0! die zesiuwbofdpijn! MKE£?.Q€ÜTS W a- maar daartegen zijn immers die "AKKERTJES" een ware uitkomst Ondervindt 't zelf en neem 1 of 2 Volgons recept von Apotheker Dumont L/fa "AKKERTJES" Slechts 50 ct per 12 stuks. Bij Apothekers en Drogisten* om de feiten vast te stellen. Die uitlokking neemt spr. geheel voor zijn rekening en is van hem uitgegaan en zoo kwam de zaak aan het rollen. Alleen L het jammer, dat de getuigen Nuüze en Deij zich hebben uitge geven voor schipper Marijs, dit was hun niet opgedragen. Dit is de 4de keer dat ver dachte in conflict zit. Het gaac om de 2 jaar. Op de deur van verdachte staat ass. met kleine letters en apotheker met groote letters en iedereen denkt, dat hy apotheker is. De officier acht dit buitengewoon gevaar lek en eischt bevestiging van het vonnis. De verdediger va. verdachte vangt zijn pleidooi aan met te zeggen, dat het dezen verdachte is, die steeds wordt vervolgd. Zijn zaak ziet er netjes uit, precies als een apo theek en dat schijnt bij sommige menschen de deur dicht te doen. Pleiter vindt het te be treuren, dat uitlokkingen als de onderhavige van overheidswege gebeuren. Hij acht de fei ten, zooals die in de dagvaarding zijn ge steld, niet bewezen. Het afleveren is volko men vrij. Door verdachte is niet verkocht in den zin van de artsenij-bereidkunst. De zalf bereiden mocht verdachte niet, doch heeft hij ook niet gedaan. Hier zou een koopovereen komst moeten zijn en die is er niet. Spr. ontkent in tegenstelling met het O. M. dat het hier een belangrijk feit betreft, hij ziet daarin een simpele overtreding en het is hem niet duidelijk waarom hier 1000 boete wordt gevraagd en zelfs met hechtenis wordt gedreigd. Als een apotheker uitstedig is, en zijn bediende levert het recept af, dan is het toch ook geen waarborg, trouwens de apothe ker zelf maakt bijna nooit een drankje klaar, doch die zit op zijn kantoor of in zijn huis kamer, maar in den winkel ziet men hem niet. We hebben hier te doen met het bewij zen van een dienst, doch een strafbaar feit is er niet gepleegd. De eisch acht pleiter een onbehoorlijke strafmaat, waarvan hij is geschrokken. Spreker verzoekt den man vrij te spreken. Deze zaak is volgens pleiter erg opgeblazen. J. M. F., 50 jaar, koopman te Souburg, was in hooger beroep gekomen van een vonnis van den kantonrechter te Middelburg, waar bij hü, wegens overtreding van de Vleesch- keuringswet, nl. vleesch, dat aan keuring Is onderworpen, doch niet van het voorgeschre ven merk is voorzien, vervoeren anders dan ter naleving van eenig wettelijk voorschrift, tweemaal gepleegd, werd veroordeeld, tot 30, 50 en 15 boete of 10 dagen hechtenis voor iedere boete. Eisch bevestiging van het vonnis waarvan hooger beroep. R. J. v. D., 32 jaar, manufacturer te Ter Neuzen, was door den kantonrechter aldaar wegens herhaalde openbare dronkenschap veroordeeld tot 35 b. s. 10 dagen hechtenis, van welk vonnis het openbaar ministerie be roep aanteekende. Eisch21 d. h. voorwaar delijk en 6 maanden plaatsing in een ge sticht voor drankzuchtigen. woonplaats, was door den kantonrechter te Goes, wegens herhaalde openbare dronken schap, veroordeeld tot drie weken hechtenis, tegen welk vonnis het openbaar ministerie hooger beroep aanteekende. Eischambte naar O. M. niet ontvankelijk verklaard in zijn vordering. J. v. P., 42 jaar, werkman te Vlissingen, was in