500 300 25 VRIJDAG 21 APRIL EERSTE BLAD ppels scbe mvaart J. 101. No. 94 71e Jaargang 1933 Uitgave: Firma f. VAD DE VELDE Ir., Walstraat 58-60, Vlissingen. lelei. 10. Postrekening 66281 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen STADS^PRÖVINCIENSELJWS pjes in de r 25 cent, er 25 cent. E SOORT nbevelend, raat 113. insdag 25 TTERDAM Verl. Gra- Zaterdag- g naar de oonstelling CKE, Verl. alle voor ken tegen e prijzen, dekerksche rke. Voor ud 62 (te- .s. Vrijdag e rit door n.m. 1.30 ge Gebrs. gerstr. 21. O br., van- nden, Zeil, 10 ct. met leen „DE straat. '-Jongens- gte 16, 18, R. S. Conven- xn-motor- WE, Paul oomtram). agd 25 Helder en Haag trecht. ONEN. AülERS, EE otterdam laatsen v Kolt. vm. uur 8 8 8 en - en Exp. OS, Telef. Tel 153. Tel. 282. VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren /2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 13.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel. Kleine advertenties van 1—5 regels 50 ct ledererege meer 10 ct (max. lOiegels). Bii3-maalplaatsingvanl—5regelsfl. .alles tegenvooruitbeialing. De abonné's in 't bezit eenei Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bn verlies van een wijsvinger gulden bi) verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLIC'TEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIOING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit 2 bladen Luchtverbinding BotterdamHaamstede— Vlissingen. De Kon. Luchtvaart-Maatschappij voor Nederland en Koloniën N.V., zal, dank zij de algemeen ondervonden medewerking en be langstelling, ook dit jaar wederom een lucht- verbinding Rotterdam—HaamstedeVlissin gen kunnen uitvoeren. Deze dienst, welke voor Walcheren en SchouwenDuiveland van zulk een groot belang is en blijk heeft gegeven in een bestaande behoefte te voor zien, zal dus ook voor dit jaar behouden kunnen blijven. De dienst is als volgt vastgesteldMaan dag, Donderdag en Zaterdag van vliegveld Vlissingen 7.50 en 18.10, aankomst Haam stede resp 8.15 en 18.35 en aankomst Rot terdam 8.40 en 19 uur. Van Rotterdam Maandag en Donderdag S.20, aankomst Haamstede 9.45 en aankomst Vlissingen 10.10. Bovendien op Zaterdag om 14.05 uit Rotterdam, aankomst Haamstede 14.30 en Vlissingen 14.55. Verder vertrekt cp Maandag, Donderdag en Zaterdag een vliegtuig om 17.50 uit Rotterdam, met aan komst Haamstede 18.15 en Vlissingen 18.40. Van 1 Juli tot en met 4 September zal de dienst worden uitgebreid van Vlissingen naar KnockeZoute en zullen dagelijks twee vluchten in beide richtingen worden ge maakt. De tocht Vlissingen—Knocke duurt 10 minuten. Vertrek van hier dagelijks om 10.10 en 18.40, Bovendien Zaterdags om 14.45 en de aankomst alhier om 7.40 en 17.30. De dienstregeling met de tarieven is op aanvraag verkrijgbaar bij de K.L.M. te 's- Gravenhage. De K.L.M. heeft in verband met dezen dienst een* mooie geïllustreerde reclame-gids uitgegeven, onder den titel „Naar Zeeland per K.L.M." Crisis en democratie. Met bovenstaand onderwerp trad gisteren avond voor de afdeeling Vlissingen van den Vrijz.-Dem. Bond in „de Oude Vriendschap" op de heer mr. A. M. Joekes, lid van de Tweede Kamer. Na opening door den voorzitter, den heer G. A. Bor, begon de heer Joekes zijn rede met er op te wijzen dat bij alle verschil van inzicht, allen het er over eens zijn dat de ko mende verkiezingen van buitengewoon groot gewicht zijn voor de toekomst. In deze moeilijke tijden is het van veel belang, hoe ons volk zal geregeerd worden. Spreker legde er den nadruk op, dat de crisis geen enkele groep der bevolking on beroerd laat. Voor heel onze bevolking weegt de crisis buitengewoon zwaar. De landbouw heeft groote moeite om het hoofd boven wa ter te houden, doch ook de scheepvaart, ons verkeerswezen te land, de spoorwegen, han