500 300 25 DONDERDAG 20 APRIL, EERSTE BLAD No. 93 71e Jaargang 1933 Uitgave: firma F. VAN OE VELDE Ir., Walstraat 58-60, Vlissingen. Telei. 10. Postrekening 68287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke feestdagen STADS- EN PROVINC1ENIEUWS VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren ƒ2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels ;1.25; iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel. Kleine advertenties van 1—5 regels 50 ct ledererege meerlOct(max. lOregels). Bij3-maalplaatsing van 1 5regels fl. - .alles tegen vooruitbetaling. De abonné's in 't bezit eenei Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bil verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLIC'TEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit 2 bladen De nieuwe duikboot. Betreffende de gunning van den bouw van de onderzeeboot O 16 aan de werf der N.V. Kon. Maatsch. „de Schelde" alhier, verneemt de anti-rev. „Rotterdammer" nader dat de inschrijving door „de Schelde" iets hooger was dan die van. „Feijenoord", althans wat het marine-project betreft, maar „de Schel de" had daarnaast een eigen ontwerp inge diend met lager prijzen. Ernstig is overwogen om dit project te aan vaarden, doch ten slotte is het Marine-ont werp gekozen. Waarschijnlijk in verband met het feit, dat „Feijenoord* o.m. de kruiser bouwt, is vervolgens besloten cm „de Schel de" de duikboot te laten maken en aan „Fij- enoord" de levering der machines te gunnen. Af deeling Vlissingen C.J.M.V Padvinders. Britannia. Gisterenavond gaf de Padvindersafdeeling der Chr. Jonge Mannenvereeniging haar jaarlijksche uitvoering in het Grand Hotel Britannia. Zooals wij dit reeds vele jaren gewoon zijn, bestond voor deze uitvoering ook ditmaal weer een groote belangstelling, zoodat tegen het uur van aanvang de groote zaal geheel gevuld was. Aan deze uitvoering werd medewerking verleend door het Padvindersorkest derMid- aelburgsche zusterafdeeling, die het muzi kale gedeelte op uitstekende wijze verzorgde. De bijeenkomst werd geopend door den hopman, den heer Luitwieler, die de aanwe zigen welkom heette, in 't bijzonder het be stuur der C.J.M.V., verdere afgevaardigden en niet het minst het padvindersorkest, dat zulk een belangrijk gedeelte voor zijn reke ning neemt. Hierna ging de hopman voor in gebed. Het eerste nummer van het program was het traditioneele Algemeen Saluut, dat met élan werd uitgevoerd en door de aanwezigen met een spontaan applaus werd begroet. Het tweede nummer „Het muzikale kamp" was bestemd voor de welpen, die door de zachte tonen der fluit uit hun slaap gewekt, opgeroepen werden tot hun dagelij ksche be zigheden, die hen niet zwaar vielen, begeleid als ze werden door zang en muziek. De standen, welke nu volgden werden door de medewerkenden vlug uitgevoerd, de op stelling kostte weinig tijd, vooral gezien het feit, dat zij niet gemakkelijk waren. Het laatste nummer voor de pauze was „Die Dorfmusik", een lustige jagersclub, waarbij de geschoten haas en beer op het tconeel verschenen. De muzikale begeleiding was mooi en dit kleurrijke en vroolijke num mer verwierf een dankbaar applaus. Na de pauze werd opgevoerd het tooneel- stuk „Het valsche etiket", waarin wij te zien kregen de ontmaskering van een woekeraar, die onder het masker van een arbeidsbureau slachtoffers trachtte te maken. De verschillende rollen waren in goede handen, er werd vlot gespeeld, en het geheel bezorgde het publiek vele vroolijke momen ten. Het stuk verwierf dankbaar applaus. Tot slot van den avond werd uitgevoerd cie Taptoe, op werkelijk onberispelijke wijze. De verschillende nummers werden op zeer verdienstelijke wijze afgewisseld met muziek van het padvindersorkest, hetwelk bij de