1000 500 300 25 EERSTE BLAD No. 92 71e Jaargang - 1933 WOENSDAG Uitgave: Firma F. VMS DE VELDE Ir., Walstraat 58-60, Vlissingen. Telef. 10. Postrekening 68287 19 APRIL Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen STADS- EN PRQVINCIENIEÜWS io. fiitstekende resul- igde Staten en in met politieradio, mtreal in Canada •icht. De installa- ntralen zender en e automobielen. SLOWAKIJE. tand is het totale •aars in Tsjecho- t gepasseerd. On- tandigheden is in luisteraars in dxt iet een gemiddeL id. Van de luiste- maken 14 nog [lien, 40 bedie- 4 iampen en 2 dan 5 lampen. elijkheden, enz. 14 tot en met Breng ze levend [roering afdeeling Grand Hotel .bare vergadering |nd, „de Oude bpulaire muziek- biging „Crescen- 8 uur. AlflO'S IR TUIGEN PL1SSINGEN 22.09 23.12 Meteorologisch lilt. 776.4 te Thors- .6 te Riga, van 19 April tot Oostelijke Kans op een I Waarschijnlijk ing in tempe- 'bericht. e gegevens zteor instituut. Ie hooge druk De depressie ostwaarts ge- waarnemings- t zelfs neiging t zij weer een schijnt te kie- rometer steeds .krug, die zich geheel is ver biest het nog |Noord-Oosten- ;Cht naar onze tje nemen deze oodat het ook hagelbuien kan matige nacht- ia het geheele ochtendtempe- irslag van be- •ankrijk. VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS Voor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren ƒ2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschiand en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 13.80, met Zondagsblad 14.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ctp. regel. Kleine advertenties van 1—5 regels 50 ct iedere rege meer 10 ct (max. 10 regels). Bij 3-maal plaatsing van 1 öregels tl. .alles tegen vooruitbetaling. De abonné's in 't bezit eèner Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet ot oog. gulden bij verlies van een duim gulden bii verlies van een wijsvinger gulden bi] verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN Bij HET BUREAU VOOR PUBLIC'TEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIOING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit 2 bladen Winkelweek 1933. Nu we nog slechts een korten tijd van den vasfcgetselden datum van den aanvang van de winkelweek zijn, is het wel gèwenscht cenige mededeeling te doen. Zooals reeds werd gemeld loopt de winkel week van Vrijdag 28 April tot en met Zater dag 6 Mei. Aan deze week doen 155 winkeliers mede en verwacht het comité, dat voor zoover het mogelijk is, ieder zijn beste beentje zal voor zetten om de etalages mooi te maken. De winkeliers verwachten in die week een zoo groot mogelijke ontvangst en heeft het comité iets bijzonders uitgedacht om het pu bliek van mooie geschenken te voorzien. Deze geschenken zullen worden uitgestald in het winkelpand Bellamypark 28, hetwelk daartoe bereidwillig werd afgestaan door Maison Lam- booy. Evenals vorig jaar zullen er muziekuitvoe ringen worden gegeven in het Bellamypark en behoudens toestemming van Burgemeester en Wethouders zal een vuurwerk worden ont stoken. Het comité hoopt zijn plannen ten volle ten uitvoer te brengen en verwacht dat de koo- pers van 28 April tot 6 Mei flink in de beur zen zullen tasten. Het geheele programma zal in de speciale Winkelweek-Courant worden vermeld. Gemeentelijke arbeidsbeurs. Bij den gemeentelijken dienst der arbeids bemiddeling alhier staan als werkzoekenden ingeschreven2 drukkers, 1 behanger, 1 mastieker, l uitvoerder, 1 betonwerker, 29 grondwerkers, 2 loodgieters, 2 mandenmakers, 6 metselaar-s, 12 opperlieden, 17 schilders, 5 stucadoors, 2 tegelvormers, 30 timmerlieden, 3 ververs, 1 vlechter, 3 waterbouwkundig opzichters, 1 machinale houtbewerker, 5 meubelmakers, 5 politoerders, 1 stoffeerder 1 wasscher, 1 kleermaker, 4 schoenmakers, 1 lederbewerker, 681 metaalbewerkers, 3 bier- bottelaars, 