We maken een oogefÉnis. BURGERLIJKE STAND fSktp» Uitgave: Firma STADS- EN Nadruk verboden. Alle rechten voorbehouden. Copyright „Everyday Mechanics". Er zijn verschillende mensehen, die bij of aan hun woning een bloempot of een ander primitief vogelhuisje hebben, waarin in het voorjaar een of ander vogelpaar zijn nestje bouwt. Wij gaan echter een speciaal vogel huis maken, dat op een paal in den tuin bijvoorbeeld kan worden opgesteld, en waarin wij dan gastvrijheid zullen gaan verleenen aan een gezelschap van minstens zes of twaalf families huiszwaluwen. Het is een tweeverdiepings en de algemeene aanwij zingen ervoor vind je voldoende in bijgaan de teekening. Het dak met een imitatie schoorsteentje, dat natuurlijk slechts een be schilderd stukje hout is, is met twee clips met een paar schroefjes op het huis bevestigd, zoodat het er gemakkelijk is af te halen, waarna aan het einde van het seizoen, of bij het begin van het voorjaar, als de zwa luwen terugkeeren, het hok gemakkelijk schoongemaakt kan worden en van de oude nesten gereinigd. Van welk soort hout en hoe dik, enz. je dit huis nu verder wilt bouwen, wordt aan jezelf en je eigen initia tief overgelaten. Natuurlijk moet het dak op een of andere wijze goed waterdicht ge maakt zijn. Ook het huisje moet van buiten tegen doorsijpelen van eventueel regenwater beschut zijn. Zooals gezegd rust het huisje op een paal. Dat kan een ronde paal zijn, terwijl het bovenste stuk van dezen paal, ter hoogte van de rechtopstaande wanden van het huisje, vierkant of rechthoekig is afge sneden. In de bodemplank van het huisje is nu een vierkant gat gemaakt, waardoor dat bovenste stuk van den paal precies heen gaat. Zoodoende rust het huisje dus stevig op den paal. De twee verdiepingen worden verkregen door halverhoogte den wand aan den binnenkant een houten richel te spijke ren, waarop dan het vloertje van de tweede verdieping eenvoudig los komt te rusten. Hoe je nu op de gemakkelijkste manier goede tusschenschotjes maakt om de tweemaal drie kamertjes naast elkaar op elke verdieping af te schutten, moet je als handige knutselaar nu maar eens zelf uitzoeken. De indeeling is dus zoo, dat er op de benedenverdieping aan den voorkant naast elkaar drie hokjes zijn en aan den achterkant eveneens, terwijl op de bovenverdieping de indeeling hetzelfde is. De venstertjes aan de zijkanten zijn blind, dat wil zeggen, die zijn er maar op geschilderd voor de aardigheid. Er mogen geen gaten in zijn, anders zouden de hoekkamertjes twee ingangen hebben en daarvan moeten de huis zwaluwen niets hebben. Dan zijn er nog een aantal punten, waarop je wel heel goed moet letten en waaraan je je precies moet houden, anders bedanken de huiszwaluwen ervoor in je mooie vogelhotel te trekken', ook al heb je het nog zoo fraai gemaakt. Het zijn nu een maal lastige bewoners. Huiszwaluwen houden van deze groote vogelhuizen, want ze houden van de gezelligheid en hoe meer zielen, hoe meer vreugde denken ze. Je kunt het vogel huis desnoods grootendeels van een oude kist maken, doch. let welde venstertjes, waar door de vogels naar binnen moeten, mogen beslist niet grooter zijn dan 6% cM. in het vierkant. Verder moeten deze ingangetjes precies 4 cM. boven den grond van de hokjes zijn. Dat is cm te voorkomen, dat de jonge vogeltjes uit het nest zouden vallen. Verder hebben de hokjes, zooals je ziet, allemaal