500 25 ZD J WOENSDAG EERSTE BLAD s» No.98 71e Jaargang 1933 Uitgave: Firma F. VAN DE VELDE Ir., Watstraat 58-80, Vlissingen. Telet. IQ. Postrekening 6S28T 36 APRIL/ Verschiint dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke feestdagen Dit nummer bestaat uit 2 bladen STADS- EN PROVINCIENIEUWS KERK- EN SCHOOLNIEUWS MARINE EN LEGER LUCHTVAART BUITENLAND ."-a ,1 AARDINGEN ERENKAAS, I ons. Busjes |lAS ƒ0.25. 1EERKAAS 3PE, Schel- |ten meer". peisel met TIMMER- IOODSCHE In a ƒ2.50 Iarkelau, biedt zich nend Tim- fet billijken :>aaf onder (Vliss. Crt." «op de niet oden r.-K. 1. Uw stem Partij-be- uit onze |vergoeding stuk ver vende zich ninistratie. \ARTEN /ELDE Jr. Jscïie (omvaart SAÜIERS, VEE Rotterdam (plaatsen v Kott. vin. uur pmen vrt- en Exp. JVOS, relef. ps, Tel. 153. JT, Tel. 282. relef. 101, VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren ƒ2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschiand en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad f 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 et ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ctp. regel. Kleine advertenties van 1—5 regels 50 ct. Iedere rege meer 10 et (max. lOregels). Bij 3-maal plaatsing van 1—öregelsfl. - .alles tegenvooruitbeialing. De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLIC'TEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" De herdenking van de geboorte van Prins Willem van Oranje. In een officieele bekendmaking noodigt de burgemeester de ingezetenen uit a,s. Vrijdag, ter gelegenheid van de herdenking van de geboorte van Prins Willem van Oranje, de vlag uit te steken. Op een nationalen herdenkingsdag mag toch zeker wel verwacht worden dat de in gezetenen het nationale dundoek zullen ont- Koninklijk huis veel minder is geworden dan dat de laatste jaren het uitsteken van vlag gen op de jaardagen van de leden van het plooien. Het is wel een opvallend verschijnsel dit vroeger het geval was. In het buitenland treft men bij feestelijke gelegenheden veel meer vlaggen aan dan hier het geval is. Ook gisteren, bij de Willem de Zwijger herdenking te Middelburg, was in de hoofd straten druk gevlagd, waardoor de stad een feestelijk aanzien kreeg. Wij hopen dat Vrijdag a.s. vele ingezetenen, die in het bezit van een vlag zijn, deze zullen ontplooien en daardoor zullen medehelpen om den 400en geboortedag van den Vader des Vaderlands ook hier ter stede op waar dige wijze te herdenken. De winkelweek. De winkelweek welke van Vrijdag 28 April tot en met Zaterdag 6 Mei wordt gehouden, wordt Vrijdagmorgen geopend. Aan de winkelweek is een prijsraadsel ver bonden, waarvoor verschillende prijzen be schikbaar worden gesteld, welke door de commissie voor de winkelweek zullen worden uitgeloofd aan hen, die da ai-voor volgens het oordeel der commissie in aanmerking komen. Voor eiken gulden welken men bij de aan de winkelweek deelnemende winkeliers be steedt, ontvangt men een prijsraadsel. Dit moet worden opgelost en ingezonden bij het bureau van de vereeniging „Gemeenschap pelijk Belang", Wilhelminastraat 19. Hoe meer prijsraadsels worden opgelost, hoe grooter de kans op een prijs dus wordt. De prijzen welke worden beschikbaar ge steld kan men van hedenavond af bezichti gen in het winkelpand, Bellamypark 28, dat door mevr. Lambooy welwillend ter beschik king is gesteld van de commissie voor de winkelweek. De prijzen zijn maakvol geëtaleerd door den heer C. Plasse, die met deze etalage alle aantrekkelijke wijze zijn uitgestald en men aantrekkelijke wijze zijn uitgestald en met een goed overzicht krijgt over de mooie col lectie, welke de commissie aan de prijswin- ners kan uitreiken. Op den avond van de opening van de win kelweek zal van 8 tot 10 uur in het Bellamy park een concert worden gegeven door de harmonie „Ons Genoegen". Het programma voor dit concert, dat gege ven wordt onder leiding van den heer C. G. Govaarts, luidt als volgt 1. „Vereinte Fahnen" marsch, Max Gabriel 2. „Grande Ouverture de Concert" Fr.Popy 3. „Les Patineurs", walzer E.waldteufel 4. „Rigoletto", fantaisie sur l'opera G. Verdi Pauze. 