A EMER TWEEDE BLAD STELLEN f- SEN JRG imaken BRIEVEN UIT DE HOFSTAD FEUILLETON DE BEKER VAN KONINGIN ELIZABETH. BINNENLAND SPORT RECHTSZAKEN Uit de Vlissingsche Courant van vóór 50 jaar. Firma I. I VAN DER IIRDF 6 ZOKÏH >0 W van de }E M. T. S. IDIJK 5a WOUD 5 e maat ge- Beit vulling, pet &EN. estraat Zaterdag 22 April 1933. No. 95. Paaschdagen. Verkiezingen. Winkelsluiting. De Paaschdagen zijn voorbij en dan hebben wij altijd het gevoel, dat het nu linea recta naar den zomer gaat. Het is ongetwijfeld overal druk geweest op beide dagen, speciaal nog op den tweeden, toen het weer, waarvan op zulke dagen alles afhangt, zich nog beter hield dan op den Zondag daaraan vooraf gaande. Het zün in de eerste plaats de bollenvelden geweest, die de attractie vormden voor de Hagenaars. Zij hebben zich laten „aantrek ken" en het was in den vooravond op den Leidschen straatweg bijkans een bloemen corso. De gele guirlandes om de auto's, de fietsen en als geurige boa's om de halzen der fietsrijders en f ietsrijdsters. De fiets is nog maar altijd het meest geliefde vervoer middel en men moet wel eigenlijk een ver stokte duitendief zijn, ongevoelig voor het hygiënisch belang dat de fiets-sport heeft, om jaarlijks een rijksdaalder belasting van dit genoegen te durven heffen. De autobus doet meer de spoorwegen dan de fiets concurrentie aan. Het zijn de oudere die de bus prefereeren en de ouders met hun kinderschaar, die niet alle op de fiets mee gevoerd kunnen worden. Het lijkt ons, dat er weer heel wat nieuwe bussen, in dienst gekomen zijn en zij zijn al weer grooter en mooier. We hebben ze zien terugkomen in lange rijenalle waren tot de laatste plaats bezet. Het is een koopje om zoo'n dag daar mede uit te trekken en het is gemakkelijk. Er was ditmaal met Paschen ook een bus ondernemer die een verrassings-tocht geor ganiseerd had. Wie daaraan deelnam wist niet waarheen de tocht ging. Het bleek te zijn over Leiden, Utrecht, Amersfoort, Nun- speet, Alspeet, Uddelermeer en daarna over Amsterdam naar huis terug. De duur van den tocht was twaalf uur en één der onder- deelen van de verrassing was, dat alle deel nemers gratis een lunch werd aangeboden. Alles inbegrepen kostte die tocht vijf heele guldens per persoon. Wel tot aller genoegen is deze tocht geweest en de deelnemers von den de verrassing zeer prettig. Voor Scheveningen was het weer nog niet je ware, al ging het den tweeden dag wel om buiten te zitten. Hopen wij, dat men daar niet ontevreden zal zijn over het verloop der Zondagen. Het geeft altijd eenigen moed als het begin tan het seizoen goed inzet. Zijn vele duizenden Hagenaars naar bui ten getrokken, anderzijds zijn weer vele dui zenden naar Den Haag gekomen om daar een dagje door te brengen. Wel overal schijnt door de bus-ondernemingen flinke reclame to worden gemaakt voor dag-toeren, want van heinde en ver kwamen de „olifanten onder de wagens" in Den Haag aan. Er wor den lange dagen gemaakt door deze reizi gers. Sommige gaan reeds voor dag en dauw op stap en het is al heel diep in den avond eer ze thuis zijn. Maar, dat is één der groote geneugten van dit reizen, dat men eenmaal op de terugreis geen moeite of inspanning meer heeft en dat de onderlinge gezelligheid er de vroolijkheid wel west in te houden. Zoo zijn dus die beide vacantie-dagen weer voorbij en ondanks allen druk der tij den hebben nog- vele menschen heel veel lust om wat genoegen te smaken. Dat is maar gelukkig, want als dat niet meer het geval