RADIO-RUBRIEK Geldleening, Bij uw besluit dd. 25 September 1931, nr. 21a, goedgekeurd door Ged. Staten van Zee land by besluit dd. 9 October 1931, nr. 58, le afdeeling, werd aan de woningbouwver- eeniging „Goed Wonen", alhier, ten behoeve van den bouw van 21 woningen aan de Eede straat en Sottegemstraat, een tijdelijke geld- leening bij wijze van bouwcrediet verleend van ten hoogste 78.000. Blijkens het desbetreffend voorstel zou dit bouwvoorschot, zoodra de woningen zouden zijn voltooid, omgezet worden in een door de •gemeente te verstrekken definitieve leenin? onder waarborg van le hypotheek. Daar de woningen gereed zijn en de bouw- rekening door de vereeniging is ingezonden, kan deze aangelegenheid thans afgewikkeld worden. Deze bouwrekening wijst een totaal bedrag aan van 68857.37. De vereeniging zou de definitieve leening gaarne bepaald zien op 70.000. Doordat zij bij vorige bouwplannen meerdere kapitaalsuitgaven uit eigen midde len bestreden heeft, heeft zij namelijk dik wijls te kampen met gebrek aan kasmiddelen. Wij hebben hiertegen geen bezwaar en wij zen er in dit verband op dat genoemd be drag ad f 70.000 reeds is opgenomen in de geldleening groot f 185.000 van 1932 rentende 5/4 Op grond van het vorenstaande hebben wij de eer uwen raad voor te stellen aan de wo~ ningbouwvereeniging „Goed Wonen" te Vlis singen een geldleening te verstrekken onder waarborg van le hypotheek tot een bedrag van 70.000, tegen een rente van 5j£ per jaar, af te lossen in 50 jaarlijksche termijnen en wel gedurende de eerste 10 jaar 1% van de schuld, gedurende de volgende 10 jaar 1/2 van de schuld, gedurende de volgende 10 jaar 2% van de schuld, gedurende de laat ste 20 jaar 23^ van de schuld, te beginnen op 1 November 1933, zijnde den datum waar op de aflossing op genoemde leening ad 185.000 aanvangt, een en ander overeen komstig een hierbij overgelegd ontwerpbe sluit. Verhuring woningen. Bij uwe besluiten dd. 13 April 1928 nr. 8 en 9 en dd. 30 Augustus 1928 nr. 16, werden o.a. de woningen Kerkhoflaan nr. 26 (thans Kou- dekerksche weg Oost nr. 26), West-Souburg- scheweg nos. 7, 9, 11 en 13, Koudekerkscho weg nos. 39, 99 en 101, Koudenhoek nr. 21 verhuurd tegen een huurprijs van resp. 5, f 2, f 1.80, 1.50, 2, 3.30, 3, 3.75 en 4 per week, zulks voer een tijdvak van 5 jaren. Nu dus binnen korten tijd de termijn van verhuring afloopt, hebben wij nagegaan, of bij het wederom verhuren van deze woningen wijziging moest worden gebracht in de daar voor gestelde huurprijzen. Waar ons uit dit onderzoek gebleken is, dat de toestand hier ter plaatse wat de huurprij zen van soortgelijke particuliere weningen betreft, in de laatste jaren geen wijziging heeft ondergaan, stellen wij uwen raad voor deze woningen wederom voor een tijdvak van 5 jaren te verhuren voor de thans geldende huurprijzen, aan hen die daarvoor door ons college zullen worden aangewezen op de door U te stellen voorwaarden, welke in een over gelegd ontwerp-besluit zijn omschreven. Aankoop stukjes grond. Door mevrouw de wed. P. J. Huson—Engels en den kerkeraad der Christelijk gerefor meerde Kerk, alhier, worden aan de gemeen te te koop aangeboden, een 3-tal perceeltjes bouwland, onderscheidenlijk de perceelen kadastraal bekend gemeente Vlissingen sectie B. nrs 879 en 944 en sectie B nr. 943, ter op pervlakte van 213, 215 en 222 M2., liggende