GEMENGD NIEUWS BURGERLIJKE STAND land en o.a. ook tüfc Frankrijk duizenden zich naar de Vlaamsche haven-, industrie- en academiestad hadden begeven, bleek wel uit de groote drukte die in heel de stad heersch- te en die het versterken van den inwendigen mensch nu niet tot de gemakkelijkste bezig heden deed behooren. Gelukkig voor de wachtenden bij en op de tentoonstelling en voor de massa, die zich in de Gentsche stra ten bewoog, was het weer zooals men het in April maar wenschen kan. x Wij zouden hun die de schitterende bloe mententoonstelling willen bewonderen, in overweging geven, te zorgen des morgens uiterlijk 10 urn- op de tentoonstelling te zijn of anders in den laten namiddag. Dan be staat de beste kans dat men niet teleurge steld behoeft terug te keeren. Het „Hbld. van Antwerpen" schrijft Zendag zag men te Gent een der grootste volkstoeloopen die ooit plaats hadden. De Floraliën openden 's morgens om 6 ure. Vanaf dit uur stroomden de nieuws gierigen er heen. Om 10 ure was de toeloop reeds zoo groot dat de politie en gendarmerie moest ingrijpen. Toen men te 12 ure de men- schen-massa naar het Feestpaleis zag toe- stroomen, werd door het bestuür bevel gege ven voorloopig den ingang te sluiten en dit voor een uur. In de binnenstraten gelegen rondom de tentoonstelling en langs de buitenstraten der stad, stonden duizenden auto's en auto-cars. Nog ncoit zag men te Gent een dergelijken volkstoeloop. De trams en autobussen werden letterlijk bestormd. Rondom St. Piebersstatie krioelde het van volk. Begunstigd door het schoon weder kwamen duizenden en duizenden bezoekers der Flo raliën. naar het centrum der stad afgezakt, alwaar de koffiehuizen en spijshuizen over rompeld werden. Ongelukken. Gisterenmorgen heeft op den rijksstraatweg tusschen Lex- mond en Meerkerk een doodelijk verkeerson geval plaats gehad. Toen een werkman met zijn rijwiel den straatweg wilde oversteken, werd hij door een auto gegrepen en op slag gedood. De auto en het lijk zü-i door de po litie in beslag genomen. Tegen den bestuur der is proces-verbaal opgemaakt. Gisteren morgen heeft in de gemeente Wychen een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. Een auto met Wageningsche oudenten, die in Tilburg een voorstelling hadden gegeven, is in de ge vaarlijke bocht bij den Teersdijk tegen een boom gereden en totaal verbrijzeld. Een der inzittenden, een student uit Wageningen, werd ernstig gewond en met een zware her senschudding overgebracht naar een zieken huis te Wychen. Op den straatweg Hen geloDldenzaal is een meisje door een auto aangereden, tengevolge waarvan zij spoedig overleed. Een 29-jarige oppasser in den speeltuin „Lindenhofdorp" te Lonneker, is, toen hij kinderen behulpzaam was bij het schommelen, gevallen en tusschen de schom mel en den grond bekneld geraakt. Met ernstige inwendige kneuzingen is hij naar een ziekenhuis te Enschedé vervoerd, waar hij aan de gevolgen is overleden. Een overval. De 70-jarige heer B., die mev zijn zuster een villa aan den Groenloscheweg te Winterswijk bewoont, zag Vrijdagavond laat de deur van zijn slaap kamer opengaan en een gemaskerd individu op hem afkomen, de loop van een revolver op hem gericht houd.nd. De heer B. had den moed zich onmiddellijk op den man te wer pen en hem de kamer uit te werken, waarna hij luidkeels om hulp begon te roepen. De indringer schijnt toen gevlucht te zijn. Geble ken is, dat een ruitje ingedrukt was, waar door de grendel van de deur kon worden geschoven. Het is niet onmogelijk, dat er verband moet worden gelegd met een bezoek, da-o de heer B. 