hooger beroep gekomen van een von nis van den kantonrechter te Middelburg, waarbij hij wegens het in staat van dronken schap verkeerende de openbare orde ver stoorde, werd veroordeeld tot 25 boete of 25 d. h. Eischbevestiging van het vonnis waarvan beroep. J. B.. 35 jaar, koopman te Souburg, was in hooger beroep gekomen van een vonnis van den kantonrechter te Middelburg, waarbij hij wegens overtreding der Warenwet, nl. in de gemeente Souburg waren verkoopen ten aan zien waarvan niet voldaan wordt aan de eischen der Warenwet (consumptie-ijs-be- sluit), werd veroordeeld tot ƒ25 b. s. 25 d. h. Eischbevestiging van het vonnis waarvan hooger beroep. S. S., 21 jaar, varensgezel te Souburg, was ln hooger beroep gekomen van een vonnis van den kantonrechter te Middelburg, waar bij hij wegens overtreding van de motor- en rij wiel wet, nl. als bestuurder van een rijwiel de linkerzijde van den weg houden, terwijl dit niet noodzakelijk is voor het uitwijken en inhalen van andere voertuigen enz., werd veroordeeld tot 10 b. s. 10 d. h. Eisch be vestiging van het vonnis waarvan hooger be roep. F. L., 37 jaar, landbouwer te Meüskerke, was in hooger beroep gekomen van een von nis van den kantonrechter te Middelburg, waarbij hij, wegens overtreding van de Jacht wet, nl. jagen op grond, waarop een ander het jachtgenot heeft, zonder te zijn voorzien van diens schriftelijk bewijs van vergunning, werd veroordeeld tot ƒ75 b. s. 25 d. h., met verbeurdverklaring en bevel tot uitlevering van het jachtgeweer of 25 b. s. 5 d. h. EischVernietiging van het vonnis waarvan hooger beroep. Vrijspraak. J. C. P., 23 jaar, plaatwerker te Koude- kerke, was in hooger beroep gekomen van een vonnis van den kantonrechter te Mid delburg, waarbij hij wegens het zonder ver gunning jagen op grond, waarop een ander het genot van de jacht heeft, werd veroor deeld tot 25 b. s. 10 d h. met verbeurdver klaring en bevel tot uitlevering van het jachtgeweer of 25 b. s. 10 d. h. Eisch terugverwijzing der zaak naar den rechter commissaris. L. J. d. H., 22 jaar, kantoorbediende te Middelburg, was in hooger beroep gekomen van een vonnis van den kantonrechter te Middelburg, waarbij hij wegens overtreding van de motor- en rijwielwet, nl. het als be stuurder van een motorrijtuig een weg berij dende, waarmede zich een andere weg ver- eenigt en het punt van vereeniging naderende nagenoeg gelijktijdig met een bestuurder van een ander motorrijtuig die een anderen weg berijdt, terrijl hij den andere aan zijn rech terhand heeft, niet met hetgeen door hem wordt bestuurd voor dezen den doorgang vrij laten, werd veroordeeld tot 5 boete of 5 da gen hechtenis en met last tot het betalen van een schadevergoeding van 15.80. Eisch be vestiging van het vonnis waarvan hooger be roep. S. P., 21 jaar, slager te Middelburg, ver dacht van oplichting van geld, door onder het verkoopen van praatjes de landbouwster Maes te Hoofdplaat op het eind van November -jl. te bewegen hem tien gulden af te geven. Eisch 1 maand gevangenisstraf. D. D., 37 landbouwer te Axel, die door den kantonrechter te Terneuzen werd ontslagen van rechtsvervolging wegens overtreding van het Crisis-Varkensbesluit, nL varkens zonder oormerk n bezitten, tegen welk vonnis de ambtenaar van het O M. hooger beroep aan teekende. Eischvernietiging van het von nis waarvan hooger beroep en veroordeeling