K IEN Courant m, fflcttfQfiticjtJ e p! 225, TWEEDE BLAD CITROEN den iedt bij idei ren, liet ren, üg. |GEN PRIL jroote KT te ur nam DE LUCHTVAART NAAR INDIE. FEUILLETON DE BEKER VAN KONINGIN ELIZABETH. BINNENLAND FILM VOORSTELLING Indringers dood gevonden SPORT C.A LV E-D-ELFT'S "Öi?l -/ IN POTJES M6 3§lb len- JM- 5.75, 1.75. 5.50. .75. van de 2.10 2.55 eneraa van Dinsdag -11 April 1933. No. 86. f liSsen Het gebeurde met het Amerikaansche luchtschip, de „Akron", is natuurlijk een te leurstelling voor hen, die de uitbreiding van het luchtverkeer met rassche schreden ziet vooruitgaan. Er zijn de laatste jaren met luchtschepen tal van ongelukken gebeurd, die natuurlijk het enthousiasme eenigszins heb ben doen luwen. Dat de Zeppelin echter zich zoo kranig heeft weten te houden, wordt toe geschreven aan de buitengewoon practische en sterke constructie en de uitnemende navi gatie. Dat contact met dr. Eckener is ge zocht om te overwegen, of een luchtvaart verbinding met ons Indië mogelijk en prac- tisch is, mag tot tevredenheid stemmen, want men heeft daartoe den man uitgezocht, die de grootste wereld-expert op luchtschipgebied is. Niemand kan in de toekomst zien, maar wat de laatste jaren ons gebracht hebben, doet vermoeden, dat een practische, niet te dure luchtverbinding met Indië in het groot niét tot de onmogelijkheden behoort. De K.L.M. heeft te dezen opzichte heel wat ge presteerd de wekelijksche vliegdienst naar het Verre Oosten is dan ook een prestatie, waarop Nederland niet trotsch genoeg kan zijn. Wanneer binnenkort de kleine, zeer snelvliegende machines in dienst gesteld wor den om in enkele dagen heen en weer naar Indië te vliegen, zoodat men in luttelen tijd antwoord kan verkrijgen op gezonden brie ven, dan is dit gedeelte van het vliegverkeer tot een zekere perfectie gebracht. Slechts enkele decennia geleden waren er in onzen Archipel nog plaatsen van belang, waar de verbinding met Java alleen per schip kon geschieden, terwijl die verbinding hetzij wekelijks dan wel veertiendaags was. Ambon b.v. heeft eerst zeer laat zijn telegra fische verbinding met Java, via de radio ge kregen, terwijl nu in enkele dagen naar Ne derland kan worden gevlogen Het is een daad van wijs beleid, dat onze stoomvaartmaatschappijen zich interesseeren in de luchtvaartmogelijkheden met Indië. Het zou niet tot de onmogelijkheden behoeven te behooren, dat binnen zeer afzienbaren tijd de luchtschepen de taak der mailbooten over nemen, zy het ook, dat er altijd passagiers- accomodatie moet zijn op snelvarende vrachtschepen. De mailboot van het zoo duur geworden type, duur door het comfort, dat de huidige reiziger eischt, heeft misschien zijn langsten tijd gehad en waar de moderne schepen niet zoo lang medegaan en in korten tijd worden afgeschreven, is het begrijpelijk, dat de huidige Nederlandsche stoomvaart lijnen op Indië, de Stoomvaart-Maatschappij „Nederland" en de Rotterdamsche Lloyd, misschien geen nadeel van het nieuwe ver voermiddel zullen ondervinden. Tegen den tyd, dat de nu loopende schepen oud en af tands zyn geworden, is het Nederlandsche luchtschip misschien1 al in de vaart. Het is natuurlijk een probleem, of lucht schepen ook lading van eenige beteekenis zullen kunnen vervoeren. Wij willen dit in het midden laten, maar wat wij als vry zeker aannemen, is dat het massa-vervoer met schepen zal moeten blijven doorgaan. Het zal er misschien op uit loopen, tenminste, wanneer