jes Vlissinpche Courant J n \£fh TWEEDE BLAD rsen jurgsche Stoomvaart GEMEENTEBESTUUR FEUILLETON BINNENLAND BLOEMPOT GEBROKEN LIJM 'M NET WHLP0M Kippendieven gesnapt en gedood iPPj I meer 10 et naar grootte ct. vooruit n één Heer za- aangesloten bij ongeoefenden). G. A., Bureau R Dinsdag 25 ROTTERDAM IKE, Verl. Gra at uw opnamen en. Film ontw. 9 5 cent. Firma iwectraat 25. TRIJD 23 April ij, die wenschen mede te maken >on voor 1 a 3 ich aanmelden bij GOOR- raat 58. e belangrijkste ons land kunt ral bezichtigen. J tegen vergoe- 0.25 per stuk kunt worden 'enden tot onze van Zaterdag- rndag naar de itentoonstelling RANCKE, Verl. 9 uur PAAR- 50, 70 ct. per plokaal, Boter- maak. Bezems, is, Handvegers verk, Sponzen, n. Tevens een et vlechten van 'SSEWAARDE, per AUTOCAR loeiend Zuid- uur, 1.— p. Gebrs. VAN 355. foto's in de Iiss. Courant" t er menigmaal lad, dat is ook lat U tegen een chts 25 ct. per zulk een foto te geven bij •ASSAÜIERS, EN VEE irg-Rotterdam en plaatsen .Midd. v Kolt. .m.uur vin. uur 8 8 8 8 8 8 bekomen nsport- en Exp. G. VOS, Telef. DERS, Tel. 153. HOUT, TeL 282. K; Telef. 101. van de van Dinsdag 18 April 1933. No. 91. STEMMING. De Burgemeester van Vlissingen brengt ter openbare kennis, dat op Woensdag 26 Apru 1933, van des morgens acht uur tot des na middags vijf uur, zal geschieden de stemming ter verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. Herinnerd wordt aan de verplichting, op gelegd bij artikel 72, twesde lid, der kieswet, dat ieder, die volgens de kiezerslijst bevoegd is tot de keuze rr.cdo te werken, zich binnen den voer de ctemmmg bepaalden' tijd ter uit oefening van zijn kiesrecht meet aanmelden bij het stembureau van het veer hem op de kiezerslijst aangewezen stemdistrict. De kiezer, die aan deze verplichting niet voldoet wordt, tenzij van eene geldige reden van verhindering blijkt, gestraft met geldboete van ten hoogste drie gulden. Indien tijdens het plegen van de overtre ding nog geen twee jaren eijn verlcopen se dert een vroegere veroordeeling van den schuldige wegens gelijke overtreding onher roepelijk is geworden, wordt geldboete van ten hoogste tien gulden opgelegd. Tevens wordt de aandacht gevestigd op Artikel 128 van het Wetboek van Straf recht, luidende Hij die opzettelijk zich voor een ander uitgevende, aan eene krachtens wettelijk voorschrift uitgeschreven verkiezing deelneemt, wordt gestraft met gevangenis straf van ten hoogste een jaar. Artikel 150a der kieswet, luidende Hij die bü een verkiezing als gemachtigde stemt voor een persoon, wetende dat deze overleden is, wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste een maand, of geldboete van ten hoogste duizend gulden. Vlissingen, 18 April 1933. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. UITOEFENING KIESRECHT door personen, die in dienstbetrekking zijn. De Burgemeester van Vlissingen herinnert personen by wie^ en bestuurders van byzon- ;re ondernemingen en instellingen, waarbij personen, die den leeftijd van vijf en twintig jaren hebben bereikt, in dienstbetrekking zyn dat zij, volgens art. 55 der kieswet, ver plicht zijn te zorgen, voor zoover niet by al- gemeenen maatregel van bestuur vrijstelling ii verleend, dat ieder van dezen, die bevoegd io tot een te houden stemming mede te wer ken, gedurende ten minste twee acLtereenvol- nde uren, tussclien acht uren des voormid- d-.gs en vijf uren des namiddags, daartoe ge l-genheid vindt dat zij, volgens art. 56 van genoemde wet, voor zoover arbeid wordt verricht in fabrie ken of werkplaatsen, verplicht zijn te zorgen, dat in het