UIT DRAAD EN LUCHT Advertentiën MIJNHARDT's Zenuw-Tabletten 75 ct Laxeer-Tabletten 60 ct Hoofdpijn-Tabletten 60 ci Bij Apoth. en Drogisten Staatsboschbeheer werkzaam met ontginning van heidegronden bij wijze van werkverschaf fing. Aan dit werk zijn 350 personen bezig en wel 150 uit Helmond, 100 uit Eindhoven, 50 uit Valkenswaard, 25 uit Geldrop, 20 uit Mierlo 5 uit Leende. Direct na het ontstaan van den brand togen deze werkloozen, bijgestaan door brand weermannen uit de omliggende plaatsen, aan het blusschingswerk. zy zijn hiermede tot laat in den avond bezig geweest, doch inmid dels heeft het vuur zich over een geweldige oppervlakte uitgebreid en is naar schatting 400 H.A. heide en opgaande dennenboompjes z.g. vliegdennen, kaal gebrand. Ook werden eenige kleine stukjes volwassen bossch'en een prooi der vlammen. Na heel veel krachtsin spanning slaagde men erin het. vuur te over meesteren. De brand was ver in den omtrek zichtbaar, zelfs te Eindhoven zag men in Zuid-Oostelijke richting dikke rookkolommen. De aangerichte schade is gelukkig niet zoo groot als het zich laat in den avond liet aan den. Vele prach tige bosschen in den omtrek, die ernstig be dreigd werden, zyn gespaard. Motor met vier personen te water. Gisterenmorgen reed een motor met zijspan, afkomstig uit Zuid-Hol land, naby de brug aan de Nieuwe Bosch straat te Breda, in den Singel. Gelukkig voor de passagiers man, vrouw en twee kin deren bleef de motor vrij dicht by den kant liggen. Een in de nabijheid surveillee- rend politie-agent schoot toe en redde aller eerst beide kinderende yrouw kon intus- schen zonder hulp op 't droge komen. Maar voor de bestuurder den vasten grond weer onder de voeten had, was het noodig, dat de machine op zy geduwd werd, want daar lag hij onder. Een geneesheer constateerde, dat geen der vier drenkelingen eenige licham?-, lijk letsel had bekomen. De motor werd door een kraanwagen op den kant gebracht. Heel wat op zijn kerf stok. Door de politie te Nymegen is in een volkslogement gearresteerd zekere D., een Zeeuwsche schipper uit Middelburg, die nog drie vonnissen moet ondergaan. De krygsraad veroordeelde hem wegens desertie. Door de rechtbank te Utrecht verd hy veroordeeld tot vier maanden gevangenisstraf wegens twee diefstallen en inbraken in vereeniging gepleegd. De rechtbank te Tiel veroordeelde hem tot hechtenis wegens verzet tegen de politie. wO ngelukken. Een tweejarig knaapje te Barneveld, dat uit een kan met kokende koffie had gedronken, is thans aan de gevolgen daarvan overleden. Terwyi een vrouw te Hulsberg bezig was met koken, kwam ze te dicht bij de kachel, waardoor haar kleeren vlam vatten, en nagenoeg totaal van haar lyf wegbrandden. Door het handig optreden van enkele buren alsmede van 'n passeerenden chauffeur wist men de onge lukkige vrouw uit haar benarde politie te be vrijden. Haar toestand is zorgwekeknd. Donderdagavond is na vier dagen dreggen uit het Dommeskanaal het lijk opgehaald van een man uit Nieuw-Amsterdam, die sinds Zondagnacht vermist werd. Terwijl een 78-jarige man te Dalfsen bezig was hout te zagen met een cirkelzaag en hy op zeker oogenblik over de zaag heen reikte, werd zyn arm door de zaag gegrepen, met het nood lottig gevolg dat deze arm vrijwel werd af gezaagd. De ongelukkige werd onmiddellyk overgebracht naar het ziekenhuis te Zwolle. Zyn toestand is ernstig. In de ondergrond- sche werken van de Oranje-Nassau myn te Heerlerheid is een 26-jarige mynwerker on der