een voorportaal, gevormd door latjes, di'è om het huis heen getimmerd zijn en die als het wave een soort galerij vormen, Ook moet je er om denken, dat het dak een paar centimeters over de wanden heensteekt, want daardoor zitten de vogeltjes beschut in hun galerijtje, ook al regent het. Overtreding jachtwetA. M. B., 18 jaar, zonder beroep, wonende te Vrouwenpolder, bevestiging vonnis waarvan hooger beroep met uitzondering van de straf f 10 boete subs. 5 dagen hechtenis. Overtreding winkelsluitingswetG. P. G 37 jaar, winkelier te Middelburg, bevestiging van het vonnis waarvan hooger beroep met uitzondering van de straf 2 boete subs. 1 dag hechtenis. Veroorzaken van lichamelijk letsel door schuld E. J. G. B., 62 jaar, chirurg, wonende te Ter Neuzen .Gedeeltelijke vrijspraak en voor het subsidiair ten laste gelegde. Verwij zing van de zaak naar den bevoegden rech ter. Overtreding warenwetJ. P. S., huisvrouw J. v. d. S., 21 jaar, melkverkoopster te Zie- rikzee. Bevestiging van het vonnis waarvan hooger beroep met uitzondering van de straf, f 50 boete subs. 10 dagen hechtenis. Door den politierechter te Middelburg wer den gisteren de navolgende zaken behan deld P. A. A. L. P., 33 jaar, marconist te Vlïs- singen, verdacht van verduistering van gel den in Caense (Denemarken) in Januari jl. Eisch 25 boete subs. 10 dagen hechtenis. Uitspraak 28 dezer. J. P. W., 23 jaar, werkman te Goes, ver dacht van beleediging van A. Jacobs te Goes op 18 Februari jl. en vernieling van een te lefoontoestel 20 boete subs. 10 dagen hech tenis. F. T. W., 27 jaar, leerling-machinist te Veere, verdacht van het na een aanrijding, waarbij iemand werd gewond, met zijn mo torfiets wegrijden op 21 Februari jl. te Mid delburg, f 20 boete subs. 10 dagen hechtenis. M. Z., huisvr. A. G., 63 jaar, te Ritthem, verdacht van beleediging van J. Schout t-e Ritthem op 7 Maart jl. 10 boete subs. 5 da gen hechtenis. J. A. K., 28 jaar, koopman zonder vaste woonplaats, verdacht van mishandeling van A. Rokven te Goes op 4 Maart jl., 10 boete subs. 5 dagen hechtenis. P. v. H., huisvr. J. v. V., 30 jaar, te Elle- meet, verdacht van bedreiging van J. v. d. Werf en vernieling van haar schort te Elle- meet op 8 Maart jl., 10 boete subs, 5 dagen hechtenis. P. S., 32 jaar, grondwerker te Waarde, ver- Waarde op 23 Maart jl., f 10 boete subs. 5 dagen hechtenis. C. P. V., huisvr. J. P. d. H., 34 jaar, te Middelburg, verdacht van beleediging van C. Compter te Middelburg op 21 Maart jl., f 10 boete subs. 5 dagen hechtenis. M. d. D., 48 jaar, koopman te Nisse, ver dacht van huisvredebreuk in een school te Nisse op 17 Maart jl., 10 boete subs. 10 da gen hechtenis. J. v. d. K., 20 jaar, arbeider te Arnemuiden, verdacht van heling van geld te Arnemuiden op 24 Maart jl., 20 boete subs. 10 dagen T chtenis. P. J. H., 38 jaar, koopman te Nijmegen, ver dacht van mishandeling van J. Plasse en beleediging van een politieagent te Middel burg op 31 Maart jl., 1 maand gevangenis straf. C. M. d. R., 34 jaar, werkman te Middel burg, verdacht van diefstal van hemden en lakens te Koudekerke in October jl., ten na- deele van verschillende personen, 14 dagen gevangenisstraf. J. P., 39 jaar, chauffeur te Goes, verdacht van diefstal van timmermansgereedschap te Goes in Januari jl., ten nadeele van J. Kop- mels, 1 maand gevangenisstraf voorwaarde lijk. Mishandeling van zijn vrouw. Op 