Courant TWEEDE BLAD GEMEENTEBESTUUR ONS WEEKPRAATJE FEUILLETON DE BEKER VAN KONINGIN ELIZABETH. BINNENLAND SPORT Kies Keurig Kleurige Kies Kamlaten! PSIÖ van Woensdag 19 April 1933. No. 92. DEN HELDER. SCHIETOEFENINGEN. De Burgemeester van Vlissingen maakt aan zeevarenden bekend, dat op 20, 21, 22 en zoonooalg op 24, 25, 26, 27 en 28 April zal worden geschoten met geschut te Den Hel der, uit batterij Helsdiep opgesteld ten Zui den van het fort Kijkduin. De schietoefening zal te 9.30 uur aanvangen. Op of nabij de batterij, vanwaar wordt geschoten, zal van eén uur vóór den aanvang tot het einde der schietoefening een roode vlag geheschen zijn. De sector, waarin geschoten wordt, ligt tusschen de peilingen 40° tot 80° van het fort Kijkduin, tot op een afstand van 16 KM. uit de kust. Zeevarenden wordt verzocht zich niet onnoodig long in bovenbedoelden sector op te houden. Vlissingen, 19 April 1933. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. We hebben laatst gelezen, hoe elders in een dagblad een m .werker den goedmoedigen raad gaf aan fiimartisten om het maken van tournée's, met het doel om zich aan het pu bliek voor te stellen, maar liever te staken, omdat die persoonlijke kennismaking bijna altijd tot een hevige desillusie aan de zijde van het publiek leidt. Filmsterren, zooals die van het doek af via de geretoucheerde film foto's worden gekend, plegen ioor het bios coop-bezoekend publiek geadoreerd te wor den, om niet te zeggenverafgood. De foto techniek staat hoog genoeg om van eiken baarlijken duivel een schoonen engel te ma ken, op een plóótje tenminste. Het moet dus nog minder moeite kosten om een knappe filmjuffer op de gevoelige plaat te doen stra len van lieflijkheid en andere deugden. Om dat effect te bereiken echter, zijn poeder en kleurseltjes, bijgeteekende wenkbrauwen en andere hulpmiddelen noodig, welke niets on stoffelijks aan zich hebben en dus zichtbaar zijn, wanneer de draagster er van, die we an ders slechts via lenzen en belichtingsappara ten te aanschouwen krijgen, zich rechtstreeks aan ons vertoont. Zoo'n kennismaking valt altijd tegen en geen nieuwe films kunnen ons de oude droomen van schoonheid meer her geven. Een ideaal stelt ons gewoonlijk temeer te leur, naarmate we het dichter hebben bena derd. Zoo is dezer dagen ook heel wat poli tieke hoogspanning verbroken door het feit, dat een aantal Kamer-candidaten voor de microfoon zijn opgetreden. Dat heeft het aanzien van de politiek, van de democratie, van het parlementaire stelsel en nog veel meer, weer danig omlaag gehaald. We hebben kennissen, die ons altijd vervolgd hebben met hun zwanzerij over hun politieke relaties. Een hunner ontmoetten we dezer dagen en toen vroegen we zoo langs onzen neus weg „Zeg, was dat nou iemand van dezelfde X- partij, door welke Je oom candidaat gesteld is, die toen voor de microfoon is opgetreden De man ontkende heftigzijn oom was can didaat voor de IJ-party. We hebben de of- ficleele lijst er nog eens op nagezien, maar oom is wel degelijk door de X-partij naar voren gebracht. Een andere kennis had een zwager, die candidaat was, maar sedert we dien via den luidspreker konden beluisteren, ontkent onze vriend elke familierelatie met hem. We voorzien tegen de volgende verkiezin gen de indiening van nog veel meer lijsten, dan thans het geval is. Velen hebben zich tot nog toe laten weerhouden van een candidaat- Naar het Engelsch van FERGUS HUME. 40) HOOFDSTUK