58/ Courant VEN TWEEDE BLAD B. GEMEENTEBESTUUR FEUILLETON DE BEKER VAN KONINGIN ELIZABETH. BINNENLAND ilmprime Jpames- nieuwste mouw, llooipartijeninrok, .>75 an met zeer garnituur van de ZONDfcR KlCITtlT" Permanente en van haren lënte zich op Bsigekluisterd In met lezen, GARANTIE. .EF. 672. IVEN t 15— ivoor een [land kan Courant". van Woensdag 12 April 1933. No. 87. BEKENDMAKING. Tentoonstelling teekenwerk A. v. N. Burgemeester en Webhouders van Vlissin- gen maken bekend, dat op Zaterdag 15 April a.s., des avonds van 79 uur het teekenwerk van de leerlingen der Avondschool voor Nij verheidsonderwijs zal worden tentoongesteld in het schoolgebouw aan het Groenewoud nr. 41. Ouders en verdere belangstellenden worden tot een bezoek uitgenoodigd. De toegang is vrij voor kinderen beneden 12 jaar echter alleen onder geleide der ouders. Vlissingen, 12 April 1933. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. DE ECONOMISCHE EN MONETAIRE WERELDCONFERENTIE. Men mag met zekerheid aannemen, dat m den loop van 1933 deze, met groote belang stelling verwachte Wereldconferentie zal sa menkomen. Indien één conferentie noodig is, dan ongetwijfeld deze. Het water is overal tot aan de lippen gestegende wereld kati niet meer wachten, en toch moet zij nog steeds geduld hebben. Toen in 1927 de Vol kenbond een eerste economische conferentie bijeenriep, leek de toestand reeds ernstig ge noeg, maar wat sedert dien is geschied, over treft enkele malen wat tevoren zich afspeel de. Wil men de -"ereld niet geheel laten ver kommeren, wil men niet den vooruitgang voor geruimen tijd stop zetten, dan is ingrijpen noodig, onverbiddelijk noodig. De Economische Wereldconferentie, door de Conferentie te Lausanne noodzakelijk ge acht, is voorbereid door een commissie, waar van de preident van de Nederlandsche Bank, de heer Trip, voorzitter was. Zij bestond uit deskundigen, niet dopr de regeeringen aan gewezen, die dus geen volmachten hadden bij het opstellen dei' agenda. Maar aan den an deren kant is de persoonlijke autoriteit van ieder dezer le en dusdanig groot en zijn hun directe verbindingen met de regeeringen dus danig nauw, dat men als zeker kan aanne men, dat hetgeen zij hebben gezegd, weer geeft wat in die kringen wordt gevoeld en gedacht. De „Vereeniging voor Volkenbond en Vre de" en hare economische oommissie hebben het noodzakelijk geacht om meer dan tot dusverre is geschied, de aandacht te vestigen op de agenda dezer conferentie en de inlei ding, die daarover in het rapport-Trip is te vinden. Een Nederlandsche vertaling is ervan bezorgd, die op het punt staat op ruime schaal te worden verspreid. Het kleine, handige boekje, dat daartoe is samengesteld, bevat twee deelen. Het eerste beantwoordt do vraagwaarom deze confe rentie is samengeroepen. Het geeft een over zicht van wat aan do conferentie is voorafge gaan, en het stelt terecht vast In die omstandigheden besloten de deel nemers aan de Conferentie van Lausanne, den Volkenbond voor te stellen eene Eco nomische en Monetaire Wereldconferentie bijeen te roepen. Immers, zelfs wanneer de schulden geregeld werden, moesten aan de wereld de verdere geneesmiddelen worden gegeven om uit de malaise te geraken en te komen tot dien opbouw op nieuwen grondslag, waarvoor toch de Volkenbond was ingesteld. Bij dit eerste gedeelte sluit zich de inlei ding van het rapport der commissie-Trip uit- Naar het Engelscb van FERGUS HUME. 37) „Luister nu eens", hernam Fanshaw, die zijn kalmte bewaarde, daar dit de eenige manier was om met dit doldriftige vrouw- mensch land te bezeilen, „de oude Tollhurst werd volgens de verklaring, die de dokter