NOOTJES KERK- EN SCHOOLNIEUWS SPORT BUITENLAND GEMENGD NIEUWS De crisis-zuivelcentrale maakt bekend dat in de week van 30 April6 Mei de prijs van het crisis-botermerk en de vervoervergunning voor buitenlandsche boter op 1.per K.G. is bepaald. De accountant R. H. te Hilligersberg, be kend om zün publicaties in de Kröller-aau- gelegenheid, is gisteren op last van den offi cier van justitie te 's-Gravenhage weer gear resteerd. Sc De Fransche justitie heeft den eisch van de Duitsche regeering tot uitsluiting van een Poolschen jood, geweigerd, omdat hij volgens de Fransche wetten aan niets schuldig be vonden werd. Sedert de republikeinsche autoriteiten in Spanje echtscheiding hebben mogelijk ge maakt, zün er te Barcelona alleen niet min der dan 1445 huwelijken ontbonden. Volgens een bericht uit Praag zijn gisteren bij een auto-ongeluk bij Leipnik 3 personen gedood, terwijl een vierde ernstig werd ge wond. eigen klimaat, zijn er de kusten en streken waar de meeste menschen niet komen het hooge Noorden, 't equatoriale Zuiden. Daar waar in de oerwouden en steppen, diepzeeën en wildernissen het leven van flora en fauna feller en geheimzinniger is, wreeder en liefe lijker dan in onze gematigde zóne. Wederom zün het boeken die U daarvan kond doen, immers ontdekkingsreizigers en na- tuur-onderzoekers hebben in vaak rijk geïl lustreerde werken hun belevingen vastgelegd. En ten slotte is daar, naast plant en dier in bosch en veld, de eigen tuin en hof, waar onze directe belangstelling en aandacht naar uitgaat. Maar ook hier kunnen boeken helpen en raden hoe een tuintje aan te leggen, welke vaste planten en zaailingen erin te zetten, hoe onze kamer-, klim- en hangplanten te verzorgen? Hoe duiven en konijnen te huisvesten, wat hen te eten te geven, hoe onzen hond en kat te verzorgen bij ziekte en ongeval Wat leeft en gaat er om in onze huisdieren Onmisbaar is de kennis in boeken neer gelegd, wilt ge waarlijk bewust genieten van alles wat de natuur buiten, in tuin en hof geeft. Bezoekt daarom deze tentoonstelling, die ingericht is ter eere van de Boeken week, overal in het land gehouden van 29 April—6 Mei. Allen zijn welkom Boulevardloop-prognose. Morgenmiddag, om 5 uur, organiseert de Vlissingsche athletiek-vereeniging „Mara thon" op den Boulevard alhier een 3600 M- wegwedstrijd, uitsluitend voor leden van den Zeeuwschen Athletiek Bond. Van dezen wedstrijd, welke meer is bedoeld als een training voor den Boulevardloop van 15 Juli a.s., welke alsdan internationaal zal zijn, is weinig werk gemaakt. Alles ge schiedt met de grootst mogelijke soberheid. Toch gelooven we, dat degenen, die zich morgenmiddag een wandeling naar het Grand Hotel Britannia willen getroosten, aardige sport te zien zullen krijgen. Er schuilen onder de Zeeuwsche athleten momenteel goede lange-afstandloopers. We noemen slechts Bruijnooge en Van Sor- ge van „Marathon", Kambier van „E. M. M." Middelburg, en v. d. Weel van „Zeelandia" aldaar, om van de „Zeemacht"-leden, die zoo dikwijls voor een verrassing zorgen, nog te zwijgen. Wie van hen het eerst de finish zal berei ken, is moeilijk te zeggen. Het meest houden we het op den Zeeuwsch-Vlaming Bruijnooge, daar de afstand voor Van Sorge wel wat kort is. Maar dat het verschil tusschen beide groot zal zijn, achten we niet waarschijnlijk. En dat beide loopers geduchte concurrentie van de anderen zullen hebben is zeker. Getracht zal worden, zij het ook op niet- officieele wijze, het