het luchtschip blijft voldoen, dat de stoomvaartmaatschappijen slechts vracht schepen, zij het ook met passagiers-accomo- datie, laten aanmaken en dat de moderne mailboot heeft afgedaan. Een dergelijke Umstelling heeft groote be teekenis. De scheepswerven moeten o.i. daar mede rekening houden. Niet alleen zou het aantal nieuwe schepen beperkt kunnen wor den, maar een kleinere vloot beteekent ook minder reparatie-opdrachten. Wanneer de vliegtuigbouw in andere handen kwam dan nu de scheepbouwmaatschappijen, dan zou er Naar het Engelsch van FERGUS HUME. 36) Fanshaw schoof zijn stoel achteruit, vol komen overtuigd nu, dat Anita's vader een hoogst-ongunstig individu was. „Zou je denken, dat hij den beker gestolen heeft vroeg hij, na een kort stilzwijgen. „Mijn hemel, neen", riep Ricky uit, terwijl hij in heftige verbazing opsprong en weer ging zitten. „Ik weet, dat Baxter voor geen kleintje vervaard is, maar hij zou nooit een moord begaan. Hy is veel te bang voor zijn hachje. Hoe kom je op het idee?" „Nu, de beker is gestolen en Tollhurst vermoord, terwijl de kolonel in de herberg was", legde de jonker uit, onderwijl naar de deur loopend. „Juist, terwijl hy in de herberg was", her haalde Gould met nadruk. ,3axter gaat vrij uit. Hij heeft zijn Londensch adres by juf frouw Maynard achter gelaten en inspecteur Arnold is er heen gegaan om hem een ver hoor af te nemen. Baxter lag om tien uur in bed, net als ikdus hy kan niets met de teaak te maken hebben." „Wie is volgens jou dan de schuldige?" „.Thomas, zou ik zeggen." een catagorie industrieën worden uitgescha keld, «die met eenige voortvarendheid en vooruitstrevendheid hun plaats hadden kun nen behouden. Velen beseffen dit niet. Maar wy staan voor een tijdperk, dat geheel nieuwe proble men zal medebrengen. Wy doelen niet zoo zeer op luchtvaartgebied alleen, maar het ge- heele huidige streven naar autarkie, n,aar nationale zelfbewustheid, gepaard aan den vooruitgang van de techniek zal dé oorzaak zyn van een fundamenteele wyziging in de economische structuur. Men denke b.v. aan de havens. Mocht het vliegtuigverkeer kun nen leiden tot vrachtvervoer, zij het van lichte lading, tot een grootere intensiteit dan nuzal het luchtschip het stukgoed voor een deel tot zich kunnen trekken, dan zal de bedryvigheid in onze zeehavens voor een deel verplaatst kunnen worden naar de vlieg- havens. Zoo zal alles zyn tijd van bloei en achteruitgang hebbende trekschuit en de diligence hebben plaats gemaakt voor den spoorweg en nu zal het schip, de trein ten deele moeten verdwijnen voor het vliegtuig, het luchtschip, de auto en de truck. Men mag daarom een voorbeeld nemen aan het inzicht der hierboven genoemde scheep vaartdirecties er zal nog veel dienen te wor den veranderd en men hoede zich voor het denkbeeld„dergelijke nieuwigheden zullen in mijn tijd wel niet meer komen". Men zou zich daarin wel eens kunnen vergissen en achterop raken door niet tydig de bakens te hebben verzet. Eerste Kamer. De Eerste Kamer is by eengeroepen tegen Dinsdagavond 18 dezer te half 9. Dan zal worden gestemd over het wetsontwerp inzake ter beschikkingstelling van de regeering (psychopathen) en onmiddellijk daarna zul len een aantal wetsontwerpen in de afdee- lingen worden onderzocht. Woensdagmorgen 19 dezer te 11 uur komt de Kamer weer in openbare vergadering bij een ter behandeling van verschillende ont werpen. De positie der kleine scheepswerven. Het Tweede