tot ƒ25 of 10 d. h. W. P. van H., 19 jaar, en E B., 32 jaar, werklieden, wonende te Bouchaute (België), verdacht van poging tot verboden uitvoer van varkens, op 9 Juli 1932 te Philippine. Eisch bevestiging van het vonnis waartegen verzet. Ieder 1 maand gevangenisstraf. MARINE EN LEGER De tot kapitein ter zee bevorderde kapi tein-luitenant ter zee P. Post Uiterweer blijft in zijn nieuwen rang in zijn functie van di recteur van het loodswezen in het 4e en 5e district te Rotterdam gehandhaafd. De luitenant ter zee ie klasse J. H. van Rinkhuyzen, onlangs uit Ocst-Indië terug gekeerd, wordt 24 dezer te Vlissingen ge plaatst. De luitenant ter zee 2e klasse C. J. W. van Waning, wien vorgund is uit Oost-Indië te rug te keeren, is 19 dezer aan boord van het motorschip „Marnix van St. Aldegonde" van Tandjong Priok vertrokken, wordt 9 Mei te Genua en daarna hier te lande terugver wacht. Bij beschikking van den minister van de fensie is de ie luitenant der mariniers W. J van Rhijn, dienende bij de marinekazerne re Willemsoord, den len Mei ter beschikking gesteld en is de le luitenant der infanterie gedetacheerd t>y het korps mariniers J. M. C van den Berge, dienende aan boord van Hr Ms. wachtschip te Vlissingen, den len Mei eveneens ter beschikking gesteld. Reserve veldpredikers. Bij Kon. besluit zijn benoemd tot reserve veldprediker voor den tijd van oorlog bij het leger te velde de volgende predikanten W E. Gerritsma, te AaltenH. J. ten Brink, te TwijzelF. A. dèn Boeft, te KralingenJ. van der Poel, te VenloJ. G. Knottnerus, te VarsseveldL. Luchies, te Valthermond G. B. Westenburg, te 's-Gravenhage O. S. Jel- lema, te BeilenC. D. Buenk, te Angerio W. G. G. Beerekamp, te NunspeetJ. Fok- zema, te Sprang H. Stolk, te Scheveningen J. Gerritsen Jr., te Nieuwerkerk (Z.) P. A A. Klilsener, te Wanswerd P. van den Staay, te TrichtO. T. Hylkema, te Almelo. Mutaties bij de marine. Bij beschikking van den minister van de fensie zijn de navolgende mutaties gelast De officieren van den marinestoomvaaTt- dienst 2e klasse J. van der Wiele, naar de marinekazerne te Willemsoord H. Gorter aan boord Hr. Ms. wachtschip te Willems oord J. Langerveld naar de onderzeedienst kazerne te Willemsoord; de luitenants ter zee le klasse N. A. Rost van Tonnin^en, belast met het bevel over Hr. Ms. Douwe AukesA E. Ernote ter be schikking gesteld de luitenants ter zee 2e klasse F. T. J. Jan sen naar de ma^'nekazerne te Willemsoord F. Viersen aan boord Hr. Ms. wachtschip te Willemsoord J. S. Friederieh aan boord Hr. Ms. wachtschip te Vlissingen A. H. Deketh naar de onderzeedienstkazerne te Willems oord P. G. de Back en C. A. J, F. Dom van der Krap, beiden aan boord Hr. Ms. wacht schip te Willemsoord de kapitein dei mariniers D. P Ravelli aan boord Hr. Ms. wachtschip te Willemsoord de officieren van den marinestoomvaart dienst le klasse F. Damave aan boord Hr Ms. Gelderland J. van Rugge aan boord Hr Ms. wachtschip te Willemsoord de luitenant ter zee 2e klasse F. S. C. ba ron van Rand wij ck aan boord van Hr. Ms wachtschip Willemsoord de luitenant ter zee le klasse P. Koenraad. belast net het bevel over Hr. Ms. Friso en de luitenant ter zee 2e klasse S. S. Fresco, ter beschikking gesteld de officier marinestcomvaartdlenst 2e klasse D. P. de Boer aan boord Hr. Ms Friso de luitenant ter zee 2e klasse G. A. Boeg- born aan boord Hr. Ms. Gelderland met een door den commandant der marine te Wil lemsoord te bepalen datum de officier van gezondheid le klasse D. J Buining aan boord Hr. Ms. Heemskerck de officier van gezondheid 2e klasse H. L de Greve aan boord Hr. Ms. Johan Maurits van Nassau on H. F. Hamelberg aan boord Hr. Ms. wachtschip te Vlissingen. PREDIKBEURTEN ZONDAG 23 APRIL 1933. Ned. Herv. Kerk. Kerkdienst voor Jongeren. Gebouw Palingstraat. 