Sproeten komen vroeg in Sprutol. Bij alle Drogisten. UIT DRAAD EN LUCHT Advertent'«" Wegens huwelijk is de Zaak Woensdag 12 April dengeheelendag GESLOTEN. J.DEKDRTE,SclieSdestr.lO Woensdag 12 April is de zaak den geheelen dag GESLOTEN. „CIJIWT'S" WIIIIAIEI Beschermt Uw Kleine Hffl het voorjaar, koop tijdig een pot scheidene Bulgaarsche rivieren groote hoe heden alluviaal goud voorhanden zijn, dat gedolven kan worden door het slip en zand, waaruit de rivierbedding bestaat, te wasschen. Twee oudjes bewuste loos gevonden. Gisterenmorgen ontdekten buren, dat aan een perceel aan den HeUlooerdtjk te Heilo, bewoond door den heer H. Schagen en echtgenoote, menschen van circa 70-jarigen leeftijd, die gewoonlijk vrij vroeg bij de hand zün, geen gehoor werd gegeven. Zij vermoedden onraad en wisten door opschuiving van een raam de woning binnen te treden, waar een sterke kolen- damplucht hing. De twee oudjes lagen bewusteloos to de bedstede. Men waarschuwde den geneeskun digen dienst te Alkmaar en bracht de men schen naar buiten. De geneeskundige dienst wist met een zuurstofapparaat den man spoedig weer bij kennis te brengen, de vrouw is nog steeds bewusteloos. De oorzaak is het afsluiten van de kachel. Een smokkelaar dood geschoten. Gisterennacht heeft zich op den straatweg Sevelen—Nieuwkerk een tragisch smokkeldrama voltrokI.cn. Een 30-jarige Duitsche mijnwerker uit de grensplaats Mors, is op de vlucht door douane-beambten neergeschoten en gedood-; De smokkelaars waren met hun drieën bij Arcen over de grens getrokken en hadden ieder een zak smokkelwaar op den schouder. Zijliepen echter elkaar in de richting van de grens. Nauwelijks waren zij op Dutosrii grondgebied gekomen, of zü werden ontdekt door douanebeambten. Deze warei. ongeveer met zijn tienen. De douanebeambten maakten zich niet aanstonds Kenbaar, doch slopen in een kring om de drie smokkelaars heen. Toen zij de smokkelaars omsingeld hadden, sprong een der beambten op en sommeerde den smokkelaars halt te houden. De smokkelaars dachten alleen aan vluch ten Zij gooiden hun gakken af en trachtten zich in het struikgewas langs den weg te ver bergen vanzelfsprekend wisten zij niet, dat de douane-beambten hen hadden ingesloten. Nauwelijks maakten zij aanstalten om te vluchten of de douane loste schoten. De eerste schoten misten hun doel. De smokke laars waanden zich reeds veilig, doch weldra werden zij van de eene zijde naar de andere gedreven, als opgejaagd wild. Twee smokkelaars waren reeds gearres teerd De ander had ch buiten de armen der douanen weten te houden. Ook hij werd na cenigen tijd ontdekt, vluchtte, maar werd neergelegd Er speelde zich een hevige scène af tusschen de beide overige gearresteerden en den douane-beambte, die hun kameraad neergeschoten had. Onmiddellijk werd een geneesheer gewaarschuwd, die het slachtof fer naar het ziekenhuis liet overbrengen. Op weg daarheen is de man echter overleden. Boerenbedrijf als recla me s p o r t. :iet werk van den nationa- len bond voor de boerenjeugd in Zweden trekt den laatsten tijd zeer de aandacht. Het doel van dezen bond is de belangstelling van de jeugd voor het landbeuwwerk te wekken. Dit jaar zijn voor het eerst nationale wedstrijden uitgegeschreven voor ploegen en melken, die veel belangstelling trekken. De mededingers voor den wedstrijd in het ploegen vertegen woordigen 18 verschillende districten en wa ren gekozen op grond van plaatselijke wed strijden. De mededingers ontmoeten elkaar op de gronden van het landbouwtostituut van Ultuna. Te hunner beschikking worden Zweedsche standaardploegen en goede paar den gesteld. Hun werk wordt nauwkeurig be oordeeld volgens de getrokken voren en de behandeling van ploeg en paarden. De wed strijd in het melken is meer voor de vrouwe lijke jeugd bestemd er. geschiedt op een groo te boerderij. Eerst worden de meisjes, netjes to het wit gekleed, achter de koeien opge steld met een melkemmer in de hand. De