aren mast. INGEZONDEN STUKKEN GEMENGD NIEUWS BURGERLIJKE STAND PREDIKBEURTEN RADIO-RUBRIEK AANBESTEDINGEN STOOMVAARTLIJNEN HOOGWATER TE VLISSINGEN LICHT OP VOOR AUTO'S FIETSEN EN VOERTUIGEN AGENDA Buitenlandsch Weerbericht. van Helmore"s toe- Ie met den neus omlaag minuut hangen. Toen •ore's toestel plofte als ar hij wist het nog tij - wen het zeevlak, op te hien stand te brengen, algemeen landsverbod tegen de vertooning en des kruises", omdat christelijke geschiedenis tot sensatie-doeleinden tegen den luchtoorlog'. 'servo-generaal-majoor De moderne stralen- dt middelen om een 'ille zijn aanval heel artoe zullen in de toe- i warmtestralen en de t hunne bijdragen, warmtestralen hebben ;chap makkelijk door hingen. Daar fotogra- celig gemaakt kunnen 5 stralen, is het cok elke zich achter zoo'n ■and of in het duister vast te houden. Een t onder bescherming nadert, kan dus pre- Bgrichting betreft be- fotografie. De ultra- en de eigenschap de te maken vopr elec- kken van een electri- is. Er treedt dan tus- electroden een zooge- g" op. Dit verschijnsel hanics". stand van een centi- warsplankjes, die op mplankje staan aan- binnenwerks, nadat spijke. d zijn, behalve nk, die eerst wordt ijn van het bodem- ïen zekere spanning Daarom zet men de en van voren met >ef jes vast. Het dek eend, nadat de romp je de romp op een it den omtrek daar t dek uit en spijkert moet natuurlijk met :urd worden, daarna ek er op wordt vast- enkant van de boot orden. en stukje ijzerdraad nauwsluitend kope- een gat in de romp je op 171/2 C-M- van evestigd, moet ver drie pond lood. De ken busje, dat men ens het aangegeven is volgegoten. De sur schilderen, maar uit, als men het de ihouden. Men moet goede vernis geven ken. GEVAARLIJKE TUD. Onder dit opschrift schrijft A. Hannah in „In 't Verloren Hoekske" in het Brusselsche „Laatste Nieuws" het volgende Deze tijd is zeer gevaarlijk. Daar is nog niet voldoende op gewezen geworden, dunkt mij. ten minste niet in de schrifturen welke ik heb gelezen en die al vele zijn. Het gevaar is er voor alleman. Het is een tijd gelijk van 'het aardsch pa radijs. Ik peins veel aan het aardsch para dijs. De menschen peinzen altoos veel aan dat wat ze verloren hebben. En dat aardsch paradijs stel ik me altoos voor- in dezen tijd, als de lente komt gevloeid, geborreld en ge spoten van alle kanten te gelijk. Dat aardsch paradijs was vol van onbe schrijfelijke bekoringen. Vol van onbeschrijfelijke bekoringen is ook deze tijd. Ik spreek niet van uw angstigen, bleeken tijd, meneer, vol krissisen en schrikken, vol wantrouwen en krissisen met en zonder haken en oogen. Van den tijd spreek ik dien we nu heb ben, over ons, rondom ons, de wereld vol, den grond vol, de velden vol, de bosschen, en zeeën, de bergen, den hemel vol tot aan de randen en er over, vol. Deze tijd is vol gevaren, door die beko ringen. Als ik zoo voor mij een stukske zie van de wereld gelijk het daar ligt, dan wil ik de stukskes zien die er aan grenzen, en ver derop. Alle landschappen tegelijk zou ik moeten hooren en zien. Heimwee heb ik naar alle schoone streken, naar alle meren, naar alle weiden, wouden en grotten. Ik weet dat als ik zou staan aan den oever van het Vier- woudstedenmeer, waar ik nu al jaren en jaren van droom, dat ik daaraan niet zou genoeg hebben, ik zou onmiddellijk verlan gen naar het Comomeer, naar de zeven bergen van Rome, naar de pyramiden van Egypte met de maan er ov.er en den sfinks en den Nijl er naast, en naar de heiligdom men van Palestina, met de