vallend gesteente geraakt en gedood. Begin van brand in een kazerne. Gisterenmiddag omstreeks twee uur brak een begin van brand uit in de Oranje-Nasaukazerne aan de Korenmarkt te Bergen op Zoom. Oogenblikkelijk werden maatregelen getroffen om den brand te be- stryden. Men slaagde er in het vuur met eigen middelen meester te worden. Het bleek dat de brand was ontstaan door een oven, die zich in een der keukens bevindt. De mate- rieele schade is gering. Een indringer op Huize Doorn. Voor de „grosse Strafkammer" te Kiel heeft zich, naar „het Volk" bericht, in eerste instantie de koopman Heinrich Flicker uit Neuss te verantwoorden gehad, in verband met zyn sensationeel optreden in Huize Doorn. Hij had zich voor de rechtbank te verantwoorden wegens verboden over- schryden der grens en wegens verboden bezit van w&penen. Op 10 December van het vorige Jaar reisde Flicker volgens zyn eigen verklaringen voor den rechter, naar Doorn om „met den ex- keizer een politieke aangelegenheid te be spreken." Teen hem dit onderhoud met den ex-keizer geweigerd werd, reisde hy eerst naar Dusseldorf terug, om den volgenden dag opnieuw naar Doorn te vertrekken. Naar zyn bekentenis gelukte het hem niet alleen door de wacht van het slot heen -e dringen, hy slaagde er ook in het slot zelf binnen te ko men. Op de vraag van een der rechters, op welke wyze hy in het slot binnengedrongen was, verklaarde Flicker dat hy op deze vraag elk antwoord schuldig moest bly .en. De Hollandsche politieman, die hem arres teerde, vond by hem een legerpistool met vyftig p. '.tronen, welke onder de kleeren ver borgen waren. Tevens vond men in de mouw van zyn jas een dolk. Flicker bestrceu heftig, dat hy een aanslag op den ex-keizer had wil len plegen» Hij. zeide, de wapenen sleGhts meegenomen te hebben om zich de honden in het slotpark van het lyf te houden. Wanneer de rijksadvocaat tegen hem acht maanden gevangenisstraf eischt, verklaart Fiicker dat hij liever tuchthuisstraf heeft. Het schijnt hem in een tuchthuis, waar hy reeds vaker ondergebracht is, beter te beval len dan in een gevangenis. De rechtbank spreekt na eenig beraad het vonnis uit. Fücker wordt veroordeeld wegens verboden wapenbezit en het /erboden over- schryden der grens tot een gevangenisstraf van drie maanden en een week. De aangeklaagde sprong na het hooren van dit vonnis zeer verontwaardigd op. Hy ver klaarde, geenszins tevreden te zijn. Hem leek de straf voor zoo'n daau niet zwaar genoeg. Versche groente naar de 7 u i 1 n i s be 11. In dezen tyd van hei jaar biedt Beverwijk, de marktplaats van Kennemerland, wederom het jaariyks terug- keerende schouwspel van lange files en kar ren, die, beladen met de fijnste producten van onzen vaderlandschen bodem, ter veiling gaan. De komst van de groenten wagens be- teekent het begin van een bedrijvigheid, waarnaar altyd met groot verlangen wordt uitgezien. Door de tuinders en door den middenstand. De eersten zien met verlangen uit naar de belooning van hun arbeid en de laatste, de handeldrijvende middenstand, weet, dat straks de rekeningen weer betaald zullen worden. Helaas Zóó was het voorheen. De crisis heeft den tuinbouw in zulk een hevige mate getroffen, dat het hoopvol aspect, hetwelk men andere jaren om dezen tijd kende, zich thans veranderd heeft in een hopelooze si tuatie, die met alle redelijkheid den spot dry ft. Het beeld van leven en bedrijvigheid is inderdaad weer teruggekeerd, maar het pa rool luidt thans naar de belt Een