del, nijverheid en industrie, talloozen onder den middenstandallen maken buitenge wone moeilijkheden mee. Gevolg van dit alles ie ontzettende werkloosheid, ongeveer 400.000 v/erkloozen alleen in ons land. Spreker bezag de oorzaken van deze crisis. De treurige economische omstandigheden, waaronder wij leven zijn een gevolg van oorlogswee. De oorlog heeft na een schijn welvaart van enkele jaren groote verarming teweeggebracht en de gevolgen bleken veel erger dan men had gedacht. De koopkracht van de volkeren ging geweldig achteruit. De handelsbelemmeringen in alle landen hebben den toestand verergerd en hiervan is ons land in erge mate de dupe geworden. Onze uitvoer is in de laatste 2 jaren tot op de helft verminderd en wat dat zeggen wil voor een export-land als het onze, toonde spreker met voorbeelden aan. Onze welvaart hangt af van onzen export. De linkerpartijen hebben steeds voor vrij handel op de bres gestaan en in de laatste jaren hebben zij den steun gekregen van dr. Colijn, die ook tot de erkenning is gekomen dat alleen vrijhandel ons land kan redden. Spreker wees op de opkomende beweging ook in ons land, vooral in landbouwkringen, die streeft naar autarkie. Doch hierdoor zou het bedrijfsleven in ons land nog in veel grooter moeilijkheden komen. "Gevolg zou zün nog verminderde export, daar wij met onze hooge loonen, in tegenstelling met het buitenland, nog minder zouden kunnen con- curreeren. Daarom moet zoolang mogelijk aan het stelsel van vrijhandel worden vast gehouden. Dit neemt niet weg, dat in dezen tijdver schillende noodmaatregelen noodzakelijk zijn, om de bedrijven, land en tuinbouw, in stand te houden. De vrijz.-dem. hebben dan ook steeds een open oog gehad voor den nood, en aan de verschillende maatregelen mede gewerkt. Spreker wees o.a. op de indiening van de crisis-pachtwet. Een scherp protest moest spreker laten fcooren tegen de houding van den Vrijheids bond, die een dvbbel spel speelt en een deel van zijn candidaten het streven van den Boerenbond laat steunen, die zich uitspreekt voor autarkie, en een ander deel laat ijveren voor vrijhandel. De Vrijheidsbond staat met t eene been op het paard van de autarkie en met 't andere been op het paard van den vrijhandel. Zoo wil men van twee walletjes eten. Vervolgens kwam de heer Joekes tot de verschillende kleine partijen, die zich weer hebben aangediend, en toonde aan dat deze geen nut kunnen afwerpen. Evenmin de be langenpartijen. Goede staatkunde bestaat niet in het behartigen van de belangen van een groep, maar in het oog houden van de belangen van het geheele groep. Wat nu de politieke partijen betreft, die wij in de Kamer hebben, constateert spreker oat er vele zijn die zich groepeeren rond een kerkelijke richting, peze groepeering heeft in ons land, waar geloofsvrijheid heerscht, geen reden van bestaan. De vrijz.-dem. heb ben diepen eerbied voor ieders godsdienstige overtuiging, maar zij meenen dat in ons land de staatkunde niet beheerscht moet worden door godsdienstige beginselen. Bij alle groote vraagstukken geeft niet het geloof de rich ting aan, maar het "algemeen belang van ons volk. Spreker vraagt wat de sociale wetge ving, ontwapening, enz. met geloof heeft te maken. Spreker wees er op dat de rechtsche par tijen, ondanks zij de meerderheid hadden, in de laatste jaren niet tot een rechtsche coalitie konden komen. Toch is het een levensvraag voor one volk, dat het parlementaire stelsel.in zijn nor male werking in stand wordt gehouden, onverschillig hoe dit zal zijn georiënteerd. Dit is ook van groot belang voor het behoud van de democratie. De democratie wordt in dezen tijd van twee zijden bedreigdeenerzijds door het fascisme en anderzijds door de partijen, die streven naar revolutionnaire omvorming, en tenslotte ook terecht komen bij de dictatuur. Velen, vooral de jongeren, voelen zich in dezen tijd aangetrokken tot de dictatuur, de sterke vuist, maar tot welk een machtsmis bruik en tyrannie de dictatuur leidt, kan men thans zien in Duitschland, met als ge volg de schandelijke Jodenvervolgingen Spreker wees op de anti-democratische factoren in den Bond voor Nationaal Her stel, die o.a. den volksinvloed wil temperen door de groote massa het stemrecht te ont nemen en betreurde de houding van generaal Snijders, die zich als strooman laat ge bruiken. De vrijs.