arbeidslokaal en, zoo er meerdere a vbeidslokalen zyn, in het grootste of wel i:i meer dan één arbeidslokaal, gedurende t ree werkdagen vóór en op den tot stemming bepaalden tijd op een zichtbare wyze is op- ohangen een door hen of van hunnentwege ©uderteekende ïyst, de twee achtereenvolgende uren, bovenbedoeld, vermeldende, voor elk af zonderlijk of groepsgewijze of voor allen ge zamenlijk dat, volgens art. 151 der kieswet, overtre ding van bovenstaande voorschriften wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste vsertien dagen of geldboete van ten hoogste vijf en zeventig gulden. By Koninklijk besluit van 27 Mei 1929 (Staatsblad no. 265), gewijzigd by Koninklijk Y isluit van 13 Augustus 1930 (Staatsblad no. 263), is in verband met het vorenstaande be paald, dat vrijstelling wordt verleend aan de DE BEKER VAN KONINGIN ELIZABETH. Naar het Etigelscb ran FERGUS HUME, 3 „Zeker", was het antwoord, „maar hy heeft die verdenking direct weer laten varen, nadat hy hem in Londen had opgezocht. 1 ;ouwens, het liep niet zoo'n vaart met die verdenking, die berustte voornamelyk op het ïsit, dat mijn vader een vreemde was en cle inspecteur heeft letterlijk iedereen onder vraagd. Het feit, dat mijn vader zyn Lon- censch adres in de herberg heeft achterge laten, was al een sterke aanwijzing voor zijn onschuld en toen juffrouw Maynard ten overvloede verklaarde, dat hij den heelc-n avond niet buiten was geweest en om kwart voor tienen, direct na mijn vertrek, naar zijn kamer was gegaan, was Arnold volkomen tc-vreden gesteld. Hy vond het zelfs niet noodig, dat myn vader^op het inquest te genwoordig was, dus het kwam heelemaai n.et by hem op, verdere inlichtingen naar hem in te winnen." Er was even een pauze. Anita staarde weer in het vuur en Lionel liep in gedachten ver zonken, rusteloos de kamer op en neer. Toen hernam het meisje, langzaam, aarze lend sprekend „Na ons laatste gesprek heb ik alles nog eens rypelyk overdacht en ik ben tot het bciiuit gekomen, dat ik u moest vertellen, in artikel 55 der kieswet bedoelde personen en bestuurders van bijzondere instellingen en ondernemingen ten aanzien van bij hen in dienstbetrekking zijnde personen, welke uit hoofde van die dienstbetrekking op den dag der stemming tusschcn de in vermeld artikel genoemde tijdstippen niet gedurende twee achtereenvolgende uren vertoeven in de ge meente, waar zy bevoegd zijn aan de stem ming deel te nemen, of in een aangrenzende gemeente. Lysten op te hangen in fabrieken en werk plaatsen, als in art 56 der kieswet bedoeld, rtjn ter gemeentesecretarie verkrijgbaar. Vlissingen, 18 April 1933 De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. Reglement der wegen en voetpaden Art. 42 1. AANKONDIGING. Burgemeester en Wethouders der gemeen te Vlissingen brengen ter kennis van belang hebbenden, dat te beginnen op 28 April 1933, van wege de gemeente een algemeene opne ming zal worden gehouden van de wegen en voetpaden met de kunstwerken. Vlissingen, 18 April 1933. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP Opbrengst der rijksmiddelen. De maandelijkse.