Boulevard-record, staan de op naam van den Rotterdammer P. Hart man, te breken. Dat het zal gelukken geloo ven we niet. Het staat met 11 minuten 6 3/5 seconden vrij scherp. Maar het wordt gepro beerd en het is mogelijk. Daarom wordt hier medegedeeld, dat de technisch leider van „Marathon", de heer D. Lap, zoodra er na den start 10 min. 6 3/5 sec. verstreken zullen zijn, als attentiesein 3 schoten en een minuut daarna, dus op het moment, dat het record gebroken zou moeten zijn, nogmaals één schot zal lossen. Maandag hopen we den uitslag van deze record-poging te publiceeren. Het aantal deelnemers aan dezen wedstrijd bedraagt 14. Meifeest 1933. Door de afdeeling Vlissingen der S.D.A.P. en den Vlissingschen Bestuurdersbond wordt op Maandag 1 Mei een ochtendwandeling naar Koudekerke georganiseerd, waarvoor om 9 uur op het Bet je Wolff plein wordt ver zameld. Het ligt in het voornemen langs den straatweg te gaan en langs het strand terug te komen. 's Avonds vindt in het Concertgebouw een groote Mei-vergadering plaats, waaraan me dewerking wordt verleend door de zangver- eeniging „De Volksstem", de Arbeiders Sport bond en de A. J. C., terwijl een trio het mu zikale gedeelte zal verzorgen. Het woord zal gevoerd worden door den heer A. B. de Zeeuw, lid van de Eerste Ka mer en oud-wethouder van Botterdam. Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij naar de in dit nummer voorkomende adver tentie. Uit een sloep gevallen en verdronken. Het Belgische schoolschip „Mercator" dat van Antwerpen was vertrokken naar ae JSSfiE&eg, voor &efc houden van oefeningen, is gisteren uit zee teruggekeerd, wegens het overlijden van den chef-kok, die dood in zijn kooi werd gevonden. Bij het neerlaten van een sloep is een ka trol uit een david geschoten, waardoor 2 per sonen te water zijn gevallen en een 17-jarige cadet is verdronken. De andere kon worden gered. De „Mercator" is heden naar Zeebrugge vertrokken om het lijk van den kok daar aan wal te brengen. Scheepvaarfcberichten. Het Estlandsche viermastschip „Tormilind" is hier aangekomen van Demarara met een lading hout, bestemd voor Middelburg. MIDDELBURG. Een bouwplaat. Door Schulte Thieme N.V. te Middelburg is uitgegeven een door den heer Wim Abele ven ontworpen en geteekende bouwplaat „Zeeuwsche Smidse". Deze bouwplaten worden toegezonden aan hoofden der onderwijsinrichtingen op Wal cheren, met het verzoek de platen onder de leerlingen der hoogste klasse te willen uitdee- len. Het is voor de jongelui een aardig en leer zaam tijdverdrijf deze bouwplaat in elkaar te zetten. Een handleiding is by elke plaat ge voegd, welke aangeeft hoe de plaat in elkaar gezet moet worden. Bestuursvergadering der Z.L.M. Kort verslag van de vergadering van het dagelij ksch bestuur der Zeeuwsche Land- bouw-Maatschappij, gehouden op Maandag 24 April 1933 te Middelburg. De vergadering stond onder leiding van mr. P. Dieleman, algemeen voorzitter der Z.L.M. Crisisvarkenswet. Kennis werd genomen van een mededeeling van de contactcommis sie uit de 3 centrale landbouworganisaties, dat het aantal varkenshouders, die weigeren lid van de desbetreffende gewestelijke var kenscentrale te worden, nog geen half pro cent bedragen van het totaal aantal leden deze$ centrales. Het grootst aantal weige raars kwam in Zeeland voor, waarvan de meesten in Zeeuwsch-Vlaanderen wonend. Margarineproductie. In bespreking kwam een schrijven van de Friesche Maatschappij van Landbouw, gericht