-democraten keeren zich echter niet alleen, tegen de fascistische groepen, doch ook tegen de revolutionnaire partijen. De communisten zijn consequent en ne men a}s voorbeeld Rusland. Maar de toe stand is daar zoo, dat slechts 2 der be volking aangesloten is bij de sovjets, en en kelen een ontzettende dictatuur uitoefenen over het geheele volk. De toestanden zijn in dat groote land treurig en er dreigt hon- gesnood. Er bestaat niet veel kans dat in ons land de communisten aan de macht zullen ko men. Doch gevaarlijker zijn de soc.-democra- ten, de halfslachtige revolutionnairen. Zeker hebben de vrijz.-democraten meermalen met hen samengewerkt, wanneer het ging verbe teringen te bereiken langs wettelijken weg. In de laatste 40 jaren zijn de sociale toe standen in ons land enorm verbeterd, en langs den weg der ontwikkeling moet hier worden voortgebouwd- Spreker kwam nu tot de jongste gebeur tenissen op de vloot in Indië. De vrijz.-dem. staan op het standpunt dat het gezag moet worden gehandhaafd, anders krijgt men den ondergang van de democratie. Spreker criti- seerde de houding der soc.-dem, die de mui terij niet onvoorwaardelijk afkeuren en hier in schuilt een gevaar voor de gezonde de mocratie. Hierna kwam spreker tot de ontwapening. Ons kleine land geeft voor het moederland en de koloniën nog ongeveer 200 millioenper jaar uit voor bewapening en tegen de groote landen kunnen wij ons toch niet verdedigen. Wij hebben den plicht hier tegen in te gaan. Ook burgerwacht en vrijw. landstorm zijn een gevaar voor dc democratie, want het ge vaar bestaat dat bij een conflict zij zelf naar de macht grijpen, hetgeen men nu ook in Duitschland ziet gebeuren, waar de regee ring gedreven wordt door de S.A.-troepen. Teekenend is dat ook in ons land honder den de burgerwachten verlaten, nu de regee ring het fascisme onvereenigbaav acht met het lid zijn der burgerwachten en landstorm De vrijz.-democraten nemen dus naar beide rijden stelling en spreker toonde ten slotte aan, dat de gezonde democratie en het strij den voor sociale rechtvaardigheid het best is toevertrouwd bij de vrijz.-democraten en hij hoopte dan ook dat vele stemmen zullen worden uitgebracht op de vrijz.-dem lijst. Van de gelegenheid tot gedachtenwisseling werd geen gebruik gemaakt, waarna de voorzitter de vergadering sloot. Ontspanning werkloozen. Daartoe in de gelegenheid gesteld door de C. J. M. V. met medewerking van de mond- harmonicavereeniging „Excelsior", kan de commissie voor ontspanning aan werkloozen haar bezoekers op Woensdag 26 April as. wederom een gezeliigen avond aanbieden, waar opgevoeid zal worden hst tooneelstuk „Toch timmerhout" van Jan Ligthart. Met dezen avond zal tevens het seizoen worden gesloten. Voor bijzonderheden verwijzen wij naar de in dit nummer voorkomende advertentie. Onderscheidingen. Aan den sergeant L. A. van den Bos van de transport-colonne van het Roode Kruis alhier, is de medaille van verdienste in zilver toegekend en aan den korporaal B. Nagte- gaal de medaille in brons, zulks voor de be langrijke diensten door hen aan het Roode Kruis bewezr-n. Demonstratie S.D.AJP. Zooals uit de in dit nummer van ons blad voorkomende advertentie blijkt, belegt de af deeling S.D.A.P. morgenavond