-, middelenstaat zal mor gen eerst worden gepubliceerd. Medegedeeld kan worden, dat de gewone middelen over Maart hebben opgebracht rond 32.6 mil- lioen. De opbrengst in Maart 1932 was 34.7 millioen 1/12 der raming voor 1933 is 31.3 millicenin de eerste drie maanden van het loopende jaar is de opbrengst f 9.400.000 achtergebleven by de opbrengst over hetzelf- ie aantal maanden van het vorige jaar en f 900.000 bij 3/12 der raming voor 1S33. De kïesdeeler. De „Avondpost" bevat een becijfering over den kiesdeeler van 26 April a.s. Stel eens een cogenblik, dat alle kiezers opkwamen en dat allen een geldige stem uitbrachten, dan zou de kiesdeeler zijn 4.097.638 gedeeld door 100 of 40.976. Dit is dus de maximale kiesdeeler. Maar het spreekt van zelf le. dat niet alle kiezers opkomen en 2e. dat niet alle uitgebrachte stemmen gei-, dig zyn. In 1925 bedroeg de kiesdeeler 30.858, in 1929 bedroeg hy 33.795. Een eenvoudige berekening leert, dat de werkelijke kiesdeeler in die jaren resp. 13.3 en 11.7 kleiner was dan de maximale. Nemen wy hiervan ongeveer het gemiddelde, zeg 12 en trekken wy dit percentage voor de komende verkiezingen van den maximaien kiesdeeler af, dan krijgen we voor de ko mende verkiezingen als werkelyken kies deeler 36.068. Intusschen gelooven wij niet mis te tasten wanneer wij veronderstellen, dat er dit jaar naar verhouding meer kiezers zullen opkomen, dan bij vorige verkiezingen. In de eerste plaats door de omstandigheden van allerlei aard, die de opkomst der kiezers stellig zullen bevorderenin de tweede plaats door het feit, dat de datum, die bulten het reiszeizoen valt, ditmaal geschikter is. Wij houden het dan ook op een kiesdeeler van 37.000, ongeveer natuurlijk. Hieruit volgt, dat een party bij de eerste verdeeling ongeveer 37.000 stemmen noodig .zal hebben om een zetel toegewezen te krij gen. Maar voor lijsten (lijstengroepen) met een lager cijfer is er toch ook nog een kans. Want de volle kiesdeeler geldt alleen voor de eerste verdecling. Aangezien het wel zel den of nooit zal voorkomen, dat 'n lijst precies een veelvoud van een kiesdeeler haalt, blijven'er stemmen-aantallen, dus ze tels over, de zgn. restzetels. In 1929 waren het er 8. Deze rest- of overschotzetels wer den toegekend aan de partijen met de groot ste overschotten. Het totaal stemmenaantal dat ik den beker heb weggenomen." „Ik begrijp het volkomenom te beletten, dat je vader hem stelen zou." „Zoo is het. Maar hoort u verder. Toen ik uit „het Vergulde Hert" kwam, ging ik re gelrecht naar het huisje van den ouden Tollhurst en het bleek, dat de deur niet op slot was." „Was die niet op slot herhaalde Fan- shaw, een en al verbazing. „Neen, later ben ik door voorzichtig vra gen er achter gekomen, dat de oude man cien laatsten tijd de deur den eenen keer sloot en den anderen keer weer niet. Nu cais dacht hy er aan, dan vergat hy het weer. Dat schijnt afgehangen te hebben van dc mate, waarin hy opium had gerookt. D.en avond het was ongeveer tien uur, toen ik by het huisje was was de deur niet op slot. ik klopte en ging naar binnen or* Tollhurst te waarschuwen extra goed op den beker te letten, want ik kende myn vadei voldoende om te weten, dat hij, als hij merkte, dat de koster op zyn qui-vive was zijn poging zou opgeven. Hy moest er niets van hebben zijn handen te branden Maa: de oude man lag héelemaal gekleed op zyn bed, volkomen verdoofd „Die verwenschte opium ook!" viel Lionel uit. „En verder „Ik schudde hem door elkaar, maar tnj werd niet wakker. Ik twijfelde er geen cogenblik aan, of mijn vader zou, als hy kwam, vry spel hebben. Dat beteekende eer. ernstige kans, dat hij in de gevangenis zóu komen, en onui'.wischbare schande voor my Le kast, waarin de beker bewaard werd, was van een lijst, die by de eerste verdeeling geen zetel kreeg (omdat zy niet den vollen kiesdeeler haalde) wordt als een overschot beschouwd. De wet bevat echter de beper kende voorwaarde, dat zulk een overschot vof, met inbegrip van den restzetel, het ge middelde per zetel van lijsten, die reeds ze tels toegewezen kregen) om voor