10 uurKerkdienst. BRESKENS. 9.30 uur Ds. W. H. KELDER Jr. 5.30 uur Ds. W. H. KELDER Jr. GROEDE. 5.30 uur Ds. VAN KOOTEN. Evang. Luth. Gemeente. 9.30 uurDs. C F. NOLTE, van Vlissingen SCHOONDIJKE. 9.30 uur: Ds. SNIJDELAAR. OOSTBURG. 9.30 uur Ds. FABER IJZENDIJKE. 9.30 uur Ds. CASTELEIN. BUITENGEWONE DIENSTEN. Evang. Luth. Kerk. Maandag 24 April 8.15 uur Willem de Zwijger-herdenking. AGENDA van publieke vermakelijkheden, vergaderingen, enz. Alhambra-theater. Van Vrijdag 21 tot en met Donderdag 27 April „F. P. ant woordt niet". Lnxor-Theater. Van Vrijdag 21 tot en met Donderdag 27 April „Achter slot en grendel" en „Tropenkolder". Woensdag 26 April. Uitvoering C.J.M.V. gebouw Noordstraat 34, 8 uur. RADIO-RUBRIEK Maandag 24 April. Hilversum, 296 M. Algemeen programma. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwij ding. 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 Voor dracht. 11.00 orgelconcert. 12.00 Concert. 2.30 Gramofoonplaten. 3.15 Willem de Zwijger- herdenking. 5.00 Orkest en zang. 6.30 Boeken halfuur. 7.00 Eventueel heruitzending van de Willem de Zwijger-herdenking docr president Roosevelt. 7.30 Lezing. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Draaiorgel, accordeon en zang. 8.45 Orkest. 9.30 Voordracht. 9.50 Orkest. 10.15 Gramo foonplaten. 10.30 Concert. 11.00 Vaz Dias. 11.10 Gramofoonplaten. Huizen, 1875 M. N.C.R.V. 8.00 Schrift lezing. 8.15 Gramofoonplaten. 9.00 Wydings- diensfc. 10.00 Gramofoonplaten. 10.10 Cht lectuur. 10.45 Uitzending kinderaubade. 12.30 Orgelconcert. 2.30 Knipcursus. 2.45 Modecur sus. 3.00 Gramofoonplaten. 3.15 Willem de Zwijgerherdenking. 5.00 orkest. 6.30 Vragen uurtje. 8.00 Willem de Zwijger-herdenking. 10.15 Vaz Dias. 10.30 Gramofoonplaten. Daventry, 1554 M. 9.35 Morgenwijding. 11.20 Orgelconcert. 12.05 Orkest. 1.05 Gramo foonplaten. 1.45 Voor de scholen. 2.20 Con cert. 2.45 Fransche les. 3.G0 Dansorkest. 3.50 Orkest. 4.35 Kinderuur. 5.50 Orgelmuziek. 7.20 Pianorecital. 7.50 Toespraak. 8.40 Re vue. 9.40 Orgelspel. 9.55 Voordracht. 10.00 Dansmuziek ParUs, „Radio-Paris", 1724 M. 7.05 Gra mofoonplaten. 11.20 en 6.40 Concert. 7.20 Operette. Kalundborg, 1153 M. 11.20 Orkest. 2.50 en 7.20 Orkest. 8.35 Pianorecital. 9.35 Orkest Langenberg, 473 M. - 6.25 en 10.40 Gramo foonplaten. 12 20 en 3.50 Concert. 7.40 en 8.20 Orkest. 9.50 Dansmuziek. Brussel, 338 M. 11.20 Gramofoonplaten. 12.30 Orkest. 4.20 Gramofoonplaten. 5.50 Or kest. 7.20 Concert. 9.30 Gramofoonplaten. 508 M.11.20 Orkest. 12.30 Gramofoonplaten 4.20 Dansmuziek. 5.35 Gramofoonplaten 5 50 Sonafcenconcert 6.20 Gramofoonplaten. 7.20 Harmonicarecital. 8.05 Concert. 