NOOTJES BUITENLAND GEMENGD NIEUWS UIT DRAAD EN LUCHT De Nederlandsche Spoorwegen hebben ge durende de maand Maart In totaal 9.654.400 ontvangen of ƒ2.324.308 minder dan in 1932. Hierbij moet er echter op gewezen worden, dat in 1932 de Paaschdagen in. de maand Maart zijn gevallen. Gisteren is te Utrecht de jaarlij ksche ver gadering gehouden van de Ned. Christ. Ra- dio-vereeniging. Daarin werd medegedeeld, dat het aantal leden der vereeniging thans 119.832 bedraagt. Op 31 December bedroegen de beschikbare geldmiddelen 207.873, terwijl nog een effectenbezit van 51.142 aan wezig is. Aan de algemeene vergadering van aan deelhouders van de stoomvaart-maatschappij „Nederland" wordt voorgesteld ook over het boekjaar 1932 geen dividend uit te keeren. In het Westland heeft de scherpe vorst van de laatste nachten het jonge aardappelge was ernstig beschadigd. Vooral in de buurt van 's-Gravenzande en Hoek van Holland is de schade groot. Men vreest intusschen ook voor den bloesem der vruchtboomen, welke door de vorst en den scherpen wind geleden heeft. :1c Het geheele fabriekspersoneel der N.V Ver. Fabrieken van stearine kaarsen en che mische producten te Gouda zal met ingang van Maandag 8 Mei, vier dagen per week gaan werken, zulks in verband met de slapte in het bedrijf. Generaal Weygand, de opperbevelhebber van het Fransche leger is te Rotterdam aan gekomen met zijn familie. Reeds eenigen tijd vertoeft de generaal in ons land en thans is hij voor eenige dagen in de Maasstad, waar hij een tocht door de havens en een auto tocht door de stad heeft gemaakt. Hij was enthousiast over de haveninrichtingen te Rotterdam. Volgens officieele opgaven ontleend aan de volkstelling voor 19^0 behoort 34.90 der be volking te Amsterdam tot geen godsdienst of in totaal 263.991 zielen. Te Groningen be draagt het percentage 35.80, 's-Gravenhage 23.30, Rotterdam 22.40 en Utrecht 16.41. Door de politie te Maastricht is gearres teerd een controleur van de steunregeling aldaar, die beschuldigd wordt zich aan ver duistering van steungelden te hebben schul dig gemaakt. De koudegolf, die in heel Frankrijk heerschfc, is in het Zuid-Oosten v;_n Frank rijk met sneeuwval gepaard gegaan, die groote schade heeft aangericht. Te Chalons sur Marne hecrschte gisteren een tempera tuur van 7 gr. onder nul. De 17-jarige zoon Jerome, van den finan cier Factor te Chicago, die, de vorige week door bandieten is ontvoerd, is aan zijn ouders teruggezonden. Comm.W. Kakebeeke en E. C. van Dissel, allen te Goes. Comm.R. van Steeden, Am sterdam. Maatsch. kap. ƒ50.000, waarvan ge plaatst en gestort 20.000. Proc.W. J. van der Valk (B.P.) Verplaatsing ingetrokken. Bij beschikking van den minister van fi nanciën is ingetrokken de verplaatsing van den ontvanger der directe belastingen enz. M. H. de Roo van het kantoor Wamel naar het kantoor Baarle-Nassau. Waterschappen. Bij Kon. besluit is benoemd in de provincie Zeeland tot plaatsvervanger van den dijk graaf van den Boonepolder J. Rijk te 's-Gra- venpolder. KERK- EN SCHOOLNIEUWS Ds. J. A. van Boven f Ds. J. A. van Boven, Ned. Herv. predikant te Hoevelaken (Gelderland) vroeger ook te Oost- en West-Souburg, is op ruim 79-jari- gen leeftijd overleden. Candidaat geworden in 1878 was zijn eer ste standplaats Bleskensgraaf. Na nog de gemeente Klaaswaal korten tijd gediend te hebben (1881—1882) kwam hij naar Oost- en West-Souburg. Toen hij hier stond, had de doleantie plaats, waaraan hij in t eerst een werkzaam aandeel nam. Met