een rest zetel in aanmerking te komen, ten minste 75 van den kiesdeeler moet bedragen. In bovenstaande berekening zouden dus lysten met ten minste 27.750 stemmen voor een overschot-zetel in aanmerking komen. Politiepersoneel en Staatsgezag. Het hoofdbestuur van den Alg. Ned. Bond van Politiepersoneel in Nederland heeft een brief van den minister van justitie ontvan gen, waaraan het volgende is ontleend „Pnder mijn aandacht is gekomen een ar tikel in het orgaan van uw Bond van 15 Februari jl. onder het hoofd „Solidariteit- Loonsverlaging-Georganiseerd Overleg." Daar gelaten den verkeerden toon en uit drukkingswijze van het geheele stuk. komt in verschillende passages een geest van verzet tegen de gestelde' machten tot uitdrukking, die met de plichten van den overheidsdie naar in het algemeen en van den politieman in het bijzonder onvereenigbaar is. Ook in het volgend nummer van 22 Februari staat een artikel onder het hoofd „Het wereld gebeuren'-', dat soortgelijken geest ademt In verband met het contact, dat van re- geeringswege met den bond bestaat, zal ik gaarne vernemen, of uitingen als deze ge acht kunnen worden het standpunt van uw bond weer te geven." Hierop is o.a. geantwoord „De uitingen, voorkomend in de door uwe excellentie aan gehaalde artikelen uit ons vakblad „De Po litiebode" kunnen niet geacht worden net standpunt van onzen Bond weer te geven Bedoelde artikelen zijn afkomstig van een inzender, hetgeen blijkt uit de letter P waarmede zij zyn gemerkt, en de inhoud daarvan blijft dus geheel voor diens per soonlijke rekening. Voorts is bedoelden in zender bereids medegedeeld dat dergelijke stukken voortaan niet meer zullen worden geplaatst. Teneinde uwe excellentie echter volledig in te lichten ook omtrent de vraag, welk standpunt onze bond we] inneemt, deelt hij uwe excellentie namens ons hoofdbestuur beleefd mede, dat wij onzen plicht, om hst staatsgezag te dienen en dit te steunen door het nauwgezet en onpartijdig handha/en van wetten en verordeningen, mede uit over tuiging van de absolute juistheid daarvan, ouder alle omstandigheden wenschen na te komen, en dat wij als plichtsgetrouwe die naren der gemeenschap hebben te zorgen voor de onvoorwaardelijke instandhouding van de orde, de rust en de veiligheid in den staat. Ons hoofdbestuur, vertrouwt er op, dat met deze verklaring ohs Bondsstandpunt aan duidelijkheid niets te wenschen zal overla ten." Minister Donner heeft hierop geantwoord, clat „er voor hem thans geen aanleiding be staat op het voorgevallene nader in te gaan. Hy zal met belangstelling de verdere gestie van uw bond volgen opdat hij ziet, dat deze in woord en geschrift ook metterdaad steeds doordrongen is van het standpunt, in uw brief ontwikkeld." Esperanto-congres. Te Utrecht is Kt Nederlandsch Esperanto- congres gehouden in dc groote tconeelzaal van hotel de l'Europe. Onder de vele aanwezigen werd opgemerkt de voorzitter van het eere-ccmité dr. J. P Fockema Andreae, burgemeester van Utrecht De bijeenkomst werd geopend door den heer P. Goddefroy, voorzitter van het oon- gres-comité. Hierna gaf hy de leiding over aan den heer Baas, voorzitter van de Nederlandsche Ver- eeniging voor esperantisten. In deze kwaliteit het woord voerend, sprak de heer Haas zijn leedwezen uit over het feit, dat niet alle zustervereenigingen aan dit congres hebben medegewerkt. Stellig ver wachtte spr. dat dit by het volgende congres wel het geval zal mogen zijn. Het doel dezer Utrechtsche byeenkemst is, het plaatsen van het Esperanto in het cen trum der algemeene belangstelling. Spreker besloot, met