BRILLEN MERCURIUS HAVERMOUT BUITENLAND GEMENGD NIEUWS UIT DRAAD EN LUCHT INGEZONDEN STUKKEN PI £ÉR&ÉKI:MT [BtTIMKKmg Adverlentïën HELDER BOSMAN CENT PER PONDSPAK NEDERLANDSCH FABRIKAAT lichaamswarmte zijn. Ze blijven mager, want het lichaam verbruikt alle vet om op tempe ratuur te kunnen blijven, maar tevens heb ben zij last van slechte tanden en de meest verschillende ziekten der spijsverterings organen. De grootste beteekenis voor de gezondheid heeft het ontbijt. Het is verkeerd om het te haastig te gebruiken, voor kinderen nog meer dan voor volwassenen en verder moet het licht verteerbaar zijn. Het 'eerste wordt be reikt door vroeg opstaan, diet tweede door lauwe melk of vruchtensap, havermout of andere pap en fruit te gebruiken naast het braad. De melk kan in den vorm van cacao worden gebruiktthee en koffie mogen aan kinderen niet gegeven worden. Zwaar ver teerbaar voedsel is voor het ontbijt onge schikt, omdat het teveel van de maag eischt en het bloed uit de hersenen wegtrekt. De reden, dat zooveel kinderen niet willen ont bijten een afkeer, die bij vele volwassenen nog niet verdwenen is is in hoofdzaak, dat de samenstelling van het ontbijt onjuist is. Verder wordt het lichaam op temperatuur gebracht dooi- het in de buitenlucht te bren gen. Er kan dan meer zuurstof worden opge nomen de verbranding wordt bevorderd. Be weging in de open lucht is dan ook een uit stekend middel om goed te maken, wat men 's winters binnenshuis tekort is gekomen tevens verdwijnt daardoor de typische voor jaarsvermoeidheid, die berust op de verzwak king van het lichaam door het langdurig go- mis aan zon en frissche lucht. Een derde middel om het lichaam op tem peratuur te houden is een warm bad, dat zoo mogelijk tweemaal per week wordt genomen. Een warm bad heeft het voordeel, dat de schadelijke stofwisselingsproducten en gassen beter worden verwijderd. Heeft men een ge zond hart en een huid met weerstandsver mogen, dan kan men gemakkelijk een tem peratuur van 42 graden Celsius verdragen. Het is zeer aan te bevelen, tijdens of na het bad de huid te borstelendit oude middeltje tegen onzuiverheden en ruwheid der huid, overgevoeligheid en vatbaarheid voor huid ziekten is goedkoop en prima. Wanneer na h$,t bad de huid absoluut droog gewreven is, kan mén haar inwrijven met een heel weinig zoete amandeloliehet overtollige vet wordt met de handdoek weggenomen, voordat men zich aankleedt. Neemt men zulk een bad voor het naar bed gaan, dan kan men verzekerd zfjn van een vasten en rustigen slaap, die er ook weer het zijne toe bijdraagt om het lichaam op temperatuur te houden. MEDISCH ALLERLEI. DE SCHULD VAN ALLES.... De blinde darm nl. De laatste jaren is het aantal sterfgevallen tengevolge van blindedarmontsteking eerder iets toe dan afgenomen. Het is dus geen won der, dat het medisch onderzoek zich sterk bezighoudt met deze veel voorkomende aan doening. De onsteking van den blinden darm of beter gezegd van het wormvormig aan hangsel daarvan is een gevolg van infectie Een bepaalde ziekteverwekker bestaat er waarschijnlijk niet, maar ziektekiemen zijn er in de omgeving van den blinden darm altijd aanwezig en dan kan het gemakkelijk voor komen, dat het wormvormig- aanhangsel er aan ten prooi valt. Over de vraag, of de voeding de ziekte in de hand werkt, loopen de meeningen sterk uiteen. Op alle manieren trachten de medici de oorzaak der aandoening op te sporen, doch tot dusverre zonder resultaat. Het aan tal gevallen van blindedarmontsteking kan vooreerst niet teruggedrongen worden. Maar daarom is het toch zeer wel mogelijk, om