bij het inquest aflegde, om elf uur vermoord. Meneer Gould was om tien uur thuis en in bed, wat ik persoonlek getuigen kan. Dus u ziet, dat hij onschuldig is." „Het is nogal duidelijk, dat u dit zegt" spotte Susan op bitteren toon, „de rijkelui helpen elkaar altijd.' „Mijn huishoudster kan ook getuigen, dat het waar Is, wat ik verklaar, juffrouw Toll hurst ze zag meneer Gould om tien uur naar boven gaan." „Ik geloof er niets van", krijschte Susan. Ze wond zich hoe langer hoe heviger op, nu ze zag, dat de kans groot was, dat haar Prooi haar zou ontsnappen. „Hij heeft mijn heef gedood en den beker gestolen." „Nu, als u na al wat ik u verteld heb, die lasterlijke bewering wilt blijven volhouden, moet het recht maar zijn loop hebben", waarschuwde Fanshaw. nemend aan. Deze inleiding bevat in groote trekken de agenda voor de aanstaande We reldconferentie en de toelichting daartoe. Teneinde den ernst van den. toestand duide lijk te maken, spreken de vooraanstaande deskundigen, die de commissie-Trip vormden, het aldus onomwonden uit Alvorens de vraagstukken, die een oplos sing vereischen, uiteen te zetten, achten wij het van belang, de aandacht te vestigen op den ernst van den toestand in welken zich de geheele wereld bevindt. Het Internationaal Arbeidsbureau heeft onlangs geschat, dat de werkloosheid ten minste dertig millioen arbeiders treft. Het is waarschijnlijk, dat dit aanzienlijke cijfer, dat noch de gezinnen van de werkloozen, noch de andere te hunne laste komende personen omvat, nog beneden de werkelijkheid ligt. Het leed en de demoraliseerende werking van zulk een omvangrijke werkloosheid zijn deer niswekkend. De goederen-prijzen in het al gemeen zijn, uitgedrukt in goudwaarde, met ongeveer een derde gedaald sedert 1929 de prijzen der grondstoffen met gemiddeld 50 60 Midden December zijn, te Winnipeg, de graanprijzen gedaald tot een peil, dat lager is dan die der prijzen, welke gedurende de laatste vier eeuwen cp de markten werden genoteerd. Dit prijsverval heeft het economi sche systeem grondig verstoord. Het heeft de kostprijzen in de onderscheiden takken der voortbrenging ernstig beïnvloed, het meeren. deel der bedrijven verliesgevend gemaakt en alle markten ernstig ontwricht. De wereldvoorraden van landbouwproduc ten en andere grondstoffen hcopen zich ge stadig op. Het index-cijfer van de wereld voorraden is m 1932 in vergelijking met dat van 1925 verdubbeld. Enorme voorraad-vor- ming, drukkend op enkele der voornaamste markten, verhindert een regelmatige aanpas sing van de prijzen. De industrieele voortbrenging L zeer sterk achteruitgegaan, in het bijzonder de vervaar diging van materialen en andere kapitaal goederen. De stand van de staalnijverheid in de Vereenigde Staten van Amerika, die tegen het einde van I9f2 slechts op 10 van haar capaciteit werkte, tcont aan hoezeer de voortbrenging in bepaalde gevallen in vervat is geraakt. De internationale goederen-beweging, be lemmerd door de geschokte muntstelsels en beperkt door veelvuldige regeeringsmaatre- gelen, is tot ongelooflijk laag peil terugge- loopen. De total" waarde van den wereld handel bedraagt in het derde kwartaal van 1932 slechts dinger er een derde van de waar de gedurende het overeenkomstige tijdvak van 1929. De daling heeft zich in den loop van deze drie jaren ononderbroken voortge zet. Daarenboven schijnt de buitenlandsche handel in hoeveelheid ten minste met 25 te zijn afgenomen, hetgeen de sterkste daling beteekent, die ooit werd opgeteekend. Ten gevolge van het prijsverval, alsmede door de inkrimping van den omvang van .de voort brenging en van den handel is het. nationale