was, was het de dood in den pot. Vanochtend lag de oproeping voor de stembus in de brievenbus. Het wordt zoo zoetjes aan een soort adresboekje vol namen. Het valt te vreezen, dat de belangstelling der kiezers niet in die mate toeneemt waarin het aantal sollicitanten naar één der hon derd vacaturen stijgt. Misschien is het om gekeerde het geval. Er is hier ter stede al bitter weinig be- Naar 'het Engelscb van FERGUS HUME, 43) Allereerst ging hij naar de woning van -juffrouw Quail, die bevestigde dat Gould daar pas tegen het einde der volgende weck verwacht werd, enkele dagen vóór hij met Rose in. het huwelijk zou treden. Verder kon Rose's aanstaande gastvrouw hem geen in lichtingen geven over Ricky en zijn plannen. Hier was Lionel dus niet veel wijzer gewor den en hij beproefde thans zijn geluk in Gould's club. Daar vond hij alle brieven, die hij zijn neef geschreven had, nog onge opend in het rekje van de portiersloge. De jongeman bleek in geen weken op de clüb te zijn geweest en had er zelfs te kennen gege ven, dat hij erover dacht zijn lidmaatschap op te zeggen. Ricky was onvindbaar, spoor loos verdwenen, alsof de aarde hem had Verzwolgen, en de jonker kon onverrichter- zake weer naar Hurton terugkceren. Hoe meer hy over juffrouw Tuckle's ont hulling nadacht, hoe minder hy de beklem mende gedachte van zich kon afzetten, dat Ricky méér van den moord en de verdwijning van den beker wist, dan de jongeman wilde erkennen. Den avond, dat de beide misdrij- langstelling te bespeuren en het is wel heel anders dan in den ouden tijd. Er mag niet geplakt en gekalkt worden en van deze smerige boel rijn wij dus af. Vier jaar gele den heeft het opruimen van de bevuiling aan de gemeentekas zes mille gekost en die kunnen wij thans zeker besparen. Thans zitten voor de ramen veel reclame biljetten. Ook in tuintjes ziet men ze veel. Een paal en een paar planken en klaar is het reclamebord. Je wordt wee van al die leeu wen en die schepen, waarin de fantasie der reclameschilders zich uitsluitend heeft ver diept. Het pleit niet voor de grootte dier fantasie. Leeuwen en stuurlui schijnt men de ideaal-figuren voor Kamerleden te vin den. Nu, van leeuwen hebban ze heelemaal niets en van hun stuurmanskunst heeft het Nederlandsche publiek nog niet veel be speurd. Het is eigenlijk belachelijk om altijd met dezen leeuw te koketteeren. Het is zoo on vriendelijk tegenover dien koning der dieren! Iets ingenieus voor reclame hebben wij nog nergens gezien en de drukwerken, die zeer schaars in het nachtelyk duister in de brievenbussen worden gestopt, munten uit door vervelenden inhoud, slechten stijl en smakelooze typografie. Het is alles vrij aan den kleingelegen kant. Gelukkig trekt het publiek er zich niets van aan en dat is maar het beste. De vergaderingen, die gehouden worden, zijn niet alle even best bezocht. De party- genooten werden nog opgetrommeld om vooral te komen, opdat het „vol" is, maai* behalve wat vaste klanten, die alles afloo- pen, komt er weinig publiek. De partijbladen helpen wel om te vertellen, dat het „goed bezet" was. Met de waarheid staat trouwens de stembus niet op te besten voet. Dat is altijd en overal zóó geweest en dat weet het publiek allang, zoodat het in den regel niets of heel weinig gelooft van al wat opgedischt wordt. Neen, de verkiezingsfut is er uit. Over de wyzigmg der Winkelsluitingswet, waardoor eindeiyk de strop om Schevenin gen iets losser zou worden, hebben in den gemeenteraad de stemmen