XIV. Een nieuw gezichtspunt. Richard Gould kwam dien avond in een buitengewoon slecht humeur thuis. Hij had Rose en Susan gesproken met het resultaat, dat de belde vrouwen hem de ooren van het hoofd hadden geschreeuwd. De kwaadsappige tante had Rose verweten, dat ze brieven van een heer uit Londen ontving en Rose had de beschuldiging verontwaardigd en met veel stemverheffing van zich geworpen door te verklaren, dat de brieven in kwestie heele- maal niet van een heer afkomstig waren, maar van een Londensche vriendin van haar tante in Derbyshire, welke vriendin bereid was haar in huis te nemen, totdat ze ging trouwen. „En ik vind, dat het het beste is voor Rose om maar te gaan", zei Gould op be slisten toon tegen zijn neef, toen hy dezen na het diner het relaas deed van zijn bezoek aan het huisje van juffrouw Tollhurst. „Su san is een akelig wijf en maakt dat arme kind het leven méér dan zuur met haar ge treiter." „Voor zoover ik Rose kan beoordeelen, is se best in staat om op zichzelf te passen stelling, omdat ze zoo bescheiden waren, zoo weinig dunk hadden van zichzelf of zoo'n groeten dunk van de bekwaamheid onzer par lementariërs. Nu ze echter het ritsje verte genwoordigers onzer 53 politieke partijen hebben kunnen beluisteren, nu dürven ze wel We zijn er intusschen van overtuigd, dat er onder de candidaten, welke voor de radio optraden, verscheidene zijn, die een groote toekomst tegemoet gaan, omdat hun talenten nu duidelijk zijn gebleken. Er zijn een paar zeer bruikbare humoristen onder hen en ook een paar goede clowns. Een lijkt er ons ge knipt voor, om met scheermesjes de Neder- landsche markten te bezoeken. Er is gelachen en gehuild. Ja, gehuild óók. Door menschen, die het ernstig namen met de politiek. Zijn dót nu tegenwoordig de lie den, zoo hebben ze zich afgevraagd, die zich bekwaam en geroepen achten om ons volk t8 besturen We mogen niet generaliseeren. Er zijn natuurlijk zeer bekwame menschen gecandideerd geworden en we hebben voor de microfoon van die oude politieke rotten be luisterd, met wier zienswijze men het al niet eens moge zijn, maai voor wier overtuiging men toch respect kan hebben en wier han digheid men kan bewonderen. Maar en hier denken we meer in het bijzonder aan sommige vertegenwoordigers van nieuwbak ken politieke „formaties" er schamen zich tegenwoordig zelfs geen menschen, die zeer klaarblijkelijk aan de meest elementaire ont wikkeling nog een belangrijk tekort hebben en die niet in staat zijn om zich beschaafd, of zelfs maar begrijpelijk voor anderen uit te drukken om zich als candidaat op te werpen en dan met veel pathos een beroep op de kiezers te doen ter verkrijging van dezer „steun en recommandatie". Het Kamerlidmaatschap is verlaagd tot een ordinair „emploi", ten behoeve waarvan on natuurlijke „geestelijke stroomingen" in het leven worden geroepen of maatschappelijke euvelen worden uitgebuit. De democratie «n het parlementaire stelsel dreigen ten onder te gaan aan de misvorming van het politieke leven door politieke vrijbuiters en kleine dwergpartijtjes. Het ontstaan en groeien van nieuwe geestelijke stroomingen mag niet worden belet of tegengegaan, maar zulke nieuwe bewegingen kunnen ook buiten ver kiezingstijd worden geboren en buiten het parlement tot ontwikkeling komen. In het parlement zelve behoorde geen plaats voor nieuwe politieke groepen te kunren wezen, zoolang die niet in staat waren om er een behoorlijke fractie te