5. Grande Ouverture „Britannicus", J. Forgeot 6. „Lèvrës Closes", valse J. Longs 7. „Ernst en Luim", potpourri, an*. C.G. Govaarts 8. Suite de Ballet „Marion", S.Vlessing 1. Prelude, 2. Rigaudon, 3. Badinage, 4. Intermezzo, 5. Gavotte, 6. Rondo Finale. 9. „Startbereit", marschA. Neudel Gedurende de geheele week zullen muziek uitvoeringen plaats hebben. Wij voldoen gaarne aan het verzoek van de vereeniging „Gemeenschappelijk Belang" om de ingezetenen op te wekken door het uit steken van vlaggen een feestelijke stemming te helpen bevorderen. Ongetwijfeld zullen de geheele week de etalages van de verschillende winkeliers veel bekijks hebben, zoodat een buitengewone drukte in de stad zal zijn waar te nemen. De gezelligheid wordt ten zeerste verhoogd als de stad dan tevens in vlaggentooi prijkt. C. K. W. O. Bovengenoemde vereeniging geeft dit sei zoen haar laatste uitvoering in het Concert gebouw alhier den 3 en 4 Mei a.s. De onder- afdeeling Sport van de vereeniging, die deze avonden voor haar rekening neemt, zal on getwijfeld op een druk bezoek mogen reke nen, evenals vorige jaren. Ook voor niet-le- den, voorzoover er plaats is, zijn deze avon den toegankelijk. We verwijzen daartoe naar de advertentie, voorkomende in dit blad. MIDDELBURG. De Willem de Zwijger-herdenking. Tegen half vier vereenigden zich gisteren middag op het afgezette terrein voor school C in de Langedelft de genoodigden voor de bijwoning van de onthulling van den ge denksteen voor Prins Willem en kwamen de aeelnemers aan het na de onthulling te hou den défilé vanaf de Groenmarkt naar de Langedelft tot bij de St. Janstraat. Op het afgezette deel stonden ook opge steld de leerlingen der Volkszangschool on- cier leiding van den heer A. Bosdijk, die na dat de torenklokken gedurende 5 minuten de plechtigheid hadden aangekondigd, het „O Heer, die daar des Hemels tenten spreidt" deden hooren. Hierna nam de heer jhr. mr. J. W. Quar- les van Üfford het woord en' sprak zijn gis teren reeds vermeld rede uit, waarin hij nog inlaschte een woord van welkom aan alle aanwezigen, ook aan hen, die geen uit- noodiging hadden ontvangen. Nadat spr. het Oranjedoek van voor den steen had weggetrokken zong het kinderkoor het eerste couplet van het Wilhelmus en daarna trad de burgemeester van Middel burg, de heer M. Fernhout, naar voren on sprak als volgt Mijnheer de Commissaris der Koningin, mevrouw Quarles van üfford, Dames en Heeren. Het is een treffende ervaring in deze da gen, dat zoovele mannen, en vrouwen van eiken stand en rang, zoovele Nederlanders van verschillende stam, van allerlei gods dienstige en politieke overtuiging ook, zich hebben opgemaakt om hier en allerwege in velerlei vorm, eerbiedige hulde te brengen aan de nagedachtenis van den grooten Oranje, die kennis, gaven en karakter heeft gewijd aan die eer en aanzien, goed en bloed heeft v$il gehad voor de vrijheid, de geestelijke, de staatkundige vrijheid van de Nederlanden. Daartoe heeft gedrongen het in het hart van ons volk wel bewaarde en nu bij het na deren van dezen Nationalen gedenkdag in breederen kring- opnieuw verlevendigde besef