8.50 Dans muziek. DUITSCHE OMROEPCIJFERS. Het aantal ingeschreven Dultsche luiste raars bedroeg op 1 April jl. 4.532.862, waarvan 55.125 vrijgesteld zijn van de verplichting tot betaling der geregelde bijdrage. In de maand Maart nam het aantal luisteraars toe met 52.611 (1.2 terwijl gedurende de eersta 3 maanden van dit jaar de aanwas niet min der dan 225.140 h"eft bedragen (5.2 Dit beteekent een belangrijk grootere tcename dan een jaar geleden, toen in de overeen komstige maanden slechts 187.588 nieuwe in schrijvingen werden geboekt. OMROEPGEBOUW IN KOPENHAGEN. Nu de talrijke pogingen om den Deenschen omroep te binden aan het koninklijk theater te Kopenhagen en de ruimte in dat theater ook voor de omroepdoeleinden te gebruiken, op niets zijn uitgelcopen, daar de installatie, ondanks talrijke veranderingen, ongeschikt is gebleken, heeft de Deensche omroep be sloten thans in het centrum van Kopenhagen een modern ingericht omroepgebouw te stichten. APOTHEEK GEOPEND Zondag 23 April is de apotheek geopend van den heer A. J. VAN OCKENBURG, Kleine Markt. UIT DE CINEMA QUARTERLY. Cinema Quarterly wordt meer en meer het tijdschrift, waarin de makers van films zelf aan het woord komen. Het voorjaarsnummer bevat bijdragen van wel een tiental regis seurs, terwijl onder den titel „Director's No tebook" een nieuwe rubriek aan het tijd schrift is toegevoegd, waarin regisseurs en technici allerlei technische problemen van een practisch meer dan van een aesthetisch standpunt nullen bespreken. Opmerkelijk is, dat in verscheidene van de bijdragen in dit nummer de gedachte tot uit drukking komt, die ook in ons land den ïaat- sten tijd herhaaldelijk wordt gehoord, en die door Hertha Thiele aldus onder woorden ls gebracht„De film is geen privé-aangele- genheid, zij moet iets noodzakelijks te zeggen hebben." De vrouw, die Hertha Thiele be roemd gemaakt heeft, Leontine Sagan zegt ln een artikel „Courage in Production", dat belangrijk is voor de kennis van haar ont wikkeling, Waar de filmkunst zooveel dich ter bij de wereld van verbeelding is, behoor den scenario's, welke de brandende vraag stukken van den dag behandelen, als pad destoelen uit den grond te rijzen. De film kan het publiek opvoeden tot zelfstandig denken, door het vraagstukken voor te leg gen, die het zelf moet oplossen. En John Gierson, die zijn beschouwingen, over de documentaire film voortzet, tegenover die in het vorige nummer behandelde richting van Flaherty die van Rüttmann's „Berlin" stel lend tegenover het neo-Rousseauismede romantiek van de verre streken en den ede len wildede moderne richting, die haar materiaal put uit de onmiddellijke omgeving Grierson bestrijdt „Berlin" en de sym- phonische traditie, die uit dit gevaarlijkste van alle voorbeelden voortgekomen is, op grond van het gebrek aan inhoud. De film- symphonieën, die het oog treffen door ef fecten en tempo en rythme en zich concen- treeren op stof en beweging, ontwijken ahaar groote scheppende taak. Jammer genoeg ls de mode met dit streven naar den schoonen vorm, deze veiligste van alle wijkplaatsen de bloei van de filmliga's kan als een bewijs gelden, meent Griersonmaar naar zijn meening is het zinloos machines te beschrij ven door rythmische bewegende wielen en zuigers, als men niets te zegen heeft omtrent den arbeider en het product. Het is precies de gedachte van Joris Ivens, die in een in terview in hetzelfde nummer van Cinema Quarterly vertelt van zijn streven in zijn nieuwe Russische film „De Jeugd heeft het Woord", het standpunt van l'art pour l'artte verlaten en te komen tot een verdieping van de documentaire film. Een ander thema, dat door verschillende schrijvers