vormen. Voor ons staat vast, dat nimmer ee^ enkeling in de Kamer zijn hooge ambt zoodanig kan vervullen als vap hem mag worden verlangd. Daartoe zijn de onderwerpen, waarover hij moet heioen beslissen, van te uiteenloooenden aard. Be hoorlijk parlementair werk kan slechts wor den gedaan door fracties, welker leden zich in verschillende richting hebben gespeciali seerd. Eerste Kamer. In de gisterenavond gehouden vergadering deelde de voorzitter mede, dat de centrale af- deeling heeft besloten, verscheidene punten onmiddellijk na de openbare /ergadering in de afdeelingen te doen onderzoeken. Aan de orde was de stemming over het ontwerp van wet. houdendê tijdelijke voorzie ning met betrekking tot het ter beschikking van de regeering stellen van personen, bij wie tijdens het begaan van een strafbaar feit ge brekkige ontwikkeling of ziekelijke storing der geestvermogens bestond. De Kamer keurt het wetsontwerp goed met 26 tegen 13 stemmen. Tegen de sociaaL en vrijzinnig-democraten. De fascistenleider Baars by een vechtpartij gewond. Gisterenavond heeft de Alg. Ned. Fascis- tenbond. een prepagandavergadering in Con cordia te Breda gehouden. Sprekers zouden zijn de heer J. Cobben en de heer J. Baars. Na de lezing van den heer Cobben over de mocratie of fascisme volgde een pauze, daar antwoordde Fanshaw scherp. „Heeft ze je die brieven laten zien, Ricky „Neen", klonk het somber. „Ze zei, dat ze, als ik haar niet volkomen vertrouwde, niet met me wilde trouwen en ze liet doorsche meren dat Thomas haar nog altijd heel graag wilde hebben, ondanks alles, wat er gebeurd is." „Dan zou ik haar maar kalm met hem laten trouwen, Ricky", adviseerde Lionel droog. „Roce ls niet van jouw stand, dat heb ik je al honderd keer aan het verstand trachten te brengen, en dat geeft op den duur toch aanleiding tot ellende, al wil je dat nu niet onder de oogen zien. Bovendien is er van den kant van de Carr's krankzin nigheid in de familie, tenminste volgens Susan Tollhurst, cn dat is ook een factor, om rekening mede te houden. En naar wat ik van haar gezien heb, is ze een humeurige, lastige, kleine kat, bij wie je je plezier óp zult kunnen." „Ik trouw met Rose en daarmee uit" hield Riclcy koppig vol. „Nu ze geld heeft, is er niets meer, dat me weerhoudt." „Ahes bij elkaar duizend pond en die heb je nog niet eens in handen „Dat is een mooi bedrag om het een of ander mee te beginnen", was het norschs antwoord. „De oude Tollhurst heeft zijn overgespaard geld en de opbrengst van de bezittingen van zijn vrouw bij de bank in Tarhaven gestort, dus er behoeven niet eerst effecten of vaste goederen verkocht te wor den. Trill heeft me beloofd, dat hij de zaak zoo vlug als het kan zal afwikkelen en hij is bcie'd om in afwachting daarvan Rose vast. de heer Baars nog niet was gearriveerd. Om de pauze te vullen las de heer Cobben voor uit de brochure Vragen en antwoorden over het Nederlandsche fascisme. Hem werd dit echter vrijwel onmogelijk gemaakt door een fel tumult in de zaal en door uitroepen als „Wij willen geen voorlezing, wij willen spre kers". Toen klonk plotseling de internationa le, maar direct hierop werd het Wilhelmus ingezet, zoodat de verwarring nu wel haar toppunt bereikte. De voorzitter deelde hierop mede, dat de heer Baars op weg van Den Haag naar Bre da, even voorbij Rotterdam, door communis ten was aangehouden. Men was toen slaags geraakt, waarbij de heer Baars zoodanig aan het hoofd was gewond, dat h.j