zooals het in den nood van dezen tijd nog verdieping en verinniging erlangde van hetgeen Land en Volk, van hetgeen de West- Europeesche wereld van destijds, van hetgeen wij allen nog heden ten dage, aan den moei- zamen. zelfopofferenden blijvend waardevol ler. en zegenrijken levensarbeid van den vroomen Vader des Vaderlands verschuldigd zijn. Voor de daad van piëteit door 't Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen in het aan brengen van dezen gedenksteen op deze histo rische plek verricht, zeg ik het Genootschap namens de gemeente Middelburg, zeer har telijk dank. Voor het woord, door den heer Commissa ris der Koningin tot het onthullen en over dragen van dezen steen gesproken, zeg ik Zijn Hoog Edelgestrengen namens de ge meente Middelburg, ook namens allen, die het met groote belangstelling en instemming hebben aangehoord of zullen lezen, eerbiedig dank. De gemeente aanvaardt dezen gedenk steen gaarne en belast zich met de zorg van deszelfs voortdurend onderhoud. Zij aanvaardt slechts een steen. Maar, Mijnheer de Commissaris, overeenkomstig uwe slotwoorden, willen wij in dezen steen meer gezien hebben dan dat. We zullen er nu en in de verre toekomst, de warmte inzien van de gevoelens, die het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen, tot het plan van de plaatsing hebben geleid. We zullen er de gevoelens van aflezen, door den heer Commissaris der Koningin ge legd in het woord, dat hij op dezen herden kingsdag heeft willen spreken. We zullen er de groote liefde in gesymboliseerd zien, die het Nederlandsche Volk, van zijn alleraan- zienlijkste en meest-ontwikkelde, tot aanzijn meest eenvoudige en minst invloedrijke krin gen, toedraagt aan de figuur van den groo ten Prins van Oranje, in trouwe erkenning van historische, grondwettelijke en zedelijke aanspraken, aan al wat zijne naam gedragen heeft en nog draagt. Gevoelens van liefde en dankbare trouw, die het ons, burgers van het Koninkrijk der Nederlanden, menschen van 1933, voor het overgroote deel zoo ge makkelijk valt te koesteren en recht harte lijk te uiten, wijl het nog een Oranje is, die de zoo edel aangevangen traditie van het. Huis van oranje-Nassau, bij de gratie Gods, op nobele wijze in ons midden vertegenwoor digt en daarvan welbewust en toegewijd, de moedige en bekwame draagster is. Na deze woorden, die evenals die van den Commissaris dei; Koningin met applaus be zegeld werden, liet het zangkoortje het de vers van het Wilhelmus hooren en was de eigenlijke onthulling-plechtigheid ten einde. Zooals boven reeds gemeld stonden zij, die aan het défilé zouden mede doen, opgesteld ia de Langedelft. Het waren een groot aan tal vereenigingen op verschillend gebied met het Middelburgsch Muziekkorps, Oefening na den Arbeid en de padvindersband voor de muzikale begeleiding. Nadat het Middelburgsch Muziekkorps de beide volksliederen had doen hooren, zette de stoet, die een respectabele lengte had, zich in beweging en trok langs de genoodigden. De opkomst naar de Nieuwe Kerk, waarin gisterenavond de meer officieele herdenking van den 400sten geboortedag plaats had, had grooter kunnen zijn, maar er was eenige con currentie met name van een samenkomst in de Geref. Kerk met politiek doeleinde. Dit heeft niet verhinderd dat toch eenige honderden hebben genoten van hetgeen m het fraaie kerkgebouw is geboden. Na orgelspel van den heer Th. Ferwerda, heeft de heer dr. H. van der Kamp op de van hem bekende goede wijze gezongen „Hee- re Keere van ons af" „Wilt heden nu tre den" en „O Heer, die Daer des hemels tente spreyt". Hierna was het woord aan prof. mr. J. A. van