tot de Centrale Land bouworganisatie, betreffende de wenschelijk- heid eener beperking van de margarinefabri- cage. Besloten wordt het K.N.L.C. mede te dee- len, dat het bevreemding heeft gewekt dat door de 3 centrale landbouworganisaties in samenwerking met de F. H. N. nog geen eensluidend advies is opgesteld over de wijze waarop een productiebeperking van den vee stapel tot stand kan komen en verzocht zal worden een commissie in te stellen, die op korten termijn een gedocumenteerd advies hierover kan uitbrengen. Ziektewet. Met belangstelling werd ken nis genomen van een door een commissie uit de Groninger Maatschappij van Landbouw, samengesteld rapport betreffende het wets ontwerp tot wijziging van de Ziektewet. De vergadering kon zich, behoudens eenige opmerkingen, met de conclusies uit het rap port vereenigen. Tarweteelt. Daar in verband met de eischen eener goede vruchtopvolging een uit breiding van de tarweteelt voor Zeeland niet wenschelyk wordt geacht, werd besloten het verzoek van de Groningsche Maatschappij van Landbouw, gericht tot het K.N.L.C., er voor te ageeren dat de teeltbeperking van tarwe voor 1934 wordt opgeheven, niet te steunen. Verplichte stierenkeuring. Naar aanlei ding van het eenigszins gewijzigde voorstel Wibbens om tot invoering eener verplichte stierenkeuring over te gaan, was men van meening dat het voorstel ondanks de ver schillende concessies die zijn gedaan, in we zen onveranderd is gebleven. De groote principieele bezwaren tegen het voorstel-Wibbens worden door deze wijzigin gen, die by de vroegere behandeling prac- tisch al vaststonden, niet in het minst weg genomen. Besloten werd het K.N.L.C. te adviseeren, ook na de aangebrachte wijzigingen het voor stel niet over te nemen, daar het niet in het belang van de Nederlandsche veeteelt kan worden geacht. In een uitvoerig gedocumenteerd schrijven werd dit aan het K.N.L.C. medegedeeld. Heffing straatbelasting. in verband met een ingekomen verzoek om bij de regeering stappen te doen, die kunnen leiden tot op heffing der straatbelasting in Rilland, werd besloten dit verzoek te renvoyeeren aan den Polderbond. Afzet lupinen. Met instemming werd vernomen, dat de gemeentebesturen van Haamstede, Burgh, Renesse adhaesie hebben betuigd aan het adres dat door de Z.L.M. inzake steun aan de lupinenteelt aan den minister van economische zaken en arbeid werd verzonden. Uitvoercontrole uien. In verband met de onwelwillende houding door het U.C.B. aan genomen inzake de wenschen van de land- bouwers-uientelers, ten aanzien van de uit voering der uiencontrole, werd besloten tot het K.N.L.C. een schrijven te richten, waarin 'zal worden gevraagd den minister te verzoe ken de uiencontrole op te dragen aan een zelfstandig lichaam, waarin met de belangen der landbouw-uientelers voldoende rekening wordt gehouden. Afzet blauwmaanzaad. In verband met een vraag welke uit één der afdeelingen is gekomen om pogingen aan te wenden geza- melijk de afzet van blauwmaanzaad ter hand te nemen, meende men dat een vrijwillige regeling, gezien de ervaringen die vroeger zijn opgedaan, weinig kans van slagen biedt. Indien de machtigingswet in haar oor- spronkelijken vorm was aangenomen, zou deze de gelegenheid hebben opengesteld om regelend op te treden. Rapport omzetbelasting. Een door het K.N.L.C. ingediend rapport inzake de be zwaren tegen de huidige omzetbelasting voor den landbouw werd uitvoerig besproken. De vergadering kon