een hersen schudding heeft opgeloopen en hij dus ge- ruimen tijd rust moet nemen. Bij naar aanleiding van het bovenstaande bericht uit Breda gedane navraag vernamen we bij het secretariaat van den A.N.F.B., dat de heer Baars niet in een ziekenhuis, doch ten huize van goede bekenden te Rotterdam is opgenomen. Hij heeft een hersenschudding opgeloopen en zal dus wel geruimen tijd rust moeten houden. Gewoonlijk reist de heer Baars in gezelschap, doch ditmaal was hij alleen op weg gegaan. Op het fascistisch se cretariaat was men, ncgal onder den indruk van het gebeurde. De rijksmiddelen. Overzicht van de opbrengst der rijksmidde len over de maand Maart, in vergelijking met de overeenkomstige periode van het vorige jaar. 1933 ..1932 Grondbelasting 496.539 458.925 Personeele belasting - 1.868 Inkomstenbelasting - 5.913.392 - 7.064.793 Vermogensbelasting - 1.027.840 - 1.194.463 Div.- en tant.bel. - 309.136 - 572.946 Invoerrechten - 5.332.262 - 6.151.103 Opc. op invoerrechten - 2.075.048 Statistiekrecht - 163.362 - 181.641 Accijns op zout - 179.743 - 227.654 geslacht - 503.810 - 614.951 Wijn - 300.815 - 477.902 gedistill. - 2.788.255 - 3.006.118 bier - 1.059.578 - 865.066 Opc. o. acc. op bier - 20.836 Accijns op Suiker - 4.075.249 - 4.362.483 Opc. o. acc. op suiker - 826.890 Accijns op tabak - 1.846.820 - 2.501.373 Goud en zilver - 54.218 - 62.371 Zegelrechten - 828.365 - 1.644.238 Registratierechten - 969.728 - 1.081.183 Successierechten - 2.821.049 - 3.295.693 Domeinen enz. - 703.559 - 652.174 Staatsloterij - 31.082 - 10.459 Loodsgelden - 326.318 - 295.036 Totaal ƒ32.653.905 ƒ34.702.447 De inkomsten ten bate van het Leenings- fonds 1914 bedroegen over Maart 1933 ƒ4.559.812.05 tegel*, ƒ4.698.710 over Maart 1932. De inkomsten ten bate van het Gemeen tefonds bedroegen over Maart 1933 ƒ6.835.103.11 tegen ƒ7.517.193 over Maart 1932. Federatie van Arbeiders Esperantisten. Het 18e ccngres der Federatie van Arbei ders Esperantisten in het gebied van de Ne derlandsche taal werd cp de beide Paasch- dagen te Amsterdam gehouden. Vertegen woordigd waren 60 afdeelingen. Het congres werd bezocht door ruim 500 leden. De voorzitter memoreerde in zijn openings woord d© werkzaamheden der Federatie. Het aantal leden in de afdeelingen groeide met 600 leden het aantal afdeelingen met 15 Een examen-comité werd gesticht. De pro vinciale districten werden volgens ccngresbe- sluit opgericht en de federatieraad geïnstal leerd. Een eigen persdienst is in werking ge steld. Vermeldingswaardig zijn de eigen uit gaven van een esperanto-leerboek, waarvan reeds 3000 exemplaren werden verkochteen studieboek voor gevorderden een geschied kundig boekje over de esperanto-beweging en de uitgave van een speciaal l Mei-nummer van het orgaan der federatie. Breedvoerig werden de voorstellen betref fende de internationale organisatie bespro vijfhonderd pond uit te betalen. Daarom lykt het mij de beste oplossing, dat Rose zoolang naar die vriendin van haar tante in Londen gaatdan kunnen we over een paar weken trouwen. Ik ga morgen al naar Lon den Rose kan met een week ook komen, tenminste ais Susan haar in dien tijd niet doodgetreiterd heeft", voegde de jongeman er grimmig bij. „Dan trouwen we uit het huis van juffrouw Quail." „Juffrouw Quail viel Lionel hem op vragenden toon in de rede. „Zoo heet die vriendin van Rose's tante in Derbyshire", legde Gould ongeduldig uit. „En als we getrouwd zijn, gaan we weg, waarschijnlijk