gestaakt, 16 tegen 1G. Er waren dus 13 leden afwezig, hetgeen wel getuigt van groote belangstelling in het lot der badplaats. Straks by de verkiezingen zullen die hecren, die nu niet eens aanwezig waren, wel luide hun liefde voor de badplaats uitbazuinen, maar ondcrtusschen zijn ze nog te lammenadig om aanwezig te zijn. Woensdag a.s. zal opnieuw gestemd wor den, maar naar wij hooren is de kans op aanneming niet groot, want de meeste weg blijvers hoopten dat de beslissing zonder hen zou vallen. Nu moeten zy voor het front komen. De domme politiek zal dan wel weei zegevieren en Scheveningen houdt deze strop. EIBER. De werkloozensteun. Het Haagsche Correspondentiebureau meldt In „het Volk" van Donderdagavond wordt gezegd, dat de officieuze tegenspraak, welk? is gepubliceerd inzake een bericht, van ge noemd blad betreffende het artikel „De strop ligt al voor de werkloozen gereed", alle waar de mist. Volgens de mededeeling van „het Volk" toch zou de regeling tot verlaging van steun- en werkverschaffingsnormen reeds ten departemente zijn gereed gemaakt. Ons wordt vanwege het departement na- drukkelijk verklaard, dat geenerlei regeling tot verlaging der normen gereed gemaakt is. Er is dus geen sprake van, dat het huidige kabinet plannen heeft klaar liggen, welke het nieuw te vormen kabinet eventueel zou kun nen overnemen. De R-correspondent van het „Handelsblad" meldt het volgende Naar aanleiding van het bovenstaande zij er op gewezen, dat men officieele tegenspra ken altyd met bijzondere aandacht moet le zen. Zoo is het zaak er op te letten, dat in het hier afgedrukte communiqué de nadruk valt op de woorden„het departement" en „het huidige kabinet". Want er ligt inderdaad wèl een plan tot verlaging der werkloosheidskosten gereed alleen, het is niet een plan van het departe ven waren gepleegd, was hy niet alleen na tienen buiten geweest, maar hy was daarby met de grootste geheimzinnigheid te werk gegaan en had kenneiyk gepoogd bij zyn huisgenooten den indruk te vestigen, dat hij tezelfdertijd in bed had gelegen. Of Ricky's tocht in verband stond met den diefstal van den beker of dat lhj den ouden Tollhurst had vermoord, kon Lionel niet uitmaken, want dat de beide misdaden niet door denzelfden persoon waren bedreven, stond na Anita's mededeelingen voor hem vast. Maar met bloedend hart kwam de jonker tot de con clusie, dat zyn neef óf de moordenaar of de dief moest zyn. En den jongeman kennende, was Lionel geneigd aan te nemen, dat hy zich in elk geval niet aan het érgste schand- stuk l.ad schuldig gemaakt. Hy hoopte en bad, dat het zoo mocht zyn.Als hy Ricky vinden kon, dan zou hy hem wel tot een verklaring dwingen omtrent zyn doen en laten dien fatalen avond. „Denk Je, dat Suzan Tollhurst Richard gezien hfeeft vroeg Anita, toen Lionel haar verteld had, wat hij van juffrouw Tuckle had gehoord. Het was den middag na zyn vergeefsche reis naar Londen en ze zaten bij elkaar in den salon van „de Olmen"., Fanshaw schudde ontkennend het hoofd. „Neen, als dat het geval was, zou ze allang naar de politie zyn gegaan. Wat Ricky dien avond ook mag hebben uitgespookt, geen ment noch een, aanvaard door het kabinet. Voor de komende regeering behoeft het daarom geen geringere waarde te hebben. Zij zal ongetwyfeld eventueel haar voordeel kun nen doen met den voorbereidenden arbeid, verricht door eenige functionarissen. Deze, waarlyk niet de eersten de besten, hebben m verband met de noodzakelijkheid de zware lasten, die de huidige