ds. Ph. Peter te Seroos- kerke had hij o.a. een schrijven aan de Ned. Herv. kerken in de classis Walcheren onder teekend, waarin werd aangedrongen om de kerk vrij te maken van de Synode en de reformatie ter hand te nemen (Oct. 1886). Beide predikanten, den verderen loop der zaken diende, hebben zich van de doleantie teruggetrokken en bleven in de Ned. Herv. kerk. Ds. J. A. van Boven vertrok in 1889 van Souburg naar Bergambacht. Hij was thans een der oudste dienstdoende predikanten der Ned. Herv. kerk. Christ. Ger. Kerk. Beroepen te Enschedé ds. H. Hagendoorn te Zierikzee. Examens. Voor het examen als radio-monteur van- weg-j de Ned. Vereeniging voor Radiotelegra- fie, is geslaagd de heer J. Spapé Jr. te Vlis- singem Schoolonderwiizers-weduwenbears. De Schoolonderwijzers-weduwenbeurs in de provincie Zeeland hield Donderdag te Mid delburg haar vergadering. Aanwezig waren de heeren C. Wit, inspecteur bij het lager on derwijs in de inspectie MiddelburgB. J. A. Sfcoopman, inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Goes W. A. de Blaey te Bre da; M. Dieleman te Westkapelle, benevens de rentmeester de heer F. de Hullu te s-Gra- venhage. In de voorzittersvacature, ontstaan door de uittreding uit het ryksschooltoezicht van den heer Abeleven, werd tot voorzitter gekozen de heer Wit, tot diens plaatsvervanger de heer Stoopman. Uit het verslag over den toestand der beurs bleek, dat in het aantal leden en we duwen geen verandering was gekomen. De rekening en verantwoording van den rentmeester over het jaar 19321933 werd goedgekeurd en vastgesteld, alsook de begroo ting vcor 1933—1934. Onderwijs aan achterlijke en zenuwzwakte kinderen. Te Utrecht is do 29ste algemeene verga dering van de Vereeniging van Onderwijzers en Artsen, werkzaam aan inrichtingen voor onderwijs aan achterlijke en zenuwzwakte kinderen gehouden. Het voorstel van het hoofdbestuur omtrent vervroegd pensioen werd met algemeene stemmen aangenomen. Aan de regeering zal worden verzocht onder de betrekkingen, be doeld in art. 49 der Pensioenwet 1922, waar aan ingevolge dat artikel uitzicht op pen sioen op 55-jarigen leeftijd is verbonden, ook cp te nemen de betrekking van onderwijzer bij het buitengewoon onderwijs, daar onder wijzers aan scholen voor zwakzinnigen in den regel niet tot den 65-jarigen leeftijd in staat zfjn zonder te groote inspanning naar eisch hun betrekking te kunnen vervullen. Om ook andere groepen van het buiten gewoon onderwijs in de organisatie te kun nen opnemen, werd besloten den naam van de vereeniging te veranderen in „Vereeni ging van onderwijzers en artsen, werkzaam bij het buitengewoon onderwijs". Het voorstel van het hoofdbestuur het aantal hoofdbestuursleden met één uit te breiden werd aangenomen. Aan het hoofd bestuur werd opgedragen een programma samen te stellen, waarin de wenschen dsr vereeniging worden vastgelegd omtrent de hoofdpunten van overheidszorg en -regeling ten opzichte van opvoeding en onderwijs van afwijkende kinderen en van de onderwijzers en artsen, bij die opvoeding en onderwijs betrokken. T£ VLISSINGEftL ZITTTUG op a.s. DINSDAG 25 APRIL in het voormalig Burgerweeshuis aan ae Badhuisstraat, van 7 '/29 our. Inlichtingen, zoowel voor meisjes als jon gens, worden Kosteloos verstrekt. Ouders, kiest een beroep voor uw kind in overleg met het Bureau. EEN PROCLAMATIE VAN HET CENTRUM De Duitsche Centrumpartij publiceert de volgende proclamatie Volgens de statuten der Duitsche Centrum partij moeten de partijbureaux