Kamerlid Kortenhorst heeft den minister van economische zaken en ar beid gevraagd Is de minister bereid, teneinde te verhoe den, dat de kleinere scheepswerven wegens gebrek aan orders stuk voor stuk moeten sluiten, een regeling te treffen, waardoor het mogelijk wordt', dat wederom hypotheek wordt verleend voor nieuw te bouwen mo- cerne motor-kust- en Rijnschepen Geen samenwerking tussclien sociaal- en vrijzinnig- democraten. In de „Vryzinnig-Democraat'' schrijft mr. H. P. Marchant dat van samenwerking tus- schen sociaal- en vrij zinnig -democraten geen sprake kan zyn en hy licht dit stand punt als volgt toe Wy zijn nog altijd, al sedert de stichting onzer party, van oordeel, dat de medewer king van de S.D.A.P. zoo niet noodzakelyk, dan toch gewenscht zou zijn. Deze echter heeft in den laatsten tijd geen gelegenheid verzuimd om die samenwerking te bemoei leken. Zy heeft de zeggenschap van de ver tegenwoordigende lichamen verplaatst naar eigen party-instanties, in stryd met den eisch der parlementaire democratiezij heeft het democratische en het revolutio naire beleid, die onvereenigbaar zijn, tege- lyk in toepassing gebrachten zij verdedigt, door het onmogelijke als mogelijk voor te stellen, een finanieel beleid, dat ons tot den ondergang moet voeren. Als zy zich niettemin aanbevolen houdt voor medewerking aan een democratisch kabinet met burgerlijke partijen, moet zy een radicaal rechtsomkeert op alle driepun ten voor mogelijk houden. Van een rechtsomkeert is echter geen sprake. Integendeel de onbetrouwbaarheid der sociaal-democratie is in den laatsten tyd weer eens duidehjk gebleken. „Maar die kon ook bewijzen, dat hy in bed was", bracht Fanshaw scherp in het midden. „Door de verklaringen van den zuster en haar man, die hem misschien de hand boven het hoofd wilden houden, dat hij geen schande over de familie zou brengen door te voorkomen, dat hij opgehangen wordt. Ten slotte haatte Thomas den ouden Tollhurst uit alle macht en hy had geld noodig om met Rose te kunnen trouwen. De beker is wel duizend pond waard." Fanshaw zweeg, onaangenaam getroffen door Rick 's beschuldiging tegen zyn mede dinger. „Maar dat kan ik eenvoudig niet aanne men", viel hy toen uit. „Thomas is een beste jongen." „O, de beste jongens kunnen schavuiten en schelmen worden, als het om een meisje gaat", verklaarde Gould filosofisch. „Dien schoen kan je zelf aantrekken", con stateerde Fanshaw bedaard en verliet de kamer. Gould, volstrekt niet beleedigd, riep hem na aan zijn belofte te denken om naar Susan Tollhurst te gaan. Het was ook inderdaad Fanshaw's voor- riemen om de oude vrouw op te zoeken. Hy bracht ietwat-vernederende bezoek niet zonder tegenzin en het was ook allerminst uit sympathie voor den losbandigen Ricky met zyn onberaden avonturen, dat hy aan het dringend verlangen van den jongeman voldeed. Hij had echter het gevoel, 'dat hy IN DE „ALHAMBRA"- BIOSCOOP VLISSINGEN DONDERDAG 13 APRIL 1933 Gratisuitnoodigingen en plaatsbespreking bij het Citroen-Agentschap GARAGE „DE BALJUW" Coosje Buskenstr. 