zich met het rapport geheel vereenigen. Statuten afdeeling Terneuzen. Besloten werd de statuten der opgerichte afdeeling Terneuzen goed te meuren. Commissie Ambachtstarieven. Door de commissie Ambachtstarieven werd in een ge houden vergadering een aantal conclusies opgesteld over de te volgen richtlijnen om te komen tot een verlaging der ambachts tarieven, daar deze in verhouding tot de ge daalde kosten van levensonderhoud en de aanschaffingsprijs der materialen in het al gemeen te hoog werden geacht. Besloten werd deze conclusies aan de kringbecuuren toe te zenden. Ministerie van landbouw. In verband met het voorstel van een der confessioneele landbouworganisaties om over te gaan tot in stelling van een afzonderlijk ministerie van landbouw, werd besloten het K.N.L.C. krach tig bij hare pogingen te steunen om dit te voorkomen, daar het onder de huidige om standigheden beter werd geacht geen afzon derlijk ministerie in te stellen, doch er op aan te dringen een deskundige directeur- generaal te benoemen. Merriekeuringen. De merriepremiekeu- ringen worden vastgesteld op 12 tot 17 Juni met als sluitingsdatum voor aangifte 15 Mei a.s. Vraagpunten afdeelingen. Besloten werd op geregelde tijden een vraagpunt ter be handeling in de afdeelingen aan de orde te stellen. Na afdoening van eenige huishoudelijke zaken werd de vergadering met dank voor de besprekingen door den voorzitter gesloten. OOST- EN WEST-SOUBURG Een concert. De accordeon-vereeniging „Crescendo", di recteur de heer M. P. Ventevogel, geeft Za terdag 29 April een concert in de tent op het Oranjeplein te Souburg van 6 tot 8 uur. Programma: „Crescendo-Marsch" Broks „Les Dragons de Villars", fantaisie, J. Witterwulghe „Donau Sagen" JFugik a. „Danse Hongroise no. 6, J. Brahms b. idem No. 5", „Rêveries", wals L. Pamphile Pauze. „Entre Nous", marsch S.P. van Leeuwen „lm einen Chinesischen Tempelgarten", fantasie, A.W.Ketelbey Twee populaire stukjes Fryberg-Ciere „Tesori-Mio, wdjs Beccuci Overste Barendsen, marsch, F. Jakma BRESKENS Gemeenteraad. Gisterenmiddag kwam de gemeenteraad bijeen. Afwezig met kennisgeving de heeren Monjé en Vasseur. In de vorige vergadering staakten de stem men over het voorstel van den heer de Kruij- ter om de werkloozen gelegenheid te geven langer aan de werkverschaffing werkzaam te kunnen zijn en over het voorstel van den heer Notebaart om de door Burgemeester en Wet houders voorgestelde belasting-verhooging, m.n. wijziging van het tarief opcenten ge meentefondsbelasting voor de lagere inko mens minder zwaar te maken. Na toelichting door den voorzitter werden beide voorstellen in stemming gebracht en verworpen met de stemmen van de heeren Notebaart, de Kruijter, Brand en Lijk voor. SAS VAN GENT. Met de Staatscourant van heden werden de statuten verzonden van de N.V. Stijfsel en Glucose Fabriek Sas van Gent te Sas van Gent. Motor- en rijwielreglement. Ged. Staten van Zeeland, overwegende, dat naast den voortgezette verbindingsweg tus schen West- en Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen over de geheele lengte aan de zuid- en West zijde der keibaan en door een 1.50 M. breede strook daarvan gescheiden een 1.50 M. breed rijwielpad is aangelegd besluitenhet voor het algemeen rijverkeer bestemde gedeelte van den voortgezette ver bindingsweg tusschen West- en Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen, van den provincialen weg van IJzendyke naar de rijksgrens af tot den dijk