Hamel, voor het uitspreken van zijn herdenkingsrede, in de pauze waarvan de heer dr. Van der Kamp nog ,,'t Geuzenven del op den thuismarsch" zong. Als slot van den herdenkingsdag werd gis terenavond een muzikale ommegang door een groot gedeelte der stad gehouden. Tegen kwart voor tien zette de stoet zich ondanks den steeds toenemenden regen in beweging. Voor de woning van den Commissaris der Koningin werd halt gehouden en bracht het Middelburgsch muziekkorps achtereenvolgens ten gehoore het Wien Neerlands bloed, het Zeeuwsch volkslied en het Wilhelmus. De Commissaris en mevrouw Quarles noo- digden het bestuur en de directeuren der ge zelschappen binnen, gedurende welken tijd de beide korpsen zich afwisselend buiten de den hooren. De Commissaris der Koningin heeft bin nen gewezen op het bijzondere dat Nederland nu reeds 4 eeuwen lang het zelfde vorsten huis heeft en een dronk gewijd aan H.M. de Koningin en Haar Koninklijke familie.»Ver volgens bracht spr. hulde aan het Comité, inzonderheid aan het bestuur van Uit het Volk—Voor het Volk en dit in den persoon van den voorzitter, den heer W. de Graaf, wien hij toewenschte, dat hij nog jaren lang do feesten door de vereeniging georganiseerd ter eere van het Oranjehuis, zal mogen leiden. De burgemeester, de heer M. Fernhout, heeft als voorzitter van het comité dank ge bracht voor deze woorden, speciaal ook na mens Uit het Volk en besloten met een dronk op mevrouw Quarles en den Commis saris. OOST- EN WEST-SOUBURG Willem de Zwijger-herdenking. Op 6 Mei a.s., des namiddags te 3 uur, zal bij het gedenkteeken van Marnix van St. Aldegonde te West-Souburg een krans wor den gelegd ter herdenking van den 400en geboortedag van Prins Willem van Oranje, wiens vriend en raadsman hij was. Te half drie zullen de vereenigingen, die aan die huldiging willen deelnemen, op het Oranjeplein voor het gemeentehuis worden opgesteld. Aangifte daartoe kan, zoo spoedig mogelijk plaats hebben, bij den heer J. C. Gabriëlse, gemeente-secretaris. Vlaggetjesverkoop. De vlaggetjes verkoop en collecte op Zater dag 22 April, ten behoeve van de kinder- herstellings en vacantiekolonies heeft ƒ107 opgebracht. Door dit resultaat kan een zwak kind meer naar een rustoord worden uitgezonden, daar de huidige geldmiddelen niet toereikend wa ren om aan alle aanvragen te voldoen. Gevonden voorwerpen. Inlichtingen zijn te bekomen omtrenteen voetbalschoen bij J. Vetter, Vlissingsehe straat 3 314portemonnaie met inhoud bij W. Verlinde, Binnenhaven 53, Vlissingen konijn bij Meulenberg, Ritthemsche straat B 408 zilveren broche bü B. Geljon, Nieuw- straat B 99. BRESKENS Gemeenteraad. De gemeenteraad te Breskens is bijeenge roepen op Donderdag 27 April, des middags 1 uur, voor een herstemming te houden over de beide onderwerpen, werkverschaffing en belastingverhooging, waarover in de zitting van 22 April de stemmen hebben gestaakt. Tram en autobus. Zooals bekend zal de stoomtram Mij. Bres kensMaldegem binnenkort de busdiensten van Breskens naar Knocke en naar Brugge gaan exploiteeren met eigen bussen, meldt de „Midd. Crt.". De concessie van den heer Manneke is thans op de tram overgegaan. De maatschappij leidt voor deze diensten eigen chauffeurs op. De tramdienst zal met de a.s. zomerdienstregeling in verband met het grooter aantal booten, dat de verbinding met Vlissingen onderhoudt, ook aanmerke lijk uitgebreid worden en zal er ook reke ning worden gehouden met de correspondentie dezer gemeente naar de badplaats Cadzand, die vroeger veel te wenschen overliet. TERNEUZEN Onteigening van perceelen. Afgekondigd is Staatsblad no. 153, wet van den 