's middags heeft gehad van iemand, die zich als een werklooze oordeed en zooveel ver trouwen wist te wekken, dat hij geruimen tijd in het huis bij den heer B. heeft doorgebracht. Een droeve plechtigheid te Rotterdam. Zelden was er te Rotterdam zulk een overweldigende belang stelling voor een begrafenis als Zaterdag middag, toen de vijf slachtoffers van het ern stig ongeval te Nieuwenhoorn werden begra ven, meldt „de Tel." Reeds langen tijd voordat de droeve stoet van de „Onderlinge Rouwvereeniging" zou vertrekken, hadden zich honderden langs de jvegen geschaard om den langen stoet te kunnen gadeslaan. Bij de remise van de On derlinge Rouwvereeniging en bij de kapel stonden familieleden en bekenden van de slachtoffers. Ontroerend was het, de groote droefheid, die hier heerschte, te aanschou wen. De zwaarbeproefde ouders, de familie leden, de vriendjes en vriendinnetjes, zij ston den-hier diep ontroerd bij zooveel droefenis. Schoolkinderen brachten groote bouquetten bloemen aan, zoodat de kistjes ten slotte be dolven waren onder de bloemen. Nadat het stoffelijk overschot van mevrouw Kuiper van het ziekenhuis aan den Coolsingel naar de Onderlinge Rouwvereeniging was gebracht, en bij de vier andere kisten was neergezet, mochten de ouders en verdere familieleden nog eenmaal de kinderen en grootmoeder zien. Nadat de lange rij van menschen, die hun aandoening niet meester konden blijven, even in de kipel had Vertoefd, werden de kisten gesloten en werd de zware tocht naar Croos- wijk aanvaard. Overal langs de wegen ont blootten honderden eerbiedig het hoofd. —Een inbreker gearres teerd. Zaterdagnacht heeft de politie te Lisse den dader van verschillende hier gepleegde inbraken betrapt. Reeds vroeg in den nacht hadden zich drie veldwachters verdekt opgesteld in de kantoren van de N.V. Lissesche kistenfabriek aan de Haven. Het geluk was met hen, want te ongeveer één uur werd de deur aan de buitenzijde ge forceerd. De inbreker kwam binnen, nam wat klein geld op den schoorsteenmantel weg en wilde juist beginnen de brandkast te forcee- ren, toen de twee agenten voor den dag kwamen en den man beetgrepen. Hij werd gevankelijk weggevoerd. De mededader, die vermoedelijk op den uitkijk stond, wist te ontvluchten. Er werden afdrukken van voet zolen gevonden, die zuivere overeenkomst vertoonden met die, welke gevonden zijn bij vorige inbraken hier ter plaatse. De 22-ja rige dader was in het bezit van een stel in- brekerswertuigen en handschoenen. Branden. Zondagmorgen kwart voor vier ontdekte de nachtwaker van N.V. De Wit's dekenindustrie, welke gelegen is aan de Hoogeindschestraat te Helmond en zich uitstrekt tot aan de Kanaaldijk Sluis 8, brand in een grondstoffenmagazijn dat een bergruimte heeft van een paa~ duizend vier kante meter. Het gebouw, dat uit ijzer en steen is opgetrokken, stond door den zeer brandbaren inhoud spoedig in lichte laaie. Bij het arriveeren van de brandweer was het gebouw niet meer te redden. Men bepaalde zich tob het beschemen van een daarnaast gelegen magazijn en fabriek. De brandweer wist met behulp van een Magyrusladder het doorbreken van het vuur langs dezen weg te voorkomen. Door de solide constructie van de aangrenzende perceel en is hier nauwelijks brand- en slechts eenige