een groote verkiezings-meeting in den tuin van de voor malige Willem Ill-kazerne. Op deze meeting, waaraan medewerking wordt verleend door de muriekvereeniging „Excelsior" te Middelburg en de arbeiders zangvereeniging „de Volks stem" zal het Tweede Kamerlid mr. G. van de Berghe uit Amsterdam bet .woord voeren. De meeting zal worden voorafgegaan door een demonstratie door de stad, waaraan o.m. bovengenoemde vereenigingen haar mede werking zullen verleenen. De stoet zal te half zeven in do Paul Kru- gerstraat, nabij de gemeentelijke groente- ez> fruitveiling worden geformeerd. MIDDELBURG. Openstelling post-, telegraaf- en telefoonkantoor. Met ingang van 24 April as. zal het post-, telegraaf- en telefoonkantoor te Middelburg op werkdagen voor den telegraafdienst zijn opengesteld van 7—21 uur. Amanuensis bij de provinciale bibliotheek. Ged. Staten hebben aan den heer J. Hoek stra te Middelburg, op zjjn verzoek, met in gang van 1 October 1933 eervol ontslag ver leend als amanuensis bij de provinciale bi bliotheek aldaar. Vereeniging Ziekenhuisverplegïng op Walcheren. Aan het vierde jaarverslag over het boek jaar 1932 is het volgende ontleend Evenals vorig jaar mag zeker in de eerste plaats weer worden geconstateerd een nog niet verflauwde belangstelling voor onze ver eeniging, zich uitend in een flinken groei van het ledental. Een vooruitgang, wel niet zoo sterk als vorig jaar, maar toch zeker verblijdend te noemen, temeer waar deze vooruitgang voor namelijk het platteland betrof. Ongeacht de talrijke af- en overschrijvin gen is een zuivere winst te boeken van 1636 leden, waarvan er 1150 zijn buiten Middel burg. Alle afdeelingen deelen in dien groei en wanneer men ook dit jaar nog eens het beste beentje voorzet is de tijd niet vèr meer dat de afdeelingen op het platteland geza menlijk hetzelfde percentage hebben als Middelburg. Het contact met de afdeelingen liet niets te wenschen over, terwijl weer als ieder jaar op verschillende dorpen met leden en be langstellenden werd vergaderd, welke ver gaderingen, behalve dat ze de belangstelling in ons werk bü de leden levend houden, ook heel wat ledenwinst brachten. Een woord van dank aan de afdeelings- besturen en de bode's voor hun medewerkng en activiteit mag hier dan ook niet ont breken. 'Naar de 25.000 leden moet voorloopig ons arool zijn, en dit kan heel gemakkelijk als we zien naar den groei dien we achter ons hebben. We zijn in goed 4 jaar verdubbeld en de nu in het voorjaar gevoerde propaganda heeft reeds weer bewezen dat, waar de zaak flink wordt aangepakt, honderdtallen leden te winnen zijn, want we zijn reeds weer, op verschillende dorpen waar vergaderd is, flink vooruitgegaan. De samenstelling van het centraal bestuur onderging een ingrijpende verandering door dat onze voorzitter, mr. Woldringh van der Hoop, ons verliet door zijn benoeming tot fcurgemeestei van Katwijk. Op de jaarver gadering die door hem nog werd geleid, kwam voldoende tot uiting de dankbaarheid van ons allen voor het vele werk door hem vanaf de oprichting in het belang van onze vereeniging verricht, en ook van deze plaats zij hem nog een hartelijk woord van dank gebracht daarvoor, maar niet minder voor de prettige en aangename samenwerking in ons bestuur. Wij zagen onzen voorzitter, die van het begin af met ons de vereeniging had geleid noode heengaan. Gelukkig vonden we jhr. Van Doorn, bur gemeester van Oost- en West-Souburg, be reid zijn plaats in te nemen en de stemming op de jaarvergadering bewees dat ooi: de afdeelingen met volle vertrouwen den voor zittershamer wilden stellen in handen van jhr. Van Doorn. De beide overige aftredende heeren, nl. dr. W. F. Th. van der Bijl en L. Onderdijk wer den op diezelfde vergadering herkozen. De pogingen om te komen tot een