aan- zigen de waardeering had die het verdiende. De hopman sloot met een woord van dank en een „tot het volgend jaar" de gezellige bijeenkomst. Alg. Ned. Fascistenbond. De aangekondigde vergadering van boven- genoemden bond kon door gebrek aan be langstelling gisterenavond niet doorgaan. Voor „de Oude Vriendschap", waar deze vergadering gehouden zou worden, hadden zich tegen 8 uur verschillende groepjes per sonen opgesteld, waarvan een tiental de zaal binnenkwamen. Als sprekers voor dezen avond zouden op treden de heer Th. Riel met het onderwerp „Waarom Fascisme", die echter niet ver schenen was, en de heer J. A. Baars, met het onderwerp „Wij en de verkiezingen". Deze kon wegens opgeloopen kwetsuren tij dens een relletje nabij Rotterdam ook niet aanwezig zijn. Als plaatsvervanger was gisterenmiddag in allerijl de heer B. Quispel uit Alblasserdam afgereisd, die met den leider van de afdee- ling Breda, den heer J. H. Bürmann zich per auto naar Vlissingen hadden gespoed. Aangezien noch een ontvangst-comité, noch iemand anders ter begroeting aanwezig was en ook niet verscheen, heeft de heer Bürmann dé vergadering ontbonden en het eenige hier ter stede aangesloten lid betaalde entréegelden terug. Een gratis voorstelling voor de werkloozen. Ter aanvulling van het bericht in ons vo rig nummer, kunnen wij nader mededeelen dat de gratis-voorstelling welke hedenavond voor de werkloozen in het Alhambra-theater wordt gegeven, uitgaat van de mondharmo- nica-vereeniging „Crescendo". Het concert door genoemde vereeniging te geven, zal wor den afgewisseld door een paar kleine filmpjes. F. P. 1 antwoordt niet. In het Alhambra-theater wordt van mor gen tot en met Donderdag 27 April vertoond de film „F. P. 1 antwortet nicht". Deze film behoort tot een der allerbeste van den laatsten tijd en heeft dan ook een unaniem gunstige pers. Het „Algem. Handelsblad" schrijft Een toekomstbeeld, een opeenstapeling van toekomstbeelden, een fata morgana voor in genieurs, een nachtmerrie voor stervelingen die liever ademhalen in een Alpenwei, in een dennenbosch, op een golflinks, dan in de we reld van beton, staal, glas en aluminium, die in het nabij verschiet ligt. Een stoute forse he film met dat al, door Karl Hartl - wat die op den voorgrond is gekomen geregisseerd met den stoeren greep van een meester, en met de fantasie van een droomer. Uit de „Maasbode" De voor niets terugdeinzende moderne techniek heeft heel wat Jules Verne-achtige, schijnbaar dwaze fantasieën in nuchtere wer kelijkheid omgezet. Wij bezitten reeds de door hem voorspelde onderzeeeërs, luchtschepen, tanks enz. Het drijvende kunstmatige eiland is er echter nog nietmaar thans hebben de knappe technici der Ufa ook dit probleem zóó bereikbaar voor ons op het filmdoek ge- tooverd, dat de vele moeilijkheden welke er aan verbonden zijn als het ware worden weg gevaagd en wij vergeten dat het voorloopig nog een fihr-faïitasie is. Het construeeren van de „Flugplatz 1" is een knap staaltje van technisch kunnen. Wij zien de vliegtuigen rustig dalen op dit kunst matige rustpunt, midden in de route Europa Amerika, dat imponeert door zijn afme tingen en opzet. Op en om deze F. P. 1, de geruchtmakende uitvinding van den inge nieur-vlieger Droste, speelt zich het dra ma af. De „N. Rott. Crt." schrijft Karl Hartl, die met vroeger verdienstelijk werk reeds de aandacht heeft getrokken, heeft met bovenstaande film een werk gele verd, waarin hij met eerlijke en onverbloem de middelen tegemoet komt aan de verbeel ding van de groote massa. Wij danken daar aan een film, die zonder op eenig gebied nieuwe wegen te betreden, schier overal mee sleept. Met „F. P. l antwortet nicht" heeft de Ufa weliswaar géén militaristische film ge maakt, maar ze bewijst