8 brood-banketbakkers, 2 koks, 1 aide, 2 slagers, 8 magazijnbedienden, 1 sloo- per, 1 winkelbediende, 1 besteller, 8 chauf feurs, 12 kellners, 3 loopjongens, 6 sleepers, 28 transportarbeiders, 38 kantoorbedienden (w.o. 4 vrouwelijke), 4 teekenaars, 1 werktuig kundige, 1 musidus, 1 winkeljuffrouw, 1 leer ling-verpleegster, l buffetjuffrouw, 1 werk ster, 11 portiers, loopers enz., 47 varensgezel len en 97 losse abeiders. Totaal 1105 ingeschrevenen, waarvan 114 in d© werkverschaffing. Vorige week 1124 personen. Alzoo een vermindering van 19 werkzoekenden. Een ernstig verkeers-ongeluk. Hedenmorgen omstreeks 10 uur heeft op den Singelweg alhier een ernstig verkeers ongeluk plaats gehad. Op dat oogenblik lie pen aldaar drie mannen, w.o. de ongeveer 70-jarige metselaar D. K. S.. Deze drie personen liepen bij den vlucht heuvel aldaar plotseling van do eene zijde van het trottoir naar den anderen kant. Hoe wel het uitzicht ter plaatse vrij goed is, be merkten deze personen niet dat van de zijde van de Paul Krugerstraat een vrachtauto kwam aanrijden. De bestuurder van don auto zag genoemde personen pas op het laatste oogenblik en hoewel hij onmiddellijk uit alle kracht remde, kon hij niet voorkomen, dat de heer S. door den auto werd aangereden en dadelijk werd gedood. Door de politie werd een onderzoek naai* dit droeve ongeluk ingesteld en uit dit onderzoek is gebleken dat het ongeluk vermoedelijk is te wijten aan het slachtoffer. Deze heeft zich, alvorens den weg over te steken, niet vol doende overtuigd of deze wel geheel vrij was. De remmen van den auto waren geheel in orde en de auto reed met een niet te snelle vaart. De aanrijding had plaats op den rij weg. Het stoffelijk overschot van den heer S. werd overgebiacht naar het lijkenhuisje van „Bethesda". Door de politie wordt nog een nader uitge breid onderzoek .ingesteld naar de oorzaak van het ongeluk, doch, zooals boven gezegd heeft het voorloopig onderzoek uitgewezen, dat den bestuurder van den vrachtauto geen schuld treft. De Christ.-Hist. Unie en de vragen van dezen tijd. Met bovenstaand onderwerp trad gisteren - avond- voor de Christ.-Hist. kiesvereeniging alhier in het lokaal Noordstraat 34 als spre ker op de heer H. w. Tüanus, lid van de Tweede Kamer. De voorzitter, de heer W. de Ridder, open de de vergadering op de gebruikelijke wijze en gaf na een kort welkom het woord aan den heer Tilanus, die begon met te herinne ren aan het pas gevierde Paaschfeest en er op wees, dat nog meerdere herinneringsdagcn in aantocht zijn 19 April de verjaardag van. den Prins, 24 April de herdenking van den 4G0en geboortedag van Prins Willem van Oranje en 30 April de jaardag van onze Prinses, die ons herinnert aan de stammoe der van ons Vorstenhuis, terwijl wij op 26 April de verkiezingen voor de Tweede Ka mer hebben. De Christ.-Historischen zijn trouwe aan hangers van ons Vorstenhuis en het is dus te begrijpen dat spreker een oogenblik wil stilstaan bij de figuur van den Vader des Vaderlands. In het kort schetste spreker de beteekenis van Prins Willem van Oranje en wees er op dat de Christ.-Hist. Unie de door hem ge volgde politiek wil voortzetten. De Christ.-Hist. Unie heeft in haar pro gram staan dat Nederland bestuurd moet worden als een Christelijke staat en spreekt zich uit voor het constitutioneele koning schap onder het Huis van Oranje, en de uitoefening van het gezag door de overheid cnder het waarborgen van de vrijheden van ons volk. De strijd van Willem van Oranje was ook een stryd voor de vrijheid, doch een vrijheid steunend op den Bijbel, welke niet mag lei den tot ongebondenheid. Het doel hetwelk Willem van Oranje voor cogen stond, is nu na 4 eeuwen pas door Spanje erkend, zij het helaas door revolutie. Fel was zijn strijd, ook tegen sommige protestanten, welks politiek wij belichaamd zien in onze dagen in mannen als Kersten en Lingbeek. Dezelfde strijd is nu nog aan de orde en daarom ijvert de Christ.