51, Vlissingen Onderscheiding mr. dr. A. van Rhyn. Tot ridder in de Orde van den Nederland- schen Leeuw is benoemd mr. dr. A. A. van Rnijn, administrateur bij de afdeeling volks- geeondheid, voorheen aan,-het ministerie van economische zaken en arbeid, thans aan het ministerie v binncnlandsche zaken. Naar wij vernemen, houdt deze onder scheiding verband met het aandeel, dat de heer Van Rhijn, tezamen- met mr. J. West hof f, toenmaals chef der afdeeling arbeid van het ministerie, gehad heeft in de voor bereiding van het ontwerp, eener Bedrijfsra- denwet, dat dezer dagen tot wet is verheven. Mevr. A. SteenhoffSmulders f Na langdurige ziekte is te Baarn overleden mevr. A. SteenhoffSmulders, een der baan- breeksters van de katholieke literaire bewe ging der tachtigers. Ook in de katholieke drankbestryding nam zij een eerste plaats in. Zij was oprichtster van het blad „De Katho lieke Vrouw". Toen het vorige jaar de heer Guit als Kamerlid bedankte werd mevr. Steenhoff—Smulders tot opvolgster aangewe zen. Met het oog op haar gezondheid besloot zy toen de Kamerzetel niet te aanvaarden. Tegen het anti-semietisch optreden in Duitschlapd. Een aantal Nederlandsche zakenlieden heeft het initiatief genomen tot het verzen den van een schrijven aan hun Duitsche relaties, waarin het volgende wordt opge merkt De tegenwgordige toestanden in Duitsch- land hebben de belangstelling van de ge- beele wereld, en het kan niet anders of ieder weidenkend mensch zal zich verheugen in dien voor het Duitsche volk- verbetering van den tegenwoordigen toestand intreedt. Ondergeteekende betreurt'het evenwel, dat de Joden, die toch ook in uw land meeren- deels tot de behoorlyke landgenooten gere kend mogen worden en wélke ongetwijfeld gaarne aan de verbetering' der tegenwoor dige economische toestanden van harte zul len medewerken, op het oogenblik onder anti-semietische uitingen by voortduring te lijden hebben. Al mogen ook sommige cou ranten de gebeurtenissen overdrijven, ver scheidene maatregelen kenmerken den te genwoordigen geest. Wy. Hollandsche zakenmenschcn, zonder onderscheid van geloof, wenschen niet mede te werken aan den boycott van Duitsche producten, wyl dit de gemoederen onnoodig prikkelt en vele vriendschapsbanden ver breekt. Wel willen wij uw medewerking verzoeken in woord en daad, opdat het anti-semietisme in uw vriendenkring, bij arbeiders in uw fabrieken en op uw kantoren niet verbreid kan worden tot schande der menschheid en tot schade van een geheele volksgroep, welke in alle opzichten steeds Duitseh geweest is, steeds als goede staatsburgers gehandeld heeft en welke gedurende de oorlogsjaren haar plicht niet vergat, maar schouder aan schouder gestreden heeft met haar Christe lijke landgenooten, tot heil van hun ge- aan de eer van zijn geslacht verplicht was den handschoen op te nemen voor zijn neef, nu deze zyns inziens valsch beschuldigd werd. Maar vóór hy naar Susan's huisje ging, wilde hij eerst naar „het Vergulde Hert" om juffrouw Maynard aan den tand te voelen. De welgedane, spraakzame dame, hoogelijk vereerd door het zeldzame feit, dat de heer van de Hall haar nederige woning met een bezoek vereerde, overlaadde hem met strijkages en dreigde hem te verstikken in den bruisenden stroom van haar radde me dedeelzaamheid. Maar door een paar handig gestelde vragen slaagde de: jonker er vry spoedig in, dien stroom af te dammen en gewaar te worden, wat hy weten wilde, na- rnelyk, dat juffrouw Baxter omstreeks kwart voor tienen de herberg had verlaten. Ten overvloede vernam hij, dat zyn neef Gould was heengegaan usschen het oogenblik, dat de kolonel de gelagkamer had verlaten voor het gesprek met zyn dochter en het vertrek van het meisje uit „het Vergulde Hert". Zyn hoop, dat de mededeelingen van de waardin het doen-en-laten van het meisje tusschen kwart voor tienen