10 Februari van dit jaar veroordeelde de rechtbank te Amsterdam een 42-jarige magazijnbediende, wonende te Groningen, wegens mishandeling' van zijn vrouw, den dood ten gevolge hebbende, tot een gevange nisstraf van anderhalf jaar. De man zou op 13 April 1926 zijn vrouw na een woorden wisseling in de Ringvaart hebben geduwd. Tegenover de politie verklaarde hij toen, dat zijn vrouw zelfmoord had gepleegd. Jaren later ging hij naar de politie en verklaarde, c:at hij zijn vrouw in het water had geduwd. Gisteren stond de man in hooger beroep voor het Gerechtshof te Amsterdam terecht. Hij had een brief aan den president geschre ven, waarin hij nu verklaarde, volkomen on schuldig te zijn. Zijn 'zoogenaamde bekente nis tegenover de politie zou hij in gods dienstwaanzin hebben afgelegd. De procu reur-generaal achtte de mishandeling met aoodelijk gevolg bewezen en requireerde be vestiging van het vonnis der rechtbank l/2 ONS WEEKPRAATJE Van de huidige politieke verwarring heeft de thans gelukkig weer geleden verkiezings actie wel een zeer duidelijk beeld gegeven. Bijna alle partijen hebben braaf gespeculeerd op het crisiswee, maar duidelijk bleek, dat de meeste leiders niet precies meer wisten, welke snaar ze daartoe hadden te betokkelen. Ook de kiezers immers zijn in verwarring. Er zijn menschen, die nooit tevreden zijn en nog dag op dag schamperen op het hongersysteem bij de steunverleening, maar ook zijn er vele duizenden arbeiders en werkloozen, die het na zooveel crisisjaren hebben leeren inzien, dat de financieele draagkracht van den Staat begrensd is en dat het derhalve mede een arbeidersbelang is, dat die draagkracht niet wordt ontwricht. Er blijven altijd menschen, wien niets te dol is, maar daarnevens hebben de meesten leeren inzien, dat het er niet veel beter van kan worden, als de boel op den kop wordt gezet. De partijen, die gewoon zijn om op volksinstincten te speculeeren, hinkten bij deze verkiezingen dan ook veelal op twee gedachten. In het eene pamflet werden aan de werkloozen nieuwe millioenen voorgegoo- cheld, in een ander billet van dezelfde partij werd de handhaving van een streng gezag en de doorvoering van een voorzichtig beleid be pleit. Uit vrees voor het fascisme bleek de liefde voor een sterk gezag groeiende, zelfs in kringen, waarin zulke taal nimmer werd verstaan of begi'epen. Voor het eerst in de verkiezingsdagen is het gebeurde op „De Ze ven Provinciën" algemeen uitgezonderd dan door de communisten afgekeurd. De politieke verwarring leidt tot dé zon derlingste dingen. Journalistieke belangstel ling dreef ons er dezer dagen toe om het was elders een verkiezingsvergadering der communisten bij te wonen. Behalve een Ne- derlandsehe bolsjewiek zou er ook een z.g. Indonesiër spreken en dat laatste had ons nieuwsgierig gemaakt. Circa drie uren aan één stuk hebben beide sprekers hun geacht auditorium duidelijk trachten te maken, waarom in geen geval gestemd behoorde te worden op de S.D.A.P. of de O.S.P., terwijl ze zelfs geen poging hebben gedaan om den be zoekers duidelijk te maken, waarom ze wél op een communist zouden hebben te stem men. Ook de politieke bekeeringen wijzen op de verwarring in de politieke inzichten. In het buitenland spreekt dat nog duidelijker. In Duitschland worden de gelederen der Natio naal Socialisten met allerlei vreemde poli tieke elementen „versterkt" niet het