-Hist. Unie ook voor "het behoud van de geestelijke waarden van ons volk. Spreker komt niet met mooie beloften, en verschillende partijen, die anders met belof ten zoo gul zijn, zwijgen daar nu over, ge- piaatst als zij zijn voor de harde werkelijk heid van dezen tijd. Het kenmerkende van dezen tijd is vee' zorg en moeite op ieder gebied financieel, economisch en maatschappelijk. Dit gaat gepaard met groote verwarring der geesten. De tegenstellingen zijn scherper dan ooit te voren. Er is fel verzet tegen God en Zijn geboden, maar anderzijds ook een vragen naar God. Het is verblijdend dat zooveel jongeren, vooral in de groote steden, weer vragen naar en belangstellen in godsdien stige vraagstukken. Zij komen weer onder den invloed van het Evangelie en dit geeft hoop voor de toe komst. Ook op staatkundig terrein heerscht veel verwarring. Dit acht spreker alleszins be grijpelijk, als wij een blik achterwaarts wer pen in 1917 de revolutie in Rusland, in 1918 de ineenstorting van het Duitsche rijkde opkomst van het fascisme in Italië. Dit alles deed ook zijn invloed op ons land gelden. Ook hier waren het in 1918 spannende dagen, toen de revolutie dreigde. Ons land wilde geen revolutie en was ook absoluut niet noodig. Ons land staat bovenaan wat betreft de wettelijke voorziening op sociaal gebied. Langs den weg van evolutie hebben de dingen in ons land zich ontwikkeld. Wij hebben gekregen zeer ingrijpende wetten op het gebied der sociale belangen, waarvan spreker verschillende voorbeelden gaf. Aan ons de taak zooveel mogelijk te behouden in deze sombere tijden. Ook wees spreker op de lager onderwijs wet, welke is van machtige geestelijke be teekenis om onze jeugd bij den Bijbel op te voeden, zooals onze voorouders zich dit nooit anders hadden gedacht. Ook in de Winkelsluitingswet zit een groot geestelijk beginsel, nl, de Zondagsrust, die ac Christ.-Hist. over de bezwaren, welke er zeker tegen deze wet zijn, deden heen stap pen. Verder wees spreker op de pas aange nomen Bedrijfsraaenwet, met de Christelij ke gedachte van overeenstemming tusschen werkgevers en werknemers. Spreker stond vervolgens stil bij den hui- digen staatsvorm, die men van revolution- naire zijde wil veranderen. Dit is niets nieuwsreeds in 1848 werd de omverwer ping dezer kapitalistische maatschappij voorspeld. Spreker ontkent niet, dat er mis standen z\jn, doch dan is het de taak der overheid deze weg te nemen, zooals dan ook geschiedt. Deze maatschappij vorm is in den loop der eeuwen diep geworteld. En wat stelt men er bovendien voor in de plaats Spreker wees op Rusland en op de socialis tische regeering in Duitschiand sinds 1918 welke een totale mislukking is geworden en voor het Duitsche volk één stuk teleurstel ling is geweest. De reactie daarop ziet men in het succes van Hitler: Op staatkundig gebied ziet men twee te- genstelingen de dictatuur en de democra tie. De dictatuur in Rusland en Italië en ook in Duitschiand komende is. De dictatuur is voor ons verwerpelijk en botst tegen de Nederlandsche vrijheidsop vatting. Daarom is de Christ.-Hist. Unie voor de democratie, samenwerking tusschen regeering en volksvertegenwoordiging. Gewaakt moet worden voor een scherpe begrenzing van rechten en plichten van bei den. De overheid moet regeeren in het be lang van het gansche volk en zich niet laten leiden door partijbelangen. Hierna kwam de heer Tilanus tot de eco- nomische politiek. In den laatsten tijd wordt een beginsel gehoord, waaraan men vroeger niet dacht, nl. dat der autarkie. Voor een land als het onze, met zijn grooten export is de doorvoering van dit beginsel door het buitenland zeer pijnlijk en de gevolgen