ihkomen, volgens bepaalde schattingen, in sommige landen met meer dan 40 vermin derd. Eveneens zijn de inkomsten der regee ringen ernstig achteruit geloopen, terwijl hun uitgaven geenszins eene overeenkomstige ver mindering hebben ondergaan. Het gevolg daarvan is een reeks van begrootingstekor- ten, die, in sommige gevallen, afmetingen zonder weerga hebben aangenomen. Slechts enkele landen houden tegenwoordig een muntstelsel aan, dat volstrekt en zonder voorbehoud op den gouden standaard ge grond is. Bijna de helft van de landen heeft den gouden standaard verlaten en een veer tig-tal heeft het deviezenverkeer beperkt. De ontwrichting in het munt- en geldwe zen, de daling der prijzen en de vermindering van den internationalen goederenruil hebben duidelijk aan het licht gebracht het belang en de moeilijkheid van het vraagstuk der schul den, waarvoor zich talrijke, zoo niet de mees te landen gesteld zien. Op dit oogenblik dekt zelfs de totale waarde van de uitvoeren in sommige landen niet eens meer de sommen, welke noodig zijn voor den dienst der schul den aan het buitenland. Het is goed, dat ieder Nederlander, die de beteekenis van deze economische en finan- cieele dingen gevoelt, dit leest. Inderdaad, Nederland kan zeggen op economisch gebied niet het meest te hebben gezondigd. Maar niet te minder is Nederland geroepen om me- „Het rechtschimpte de vrouw. „Ik heb mijn buik vol van alles, wat recht en wet heet, meneer. Dat mormel van een nicht van mij en. die neef van u, zijn naar advocaat Trill in Tarhaven gegaan en die zal zorgen, dat ze de duizend pond krijgen. Ik kan het testament helaas niet verscheuren en ver branden", schreeuwe Susan, terwijl ze haar groote, ruwe handen tot vuisten balde. „Maar ik kan maken, dat van meneer Gould's naam geen stuk heel blijft en dat zal ik doen ook. Wat Rose betreft, ze geeft niets om hem, en ik geloof er niets van, dat ze ooit met hem zal trouwen. Hy zal, als puntje by paaltje komt, geen stuiver van het geld krijgen." „Dat is een leugen", klonk een brutale, doordringende stem en Rose Carr, knap als altijd, maar toch met een verdrietige, zor gelijke uitdrukking op het bleeke gezicht, stapte de kamer in. „Ricky en ik trouwen zcodra het geld uitbetaald is, en dat zal niet lang meer duren, tante Susan. Hebt u ge hoord, wat voor gemeene dingen ze over Ricky gezegd heeft, meneer Fanshaw wendde Rose zich daarop plotseling tot den jonker. „Ja", antwoordde hij kortaf, zich afvra gend, waarom het meisje er zoo bleek en betrokken uitzag. „Voel je je wel goed, Rose vroeg hij. „Neen, meneer. Tante Susan treitert me het bloed uit mijn nagelsdag en nacht. Ik heb hier gewoonweg geen leven, meneer de te werken aan het economisch herstel, ten behoeve van de wereld in het algemeen, maar ook ten behoeve van eigen land in het bijzon der. Het werkje is ook voor particulieren te ver krijgen aan het secretariaat der Vereeniging te 's-Gravenhage, Jan van Nassaustraat 93. Bond voor staatspensionneerïng. De Bond voor staatspensionneering heeft gisteren te Amsterdam zijn jaarlijksche al- gemeene vergadering gehouden, onder leiding van jhr. R. de Muralt. Deze heeft in zijn openingswoord hulde gebracht aan de nagedachtenis van Perio, die zoo lang de geestelijke en propagandis tische voorganger is geweest van den Bond, die men destijds vergoelijkend een „stelletje idealisten" noemde. Nu wij 32 jaar verder zijn, is het werk van die zoogenaamde idea listen gegroeid tot een bond, die over 460 afdeelingen verdeeld ongeveer 60.000 leden telt. Wij verheugen ons erover, zeide spr dat Perio nog het resultaat heeft mogen zien van het streven van zijn