de hoop uit te spreken, dat dit doel geheel zal mogen worden bereikt, en dit congres rijke vruchten zal mogen af werpen. Nadat door vertegenwoordigers van onder scheidene organisaties nog het woord was gevoerd, bU welke korte redevoeringen deze zich van het esperanto bedienden, en door allen staande het vereenigingslled der espe rantisten was gezongen, hield de heer J. Th. Kummer uit Leeuwarden een inleiding over het onderwerp De beteekenis van esperanto, voor welke interessante uiteenzetting onver deelde interesse bestond. De heer S. Pragano uit Boekarest sprak vervolgens over Esperanto en de oractijk. In de societeitszaal van hotel de l'Europa werd tegelijkertijd een tentoonstelling gehou den van boekwerken, brochures, periodieken enz. op het Esperanto betrekking hebbend. Ook voor deze expositie, het werjc van het Utrechtsch comité, bestond een groote be langstelling. Vereeniging van Hoofden van Scholen. Te Utrecht is de 35e algemeene vergadering gehouden van de Vereeniging van Hoofden van Scholen in Nederland. In deze vergadering werd met algemeene stemmen de volgende motie aangenomen De algemeene vergadering van de Vereeni ging van Hoofden van Scholen in Nederland kennis genomen hebbende van de sobere wijze, waarop sommige gemeentebesturen hebben gemeend de Willem de Zwijger-her denking voor de openbare scholen te moeten regelen of zich geheel daarvan te onhouden overtuigd, dat de openbare school als over- heidsschool in de eerste plaats in deze huldi ging behoort te worden betrokken, om den grondlegger van onzen Staat, den vormer onzer nationale eenheid en den verdediger van de gewetensvrijheid te eeren betreurt ten zeerste de houding dier ge meentebesturen waardoor de belangen van de openbare schel worden geschaad, en besluit deze nioti° ter kennis te brengen van regeering en ners. Nog verdient vermelding de aanneming van een voorstel-Rotterdam Het hoofdbe stuur dringe zoo spoedig mogelijk bij den mi nister aan op herziening van zijn opvatting, neergelegd in de circulaire betreffende de plaatsvervanging bij afwezigheid van leer krachten en te komen tot een regeling, die den geregelden gang van het onderwijs zoo weinig mogelijk belemmert.. KAMER VAN KOOPHANDEL De Kamer van Koophandel voor de Zeeuw- sche Eilanden vergadert Vrydag a.s., des avonds te acht uur in de raadzaal te Mid delburg. Aan de orde komen o.a. de volgende pun ten Rekening 1932. Vaststelling van de rekening der Kamer over 1932, aanwyzende in ontwerp aan ont vangsten 17.786.57 en aan uitgaven 13.001.20, alzoo met een voordeelig saldo van 4785.37. Het bureau maakt er attent op, dat ln af- wyking met vorige jaren in den loop van het jaar niet een gedeelte van het vermoedeiyk betig saldo is belegd met het oog op de mo gelijkheid dat de storting in de N.V. Haven van Vlissingen plaa't-s moet hebben. De commissie voor de financiën stelt voor de rekening ongewijzigd vast te stellen. evenmin op slot als de voordeur zy stond op een kier en ernaast zag ik den sleutel van óe kerk aan een spijker hangen. Dat bracht me op een idee Ik haalde den beker uit de kast, nam den sleutel van den spijker en verliet het huisje, na de deur achter mij dichtgetrokken te hebben." „Ben je niemand tegengekomen heb je niemand gezien vroeg de jonker in span ning „Neen, geen sterveling. Het was een tame- lijk-mistige avond, hoewel de maan af en toe door de nevelen hsenbrak. Ik dacht, dat de beker ln de gegeven omstandigheden ne gens veiliger zou zijn dan op het altaar in de kerk. Daar zou niemand hem zoeken, ik kon hem moeilijk mee nemen naar „de Olmen" of bij