naar Canada, maar in elk geval een heel eind uit de buurt, zoodat je geen last meer van me zult hebben." „Och", zei de jonker schouderophalend, „je bent je eigen baas en wat my betreft, kan je je gang gaan, ofschoon ik je keuze niet bepaald bewonder. Ik heb voor je ge daan, wat ik kon en nu je je reputatie in Hurton zoo grondig bedorven hebt, is het ook maar beter, dat je hier vandaan gaat." „Het is Susan, die mijn reputatie bedorven heeft", klonk het norsch. „Aan hóór lasterpraat heb ik een einde gemaakt." „Dat dacht je maar, jongenlief Je kunt net zoo goed probeeren, een hond tot vege tariër te bekeeren, als Susan Tollhurst's leelyken, kwaadsprekenden mond te snoeren. Het is dwaas van me geweest, je te vragen, naar haar toe te gaan, want ze stoort zich absoluut niet aan wat je gezegd hebt. Het is «naar goed, dat ik verdwijn, Lionel, want die ken. Besloten werd naast het officieele or gaan „Laborista Esperantisto", het interna tionale orgaan van den Wereldbond van Ar beiders Esperantisten „Sennaciulo" aan de leden te verstrekken. Het oude bestuur werd met een enkele wij ziging (door het aftreden van den 2en voor zitter den heer P. Krijt), onder instemming der vergadering met algemeene stemmen herkozen. Met eer opwekkend woord aan het congres om het ideaal, wat zich ook in dit congres manifesteerde „Esperanto in dienst der arbeidersbeweging", verder uit te dragen, sloot de voorzitter dit goedgeslaagde congres. „Holland op reis". Ter gelegenheid van de komst van een groep Engelsche toeristen der „Holiday Fel lowship" naar Nederland, die door de Alge meene Reisvereeniging voor Nederland ont vangen worden, opent het jongste nummer van „Holland op Reis" met een, in het En gelsch gestelden, royaal geïllustreerden, wel komstgroet, geschre-en door Frederika Quan- jer. Het nummer bevat den eerste eener reeks „Brieven uit Frankrijk", een artikel over de 20e Gentsche Floraliën, de beroemde bloe mententoonstelling, die eerstdaags zal plaats vinden en een lyrische beschrijving „Naar het zonnige Tessin". G. J. Schreuder schreef een artikeltje „Greneen" men vindt voorts een uitgebreid reisprogramma met talrijke aan lokkelijke reizen verschillende rubrieken als „Toeristentips" en een groot aantal goede il lustraties completeeren het nummer. De Wandelaar. By den uitgever A. G. Schoonderbeek te Laren verscheen de April-aflevering van „de Wandelaar", maandblad, gewijd aan natuur studie, natuurbescherming, heemschut, geo logie, folklore, buitenleven en toerisme. A. F. Binsbergen brengt verslag uit van zijn vogelwaarnemingen in het Oostzijderveld, J H. Brinkgrave—Entrop wijdt aandacht aan „lydensplanten", in de eerste plaats de pas siebloem, en Rinlce Tolman, de redacteur, be schrijft een vcorjaarswandeling langs den Eem. Interessante mededeelingen doet dr. A Scheygrond over een te loor gegaan vogelpa radijs binnen onze landsgrenzen, het Scholle vaarseiland, waar het eertijds o.a. wemelde van kwakken. Gerlof Kalma staat opnieuw stil bij de waterlelies en haar overlijke ver wanten, terwijl A. W. Francken een „uitstap, je" maakt over den Atlantischen Oceaan. De rubriek Van en voor de lezers (natuur historisch allerlei) beslaat weer verscheide ne bladzijden, die zich bezig houden met na- tuurontluistering in Limburg, Paaschgebrui- ken in Duitschland, zond°r!inge gedragingen van koolmeezen, enz. Een groote reeks illustraties zijn tusschen der tekst opgenomen. VOETBAL. Van het oorspronkelijk