groot gedeelte van den spinazie-aan- voer bleek Woensdag te Beverwyk onver koopbaar. Toch was het nog pas de tweede veiling van den kouden grond. Andere jaren bracht de spinazie tot 1.60 per kist op. Thans was ze niets waard. Vroeger trok, m afloop der markt, een kleine spinazie-vloot naar Amsterdam. Woensdag lagen er sleclrs een paar schuiten aan den kant, bestemd voor de hoofdstad. Voorheen gebeurde het wel eens, dat bij een paar warme dagen in Mei een buitengewoon groote aanvoer sleepen noemen ze dat in Beverwyk de i rijzen deed tuimelen. Maar wat thans ge beurt, is in de geschiedenis nog niet voor gekomen. Het gevolg was Woensdag, dat het rijks- inkoopbureau de onverkoopbare spinazie, een 4G00 kisten, uit de markt nam en naar een centraal punt ter vernietiging liet voeren Dat centrale punt was de Beverwijksche vuilnisbelt. Een lange ry van vrachtauto's en wagens, beladen met honderden kisten spinazie, trok naar de belt, waar de groente werd neerge stort. Daar lag nu het product. Prachtgoed v/as het. Daar had de tuinder nu voor ge werkt, gemest, dagen-lang het goed nage- loopen, om het tenslotte naar de belt te brengen, met de wetenschap, dat hy van het ryk een kleine vergoeding krygt, waarmede nog niet eens de kosten goedgemaakt zijn. Hy kan nog goedkooper zyn spinazie om spitten. Wordt er geen versche groente meer ge geten Dezer dageii verklaarde ons een wh-kelier, die versche spinazie in zijn zaak had staan, dat zijn klanten om bus-spinazie vragen. Daar was niet zooveel werk aan Zou dit een symptoom van onzen tyd zyn Intusschen hebben de Beverwyksche vei lingen gezamenlijk een telegram naar den minister gezonden, waarin verzocht wordt de steunregeling voor 1933 zoo spoedig mogelyk :l werking te stellen. In de betrokken krin gen is men van oordeel, dat de regeering de vergoeding op 60 cent per kist behoorde te stellen. Zooals men weet, heeft de regeering voor gesteld, een bedrag van 5.000.000 voor steun aan den tuinbouw beschikbaar testel len. Op grond van de ervaring, in 1932 op gedaan, moet dit bedrag veel te laag worden geacht, om daarmede het verschil tusschen den richtprys en veilingprijs te kunnen aanvullen. Het centraal bureau voor de vei lingen heeft den minister hierop reeds ge wezen. Een s t e e k p p r t ij. - Gisteren avond zag' een bewoner van de Eerste Gy- singstraat te Rotterdam, dat een hem onbe kende man morrelde aan een fiets, die hy tegen den gevel had geplaatst. Hij liep naar buiten en merkte toen, dat de andere de ry- wiellantaarn van het stuur had genomen. Hy eischte zyn eigendom terug en toen de ander hieraan niet dadeiyk voldeed gaf hij hem een paar opstoppers. De dief trok daarop zyn mes en stak daarmee den benadeelde, den 23-jarigen A. Reens in de linkerwang- en in den rug. Reens is dusdanig getroffen, dat hy in het ziekenhuis aan den Coolsingel moest worden opgenomen. R. is na den tweeden steek in elkaar gezakt. Een paar voorbijgan gers, die het gebeurde hadden gezien, zijn den messensteker dadelyk nagerend, maar zij hebben hem uit het oog verloren. De politie werd gewaarschuwd en men kreeg een vaag signalement, waarin onder andere stond, dat de messentrekker een grijze trui droeg en een nog vry jonge man zou zyn. In den loop van den avond heeft de politie twee jonge mannen aangehouden, die echter geen van beiden een grijze trui droe gen. Ook is geen mes by hen gevonden. Zy zouden met het slachtoffer worden gecon fronteerd. Een proces met 2700 ge- tui g»c n. Te Banja Luka in Bosnië wordt binnenkort een proces geopend tegen een man, die beschuMigd is den staat voor een groot bedrag te hebben benadeeld. Niet minder dan 2700 getuigen zijn voor deze zaak gedagvaard en daar de meesten hiervan boeren zijn, die thans van hun land niet weg kunnen, is het proces uitgesteld tot het najaar. Sommigen dezer getuigen zullen door plaat selijke autoriteiten worden verhoord doch minstens 1000 zullen toch persoonlijk bij het proces aanwezig moeten zijn. De nieuwste Zweedsche y sbre.ker.