figuren uit den Bijbelschen tijd, de eene na de andere. Ik heb lust om de baan op te gaan. En gij hebt dien lust. En alleman. We worden karavaanzuchtig. Het oerinstinkt van den zwerver ontwaakt in ons. Dat is één gevaar. Dan is er het gevaar voor de verliefden. In dezen tijd komen de minnewoorden zoo gemakkelijk, en ze hebben zoo een wellui- denden, gevaarlijken klank. De meerminnen weven nu hun netten in den maneschijn. Er is het gevaar om door de dichters en dc schrijvers overladen te worden met vrachten papier vol lentesotternijen. Geen of hij wil den nieuwen glans bezingen van do menschen en de dingen. En hoorende naar hun vergankelijke woorden, zouden wij vergeten te luisteren naar wat de vogels zingen, dat eeuwig is, en reeds zongen voor Adam en Eva. Er is het gevaar om zelf duizend lente sotternijen uit te steken, om te gaan zeggen aan de menschen„Ziet hoe schoon de we reld is en ziet hoe leelijk gij zijt, die het schoonste waart van de wereld". Met het gevaar daarvoor gesteenigd te worden. Menschen, wat een gevaarlijke tijd, de tijd van April. Wat zal het dan zijn in den tijd van Mei Laat ik me mogen dompelen in alle die gevaren, hoe meer gevaren hoe liever. Kom en dompel mede dat is leven. komt er in de praktijk op neer, dat de ont- stekingsvonken der ontploffingsmotoren uit blijven en daardoor de motoren hun werk staken. Vliegtuigen worden tot noodlanding ■gedwongen. Het toestel is een soort radio zender, welke ultraviolette stralen als een zoeklicht in een bepaalde en willekeurige richting uitzendt. De voortijdige en gedwongen landing belet het bombardeervliegtuig zijn bommen op de staf af te werpen. Dan is er als derde mogelijkheid om vlieg tuigen onschadelijk te maken het torpedee- ren met door zichtbare lichtstralen gestuurde luchttorpedo's. Zoo'n torpedo is een soort vuur (kruit O pijl, welke makkelijk afstanden van tien tot twaalf kilometer met een snel heid van 160 M. per seconde kan afleggen. Ter sturing van deze luchttorpedo's kunnen gewone lichtstralenbundels van zoeklichten gebruikt worden. De torpedo is van een voor licht gevoelige seleniumcel voorzien, welke met de stuurorganen der torpedo in electri- sche verbinding staat. Als geen lichtstralen op de seleniumcel inwerken, vliegt de torpedo ten gevolge van de stuurrichting steeds iets naar links. Duikt de torpedo nu in den linxs voorbij stralende liohtkegel van het zoeklicht op, dan wordt de seleniumcel door het licut getroffen en zet het stuur van de torpedo iets naar rechts. Er volgt dus een rechtswending, waardoor de torpedo en met haar de sele niumcel weer in het donker duikt. En zoo schuift de torpedo langs den lichtbundel zui ver gestuurd tegen het door het zoeklicht op gevangen vliegtuig. Het komt er nog maar op aan, dat de torpedo bijtijds, dus in de onmid dellijke nabijheid van het vliegtuig ontploft en haar scherven er omheen gooit. Dit wordt op gelijke wijze bereikt, doordat weer een selenium 2I met de pringlading der torpedo in verbinding staatde seleniumcel wordt er zoo ingebouwdi, diat ze in de vliegrichting, dus door den lichtstralenbundel wordt ge bruikt, niet getroffen kan worden. Daaren- etgen kan de seleniumcel door lichtstralen, welke loodrecht op haar vliegrichting staan, belicht worden. Als nu het vijandelijke vlieg tuig door een tweede zoeklicht in deze lood rechte richting steeds belicht wordt, komt de gerichte torpedo juist op het goede oogenblik in den lichtbundel, de seleniumcel voor de explosie der springlading wordt getroffen, brengt