provin ciaal verband, vorig jaar ondernomen, zijn niet geslaagd. Daarentegen is als een zeer verblijdend feit te constateeren dat, voor zoover bekend op een na, alle vereenigingen voor Ziekenhuisverpleging in Zeeland in landelijk verband zijn georganiseerd, nl. bij Ce Landelijke Federatie. De vereeniging op Schouwen en Duiveland sluit zich daarbij I Juli aan. Alle deze vereenigingen samen telden op 1 Januari 57.737 leden en waren over heel Zeeland verdeeld. Dit is van zeer veel belang bü overschrijving wederzijds, daar hierdoor de aangesloten leden alle rechten blijven houden wanneer ze verhuizen naar een plaats, waar een dezer vereenigin gen gevestigd is. Wanneer de behoefte daaraan gevoeld 'wordt, zou nu heel gemakkelijk in Het raam der federatie een streekverband kunnen ge vormd worden. De meeste dier vereenigingen zijn echter reeds centraal werkzaam over een geheele streek, dus zal de behoefte daaraan wel niet zoo spoedig naar voren komen. Zooals reeds uit bovenstaande blijkt, bleven we ook in 1932 aangesloten bij de Landelijke Federatie van Vereenigingen voor Ziekenhuisverpleging in Nederland, waar door het mogelijk is onze leden naar talrijke plaatsen in volle rechten over te schrijven. Een, door een zgn. Maatschappij tot Ex ploitatie van Ziekenhuizen tot de gemeen tebesturen op Walcheren gerichte circulaire gaf ons aanleiding, in een uitgebreid schrij ven aan diezelfde gemeentebesturen de aandacht te vestigen op het belangrijke werk onzer vereeniging. Een van de belangrijkste zaken die de volle aandacht van ons bestuur vergde was wel die waarvoor de afdeelingen werden bij eengeroepen tot een buitengewone algemee- ne vergadering op 19 November te Middel burg. Op 20 Augustus gewerd ons bestuur een schrijven van de Vereeniging Ziekenhuisver pleging te Vlissingen, waarin werd medege- deelt dat door de reorganisatie van het zie kenhuiswezen te Vlissingen, en de daarmede gepaard gaande tariefsverhooging van de ziekenhuizen, de lage contributieklassen dier vereeniging moesten vervallen, en dienten gevolge in de toekomst op dezelfde basis zou moeten worden gewerkt als door onze ver eeniging geschiedt, en daardoor het motief vervallen was om voor Vlissingen een afzon derlijke vereeniging te hebben. Het bestuur achtte daarom den tijd geko men aan de leden voor te stellen deze op te heffen en enbloc aan te sluiten bü onze ver eeniging, een en ander op 1 Januari 1933. Gevraagd werd een bespreking met ons bestuur over deze aangelegenheid. Deze be spreking had kort daarop plaats, waarbü overeenstemming werd verkregen over de voorwaarden welke door het bestuur der Vlissingsche vereeniging aan de commissie belast met de reorganisatie van het zieken huiswezen te Vlissingen zouden worden ter kennis gebracht. Op 2 October bereikte ons bestuur een gelükluidend schrijven van de vereeniging „Gel^ke1 PlichtenGelijke Rechten" te Vlis singen, met welks bestuur daarop eveneens een bespreking plaats had en waar dezelfde voorwaarden werden gesteld als was over eengekomen met de andere vereeniging. Op 21 October bereikte ons bestuur een schrijven waaruit bleek, dat het gemeente bestuur van Vlissingen, ingevolge onze be sprekingen met de beide Vlissingsche veree nigingen, bereid bleek aan den raad dier ge meente voor te stellen voor de beide veree nigingen te storten een bedrag van 80 ->ts. per lid, kinderen en niet-betalenden als le den gerekend, verminderd met het bedrag wat aanwezig zou zijn op 1 Januari 1933, en vermeerderd met een bedrag 750 voor rentederving. Dit totale bedrag van 80 ets. per lid zou betaald worden met 1000 per jaar, te beginnen 1 Januari 1933, tot de ge heele som zou zyn afbetaald. Onzerzijds zouden, by collectieve aanslui ting van een of beide vereenigingen, aan alle daarbü aangesloten leden, lid