waterschade ge leden. Een aangrenzende muur, welke voor een deel uit draadglas bestond, hield wonder wel tegen het vuur stand ofschoc de vuur gloed ontzettend was. De inhoud van het verbrande magazijn bestond uit grondstoffen voor de fabricage. De schade zal wel meer dan 100.000 bedragen. Verzekering op beurspolis en op Lloydspolis dekt de schade. De oorzaak van den brand is onbekend het bedrijf ondervindt geen stagnatie. Een verschrikkelijk dra in a. Recherche en justitie te 's Bosch hebben thans een zaak in onderzoek, die, in dien enkele haar gedane mededeelingen juist zullen blijken te zijn, een verschrikkelijk drama onthult, meldt „het Volk". Dezer dagen vervoegde zich op het parket een man, genaamd K. R. Hij vertelde, dat zijn vroegere vrouw, Ghr. van E., van wie hij thans gescheiden is, enkele jaren geleden haar tante zou hebben vermoord. Zij zou haar in een bosch hebben gelokt, en daar met een mes hebben afgemaakt. Ten einde speurhonden eventueel het spoo* bijster te doen worden, zou zij het lijk daarop met peper hebben bestrooid. De man zeide voorts, dat zijn vroegere vrouw hem deze misdaad heeft bekend. Natuurlijk bestaat de mogelijkheid, dat de man vooraf na de scheiding ruzie met de vrouw heeft gehad, en zich nu wil wreken door haar een dergelijk ontzettend feit ten laste te leggen. Deze mogelijkheid wordt thans door de recherche, onder leiding van den in specteur Van Keulen, ondc 'zocht. De naam van het slachtoffer is niet be kend. Namens den officier van justitie ver zoekt de commissaris van politie aldaar daar om een ieder, die in deze duistere affaire inlichtingen kan verschaffen, zich met het commissariaat in verbinding te stellen. Het blad verneemt, dat het onderzoek der recherche reeds naar een bepaalde richting is geleid. In verband met den stand van dit onderzoek kunnen thrns geen nadere be richten worden gegeven. Goede vangst van de kommiezen. Door de grenskom- miezen van Ittervoort is een belangrijke aan houding gedaan. Uit de richting Kessenich naderde in volle vaart een vrachtauto, die niet stopte op de sommatie van d- ambtena ren. De banden werden onder vuur genomen, de auto reed echter door. De commiezen volg den de wagen en venden hem later te Horn terug. Er bleek 2100 K.G. suiker in den auto te zijn, welke voorraad in besla*, werd geno men. De zitting van de chauffeursplaats zat vol bloed, het bleek, das de bestuurder een zekere J. v. d. M. uit Veldhoven was. Een kogel was hem door l.aL en kaak gegaan, de tong was bijna afgesneden en verschillende kiezen waren weggeslagen. De man was door vrienden naar het ziekenhuis te Roermond vervoerd. Zijn toestand is ernstig. Geheime distilleerder ij. De onbezoldigd rijksveldwachter te Uden is met behulp van marechaussée en rijksamb tenaren er in geslaagd een geheime distil leerderij te ontdekken. De distillateur werd op heeterdaad betrapt. Enkele toestellen en 200 liter jenever zijn in beslag genomen. De distillateur is gearresteerd. Een bandiet enjacht. Eenigen tijd geleden had men er lucht van gekregen, dat een beruchte Zuid-Ameri- kaansehe bandiet, die sedert jaren door de politie gezocht werd, zich in Brazilië ophield en daar het land onveilig maakte. De militaire politie organiseerde in ver band hiermede een groote klopjacht, dooh is er tot op heden no" niet in geslaagd den misdadiger te arresteeren. Wel kwam dezer dagen het bericht binnen, dat men 16 leden van de bende