den geestelijke brengen, want dan had ik een verklaring moeten geven en dat kon ik niet, zonder myn vader in de zaak te be trekken." „Het was een heel goed idee van je" prees Lionel. „Dat vond ik ook. It ging de kerk binnen en zette den beker op het altaar, deed de cieur van de kerk weer op slot en bracht den sleutel naar het huisje terug, omdat Toll hurst den volgenden ochtend vroeg do kerk deur moest openen. Daarna ging ik naar huis." f „En je kwam om half elf op „de Olmen' „Ja. Nu weet u moteen, wat ik in die r>p v/uste drie kwartier heb gedaan. Ik had d<i huissleutel meegenomen en ging in een...io naar bed. buitengewoon voldaan, dat ik hef vermoedelijke plan van mijn vader om den beker te stelen, had kunnen verijdelen Maai kun u zich voorstellen ze stond op en gieep Lionel's arm „wat erin my omging toen ik 's morgens hoorde, dat de oude Tollhurst vermoord en de beker gestolen of hi elk geval verdwenen was „Dus uit de kerk gestolen merkte Lionel peinzend op. „Dat maakt de heele zaak nog onbegrypelijker. Kón ten slotte toch iemand gezien hebben, dat je den beker erheen bracht en de kerk binnengekomen zyn „Het is my ook een raadsel", antwoordde het meisje hoofdschuddend. „De geesteiyke is even voor achteb naar de kerk gegaan voor den vroegdienst en vond de deur op slotde sleutel was ln het huisje van den koster op de plaats, waar ik hem gehangen had. Maar de beker stond niet meer op net altaar en toch kan ik er een eed op doen clat ik hem daar heb neergezet. Wie kan hen; hebben weggenomen en waarom, als het kostbare stuk niet meer in het huisje was is de oude man dan vermoord „Dat zyn moeilyke vragen om een ant woord op te vinden", verklaarde de jonker peinzend. „Maar we moeten alle krachten inspannen om het raadsel op te lossen." Opeens veranderde hy van toon. „Anita", zei hij vol warmte, terwyl hy het meisje in zijr armen nam en naar zich toe trok, „ik ben toch zoo biy, dat je me dit allemaal verteld hebt, en zelfs niet de afgesproken drie dagen afgewaóLt. Wat je gedaan hebt, strekt je tot eer Hoe heb je een moment kunnen denken dnt ik je verachten zou, als ik wist, hoe nobei en offervaardig je gehandeld hebt om t.e L' letten, dat je vader een ernstige misdaad zvu plegen." De Heer Spiering te Tiel had veel last vao ratten in zijn kippenloop. Telkens waren eieren verdwenen of kuikens doodgebeten. Meer dan een jaar lang probeerde hij aUer- lei middelen, echter zonder resultaat. 1 en slotte kocht hij bij zijn drogist een doosje Rodent, dat hij op de voorgeschreven manier gebruikte. „Het resultaat is werkelijk ver rassend" schrijft hij. „Een kwartier nadas het met Rodent besmeerde brood werd uit gelegd, was het reeds verdwenen." Toen hij ons 4 weken later schreef, had hij geen rat meer gezien. Rodent faalt nimmer, het trekt ratten en muizen onweerstaanbaar aan. Koop nog heden een enkele doos a 50 ct. of een dubbele doos 90 ct. en morgen zult U van rat en muis bevrijd zijn. Imp.: Firma B. Meindersma - Den Haag. A 45 Subsidie voor het congres van Vreem delingenverkeer te Vlissingen. Het bestuur van de V.V.V. te Vlissingen heeft een verzoek ingediend om een subsidie van 300 in de kosten van ontvangst van de Algemeene Nederlandsche Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer en er daarbij op ge wezen, dat elders de Kamers van Koophandel zulk een steun wel verleenden en o.a. verleden jaar die te Zwolle een subsidie gaf van 450. Het bureau deelt mede ter zake niet tot overeenstemming te zijn gekomen, De meerderheid zou aan adressante voor het congres een extra-bijdrage willen ver- leenen. Zy acht