steunregeling aan de openbare kas oplegt, wat minder drukkend te maken, een plan ontworpen waardoor het totaal der aan de werkloosheidsuitkeeringen verbonden uitgaven tenminste met 25 zal dalen. Let wel, het betreft hier een daling van het totaal der kosten, want het is niet zoo, dat ruwweg alle normen, ook de laagste een verlaging met 25 zullen ondergaan. Het kabinet, dat straks zal optreden, zal dus wel degelyk een plan omtrent een an dere, minder kostbare, regeling t.a.v. de werkloosheidsuitkeeringen gereed vinden, dat weliswaar niet van het departement of van het zittend ministerie, doch niettemin van deskundige handen afkomstig is. Willem van Oranje-herdenking te New-York. Het programma voor de Willem van Oran je-herdenking te New-York is thans defini tief vastgesteld. Op 23 April zal in de St. Ni- colaaskerk een bijzondere herdenkingsdienst worden .gehouden. De herdenkingsdienst zal worden geleid door rev. Henry Evertson Cobb. Predikanten van verschillende gezindten zul len er aan deel nemen. Dr. J. H. van Royen, Ned. gezant te Washington en prof. dr. A. Bamouw van de Columbia University zullen korte toespraken houden, rev. dr. S. Parkes Cadman zal preeken. Er zal ook koormuziek zyn van de Scarsdale Choral Society onder leiding van den hee»* Gerard Duberta en van het koor der kerk onder leiding van den heer Arthur Depew. Op denzelfüen dag zal men een gedenkteeken onthullen ter eere van Willem den Zwijger, dat is opgericht in Hu guenot Park, Long Island, N.Y. In de New York Public Library zal van 21 tot 30 dezer een aantal documenten, betrek king hebbend op Willem den Zwyger, worden tentoongesteld. Op 24 April zullen de afgevaardigden der verschillende organisaties zich aar. een noen maal vereenigen, waar de Nederlandsche go- zant eeregast zal zijn. Bond van marineschepelïngen. In het „Algemeen Marine Weekblad" var. gisteren komt een beslissing voor van het nieuwe hoofdbestuur van den Bond van ma rineschepelingen, waarbij aan al het perso neel de verplichting wordt opgelegd te be danken voor het lidmaatschap van bonden en vereenigingen, die voor den militair verboden zijn. De Nederlandsche vlag en de Marïnebond. In het .Algemeen Marine Weekblad" is blijkens „Vooruit" de volgende beschikking opgenomen van den vice-admiraal, comman dant der marine te Den Helder, aan het hoofdbestuur van den Bond van marine schepelingen. „Hierby deel ik u mede, dat het mijn wensch is, dat in den vervolge op nationale feestdagen (waarender ook te. rekenen valt de Willem de Zwyger-herdenking op 24 April as.) op het Marinebondsgebouw alhiet de Nederlandsche vlag wordt geheschen en wel uitsluitend de Nederlandsche vlag, zoodat daarnaast niet de Bondsvlag wordt getoond. Ik noodig u uit aan het bovenstaande de hand te houden". Versnelde bruggenbouw. Verschenen is het voorloopige verslag van de Tweede Kamer betreffende het wetsont werp tot het geven van vrijheid aan de regee ring om een concessie tot tolheffing te ver- leenen aan de op te richten N.V. Versnelde Bruggenbouw. Algemeen werd instemming betuigd met het voornemen van de regeering tot bespoe diging van den bouw der vier bruggen by Rotterdam, Dordrecht, Hendrik Ido Ambacht en Moerdyk, al werd van verschillende rijden de late indiening betreurd. Zeer vele leden achtten den gekozen vorm, uitvoering door een op te richten naamlooze vennootschap met staatskapitaal, verwerpe levende ziel heeft hem gezien, behalve dan juffrouw Tuckle, die hem uit de Hall zag