de lading tot ontploffing en het vlieg tuig. heeft zijn vlucht beëindigd. De eerste uitvinding wordt al met volledig succes op velerlei gebied toegepast. De tweede wordt in de praetijk beproefd ook met veel succes. Alleen de derde is nog niet beproefd. Maar ze wijst den weg om vijandelijke vlieg tuigen met goed succes te kunnen bestrijden. Bulten verantwoordelijkheid der redactie. De copie wordt niet teruggegeven. ZAAKWAARNEMERS. Mijnheer de Redacteur, Men vestigt er onze aandacht op, dat Middelburg (en wellicht binnenkort ook Vlissingen en Goes) de twijfelachtige eer geniet bezoek te krijgen van personen die zich als „rechtskundig adviseur" aandienen en door middel van „zitdagen" slachtoffers trachten te vinden, nadat hun zulks in an dere plaatsen onmogelijk is gemaakt. In het belang van het publiek zij het ons vergund op het volgende te wijzen. Ieder die op een goeden dag of (voor zijn toekomstige cliënten een kwaden dag) een bordje laat maken, waarop de woorden „Rechtskundig Adviseur" of „Incasso-bu reau" prijken, en dit aan de deur van zijn woning laat bevestigen, promoveert zich cp dat oogenblik zelve tot „Rechtskundig Advi seur" of „Houder van een Incasso-Bureau". Beschikt men daarnevens over wat con tanten en een groote dosis brutaliteit en als negatief bezit men nog grooter dosis gemis aan verantwoordelijkheidsgevoel, dan zijn alle vereischten daar om onder het recht zoekende of reehtschuwende publiek slacht offers te maken. Het publiek, aangetrokken door reclame, zcoals „nooit falende acten" (bedoeld wordt meestal valsche acten, acten waaruit zou moeten blijken dat op den reehtschuwende niets te verhalen is), „echtscheidingen a 'a minute", „nooit verloren procedures", „fail lissementen of betalingsmoeilijkheden" vraagt niet of de roem die de zich aldus aanprijzende rechtskundige adviseur, van zich zelve verkondigt, eigen roem, met de daaraan onafscheidelijke odeur is. Het vraagt evenmin wie of de rechtskundige ad viseur is tot wien het zich wendt, maar is eenvoudig ziende blind en hoorende doof, totdatja.totdat het te laat is, en dan leert, dat het spreekwoord, door schade en schande wordt men wijs, niet ten onrechte is geschreven. Of de aldus „versch" gepromoveerde rechtskundige adviseur amper schrijven of lezen kan, of hij vóór zijn plotselinge pro motie wellicht.... onvrijwillig kostganger van door Staatswege daarvoor beschikbaar gestelde „Hotels" is geweestof hij zijn veronderstelde wets- en rechtskennis heeft geleerd bij zijn.... curator, daarnaar wordt niet gevraagdmen leest een-advertentie oi muurbordje (vaak nog- zonder vermelding van den naam van den zaakwaarnemer) en men doet zijn keuze, zonder te begrijpen aan welke „gevaren" men zich bloot stelt. Evenmin als men door het aanschaffen van timmergereedschap, zonder meer timmer man wordt, of door het aanschaffen van chirurgische instrumenten, een chirurg, evenmin is het bestaanbaar „plotseling" rechtskundig adviseur te worden. Om het moeilijk beroep van rechtskundig adviseur serieus te kunnen uitoefenen is noodigeen ernstige studie van wet en jurisprudentieis noodig een jarenlange practische ervaring opgedaan onder bekwame leiding. Niet zonder reden zijn de bepalingen voor het lidmaatschap van onze vereeniging zwaar gesteld. De leden dezer vereeniging hebben terecht begrepen dat de vereeniging een waarborg moet zijn voor het publiek ten aanzien van de kennis en het fatsoen harer ledenen een orgaan waarop te allen tijde via den „raad van toezicht", staande onder