teT sprake gebracht wordt, is de vraag of de regisseur dan wel de scenario schrijver de belangrijkste scheppende kun stenaar genoemd moet worden bij de tot standkoming van een film. Het artikel van G. F. Dalton over dit onderwerp in het vori ge nummer, waarin de montage als een on belangrijk factor in het proces van het tot standkoming werd opgeëischt, ontmoet eeni- gen tegenstand. Wel zijn alle schrijvers het er over eens, dat de man, die de stof voor de film geleverd heeft, meer aandacht toekomt dan hem gewoon'Mk ge*°h >nken wordt, maai ir het algemven vw.dt het verschil tussehen den litterairen vorm van het scenario en den gerealiseerden, visueelen vorm van de film zelf nog te groot geacht om het te kunnen verwaarloozen. R. S. Fairthorne schrijft Fractisch gesproken verdient de scenario schrijver alle waardeering, indien hij zijn werk zoo goed doet, dat zijn medewerkers, door zijn aanwijzingen op de voet te volgen, een volkomen repliek van wat hij in den geest had, op het doek kunnen ontwerpen Dat wil zeggen, dat hij zijn gedachte film ln a' haar details naar tijd en ruimte zou moe ten beschrijven. Dat kan hy alleen doen door aan zijn medewerkers de film zelf te ver schaffen. Andrew Buchanan meent, dat scenario-schrijver, regisseur en montage chef een en dezelfd man behooren te we zen hij werkt zelf volgens dit principe. De redacteur van Cinema Quarterly, Norman Wilson, is het theoretisch met hem eens, wanneer zulk een ideale verhouding zich in de praktijk slechts zelden voordoet, beteekent dat alleen dat de filmwereld nog geen kun stenaars heeft voortgebracht, die hun mate riaal werkelijk beheerschen. De weinige film scheppers die van genie hebben blijk gege ven, schrijven hun eigen scenario of wel sla gen zij erin de hedendaagsche studiogebrui - ken de baas te blijven door over ieder detail zelf het toezicht te houden en krachtens van hun persoonlijkheid de geheele productie te beheerschen. Goede films worden vervaar digd in spijt van, niet dank zij de gebruike lijke productie-methoden. Paul Rotha schrijft over rijn film „Con tact", Hakenschmied over „Film en Mu ziek", Luciano de Feo over het werk van «te wereld-organisatie I. I. E. C. of Internatio nale Institute of Educational Cinematogra phy. DESKUNDIGEN. Mijnheer Jan Jansen, van beroep tram conducteur, chauffeur of bankwerker, zou waarschijnlijk 2eer verwonderd zijn als hu bezoek kreeg van een filmregisseur, die hem kwam vertellen, dat hij zijn hulp noodig heeft voor het maken van een film. Maar in de omgeving van Hollywood komt zooiets dikwijls voor. Tegenwoo'-dig worden er bijna geen films meer gemakt waarvoor niet deskundige ad viseurs uit, den meest uiteenloopende beroe pen noodig zijn en beschouwen we enkele films, die men laatst heeft gemaakt, dan ontdekken we daarin een groot aantal ver schillende menschen, die nooit gedacht had den lets met de film te maken te hebben doch plotseling uitgenoodigd werden hun advies of hulp te vcrleenen. Voor de film „Fast Workers", waarin de hoofdpersonen werkzaam zijn aan het stalen geraamte van een wolkenkrabber, had men enkele mannen noodig, die gewend waren staien onderdeelcn van bouwwerken vast te klinken en daarvoor huurde men een vijftal vak-menschen van de Consolidated Steel Company. Een groote brouwerij had men noodig voor de film „What, no Beer", waarin Buster Keaton en Jimmy