wegsluipen. Of het moest zijn, dat je va der...." Lionel aarzelde. „Vader was in bed", bracht Anita opge wonden in het midden. „Ik kan niet geloo- ven, dat hij er iets mee te maken heeft. O" ze begon opeens zenuwachtig te schreien „ik wilde maar, dat de beker teruggevon den werd, dan konden we weer tot rust komen." „Je vergeet, dat ook de moord op den koster moet opgehelderd worden, voor de zaak heelemaal uit de wereld is", merkte Fanshaw op. „Maar luister eens, Anita, toen je dien avond in de kerk was, heb je toen ook een verdacht geluid gehoord?" „Neen. Waarom vraag je dat „Wel, de beker werd den volgenden mor gen vermist, hoewel jy hem op het altaar had gezet. Ik zou zeggen, dat dit alleen mogeiyk is, doordat iemand je bezig heeft gezien. Had je licht by je „Ja, ik had een lantaarn uit het huisje van Tollhurst meegenomen." „Juist. En had je de deur laten openstaan, terwyl je naar het altaar ging „Ja. Ik haastte me zooveel mogelijk.... aat begryp je immers wel. Ik opende de deur met den sleutel, dieh ik van den spyker had genomen en liep door het schip van de kerk naar het altaar. Daar ben ik enkele minuten geweesttoen ging ik weer terug, sloot de deur ach Ier me en bracht den sleutel en de lijk. Met name betreurden vele leden het, dat de regeering het aanvankelijke denkbeeld van bruggebouw door een particuliere maat schappij geheel heeft losgelaten. Men keurde het af, dat de onderhandelingen met een consortium, dat geheel aan de wenschen van de regeering wilde voldoen, waren verbroken. Vele leden achtten tolheffing als thans voorgesteld, verwerpelijk, in overweging werd gegeven de benoodigde gelden te verkrijgen door heffing van opcenten op de wegenbelas ting, mede om bevoordeeling van de eene landstreek, die van tolvrije bruggen profi teert, boven, de andere, waar tol wordt ge heven, te voorkomen. Afscheid van burgemeester C. P. I. Dommisse. In de Donderdagavond gehouden raads zitting van Maassluis deed de burgemeester mededeeling, dat hem, zooals wij reeds ge meld hebben, met ingang van 1 Juni a s. door de Koningin eervol ontslag is verleend onder dankbetuiging voor bewezen diensten. Wethouder H. van Rossen wenschte hem geluk met rijn benoeming tot officier in de Orde van Oranje Nassau en de heer H. J de Bruyn, als oudste raadslid, deed zulks na mens vele leden, welke door applaus hiermee instemden. VOETBAL. Het competitieprogram voor aanstaande Zondag bevat de volgende ontmoetingen DongenMevo TerneuzenT.S.C. en Vlis- singen—Alliance. Dongen zal thuis met Mevo wel weg weten en één of twee punten veroveren, hoewel hier Mevo haar laatste kans krijgt. Terneuzen krijgt ook een heel goede kans een hernieuw de thuis-overwinning te behalen. Aan den Koudekerkscheweg spelen onze stadgenooten hun laatste competitie-wedstrijd in dit seizoen. De rood-witten zullen er prys op stellen het voor hen zoo succesvolle sei zoen 19321933 met een klinkende overwin ning te bezegelen. Toch verwachten we van Alliance, dat in grooten degradatienood ver keert, zeer krachtige tegenstand. Scheids rechter is de heer Van Hoek. De promotie- en degradatie-wedstryden Zuidelyke eerste klasse beginnen aanstaande Zondag met de wedstryd HeroV.V.V. We zyn zeer benieuwd hoe onze klasgenooten zich thuis tegen V.V.V. zullen houden. De oorspronkelyk vastgestelde ontmoeting JulianaMiddelburg is in verband met het medespelen van Vogel in het Zuidelijk elftal tot nader order uitgesteld. De promotie-wedstryden om een plaats in de Zuidelijke 2e klasse