heeft gedood en 8 gevangen genomen. Voorspellingen aan gaande de zonnewa mte. De scretaris van het Smltnonian Instituut, dr. Abbot, heeft voorspeld, dat de zon de komende twee jaar iets minder warmte zal afstralen. Dit wil, aldus dr. Abbot, niet zeggen, dat de aarde twee koude jaren zal kragen, want de temperatuur wordt niet alleen door de zon bepaald, doch niettemin wordt aangenomen, dat de mindere warmte-uitstraling van de zon eenig effect op 3 aarde teweeg moet brengen. Dr. Abbot heeft reed. eenig succes gehad met zij voorspellingen over de zonne-warm te. In 1930 voorzag hij twee warme jaren en dit is over het algemeen uitgekomen. Dr. Abbot's voorspellingen zijn gebaseerd op langdurige studies van de periodieke stijgin gen en dalingen van de zonnewarmte. Hier mede wordt een eerste stap gedaan naar het doel, d.i. weervoorspellingen voor groote tijds ruimten te doen. Thans moeten echter nog middelen worden gevonden om den invloed van andere factoren te kunnen voorspellen, zooals van winden, wolken, neerslag, oceaan- stroomen en plantengroei. Een onfortuinlijke vluch teling. Op een te Sjanghai uit Ham burg aangekomen schip is door detectieven uit de Fransche concessie een zekere Claude Cheval gearresteerd, die zes maanden geleden uit het Fransche ballingsoord op het Duivels eiland is ontsnapt. Als Franscb matroos werd Cheval op 20- jarigen leeftijd tot verbanning naar het Dui velseiland veroordeeld, wegens een poging tot moord op een scheepsofficier. Na een verblijf van zes jaar in het ballingsoord wist hij met drie anderen te ontsnappen. Hij be reikte Trinidad en slaagde er in, aan boord van een Duitsch schip te komen, dat hem naar Hamburg voerde. Hier liet hij zich als scheepskok aanmon steren op een schip naar het Verre Oosten. De Fransche politie was hem echter op het spoor gekomen en in de haven van Sjanghai werd hij door de detectieven opgewacht. Hij zal nu naar het Duivelseiland teruggezonden worden. KERK- EN SCHOOLNIEUWS Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Leiden ds. J. de Wit te Leidschendam. FAILLISSEMENTEN Door de rechtbank te Middelburg is failliet verklaard Daniël Dees, wonende te Hoek. Rechter commissaris mr. A. van der Hoop, rechter. Curator mr. P. van Empel, advocaat te Ter Neuzen. MIDDELBURG van 1921 April. ONDERTROUWD. J. de Visser, 22 j. en C. J. Poppe, 21 j. GETROUWD. K. Sinke, 52 j. en A. M. Ilmer, 50 j. BEVALLEN. J. M. Bostelaar, geb. Van Moolenbroek, z. -r- E. M. Jobse, geb. Grunbauer, d. N. de Rijke, geb. De Bree, z. A. P. Looise, geb. Verhage, d. OVERLEDEN. M. J. C. van der Harst, 59 j. ongeh. d. S. Wanjon, 83 j., geh. met A. Meijers. J. Dekker, 52 j., geh. met J. Verhage. zou reeds geruimen tijd in gebruik genomen zijn, indien de autoriteiten hiertoe verlof hadden gegeven, hetgeen echter tot nu toe nog steeds is geweigerd. Men hoopt echter, dat bij de veranderde omstandigheden ten gevolge van den brand, de autoriteiten milder gestemd zullen zijn en thans de gevraagde vergunning zullen verleenen. RADIOBELASTING IN FRANKRIJK. Het onder de vorige Fransche regeering uitgewerkte wetsontwerp betreffende de hef fing van een radiobelasting in Frankrijk, is door de tegenwoordige regeering ongewijzigd overgenomen en is reeds in de financieele commissie van de Fransche Kamer besproken en goedgekeurd. De eenige erin aangebrachte verandering bestaat in de toevoeging van een bepaling, waarbij een vroeger aangenomen