vastgestelde Paasch- program in de tweede klasse A kwamen op het allerlaatst nog enkele ontmoetingen te vervallen, zoodat slechts de wedstrijd Hero- Bfeda overbleef De kampioenen zegevierden in deze ontmoeting. In de tweede klasse B wist V.V.V. (Venlo) zich door een overwinning op Roermond van het kampioenschap te verzekeren. Helmond, dat tot vóór Zondag IJ. den strijd met V V V hardnekkig had volgehouden, faalde, zoodat V.V.V. om een plaats in de eerste klasse zal moeten kampen. De Zeeuwen moesten dc meerderheid van Axel erkennen, waardoor den Zeeuwsch-Vla mingen de kans geboden wordt zich een plaats in de 2e klasse te verwerven. Verschillende seizoenen strijdt Axel nu reeds om hooger op te komen en we zijn be nieuwd of het deze club nu ditmaal zal luk ken. Middelburg speelde thuis een oefenwed strijd tegen de S. C. Blankenberghe en won met 6—3. Zondag a.s. beginnen voor Middelburg de promotie en degradatiewedstrijden. INSIDER. oude tang zou hier anders den grond le warm voor my maken." „Als je een kerel bent, blijf je en ziet des- reeds het ergste moedig onder de oogen Ricky. ik zou niet voor valsche beschuldi gingen op den loop gaan J" „Ik heb ook niets te vreezen, maar dat gezanik begint mc te vervelen. Ik ben niet debet aan den dood van den ouden Tollhurst of de verdwijning van den bekerje weet zelf, dat lk tegen tienen naar bed ben ge gaan, Lionel. Ik geloof overigens nog altijd, dat Arnold het bij het rechte eind heeft en dat een rondzwervende landlooper Tollhurst heeft vermoord om den beker te kunnen stelen." „Ik ben het met die theorie absoluut niet eens", verklaarde Fanshaw kortaf. Gould wierp een uitvorschenden blik op hem. „Waarom niet „Dat doet er niet toe", antwoordde de jonker, die niet den minsten lust voelde om zyn avontuurlijken, weinig-betrouwbaren neef deelgenoot te maken van wat hij dien middag van Anita had gehoord. „Ik heb een eigen theorie, maar het oogenblik is nog niet gekomen, om daarover te spreken." „Het kan me, eerlijk gezegd, ook niet heel veel schelen", viel Ricky ruw en onverschil lig uit. „Morgenmiddag vertrek ik met pak en zak en ik vermoed, dat je wel blij zult zjjn, dat je me voorgoed kwijt bent I" En nydig een groote rookwolk uitblazend, verliet de Jongeman de kamer om zijn kof fers te gaan pakken. Fanshaw bleef in tamelijk neerslachtige stemming aan tafel zitten. Hoeveel ook op 't Drama speelde in twee huizen En ze stonden, naast elkaar. De bewoners waren vrienden Zaten nooit elkaar in 't haar. Elk had een „stemming makend" Een groot aanplakkiesbiljet. Op een curieuze wijze Aan de straat voor 't raam gezet, 't Een in vlammend roode kleuren Gaf als beeld een brandend brood, 't Element was overheerschend, Mild bedeeld met vurig rood. Doch zijn buurman daarentegen (Die wou tegenkantig zijn) Had als beeld der overtuiging, „Zwart gemaakt" H. Colijn. H. Colijn keek naar dat broodje Als een kat naar 't muizenget. Hij had zin in ,,'t versch cadetje" Of hij niet ontbeten had. Doch er was een derde buurman (Eentje van den overkant) Die dacht wèl, dat vlammend broodje Lijkt mij „heel gauw aangebrand". Ik houd wel van roode kleuren, Maar tè lel moet dat niet zijn. Mij dunkt het zou beter kleuren, Met wat „zwart" van H. Colyn. En Colyn - wat zal ik zeggen Is mij weer wat al te zwart. 