nemen aanstaande Zondag een aanvang. Hierby vzyn betrokken de clubs Axel, Zeelandia, Boeimeer en num mer laatst der tweede klasse. Het program opent met de ontmoeting ZeelandiaAxel. INSIDER. Rechtbank te Middelburg. In de gisteren gehouden ritting zijn de vol gende zaken behandeld P. M., 38 jaar, koopman te Breskens, was in hooger beroep gekomen van een vonnis van den kantonrechter te Oostburg, waarby hij, wegens overtreding van de motor- en rywielwet, nl. wegens het als bestuurder van een motorrytuig daarmede rijden over een weg op zoodanige wyze dat de vrijheid en de veiligheid van het verkeer worden in gevaar gebracht, by herhaling gepleegd, werd ver oordeeld tot 30 boete of 30 dagen hechtenis en met ontzegging van de bevoegdheid mo- torrytuigen te besturen gedurende een jaar. Eischbevestiging van het vonnis waarvan hooger beroep. A. C. v .d. R., 32 jaar, drogist en ass. apo theker te Goes, die in hooger beroep was ge komen van een vonnis van den kantonrechter te Goes, waarbij hij, wegens overtreding van de wet cp de artsenybereidkunst, nl. terwijl men niet is apotheker noch geneeskundige, tot het afleveren van geneesmiddelen be voegd, geneesmiddelen verkoopen beneden de lantaarn naar het huisje terug. „In die paar minuten, dat je in de kerk was»ö kan iemand je wel gezien hebben en door de open deur naar binnen geglipt zijn" meende de jonker. „Maar Lionel, dan moet ik dien persoon in de kerk opgesloten hebben." „Ongetwyfeld. En die voorloopig-onbeken- de persoon is degeen, die den beker heeft weggenomen. De vraag is nu, hoe deze per soon weer uit de kerk gekomen is. Hij kan niet door een van de ramen gegaan zijn. want die 2üjn van gebrandschilderd glas en kruinen niet geopend worden." „Misschien bleef hij in de kerk en hield zich verborgen, totdat den volgenden ochtend ae moord ontdekt was en heelt hy, toen de kerk eindelijk openging, kans gezien om in de algemeene opwinding ongemerkt weg te komen." „Ik geloof niet, dat dit gelukt zou zyn in ieder geval was het veel te riskant om het te probeeren. Neen, er moet een andere verklaring rijn." Lionel stond op blijkbaar had hij eensklaps een idee gekregen. „Laten we naar de kerk gaan, Anita", stelde hy voor, „en eens onderzoeken, op welke manier de dief zich uit de voeten kan hebben ge maakt." Het meisje was bly naar buiten te kunnen gaan. Ze was gedrukt en rusteloos en voelde dat de frissche lucht haar goed zou doen Haar taak was voor dien middag afgeloopen de kinderen waren klaar met hun lessen 16e week 1883. Met de werkzaamheden voor het aanleggen eener duinwaterleiding zal eerstdaags een aanvang worden gemaakt. Met de uitvoering daarvan is belast de heer J. L. Grüber te Utrecht, die zyn daar toe verleende concessie volgens de gewijzigde voorwaarden heeft overgedaan aan den heer Diemont van Nathar, te Arnhem. Voorloopig zal een gedeelte buizennet ge legd worden achter den Nieuwen Weg, langs het Dok naar de haven- en spoorterreinen. By genoegzame deelname van de rijde der ingezetenen in de kom der gemeente, zal het buizennet later worden uitgebreid en alsdan, eenieder in de gelegenheid gesteld worden zich van duinwater te voorzien. Bij het binnenloopen van de haven heeft het Ned. stoomschip „Utrecht", kapitein Kromwyk, belangryke schade toegebracht aan twee Nederlandsche loodskotters. Een dezer kotters werd aan de zyde beneden de water- lyn doorgesneden, waardoor deze gevaar liep te zinken. Door het overwerken van ballast kon dit nog bijtijds