het aantal sterfgevallen te verminderen. Dit moet nl. worden toegeschreven aan te laat opereeren. Men wacht met de operatie, totdat de kwaal zoo verergerd is door de langdurige verwaarloozing, dat de patient in direct le vensgevaar is gekomen. Dit is verkeerd ge zien een blindedarmoperatie is voor een er varen chirurg om zoo te zeggen kinderspel en als zij vroegtijdig wordt verricht, doen er zich nooit onaangename gevolgen voor. Het wormvormig aanhangsel schijnt in het men- schelijk liohaam zeer goed gemist te kunnen worden. Wacht men echter tot het uiterste oogenblik, dan zet men zijn leven op het spel, want ook de operatie wordt dan dikwijls moeilijk en gevaarlijk. DE RIJKSDAGBRAND. In verband met hetgeen in de „Manches ter Guardian" is geschreven over den brand in den Rijksdag, waarbij gezegd werd, dat dc brandstichter in het kabinet moet worden gezocht, heeft de perschef van de natio- naal-socialistische Rijksdagfractie den rech ter van instructie Vogt gevraagd naar den stand van het onderzoek. Het voor-onderzoek richtte zich alleen tegen Van der Lubbe, die, zooals bekend, in den nacht van den brand, werd gearresteerd. Eerst later stuitte men bü het onderzoek op drie Bulgaarsche communisten, die gearres teerd werden, terwijl ook de verdenking toe nam tegen den communistischen Rijksdag afgevaardigde Torgler. Ten slotte werden relaies ontdekt tusschen een groot aantal Duitsche en buitenlandsche communisten. In dit verband hebben nog verscheidene an dere arrestaties plaats gehad, waarover nu nog niets kan worden gepubliceerd. Het vooronderzoek zal spoedig zoover be ëindigd zijn, dat het materiaal aan de be voegde instanties kan worden toegezonden. Men verwacht, dat het proces nog dezen zomer zal beginnen, en wel voor den vierden strafsenaat van het rijksgerechtshof. Het is waarschijnlijk, dat het proces gedeeltelijk te Berlijn plaats heeft, daar het voor de rech ters van belang zal zijn zich een oordeel te vormen op de plaats waar de brand gesticht is Tenslotte zeide Vogt, dat in aansluitng aan het onderzoek vermoedelijk nog meer relaties moeten worden onderzocht die van buitengewone beteekenis zijn. BESCHERMING VAN DEN DUITSCHEN MIDDENSTAND. Het rijkscommissariaat voor den industri- eelen middenstand heeft het ontwerp gereed gemaakt van een wet tot bescherming van den middenstand, Het ontwerp voorziet in een volledig verbod van toegiftartikelen. Met het oog op den ernstigen toestand in den détailhandei wordt voorgesteld de oprichting van nieuwe winkels te verbieden, evenals de uitbreiding van bestaande verkoopsruimten. Van belang is voorts, dat warenhuizen en be drijven met filialen verboden wordt zelfstan dige ateliers te bezitten. De belasting voor warenhuizen en filialen zal worden berekend volgens den omzet. Ter bevordering van werkzaamheden zal de belasting op de huren worden verminderd, ten einde aldus werk zaamheden ~an de huizen mogelijk te maken. Het ontwerp stelt voor de invoering van een handwerkerskaart, zooals die reeds te Danzig bestaat. In de toekomst moet dus de meesterproef worden afgelegd voor men zich in een handwerk kan vestigen. Voorts wordt de kwestie van het crediet- wezen behandeld. In het bijzonder zal reke ning worden gehouden met de kleinere be drijven. Executoriale verkoopen zullen even eens worden geregeld. Het ontwerp voorziet ten slotte in de ont binding val alle regiebedrijven en in bijzon dere maatregelen tegenover marskramers en den stationshandel. Een vreeselijk drama te Pijnacker. Gisterenmiddag heeft zich te Pijnacker een vreeselijk drama afgespeeld