ermee, dat men het publiek heel goed onderwijs in heldenmoed en aanverwante eigenschappen kan geven, zonder daarbij een uniform-parade te hou den. De Ufa propageert op haè,r manier de bewapeningseischen van haar chef Hugen- berg, door ons achtereenvolgens in geestdrift te brengen voor het leger, de zeemacht, de luchtvaart en de onderzeeboot. Dezen keer was dus de luchtvaart aan de beurt en daar een vlieger uit den aard der zaak een „kerel" is, leert de Ufa ons bij deze gelegenheid eens precies, wat een „kerel" nu eigenlijk is. Dat de rol van den „kerel" gespeeld wordt door Hans Albcrs, zegt eigenlijk alles. „Het Vaderland" F. P. 1 is een kunstmatig eiland ln den oceaan, op het snijpunt van vier werelddes- len, bedoeld als vlieghaven voor transatlan tische vluchten. Men weet, dat zulke eilanden ernstig overwogen worden, dat zich een groot consortium reeds heeft gevormd en dat dus het scenario, dat zulk een eiland tot onder werp kiest, geenszins op onmogelijke hersen schimmen bouwt, maar op een mogelijk in de nabije toekomst te verwachten werkelijkheid. Met de keus van :ulk een onderwerp had men tegelijkertijd ook een dramatisch con flict bij de hand. Immerszulk een eiland is iets zeer kunstmatigs, het is de techniek ten top gevoerd. Men zet daar minstens hon derd mannen bijeen, waarbij dus de mogelijk heden van een of ander heftig gebeuren voor het grijpen liggen. Mag men de Ufa het verwijt maken, dat zij niet zou hebben beseft welk een prachtige filmstof zij in handen had Neen. Natuurlijk heeft zij dat wèl begrepen, zijn het andere oorzaken, waardoor zij hem heeft verspild. Verspild.inderdaad. Het zeer vele goe de, dat deze film bezit, bewijst te duidelijker, dat hier de gelegenheid verzuimd is, een filmwerk te scheppen, zóó grootsch en geweL dig, als nog niet geboden werd. Uit de „Nieuwe Courant" „F. P. l antwortet nicht" is zonder twijfel een heel belangrijk filmwerk. Het voert ons naar een "kunstmatig eiland, zóoals men in derdaad op den Oceaan ten behoeve der transatlantische vluchten wil stichten. Dat het wel en het wee van zulk een kunstmatig eiland, zulk een toppunt der techniek afhan kelijk kan zijn van allerlei onvermoede in vloeden, is duidelijk. En stellig zou de film sterker hebben gestaan, als zij niet een in vloed van buitenaf (een heel geheimzinnig comité, waarvan we verder niets hooren) had gekozen als oorzaak van allerlei rampen, maar een conflict, dat uit het bestaan van dit eiland zélf logisch was voortgevloeid. „De Tijd" schrijft Na den grooten oorlog, welken kapitein Droste als vlieger meemaakte, heeft hij een groot plan gemaakt, midden in den oceaan een kunstmatig eiland aan te leggen, de F.P. 1 dat als rustplaats moet dienen voor de vliegtuigen, welke het verkeer tusschea vier werelddcelen moeten onderhouden. De plannen berusten in het archief van de Len- nartzwerf, doch verder komen zij niet. Ellis- sen, een vriend van Droste, weet op een zeer origineele manier de plannen voor de F.P. 1 onder de aandacht te brengen, waarvan het gevolg is, dat zij worden uitgevoerd. Claire Lennartz is niet onverschillig voor de atten ties van Ellissen. Als zij samen zullen gaan soupeeren, krijgt Elissen opdracht voor een non-stop-vlucht rond de wereld. Hij vergeet zijn beminnel'jk gezelschap en start onmid dellijk naar Berlijn. Inmiddels wordt er rus teloos gewerkt aan de F.P. l waarvoor Claire een groote belangstelling heeft. Die belang stelling gaat allengs meer uit naar den on dernemer Droste en als de F.P. 1 ter bestem der plaatse is aangekomen, komt het bijna tot een radiografische liefdesverklaring tusschen Claire en Droste. Op het beslissende moment wordt de verbinding verbroken enver schijnt Ellissen voor Claire. Zijn hart had geen rust en hij gaf zijn non-stop-vlucht op om naar Claire terug te keeren, die echter van gevoelens is veranderd. Er spelen zich rond de F.P. 1 rare dingen af. Geheime machten trachten het geniale werk te vernietigen. Concert Ons Genoegen.