Durante samen optreden Alle madewerkenden werden meegenomen naar een brouwerij ln Californië, waar de be drijfsleider een complete cursus in het bier- brouwen gaf Deze was ook behulpzaam bij het opbouwen van gedeelten van een brou werij in de geluidsstudio voor het opnemen van een aantal scènes. Marion Davies moest zich oefenen in het Iersche dialect voordat zij kon beginnen met de opname voor „Peg O My Heart" en was zoo gelukkig een portier van een hotel in Los Angeles te ontdekken die ondanks rijn verblijf in Amerika, het dialect van zijn ge boorteland zuiver had bewaard. Gedurende de opnamen voor „Fast Life" waarin een motorboot-race een van de hoogtepunten vormt, zonk een raceboot, na een aanvaring met een b li, bij het Catellna Island. Er was geen tijd meer om een duiker van 't vasteland te laten komen, en iemand stelde voor een bewoner van het eiland te ontbieden, die een zekere vermaardheid nad als duiker met zeer primitieve uitrusting Deze verscheen met zijn uitrusting, be staande uit een groot blik, waaraan een tuinslang bevestigd was en een kleine pomp Met het blik aan zijn hoofd zonk hy omlaag en wist een lijn aan de gezonken boot vast te binden. Gedurende de rest van de opna men werd hij oenoemc. als officieel duiker van de maatschappij. De eigenaars van een rolschaatsenbaan waren zeer verwonderd, toen rij °P een dag een bezoek kregen van den regisseur Jack Conway, vergezeld van Lee Tracy en Ma Evans. Het bleek, dat de beide artisten l -or een nieuwe film, waarin zij de hoofdreden vervullen, binnen den kortst mogelijken A\jd moesten leeren rolschaatsen. Aan de kust van Californië, in het kklne plaatsje Venice, woont een visscher, die «en zekere bekendheid verworden heeft in -et levend vangen van bijzondere waterbewo ners. Hy is eenigen tijd geleden aangesteld als vaste leverancier en adviseur voor alle scènes, waarin de bewoners van de zee een rol moeten spelen. Voor de onderzeeërs-film „Heil Below" werd een uud-marineofficier uitgenoodigd toezicht te houden op de technische details en de regisseurs van advies te dienen bij die scènes, die in den onderzeeër opgenomen moesten worden. Een vroegere Russische generaal was be hulpzaam bij de opnamen voor de film „Rasputin", terwijl men voor de woestijn- opnamen van de film „The Barbarian" het advies vroeg van een Engelschen planter, die zyn geheele jeugd aan de grens van de woestijn gewoond had Bij de opnamen voor „De Witte Non" werd by de scènes, waarin de Katholieke ceremoniën uitgebeeld worden, toezicht ge houden door twee geestelyken uit Culver City, terwyi een oud-officier van het Itali- aansche leger by de opnamen van de mili taire scènes aanwezig was. BEKROOND FILMSCENARIO VOOR NEDERLAND SCH FABRIKAAT. Door de oommissie van advies inzake pro paganda voor Nederlandsch Fabrikaat is onlangs aan 'n aantal bekende manuscrlpt- schryvers het verzoek gericht een film- manuscript te ontwerpen, dat de bevordering van 't streven der Vereeniging Nederlandsch Fabrikaat tot grondslag moet hebben. E»* commissie heeft thans uit de ingezon den filmmanuscripten een keus gedaan en net manuscript van den tot de filmgroep „Visie" behoorenden cineast Max de Haas bekroond. De film bekroond „De Macht van het K:eine" zal binnenkort ln de Nederlandsche bioscooptheaters tot vertooning komen.

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 6