voorzitterschap van mr, I. A. Höfelt, kan tonrechter te Amsterdam, door rechtzoeken- den een beroep kan worden gedaan, indien men meent door een lid niet correct behan deld te zijn. Indien het publiek inziet, dat de rechts kundige adviseurs die niet voor het lid maatschap onzer vereeniging in aanmerking komen, ook niet in aanmerking komen als rechtskundig adviseur op te treden en rechtskundige adviezen te geven, processen te voeren en anderen rechtskundigen bijstand te verleenen, dan is er een gegronde hoop dat «binnen afzienbaren tijd de rechtskundige adviseurs die ter wille van hun portemon- naie, het „de wereld wil bedrogen worden, bedrieg haar dus" tot leuze hebben, zullen verdwijnen. Het secretariaat van de Vereeniging, Kei zersgracht 691 Amsterdam (C.) verstrekt gaarne kosteloos inlichtingen en ledenlijst. U dankend voor de verleende plaats ruimte, Hoogachtend, Persdienst van de Ned. Vereeniging van Rechtskundige Adviseurs, K. DROOG, Rotterdam. TH. J. VAN DER HEIJDEN, Leiden. 11 April 1933. De ontvlucht© vos. Nog steeds is er van den ontvluchten vos te De venter geen spoor ontdekt. De eigenaar is van 's morgens tot 's avonds in de weer, om het dier te zoeken. Maandagmiddag meenden enkele kinderen Reintje gezien te hebben in het roogenaamde „zwarte wegje" nabij den Terwoldschen weg, doch de eigenaar, die on middellijk daarheen toog, vond geen enkel spoor. Men speurt ijverig ook in de omgeving, doch de kans om het beest terug te krijgen wordt met den dag- kleiner. Het droevigst van het geval is, aldus „De Telegraaf", dat de eigenaar, die met den vos zijn brood verdiende, thans zonder inkomsten is. Het gezin, bestaande uit man, vrouw en een dochtertje van vijf jaar, wordt met ar moede bedreigd. De politie heeft den onge- lukkigen een bon voor nachtlogies verstrekt. Straten bezaaid met spij kertjes. Te Cordova is het bakkers- personeel in staking gegaan en heeft, ten einde de taxi-chauffeurs tot een sympathie staking te bewegen, de hoofdstraten der stad bestrooid met millioenen spijkertjes, waardoor alle autoverkeer vrijwel onmogelij1 is gewor den. Ook de postauto's kunnen niet in de stra ten rijden en dientengevolge staat de post verzending naar buiten geheel stil. De bakkerspatroons werken met hun gezin nen dag en nacht om te trachten het bedrijf op gang te houden. De staking, die door den gouverneur der provincie voor onwettig is verklaard, is ver oorzaakt door de weigering der patroons om de nieuwe door het personeel geëischte loo- nen te aanvaarden. Tengevolge van de spijkertjes hebben tal rijke auto-ongelukken plaats en vele stakers zijn gearresteerd. Joodsch advocaat ver moord. Gisterennacht is de Joodsche advocaat, dr. Weiner te Chemnitz door een groot aantal mannen die SA. banden en bruine mutsen droegen in zijn woning opge zocht en gewelddadig in een vrachtauto ont voerd. Des ochtends is bij Mittweida het lijk van dr. Weiner gev nden. De advocaat was door een schot in het hoofd gewond. Roof kan de drijfveer tot deze misdaad niet zijn geweest, daar dr. Weiner nog al zijn kost baarheden alsmede 400 M. in baar bij zich had. De politiepresident geeft een breedvoerige lezing van het geval, waarin o.m. wordt ge constateerd, dat dr. Weiner het slachtoffer is geworden van een misdadiger van het laagste allooi. Van de daders zijn twee van 25 tot 28 jaar oud, de derde 28 a 30. Voor de opsporing der dalers wordt een belooning in het vooruitzicht gesteld. Wereldse heepsbouw. Op alle werven der wereld waren volgens de kwartaalstatistiek