ten huize van de familie P. Terwijl de heer P. voor zaken afwezig was, zond zijn echtgenoote de dienstbode om een boodschap naar Delit. Toen het meisje om streeks vijf uur terugkeerde, vond zy de deur gesloten. Zij begaf zich daarom naar de ouders van mevrouw, die eveneens te Pijn acker wonen. Daar wist men echter niets omtrent me vrouw P., waarom haar vader, die een sleutel van de woning had, zich met de dienstbode naar het huis begaf om een onderzoek in te stellen. Men vond daar echter niemand, maar toen het meisje, haar kleeren ging wegber gen ontdekte zij tot haar ontsteltenis op zol der het lijk van mevrouw P., die zich van het leven had beroofd. Toen men de beide kinderen niet vond werd onmiddellijk de politie gewaarschuwd, terwijl even later ook de heer P. thuis kwam en door zijn schoonvader van de droeve ge beurtenis op de hoogte werd gesteld. Het onderzoek naar de kinderen bleef aan vankelijk vruchteloos, doch na een half uur vond de politie de lijkjes van de twee meis jes, een van 3 jaar en een van vijf maan den, in den regenput, welke zich in de keu ken bevindt. Men kan begrijpen, dat heel het dorp zeer onder den indruk is van dit drama! Wat de oorzaak betreft. Men neemt aan, dat de ongelukkige vrouw in een vlaag van verstandsverbijstering heeft gehandeld. De laatste weken was zij zeer zwaarmoedig, doch er was geen reden over te vreezen dat dit tot zulk een verschrikkelijke ontknooping zou kunnen leiden. Ongelukken. Op de Waal kade te Nijmegen is een 74-jarige man door een vrachtauto aangeraden. De. oude man bekwam ernstige verwondingen aan lichaam en gelaat en liep voorts zware inwendige kneuzingen op. Hij is later aan de gevolgen overleden. Bij het spelen viel een drie-jarig knaapje te Schijndel met den slaap tegen den ijzeren band van een karwiel. Het kind was onmiddellijk dood. Brand door baldadig heid. Gisterenmiddag heeft aan den West-Zeedijk te Rotter lam een brand ge woed, waarvan de dikke zwarte rookkolom tot achter op Charlois te zien was. Tot van ver kwamen belangstellenden toegesneld. Ook de brandweer was spoedig ter plaatse, maar slangen werden er niet gelegd, er werd geen druppel water vermorst, er werd niet met bijlen gehakt, er waren geen rookmaskers en geen helmen. Er was alleen maar brand en er was geen blusschingswerk. Sedert geruimen tijd is op een bepaalde plaats bij den West-Zeedijk, ongeveer tegen over den ingang van het Park puin en vuil gestort. Het storten van puin geschiedde ge organiseerd. Het storten van vuil geschiedde ongeorganiseerd. Wie deze stortplaats kende en er niet al te'ver vandaan woonde vond hier een prachtige gelegenheid om alles te gaan deponeeran, wat de vuilnis man niet, althans niet zonder fooitje wenschte mee te nemen. Voorts was er nog de jeugd, die hier overdag ging kampeeran en er van alles en nog wat liet liggen. Men kon er dan ook velerlei vinden, van autobanden tot bedde- tijken, lorren en gebroken vaatwerk. Giste renmiddag heeft de jeugd deze belt in brand gestoken. Zooals wy reeds schreven was het gevolgveel rook, veel vuur, veel stank, veel hitte en veel belangstelling. Aangezien er niet veel aan verloren was en er geen gevaar was, liet men de zaak maar branden. Berucht smokkelaar in gesloten. Gisterenmiddag is de 23- jarige beruchte smokkelaar H. S., die enkele dagen geleden door de maréchaussee te Venlo werd gearresteerd, op last van den officier van justitie naar de strafgevangenis te Roer mond overgebracht en daar ingesloten. Zoo- als men weet is S. wegens smokkelarijen in Duitschland tot 3% jaar tuchthuisstraf ver