tusschen d< polders Koninginnen en Van Dunné, voor het zonder noodzaak berij den met rijwielen in beide richtingen gesloten te verklaren. Dominee op de jaarmarkt. Tot de crisis-slachtoffers behooren in Zwitserland ook de vervaardigers van de mu~ ziekdoozen in St. Croix en omgeving. Deze menschen hebben nu een nieuw bedrijf ge zocht, nl. het verwerken van de Zwitsersche half-edelsteenen tot ringen, broches, man- chetknoopen, enz. En teneinde dit nieuw artikel bekend te maken, ging nu de dominee van Les Granges naar de Bazeler jaarmarkt en werd daar de ijverige propagandist en ver- kooper van de nieuwe industrie zijner land streek. Roomsch-Katholiek en Protestant. Over het algemeen heerscht tusschen pro testanten en Roonisch-katholieken in Zwit serland een vriendelijke verhouding. Maar niet alledaagsch toch is het feit, dat te Zolli- kon in het Kanton Zürich de Roomsch-katho- lieken, zoolang hun eigen kerk nog niet klaar was, de protestantsche kerk verkregen om er hun godsdienstoefeningen te houden en thans ook van de protestantsche gemeente voor een deel van den tijd beschikking over haar wijk- gebouw kregen. Examen onderwijzer (es). De minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen brengt ter kennis van be langhebbenden le. dat het schriftelijk gedeelte van de in het jaar 1933 af te nemen examens ter ver krijging van de akte van bekwaamheid als onderwijzer (es) zal plaats hebben op 29 en 30 Mei a.s. 2e. dat de mondelinge examens op 12 Juni d.a.v. zullen aanvangen 3e. dat de commissiën, met het afnemen van deze examens belast, zal zitting houden te 's-Gravenhage voor de provinciën Zuid- Holland en Zeeland en is tot voorzitter van deze commissie benoemd J. Pas, inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Schie dam, te Schiedam. VROUWENZORGEN Slechte teint rheumatiek te dik altijd moe Indien deze vrouw voor elke klacht een apart middel genomen had, zou zij het erg druk hebben gehad. En de lange tijd die noodig zou zijn geweest, om voor dit alles een kuur te doen. Neen, ze nam maar één middel, en na zes weken zag zij alle klachten al verdwijnen. De eenvoudige verklaring is, dat al haar klach ten voorkwamen uit één zelfde oorzaak. Zij schrijft „Sinds ik zes weken geleden Kruschen be gon te nemen, is mijn gezondheid hard voor uitgegaan. Mijn teint, die onfrisch uitzag, is nu helder en gezond geworden. Mijn rheu matiek is bijna verdwenen. Twee maanden geleden was mijn gewicht 138 pond en giste ren woog ik op dezelfde weegschaal 128 pond Deze gewichtsvermindering heeft me wonder lijk veel goed gedaan, want ik voel me niet half zoo moe meer tegenwoordig en ik kan beter werken dan ik in maanden deed. Daar om zou ik Kruschen nooit meer willen mis sen". Mej. A. L. R. Zoovele kwalen, waarover de menschen klagen vanaf „niet lekker voelen" tot acute rheumatiek kunnen veelal worden terug gebracht tot één grond-oorzaak traagheid der inwendig organen. Er is één zekere, vei lige weg om Uw organen regelmatig aan 't werk te houden de „kleine dagelyksche dosis" Kruschen Salts. Kruschen is een we tenschappelijke combinatie van zes minerale zouten, die Uw afvoerorganen aansporen tot betere werking en aldus alle afvalstoffen wegruimen, die Uw organisme verstoppen en het bloed onzuiver maken. Kruschen heeft een zuiverenden en versterkenden invloed op den bloedsomloop, zoodat het elke vezel van Uw lichaam doorstroomt met tintelenden levenslust. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar by alle apothekers en drogisten a 0.90 en f 1.60 per flacon. Stralende gezondheid voor één cent per dag. VOETBAL. Nederlandsch elftal tegen België. De keuze-commissie van den K.N.V.B. heeft het Nederlandsch elftal samengesteld, dat op 7 Mei a.s. te Amsterdam tegen België speelt. De samenstelling luidt DoelVan der Meulen (HF.G.), aanvoer der. AchterWeber (A.D.O.) en Van Run (P.S.V.) Midden: Pellikaan (Longa), Anderiesen (Ajax) en Van Heel (Feyenoord). Voor: Wels (Unitas), Adam (H.V.V.), Van den Broek (P.S.V.)Duynhouwer (Feyen oord) en Van Nellen (D.H.O.) ReservesVan Male (Feyenoord)Diepen beek (Ajax), Breitner (AD.O.), Bonsema (Velocitas) en Van Reenen (Ajax). KORFBAL. De Z.K.B. hield op 26 April in hotel „het Nederlansch Koffiehuis" te Middelburg een algemeene ledenvergadering. De heer J. var: Tiel, voorzitter van der bond, opende deze bijeenkomst en sprak o.a. de hoop uit, dat de a.s. zomercompetitie een succes mag worden. Hierna werden de medewerkende vereeni- gingen ingeschreven. Definitief traden toe „Volharding" te Ierseke, „Zeelandia" te Hansweert, „D.O.S." te Middelburg, „Zee vaartschool", „Madjoe I" en „Madjoe II" te Vlissingen. Het aantal toegetreden leden be draagt 90. Tot bestuursleden werden herkozen de hee ren J. van Tiel, voorzitter, M. van der Heil, secretaris en H. Polderman, penningmeester terwijl als nieuwe bestuursleden werden ge kozen de heeren E. Bogaart en A. de Visser. Tot competitieleider werd gekozen de heet C. J. Crucq. Waarschijnlijk zal reeds volgende week een aanvang met de competitie worden gemaakt. Postduiven. Zondag 23 April jl hield de postduivenvereniging „de Vrienden kring" haar wedvlucht vanuit Vilvoorde. De prijzen werden als volgt behaaldle en 25e pr. J. A. van Gemst2e, 5e, 6e, 7e, 8e, 35e en 36e pr. gebr. De Ridder 3e en 4e pr. M. O. de Buck9e, 13e, 19e, 23e, en 34e pr. gebr. Pe ters 10e, 11e, 28e en 33e pr. D. L. de Koster 12e pr. H. Peters14e, 15e, 29e en 30e pr. H. Ots16e en 18e pr. G. Ventevogel17e en 21e pr. J van Gemert 20e, 22e, 24e en 32e pr. G. Jacobs26e pr. S. M. Z.31e pr. J. van Boven, De stand kampioenschap eerste vijf deel nemers luidtG. Jacobs 126 p., gebr. Peters 119 p., M. C. de Buck 95 p., gebr. De Ridder 95 p. en G. Ventevogel 91 p. Zondag a.s. wedvlucht vanuit Mons. GEEN VREDE TUSSCHEN CHINA EN JAPAN. Het Chineesche ministerie van buitenland sche zaken spreekt beslist het bericht tegen, volgens hetwelk een vredesverdrag zou wor den overwogen tusschen China en Japan. Aan dit démenti werd nog toegevoegd, dat de Chineesche regeering vastbesloten is het verzet tegen iederen nieuwen Japanschen in val voort te zetten. DE STAHLHELM NAAR DE NATIONAAL- SOCIALISTEN. De bondsleider .an den Stahlhelm, de rijks minister van rrbeid, Franz Seldte, verklaarde gisterenavond in een radio-rede, dat hij toe treedt tot de nationaal-socialistische Duit sche arbeiderspartij. Hij voegde er aan toe, dat hy zichzelf en den Stahlhelm-bond van frontsoldaten, on der den leider, Adolf Hitler, stelt. De kameraden, die hem daarbij niet zouden kunnen volgen, ontslaat hij van hun vaan deleed. Ongelukken. Een 8-jarig knaapje is gisteren te Lemmer door een auto overreden en kort daarop overleden. Een 29-jarige yzerwerker te Rotterdam is in een ruim van een schip gevallen, waarbij hy een zeer ernstige schedelfractuur opliep, aan de gevolgen waarvan hy is overleden. Een 6-jarig knaapje te Rotterdam is spelende te water gevallen en