gering ste aantal overlooperr komt uit het kamp der communisten, die tot nu als de grootste te genstanders der Nat. Socialisten werden aan gezien. In ons land liep de ex-communist en daar na revolutionair-socialist* Van Burink, het beruchte Rotterdamsche raadslid, kort voor den stemdag over naar het Verbond van Nationaal Herstel, waaraan generaal Snijders naam en zegen heeft gegeven. Hij, d.w.z. van Burink, bevorderde daarme^ de verkiezing van den fascist Dr. Westerman, die in een verkiezingsbiljet nog pas stelling had geno men tegen „de moreel-doodende steunrege lingen voor werkloozen", maar die na Van Burink's bekeering nog gelegenheid vond om speciaal ten gebruike van werkloozen een nieuw pamflet te doen verspreiden, waar in dringend verbetering in de hulpverlee ning aan werkloozen werd bepleit. Politieke verwarring De heer Colijn heeft het in zijn „Standaard" geschreven, dat hij democraat is en Anti-Revolutionair en dat hij als Anti-Revolutionairook hoopt te ster ven. Maar Colijn is op Woensdag door dui zenden liberalen gestemd als „de sterke man", als dictator, die gelijk een Mussolini en Hitier straks wel eens zal afrekenen met de rooien. De politiek onzer dagen is verward, omdat de geest van het volk in crisisnood, verward is geraakt. Omdat er geen uitkomst lijkt, daarom roepen velen nu om den „sterken man", gelijk het volk om een wonderdoener vraagt. Wie zich in al zijn menschelijke kracht zwak weet, dien wordt het wezen van den sterke opgedrongen. En wie niet sterk zijn, die pogen slim te wezen, door zich als steTk voor te doen. Ze lieten verkiezingsbiljetten drukken, waarop hun portret en daarboven de woorden „De Krachtfiguur". Och arme Aan de jongste „uitspraak" van het kie zersvolk hechten we weinig waarde. Het was een keuze in schrik, angst en verwarring, welke is gemaakt. Een leuze, welke thans op geld deed, zal straks geen waarde meer blij ken te hebben. Een candidaat, die nu het Binnenhof werd binnengehaald, zal straks worden verguisd. In een tijd als deze, wisselen politieke in zichten met den dag. We kunnen slechts verhopen, dat er een regeering kome van bekwame en wilskrach tige mannen, niet om het volk te dwingen, maar om het met verstand en tact te leiden. We hebben geen behoefte aan een dictator of aan andere strenge heeren, maar aan knappe mannen en die behoeven in het algemeen belang niet de onderwerping of onderdrukking van een volk, maar het ver trouwen van een volk, opdat hun geest niet door ontijdige en onbillijke critiek worde lam geslagen DE GENTSCHE FLORALIËN. De Brusselsche correspondent van „de Maasbode" meldt In verschillende Belgische bladen wordt op scherpe wijze en terecht geprotesteerd tegen de slechte organisatie der floraliën in verband met den grooten toeloop van het publiek. Het blijkt, dat de organisators en het gemeentebestuur van Gent, absoluut in hun taak zijn tekort geschoten. Zondag en Maandag hebben zich ruim 200.000 personen uit alle deelen des lands en cok uit het buitenland naar Gent begeven, De ordediensten, die in verband met dezen te verwachten toeloop waren ingericht, waren van zoodanigen aard, dat tienduizenden de Arteveldestad hebben verlaten in de grootste verbolgenheid. Niet alleen hebben massa's bezoekers uren lang op straat moeten wach ten alvorens zij een toegangskaart kon den koopen, bovendien heeft zich het schandalige feit