voorkomen worden de andere kotter verloor boegspriet en stag °n liep averij op aan den voorsteven. By dit ongeval geraakte een matroos van een dier kotters, die op een daar liggende sleepboot wilde springen, zoodanig tusschen beide vaartuigen in de klem, dat hij ernstig inwendig werd gekneusd. Nadat de officier van gezondheid Butner de eerste hulp had verleend, werd de onge lukkige t ïy verdere verpleging naar het Gast huis vervoerd, waar hij later is overleden. Een andere matroos wist door overboord te springen zich buiten gevaar te stellen van verpletterd te worden. In den morgen van 21 April zyn hier met de raderstoomboot „Valk" uit Queenborough aangekomen, na een zeereis van juist 12 uur, H.H. M.M. de koning en de koningin met de jeugdige prinses Wilhelmina en verder ge volg. Opgewacht en verwelkomd door den Com missaris des Konings in Zeeland en den bur gemeester van Vlissingen, benevens den gar nizoenscommandant, begaven de reizigers zich om 9 u. 3 m. per extratrein naar 's-Gra- venhr\ge. De „Valk" vertrok weder naar Nieuwediep. Van 1421 April vervoerden de mailbooten 1374 passagiers, nl. 674 uit Queenborough en 700 daarheen. !K Marktbericht VlissingenBoter 1.15 a ƒ1.20 per K.G. Eieren ƒ3.40 per 104 stuks. hoeveelheid, daarby voor elk dier middelen te bepalen, gepleegd, by herhaling, werd ver oord «ld tot 2 X ƒ500 boete of 2 X 25 d. h. Verdachte was verschenen en werd rechts kundig bygestaan door mr, C. M. Kegge, ad vocaat te Goes. Nadat een viertal getuigen waren onder vraagd, kwam de officier van justitie aan het woord en zeide dat verdachte een drogisterij heeft, doch ook apothekersneigingen. Zit ver dachte in de pinaire, dan belooft hij beter schap en later ritten wy weer in hetzelfde schuitje. Dr. Snethlage heeft mij gezegd, van der R. is weer bezig en zoodoende heb ik een paar rijks'veldwachters in den arm genomen Walstr Q8. Vlissingen Brood at men al in den tijd van de Farao's. V/el een bewijs dat brood door alle eeuwen heen het voedsel der menschheid was. Niet alle brood is daarom naar Uw smaak. WIJ BAKKEN S M A K E L IJ K BROOD EN HET BLIJFT LANGER VERSCH. en zaten hesl zoet en gedwee bij juffrouw Pamela en onder het strenge toezicht van de oude dame kregen ze geen kans hun lust om detective en roovertje te spelen, bot te vieren een liefhebbery, die door de protes ten en vermaningen der oudere huisgenooten too nog toe naar aantrekkingskracht voor 't origineele tweetal nog niet verloren had. Het sensationeele misdrijf spookte nog altijd door hun Jeugdige hoofden De kerk was or m, zooals altijd overdag, vcor de dorpelingen, die behoefte hadden aan een oogenblik van gebed of eenzame medidatie, waartoe het eenvoudige, maar zuiver geproportionneerde, stemmige bede huis rich zoo bij uitstek leende. Ook de twee gelieven konden zich niet onttrekken aan de bekoring, die van de stille schoonheid ervan uitgingde rauwe werkelykheid ebde even in hen. weg, terwijl ze hand in hand staarden naar het vredige kerkinterieur, waar het gryze licht van den winterschen middag door de gekleurde vensters naar binnen viel en speelde tusschen de slanke zuilen, in den diepen gloed van het oude eikenhout en op het verguldsel van het orgel. Maar tenslotte waren ze niet gekomen voor devote, ontroerde overpeinzing en ze wierpen hun droomverloren stemming van zich af. Ze hadden een nuchter en zakelyk, maar daarom niet minder ernstig doel voor ocgen. (Wordtvervolgd.)

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 5