-De nieuwste Zweedsche ysbreker, de „Ymer", aldus genoemd naar »-en reus van de Vikingsaga, is thans na een proeftocht te Stockholm aangekomen. Hoewel de waterverplaatsing van de „Ymer" niet grooter dan 4400 ton is, zyn de machines zóó krachtig, dat het schip een der krachtigste ysbrekers van de wereld is. De ysbreker wordt voortbewogen door elec- trische Dieselmotoren, die 10.000 P.K. ont wikkelen. By de proefvaart is gebleken, dat de „Ymer" gemakkelyk ijs van een dikte van 10 voet kan breken, doch vermoedelijk kan hij een nog zwaardere taak vervullen. Een tragische zelfmoord. De vrouw van een i_ den oorlog vermink te te Lünenberg heeft met twee van haar kinderen, meisjes van 11 en 12 jaar, zelf moord gepleegd door gasvergiftiging. Drie jongere kinderen, die in een kamer ernaast sliepen, konden nog gered worden. De oor zaak is te zoeken in de tijdsomstandigheden. Baantjesjager y. Dezer da gen ontving de glunderende nieuwe president V2n de Vereenigde Staten een hjvig boek van 3500 bladzyden, waarin de 65.000 baantjes stonden opgesomd, die na de overwinning van zijn party aan partygangers zullen ko men, die zich voor en tydens de verkiezings campagne verdienstelijk hebben gemaakt. De gewoonte, dat na de overwinning van een partij deze alle ryksbaantjes door haar eigen mannetjes doet innemen, dateert ai van ver in de vorige eeuw. Toen werd het systeem ingesteld met het doel,* dat een ieder eens aan de beurt zou komen. Daarvoor leek iets te zeggen, maar in de practyk werd het een gewoonte, die allesbehalve sympathieke vormen aannam. Er wordt in de Vereenigde Staten daarom heftig tegen gêprotesteerd. maar veel zal het niet baten. De beste van de 65.000 baantjes worden door den president zelf vergeven en zyn ook al vergeven, de mindere, zooals die van weg werker in Alaska én dergelyke, worden doo: den voorzitter der democratische party Farley gedistribueerd. Ondanks de 65 "CO baantjes zal de werk loosheid niet verminderen, want het is slechts een kwestie van stuivertje wisselen. Waar nu een republïkeinsch functionaris is, komt dra een „verdienstelyk democraat". En mochten bij de volgende verkiezingen de democraten verliezen, waarvoor ze blijkens de geschiede nis van hun party een bepaald zwak hebber., dan komen de „verdiensteiyke republikeinen" aan de beurt. Hoover heeft voor zijn partij- genooten vier jaef 'lang Sinterklaas gespeeld, nu doet Roosevelt 'fctet. Over Hoover en Roosevelt gesproken. Dezer dagen bracht de laatste een bezoek aan Hug hes, een heel verdienstelyk man. Toen de president Hughes' huis verliet, stond er bui ten een flink getal enthousiasten, die den president hartelijk toejuichten. Hè, zei daar op de chef van Roosevelt's geheime detecti ves „Dat is iets, wat ik in de laatste jaren niet meer heb gehoord...." Arme Hoover, die eens de „welvaarts-president' was. Een verwoed tippelaar. Een Zuid-Afrikaansch jongeman heeft, naar Reuter verneemt, in 5 jaar 25.000 mij] geloopen en