspurt moeten inzetten. Spr. hoopte dan ook, dat Marathon er toe moge besluiten nog enkele van deze oefenwedstrijden, bijv. eind Mei en Juni uit te schrijven, temeer daar de athleten er uit zich zelf niet toe ko men om zich te trainen op het parcours, dat in Juli door hen zal moeten worden afgelegd Een onderlinge wedstrijd. Onder leiding van den heer D. Lap werd Donderdag jl. aan het eind van de indoor- training, waarna het oefenen in het vrije veld een aanvang neemt, in de oefenzaal een on derlinge wedstrijd voor dames-leden van Ma rathon gehouden, waarvoor luxe voorwerpjes als prijzen beschikbaar waren. De uitslag van den athletischen vijf kamp, bestaande uit behendigheidsloop, hoogspringen met aan loop, vèrspringen met aanloop, kogelstooten en hordenloop luidt Klasse A,de dames J. Bos le pr., L. Roel- se 2e pr., A. v. d. Weijde 3e pr., N. Roth 4e pr., A. Nobels 5e pr. Klasse B.de dames J. Brasser le pr„ J. W. Lap 2e pr„ A. Blijsterveld 3e pr., S. Witstein 4e pr., K. Kesteloo 5e pr. DE STAHLHELM ONDER HITLER. Rijkspresident von Hindenburg heeft aan den van zijn functie ontheven tweeden Stahlhelm-leider Düsterberg het volgende eigenhandige schrijven gericht Uw uittreden uit de bondsleiding van den Stahlhelm geeft mij aanleiding uiting te ge ven aan mijn dankbaarheid wegens de groote verdiensten, die u zich in moeilijke jaren door de organisatie van den Stahlhelm en zoouoende door de handhaving van een vaderlandschen en soldatesken geest in Duitschland deelachtig hebt doen worden. Uw nationaal werk in den Stahlhelm vormt een waardige voortzetting van uw eervolle militaire loopbaan in oorlog en vrede als front- en stafofficier. Het is mij een op rechte behoefte, u hiervoor mijn erkentelijk heid en dank te betuigen. Als verder bewijs van mijn erkentelijkheid verzoek ik u, mijn hierbij gevoegd portret te accepteeren. Voorts heeft rijkskanselier Hitier aan den rijksminister van arbeid en eersten bondslei- der van de organisatie-Stahlhelm, Franz Seldte, een schrijven doen toekomen, dat als volgt luidt Langs dezen weg wil ik u mijn diepgevoel- den dank betuigen voor de gisteren door uw maatregelen aan den dag getreden vertolking van uw innerlijk loyale gevoelens en vriend schappelijke gezindheid, die u mij blijkt toe te dragen. Ik ben er van overtuigd, dat het bondgenootschap der beide organisaties voor alle tijden onwankelbaar zal blijken te zijn en een duurzame waarborg voor het welslagen der nationale revolutie. Weest u daarom nog maals overtuigd van mijn oprechten dank. ONTWAPENING EN VEILIGHEID. Het Wolff-bureau meldt het volgende vrij wel officieuze bericht Een zoogenaamd goed ingelicht medewer ker van de „New-York Herald Tribune" meldt over de afspraken van President Roosevelt met den Franschen gedelegeerde Herriot o.a., dat Roosevelt er zich in geschikt heeft, dat de status quo der Europeescho grenzen voor loopig amper gewijzigd kan wordenhij zou eveneens hebben toegegeven, dat, wanneer Amerika ontwapenen wil en Frankrijk goed keuring voor de Duitsche rechtsgelijkheid op ontwapeningsgebied verlangt, Amerika daar uit de noodzakelijke gevolgtrekkingen moet maken en aan de Franschen beloften geven over de voorkoming van oorlogen, evenals zijn toestemming voor economische maatregelen tegen een eventueelen aanvaller. Wanneer dit juist Is, zegt Wolff, dan zou men hier te doen hebben met belangrijke tastbare concessies van president Roosevelt aan de Franschen, waartegenover aan den anderen kant slechts een armzalige Fransche verklaring staat, nl. niets anders dan de bereidwilligheid tot ontwapening. In elk ge val zou het ernstige gevolgen voor de Geneef- sche ontwapeningsconferentie moeten hebben, indien de Amerikaansche politiek op een der gelijke wijze van haar vroeger grondbeginsel van niet-inmenging in gelijk welke actie af wijken ging. Dergelijke beloften aan Frankrijk zouden ntuurijjk een evenredige versterking der ont- wapeningseischen van de Duitsche delegatie te Genèvé meebrengen. GREY TEGEN DUITSCHLAND. Lord Grey, die tijdens den