nabij den West- Souburgscheweg—hoek Hoo- geweg, tegen 0.50 per M2. Aangezien het ons wenschelijk voorkomt het grondbezit der gemeente aldaar zooveel mogelijk af te ronden en de koopsom billijk is te noemen, hebben wü de eer U voor te stellen om bovenomschreven stukjes grond aan té koopen tegen 0.50 per M2., alzoo voor 650 X 0.50 325, ten behoeve van het grondbedrijf. Verlenging huur voetbalterreiu. Bij raadsbesluit dd. 7 Juli 1927, no. 9 werd aan de voetbalvereeniging „Voetbalcombina tie Vlissingen", alhier, met ingang van 1 September 1927 en eindigende 24 November 1933 verhuurd het aan den Koudekerksche- weg gelegen sportterrein, tegen een huursom van 700 per jaar, onder meer onder voor waarde, dat eenige andere sportvereenigingen in de gelegenheid moesten worden gesteld op het „oude voetbalveld" de sport te beoefenen. Het bestuur van bovengenoemde voetbal vereeniging heeft thans verzocht de huur weder te willen verlengen en tevens den wensch te kennen gegeven, dat het geheele terrein vanaf 1 Mei a.s. uitsluitend aan zjjne vereeniging in huur zou worden gegeven, zulks in verband met den belangrijken groei dier vereeniging gedurende de laatste jaren. Nu wij door den aanleg van een tweetal sportvelden nabij den Kapoentjesweg in staat zijn de sportvereenigingen, welke mede van het sportterrein aan den Koudekerksche weg gebruik maakten, een van deze sportvel den toe te wijzen, bestaat tegen de inwilliging van het verzoek van de voetbalcombinatie Vlissingen om het geheele terrein uitsluitend aan haar te verhuren geen bezwaar. Ten aanzien van het toewijzen van een sportveld aan de overige sportvereenigingen hebben wij ons de volgende oplossing ge dacht. De voetbalvereeniging „De Zeeuwen" huurde, met toestemming van ons college, tot nu toe, het „oude voetbalveld" aan den Koudekerksche weg van de voetbalcombinatie Vlissingen. Eerstgenoemde vereeniging is be reid het Zuidelijk gelegen sportveld nabij den West-Souburgsche weg van de gemeente te huren tegen een huursom van 500 per jaar, o.a. onder voorwaarde, dat de omheining en de getimmerten door haar moeten worden aangebracht en onderhouden, terwijl het on derhoud van het terrein eveneens ten genoe gen van ons college meet geschieden. De geboden huursom is, de dcor de ge meente gemaakte kosten voor het in orde brengen van de sportvelden en de waarde van den grond in aanmerking genon^en, bil lijk te noemen, zoodat ook ten aanzien van het verzoek van de voetbalvereeniging „De Zeeuwe-." bij ons ccllege geen bezwaar be staat. Het Noordelijk gelegen sportveld zouden wij willen bestemmen voor het beoefenen van de sport door de schoolkinderen en tevens om het in gebruik te geven aan eenige sport vereenigingen, die tot nu toe gebruik maak ten van het sportterrein aan den Koudekerk. scheweg en andere daarvoor in aanmerking komende vereenigingen met gelijk doel. De gemeente zal ten aanzien van laatst bedoeld veld het onderhoud voor haar reke ning nemen. Zij zal dan ook voor het aan brengen van een eenvoudige kleedkamer, een springbak, doelpalen en eenige andere voor zieningen voor het beoefenen van de verschil lende sporten moeten zorg dragen. De dcor de vereenigingen aan de gemeente te betalen vergoeding zouden wij' bepaald willen zien op 1 per ochtend, middag of avond. Deze vergoeding is, gezien de huursom, welke de voetbalvereeniging „De Zeeuwen" zal moeten betalen en het door de gemeente te bekostigen onderhoud van het terrein met toebehooren, naar onze meening, niet aan den hoogen kant. Naar aanleiding van het bovenstaande heb ben wij de eer TJ voor te stellen le. aan de voetbalvereeniging „Voetbalcom binatie Vlissingen" met ingang van 1 Mei a.s. voor den tijd van 7 jaren, te verhurea het aan den Koudekerkscheweg gelegen sportterrein, tegen een huursom van f 700 per jaar 2e. aan de voetbalvereeniging „De Zeeu wen" met ingang van 1 Mei a.s. voor den tijd van 7 jaren, te verhuren het Zuidelijk gelegen sportveld nabij den West-Souburgschweg, te gen een huurscm van 500 per jaar 3e. aan de door ons college aan te wijzen sportvereenigingen, in gebruik te geven het Noordelijk gelegen sportveld nabij den Ka poentjesweg tegen betaling van een vergoe ding van 1 per ochtend, middag of avond een en ander ten bate van het grondbedrijf en voorts onder de voorwaarden, zooals in een bij dit voorstel overgelegd ontwerpbesluit zijn opgenomen. Verkoop gemeentegrond. In overgelegde adressen worden door de volgende heeren de achter him namen ver melde oppervlakten grend in koop van de ge meente aangevraagd, tegen de daarvoor door uw raad vastgestelde pTijzen a. J. A, Smit, alhier, 175 M2. grond aan den Koudekerkscheweg (Oost) tegen een koopsom van 2380 (140 M2. a 15 en 35 M2. a J 8) f: b. de firma De Muijnck, alhier, 175 M2. grond aan den Kcudekerkscheweg' (Oost) te gen een koopsom van ƒ2380 (140 M2. a 15 en 35 M2. a f 8). c. I. la Gasse q.q. te Koudekerke 160 M2. grond aan den Koudekerkscheweg tegen 2220 (124 M2. a 15 en 36 M2. a 10) d. B. J. N. Schmelzer q.q. te Vlissingen, 240 M2. grond aan de Van Dishoeckstraat tegen f 2880 12 per M2.) e. M. Maas, te Vlissingen, 315 M2. grond aan de Duijvendrechtstraat tegen 2164 (226 M2. k f 8 en 89 M2. a 4). Aangezien tegen inwilliging van deze ver zoeken bij ons college geen bezwaar bestaat, hebben wij de eer U voor te stellen, aan adressanten den verlangden grond in koop af te staan tegen de koopsommen achter hun namen vermeld, ten bate van het grondbe drijf en voorts onder de gebruikelijke voor waarden. In een overgelegd adres verzoekt de heer A. A. Kullberg, q.q., alhier van de gemeente in koop te mogen ontvangen een perceel grond, gelegen aan de Van Dishoeckstraat (Oostzijde) ter oppervlakte van 240 M2. Van dezen grond bedraagt de prijs 5 per M2. Aangezien tegen inwilliging van dit verzoek bij ons college reen bezwaar bestaat, hebben wij de eer U vcor te stellen den verlangden grond in koop af te staan tegen een koopsom van 1200, ten bate van het grondbedrijf ep zulks onder de voorwaarden, welke door de gemeente bij den verkoop van industrieter rein worden gesteld. In een overgelegd adres verzoekt de heer P. de Visser, landbouwer alhier, voor het jaar 1933 tot 24 November van de gemeente te mogen pachten een perceel weiland, lig gende aan den Hoogeweg, kadastraal bekend gemeente Vlissingen, Sectie A nr. 697, ter oppervlakte van ongeveer 0.97.00 H.A. en zulks tégen een som van 75. Aangezien de geboden pachtsom alleszuis billijk is te noemen en het niet te verwachten is, dat bij openbare inschrijving een hoogere pachtsom zal worden bedongen, hebben wij de eer U voor te stellen, het hierbovenom- schreven perceel weiland aan adressant voor het tijdvak van 20 April24 November 1933, te