hiertoe alleszins termen aan wezig, waar zij van oordeel is dat een derge- lyk congres van groote propagandistische waarde is voor de geheele streek en juist Zeeland zich zoo uitermate leent voor een druk vreemdelingenbezoek. Een dezer leden zou het gevraagde bedrag willen verleenen. Het andere lid zou 200 willen toestaan. De minderheid meent zich om principieele re denen te moeten verklaren tegen het ver strekken van gelden voor dit doel. Gaat men dien weg op, dan zullen andere vereenigingen of bonden dit antecedent gaarne aangrijpen om, wanneer zij hun jaarvergaderingen bin nen het gebied der Kamer houden, een be roep op de Kamer te doen en dan zal het wel zeer moeilijk zijn den ander te weigeren, wat den eersten is toegestaan Niet alleen toch een by eenkomst van afgevaardigden van Vereenigingen van Vreemdelingenverkeer strekt tot propaganda voor het bezoek van vreemdelingen, doch ook bijeenkomsten van andere algemeen landelijke vereenigingen maken de streek bekend. Al is dit lid der halve principieel mede om de daaruit voort vloeiende gevolgen, tegen het verleenen van bydragen der Kamer voor congressen, dit wil allerminst zeggen, dat hij het vreemdelingen verkeer voor deze streek niet van belang acht. De Kamer toont dat ook reed:; door den jaarlykschen steun, dien zy aan de verschil lende vereenigingen op dit gebied verleent. De commissie voor de financiën is van oor deel, dat het verzoek moet worden ingewil ligd. Het geldt een congres, dat komt niet zoo vaak voor, zoodat er geen gevaar voor een precedent is. De commissie meent, dat het met het oog op de nog steeds abnormalen toe stand, welke eer nog slechter dan beter wordt, gewenscht is, leven in de brouwerij' te bfengen. Een Kamer van Koophandel, die over de middelen beschikt, moet dergelyke plannen steunen. Worden de toestanden beter, dan kan nog altijd een ander standpunt worden ingenomen. Een der leden hoopt, dat ook een uitstapje naar Zierikzee op het programma zal staan. Subsidie vergadering Nederlandschen Middenstandsbond. De vereeniging „Gemeenscha-ppelyk Be lang" te Vlissingen verzoekt naar aanleiding van het aldaar te houden congres van den Kon. Nederl. Middenstandsbond een subsidie van 1000. Ook ten deze meent de minderheid van het bureau om principieele redenen, dat de Ka- c/L ,.Ik dacht.... ik dacht", klonk het stame lend, „omdat ik de dochter ben van zoo'n man...." „Liefste, breek je daar het hoofd niet over. Je bent niet de eerste hoogstaande vrouw, die een onmogelyken vader heeft. Wat je my verteld hebt, zullen we voorloopig voor ons houden en zien, wat we kunnen doen om den beker te vinden." „En de moordenaar „Ja", zei Lionel aarzelend, „dat zal moei lijker zijn, vrees ik. Ik moet alle byzonderhe- den van de misdaad nog eens goed overden ken. Maar om te beginnen, moet je me één vraag beantwoorden, Anita." „En dit is Ze keek hem diep in de ver lengende oogen, terwijl zy 'deze woorden sprak. „Wil je myn vrouw worden Ze sloeg de armen om zyn hals. „Op den dag, dat je den beker aan de kerk van Hurton kunt teruggeven, zal ik je vrouw worden. Dan zal ik immers het gevoel heb ben, dat er geen vlekje om myn eer kleeft en ik waardig ben je naam te dragen. Lionel". Voor de eerste maal noemde zij hem bij zijn naam. „Hoera riep de Jonker opgewekt. „Laten we deze overeenkomst bezegelen met 'n kus." En dat deden ze. Zoo was uit kwaad toch goed voortgeko men de moeilykhedeu, waarin Anita ver wikkeld was door haar verlangen om haar vader te redden, hadden haar en Lionel tot elkaar gebracht. '(Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 5