zijn zeer zwaar. De regeering heeft dag aan dag met de grootste moeilijkheden te kampen. Noodgedwongen zijn wij ook den weg der contingenteermg opgegaan. Onze groote welvaart van de jaren na den oorlog, toen wij zeer ruime exportmogelijk heden hadden, is geheel verdwenen. Dit doet zijn invloed ontzaglijk gelden op Gnze financieele politiek. Wij zullen op alle gebied terug moeten op elk terrein wordt het maatschappelijk leven slagen toege bracht en komt men bij de regeering aan kloppen, doch aan onze financieele kracht komt ook een einde. Spreker wees op het groote aantal wetten door de regeering uit gevaardigd om landbouw en industrie zoo veel mogelijk in stand te houden. Een der grootste rampen over de gèheele wereld is de werkloosheid. Wij kunnen zeg gen dat in ons land door de regeering veel voor de werkloozen wordt gedaan. Toch zal men in ons land. moeten komen tol saneering van verschillende bedrijven Reeds was hiervoor de machtigingswet in gediend, doch deze is aangehouden voor de nieuwe regeering en Kamer. Hierna kwam spreker tot de verschillende partijen en waarschuwde voor de belangen partijen. Elke stem daarop is weggegooid. Spreker kon zich aan ook bepalen tot de verschillende beginslpartijen en wees op de fundamenteele scheidingslijn tusschen rechts en links. De vraag is hierWaaruit is de bion van het gezagDe linkerzijde, van communist tot liberaal, zegtHet gezag is uit den mensch, en de rechterzijde belijdt dat de bron van het gezag is uit God. Dit is geen theoretische kwestie, doch is het diepgaande geestelijke verschilpunt. Naar Christ.-Hist. inzicht moeten wij de verhoudingen beschouwen als historisch ge groeid, doch geleid door de beginselen van het Woord Gods, en daarom wekte spreker do hoorders op hun stem uit te brengen op de Christ.-Hist. Unie. Nadat nog enkele vragen waren beant woord en staande het Wilhelmus was ge zongen, eindigde de heer Tilanus met dank gebed. Een neutraal kinderkoor, In achterstaande advertentie wordt bekend gemaakt, dat de gelegenheid is opengesteld voor de aangifte van leerlingen voor een neutraal kinderkoor, waarvoor zich kunnen opgeven jongens en meisjes van 7 tot 15 jaar Buurtcommissie Steenenbeer. Wij vestigen ei de aandacht van belang hebbenden op dat de buurtcommissie voor de Steenenbeer een algemeene ledenvergadering zal houden op Donderdag 20 April, des avonds 8.15 uur in het café „de Wijnberg", Wilhel- minastraat. Goedkoope retours naar Londen. Door de stoomvaart-maatschappij „Zee land" is uitgegeven ecu brochure „Goedkoope retours naar Londen". Deze brochure bevat vele en nuttige in lichtingen voor hen, die met de goedkoope biljetten van de „Zeeland" voor langeren of karteren tijd een uitstapje naar Engeland wenschen te maken. Ook voor hen die hun auto willen meenemen naar Engeland worden bijzondere faciliteiten verleend. De brochure is mooi geïllustreerd, terwijl Clinge Doorenbos een pittig voorwoord schreef, gedeeltelijk op rijm. Op aanvraag bij de stoomvaart-maat schappij „Zeeland" wordt de brochure gratis toegezonden. Het nieuws van den dag in beeld. Foto's in onze Tijdinghal. Tijdens de Willem de Zwijger-herdenking te Delft Mekte onze fotograaf de enorme be langstelling tijdens de plechtigheid op de Markt, generaal Jnyders tijdens zijn groote rede en 't moment van de onthulling van den gedenksteen in de Nieuwe Kerk. De Paaschdrukte bü de bloeiende bollenvelden te Hillegom, Noordwijkerhout, enz.een kwee- ker te Noordwijk gaf de bezoekers gelegen heid de bloemen zelf te snijden. Het ont steken van het Paaschvuur op den Markelo- schen berg, bijgewoond door een groot gezel schap Engelschen. De bekende filmster Gitta Alpar, bijgenaamd de „Hongaarsche Nagtegaal", arriveert in de hoofdstad om voor de radio op te treden. De bekende diri gent J. Heuckeroth wordt op