verpachten, tegen een pachtsom van 75, ten bate van het grondbedrijf en zulks onder de gebruikelijke voorwaarden. Verhuring stukken gemeentegrond. Bij raadsbesluit dd. 8 Maart 1918, nr. 1.5 werd aan de N.V. Koninklijke Maatschappij „de Schelde", alhier, verhuurd een stuk grond aan den Prins Hendxikweg, een stuk grond op de landtong, tusschen de eerste en tweede binnenhaven" benevens een gedeelte van een loods op genoemde landtong. Deze huur ging in op 1 April 1918 en zou eindigen op 31 Maart 1919, behoudens verlenging na dien datum, welke van jaar tot jaar zou gerekend worden plaats te hebben, indien niet ten minste zes maanden te voren door een van beide partijen aan de andere schriftelijk op zegging zou worden gedaan. Va* dit recht heejt de huurster gebruik ge* maakt. Zij heeft tegen 31 Maart 1933 de huur van bovengenoemde stukken grond en het gedeelte loods opgezegd. Aangezien zij echter nog een half jaar over het thans bij haar in gebruik zijnde gedeelte van de loods wenscht te beschikken heeft zij verzocht, dat gedeelte voor een half jaar te mogen huren en wel tegen een huursom van 500. Daar tegen de inwilliging van dit verzoek bij ons college geen bezwaar bestaat en de huursom redelijk is te ncemen, hebben wij de eer U voor te stellen de Zuidelijke helft der hooge loeds, staande op de landtong tus schen de eerste en tweede binnenhaven, voor den tijd van een half jaar, ingaande 1 April 1933 en alzoo eindigende 30 September d.a.v., te verhuren aan de N.V. 'Koninklijke Maat schappij „de Schelde"; alhier, tegen een huursom van 500, ten bate van het haven bedrijf. Opheffing gemeentelijke groente- en fruitveiling. Degemeentelijke groente- en fruitveiling heeft sedert haar oprichting in 1913 aan ons college en ook aan uw raad reeds vele zor gen gebaard. De oorzaak hiervan is gelegen in de steeds terugkeerende en bovendien steeds stijgende tekorten welke het bedrijf oplevert. Zoo be droeg het tekort over de jaren 1928 tot en met 1931 respectievelijk 4000, 4700, 6000 en 9000. Vanaf de oprichting is door de gemeente in totaal ruim 60.000 aan het bedrijf uitbetaald wegens dekking van ver liezen. Het is U bekend, dat als gevolg hiervan m uw vergadering meermalen stemmen zijn op gegaan, die aandrongen op het nemen van maatregelen tot beperking dezer tekorten. Wij brengen U in herinnering dat tot dit doel bij raadsbesluit d.d. 8 Januari 1932, no. 15, verschillende regelingen zijn getroffen. Hieronder valt ook de bepaling dat de koo- pers 2 moeten betalen van het bedrag, waarvoor zij op de veiling koopen. Op dit punt komen wij straks terug. De verwachtingen, welke wij van deze maatregelen koesterden, zijn intusschen niet verwezenlijkt. Integendeel. Meenden wij U in ons voorstel d.d. 31 December 1931 te mogen mededeelen er in geslaagd te zijn het voor het jaar 1932 geraamde tekort ad 5460 terug te brengen op 1350, de werkelijke uitkomsten over dat jaar zijn hierme(|e geenszins in overeenstemming. Het jaar 1932 toch heeft een tekort opgeleverd van 7500. Tot ons leedwezen moeten wij hieraan toe voegen dat er geen enkel motief is om te veronderstellen dat er in de toekomst een gunstige wending zal komen. Er zijn integen deel factoren welke er op wijzen dat het na- öeelig saldo nog zal toenemen. Niet alleen dat door verschillende omstan digheden als de steeds voortgaande vermin dering