voorgedaan, dat, nadat men die dure kaart had bemachtigd, het onmo gelijk was in het floraliënpaleis te komen En het hatelijkste van alles was, dat men de aldus gedupeerden niet eens den prijs van deze kaart heeft willen terugbetalen. De bezoekers werden op barsche en brutale wijze in de rij gehouden door gendarmen te paard en politie-agenten, waaronder er wa ren, die alle notie van beleefdheid en hoffe lijkheid hadden verloren. Dat is bij de Bel gische politie v/el een algemeen verschijnsel, doch het schijnt, dat dit Zondag te Gent nog een heel stuk is overtroffen geweest. De weinige restaurants van deze provincie stad (die met de voorsteden toch nog ruim 250.000 inwoners telt) werden gewoonweg bestormd en sommige eigenaars hebben daar natuurlijk misbruik van gemaakt om de klan ten schromelijk te exploiteeren. Ten einde belangstellenden lezers een ont goocheling te helpen voorkomen, moet ons hier, hoezeer het ons ook spijt, de raad uit de pen aanstaanden Zondag niet naar Gent te komen. Tal van Belgen, die aanvankelijk voorne mens waren, om eveneens de floraliën te gaan zien hebben uit eigen initiatief reeds dit negatief besluit genomen, toen zij ge hoord hebben, op welke schandalige wijze het publiek daar j.l. Zondag is behandeld geworden. Men zal goed doen te wachten tot de vol gende tentoonstelling, in de hoop, dat en de stedelijke overheid en de organisators van de floraliën, het alsdan zullen kunnen klaar spelen een toeloop van rustige bezoekers op kalme en waardige wijze te ontvangen en deze bovendien niet meer bloot te stellen aan de barschheid van politie en gendarmen. Met eigen oogen hebben wij kunnen con- stateeren, dat ook de Belgische spoorwegen in haar taak zijn tekort geschoten bij het vervoer der duizenden die Gent hebben be zocht. MARKTBERICHTEN GROENTE- EN FRUITVEILING. VLISSINGEN 25 April 1933. Snij6la 8 ct.uien 2 ct.spinazie 2—6 ct.; wijnpeen l/22]/2 ct.witlof 13—14 ct., alles per K.G. bloemkool 623 ct.sla 26 ct„ beiden per stukradijs l/22/2 ct.selderie 3 ct.prei Z/26i/2 ct.rabarber l\/22 ct.; ramenas 44j/2 ct.peen 13 /214 ct.flie- ren 4 ct., alles per bos bakkruid 3 ct.Cura- <?au 1 ct., beiden per plantPlumosa 7 ct. Canceloria 9 ct.Primula 1516 ct., alles per potzuring 9 ct.peterselie 59 ct., bei den per chip kipeieren 18—20 ct. per 10. VEEMARKT AMSTERDAM. 26 April 1933. Aanvoer 328 vette kalveren le kwaliteit 5864 ct., 2e kwaliteit 4656 ct., 3e kwali teit 32—42 ct. per K.G. levendgewicht114 nuchtpre kalveren per stuk 1.504.00 470 varkens vleeschvarkens, wegende van 90110 K.G. 3040 ct., zware varkens 3738 ct., vette varkens 3335 ct. per K.G. slacht- gewicht. Uit Denemarken 4 wagons geslachte runderen. Vette kalveren groote aanvoer, weinig pri ma kwaliteit, handel sleepend, lè kwaliteit prijzen stijf, andere soorten lager varkens matige aanvoer, zeer weinig handel, prijzen als Maandag, MIDDELBURG Van 2125 April. GETROUWD; J. A. Collin, 36 j. en C. M. Schou, 27 j. P. C. Buijs, 24 j. en C. de Nooyer, 23 j. OVERLEDEN: A. Tange, ongeh. z. 22 j. RADIO-RUBRIEK Donderdag 27 April. Hilversum, 296 M. Avro. 8.00 Gramo- foonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gra- mofoonplaten. 10.30 Concert. 11.00 Knipcur sus. 11.30 Concert. 12.00 Gramofoonplaten. 12.30 Orgelconcert. 2.00 Lezing. 2.45 Gnamo- pooriplaten. 3.00 Naaicursus. 3.45 Gramofoon platen. 4.00 Voor zieken en ouden van dagen. 