6en April 1933, tot verklaring van het al gemeen nut der onteigening van perceelen, erfdienstbaarheden en andere zakelijke rech ten noodig voor uitbreiding van de haven werken te Ter Neuzen, behoorende tot het kanaal van Ter Neuzen. Ger. Gem. Beroepen te Ter Neuzen ds. J. D. Barth te Borselen te Dordrecht ds. J. Fraanje te Barneveld. Een buitengewone maatregel. Het Zendingsbureau te Oegstgeest giro 6074 vraagt ons plaats voor het volgende De directie der samenwerkende zendings corporaties heeft in haar laatstgehouden ver - gadering het volgende besluit genomen. Met het oog op den grooten achterstand in en de daardoor dringend noodzakelijke ver sterking van de inkomsten, zal in zoo breed mogelijken kring het verzoek uitgaan, dat ieder, wien dat verzoek bereikt, zoo spoedig mogelijk een extra bijdrage van 50 cent voor de zending dezer corporaties geeft. Zij die giro hebben kunnen het op de rekening 6074 van het zendingsbureau doen overschrijven, anderen zullen daartoe op andere wijze in staat zijn of in staat worden gesteld, waartoe de hulp van de plaatselijke commissies of de zgn. vrijwilligers zal worden ingeroepen. Hoofdzaak is, dat aan het verzoek, dat ook door dit bericht wordt verspreid, zoo ruim mogelijk en vooral zoo spoedig mogelijk wordt voldaan, om in den cogenblikkelijken nood te helpen voorzien. Examens. Voor het examen ais 3e stuurman zijn ge slaagd de heeren A. J. Visser, A. C. van den Broeke en J. A. de Ruijsscher, allen leerlin gen van de De Ruyterschool. Unificatie van de Protestantsche Kerk in Duitschiand. De benoeming van een staatscommissaris voor de Evangelische Kerk in Mecklenburg heeft in kerkelijke klingen groot opzien ge baard. De opper-kerkeraad te Schwerin heeft tegen de benoeming in telegrammen aan den rijkspresident, den rijkskanselier en den rijksminister van binnenlandsche zaken ge protesteerd en beroept rich daarbij op art. 137 van de Grondwet, waarin de rechten op zelfstandigheid van de kerk worden gewaar borgd. Het ingrijpen van de regeering heeft in- tusschen reeds geleid tot een stap om de Protestantsche kerken in de onderscheiden bondsstaten, die thans nog elk op zichzelf staan, te combineeren tot een Duitsche rijks kerk. Het initiatief daartoe isvuitgegaan van den president der Evangelischen Kerkbond. dr. Kopler, op wiens voorstel de Luthersche bisschop, dr. Marahrens en de gereformeerde theoloog dr. Hesse (Elberfeld) met hem een commissie hebben gevormd om de organisa tie van een Protestantsche rijkskerk voor te bereiden. De kapitein-luitenant ter zee A. C. van der Sande Lacoste, onlangs uit Oost-Indië terug gekeerd, wordt 28 dezer geplaatst als com mandant aan boord van Hr. Ms. torpedo- instructieschip Schorpioen te Nieuwediep. De luitenant ter zee 2e klasse B. C. Mahis.i is aangewezen voor den dienst in Oost-Indië en zal 17 Mei aan boord van het motorschip „Sibajak" uit Rotterdam zijn bestemming volgen. De luitenant ter zee 2e klasse F. T. J. Jans sen is eervol ontheven van rijn detacheering bij de afdeeling van het korps mariniers te Rotterdam en geplaatst bij de marinekazerne te Willemsoord. Dr. Gravenstein f Dr. V. Gravenstein, geboortig uit Middel burg, oud-officier van gezondheid van het Ned.