en half elf, be vredigend zou verklaren, was niet verwezen lijkt en terwyi hy langs de kronkelende dorpsweggetjes naar Susan Tollhurst's wo ning liep, liet geen seconde de kwellende vraag hem los„Waar is Anita in die fatale drie kwartier geweest Wat heeft ze in dien tyd uitgevoerd?" Hij bereikte Susan's witgepleisterd huisje meenschappelyk vaderland. Wy verzoeken u dringend ons pogen op zoo krachtig moge lijke wyze te ondersteunen en door uw ver- eenigingen en vakbonden niets te doen na laten om uw regeering gunstig te beïnvlo- den. Ondergeteekende en met hem vele dui zenden danken u van harte voor iedere hulp in dit opzicht en houden zich voor eenige mededeeling betreffende de stappen, door u ondernomen, aanbevolen. De Nederlandsche Tentoonstellingstrein. Op 15 Mei zal vanuit Utrecht een tentoon stellingstrein zyn tocht door ons land aan vangen. De idege is niet nieuw. In Canada en Britsch-Indië kwam men eenige jaren gele den reeds tot de organisatie, doch Mussolini kan de eer voor zich opeischen de eerste te zijn geweest, die in Europa er toe overging op deze ongewone wijze de producten van eigen land dichter tot de bevolking te bren gen en propaganda te maken voor inheemsch fabrikaat. In Italië betrof dit voor het meerendeel landbouwproducten en 't doel van denDuce v/as de boeren op de hoogte te stellen, waar toe techniek de landbouwbedrijven kon voe ren. De tentoonstellingstrein bevatte in dit verband daarom grootendeels exposities van landbouwmachines welke de verschillende methodes demonstreerden. Het groote suc ces daar behaald bleef in de aangrenzende lenden niet onopgemerkt. Frankryk, Luxem burg en België volgden dit voorbeeld en de gunstige resultaten vooral by onze Zuider buren, met een dergelyke rijdende tentoon stelling bereikt, bracht een Nederlandsche groep er toe, ook voor ons land het initiatief te nemen. Met benydenswaardig enthousias me toog het comité aan den slag en reeds onmiddellyk bleken de Nederlandsche Spoor wegen bereid hare volledige medewerking te verleenen. De, idee van de voortvarende fabrikanten groep verdient aller aandacht. Men gaat voornamelijk van de veronderstelling uit, dat propageeren van de stelling„Koopt Nederlandsch Fabrikaat" alléén, niet vol doende is om het volk tot koopen van na tionale producten te brengen. Verre overi gens van de waarde der jaarbeurzen, die in Utrecht met steeds toenemend succes ge houden worden, iets te willen afdingen, is Let comité van meaning, dat het noodzake lijk is, behalve den handeldryvenden mid denstand kennis te laten nemen van wat onze industrie vermag, de producten tot de bevolking te brengen. Derhalve vult deze tentoonstellingstrein de jaarbeurs volkomen aan. Bovendien is het noodzakelijk, dat ons volk met langer volstaat met de leuze steunt de Nederlandsche industrie dagelijks te lezen, maar er daadwerkelyk toe overgaat de nationale producten te koopen. De af brokkeling van den export vereischt zulks te meer nu onze industrie meer dan ooit op den binnenlandschen afzet is aangewezen. De Nederlandsche producten moeten voorgaan en zullen de duizenden buitenlandsche arti kelen, die nog steeds gretig afname vinden, moeten vervangen, wil onze nationale in dustrie niet geheel ten gronde gaan. Ongetwijfeld zal deze rijdende tentoon stelling stimuleerend werken en in hooge mate het koopen van eigen producten be vorderen. Men zal een indruk krijgen van hetgeen onze industrie op de markt brengt