is thans in Kaapstad aangeko men. Hy heeft byna elk gedeelte van Zuid- Afrika bezocht en is een keer door bavianen aangevaren en gebeten. Hy verslijt 7 paar schoenen per jaar en wil na een kort verblijf te Kaapstad zyn wandeling voortzetten. Paniek op Goeden Vrij- d a g. Tydens een processie, welke als onderdeel van de plechtigheden der Goede Week te Cartagena werd gehouden, ontstond een paniek onder de menigte, ten gevolge van een defect aan het electrisclie licht. De men- schen stormden uiteen, waarby verschillenden onder den voet werden geloopen. Eén persoon werd daardoor gedood en verschillende an deren werden gewond. B a r w a g e n s. Op 15 Mei zal in enkele treinen de barwagen loopen op die lijnen, waar het restauratierijtuig thans wei nig' bezoekers telt. De bedoeling is om zoowel de huidige ge bruikers van de restauratiery tuigen als een nieuwe groep reizigers te gerieven. De tegen woordig' in dienst zyde rijtuigen worden ge deeltelijk verbouwd, zoodat een der twee af- deelingen van het restauratiery tuig wordt veranderd in een barafdeeling waar de rei zigers enkele gerechten en dranken tegen verlaagde pryzen zullen kunnen krygen. Aan de eene zyde bevindt zich de keuken en een kantoor-afdeeling, waarin een yskast is ge plaatst. Langs deze vertrekken loopt een gang, welke toegang geeft tot de barafdee ling, welke een lengte heeft van ongeveer 4.50 en een breedte van 1.50 meter. De keu ken bedient ook de eetafdeeling in de andere helft van het rytuig, welke aan 28 personen plaats kan bieden en ongeveer 7 M. lang is. Hoe muziek op g e v a u g e- n e n werkt. In de gevangenis te Butzbach (Hessen) werden eenigen tijd concerten gegeven om te onderzoeken hoe de gevangenen reageeren op de verschillende soorten muziek. Men stelde een aantal vragen, welke de gevangenen zouden beantwoorden. Byv. welke gevoelens in hen kwamen (vreugde dioefheid, overdenkingen, herinneringen toekomstgedachten), door welke muziek ze het meest worden getroffen (muziek zonder woorden, muziek op woorden gezet, muziek met geestelijken of met wereldschen tekst), welk instrument het liefst werd gehoord (orgel, piano, viool, cello, blaasinstrumenten enz.) en een aantal meer. Tot slot werd ge vraagd of de muziek als vergemakkelijking van den arbeid, als kalmeerend middel of ais opwindend middel werkte. De uitkomst van deze enquête was zeer belangwekkend. Naast een groot aantal ge vangenen, nl. die zich met dankbaarheid en vreugde en soms ook met weemoed, over de muziek uitten, waren er ook enkelen, die verzochten de kosten voor muzikale bijeen komsten te besteden voor verbetering van de verzorging. Een kleine groep van gevange nen verzette zich hartstochtelyk, de eento nigheid van hun gevangenisschap te ver bleken door muziekuitvoeringen door voor aanstaande kunstenaars. „Ik kan het gevoel niet van my afzetten", zoo schreef een gevangene, „dat deze geheele zaak slechts ten doel heeft, verdriet en wee moed in het oneindige te vergrooten, waar door de reeds zoo voldoende gekwelde iedere hoop voor het verdere leven moet verliezen, of moet de muziek dienen, om de reeds uit diepe wonden bloedende ziel nog meer murw te maken Esn ander schreef„Zoolang ik naar de muziek luister, maak ik allerlei goede plan nen, maar nauwelyks zyn de tonen verklon ken dan is het me, alsof men mij alleen het hart wil zwaar maken, als wilde men my iconen, wat ik had verloren. Ik voel dan de haat ik vraag vergiffenis tegen de heeren, en alle goede gedachten