bond een groot gedeelte der bevolking van Nederland krijgt thans staatspensioen zonder er premie voor te behoeven betalen. Toch zijn er nog zeer velen, die voor pensioen in aanmerking komen en het niet hebben, zoodat er voor den bond. nog veel te doen blijft. Na bespreking en goedkeuring van de betreffende wijziging van het huishoudelijk reglement en de propaganda behandeld. Dp regeermgsvoorstellen inzake versnelden bruggenbouw. In „de Maasbode" wordt met waardeering melding gemaakt van de regeeringsvoorstel- len inzake de uitvoering van het bruggen- complex. Men kan hier spreken van een „nationaal belang" en van een regeerings- initiatief, dat op het juiste oogenblik komt. De schrijver heeft slechts één „maar" er wordt niet gesproken over de bruggen zelf. Het landschap, dat zonder brug een ircote schoonheid is, zal door de brug vol komen van aspect veranderen. Hier zal met de allergrootste voorzichtigheid te werk ge gaan moeten worden. En hoe zeker wij allen ook zijn van het feit, dat de Moerdijkbrug even „solide" en „zwaar" geconstrueerd zal worden, als de andere nieuwe bruggen, welke in de laatste jaren ontstonden, de zeker heid, dat de nieuwe brug ook aesthetisch aan hooge eischen zal voldoen, bestaat priori niet. Het behoeft geen toelichting.dat wij niets erger zouden vinden, dan de con structie van een gewild aesthetisChen vorm Neen, wij bedoelen wat de groote Fransche constructeurs noemen „une construction élé gante". waarvan de lijnen harmonieeren niet het landschap, en in, -plaats van een vermindering een vermeerdering, een ver rijking van dat landschap zullen opleveren Deze brug zal den belangrijksten schakel van de gewesten Noord- en Zuid-Holland met België vormen. Zy zal een van de „poorten" van ons land worden. Dat men de beteekenis daarvan begrype en een ontwerp tot stand brenge, waarop wij even trotsch kunnen zijn als over de technische presta ties, welke bij dit werk verricht zullen wor den en waarvan wij bij voorbaat weten, dat zij „puik" zullen zijn. „De Zeven Provinciën". Een groot aantal personen heeft een open brief gericht aan de regeering en de leden der Staten-Generaal, welke brief is geredi geerd door een commissie, waarin zitting hadden mr. H. Giltay, Emile Knappert, Hildo Krop, dr. D .de Lange, Jacoba F. D. Mossel, Henrietta Roland Holstv. d. Schalk en dr. jhr. Nico van Suchtelen. In dezen brief wordt betreurd, dat de re geering de muiterij op „De Zeven Provin ciën" met geweld heeft onderdrukt. Aange drongen wordt, de grondwettige rechten van de mindere schepelingen en van hun organi saties op geene wijze te «verkorten, hen, die aan de protestacties tegen de gageverlaging hebben deelgenomen niet verder te straffen en verder een algemeene amnestie van poli tieke delicten in Indië af te kondigen. Fanshaw." „Waarom ga je dan niet weg, Rose 1 Je tebt nu toch geld, niet „Omdat ik het oog op haar wil houden", barstte Susan uit. „Ze heeft het geld nog niet en ze kan nergens naar toe." „Ik kan naar mijn tante in Derbyshire gaan", verweerde Rose zich. „Daar ben ik immers al eerder geweest." „Neen, dat kun je niet", hield de oude vrouw schamper vol. „Je blijft hier, zoolang ik het begeer, omdat ik wil, dat je, als je dan met alle geweld met Gould wilt trou wen, je fatsoenlijk gedraagt, tot het zoo ver is." „O riep Rose met gebalde vuisten en felle, gloeiende oogen uit. „Hoe durft u „Ha I" kraaide Susan terug, terwijl Fan shaw zich mijlen ver van deze twee krakee- lende vrouwspersonen wenschte. „Nou ben je beleedigd, hè Maar het is waar, meneer betrok ze den bezoeker weer in de ruzie „ze krijgt brieven uit Londen ze beeft er al