en zeker zullen wederom veler oogen open gaan, vooral van hen, die geen idéé hadden van waartoe onze nationale industrie in staat is. Zooals gezegd, hebben de Nederlandsche Spoorwegen hun volledige medewerking toe gezegd met dit prachtige stroven, dat ge steund door een grootsch opgezette cam pagne onvoorwaardelyk slagen zal. Hooge autoriteiten in den lande hebben reeds van hun sympathie blijk gegeven en het laat zich aanzien, dat 15 Mei een belangrijke dag zal v/ezen. Reeds nu vragen wy het publiek van hun volle instemming te doen blyken, opdat niet alleen de onderneming als zoodanig slagen zal, maar uiteindelyk de nationale industrie, om wier voortbestaan het gaat, er de vruchten van plukken zal. Wy laten thans een gedeelte van de route volgen, welke de trein nemen zal 15 Mei dus, officieele opening te Utrecht Dan naar Hilversum, Bussum, Amsterdam, In de fouragepakhuizen van den Heer Jel- lesma te St. Nicolaasga vonden de ratten zooveel voedsel als ze wilden en brachten den eigenaar groote schade toe. Op aanraden van een drogist werd een proef genomen met Rodent en het resultaat was verrassend. „Ik ben nu zoo goed als geheel van ratten bevrijd" schrijft genoemde Heer ons daarna, „en had het geluk metéén doosje 120 ratten te dooden." Zulke successen zijn niet zeld zaam, eiken dag doodt Rodent duizenden ratten en muizen. Indien dit ongedierte Uw eigendommen vernielt, koop dan nog heden een doosje Rodent, gebruik het op de voorgeschreven manier en morgen zult U van rat en muis bevrijd zijn. Enkele doos 50 ct., dubbele doos 90 cent. Imp.: Firma B. Meindersma - Den Haag. A 44 Zaandam, Hoorn, Den Helder, Alkmaar, Haarlem, Leiden, Den Haag, Delft, Vlaar- dingen, Schiedam, Gouda, Rotterdam, Dord recht. Van hier rechtstreeks naar Vlissingen en vervolgens terug naar Middelburg, Goes. Op 10 Juni arriveert de trein te Bergen op Zoom en heeft daarmede dus de provincie Noord-Brabant bereikt. Let op de zwaluwen. Uit de reeds vroeger bij de Nederlandsche Phaenologische Vereeniging ingekomen ge gevens omtrent den trek van de boerenzwa luw zijn eenige merkwaardige voorlocpige conclusies getrokken, voor welker bevestiging het echter ncodig is, dat gedurende één trek- seizoen een zoo groot mogelyk aantal waar nemingen 'in Nederland wordt gedaan. In verband hiermede richt het bestuur van bovengenoemde vereeniging tot alle belang stellenden in den lande het verzoek, in do eerstkomende dagen nauwkeurig te letten op het arriveeren van de eerste boerenzwaluw in hun omgeving, tr datum en uur van die waarneming zoo spoedig mogelijk te melden aan den heer G. Wolda (voorzitter van de vogelkundige sectie der Ned. Phaenologische Vereeniging), Borolespark 10, Wageningen. Wanneer men tevens nog kan opgeven, op welken datum 5 en op welken datum 10 of meer vogels aanwezig zijn, zal dat zeer op prijs worden gesteld. Het resultaat van de enquête, dat bij de verwachte groote medewerking spoedig be kend kan zijn, zal in de pers worden bekend gemaakt. Het onderzoek heeft uitsluitend betrekking op de boerenzwaluw. De zesdaagsche te Parijs. Gisteren was het de laatste dag van de zesdaagsche te Parijs. Het belangrijkste dat te vermelden is, is wel het feit, dat de Frar.