zyn weg en alleen myn ellende en wee zyn gebleven." Een derde gevangene merkte op „Muziek stemt mij, in het eerst, vroolijk ook tot na denken, maar dan komt droefheid over me. welke byna tot wanhoop voert. Onderdruk ;k de treurige gedachten, dan neemt het wraakgevoel de overhand. Iedere muziek kon mij, als vrij man bekoren, maar als ge vangene haat ik haar." De ramp van de „Atlan- t i q u e". De justitie heeft, naar uit Cher bourg wordt gemeld, gelast, dat een nieuw onderzoek zal worden ingesteld naar de oor zaken van den brand op de „Atlantique", welk onderzoek zal geschieden aan boord van het wrak, dat daar in de haven ligt. Alle verbrande resten en puin zullen nauw keurig worden onderzocht, waartoe een groote groep werklieden in dienst wordt gesteld. Het onderzoek zal ongeveer een maano duren. Het weer op de.Paasch- c a g e n. Wat voor een weer zal het zijn met Paschen Velen die enkele dagen met verlof verlangen te gaan, vragen zich aat af. Naar verluidt is er veel kans op dat het mooie weer zich handhaven zal; dat op Pa schen de zon zal schynen en dat het warm zal zijn. Er biykt een gunstige barometer stand te zyn over de heele stfeek gelegen tusschen de Middellandsche zee en het Zuid oosten van Engeland. Wel daalde gisteren de barometer eenigs- zins, maar ook de barometer is vaak een valsche profeethij vertelt meestal alleen dat wat er plaatselyk geschiedt, binnen een zeer beperkt gebied. Vrijdagnacht en Vrydagochtend was bet vrij koud de nachttemperatuur kwam zelfs dicht by het vriespunt. Ook in den nacht van Vrijdag op Zaterdag zou het nog koud zijn. Maar geleidelyk zal de wind uit de Poolstreken stil vallen, en naar het Zuiden loopen. Wij bevinden ons in een anti-cycloon, met ae kern bij Londengisteren was die ker.i over Ierland morgen komt ze over den Ryn. Zoolang we in de buurt van de kern \an een hooggebied zyn, is geen regen te verwachten hoe dichter naby de kern hoe vaster het weer. De regenvlaag hangt nu ten Westen van Ierland, vanwaar zy gewoonlijk optrekt naar het Noorden, naar IJsland. INBRAAK. AMSTERDAM. (V. D.) Ln den afgeloopen nacht is ingebroken in het postkantoor op de Heerengracht. De inbreker heeft de brandkast weten te openen en daaruit zes trommels met geld en postzegels weggeno men. Uit een van de trommels heeft hy on geveer 70 by zich gestoken, de andere trommels heeft hij in de gang by de deur van een aangrenzend leeg perceel gezet. Vooi hij deze deur uitging heeft hij aan het slot een touw verbonden en dit door een raampje naar buiten gehangen. Het touw is hem noodlottig geworden. Een agent zag hem de deur uitkomen en merkte toen het touw op. De dader kon worden gearresteerd. De man. een ongeveer 30-jarige handelsreiziger, heeft bekend. DE INTERNATIONALE BESPREKINGEN TE WASHINGTON. LONDEN, (VD.) Volgens berichten in de Engelsche pers verlangt president Roosevelt voor zijn internationale besprekingen tp Washington van het Amerikaansche Congres de volgende volmachten le. Wyziging van de bestaande douane tarieven door middel van een proclamatie. Het Congres zou de inwerkingtreding daar van hoogstens met 2 maanden kunnen ver tragen. 2e. Onderhandelingen over een meerzy- dige overeenkomst tot verlaging van alle douanetarieven op de economische wereld- conferentie. 