wet, die voorzag in de heffing van belasting van 3 francs per jaar voor ieder radiotoestel, buiten werking gesteld wordt. Deze wet is nooit uitgevoerd, maar werd ook nog niet af geschaft. De Fransche luisteraar kan er dus op rekenen, dat hij in den vervolge voor het bezit van een kristaltoestel 15 francs per jaar en voor het bezit van een lamptoestel 50 francs per jaar zal moeten betalen. STOOMVAARTLIJNEN „Blitar" (uitr.) 22 April van Djedda „Chr. Huygens" (uitr.) 20 April v. Colombo „Indrapoera" (uitr.) p. 22 April Perim ,-Kota Baroe" (thuisr.) 22 April v. Port Said „Kota Tjandi" 22 April v. Batavia n. Rott. „Maasdam" (uitr.) 20 April van Tampico „Marnix van St. Aldegonde" (thuisr) 21 April van Singapore „Ouderkerk" (thuisr.) 21 April v. Port Said „Poelau Tello" 22 April te Batavia v. Amsf.. „Streefkerk" (uitr.) 21 April van Suez „Tajandoen" (thuisr.) 22 April v. Marseille „Talissee" (uitr.) 22 April van Genua „Tosari" (uitr.) p. 21 April Malta „Zuiderkerk" (thuisr.) 22 April v. Sjanghai LICHT OP VOOR AUTO'S FIETSEN EN VOERTUIGEN April uur Dinsdag 25 7.43 Woensdag 26 7.45 HOOGWATER TE VL1S3INGEN April Dinsdag 25 1.35 13.58 Woensdag 26 2.06 14.28 AGENDA van publieke vermakelijkheden, vergaderingen, enz. Alhambra-theater. Van Vrijdag 21 tot en met Donderdag 27 April „F. P. ant woordt niet". Luxor-Theater. Van Vrijdag 21 tot en met Donderdag 27 April „Achter slot en grendel" en „Tropenkolder". Dinsdag 25 April. Openbare vergadering O.S.P., Concertgebouw, 8 uur. Woensdag 26 April. Uitvoering C.J.M.V.. gebouw Noordstraat 34, 8 uur. uiMjaaaariH Samengesteld dooi Het Kun Meteurulugisch Instituut te De Bilt Hoogste barometerstand 768.9 te Munchen. Laagste barometerstand 751 te Valencia. Verwachting tot den avond van 25 April Matige Z. tot Z.W. wind. Zwaar bewolkt tot betrokken. Waarschijnlijk eenige regen. Zach ter des nachts. Overdag weinig verandering in temperatuur. Buitenlandsch Weerbericht. Hedenmorgen uit o/ficieete gegevens samengesteld u07 Het Kon Meteor Instituut De depressie in het Westen dringt lang zaam naar onze omgeving door. Zij bracht over de Britsche eilanden reeds groote hoe veelheden neerslag. Zoo werd gisterenmor gen te Valentia in Ierland 23 m.M. afgetapt. Het hooge drukgebied is verder Oostwaarts getrokken en in beteekenis afgenomen. Over de Botnische Golf trokken de depressies af. In Duitschland, Oost- en Zuid-Frankrijk is het nog rustig weer. De nachtvorsten zijn in sterkte afgenomen. In Skandinavië waait achter de aftrekkende depre^m nog een gure Westelijke tot Noord-Westelijke wind, die in Abisko zelfs nog meeuw brengt. Over het al gemeen zijn de temperaturen gestegen, vooral over de Britsche eilanden en Noord-Westelijk •Frankrijk. Voor onze omgeving mag zacht weer, üillk-hfc met eenige regen worden ver wacht. Malversaties bij het Keulsche ziekenfonds- Het onderzoek naar de positie van het Stedelijk Ziekteverzekeringsfords te Keulen heeft een groot schandaal afin het licht gebracht. De administratiekosten, die bij een goed func- tioneerend fonds 8 tot 10 procent mogen be dragen, liepen hier tot een totaal van meer dan 100.000 mark bij een premie-ontvangst van 440.000 mark. De directeur Joger en de eerste boekhouder Werner zijn geschorst, waarop Joger in zijn villa zelfmoord heeft ge pleegd. Beide heeren waren soc.