van Lloyd's Register of Shipping op ultimo Maart 1933 in aanbouw aan schepen van 100 bruto register ton en daarboven 232 schepen, in totaal metende 740.944 br. reg. ton, tegen 203 schepen met 765.720 br. reg. ton aan het einde van het laatste kwartaal van 1932. Het aantal der in aanbouw zijnde schepen is derhalve wederom toegenomen, terwijl de tonnage met 24.776 ton verder is verminderd. In vergelijking met ultimo Maart 1932 is de aanbouw met 557.019 ton afgenomen. Schoonheidskoningin voor de rechtbank. Voor de rechtbank te Parijs heeft een vroegere schoonheidskoningin terecht gestaan, die te Nice de rol van een bekenden Parijschen vrouwelijken advocaat had gespeeld. Het be treft hier Mireille Lafarge, die een jaar ge leden schoonheidskoningin werd en het lot van zoovele meisjes deelde, die een tijd lang de belangstelling van het publiek genoten, doch na eenige weken weder vergeten waren. Mireille Lafarge was daarmede echter niet tevreden en toen zij -p een goeden dag in een geïllustreerd blad het portret van de beken de Parysche advocaat Giselle Chantal zag, kwam zij op het denkbeeld naar Nice te gaan en zich daar voor Giselle Chantal uit te geven. Zij nam haar intrek in het beste hotel van de stad onder het voorwendsel, dat zij te Nice enkele processen had te voeren. Zij liet zich, natuurlijk op crediet, een advocatentoga maken, vertoonde zich herhaaldelijk in het gerechtsgebouw, waar de rechters zich zeer galant toonden, zoodat niemand, op de ge dachte kwam, haar eenige legitimatiepapie ren te vragen. Op een goeden dag hoorde zij, dat een arbeider, Micheaud, in hechtenis zat, omdat hij een ambtenaar mishandeld had. Terstond begaf zij zich naar den rechterlijken ambtenaar, die deze zaak moest behandelen en bood zich aan om als verdedigster voor den armen kerel, wien een zware straf te wachten stond, op te treden. Zij liet zich alle protocollen over de zaak geven, sprak Mi cheaud moed in en wijdde zich met yver aan het bestudeeren van de zaak. Ongelukkiger wijze kwam echter juist in dezen tyd de voorzitter van de Parysche balie naar Nice, zoodat Mireille Lafarge zich thans niet meer zeker voelde, daar de kans, dat haar bedrog ontdekt zou worden, bijzonder groot was. Zij pakte overhaast haar koffers en vertrok, zon der de hotelrekening te betalen, zoo stil mo gelijk naar Parijs, doch nam de stukken, die op de zaak-Micheaud betrekking hadden, mede. Toen de rechter niets meer van de ver dedigster vernam, informeerde hij bij de directie van het hotel, die meedeelde, dat mademoiselle Chantal plotseling vertrokken was. De rechtbank schreef daarop aan het adres van de werkelijke Chantal te Parys om terugzending van de stukken te verlangen. Deze antwoordde natuurlijk, dat haar van deze geheele zaak niets bekend was en zoo kwam de zaak aan het rollen. Micheaud's zaak moest echter voorkomen, doch alle stukken ontbraken en daar de ambtenaar, die door hem mishandelc was, voor de recht bank verklaarde, dat hij persoonlijk geen ver volging wenschte, bleef niets anders over dan Micheaud vrij te spreken, die natuurlijk in stilte de h: r.c!'