verdronken. Een 15-ja- rige jongen te Rotterdam kreeg 'n steekbeitel in de hartstreek. Zeer ernstig gewond werd de jongen naar een ziekenhuis vervoerd. De onbewaakte overwe gen. Gisterenmiddag is op den onbe- waakten overweg te VeurLeidschendam nabij Nootdorp een auto van den vischhande- laar P. uit Scheveningen gegrepen door een electrischen treir. De bestuurder had het ge vaar zien aankomen en was bijtijds uit de cabine gesprongen. De auto werd een eind meegesleurd en totaal vernield. De overweg is slechts kort onbewaakt. De burgemeesters van Nootdorp en VeurLeid schendam hebben onlangs een adres gezon den aan den minirter, waarin zij wezen op het ernstige gevaar*, dat immer bij dezen overweg dreigt. De schietpartij te 's-G r a- venhage. De 18-jarige B., die Woens dagnacht naar het hoofdbureau van politie te 's-Gravenhage is geleid wegens het lossen van eenige revolverschoten in de Lange LombardsIraat is gisterenmiddag in vrij heid gesteld, daar uit het onderzoek is ge bleken, dat hy uit zelfverdediging heeft ge handeld. Wel is proces-verbaal tegen hem opgemaakt terzake van het dragen van een verboden wapen. Hotelgasten, die niet be taalden. Te Delft heeft een man, die verschillende talen sprak, met een vrouw en een kind van ongeveer een half jaar, eenige dagen in een hotel gelogeerd. Zij vertrokken echter zonder betaling. Éen achtergelaten koffer bleek slechts eenige flesschen water te bevatten. De man, die nog meer op zijn geweten had, wordt door de politie gezocht. Het bandieten wezen in Argentinië. In weerwil van de aan kondiging der Argentijnsche regeering eind vorig jaar, dat zij krachtig op zou treden tegen de Mafia en 300 leden dezer terreur organisatie zou verbannen, blijven de ontvoe ringen en daden van geweld aanhouden. Ais slachtoffer van de Mafia heeft men nu in den gre-*® begraven gevonden het lijk van een rijk koopman. Blanco, die drie weken geleden was ontvoerd en voor wien een los prijs van 50.000 peso's werd geëischt. Nog maar kort geleden werd ook het lijk gevonden van Etabel Ayerza, den zoon van een millionnair te Cordova, die ontvoerd was en voor wien eveneens een losprijs was ge vraagd. Onschuldig veroordeelde vrijgelaten. De Gentsche behanger Peelman, die zes jaar geleden onder verden king van moord, gepleegd op een schoenma ker, tot de doodstraf, welke later in levens langen dwangarbeid werd gewijzigd, veroor deeld was, maar thans onschuldig is bevon den, is Woensdag van de gevangenis te Leu ven overgebracht naar het tuchthuis te Gent. Gisterenavond is de man in vrijheid gesteld. Peelman zal ingevolge de bepaling van een onlangs aangenomen wetsontwerp schadever goeding krijgen. Zware ontploffing in een fabriek. In een groote stijfsel- fabriek te Baasrode, bij Dendermcnde, heeft zich gisteren een geweldige ontploffing voor gedaan, ten gevolge waarvan het gebouw en de machines werden vernield. Twee arbeiders werden gedood en verscheidene anderen zoo ernstig verbrand, dat men voor hun leven vreest. De stoffelijke schade wordt op ruim 3 millioen francs geraamd. Omwenteling in den scheepsbouw. De „Sunday Ex press" meldt, dat sir Joseph Isherwood, een bekend specialist op het gebied van den scheepsbouw, een absoluut nieuw type scheepsromp heeft ontworpen, waardoor de kosten voor het bouwen van schepen belang rijk verminderd zullen worden. Binnen ze' maanden zullen drie proefschepen voltooid kunnen zijn.

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 2