oordeeld, terwijl nog twee strafzaken voor den Duitschm. rechter tegen hem moeten worden behandeld. Te Gladbaeh wist S. aan zijn be wakers te ontsnappen, toen hij naar de straf zitting moest worden overgebracht. Na de arrestatie zijn de Nederlandsche politie-auto- riteiten, onder wie een inspecteur van den Vreemdelingendienst uit Den Haag, met de aanhouding van den Duitschen smokkelaar in kennis gesteld, doch tot dusverre is nog geen beslissing verkregen, wat met den aan gehoudene moet gebeuren. Het wordt echter niet onwaarschijnlijk geacht, dat S. zal wor den uitgeleverd. De aardbeving op Kos.- Het aantal dooden op het eiland Kos in de Aegeische zee tengevolge van de aardbeving bedraagt thans 149. Behalve op het eiland Kos, heeft de aard beving, die de eilanden-groep in de Aegeische zee ^eeft geteisterd, ook groóte schade aan gericht op het eiland Nisyros. De burgemeester van het eiland heeft ver klaard, dat 138 huizen zijn verwoest, waarbij waarschijnlijk verscheidene personen om het leven zijn gekomen. Het aantal slachtoffers, alsmede dat der gewonden is evenwel nog niet bekend. De gouverneur van de Aegeische eilanden is op het eiland Kos aangekomen en heeft terstond maatregelen tot het organiseeren van hulp genomen. De 600 personen van dit eiland, die gewond werden, zijn op andere eilanden ter verpleging opgenomen. De toe stand van 250 hunner is nog steeds zeer ern stig. Berichten uit Stamboel bevestigen, dat in het Dadga-district drie dorpen volkomen door de aardbeving verwoest "en talrijke per sonen g3wond zijn. Berooving in een bank gebouw. Een bediende van de firma Van Oosterzee en Pit moest gisteren ten kantore van de firma R. Mees en Zoonen aan het Beursplein te Rotterdam 6500 ontvan gen. Teen hem dit geld werd uitgeteld drong een vreemdeling naar voren, die een greep deed naar de bankbiljetten. Met 650 ging hij er van door met zijn handlanger, die de achtervolgers voor de voeten liep. Beide mannen, waarschijnlijk Duitschers^ wisten te ontkomen. De politie zoekt hun verblijfplaats. Beer rukt een knaap de hand af. Een verschrikkelijk ongeluk is in den dierentuin van. Berlijn gebeurd. De 9-jarige Herbert Kaspar, wiens vader in den dierentuin kranten verkoopt, voederde daar de groote Alaskaberan. Daarbij greep een der beren hem aan de rechterhand en rukte die geheel af. Een toeschouwer sprong op het hulpgeroep van den knaap toe en slaagde er in hem to bevrijden. Nadat een noodverband was aangelegd, is de knaap naar een ziekenhuis overgebracht. DE KABINETSCRISIS. 's-GRAVENHAGE. (C.B.) H.M. de Konin gin heeft heden in verband met de kabinets crisis, op den Ruigenhoek ter conferentie ontvangen de voorzitter van de Tweede Ka merfractie der R.-Kath. Staatsparty, der Chr.-Hist. Unie en der Anti-Rev. party, on- derscheidenlyk de heeren Aalberse, De Geer en Colijn. 40-JARIG BESTAAN HOOFDBESTUUR P. T. EN T. 's-GRAVENHAGE. (C.B.) Hedenmorgen is in een by eenkomst in het City-theater te 's-Gravenhage het 40-jarig bestaan van het hoofdbestuur der P. T. en T. herdacht. Deze bijeenkomst, welke een feestelijk karakter droeg werd bijgewoond door den minister van waterstaat en onderscheidene andere autori teiten. De minister hield een rede en vervol gens hield de directeur-generaal der P. T. en T. een herdenkingsrede. BRANDEN. SMILDE. (V.D.) Aan de Norgervaart onder de gemeente Norg, brandde hedenmorgen de boerderij van den heer K. af. Vier koeien en een kalf kwamen in de vlammen om. De oorzaak van den brand is onbekend. Toen ie brandweer van Smilde ter plaatse kwam, kon zij niets meer tegen het vuur