zünde op 1 October 1932, gelijke rechten toegekend worden als aan eigen leden op 1 Januari 1933. Een en ander was neergelegd in een cntwerp-raadsbesluit. In dit stadium werd deze zaak aan het oordeel van een buitengewone vergadering onzer vereeniging onderworpen. Deze vergadering hechtte met overgroot e meerderheid van stemmen hier haar goed keuring aan. Eenigen tüd later werd dit ontwerp-be- sluit, als onderdeel van het geheele reorga nisatieplan ten opzichte van het ziekenhuis wezen te Vlissingen, door den raad der ge meente Vlissingen aangenomen, zoodat hier mede vrijwel vaststond dat de beide te Vlis singen gevestigde vereenigingen rich op 1 Januari zouden oplossen in onze centrale vereeniging voor Walcheren. Op 9 December echter berichtte ons de vereeniging „Gelijke Plichten-Gelijke Rech ten" dat de buitengewone ledenvergadering dier vereeniging besloot tot niet-aansluiting bü nze vereeniging, maar te blijven voort bestaan als zelfstandige vereeniging, en op dienzelfden datum gewerd ons een schrijven van het bestuur der andere Vlissingsche ver eeniging, waarin de mededeeling, dat het bestuursvoorstel, tot ontbinding en aanslui ting bü onze vereeniging, op een ledenver gadering niet het vereischte aantal stemmen kon verwerven, en door het bestuur onze tegemoetkomende houding bij de voorbe sprekingen over deze zaak zeer op prijs werd gesteld. Na ontvangst van deze beide epistels werd door ons bestuur per 28 December het vol gende schrijven gezonden aan het gemeen tebestuur van Vlissingen „Ons bestuur ontving bij schrijven van 9 December jl. van de Vereeniging Zieken huisverpleging te Vlissingen en van de Zie kenkas „Gelijke Plichten—Gelijke Rechten" te Vlissingen bericht dat op de algemeene vergadering dier beide vereenigingen het bestuursvoorstel tot ontbinding van de ver eeniging, en aansluiting der leden enbloc bij onze vereeniging, is verworpen. Ingevolge deze beslissing en art. 3 van de ontwerp-overeenkomst, acht ons bestuur onze vereeniging ontslagen van ,deze overeenkomst er van alle bereidverklaringen daarin vervat, of bü schrijven aan uw college kenbaar ge maakt, waardoor dus wederzyds volkomen vrijheid van handelen is herkregen." Op deze wüze was aan een der belangrijk ste zaken die de aandacht van het bestuur vorderden in 1932, en heel wat werk met zich bracht, een eind gekomen. KOUDEKERKE. Loop der bevolking. Ingekomen: A. Geschiere, E 123, van Bergen op Zoom mej. G. Meines, E 173, van Wübritseradeelmej. M. C. de Koning, D 72 van Oostburg L. A. Tange, D 210, van Rit- them. Vertrokken: C. Meerse, A 159, naar Bodegraven mej. W. den Engelsman, E 191, naar Vlissingen J. H. M. Roijen, E 141, naar Vlissingen C. Broerse, E 206, naar Goes D E. C. Heilbron, A 214, naar Amsterdam. BIOüEKERKE. Een zeldzame gebeurtenis. In deze gemeente dec zich het zeldzame geval voor, dat drie zusters tegebj' in onder trouw werden opgenomen. De jonge paartjes zullen ook allen op 3 Mei a.s. trouwen. BRESKENS Gemeenteraad. Agenda voor de raadsvergadering van 22 April 1933 1. Opening. 2. Notulen. 3. Inge komen stukken. 4. Art. 13 L. O. wet 1920 5. Bouwpolitie. 6. Duiker. 7. Crisis-comité. 8. Einnenvaartschool. 9. Aanlegbelasting. 10. RÜwielpad naar Knocke. 11. Gemeentefonds- belasting. 12. Rondvraag. Voor zoover reeds niet eerder in dit blad de toelichtingen tot deze agendapunten op genomen werden, volgen deze hieronder RÜwielpad naar Knocke Burg. en Weth. stellen voor den gemeente-secretaris in de in te stellen commissie te benoemen. AanlegbelastingVoorgesteld worden ver ordeningen ex-artikel 280 der Gemeentewet. Art. 13 L.O. wet 1920 Burg. en Weth. stellen voor afwyzend te beschikken op 2 verzoeken om vergoeding ingevolge art. 1$ der L.O, wet 1920,

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 1