- De harmonie „Ons Genoegen", directeur heer C. G. Govaarts, geeft Maandag 24 April, des avonds 8 uur, een concert in de kiosk in het Bellamypark. Programma: 1.c. Oud Wilhelmus. b. „Merck tog hoe sterek" A. Valerius 2. „Marche Lorraine"L. Ganne 3. Ouverture „Poête et Paysan" F. Suppé 4. „Toujours ou Jemais", suite de valse, E. Waldteufel 5. „Suite Oriëntale" Fr. Popy 1. Les Bayadères, 2. Au Bord du Gange, 4. Les almeés, 4. Patrouille. Pauze. 6. „La Reine Tragique", ouverture, Fr. Popy 7. „Op Marsch", marschpotpourri, W. Ciere 8. „Ernst en Luim", fantaisie-potpourri, arr. C.G. Govaarts 9. Finale. Het nieuws van den dag in beeld. Foto's in onze Tijdinghal. Dinsdag jl. werd de nieuwe burgemeester van Kampen, mr. L. K. Okma, als zoodanig geïnstalleerd. De nieuwe burgemeester met zijn echtgenoote op het balcon van het stad huis. De feestelijke bijeenkomst in de Rid derzaal te 's-Gravenhage van de Centrale Vereeniging van Openbare Leeszalen en Bibliotheken ter gelegenheid van haar 25- jarig bestaan. De voorbereidende werk zaamheden voor de groote bloemententoon stelling te Rotterdam. Huldiging van den biljarter Robijn in het clublokaal van „Kras" in de Nieuwe Karseboom te Amsterdam, De groote schoonmaak van het Koninklijk Paleis op den Dam te Amsterdam. Voor jaarsvreugde in Artis. De Leidsche stu denten trainen voor de a.s. varsity. De Haagsche studentenvereeniging zal binnen kort een eigen socief3it openen. Zij vinden het economisch om hun nieuwe gebouw zelf schoon te maken. Het nieuwe kantoor van de Hollandsche Bank voor West-Indië te Caracas (Venezulea). MIDDELBURG. De omzetbelasting. De commissie voor de handelsbelangen uit de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuwsche Eilanden heeft ook haar meening over het ontwerp omzetbelasting kenbaar gemaakt. De commissie gevoelt ook de bezwaren aan een omzetbelasting verbon den. Een tweetal leden meent zich wel met het voorstel van het bureau te kunnen ver eenigen. Een tweetal andere leden meent, dat de wet tot groote onbillijkheden zal aanlei ding- geven. In het bijzonder treft het de be voorrechting van de coöperaties. Moet b.v. bij levering van bieten aan een speculatieve fabriek 1 worden betaald en bij levering aan een coöperatieve fabriek niet? Het ze geltjes plakken komt ook deze leden zeer onpractisch voor. Zij meenen, dat de Kamer de zaak nog eens goed onder het oog moet zien cn het niet bij een vaag protest moet laten. Het vijfde lid durft, waar het ontwerp hem niet in alle opzichten duidelijk is, geen oordeel uit te spreken over de wijze van uit voering, doch is wel van meening dat, hoe de inning van de belasting ook geschieden moge, de handel deze kosten niet zal kunnen ver halen op zijn afnemers en waar de meeste zaken thans reeds zonder of althans zonder voldoende winst werken, door deze belas ting nog meerdere bedrijven zullen moeten staken en hun personeel ontslaan. Bedrjjven, die, gedeeltelijk ook ten behoeve van hun personeel de zaken aanhouden, zullen in de omzetbelasting den druppel zien, die de em mers doet overloopen en ook hunne zaken sluiten. Het lijkt wel of men door de omzet- KoioSt*n«r e°n boete wil heffen van hen, die ondanks de vele moeilijkheden volhouden cn een premie verleenen aan hen, die niets doen en werkeloos toezien. Een onderscheiding. Aan den heer J. N. F. Niesthoven, sergeant bij de Transportcolonne van het Roode Kruis te Middelburg, is de medaille van verdienste in zilver toegekend. OOST- EN WEST-SOUBURG De winkelweek. Naar ons ïedegedeeld wordt zal de win kelweek te Souburg a.s. Vrijdag 21 April geopend worden door hahr eere-vorzitter, burgemeester jhr. H. A. van Doorn. Volgens de winkelweekgids „Nemidso* wordt door 39 winkeliers hieraan deelgeno men. Verschillende attracties worden dage lijks ingelascht, zooals muziek-, zang-, bios coop-, gymnastickuitvoering, enz. Door Burg. en Weth. is vergunning ver leend tot het openhouden van de winkels tot 10 uur en des Zaterdags tot 11 uur. De PZEM zal voor een schitterende ver lichting zorg drageno.m. zal de molen 'worden belicht. Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij naar de winkelweekgids van „Nemidso" cn naar de dagelijks voorkomende advertenties in ons blad. De ingezetenen worden verzocht a.s. Za terdag hun blijk van medeleven te geven door de vlag uit te steken en de gemeen ce alzoo een feestelijk aanzien te geven. Pluimvee- en konijnententoonstelling. Zaterdagmiddag 6 uur opende de heer J. Montfoort, voorzitter der pluimvee- en konij- nenvereeniging „Samenwerking bevordert welvaart" te Souburg in café „de Zwaan" de 10e tentoonstelling dezer vereeniging. Sp1* bracht dank aan allen die deze tentoonstel ling mogelijk hadden gemaakt, zoomede aan hen, die zoovele schitterende prijzen hadden beschikbaar gesteld. Verder deelde de heer Montfoort mede, hoe het een ernstig punt van overweging heeft uitgemaakt of een ten toonstelling gehouden zou worden, gezien vooral de tijdsomstandigheden op pluimvee- gebied. Het verheugde hem echter er toch toe overgegaan te zijn. Immers, in aanmerking genomen het aantal inzendingen, dat iecs meer is dan verleden jaar, stemt dit tot tevre denheid en wat de kwaliteit betreft, deze was over het algemeen zeer goed, wat door de keurmeesters verzekerd werd. Hierna noodig. de spr. de aanwezigen uit tot het bezich tigen der dieren. De prijzen werden als volgt behaald Hoenders: Enkele klasse hanen Witte leghorn, oud, le pr. L. Dijkstra, Capelle, 2e pr. J. Montfoort, Souburg, 3e pr. J. Stroo, Souburg idem jong le pr. J. Montfoort, 2e. pr. R. de Lang, Souburg, 3e pr. W. Melis, Souburg patrijs leghorns, jong 2e pr. L. Dijkstra zwarte leghorns, jong 2e pr. S. Janse, Nieuw- en St. Joosland Duckwin leghorns 2e pr. J. MontfoortHamburgers le en 2e pr. M. van de Sande Lips, Bredaandere niet ge noemde rassen le pr. M. van de Sande Lips, 2e pr. C. Hoogesteger, Souburg Middelzware rassen hanen Wyandotte wit, jong le pr M. L. Gouda, AndelstWyandotte, andere kleur le pr. L. Dijkstra, 2e pr. W. Siepman, Goes Barnevelders 3e pr." J. Stroo, Sou burg Rhode Island Red, oudle pr. J. MontfoortSussex 2e pr. J. MontfoortMi norca le pr. J. Stroo, 3e pr. J. Montfoort andere niet genoemde rassen ie pr. A. J. Hofman; zware rassen hanen Orpingtons le pr. S. Oudhuizen, Haarlem, 2e cn 3e pr. L. Dijkstraenkele klasse hennenWitte leg horns, oud le pr. J. Montfoort, e.v, J. Stroo z.e.v. R. de Lang idem jong 2e pr. L. Dijk stra, z.e.v. J. Stroo, z.e.v. W. Melis, le pr. J Montfoort, 3e pr. B. Hoogesteger Patrijs leghorns, oud le pr. L. Dijkstra, 2e pr. C Hoogesteger, z.e.v. J. Strooidem jong2e pr. L. DijkstraZwarte leghorns2e pr. E. Hoogesteger Duckwin leghorns beker, le en 2e pr. J. Montfoortandere niet genoem de rassenle, 2e en 3e pr. C. Hoogesteger middelzware rassen hennen Wyandotte, an dere kleur le en twee 2e pr. W. Siepman Barnevelders le pr. S. Oudhuizen, 3e pr. J. Stroo, z.e.v. S. Oudhuizen, 2 e.v. R. de Lang Rhode Island, jong le pr. J. Montfoort Sussex, oud 2e pr. J. MontfoortWelsum- mers, oudle pr. S. Oudhuizen Minorca le pr. J. Stroo, z.e.v. J. Montfoortoude ras sen hennen Orpingtonsle en 2e pr. L. Dijkstra trio hoenders lichte rassen Ham burgers le pr. J. Montfoort, 2e pr. L. Dijk stra, le pr. J. Koole, Souburg haren en hen nen krielen Hollandsche