twee gehad en ze allebei beantwoord. Ze wil me niet vertellen, van wie ze komen, maar het adres was geschreven door een man. Zooveel heb ik wel gezien." „Bemoeit u zich liever met uw eigen za ken", was Rose's vinnig wederwoord, terwyl zo hevig kleurde. „Anders ga ik meteen weg. Ik kan doen, wat ik wil. Ik blijf alleen hier, omdat me dat het beste uitkomt en u duidt me in uw huis alleen en uitsluitend, omdat ik gezegd heb, dat ik mijn kost en inwoning Het Teeken des Kruises. De minister van binnenlandsche zaken heeft op schriftelijke vragen van den heer Van Dis betreffende het doen van. stappen door de regeering tot het verbieden van de vertooning van de film „Het teeken des Kruises" geantwoord dat het hem bekend is, dat bij sommige groepen van de bevolking bezwaren bestaan tegen de vertooning van de film „Het teeken der Kruises". Andere groepen, waaronder ook behoorende tot kringen, waaruit de bezwaren werden ver nomen, deelen deze bezwaren niet. De keuring van films is ingevolge de Bios coopwet opgedragen aan de centrale com missie voor de keuring van films. Hiermede sou zich onder de bestaande wetgeving niet verdragen een ingrijpen door de regeering. Geen ijdele beloften. In „de Groene Amsterdammer" wijst prof. mr. A. C. Josephus Jitta (vrijz.-dem.) er op, dat het Verbond voor Nationaal Herstel zien van andere partijen zegt te onderscheiden hierin, dat het geen ijdele beloften doet. Hij merkt naar aanleiding hiervan op Het Verbond komt in zijn manifest op te gen onevenredig zware belastingheffing. Terwijl het due belastingen zal verlagen, stelt het Verbond de volgende maatregelen in uitzicht Bescherming in het bijzonder van de land bouwende bevolking (Onze tegenwoordige, naar algemeen bekend is, zeer slechte regee ring, besteedt aan dit deel 180 millioen gul den per jaar. Met minder belastingen zal het Verbond nog meer steun aan de boeren ge ven). Krachtige bestrijding van de werkloosheid. (Ook daaraan geeft de tegenwoordige regee ring slechts de luttele som van ongeveer 150 millioen per jaar uit). Hervorming van de sociale verzekeringen, zoodanig, dat deze ten bate komen van alle economisch zwakken, onverschillig of zij al of niet in loondienst zijn of geweest zijn. (Een behoorlijk stelsel van staatspensioen, want daar komt deze belofte op neer, zal in ons land tusschen de 80 en 100 millioen per jaar kosten). Men ziet wel, bet programma van het Ver bond voor Nationaa' Herstel is even zuiver, a s zijn wijze van ageeren. Er is inde daa alle aanleiding in de te genwoordige tijd van de nationale eenheid en van het nationaal herstel „e spreken. Er is dringend behoefte aan een overheid, die net gezag krachtig handhaaft en aan een parlement, waarvan de leden de moed heb ben, wanneer dat in het algemeen belang noodig is, tegen de wenschen van him kiezers in te gaan. Zuivere politieke zeden zijn van het grootste belang. En de kiezers dienen z.ch iii het bijzonder i~ de komende weken te hoeden voor candidaten, die zich aan ijdele beloften schuldig maken. Zij mogen ook be denken, dat wie de eerste stap nog moet zet ten op het politieke tooneel, uit den aard der zaak op dat tooneel nog nimmer een misstap kan hebben gedaan. Invaliditeitswet en ouderdomswet. Op 1 Maart werden 23.099 weduwenrenten en 13.548 weezenrenten krachtens de inva liditeitswet genoten, terwijl op genoemden datum krachtens artikel 373 dier wet 100.548 personen in het genot waren van een ali vrucht hunner verzekering verkregen ouder domsrente van drie gulden per week. Voots genoten 39.900 personen een invali- diteitswente als bedoeld in artikel 71 dier wet Krachtens artikel 24 van de ouderdomswet 