der omzetten en het goedkooper wor den der producten de inkomsten nog verder zullen dalen, doch bovendien zijn er enkele speciale punten, welke de uitgaven nog zul len doen stijgen. Het zal U bekend zijn dat zeer waarschijn lijk binnenkort een omzetbelasting ingevoerd zal worden. Deze belasting zou de veiling op een uitgaaf van 700 per jaar komen te staan, welk bedrag op niemand kan worden verhaald. Voorts vloeit uit de bepalingen tot steun aan den tuinbouw zooveel arbeid voort, dat het noodig zal zijn, althans gedurende de zo mermaanden, een tijdelijke kracht aan te stellen, hetgeen eveneens een uitgaaf van 700 zal vorderen. Bovendien zullen binnen afzienbaren tijd verschillende materialen vernieuwd moeten worden. Wat de export-mogelijkheden der veiling aangaat, een der gedachten, welke by de op richting heeft voorgezeten, hieromtrent kan gerust geconstateerd worden, dat daar nim mer iets van zal kunnen komen. Waar de vooruitzichten derhalve uitermate somber zijn, komt de vraag vanzelf naar vo ren of de eventueele voordeelen, welke de veiling voor de burgers afwerpt, evenredig zijn aan de groote financiëele offers, welke de gemeente zich ieder jaar voor de instand houding moet getroosten. Of anders gezegd Mag met reden verwacht worden dat bij op heffing der veiling voldoende aanvoer van groente en aardappelen zal plaats vinden tegen prijzen, welke niet hooger zijn dan thans gelden. Immers, het was toch juist de vrees, dat de voedselvoorziening in deze ge meente gevaar zou lobpen, die den Raad m 1913 deed besluiten tot de stichting van een veiling over te gaan. Afgezien van de vraag, of bedoelde over weging toentertijd juist was. willen wij con- stateeren dat de toestanden sindsdien geheel veranderd zijn. Groote hoeveelheden groenten worden van buitenaf ingevoerd. Voorts zorgt ook een groot aantal venters uit de omliggende ge meenten voor een geregelde verzorging van hun klanten te dezer stede. Ook via de vei ling te Middelburg vinden groote hoeveelhe den groente haar weg naar onze gemeente. Wij zijn van meening dat deze aanvoeren nog zullen toenemen, tengevolge van de ex portmoeilijkheden naar het buitenland. Wij meenen derhalve als onzq vaste over tuiging te kunnen uitspreken dat bij ophef fing der veiling de voedselvoorziening der in gezetenen geen nadeel zal ondervinden, ter wijl wij geen vrees koesteren dat de produc ten duurder zullen worden. In verband met het vorenstaande is de vraag alleszins gewettigd of het niet ge- wenscht is over te gaan tot opheffing der veiling. Intusschen is er nu nog een factor in het geding gekomen tengevolge waarvan deze aangelegenheid in een acuut stadium is ko men te verkeeren. Wij hebben hier op het oog de zoogenaamde „boycot" der veiling door een deel der koopers. Deze koopers wei geren n.l. op de veiling te koopen in verband met uw besluit dd. 10 Maart jl., Nr. 19, waar bij afwijzend is beschikt op het verzoek van de afdeeling Vlissingen van den Bond van Kleinhandelaren in groente en fruit in Ne derland om te willen besluiten tot intrekking van de bovengenoemde bepaling dat de koo pers 2 moeten betalen van het bedrag, waarvoor zij op de veiling koopen. Hoe dit conflict ook eventueel tot oplossing gebracht zou kunnen worden, stellig kan vastgesteld worden, dat de koopers door deze handelwijze de veiling een knak gegeven hebben, waarvan