- schen BroccardoGuimbretière in den vooravond kans zagen, een ronde voorsprong te verkrijgen op de andere koppels, zoodat Pijnenburg—Wals op de tweede plaats kwa men te liggen. Voorts gaf Buschenhagen op en daar ook de Italiaan Di Paco den strijd staakte, vormden 6 uur voor het einde Schön en Dinale nog een nieuw koppel met 6 ron- len achterstand op de achtste plaats. Piet van Kempen—Mouton en RonsseLoncke zijn laat in den avond eveneens uitgevallen. De uitslag van de Parijsche zesdaagsche luidt1. BroccardoGimbretière 472 p. op 1 ronde 2. Pijnenburg—Wals 1035 p., 3. Guerra—Linari 851 p., 4. Schön—Dinale 460 p., 5. Tietz—Bula 314 p., 6. Wambst—Leducq 190 p.op 3 ronden 7. Charlier—Deneef 269 p., 8. ignatFaber 208 p. op 4 ronden 9 PelissierDayen 250 p.op 6 ronden 10. Coupry—Pecqeux 245 p. In totaal werden 3415 K.M. afgelegd. B i 1 j a r t e n. Op 23 April 1933 heeft te Utrecht de eindwedstryd plaats om d? clubkampioenschappen van Nederland van den Ned. Biljartbonu en wel voor de afdee- lingen C, D, E, F en G. In de afdeeling C zyn geplaatst de vol gende teams, nl. „Vondel" (Amsterdam), „B. ~mr m m aan den straatweg naar Hey. Hy wist, dat hem een stormachtig halfuurtje te wachten stond. De geldzuchtige oude vrouw, van nature een ongemakkelijk product, was tot het uiterste gebracht, doordat de spaarpen ningen van den ouden Tollhurst, waarop ze haar leven lang gevlast had, haar ontgingen Op hetzelfde oogenblik dat hij voor de deur stond, ging deze al open, nog vóór hy gele genheid had gehad te kloppen. De bewoon ster had blijkbaar op den uitkijk gestaan, maar ze had toch niets van zijn voorgeno men bezoek kunnen weten, dacht de jonker. De reden van haar aanwezigheid achter de straatdeur zou hem evenwel direct dui delyk worden. „Bent u het, meneer riep de oude vrouw, die met haar forsche gestalte den ingang blokkeerde, onthutst. „Ik dacht, dat het die kleine heks was. Ze is naar de post om een antwoord te versturen op een brief uit Lon den, waarvan 23e'me niet wilde vertellen, wie hem geschreven had." Fanshaw nam geen notitie van deze me- dedeeling. Hy was niet hier gekomen om confidenties over Rose Carr's particuliere correspondentie te vernemen. „Ja, ik wil u graag even spreken, juffrouw Tollhurst", zei hy koel. Susan schudde bedenkelyk het hoofd, maar liet hem toch binn> 1 in de kleine, alleen by plechtige gelegenheden gebruikte „goede kamer", die haar trots en haar glorie was. „O, ik begryp het al", stak ze van wal „meneer komt zeker eens praten over dien neef .van hem, die dien moord „Dien heeft hij niet begaan", viel de jon ker haar op een autoritairen :oon, dien hij zelden aansloeg, in de rede. „Dat weet u net zoo goed als ik." „Dat weet ik heelemaal niet", hernam Susan plompverloren, haar dik, grof gezicht paars van woede. „En u evenmin, meneer. Meneer Gould wilde met die ellendige meid, met Rose, trouwen en het geld hebben, dat de oude Tollhurst haar had vermaakt. Het was stom van hem, om te vertellen, dat hij een testament ten gunste van haar gemaakt had. Meneer Gould hoorde het, meneer, en heeft 2ijn kans waargenomen om hem ie worgen en zoo aan het geld te komen." „Juist, ik heb gehoord, dat u dit praatje verspreidt", zei Lionel rustig, „en ik ben hier gekomen om u te zeggen, dat, als u niet tegenspreekt, wat u rond verteld hebt, en verder uw mond houdt, meneer Gould een klacht by de justitie tegen u zal indienen en daar heeft hij naar myn meening ge- lyk in." „Waarom komt hij dan zelf niet hier om me dat te vertellen schreeuwde de woe dende vrouw. „Maar u kunt zeggen, wat u wilt, ik verklaar u, dat hy een lafaard en êen moordenaar is." (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 5