't Is te somber, zou ik zeggen, 't Drukt je geest benauwt he-, hart. Mij dunkt, dat wat „rood" van 't broodje Er wat kleur en geur aan gaf. Om „de sterke man" te wezen Is vaarachtig toch geen straf Buurman 3 stond zoc te denken Weet je wat wat of ik zeg 'k Zeg zei hij ik wil maar zeggen, 'k Neem den gulden middenweg. Ik ga maar aan 't „Marchandeeren" 'k Neem wat „zwart" en 'k neem wat „rood", Ik ga ook een prent ophangen 'k Hang Marchant op levensgroot. Ook op 't schaakbord der verkiezing Doet het paard een bokkesprong. Daar vindt men ook „blanke broeders Met in twee gespleten tong". Veel beloven weinig geven Maar veel „nemen" als het kan. Heel veel water in zijn wijn doen En wat „dik doen" nu en dan. Op schaakbord heel veel raars. Maar m&n man is geen belasting" Ook al was hij pimpelpaars. HENK VAN WAARD. Aan alle wandelaarsters en wandelaars. Door de constitueerende vergadering te Utrecht op 26 Maart 1933 is de oprichting van de nieuwe organisatie op wandelsport gebied „De Nederlandsche Wandel Organi satie" een feit geworden. Deze organisatie heeft zich als doelstelling o m. gesteld, het uitsluitend dienen van de belangen van de wandelsport, omvattende het toeristisch wandelen, het houden van cfstandsmarschen en prestatiemarschm, waarbij echter elk wedstrijd- en athletiek- karakter zal worden geweerd. De bij deze organisatie aangeslotenen worden niet verboden deel te nemen aan tochten van niet-aangeslotenen, terwijl deze laatsten vrij zullen zijn deel te nemen aan tochten, uitgeschreven door aangeslotenen. Met een geringe contributie, zich samen te vereenigen in een uitsluitend de belangen van de wandelsport behartigende organisa tie, is de juiste weg de wandelsport en haai* beoefenaars en beoefenaarsters te dienen. Daarom, wandelvereenigingen en indivi- dueele wandelaars, vereenigt u onder eigen bestuur uit uw eigen wandelmiddelen. Dus word lid van de N.W.O. Het karakter van de wandelsport zal hier mede veel winnen. Nadere inlichtingen verstrekt u gaarne de heer J. Carels, Vischmarkt 15 te Bergen op Zoom, lid van het bondsbestuur, alsmede de overige leden van het bestuur der W.S.V. „Sparta" te Bergen op Zoom, terwijl men voor inlichtingen zich ook kan wenden tot Qoold's karakter en levenswijze mocht zijn af t# dingen, hy had zoovele jaren, telkens onderbroken door zijn menigvuuldige reizen, onder hetzelfde dak met hem gewoond, dat het ondanks alles een leegte zou laten, wanneer hij morgen voorgoed heen ging. En toch was dit de beste oplossing, zoowel we gens zyn liefdesavonturen met Rose Carr en de praatjes van dc boosaardige Susan Toll hurst, als met het oog op Lionel's aanstaand huwelijk. Tegen dien tyd zou Richard toch een ander onderkooien hebben moeten zoe ken, dat had de jonker zijn neef reeds den dag van zijn kennismaking met Anita aan gekondigd. Als hy getrouwd was met Anita er kwam een zachte glans in Lionel's oogen.... Wat een geluk, wat een stille, on verstoorde zaligheid zou het zyn, vooral voor Anita na de stormachtige, smarteiyke jaren die achter haar lagen. Alleen zy beiden memand om hen heen, die een schaduw kon werpen over de sfeer van zonnige rust Richard, met zyn eeuwige avonturen, weg kolonel Baxter, die voortdurende bedreiging van Anita's gemoe&s vrede, weg. Lionel twijfelde er niet aan, of dit ge vaarlijk» heerschap was nu reeds op weg naar de midden-Amerikaansche republiek, waarin hy vermoedelyk beter paste dan in de ge ordende, Britsche samenleving, voor goed verdwenen uit het leven van zyn dochter, zooals Ricky morgen uit het zyne verdwijnen zou..,. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 5