zijn 80sten ver jaardag gehuldigd. Het groot mandoline concours te Amsterdam. De kolenlichter Annie" gezonken in de Nassaukade te Rot terdam, wordt gelicht. Aankomst van de eerste motorbrandspuit te Schiebroek. P. T. en T. Bij Kon. besluit van 12 April is ingaande X Mei a.s. benoemd tot referendaris 2e klasse der posterijen, telegrafie en telefonie J. Lems, thans adjunct-referendaris. Een benoeming. Onze stadgenoot, de heer A. van Geest van het wapen der Koninklijke Marechaussée, is met ingang van 15 Mei a.s. benoemd tot agent van politie te 's-Gravenhage. Een speciale filmavond. In het Alhambra-theater wordt morgen avond half negen een speciale film-avond gegeven, waartoe alle werkloozen met hua gezin, op vertoon van een geldige steun- en stempelkaart gratis toegang hebben. De ac- cordeon-vereeniging „Crescendo" zal dezen avond geheel belangloos opluisteren. Van de gelegenheid om deze filmvoorstel ling gratis bij te wonen zal door vele werk loozen zeker wel dankbaar gebruik worden gemaakt. Crisis en democratie. De afdeeling Vlissingen van den Vrijzin- nig-Democratischen Bond houdt morgen, des avonds 8.15 uur, in „de Oude Vriendschap" een openbare vergadering. Als spreker zal optreden de heer mr. A. M Joekes, lid van de Tweede Kamer, met het onderwerp „Crisis en democratie". R. S. P. Gisterenavond zou in „de Oude Vriend schap" voor de Revolutionair Socialistische partij als spreker optreden de heer A. Leng- kemper uit Amsterdam. Er was voor deze vergadering zoo buiten gewoon geringe, belangstelling, dat deze niet is doorgegaan. MIDDELBURG. Afd. Zeeland Bond van Jongel. Vereen, op Geref. grondslag. Maandag, 2e Paaschdag, kwam de Zeeuw- sche afdeeling van den Bond van J. V. op G G. in vergadering bijeen, om haar 40-jarig bestaan te herdenken. De morgenvergadering werd gehouden in cte Noorderkerk. De voorzitter hield een openingsrede over „Woord en daad". Telegrammen van hulde werden verzonden aan H. M. de Koningin en aan dr. Colijn. De secretaris, de heer C. Melse gaf een historisch overzicht„Van veertig jaren". In 40 jaren was de afdeeling gegroeid van o vereenigingen met 76 leden tot 57 vereeni- glngen met meer dan 1100 leden. De middagvergadering werd gehouden in de Nieuwe Kerk, die geheel bezet was. Ds. F. C. Meijster van Rotterdam sprak over„Mijn schild ende betrouwen" en de heer A. Zijlstra, bondsvoorzitter, sprak over drie vragen, die de wereld niet kan beant woorden „Wie 2rfjt gij Waar zjjt gij en Waar gaat gij heen Tenslotte wekte ds. H. S. Bouma van Am sterdam allen weer op tot nieuwen arbeid en nieuwe blijdschap, sprekende over„Als het gaat spannen." ZOUTELANDE. Gemeenteraad. Gisterenmorgen vergaderde de gemeente raad voltallig. Ingekomen was een verzoek van de N.V Bouwbureau J. Korteweg te Breda om eenige straten te mogen aanleggen achter de wo ning van den heer A. Stroo, welk verzoek in handen van Burg. en Weth. werd gesteld om advies. Op voorstel van Burg. en Weth. werd be sloten- 320 M2. bouwgrond, liggende bij de baan van den heer Torenaar, a 2.25 per M2. te verkoopen aan den heer W. M. Desson te Middelburg. Vervolgens werd besloten, nadat hierover in een geheime zitting was beraadslaagd 70 M2. grond aan den heer W. R. van Haga m erfpacht te geven voor 4 cent per M2. en per jaar en verder de canon van hetgeen hij reeds voorheen in erfpacht van de ge meente heeft verkregen van 6 cent per M2 le brengen op cent per M2. Hierna werd overgegaan tot verkiezing van een 5e lid van het Burgerlijk Armbestuur. Genoemd bestuur beval de heeren Job Wisse en A. Maljaars aan. De heer Job Wisse verkreeg 5 stemmen en de heer Maljaars 2 stemmen. De heer Stroo merkte hierna op dat nu weer een partijdige benoeming had plaats gehad, aangezien er nu 3 leden van het Bur gerlijk Armbestuur anti-revolutionair zijn en maar 1 lid