-democrati- sche leden van den gemeenteraad. Vreeselük avontuur in de wildernis. Op haar doorreis naar 't hospitaal voor tropische ziekten in Hamburg, arriveerde dezer dagen te Parijs de jeug dige Engelsche Miss Neave, die eenige weken geleden een zeldzaam Afrikaansch drama had meegemaakt. Bijna was zü ten offer gevallen aan de „Zwarte dood", waarmee nog slechts enkele onderzoekingsreizigers hebben kennis gemaakt, en die zelfs lang voor een legende uit het Zwarte land werd gehouden. De zwarte dood is een andere naam voor de Afrikaansche zwarte bij, die wel honing zuigt, evenals de Europeesche soort, maar ontzettend steeklustig is. Zij komt slechts zelden voor, "bijna uitsluitend in Oost-Afrika, en steeds in reuzenzwermen, die zich meedoo- genloos neerstorten op alle levende wezens, menschen en dieren, die zü ontmoeten. Anita Neave, de jeugdige vrouw van een farmer, had met haar schoonvader een auto tocht gemaakt in de omgeving van Nairobi en bij een verlaten hoeve een pic-nic bereid, toen plotseling een zwerm zwarte bijen op de beide ontstelde menschen neerstreek. Met honderdtallen kropen zij in hun mouwen, over hun gelaat en in hun hals, en voor de tientallen, die zij dood sloegen, kwamen on middellijk honderden anderen in de plaats. Wijl het onmogelijk bleek, de stekende insec ten te verjagen, sprong de jonge vrouw ten slotte in een put van de hoeve. Zoodra zij even haar hoofd boven het water hield, werd zij onmiddellijk door honderdtallen stekende bijen overvallen. Haar schoonvader liep ra zend van pijn en geheel verblind door de ste ken als een waanzinnige in het rond. Ten slotte waagde Miss Neave het den put te ver laten en haar schoonvader mee te trekken naar de auto. De man zette zich achter het stuur en raas de met de grootst mogelijke snelheid de steppen in. Maar de bijen raakten zij niet kwijt. Verblind door de steken stuurde de farmer tenslotte zijn wagen tegen een rots blok. De auto sloeg over den kop en beide personen werden er uit geslingerd. En nog altijd werden zij door de razende bijen ge stoken. Miss Neave verhaalt, dat zij toen haar schoonvader de hand drukte ten afscheid, overtuigd als zij was, dat haar laatste uur had geslagen. Toen verloor zij het bewustzijn. Tot hun geluk hadden eenige inboorlingen het drama van uit de verte waargenomen. De negers wisten, dat er tegen den zwarten dood geen enkel middel bestaat, dan alleen de rook van het ontbrande hooi van een be paald soort onkruid. De negers maakten groote fakkels van deze verdroogde planten, en hiermede gelukte het hun tenslotte de moordlustige bijen te verdrijven. Twee dagen lang lagen de beide ongelukkigen in onmacht. De negers haalden een blanken arts. die hen met morfine-inspuitingen van de brandende pijnen verloste. Hierna werden zij naar een hospitaal getransporteerd, waar de schoon vader thans nog steeds niet buiten gevaar is. De toestand van Anita Neave werd langza merhand beter, zoodat zij zich naar Europa kon begeven, om zich daar onder behandeling van een specialist te stellen. MARINE EN LEGER De tof kapitein ter zee bevorderde kapitein- luitenant ter zee H. Ferwerda, onlangs uit Oost-Indië teruggekeerd, wordt 27 dezer be last met het bevel over Hr. Ms. vliegkamp de Kooy nabij Den Helder. De luitenants ter zee 3e klasse W. 3, de Vries, J. B. Reiche, G .J. Dijkerman en F. L. Capel, die bestemd zijn voor den dienst in Oost-Indië zullen 26 dezer met de .Uempo'' uit Rotterdam daarheen vertrekken. EEURS VAN AMSTERDAM Amsterdam, 24 April 1933, 3 uur. De beurs had hedenmiddag