?'F?:d van zijn verdedigster ten bocg-te pr: 25. I.: M;e P bleef echter niet onvindbaar en (verd t? F v.js getes teerd, waarop tegen haar een aanklacht we gens oplichting, diefstal van officieele stuk ken en bedrog werd ingediend. Gelukkig toonde de rechtbank zich mild. De voorzitter van de jury schetste in bewogen woorden het leven van de schoonheidskoninginnen, dat in de meeste gevallen bergafwaarts voert en vermaande Mireille Lafarge zoo vaderlijk, dat deze in bittere tranen uitbrak. Haar tranen bleven niet zonder uitwerking. De rechtbank legde de geringste straf op die mogelijk was, nl. vier maanden gevangenis voorwaardelijk. Mireille Larage is thans overal bekend als mej. de advocaat. Dit geval verhinderde echter niet, dat de dwaasheid van het kiezen van nieuwe schoon heidskoninginnen verder gaat. Te Parijs werd de nieuwe schoonheidskoningin gekozen, de 16-jarige Jacqueline Eertin. Voor het eerst is ook een perskoningin gekozen en wel door elf van de grootste Parysche dagbladeu, die met algemeene stemmen- de 21-jarige Marguerite Ore verkozen, die in een groot Parysch mode atelier werkt. middelburg. Gisteren is een fout geslopen in de opga ve en laten wij daarom nog volgen ONDERTROUWD: K. Sinke, 52 j. en A. M. Ilmer, 50 j. GETROUWD: J. A. P. Verslijus, 25 j. en E. Remïe, 19 j. VRIJDAG 14 APRIL 1933. (Goede Vrijdag*;. Ned. Herv. Kerk. Geen opgaaf ontvangen. Gereformeerde Kerk. 8 uurDs. H. A. WIERSINGA. Christ. Geref. Kerk. (Kasteelstraat). 8 UUT Ds. L. KLEISEN. Evang. Luth. Kerk. 7 uur Ds. C. F. NOLTE. Doopsgezinde Gemeente. 7 uur Da. A. J. VAN DEN BAN. (Avondmaal) Gereformeerde Gemeente. (Glacisstraat). 7 uur Leeskerk. souburg. Ned. Herv. Kerk. 1 uur Ds. L. C. SPIJKERBOER. Gereformeerde Kerk. 5 uur Ds. J. C. J. KUIPER. KOUDEKERKE. Ned. Herv. Kerk. 7 uur: Ds. R. TEN KATE. (Bediening H. Avondmaal). 'T ZAND. 7 uur: Ds. J. VAN DER GIESEN. Vlootpredikant middelburg. Geref. Kerk in Hersteld Verband. 7 uur Ds. L. NIEUWPOORT. (Bediening H. Avondmaal). BRESKENS. 7 uur Ds. W. H. KELDER Jr. groede. 5.30 uurDs. VAN KOOTEN. schoondijke. 6.30 uur Ds. SNIJDELAAR. IJZENDIJKE. 5 uur Ds. CASTELEIN. Donderdag 13 April. Hilversum, 296 M. Avro. 8.00 Gramo- foonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gra- mofoonplaten. 10.30 Concert. 11.00 Knipcur sus. 11.30 Concert. 12.00 Concert. 2.00 Voor de vrouw 2.45 Gramofoonplaten. 3.00 Naai cursus. 3.45 Gramofoonplaten. 4.00 Voor zie ken en ouden van daren. 4.30 Vocaal kwartet. 5.00 Verhalen. 5.30 Orkest en zang. 6.30 Sportpraatje. 7.00 Verkiezingsredevoeringen. 7.30 Engelsche les. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Orkest. 8.25 Vrouwenkoor. 8.45 Orkest. 9.15 Luit- kwartet. 9.30 Orgelconcert. 10.00 Orkest 10.30 -"wartet. 10.45 Orkest. 11.00 Vaz Dias. 11.10 Gramofoonplaten. Huizen, 1875 M8.00 K.R.O. Gramofoon platen. 10.00 N.C.R.V. Gramofoonplaten.'10.15 Morgendienst. 10.45 Gramofoonplaten. 11.00 Gramofoonplaten KR.O. 11.30 Godsdienstig halfuurtje. 12.15 Orkestconcert. 2.00 N.C.R.V. Handwerkles. 3.00 Voor de vrouw. 4.00 Bijbel lezing. 5.00 Cellorecital. 5.45 Cursus handen arbeid. 6.15 Causerie. 6.45 Knipcursus. 7.00 Verkiezingsredevoering. 7.45 Causerie. 8.00 Sprekers en koorzang. 9.30 Vaz Dias. 9.45 Journalistisch weekoverzicht. 10.15 Gramo foonplaten. Daventry, 1554 M. 9.35 Morgenwijding 9.50 Berichten. 10.05 Lezing. 11.20 Orgelspel. 12.05 Orkest. 1.05 Gramofoonplaten. 1.35 Or kest 2.20 Vesper 3.05 Orkest. 4.05 Orgelspel. 4.35 Kinderuur. 5.20 Berichten. 5.50 Viool- sonates. 6.10 Lezingen. 7.20 Revue. 8.20 Be richten en lezing. 8.55 Concert. 9.50 Korte dienst. 10.05 Dansmuziek. Parijs, „Radio-Paris", 1724 M. 7.05 Gra mofoonplaten. 11.50 Orkest. 5.50 Gramofoon platen. 6.40 Orkest. 7.20 Tooneel. 9.20 Gra mofoonplaten. Kalundborg, 1153 M. 11.20 Orkest. 1.00 Gramofoonplaten. 1.50 Orkest- en koorcon- cert. 7.20 Gedicht met muziek. Langenberg, 473 M. 6.25 en 10.40 Gra mofoonplaten. 