uitrichten. GESMOKKELDE MARGARINE. OSS. (V. D.) Onder leiding van den op-- perwachtmeester Zoethout is door de Kon. marechaussee te Oss op verschillende plaat sen een groote partij gesmokkelde margarine in beslag genomen. Bij huiszoeking is by den landbouwer G. 100 pond margarine in beslag genomen. Het 14-jarig dochtertje van den landbouwer A, werd aangehouden, toen zij gesmokkelde margarine vervoerde. De mar garine werd in beslag genomen, terwyl tegen den vader van het meisje en eveneens tegen G. proces-verbaal werd opgemaakt. By den bakker B. te Eerghem werd eveneens 100 pond gesmokkelde margarine in beslag ge nomen. Ook tegen B. werd proces-verbaal opgemaakt. GEEN AANSLAG OP HITLER. MUNCHEN. In verband met een in de dagbladen verschenen bericht over de arres tatie van een Indiër, deelt de politie mede, dat het vermoeden, dat deze persoon van plan was een aanslag op den ry'kskanselier te plegen, niet juist is gebleken. Buiten verantwoordelijkheid der redactie. De copie wordt niet teruggegeven. VLAGGEN Mijnheer de Redacteur Nog meerderen zouden zeer zeker na de opwekkingen in uw blad hun vlag hebben uitgehangen, doch worden in hun goede voornemens gedupeerd door de vele electri- sche- en andere draden met hun palen en steunpunten, waarmee Vlissingen zoo rijke lijk gezegend is. Het vlaggen wordt hierdoor vaak onmogelyk of zeer lastig gemaakt, wat te betreuren is. EEN GEDUPEERDE. HOOGWATER TE VLISSINGEN Zondag April 30 4.29 16.49 Mei Maandag 1 5.15 17.30 Dinsdag 2 E.K. 6.04 18.25 Woensdag 3 7.11 19.35 LICHT OP VOOR AUTO'S FIETSEN EN VOERTUIGEN April uur Zondag 30 7.52 Mei uur Maandag 1 7.54 Dinsdag 2 7.56 Woensdag 3 7.57 AGENDA van publieke vermakelijkheden, vergaderingen, enz. Aihambra-theater. Van Vrijdag 28 April tot en met Donderdag 4 Mei „Titanen der Lucht". Luxor-theater. Van Vrijdag 28 April tot en met Donderdag 4 Mei „Paprika" (Das Glück kommt nur einmal im Leben) en „De moderne Don Jua'a". Woensdag 3 en Donderdag 4 Mei. Sport avond C.K.W.O., Concertgebouw, 8 uur MARKTBERICHTEN GROENTE- EN FRUITVEILING. 29 April 1933. Op de gisteren alhier gehouden veiling werden de volgende prijzen besteed Uien 1—3 ct.spinazie 16 ct.kroten ct.wijnpeeën 1 ct.witlof 9—16 ct. postelein 13—23 ct.snijsla 2—4 ct.asper ges I 47—67 ct.blauwe asperges 41 ct., alles per KG.kippen 60 ct. per stukkipeieren 17—20 ct., eendeieren 20 ct., beiden per 10 stuks bloemkool 8—30 ct.sla 15 ct., bei den per stukradys 1 ct.selderie —41/2 ct.prei 2%7 ct.rabarber 1 ct. seringen 67% ct.peeën 13—17% ct. tulpen 8—20 ct.flieren 2—3% ct.mar grieten 11 ct., alles per bos; curacau l ct. per plantspirea 5962 ct.plumosa 7—9 ct.Aaronskelk 31 ct.drooena 3—4 ct. primula 11 ct., alles per pot; zuring 11—14 per chipjeaardbeien 3% ct. per stuk. BEURS VAN AMSTERDAM Amsterdam, 29 April, 12 uur. De Beursweek werd op kalme wtfze beslo ten. In verband met het krachtig herstel, dat gisteren tegen het slot in Wallstreet plaats had, bestond er eenige vraag, die voorts nog in de hand werd gewerkt door de zwakke stemming van den dollar, omdat deze aanleiding gaf tot de veronderstelling dat de New-Yorksche Beurs heden een verdere keorsstijging te zien zou geven. Het publiek hield zich echter afzijdig, daar de door de Ver. Staten te volgen politiek nog zeer on zeker is, terwyl de internationale verhou dingen bovendien nog niet duidelyk zijn ge worden. De handel was dan ook van weinig beteekenis. In Koninklyken ging niet veel om. Aanvankelijk lag de koers van het pond 1 hooger, doch later trad een gedeelteiyke reactie in. De Amerikaansche Petroleum- waarden trokken