patrijs, hen le pr. J. J. Antheunisse. Middelburg, 2e pr. C. Hoo gesteger Wit Java, haan ?e pr. F. Bak, Souburg Koekoek Plymouth Rocks, haan 2e pr. J. Simpelaar, Middelburg idem hen le pr. «T. SimpelaarPatrijs Wyandotte, haan le pr. W. Verlinde, Vlissingen idem hen 2e pr. W. Verlinde andere niet ge noemde rassen krielen, haan le pr. M. van de Sande Lipsidem hen 2e pr. C. Hooge- rteger, z.e.v. J. Simpelaar. K o n ij n e n Groote rassen Vlaamsche reus haaskleur, ram, jong le pr. Jac. Wisse, Aagtekerke, 3e pr. A. J. Masseille, Schoondijkeidem voed ster, jong3e pr. C. Hoogestegeridem wit, ram, jong le pr. P. de Jonge, Hoek, 2e pr. L. Duvekot, Souburg. 3e pr. J. Krane, Zuid- zande idem voedster, jong beker en le pr. P. Allemekinders KamperlandFransche hangoor, ram, jengle pr. P. S. Hoekstra, Haren Fransche hangoor, voedster, jong N. C. But, Souburg midden rassen blauwe Weener, ram, oud le pr. A. P. Dingemanse, St. Laurens idem jong le pr. M. L. Butler, Axelidem voedster, jong 2e pr. A. Butler, 3e pr. M. L. .butler Weeners andere kleur, ram, oud le pr. W. Smit, Deventer, 2e pr. A. Butler idem jong le pr. Jac. Wisse groot Chincilla, ram, oud le pr. A. C. Kokelaar. Vlissingen idem jong 2e pr. C. de Zee, Leeuwardenidem voedster, jong 3e pr. W. Terwoert, KoudekerkeJapanners, ram. oud le pr. A. P. Dingemanse Belgisch haaskonijn, ram, oud beker en le pr. L. J Mollet, Hoofdplaatidem jong le pr. O. van Aert, HoofdplaatPapillons, ram, oud le pr. J. Huizinga, Leeuwarden idem jongle pr. J. Huizinga idem voedster, oud le pr. J. Huizinga idem jong le pr. J. Huizinga Ned. Havanna, ram, oud le pr. mej. F. v. d. Bosch, GoesAlaska, voedster, oud le pr mej^F. v. d. Bosch Gouwenaar, ram, jong le pr. P. C. Janse, Middelburg Champagne zilver, ram, jong le pr. F. Bak kleine ras sen zwart, ram, jong le pr. P. M. Boogert, Ameide idem voedster, oud 2e pr. L. Dijk stra andere kleur, ram, oud le pr. A. J. Hofman, Hervelt, 3e pr. P. M. Boogert, 2e pr. B. F. Visser, Deventer, 2e pr. D. Louwers, IJzendijke, le en 2e pr. B. F. de Visseran dere kleur, voedster, jong 2e pr. W. Verlin de grijs zilver konijn, ram, jong le pr. P. J. den Hollander, Middelburgbruin, ram, jong 2e pr, J. F. But, le pr. J. de Voogt, Oostburg Blac bleu Havanna and Than, ram, oud le pr. B. B. Span, Leeuwarden idem ram, jong le pr. B. B. Span, 2e pr. L. Dijkstra idem voedster, oud 2e pr. B. B. Span idem jongie pr. B. B. Span Klem Chincilla, ram, oud le pr. M. J. de Jonge, idem voedster, jong 2e pr. P. C. Janse niet genoemde rassen, ram, oud le pr. F. A. de Doelder, Ter Neuzen Pool, ram, jong 2e pr. P. M. Boogertidem voedster, oud le pr. J. de Voogd, Souburg voedster met jongen groote rassen: le pr. Jac. Wisse, 3e pr. L. Duvekot, Souburg midden rassen le pr. J. Montfoortkleine rassen beker en le pr. A. P. Dingemanse, St. Laurens. 2e pr. A. v. d. Luijster, Zuidzande, 3e pr. A. de Bree, Vlis singen nesten met jongen groote rassen le pr. N. C. But, 2e pr. W. Bosschaartmid den rassen le pr. J. Montfoortkleine ras sen le pr. W. Verlinde, 2e pr. B. B. -Span. RITTHEM Emmabloem-coliecte. De opbrengst van den verkoop van het Emmabloempje was 13.80. Dit bedrag is hooger dan verleden jaar. GOES. Willem de Zwijger-herdenking. Ook Goes heeft een avond gewijd aan de herdenking van Prins Willem van Oranje, den Vader des Vaderlands. De Oranje-ver- eeniging, van wie daartoe het initiatief is uitgegaan, meende dat zulk een herdenking het best tot haar recht kwam in de impo sante Groote Kerk. De kerkvoogdij stelde het kerkgebouw voor dit doel gaarn*» ter beschik king en zoo waren gisteravond zeer velen bij eengekomen om door woord, zang en orgel spel bepaald te worden bij het vele, wat Ne-

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 1