christelijk-historisch. Bij de rondvraag deelde de heer Verhage mee dat hij m de volgende vergadering een voorstel zal doen tot wijziging der politie verordening. G. Bergsma. Men schrijft aan de „N.R.Ct." Op 19 April wordt de schilder G. Bergsma te Zcutelande 60 jaar. Bergsma heeft onder Allebé aan de Aca demie van Beeldende kunsten te Amsterdam gestudeerd. Na zijn studiejaren vestigde hij zich eerst te 's-Gravenhage, waar hij dage lijks in den kring van Jacob Maris verkeer de daarna woonde hij vijf jaar te Rome, waar hij veel teekende met Mancinivervol gens 3 jaar te Munchen. Hij had vele ten toonstellingen in Duitschiand en was verte genwoordigd op de internationale tentoon stellingen te Munchen. Rome, Barcelona en. Brussel. In laatstgenoemde stad werd een zijner schilderijen aangekocht door den Bel gischen staat. Hij schildert landschap, stadsgezicht, naakt, figuur, enz. er. etst. Ook in Nederland is Bergsma een bekend exposant en op vele ten toonstellingen, oa. te Middelburg, Vlissingen en 's-Gravenhage werd zijn werk geprezen» Op een expositie in de residentie kocht do Koningin een zijner groote doeken, een Zeeuwsch boerinnetje voorstellend. Bergsma was de eerste, die Zoutelande, een der schilderachtigst gelegen dorpen van Ne derland. „ontdekte" en. er zich vestigde. On. middellijk daarna (1910) bouwde de luminist» Hart Nibbrig uit Laren cr zijn atelier („Santvlught"). Bergsma heeft als voorzitter van de Ver- eeniging tot bevordering van het Vreemde lingenverkeer veel gedaan om Zoutelande be kend te maken als badplaats (hiermede heefa hij echter het Trojaansche paard binnenge haald) en is met den burgemeester van Vlis singen de ontwerper geweest van het rijwiel pad VlissingenZoutelande, dat voor duizen den de mooie Walchersche duinen heeft ont sloten. SLUIS. Het oude Zwin. Men schrijft uit Zeeuwsch-Vlaanderen aah „de Tijd" In de grensgebieden van Zeeuwsch-Vlaan deren en de Belgische provincie West- Viaanderen heeft men het oude Zwin. Het is een watercomplex, overblijfsel van den vroegeren zeemond en waterweg van dien naam, waaraan historische herinneringen zijn verbonden. Aan de oevers van het Zwin heerschten tijdens de middeleeuwen een le vendig vertier en groote scheepvaartdrukte. Van het handelsverkeer was Brugge het centrum. Aardenburg en Sluis, de beide oude Zeeuwsch-Vlaamsche stadjes, waren van Brugge de voorhavens en deelden ten zeerste in de algemeene welvaart rondom het Zwin. Ook letterkunde en kunst bloeiden er. Door de verzanding verloor het vaarwater echter zijn beteekenis tengevolge dezer verzanding moesten deze steden hun aanvankelijk zeer aanzienlijke positie prijs geven zij werden „villes mortes" doode steden. Er zijn thans in België plannen ontwor pen het Belgische gedeelte van het Zwin te dempen, terwijl eveneens in Zeeuwsch- Vlaanderen aan inpoldering wordt gedacht. Zoowel in België als in Nederland echter worden op historische gronden tegen deze voornemens bezwaren ingebracht. Velen zijn van oordeel, dat een monument als het Zwin niet mag worden opgeofferd en dat de stille wateren van het Zwin met piëteit dienen te worden bewaard als de herinnering aan een groot verleden. Met belangstelling wordt het uiteindelijk verloop dezer aangelegenheid, die reeds bui ten den kring der directe omgeving de aan dacht begint te trekken, tegemoet gezien. IJZENDIIKE. Het Gocne Kruis. Aan het jaarverslag van het Groene Kruis voor IJzendijke en omstreken, omvattende de gemeenten Biervliet, Hoofdplaat, Waterland kerkje en IJzendijke on 'eenen we bet vol gende De inkomsten over 1932 bedroegen 3431.16 en de uitgaven 3662.93 met een tekort van f 231,77. De begrooting voor 1933 werd bepaald op f 3335 aan inkomsten en 2620 aan uitgaven met een te kort van 285,

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 1