na iedere ver kiezing voor den Rijksdag opnieuw worden bezet. Aan de ten uitvoerlegging van deze bepa ling moet groote beteekenis worden gehecht De partijleiding zal zeer spoedig de voorzit, ters der districten bijeenroepen en de nood zakelijke besluiten nemen. De beste krachten moeten de centrumpartij leiden. Daarbij moet er natuurlijk plaats worden gemaakt voor jongere krachten. De christelijke oer-idee, in wier dienst wij staan, dwingt ons, aan alle vertegenwoordigers en leden der partij beweging en corporaties in ieder opzicht de hoogste eischen te stellen. DE FRANSCHE PERS OVER HITLER. De geheele Fransche pers geeft vrij ui - voerige berichten over de viering van den verjaardag van rijkskanselier Hitier. De Ber- Iijnsche berichtgever van het „Petit Journal" houdt zich in verband daarmede bezig met Hitler's persoon. Over den persoon van den rijkskanselier schrijft de correspondent, dat hü toont vol harding te bezitten en een op de toekomst gerichten blik. Men heeft alle reden om aan zijn oprechtheid te geiooven wanneer hij met betrekking tot het viermogendhedenplan van Mussolini verklaart, dat Duitschland tien jaren van vrede noodig heeft om zich zelf terug te vinden en zijn binnenlandsche po sitie te herstellen. Dit wil geenszins zeggen aldus de berichtgever dat hij afstand doet van de Groot-Duitsche gedachte of van deu traditioneelen drang naar het Oosten. Duitschland heeft in ieder geval tijd om te wachten. Ook wat de binnenlandsche politiek betreft heeft Hitier bewezen, dat hij een fijn gevoel bezit voor mogelijke evoluties. Het blad „L'Ordre" karakteriseert de fees ten van Donderdag aldus, dat zij gelijkenis vertoonen met dc herdenking van Bismarck's verjaardag. MAC DONALD TE NEW YORK. De Engelsche premier, MacDonald, is gis teren te New-York aangekomen. Nadat hij door het ontvangst-comité was begroet, hield MacDonald een rede, lie over geheel Noord - Amerika werd uitgezonden. Hij zeide dat de geheele wereld oorlog voert tegen de econo mische depressie en dat hij nu gekomen was om met den president van de Vereenigde Staten den veldtocht tegen onverdienden nood te bespreken. Evenals den vorigen keer komt hij in een geest van samenwerking tus- schen goede buren. MacDonald verklaarde voorts, dat het los laten van den gouden standaard dcor Ame rika in het geheel geen invloed heeft op En geland. In een schriftelijke verklaring zei hij dat hij hoopte met den president een openhartige gedachtenwisseling te hebben over de groote verscheidenheid van economische en politieke vraagstukken en dat natuurlijk gedurende den korten tijd die ter beschikking staat geen definitieve schikkingen kunnen worden ver wacht, omdat ook andere landen er eveneens bij geïnteresseerd zijn, maar de weg voor een gemeenschappelijke actie moet worden ge baand. Ongelukken. Gisteren is te Utrecht een dame, wonend aan het Hierony- musplantsoen, levend verbrand. Deze dame was bezig in de keuken, toen haar dienst meisje plotseling een hevige brandlucht be merkte. Toen zij de keukendeur open deed. zag zij mevrouw met brandende kleeren op den vloer liggen. Luid roepende om hulp snel de zij de straat op. Eenige buren die te hulp schoten trachtten met een snelblusch-appa- raat en dekens de vlammen te dooven, hetgeen ook gelukte. Een dokter en de geneeskundige dienst werden gewaarschuwd, maar'"toen zij ter plaatse verschenen, bleek het reeds te Iaat. Het slachtoffer bleek reeds aan de won den te zijn overleden. Men vermoedt, dat zij te dicht bij een