4.30 Pianorecital. 5.00 Verhalen. 5.30 Orkest. 6.30 Sportpraatje. 7.CO Concert. 7.30 Engel- scbe les., 8.00 Vaz Dias. 8.05 Opwekking voor de collecte van het Nationaal Crisiscomité door dr. W. de Vlugt. 8.15 Operetteconcert 9.15 Zang. 9.30 Concert. 10.30 Orkest én zang. 11.00 Vaz Dias, 11.10 Orkest. Huizen, 1875 M8.00 K.R.O. Gramofoon platen. 10.00 N.C.R.V. Gramofoonplaten. 10.15 Morgendienst. 30.45 Gramofoonplaten. 11.39 Godsdienstig halfuur. 12.15 Concert. 2.00 Cursus. 3.00 Vrouwenhalfuur. 4.00 Bijbelle zing. 5.00 Orgelspel. 5.45 Cursus. 6.15 Cause rie. 6.45 Knipcursus. 7.00 Journalistiek week overzicht. 7.45 Lezing. 8.00 „Met God en Oranje", oratorium. 10.45 Vaz Dias. Hierna gramofoonplaten. Daventry, 1554 M. 9.35 Morgenwijding. 9.50 Berichten. 10.05 Lezing. 11.20 Orgelspel. 12.05 Orkest. 12.50 Orkest. 1.20 Voor de scho len. 2.20 Vesper. 3.10 Duitsche les. 3.25 Or kest, 4.05 Orkest. 4.35 Kinderuur. 5.20 Be- Dansmuziek. 8.20 Berichten en lezing. 8.55 Orkest. 9.50 Korte dienst. 10.05 Dansorkest. Parijs, „Radio-Paris", 1724 M. 7.05 Gra mofoonplaten. 11.50 Orkest. 5.50 Gramofoon platen. 6.40 Orkest. 7,20 Concert. Kalundborg, 1153 M. 11.20 Orkest. 2.40 Orkest. 7.30 Orkest. 10.10 Dansmuziek. Langcnberg, 473 M. 10.40 Gramofoon platen. 11.20 en 12.20 en 3.50 Concert, 5.25 Gramofoonplaten. 7.20 en 9.50 Concert. Brussel, 338 M. 11.20 Gramofoonplaten. 12.30 Orkest. 4.20 Concert. 7.20 Orkest. 8.20 Concert. 930 Gramofoonplaten. 508 M. 11.20 Orkest. 12.30 Gramofoonplaten. 4.20 Or kest. 5.35 Gramofoonplaten. 7.20 Concert. 8.20 Orkest. 9.30 Gramofoonplaten. Zeesen, 1635 M. 7.20 Concert. 8.50 Hoor spel. 9.35 Berichten. 10.20 Dansmuziek. PORTUGAL'S GROOTE STEM. Wij vernemen, dat de 20 K.W. zender, die thans voor rekening van de Portugeesche regeering in Lissabon wordt gebouwd, zooda nig zal worden ingericht, dat het vermogen zoo noodig verhoogd kan worden tot 100 K.W. De proef uitzendingen zullen waarschijnlijk in September aanvangen op golflengte 283.6 M. Aangezien een aantal Portugeesche zenders reeds gebruik maken van dezelfde of naburige golflengten, zit er voor deze niets anders op dan uit den aether te verdwijnen of zich te gaan bedienen van korte golven. Op het oogenblik worden van de 30.000 luisteraars in Portugal nog geen financieele offers ge vraagd, maar de Portugeesche regeering over weegt om vanaf de ingebruikneming van het nieuwe station een bijdrage te heffen. HET CONGRES VAN LUZERN. Onder de Europeesche landen, waaraan door de Zwitsersche regeering uitnoodigingen zijn gezonden tot bijwoning van de op 15 Mei a.s. te Luzern te openen goflengte-conferen tie, bevindt zich ook Rusland. Er is nl. vast gesteld, dat de golflengteregeling zal gelden voor alle landen van Europa binnen 40 gr. Oosterlengte en tevens voor de Zuidelijke kusten van de Middellandsche Zee. Het golf lengteplan heeft dus ook betrekking op Nieuw Afrika, Palestina en Turkije, verder behoort IJsland er cok bij en een gedeelte van Rusland, waarin o.m. de zenders Moskou en Rostov vallen. RADIO-PROPAGANDA. Het is kenmerkend voor de beteekenis van den radio-omroep voor propaganda doelein den, diat de Japansche regeering onmiddellijk nadat zij in Mandsjoerije de macht in han den had, daar is begonnen met den bouw van een 100 K.W. omroepzender. AGENDA van publieke vermakelijkheden, vergaderingen, enz. Alhambra-theater. Van Vrijdag 21 tot en met Donderdag 