oorlog minister van oorlog was, verklaarde dat de tendenz van de politieke mentaliteit in Duitschland de publieke opinie in Engeland, die na dep oorlog gunstig was voor Duitschland, ge schokt heeft. Enkele maanden geleden zou een rede als die van Austen Chamberlain niet de alge meene instemming hebben 'gevonden, welke haar thans gewerd. Ook Grey zelf sloot zich bij Chamberlain aan. Wij kunnen niet voort durend de hand van vrede reiken, wanneer de andere zijde niet een dergelijk gebaar maakt. Henri Barmat gearres teerd. De cent-ale recherche te Amsterdam heeft gearresteerd een der ge broeders Barmat, welken naam men zich nog zal herinneren uit het groote strafproces, dat destijds te Berlijn is gevoerd. De thans gearresteerde is Henri Barmat zfjn aanhouding is geschied op verzoek van de Zwitsersche regeering ter fine van uit levering, waarschijnlijk op grond van daar te lande plaats gehad hebbende financieele knoeierijen, Hij is voor den officier van justitie geleid. De rechtbank zal thans hebben uit te maken of de 'gevraagde uitlevering zal worden in gewilligd. Nader vernemen wij nog, dat den gebroe ders Barmat ongeveer 14 dagen geleden door de Belgische regeering het verblijf in België is ontzegd. Zij woonden te Brussel. Vandaar zijn zij vertrokken naar Amsterdam. De ver duistering, waarvan H. Barmat op 't oogen- blik wordt beschuldigd, zou een som betref fen van 600.000 Zwitsersche franken, ten na- deele van een der groote banken in Zwitser land. Ongelukken. Op den Amstel- veenscheweg te Amsterdam, was Zaterdag een meisje van ongeveer 21 jaar per fiets op weg van Amstelveen naar Amsterdam. Op genoemde plaats wilde zy om een bak kerskar heenrijden. Hierbij is zij geslipt en kwam juist terecht onder een van den an deren kant komende autobus. Het meisje werd bijna onmiddellijk gedood. Een 16- jarig meisje is op de marlet te Venlo, toen zij met haar rijwiel van achter een stilstaand voertuig te voorschijn kwam, door een vrachtauto oven-eden. Zij liep een schedel breuk en ernstige verwondingen op en is naar het ziekenhuis overgebracht. Op den Haag- weg onder gen. aangerel die een sche<| na de aanrif Gisterenmif hoek Warmen een vreeseljjll kinderen het( van circa buurmeisje, straat overst| een tram bestuurder, bocht zacht raakten bei! wagen. Eerst konden de waarbij de gJ constateeren. schuld treft, het gebeurde! jarige man ul huis is opgerf overkomen mi weg, aan de die op de dol kleine verwon den Rijkswei gemeente Besi V. uit Bodegrj heer J. uit del een door een f gereden. Beid; ting Eindhovi tegen die straf gevolg dat da terwijl v. d. ziekenhuis inl voerd. Het m| De voerman geen letsel, te| wagen was, den wagen Een bejaard i een wielrijdel kwam te vall4 liep. Een ven is op een| Acht en Eind en op slag gei terdag op Zoi Amsterdam el terdam overbf slaagde men brengen. Heil ademhaling lil bleek reeds tel senaar heeft| Schiedam, schieten was, been te schiet! revolver haalq er geen patro even beneden I verwonding wl ging naar hefcl den noodzakell te Utrecht he| geval plaats, Klaversfcraat een koe moestl werddit dl voorbijreed. T« sprong maakta toeweging de door schrik bel met haar rijwij waarbij zij dingen werd klinieken ven) kort na aanl overleden. f renavond op gen wilde ste| verdronken. —De Dul ai i e t. Stï ceert de volg! vrouw rookt n| restaurants kalen op duidl op te hangen, V sche vrouw rq Een oi d e v. De strasse te Ber vrouw Tabers een kamer de toerski, die in was, gevonden De ongelukS haar moeder houden, waar moest zitten, geheel afgeslo zoo mager als vuil en ongedi krankzinnigen^ B e s t r daad in bestrijding van Staten heef- k< op wapengebiet wetenschap, h den Amerikaai tie-man te late revolver. Door wapenen, zal n misdadiger on dan nog wel e< vuurwapen gel hoord aantal veer 12.000 pei Niet het ins gevaarlijk, zegt bod op heb dri dood kunnen als wanneer m< rijden zou verl Daarom proj oogenblik in d Illinois een we1 verlof gegeven revolver bij zi bekende misda Wapenen verhol

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 2