gaskachel is gekomen, waar door haar kleeren vlam vatten. Te IJmui- den is een 21-jarige motorrijder op den Zee weg met zijn motorrijwiel tegen het trottoir gereden, waardoor het rijwiel over den kop sloeg. De jonge man werd bloedende met het hoofd op den trottoirband gevonden en naar een ziekenhuis overgebracht. Hij bleek een schedelbreuk en sleutelbeenfractuur te heb ben bekomen. Zijn toestand was zeer zorg wekkend. Een 33-jarige expeditieknecht is op de Boompjes te Rotterdam, toen hij zijn handwagen stil wilde zetten, onderuit ge gleden. Hü heeft het steunijzer van den wa gen op den buik gekregen. Met zeer ernstige wonden is hij in een ziekenhuis opgenomen. Sxgarettenbons gesto len. Een 33-jarige expeditieknecht van de Vittoria Egyptian Cigarette Company te Rotterdam is in bewaring gesteld, omdat hij ten nadeele van deze onderneming in de toonzaal aan de Hoogstraat sigarettenbons uit verzegelde pakketten wist te stelen. In deze pakketten zaten namelijk de na inwis seling van cadeaux ingeleverde bons. die door de vuilverbranding moesten worden vernie tigd. De expeditieknecht wist zeer handig de pakketten te verbreken, als de bonnen er uit waren bracht hij ze met strooken papier weer op het vereischte gewicht. De gestolen bons verkocht hij aan volkomen te goeder trouw zijnde winkeliers. Per maand heeft hij 70 a 80.000 bons gestolende firma is op deze wijze voor ongeveer 1200 bestolen. Een droeve plechtigheid. Eerst gisterenavond zijn de vier jeugdige slachtoffers van het tragische ongeluk te Nieuwerhoorn naar Rotterdam overgebracht. Het schemerde reeds toen de kleine, droeve stoet bij de Onderlinge Rouwvereeniglng aan de Zwaanshals aldaar in alle stilte arriveer de. Daar, in een kleine rouwkapel, stonden reeds vier katafalken opgesteld, daar lagen mooie witte seringen en a&ronskelken, die gezonden waren door familieleden of vrien dinnetjes. Somber is het hier. Slechts schaars wordt liet kapelletje verlicht door twee om- floersde lampen. Tot nadenken stemt de zwarte spreuk op den grijzen muur„Gelijk het graf is ons kortstondig leven". De twee lijk-autc's zijn zachtkens de groote poort binnengereden tot vlak voor het kapelletje. De zware deur van de gToote poort wordt weer achter de wagens gesloten. Maar wanneer er dan eindelijk gesproken moet worden en de chef der onderneming in structies geeft en vertelt in welke volgorde de kistjes op de katafalken zullen worden gezet, dat de seringen en aaronskelken ver deeld moeten worden over de vier kistjes, dan blijft de droeve stoet niet onopgemerkt. Bu ren, die naast en boven het gebouw wonen, gluren achter gordijnen en verschijnen op de balcons om iets te kunnen zien. En zij blijven daar, totdat eindelijk de vier kisten voorzichtig in de kapel zijn gebracht en daar op de katafalken zijn geplaatst. Wanneer de seringen en de kelken zijn verdeeld, dan wor den de ouders van drie gezinnen gewaar schuwd. Er komen kransen en nog veel meer bloemen, er komen vrienden en vriendinnetjes om voor goed afscheid te nemener komen zwaar beproefde ouders, die hun kinderen voor het laatst zullen zien.... („Tel."' De Yo-Yo In ongenade.