lichtelyk aan. Unilevers zetten lager in, op de weinig zeggende ver klaring van de algemeene vergadering. Het fonds wist zich echter later te herstellen. Philips en Aku's waren goed prijshoudend. Rubberaandeelen en Tabakken ondergingen geringe wijziging. Suikerwaarden waren iets vaster. H.V.A.'s kwamen 1% hooger. Scheep- vaartaandeelen bleven goed op peil. De Mynwaarden lagen buiten de belangstelling. De Amerikaansche fondsen waren algemeen iets vaster. De Duitsche Obligaties liepen op. De Ned. Obligaties lagen verdeeld. WISSELKOERSEN Noteering van heden, 29 April 1933, des vm. 1.30 uur (officieel) Londen 8.43 /2 Berlijn 57,75; Parijs j 9.79i/2 Brussël 34.75 Zwitserland 48.07jij, New-York j 1203/^ Samengesteld door tiet Kon Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 777.3 te Akureyri. Laagste barometerstand 753.9 te Stomoway. Verwachting tot den avond van 30 April Meest zwakke wind uit Z. en O. richtingen. Nevelig tot half of zwaar bewolkt. Weinig of- geen regen. Aanvankelijk weinig verandering in temperatuur. Buitenlandsch Weerbericht. Hedenmorgen uit offwieeie gegevens Soor het Kon. Meteor. Instituut. Het gebied van hoogen luchtdruk ten N.W. van IJsland met het depressiegebied, dat de Noordzee en liet gedeelte van den Oceaan ten Z.W. van Ierland bedekt, veroorzaken een strooming van arktische lucht uit het Poolgebied tot aan de Azoren. De depressie, die gisteren bij de Noordkaap lag, is thans verdwenen. Op de plaats, waar gisteren het gebied van hoogen luchtdruk lag over de Bothnische golf, ligt tlians een vlakke de pressie. Op het vaste land is het overal bijna windstil. De luchtbeweging in de bovenlucht is uiterst zwak en in onze omgeving uit Z.W. meer naar het O. uit N.W. Allerwege heerscht aangenaam voorjaarsweer met hier en daar lichte regen. Voorloopig vertoont zich nog 'geen verandering in dezen toestand van mooi weer. Het is echter nog niet uitgesloten, dat de koude strooming in het N.W. zich naar het Z.W. zal verplaatsen en afkoeling zal brengen met het weertype der ysheiligen. Ondergeteekende, zijn zaak als Stalhouderij' met 1 Mei aan zijn Zoons overgedaan hebbende, be dankt voor het vertrouwen hem zoovele jaren geschonken en be veelt zijn Zoons beleefd in ieders gunst aan. C. W. A. SCHOUT. Stalhouder, Onderstraat 25. Naar aanleiding van boven staande advertentie bevelen P. W. A. en G. L. F. SCHOUT zich be leefd aan voor het leveren van rijtuigen en auto's. Nieuwe auto's voor trouwen en groote reizen tegen zeer concurreerende prij zen. Hopende door een nette en billijke bediening het vertrouwen, zoovele jaren door hun vader ge noten, eveneens waardig te blij ven. Beleefd aanbevelend, P. W. A. en G. L. F. SCHOUT. Onderstr. 25, Vlissinge-Tel. 15. Voor de vele bewijzen van deel neming, ontvangen bij het over lijden van onzen geliefden Echt genoot en Broeder, PIETER EVERSE, betuigen wij onzen har- telijken dank. Inzonderheid aan den Heer Dr. DETMAR, voor de geneeskundige hulp. Uit aller naam. Wed. P. EVERSE— HOLLESTELLE. DANKBETUIGING. Ondergeteekende betuigt aan het Bestuur van de Coöp. „De Broederband" haar hartelijken dank voor de uitkeering uit het Overlijdensfonds. Wed. D. K. SMIT— STRUIKMAN. Voor de talrijke blijken van be langstelling, ontvangen bij het- herdenken van hun gouden Huwe lijksfeest, betuigen ondergetee- kenden hun hartelijken dank. G. L. VERSLUIS. L. H. VERSLUIS— BOOGAART. Vlissingen, Hobeinstr. 36 beneden. Geen bril te i>root, Geen bril ie klein, Bij ons zal 't In orde zijn. BELLAMYPARK 38 - VLISSINGEN

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 5