-Indische lfger, en oud-medisch adviseur van de Rijksverzekeringsbank, is in den ouderdom van 62 jaar te Naarden overleden. Dr. Gravenstein heeft op 1 Januari jL zijn functie aan de Rijksverzekeringsbank neerge legd, hij was ridder in den Nederlandschen Leeuw. Reddingsapparaat voor onderzeebemanning. De oud-torpedist van de marine, de heer A. Stam te Bergen, heeft een reddingsappa raat voor de bemanning van onderzeebooten uitgedacht, dat door den machine-construc teur' W. F. E. Heimann, zoodanig is gecon strueerd, dat het practisch bruikbaar is. Daarop is van den Ned. Octrooiraad octrooi verkregen, terwijl voor verschillende landen octrooi is aangevraagd. Het apparaat, aldus meldt „de Telegraaf' dat hoofdzakelijk is uitgedacht om te v dor ko men, dat de bemanning van gezonken onder zeebooten den verstikkingsdood sterft, kan ook op oorlogsschepen en mail- en vracht - booten worden aangebracht en is zoo gecon strueerd, dat het verdrinken van de beman ning, zelfs bij den hevigsten storm, uitgeslo ten geacht kan worden. Ook bij het in brand raken van schepen kan het als reddingsmid del uitstekend WGrden gebruikt. Inwendig biedt het toestel, dat een 5000 K.G. weegt, ruimte voor 12 personen, die daarin staande plaats kunnen nemen. Wan neer de bemanning in een dei-gelijk toestel heeft plaats genomen (het toestel is gemak kelijk zoo te construeeren, dat daarin ook meer personen kunnen staan) kan een man door een lichte handbeweging een ontla dingsinrichting van saamgeperste lucht, die een spanning heeft van 52 atmosfeer, in wer king stellen, waardoor het reddingstcestel, dat in het schip is gebouwd, los komt en met een snelheid van 40 M. in de twee minuten, in vertikale richting stijgt, totdat het aan de oppervlakte blijft drijven. Boven op het toe stel brandt een lamp, waarmede met morse- teekens S.O.S, seinen kunnen worden gege ven. Men heeft tot Prinses Juliana het ver zoek gericht het toestel op haar verjaardag met haar naam te doopen. Het ligt in het voornemen van de uitvinders om het appa raat aan den Nederlandschen staat aan te bieden. Het wereld-snelheidsrecord vliegen. In den loop van deze week zal boven het Garda-meer een tweede aanval gedaan wor den op het wereld-snelheids-record, wordt uit Rome gemeld. Voor deze poging is een nieuwe en nog sneller machine gebouwd, waarvan de bijzon derheden echter strikt geheim worden ge houden. Toen luitenant Agello op 10 April j.L het record van luitenant Stamford verbeterde ooor met een snelheid van 423 mijl per uur te vliegen, werd medegedeeld, dat een an dere Italiaansche machine in staat was nog sneller te vliegen. In luchtvaartkringen ziet men deze nieuwe poging met groote belang stelling tegemoet. DE STRIJD DER DUITSCH-NATION ALEN OM ZELFBEHOUD. De nieuwe Duitsch-nationale leider voor Brunswijk, von Feldmann, heeft een oproep gepubliceerd, waarin hij zegt Door den overgang van talrijke vroegere bestuursleden tot de N.S.D.A.P is de afdee ling Brunswijk van de Duitsch-nationale Volkspartij nog geenszins ontbonden. Haar verder bestaan zal er van afhangen, hoever onze leden vervuld zijn van de gedachte, die in de N.S.D.A.P. den toon aangeeft, nl. de gedachte der trouw en gehoorzaamheid aan den leider. Op deze trouw doe ik bij dezen een beroep. Onze leider Hugenberg is door drongen van de noodzakelijkheid, om de Duitsch-nationale Volkspartij te behouden, juist uit buitenlandsche politieke overwegin gen. Dit standpunt moet ook het onze zijn. Wij moeten den levenswil en het levenslicht van de D.N.V.P. duidelijk bekennen. Hierbij spreekt het vanzelf, dat wij trouw en loyaal tegenover de nationale regeering staan, die de Rijkspresident op 30 Januari door het bondgenootschap der nationale leiders in het leven geroepen heeft. MUSSOLINI BETREURT DE DUITSCHE JODENVERVOLGING. Mussolini heeft gisteren den opperrabbijn van Rome, prof. Angelo Sacerdpte, ontvangen, die hem een motie overhandigde van de Unie van Joodsche Gemeenten in Italië, waarin

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 1