deze instelling niet spoedig zou bovenopkomen. Thans komen wij aan de financiëele gevol gen, welke uit een eventueele opheffing der veiling zullen voortvloeien. In de eerste plaats verdwijnen de jaarlijks terugkeerende tekorten, welke op minstens 6000 per jaar gesteld moeten worden. Vervolgens krijgt de gemeente indien de gebouwen zouden worden afgebroken, de be schikking over een terrein groot 2170 M2. voor de helft gelegen aan de Paul Kruger- straat en voor de andere helft aan de Ver- kuyl Quakkelaarstraat. De prijs van dien grond bedraagt respectievelijk 15 en 10 per M2. zoodat de waarde hiervan is ƒ27.125. Stellen wij de verkoopwaarde der bezittin gen, inventaris enz. benevens de sloopers- waarde der gebouwen enz. op 1.500, dan kemen wij op een totale waarde van 28.625. Hier staat in de eerste plaats tegenover dat 3 personen in vasten dienst aan de vei ling verbonden zijn, te weten een administra teur, een 2e klerk en een werkman, respec tievelijk op een jaarwedde van 2600, 1560 en een weekloon van 30.60 (jaarloon j 1591.20.) Hieromtrent merken wij in de eerste plaats op dat de klerk reeds geruimen tijd voor 9/11 van den werktijd in dienst is als con troleur bij Maatschappelijk Hulpbetoon. In dit verband moeten wij erop wijzen, dat de werkzaamheden op het Bureau voor Sociale Zaken zich steeds uitbreiden, zoodat nog groote behoefte wordt gevoeld aan uitbrei ding van personeel. Speciaal dringt de nood zakelijkheid naar voren van meerdere en in tensiever controle op de uitkeeringen enz., dan bij de bestaande personeelsformatie mo gelijk is. Hierin zou voorzien kunnen worden door den administrateur der veiling te werk te stellen op het Burau voor Sociale Zaken, terwijl de klerk uiteraard aldaar zijn geheele dagtaak zou kunnen vinden. De werkman bij de veiling kan bij den rei nigingsdienst worden geplaatst ter voorzie ning in een vacature in het personeel, welke binnenkort zal ontstaan en noodzakelijk moet worden aangevuld. Ten slotte zal de gemeente de huur van de gebouwen en terreinen der veiling ad 15QQ per jaar derven. Dit nadeel weegt dus geenszins op tegen de bovengenoemde voordeelen, te weten een mindere uitgaaf van minstens 6000 bene vens een bezit aan grond enz. groot 28.625. Resumeerende komen wij tot de volgende conclusies le. dat het doel waarvoor de veiling opge richt is vervallen is, daar de producten in voldoende hoeveelheid aangevoerd zullen worden, hetgeen ook nog bewezen is gedu rende de „boycot" der veiling, terwijl de pro ducten bij opheffing der veiling niet duurder zullen worden. 2e. dat de gemeente, indien de veiling wordt opgeheven, belangrijke finantiëele voordeelen heeft. Op grond van al het vorenstaande hebben wij ue eer U voor te stellen le. het bedrijf der gemeentelijke groente en fruitveiling met ingang van 1 Juni 1933 op te heffen en de op dit bedrijf betrekking hebbende verordeningen met ingang van dien datum in te trekken. 2e. de ambtenaren bij genoemd bedrijf J. Suurmond en A. Raamsdonk met ingang van 1 Juni 1933 over te plaatsen naar het Bureau voor Sociale Zaken. 