27 April „F. P. ant woordt niet". Luxor-Theater. Van Vrijdag 21 tot en met Donderdag 27 April „Achter slot en grendel" en „Tropenkolder". Woensdag 3 en Donderdag 4 Mei. Sport avond C.K.W.O., Concertgebouw, 8 uur. Samengesteld door het Kon Meteorc jgisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 770.5 te Wisby. Laagste barometerstand 748.7 te Storno- way. Verwachting tot den avond van 27 April: Zwakke tot matige Zuidelijke tot Westelijke wind. Half tot zwaar bewolkt of betrokken. Waarschijnlijk eenige regen. Weinig veran dering in temperatuur. Bultenlandsch Weerbericht. Hedenmorgen uit offtcieeie gegevens samengesteld .'oor het Kon. Meteor. Instituut. De luchtdruk in het Zuiden die daar gis teren reeds stijgende was, is verder door blij ven stijgen, zoodat de over de Azoren gelegen hoogen druk zich tot over Spanje en Zuid- Frankrijk uitbreidde. Intusschen is gisteren in onze om* geving de barometer blijven dalen, waardoor in den loop van den nacht bij ruimen van den wind het eerste depressiefront passeerde. Daarbij kwam het in ons land tot vrij uitge breide neerslag. Vlissingen tapte 7 m.M. af. Ook in Frankrijk en over de Britsche eilan den viel vrij veel regen. De doorkomende Westen wind heeft in Frankrijk eenige af koeling gebracht. Het luchtdrukmaximum in de Oostzee heeft zich verder versterkt. De depressie is in haar kern vrijwel stationair gebleven. Voor onze omgeving zal het weer waarschijnlijk zijn zelfde karakter blijven ABONNEMEIS Franco door h rige landen bij De abonné's i Polis, zijn GF kerd tegen onj AANGESL( Dit nummei N.V. Koi In de heden ■van aandeelhouc Maatschappij .,d over 1932 uitgeb: gende ontleenen De directie 1 overlijden van raissaris der Ma geeringsgevolmac heer Van Sand thieke persoonlij zijn goede advie denken. Gedurende het van de fabriek, nomen, nog verc vankelijk in geri daarna snel. Het boekjaar ning van verschi reeds in vorige ji cieele resultaat is heden gunstig, vereischte afschi behoefde te make Voor de drachten heeft prijzen kunnen b zij inkrimpen Wanneer de alge dig verbetert, verdere bezuinigii was de maatscha dinging naar de plan. De direct pogingen, aan de ning een einde te gelukkig de regee haar plannen voc dijk ons meegede werven werk te v Op 31 Decembe ambtenaren, waa fabriek waren no den, waarvan in vcrdeeling, die ni laise wordt toege buiten dienst war Afgeleverd were naamd O 14 voor fensieeen vracht voor de N.V. motorveerboot, voor den Provinci Westerscheldetv de-Sulzer motorer cirapoera" van de zes Schelde-Yarro sche- en andere sluisdeuren aan voering van Zuide structie voor de n van het Prov. El ningenzes ijzer* sluis te Veere, vo Zeelandde ijzere vaste bruggen ove Amsterdam, voor staat van Noord bruggen voor de o bij Zaltbommel, Spoorwegen. Het oppervlak der afg tels (3 stuks) bedn (158 vierk. Meters) verschillende kleint Pen en machines u Van de op 31 De king zijnde orders nagenoeg voltooid genaamd „Johan IV het departement v. dc-Sulzer-motoren „Brinio" voor he staalconstructie vooi electrische central „Maurits", Op 27 April 1933, hen van dit jaarvc handende turbine voor een kruiser vc defensie en te lever Feijenoorddrie provincie Zeeland Dieselmotoren voor stoomschip „Sianta damsche Lloydee ator voor de staats van 5375 k.w. voo| landketels, waarvan en één voor het van Groningen. Ve g

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 6