3e. Het sluiten van tweezydige douane- overeenkomstea tot verlaging der douane tarieven met 40 5C HERRIOT NAAR WASHINGTON. PARIJS. (V.D.) De Fransche ambassadeux te, Washington heeft officieel medegedeeld dat Iierriot in gezelschap van 5 deskundigen op 23 April in Amerika aankomt en tot 29 April in de Vereenigde Staten zal blijven. Naar uit Washington wordt gemeld heeft da ambassadeur Cordell Huil de verzekering ge« geven, dat Frankryk het geheel met de Ver eenigde Staten eens is over de noodzake- ïykheid van zorgvuldige voorbereidingen dei- economische wereldconferentie om haar suc ces te waarborgen. BOMAANSLAGEN. HAVANNA. (VD.) Te Havanna zyn op Goedm Vry dag op 19 verschillende punten in de stad bomaanslagen gepleegd. De daders hadden het in de eerste plaats voorzien op kerken en belangrijke verkeerspunten. De politie stelt een uitgebreid onderzoek in. Op eenige plaatsen in de stad ontstonden on lusten en moest de politie van de wapens gebruik maken. Twee jongelui werden ont voerd door leden van de gevreesde geheime organisatie Orra. Zy werden ernstig mishan deld en tenslotte doodgeschoten. Samengesteld door net Kon Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 773.3 te La Havre. Laagste barometerstand 744.3 te Kiun. Verwachting tot den avond van 16 April In het N. krachtige tot matige, in het Z. ma tige, latei* afnemende N.W. tot Z.W. wind. Gedeeltelyk bewolkt. Weinig of geen regen. Aanvankelijk zachter. Stormwaarschuwingsdienst. Geseind van De Bilt 15 April 7.50 uur aan de posten van Delfzijl tot Hoek van Holland „Weest op uw hoede". Buitenlandsch Weerbericht. Hedenmorgen uit officieer gegevens samengesteld luor het Kon. Meteor. Instituut. De Donderdag vermelde Oceaandepressie heeft zich naar de Noorsche kust verplaatst en werd vrij diep. Een uitlooper, die over Denemarken trekt, brengt in het N. van ons land en Duitschland stormachtige wind en zal vermoedelijk erder in Duitschland door dringen. Op den Oceaan ligt nog een uitge breid laagdrukgebied, zoodat de luchttoevoer hoofdzakelyk uit het Z.W. blyft. Scandina vië heeft stormachtig weer met regen en sneeuw in het Z. en vry strenge vorst in het N. In Schotland valt regen by krachtige W.- wind. Frankryk en Zuid-Duitschland hebben nog rustig en zonnig weer met lage ochtend- temperaturen, die echter in den middag vrij hoog zal worden. Ook in Ierland en Schot land is het zachter geworden. Ofschoon de voorbijtrekkende secundaire depressie zwaar dere bewolking en een weinig regen kan brengen, zal het weer zich daarna tydelijk herstellen en geleidelijk zachter worden. STOOMVAARTLIJNEN .Djampl" ithuisr.) 14 AprU te DuiKei-iten Indrapoera" (uitr.) 14 AprU v. MarseUle „Johan de Witt" (thuisr.) 14 April v. Suez ..Rietfontein" (uitr.) 14 April van Suez „Springfontein." (thuisr.) 17 April te Havre verwacht. „Talissee" (uitr.) 14 April van Antw. Tosari" (uitr.) p. 14 April Dover „Venezuela" (uitr.) p. 13 April Flores „Zeelandia" (uitr.) 13 AprU v. Rio Grande Heden overleed onver wacht onze beste Vrouw, Moeder, Behuwd- en Groot moeder, WILHELMINA DUYVIS, geb.VAN SCHAARDENBURG, in den ouderdor. van 57 jaar. Uit aller naam, Dr. C. A. DUYVIS. 's-Gravenhage, 14 April 1933. Groenhovenstraat 28. Geen bezoek. De teraardebestelling zal plaats hebben Dinsdag a.s., te twee uur, op de Algemeene Begraafplaats (Kerkhoflaan). Vertrek van het sterfhuis te half twee. 22 Volstrekt eenige kennisgeving. Voor de zeer vele blijken van belangstelling, die wij 17 Maart 1.1 mochten ontvangen, betuigen wij ook namens onze kinderen, onzen hartelijken dank. J. A. BARK. A. BARK—HU1BREGTSE, Van Hoorn y. Burghstraat 21.

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 3