3e. den werkman bij genoemd bedrijf W. F. Diermanse met ingang van 1 Juni 1933 bij den reinigingsdienst over te plaatsen. Ten slotte deelen wij U mede, dat wij U te zijner tijd nadere voorstellen zullen doen ten aanzien van de aan de gebouwen enz. te geven bestemming. Waterlevering door Middelburg. Zooals uw college bekend is werd vóór de overname van de Vlissingsche duinwaterlei ding door de gemeente voor rekening van beide partijen een onderzoek ingesteld naar de capaciteit van de winplaats van het water. Blijkens de uitkomsten van dit onderzoek kon niet alleen worden gezegd, dat het wa terleverend vermogen van de winplaats nies verder kon worden uitgebreid, doch zelfs, dat het geboden was de uit de winplaats jaar lijks op te pompen hoeveelheden water be langrijk te verminderen. De oorzaak hiervan is, dat bij voortdurende overbelasting van de winplaats, hetgeen thans plaats heeft, het zout water uit den ondergrond en van terzijde wordt aangetrok ken, waardoor het opgepompte water op den duur voor drinkwater ongeschikt wordt. Gelukkig is door het maken en in bedrijf stellen van enkele zoetwaterputten de ach teruitgang van de kwaliteit van het water kunnen worden tegengegaan. Voor het treffen van een afdoende aan vullende voorziening zou het aanbeveling ver dienen een deel van het water te betrekken uit Noord-Brabant van de Zuid-Beveland- sche Waterleiding. Dit water is door zijn ge ringer hardheid en chloorgehalte beter dan het Vlissingsche leidingwater voor industri- eele doeleinden geschikt. Omtrent de levering van dit water zijn reeds door ons onderhandelingen gevoerd met den raad van beheer der N.V. Waterleiding Maatschappij „Zuid-Beveland", welke nog hangende zijn. Intusschen deed de economische crisis zich meer en meer in onze gemeente gevoelen de werkloosheid nam steeds in omvang toe, zoo dat de uitgaven voor werkverschaffing en steunregeling zich nog steeds in st'Jjmde lijn bewegen. Waar aan de uitvoering van het plan- Zuid-Beveland een kapitaal van ruim f 600.000 verbonden is, hebben wij uitgezien naar een thans meer voor Vlissingen bereik bare oplossing der moeilijkheid, cm, zij het slechts een tijdelijke voorziening, 100.000 M3. water te betrekken uit Middelburg. Door de bijlevering van deze hoeveelheid water zal met het oog op de nieuw gemaakte putten te Biggekerke de verzouting van de winplaats voor eenigen tijd kunnen worden voorkomen. Te dien einde hebben wij met Burg. en Weth. van Middelburg onderhandelingen ge voerd. Dat college is bereid den raad dier ge meente voor te stellen, ons het water te le veren voor f 0.14 per M3., gedurende 5 jaren tot 1 Januari 1939. De levering van het water zal dan plaats hebben in een door ons te bouwen wat'erkel- der in de gemeente Koudekerke aan den Vlissingschen weg, ter hoogte van Abeele. De overige voorwaarden welke aan de over eenkomst me* Middelburg zullen worden ver bonden zijn in een overgelegd ontwerp-con,- tract opgenomen. Ten aanzien van artikel 9 zijn wij nog met Middelburg in overleg getreden betreffende den prijs van het water indien mocht blijken, dat meer dan 100.000 M3. benoodigd zouden zijn en voor de levering bij continueering van de overeenkomst, daar in dien prijs dan geen rente en afschrijvingen behoeven te worden opgenomen. Voor de uitvoering van. dit plan zal door ons moeten worden gebouwd een installatie, welke hoofdzakelijk bestaat uit een ontvang- kelder met een inhoud van 300 M3. en een machinecomplex voor het weder onder druk brengen van het water om het in ons bui zennet te voeren. Bij een capaciteit van 20 M3. per uur kan het water door de bestaan de leiding van 100 