— In verschillende Noord-Brabantsche bedrij ven, waar kort geleden een groote drukte heerschte in verband met de Yo-Yo-fabri- cage, liggen thans zeer groote voorraden Yo-Yo's tevergeefs op koopers te wachten. Kwamen eenigen tijd geleden de bestellin gen in zulk een mate binnen dat dag en nacht moest worden gewerkt in de betref fende fabrieken en werkplaatsen, op het ocgenblik is de eens zoo gewilde Yo-Yo ge heel in ongenade bij het publiek gevallen. Honderdduizenden stuks Yo-Yo's in voor raad gemaakt, zullen slechts als brandhout te gebruiken zijn. S n e 1 h e d e n. Uit een redevoe ring van mevr. G- Camille Flammarion, al gemeen secretaresse van de Societé Astro- nomique de France Een van de eerste leden van ons genoot schap, James Jackson, publiceerde in 1892 in „1'Astronomie" een tabel van verschil lende snelheden, uitgedrukt in meters per seconde. Zij bevatte meer dan 300 snelheden van den groei van de nagels 0 m, 000.000.002 af en zoo vervolgens, natuurlijk uit loopende tot de snelheden in den sterrenhemel. Wan neer deze reeds lang overleden astronoom Jackson, zijn lijst van snelheden thans, dus ruim 40 jaar later, opnieuw had kunnen berekenen en uitgeven, zou hij nog veel wijdere horizonten en hemellichamen te zij ner beschikking hebben gehad. Bovendien zou hij geconstateerd hebben, dat ook op onze aarde de snelheden zich buitengewoon ontwikkeld hebben. De spoorwegen en de scheepvaart over ds oceanen, de vervolma king van de telegrafie en telefonie, deradio- telegrafie hebben de afstanden enorm ver minderd, zocdat op dit oogenblik de aardboJ voor ons veel kleiner is geworden dan voor onze voorgangers in de dagen van Napoleon, Lodewijk XIV, Karei den Groote of Julius Caesar. En van jaai tot jaar krimpt onze planeet, wat de afstanden betreft, meer en meer in, zoodat wij haar om zoo te zeggen in de hand hebben. Hoe geweldig groot was zij niet toen Columbus uit Spanje zeilde om In die te ontdekken en zoekende naar Azië, Amerika ontdekte Nochtans is feitelijk de diameter van de Aarde niet veranderd nog altijd is deze middellijn 12.742 kilometer. De Aarde is kleiner voor ons, niet voor haar. Wel is de snelheid van de slak 15 tiende van een millimeter per seconde dezelfde gebleven, maar wat te zeggen van onze mid delen van vervoer, auto's en vliegtuigen in 14 uren over den Atlantischen OceaanIn één week ongeveer uit Amsterdam naar Ned.-Indië, en in welk een minimalen tijd bedient ons de radiotclegrafie Dit is over de Aarde. Maar nu de hemel- sche snelheden hoe ver is men daarmede in de laatste 40 jaar gevorderd Van alle snelheden in den laatsten tijd opgeteekend, slaat het record die zwakke nevelster, ont dekt in een sterrenhoop van „de Leeuw", welker radicale snelheid, door Humason be rekend, 19.600 kilometer per seconde moét zijn. Wanneer die meting bevestigd wordt, is dat een nevelvlek, waarschijnlijk een amal gama van millioenen zonnen, welke de ruimte doorijld met een snelheid, welke de verbeeldingskracht te boven gaat. En wie of wat vertelt ons dat Een lichtstraal opge vangen in een spectroscoop. Uit de plaats in het spectrum van dat kleine spectrale beeld berekent men de snelheid van het uitgezon den licht, en de verhouding tusschen den afstand en de snelheid geeft voor die nevel vlek een afstand van 105 millioen lichtjaren, dat is 105 millioen maal 9 triljoen 461 mil liard kilometers. Wat is dan de Aarde voor ons, nu niet relatief, maar absoluut klein I Onschuldig veroordeeld. In de gevangenis te Leuven heeft een tot levenslangen dwangarbeid veroordeelde ban diet, zekere Osselaer*, die indertijd te Brus sel en te Gent verscheidene winkeliersters heeft vermoord, than., bekend, ook ruim zes jaar geledén een 80-jarigen schoenmaker te Gent om het leven te hebben gebracht. Een 50-jarige behanger van zeer zonderlinge ze den, die in het huis van het slachtoffer