een kalm ver loop, doch de stemming was zeer vast. De sterke koersstijging in Wallstreet en op de Amerikaansche goederenmarkt en de berich ten, dat de besprekingen te Washington in tegenstelling tot de aanvankelijke verwach tingen voortgang maken, hadden eenige kooplust in het leven geroepen. De noteerin gen liepen vrij scherp op. Philips waren ge favoriseerd. Na 4 hooger inzet trok de no teering nog eens plm. 2 aan. Unilevers avanceerden enkele punten, evenals Ned. Ford. Aku's bleven op peil. Koninklijken be perkt, maar behaalden een flinke koersver- betering. Bij het slot bedroeg de winst plm. 4 Ook de Amerikaansche soorten waren goed van toon. Suikerwaarden vast. H.V.A.'s 2 hooger. Minder courante soorten even eens hooger. Voor Rubber-aandeelen waren de winsten van bescheiden proporties. Tabak ken weinig veranderd. Scheepvaartaandeelen hooger. Amerikaansche fondsen op ruime schaal verhandeld en hooger. Duitsche obli gaties iets beter. Nederlandsehe Staat- en Gemeentefondsen zwak. Prolongatie 1 WISSELKOERSEN Noteering van heden, 24 April 1933, des nam. 3 uur Londen 8.73 Berlijn 57.15 Parijs 9.791/£ Brussel 34.76Zwitserland 48.04 T New-York 2.24'/2. RADIO-RUBRIEK Dinsdag 25 April. Hilversum, 296 M. Avro. 8.00 Gramo- foonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gra mofoonplaten. 10.30 Concert. 11.00 Kook- praatje. 2.30 Concert. 3.00 Naaicursus. 4.00 Gramofoonplaten. 4.30 Kinderkoor. 5.00 Ver halen voor kinderen. 5.30 Jeugdhalfuur. 6.QC Gramofoonplaten. 6.30 Verkiezingsredevoe ringen. 7.30 Engelsche les. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Gramofoonplaten. 8.15 Concertgebouworkest. 9.15 Tooneel. 9.45 Orkest en zang. 11.00 Vaz Dias. 11.10 Gramofoonplaten. Huizen, 1875 M. K.R.O. 8.00 en 10.00 Gramofoonplaten. 11.30 Godsdienstig half uur. 12.15 Sextetconcert. 2.00 Vrouwenuur. 3.00 Gramofoonplaten. 3.20 Solistenconcert. 5.00 Schlagermuziek. In de pauze cursus. 7.10 Lezing. 7.45 Verkiezingsredevoeringen. 9.15 Vaz Dias. 9.20 Orkestconcert. 10.40 Vaz Dias. 11.15 Gramofoonplaten. Daventry, 1554 M. 9.35 Morgenwijding. 9.50 Berichten. 10.05 Lezing. 11.20 Gramo foonplaten. 12.20 Orkest. 1.20 Voor de scho len. 3.25 Lezing. 3.45 Orkest. 4.35 Kinderuur. 5.20 Orgelmuziek. 6.15 Italiaansche conver satie. 6.45 Orkest. 7.50 Lezing. 8.20 Berichten. 8.45 Kamermuziek 10.00 Voordracht. 10.05 Dansmuziek. Parys, „Radio-Paris", 1724 M. 7.05 Gra mofoonplaten. 11.20 Concert. 6.40 Concert. 7.20 Cabaret. 8.05 Tooneel. 9.20 Gramofoon platen. Kalundborg, 1153 M. 11.20 Orkest. 2.20 Concert. 7.20 Skovgaart-herdenking. 8.55 Too neel. 9.40 Orkest. 10.25 Dansmuziek. Langenberg, 473 M. 6.25 Gramofoonpla ten. 12.20 Concert. 3.50 Concert. 6.20 Orkest. 7.25 Orkest. Brussel, 338 M. 11.20 Orkest. 12.30 Gra mofoonplaten. 4.20 Concert. 7.20 Vroolijke avond. 508 M. 11.20 Gramofoonplaten. 12.30 Orkest. 5.30 Viool en piano. 7.20 Concert. '..20 Orkest. 9.00 Mandolinerecital. 9.15 Con cert. 9.30 Gramofoonplaten. Zeesen, 1635 M. 7.25 Volksliederen. 9.20 Jerichten. 10.20 Concert. RADIO TOULOUSE REDIVIVUS De schade bij den brand in het oraroepge- bouw te Toulouse wordt geschot op ongeveer 2 millioen francs. Als endgebouw is het sta- thion volkomen verwoest, maar Radio Toulouse beschikt reeds over een anderen zender, die sterker is en moderner uitgerusidit station bevindt zich te St. Agnan. Het nieuwe station

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 7