11.20 Concert. 12.20 Concert 1.50 Gramofoonplaten. 3.55 Concert, 6.20 Hoorspel 7.20 Orkest. 8.35 Gramofoonplaten Brussel, 338 M. 11.20 Gramofoonplaten. 12.30 Orkest. 4.20 Uitzending «an het Heilig uur. 7.20 Kerkmuziek. 8.35 Gramofoonplaten. 9.30 Gramofoonplaten. 508 M.11.20 Or kest. 12.30 Gramofoonplaten. 4.20 Orkest. 5.35 Gramofoonplaten 7.20 Orkest. 9.30 Gramo foonplaten. Zeesen, 1635 M. 7.20 Concert. 8.35 Gra mofoonplaten. 9.35 en 10.05 Berichten. 10.20 Concert. Aan het gebouw van het prov. bestuur te Middelburg werd heden aanbesteed het onderhoud van de Centrale te Ter Neuzen en verdere inrichtingen, behoorende tot de rijkselectriciteitswerken van het kanaal van Ter Neuzen, gedurende het jaar 1933. Inschrijvers de heeren J. van 't Hoff, Hoek f 2710J. Tholens 2695, J. N. Reinberg f 2250, A. Kaan 2174, G. A. van der Straa- ten 2134 en R. Verschelling 1998, allen te Ter Neuzen. ,31itar" (uitr.) p. 11 April Finisterre „Chr. Huygens" (uitr.) 11 April te Port Said ..Djambi" (thuisr.) p. 9 April Gibraltar ..Garoet" thuisr.) 11 April van Londen „Hoogkerk" (thuisr.) 11 April v. Colombo ,.Indrapoera" (uitr.) p. 10 April Sagres Jacatra" (thuisr.) 10 April te Suez „Serooskerk" (uitr.) 10 April v. Manila „Springfontein" (thuisr.) 11 April van Las Palmas ,.Tabian" (thuisr.) 10 April van Padang „Zeelandia" (uitr.) 10 April van Rio de Ja neiro April Donderdag 13 2.46 15.14 Vrijdag 14 3.32 16.01 Zaterdag 15 4.26 16.50 April uur Donderdag 13 7.23 Vrijdag 14 7.25 n Zaterdag 15 7.27 i» Zondag 16 7.28 H van publieke vermakelijkheden, vergaderingen, enz. Alhambra-theater. Van Vrijdag 7 tot en met Donderdag 13 April„Ich bei Tag und Du bei Nacht" en „De gemaskerde Ruiter". Luxor-theater. Van Vrijdag 7 tot en met Donderdag 13 April': „Cimarron, de groote avonturier" en „Het Pad der Zonde". Donderdag 13 April. Gezellige avond met verloting, Vara, Concertgebouw, 8 uur. Zaterdag 15 April. Zanguitvoering Kinder koor „Jong Leven", Concertgebouw, 7.30 uur. Zaterdag 15 April. Soriée, Marine Sana toriumfonds, „de Oude Vriendschap", 8 uur. Zondag 16 en Maandag 17 April. Tooneel- en cabaret-avonden, Revue- en cabaret- club „Kunst naar Kracht", „de Oude Vriendschap", 8.15 uur. OOST- EN WEST-SOUBURG. Donderdag 13 April. Openbare verkie zingsvergadering afdeeling S.D.A.P., café „Tramhalte", 8 uur. Samengesteld door het Kon. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 767.5 te Warschau Laagste barometerstand 747 te Thorshavn. Verwachting tot den avond van 13 April Matige Westelijke tot Noord-Westelijke wind. Meest zwaar bewolkt. Enkele regen buien. Kouder. Hedenmorgen uit officieete gegevens samengesteld Zoor het Kon. Meteor. Instituut. De beweging van de reeks depressies en van het hooge drukgebied op het vasteland naar het Oosten is in sneller tempo voort gezet en over IJsland nam de koude Noor delijke luchtstroom in beteekenis toe. Ook op de Britsche eilanden is de temperatuur reeds gedaald en bij het verder Oostwaarts trekken van de depressie zullen deze koelere luchtstroomen zich ook over onze omgeving uitbreiden, af en toe regenbuien veroorza kend. Regen valt aan de Noorsche kust, waar het krachtig uit het Zuiden waait. Tusschen IJsland en Schotland vallen sneeuw- en hagelbuitjes. In het Kanaal valt eveneens regen. L Frankrijk en Duitsch- land is de temperatuur nog vrij hoog, maar is de bewolking toegenomen. De algemeene toestand duidt voor de volgende dagen op afkoeling en eenigszins buiig weer.

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 7