woonde, werd toen schuldig aan deze misdaad geacht en tot levenslange opsluiting veroor deeld. Het getuigenis van den gewezen hoog leeraar Felix Daels. die onlangs zelf met het gerecht moest afrekenen en als deskundige in deze zaak beweerde bloedvlekken op de kleeren van den behanger te hebben ontdekt, gaf den doorslag bij de veroordeeling. Naar aanleiding van de bekentenis van Osselaere is nu een nieuw onderzoek ingesteld, dat ver moedelijk tot de verbreking van het vonnis en tofc de vrijspraak van den behanger zal leiden. In 1929 werd in de woning van den arbei der Strake te Schildberg in Moravië het lijk van den landlooper Marke gevonden, die ge wurgd was. Strake werd in hechtenis geno men en door de rechtbank te Brünn wegens roofmoord ter dood veroordeeld. Een verzoek om gratie werd Ingediend, waarop echter tot nu toe geen antwoord werd ontvangen. Straks moest dus vier jaar lang iederen dag voorbereid zijn op den dood. Hij hield niet op zijn onschuld staande te houden, doch toonde zich dikwijls wanhopig. Door een toeval is de justitie thans ver schillende feiten te weten gekon.en. die twij fel aan de schuld van Strake hebben gewekt Dientengevolge zal het proces herzien worden Daar de onschuld van Strake reeds vrijwel vaststaat, zal hij in de eerstvolgende dagen op vrije voeten worden gesteld. De Fransche scheeps bouw. De scheepsbouw is in Frankrijk tot een zoo laag peil gezakt, dat de Fransche werven 4n 1932 maar 2 nieuwe vrachtsche pen in ontvangst hadden te nemen, dat er sinds het begin van dit jaar slechts drie nieuwe eenheden zijn afgebouwd en er op het oogenblik in heel Frankrijk maar één enkele vracht- en éen bananenboot op stapel gezet. De bouw van twee groote vrachtschepen werd door een Fransche reederij aan een Zweed- sche werf opgedragen. De vlsscherij ziet de beteekenis van mo derne vaartuigen voor deze nijverheid in. De onlangs afgeleverde treilers „Marcella" en „Banderole" schijnen de ware prototypen van de moderne treiler met groot rendement te zijn. -—Een verstokt vrijgezel voor Hymen bezweken. Gis teren is J. Hugh Edwards, de vrederechter van Croydon te Grayshott, in Hampshire, ir den echt' verbonden metmej. Doris Faire. Dit zou niet de vermelding waard zijn, ware het niet om twee redenen, nl. dat Hugh Edwards bekend is door een biografie van Lloyd George en dat hij bekend stond als een ver stokt vrijgezel. Erwards was lid van de Ba- cherols Club en de stichter heeft eens op eer diner in een toespraak gezegd, dat als men ei zeker van kon zijn. dat twee leden tot het eind toe vrijgezel zouden blijven, het Sir Robert Horns en J. Hugh Edwards zouden zijn. Nu is Edwards toch voor Hjmen bezwe- VINGERWIJZINGEN VOOR DE KIEZERS. De „Nederlander" geeft de volgende vin gerwijzingen voor de stemming van leden van de Tweede Kamer op Woensdag 26 April: 1. Wie zonder geldige redenen zijn stem plicht niet vervult, maakt zich schuldig aan wetsovertreding en wordt gestraft. 2 Het stembureau is geopend Woensdag 26 April, van des ochtends 8 tot des na middags 5 uur. 3 Wie geen oproepingskaart voor de stemming ontving, ga zulk een stem- kaart op het stadhuis halen. Men kan haar zoo noodig ook op het stembureau verkrijgen. 4. Men moet zijn stemkaart ter stembus medebrengen. 5. Na het ééne hokje, vóór den naam van den gewenschten candidaat te hebben gekleurd, vouwt men het stembiljet dicht, toont het den voorzitter en steekt het ln de bus. 6. Wie slechts één enkele krabbel, naam of beschrijving op het stembiljet plaatst, maakt het ongeldig. 