1919 waren op vorengenoemden datum 131.676 personen in het genot van een als vrucht huner verzekering verkregen ouderdomsrente van drie gulden per week. Zegelwet en geldschieterswet. De minister van financiën brengt onder de aandacht, dat een nader met zijn ambt genoot van binnenlandsche zaken gepleegd overleg ten aanzien van de uitvoering van de geldschieterswet, hem aanleiding heeft gegeven tot herziening van het zevende lid van de desbetreffende aanschrijving. Op grond van deze nadere overweging is hij van meening, dat de in de artt. 30 en 35 der geldschieterswet bedoelde afschriften van de akten opgemaakt van de overeenkomsten en nadere overeenkomsten van gelduitleening, andere dan eenzijdige schuldbekentenissen, waaromtrent in gemelde aanschrijving is be paald, dat zij aan hetzelfde recht zijn on- deiworpen als de oorspronkelijke aeten, met toepassing van art. 32, 4o, der zegelwet 1917, vrij van zegel zijn mits uit die afschriften blijke, dat zij afgegeven zijn ter uitvoering van een der aangehaalde artikelen der geld schieterswet. De oorspronkelijke acten, ook als zij in tweevoud mochten zijn opgemaakt, zijn zegelplichtig. Dit verschil berust op de overweging, dat het afschrift geacht kan worden uitsluitend te zijn opgemaakt ter voldoening aan een wet houdende voor schriften van staatszorg, staatstoezicht. Van de oorspronkelijke acten kan dit niet gezegd worden. zal betalen, zoodra ik de duizend pond krijg, leelijke geldwolf, die u bent 1 Geld is het eenige waar ze om denkt, meneer" richtte het meisje zich tot den jonker, „het is haar afgodomdat ze het geld van den ouden Tollhurst niet krijgt, is ze zoo dui- velsch en vertelt ze die lasterpraatjes van Richard." En daarop weer tot haar tante „u zult alles hebben, lederen stuiver. Ik wil u nog voor geen korst brood dankje zeggen, ncoit van mijn leven, nooit, u.... u slechte vrouw, die u bent F' Susan zou het meisje een klap in het ge zicht gegeven hebben als Fanshaw niet tus- schenbeide was gekomen. Toen scheen Rose haar hart voldoende gelucht te hebbenze liep met een minachtend lachje om de lip pen naar de achterkamer, blijkbaar met de bedoeling haar hoed af te zetten. „Wat ik u te zeggen heb, komt in het kort hierop neer", vervolgde de jonker tot Su san. „Met de brieven, die Rose ontvangt, heb ik niets te maken, evenmin als met de kwestie van het huwelijk, want mijn neef li geheel zijn eigen baas. Maar ik eisch, dat u met uw lasterpraatjes ophoudt. Meneer Gould is volkomen onschuldig, zooals mijn huishoudster en ik allebei kunnen getuigen Als er nog één woord van dien aard over uw lippen komt, juffrouw Tollhurst, zijn de ge volgen voor uw rekening. Goeden middag i En met een kort knikje liep Fanshaw het huisje uit. Toen hy by het hekje was, riep Susan, die Nieuw sanatorium van het R. Kath. Werkliedenverbond. Zooals bekend, is de R. K. .Vereeniging tot Bestrijding der Tuberculose „Herwonnen Levenskracht", instelling van het R. Kath. Werkliedenverbond in Nederland, bezig met den bouw van een nieuw sanatorium „Berg en Bosch" te Bilthoven. De bouw is nu zoover gereed, dat de ope ning van het nieuw „Berg en Bosch" zal plaats vinden op Dinsdag 18 Juli a.s. Mgr. J. H. G. Janssen, aartsbisschop van Utrecht, heeft zich bereid verklaard, te vol doen aan het verzoek om op genoemden da tum het sanatorium te openen. Film der Noord- en Zuid-Hollandsche Redding Maatschappij. Vanwege de Noord- en Zuid-Hollandsche Reddingmaatschappij heeft gisteren in te genwoordigheid van haar beschermheer Z.K den Prins en van een groot aantal genoo- digden en contribuanten, in het City-Water te 's-Gravenhage de eerste