mm. van Abeele naar Sou burg worden gevoerd met nog eenig druk- verlies. Deze installatie is door ons gedacht op het terrein kadastraal bekend gemeente Koude kerke sectie E nr. 905, en gelegen aan den Vlissingscheweg, van dit perceel zou zijn be noodigd circa 500 M2. grond, welke voor een prijs van 4 per M2. kunnen worden ge kocht. Het machinegebouwtje met den kelder kan worden gebouwd volgens een overgelegd plan, zoodat later, indien zulks noodig mocht blij ken, een tweede automatische pomp kan wor. den bijgeplaatst. Voorloopig kan worden vol staan met een centrifugaalpomp, gedreven door een electromotor. De kosten van de te maken werken worden als volgt geraamd Aankoop grond 2000 Kelder en machinegebouw - 8500 Machine-installatie - 1500 Buisleiding - 300 Onvoorzien en toezicht - 1200 Totaal- 13500 De jaarlijksche kosten worden als volgt berekend Water aankoop 100.000 M314000 Electriciteit 36.000 K.W.Ü. a 6 ct. - 2160 Onderhoud, olie enz- loOO Rente 5 van 13.500 675 Aflossing 20 van ƒ13.500 - 2700 Totaal f 20535 Op grond van het bovenstaande hebben wij de eer U voor te stellen bedoelde overeen komst met Middelburg aan te gaan en na verkregen overeenstemming over te gaan tot aankoop van den bencodigden grond en den bouw van den opstal en de installatie. Maandag 1 Mei. Hilversum, 296 M. Algemeen program ma. 8.00 Beiaardconcert. 8.30 Gramofoon- platen. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Graanc- foonplaten. 10.30 Orgelconcert. 11.00 Lezing, 11.30 Concert. 12.00 Orkest. 12.45 Gramo- foonplaten. 1.30 Concert. 2.30 Pianorecital 3.00 Gramofoonplaten. 4.00 Zang. 4.30 Cau serie. 5.30 Orgelconcert. 6.30 Lezing. 7.00 Le zing. 7.35 Gramofoonplaten. 7.45 P.T.T.-kwar- tiertje. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Tooneel. 9.15 Con cert. .10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Orkest. 11.00 Vaz Dias. 11.10 Orkest. Huizen, 1875 M. N.C.R.V. 8.00 Schriftle zing. 8.15 Gramofoonplaten. 10.30 Morgen dienst. 11.CO Chr. lectuur. 11.30 Gramofoon platen. 12.30 Orgelconcert. 2.00 Gramofoon platen. 2.35 Causerie. 3.15 Knipcursus. 3.30 Modecursus. 4.00 Bijbellezing. 5.00 Orkest, 6.30 Vragenuurtje. 8.00 Feestelijke samen komst ter gelegenheid van de verjaardag van Prinses Juliana. 10.45 Concert. Daventry, 1554 M. 9.35 Morgenwijding. 9.50 Berichten. 10.05 Lezing. 11.20 Orgelcon cert. 12.05 Orkest. 1.05 Gramofoonplaten; 1.50 Lezing. 2.20 Klarinetduetten. 2.45 Voor de scholen. 3.00 Orkest. 3.50 Orkest. 4.35 Kinder- uurtje. 5.20 Berichten. 5.50 Pianosonates. 6.10 Boekbespreking. 6.25 Causerie. 6.50 Lezing. 7.20 Variété. 8.20 Berichten. 8.40 Causerie. 9.00 Orkest. 9.35 Opera. 10.40 Dansmuziek. Parys, „Radio-Paris", 1724 M. 7.05 Gra mofoonplaten. 11.20 en 6.40 Concert. 7.20 Opera. Kalundborg, 1153 M. 11.20 Concert. 2.50 Orkest. 7.20 Orkest. 8.30 Zang en piano. 9.35 Orkest. 10.20 Dansmuziek. Langenberg, 473 M. 6.25 Morgenwijding. 6.35 Gramofoonplaten. 12.50 Orkest. 4.50 Con cert. 5.50 Hoorspel. 7.20 l Mei programma. Hierna concert. Brussel, 508 M. 9.20 Gramofoonplaten. 11.20 Accordeonmuziek. 12.30 Orkest. 4.20 Or kest. 5.35 Gramofoonplaten. 7.20 Orkest. 8.20 Concert. 9.30 Gramofoonplaten. 338 M. 8.20 Gramofoonplaten. 11.20 Concert. 12.30 „De zee roept". 1.20 Orkest. £.20 Concert, 5.50 Tooneel. 7.20 Orkest,

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 4