7. Men mag op het stembiljet slechts één wit puntje kleuren, en wel dat vóór den naam van den candidaat. 8. Wie zich vergist heeft, kan éénmaal een nieuw stembiljet krijgen. 9. Een hulpbehoevend kiezer ban rich door een anderen kiezer of niet-kiezer doen bijstaan. 10. Wanneer gij hebt gestemd op den 26sten April is uw taak niet afgeloopen Herin ner uw geestverwanten aan den plicht hun stem zoo vroeg mogelijk uit te brengen. ken. Na het huwelijk zei hü tofc een journa list, die hem gelukwenschte „Een verstokt vrijgezel is ten slotte in de strikken van Cu pido verward geraakt en heeft zijn vrijen staat opgegeven, omdat hü de liefste vrouw op aarde heeft gevonden". Natuurlük was Lloyd George, sinds jaren Edwards vriend, bü het huweiijk tegenwoor dig. Beiden komen uit Wales.— Edwards heeft ook een geschiedenis van Wales ge schreven hebben als jonge mannen ge streden voor de gereformeerde kerk en voor de liber2le beginselen en zijn ook twintig jaar lang samen Lagerhuisli-? geweest. Ed wards van 1910 tot 1929, teen hü te Accring- fcon voor Snowden het veld heeft moeten rui men. Het echtpaar Edwards zal zich te Hlndhead vestigen, dicht bjj Lloyd George's boerderü te Churfc. -Bijzetting van een hel din. Op 25 April zal naar Reuter meldt het stoffelijk overschot van een vrouw wor den bügezet in het heiligdom te Jasoekoenl, het Japansche Pantheon. Toen in Augustus jl. een duizendtal ban dieten een aanval deed op het dorp Tan Tjia Toen in Mandjoerije heeft deze vrouw, de 30-jarige mevrouw Kawazoe, een groote rol gespeeld in de verdediging van de stad Met twee revolvers gewapend dekte rij den aftocht van vüf mannen, waaronder haar echtgenoot, een politie-ambtenaar, die het bericht van den aanval naar het hoofdkwar tier van de Japanners gingen brengen. Na den overval werd zij gevonden, gedood door vüf kogelwonden, nog steeds haar revolver in de vuist geklemd. Tegehjk met haar zullen 1698 gesneuvelden in de gevechten rond Sjanhai en in Mandsjoerüe worden bijgezet. In het geheel zijn slechts 17 vrouwen bü gezet te Jasjoeko^ni, de laatste in 1891. EVENTJES LACHEN. Mevrouw (in de bioscoop) O man, daar heb ik mü'n programma vergeten Hü O, dat is niet erg, Wü kunnen achter een paar menschen gaan zitten, die den tekst goed harde p lezen. Mevrouw„Die nieuwe buren schünen het erg arm te hebben 1" Meneer„Hoezon Mevrouw „Telkens als ik iets van hen wil leenen, krüg ik te hooren, dat zü het zelf ook niet hebben Heer des huizes (die thuis komt) „Kun je niet gissen, waar ik geweest ben Zü „O, jawelMaar vertel je verhaal maar eens RAAD VAN STATE. 's-GRAVENHAGE, (C. B.) Z.K H. de Prins en H.K.H. de Prinses zullen Dinsdag as. de installatie van jhr. mr. Beeiaarts van Blok land als vice-president van den Raad van State büwonen. DE BEURS BLIJFT MAANDAG GEOPEND. AMSTERDAM (V. D.) Het bestuur van de Vereeniging voor den Effectenhandel heeft ter Beurze de volgende mededeeling aange plakt Naar aanleiding van hefc besluit van de buitengewone algemeene vergadering van 18 April jl. inzake het vaststellen van Maandag 24 April (Willem de Zwüger-herdenking) als beursvacantiedag, bericht het bestuur, dat de minister nog geen besluit hieromtrent heeft genomen, zoodat de beurs dien dag geopend zal moeten zün. DE COMMANDANT VAN DE „JAVA" VAN ZIJN BEVEL ONTHEVEN. BATAVIA. (Aneta). De „Javabode" deelt mede, dat de kapitein ter zee J- T A. J. Bruinsma, commandant van de „Java", dia

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 2