vertooning plaats gevonden van de propaganda-film dezer maatschappij, zocals die film werd vervaar digd door den heer Mannus Franken. De secretaris der Noord- en Zuid-Holland sche Reddingmaatschappij, de heer De Bcoy, sprak enkele woorden ter inleiding, daarbij den Prins dankend voor diens belangstelling en een beeld gevende van den moeitevclleu arbeid, het uithoudingsvermogen en den moed, die bij reddingen van schipbreukelin gen zoo herhaaldelijk aan den dag zijn ge legd. Een 6000-tal schipbreukelingen is in den loop der jaren sedert het bestaan der Noord en Zuid-Hollandsche Reddingmaatschappij op onze kusten, soms op de gevaarlijkste pla-atsen, gered van een anders wissen dooi. Vervolgens verd met de vertooning van ue film een aanvang gemaakt, waarbij op in drukwekkende wijze een beeld werd gegeven van de gevaren, welke onze redders bij hun arbeid moeten trotseeren, terwijl voorts de berging, het onderhoud van het materieel en verschillende omstandigheden, waaronder deze werkzaamheden moeten worden ve> richt, in beeld werden gebracht. Nog zij er op gewezen, dat deze reddingmaatschappij geheel door vrijwillige bijdragen in stand wordt gehouden. De film zal binnenkort in verschillende deelen des lands worden ver toond. ONS WEEKPRAATJE We hopen, dat we met de mooi weer treffen. In de Hollandsche bollen streek hebben ze de bloemetjes buiten gezet en we zouden graag willen, dat alle Neder landers, die buiten de bollenstreek wonen, zich gaan opmaken om dat te zien. Wie het te ver is, die ga naar bosch of hei of wei, waar de lente lokt in zilveren schittering of jong-groene pracht. Reis per trein of bus, 't is tegenwoordig allemaal even goedkoop en drink onderweg een glaasje bier (geheelont houders gelieven te lezen: limonade), maar in ieder geval, als het eenigszins kan en het is een beetje weer, doe dan wat met de Paaschdagen. We hebben nou weer lang ge noeg zitten te kniesooren het is hoog :jd, dat we ons zelve nog eens op kittelen en dat de zakenmenschen een kleinigheidje aan ons te verdienen krijgen. Het zal ons allemaal heusch goed doen, als we naar buiten trekken en weer eens over wat anders te babbelen raken dan over crisis en verkiezingen. Na tuurlijk, 't zijn geweldig-interessante onder in de deuropening gekomen was. hem na, terwijl ze de armen strijdlustig over de borst kruiste „Ik zeg* niet, dat ik mijn mond niet wil houden, maar ik weel. dat hij het ge daan heeft, en ik zal ook ontdekken hoe hij het gedaan heeft. Die heks en hij zullen niet trouwen van mijn geld F' Daarop smakte ze de deur dicht, waar schijnlijk om het bekgevecht met Rose voort te zetten. Op den terugweg naar huis stelde Fanshaw zich de vraag, waarom het meisje bij de vrouw, die haar haat en minachting niet onder stoelen en banken stak, bleef. Het verbaasde hem niet, dat Rose er slecht uit zag, als Susan den lieven, langen dag zoo tegen haar te keer ging. Maar hij overwoog, dat Rose een wees was, en wanneer ze niet bij haar tante bleef tot den dag van haar huwelijk, dit 'n inbreuk op de dorosétiquett.e zou beteekenen, die de Hurtonsche gemeen schap opnieuw in rep en roer zou brengen en niet licht vergeven zou worden, En lieden van Rose's stand waren meestal uiterst ge voelig voor dergelijke uitingen van de pu blieke opinie. Overigens was Lionel over tuigd, dat het Rose alleszins toevertrouwd was om voor zichzelf te zorgen ondanks haar uiterlijk was ze geen katje om zonder handschoenen aan te pakken. Toen hij op de Hall terug kwam. bracht hij Ricky op de hoogte van de ernstige waarschuwing, die hij tot Susan gericht had. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 5