leider van den wedstrijd, die het teeken voor het begin van den wedstrijd geeft, doet dit met het horloge in de hand en telt te™"" de seconden, alsof het een snetoeidswedstrijd op de olympiade gold. Het resultaat wordt vastgesteld naar de wijze waarop dekken gemolken zijn en de snelheid, waarmede dit is geschied. Belangrijke prijzen In geld Zijn voor deze wedstrijden beschikbaar gesteld zoodat de winnaar of winnares de moeite goed beloond ziet. Het auto-drama te Gogh. De vorige week in den nacht van Zaterdag CP Zondag heeft er in de Marienwasser- strasze te Gogh een afschuwelijk auto-onge luk Plaats gehad, waarvan mevrouw L. uit Nijmegen, gelijk reeds eerder gemeld is, het dóodelijk slachtoffer ia geworden Omtrent dit drama vernam „de Tijd van personen, die het ongeluk van nabij gevolgd hebben, dat dit auto-ongeluk een zeer tra gisch verloop gehad heeft. Mevr. L.was met de heeren H. en Van H. uit Nijmegen in den nacht van Zaterdag per auto naar Dussel dorf gegaan. Onderweg sloeg men te Gogh een verkeerden weg to en kwamtere:cht de Marienwasserstrasze, een bijna onbe- gaanbaren rijweg, welke ongeveer ande^" ven meter hooger list dan het akk«rland' dat daaraan grenst. Toende beistuurde:r H uit Nijmegen bemerkte, dat hij op fle ver keerde route was, heeft hij plotseling ge remd en wel met zulk een kracht, dat de wagen in den zanderigen bodem slipteen over den kop sloeg. De auto kwam teiecht 01) het anderhalven meter lager gelegen bouwland, terwijl de drie 1"zltte^den vogels onder het net kwamen te liggen. Het drietal was niet bij machte den open wagen op te lichten. De twee heeren konden -ich nog vrij bewegen, maar mevr. H. lag ma' - baar hals en hoofd bekneld tusschen den kant van het autoportier en den zanderigen grond. De drie ongelukkigen riepen om hulp, maar kregen In het diepnachtelijk uur geen gehoor. Wel moet het ongeval bemerkt zijn door eenige smokkelaars uit Gogh, maar daar dezen meenden, dat daar douane-beambten in hinderlaag lagen, meidden zij de plaats van het ongeluk en gingen de grens over. Eerst na een half uur kwamen de smok kelaars terug en werden toen de redders van de gevangen zittende passagiers. Een kwar tier tevoren was mevr. L. gestikt, zoodat het slachtoffer als het ware een marteling van bijna anderhalf uur heeft moeten ondergaan, zonder dat haar mede-slachtoffers in staat bleken haar te helpen. De chauffeur H. werd door de politie te Gogh in arrest gehouden, onder beschuldiging van dood door schuld en van autobesturen zonder rijbewijs. Hem werd ten laste gelegd op den gevaarlijken weg te hard en te snel geremd te hebben. H. werd naar den Zwanentoren te Cleef overgebracht en bleef daar tot Zaterdag avond in voorarrest. Na het stellen van een tamelijk hocgen borgtocht van 16.000 R.M., werd hij op vrije voeten gesteld. De Duitsche rechter zal nog een vonnis moeten vellen over den chauffeur H., die het ongeluk, volgens de justitie, zou moeten hebben veroorzaakt. Uit de nalatenschap van Johann Strauss. Een Weensch advocaat heeft een interessante collectie voorwerpen ten verkoop aangeboden uit de nalatenschap van den vermaarden walsko- ning Johann Strauss. De collectie bevat het manuscript van „An der schonen blauwen Donau" en verder een hoed van Strauss, een schilderstuk van keizerin Elizabeth, een extra-editie van de krant met het bericht over den tragisóhen dood van kroonprins Ru- dolf en een urogram van de noodlottige uit voering in het Ringtheater op 9 November 1881, waarbij 500 personen door brand het leven verloren. BUREAU VOOR UITVINDERS. Wat heeft dat bureau zich als taak gesteld Heel iets anders dan menig uitvinder meent. Nog altijd aldus staat er in het jaarver slag van het bureau zijn er uitvinders, die meenen, dat het bureau over een staf van wetenschappelijk personeel beschikt, lat klaar staat uitvindingen voor hen nader uit te werken, te corrigeeren, in teekening te brengen, te beproeven, er een octrooi op aan te vragen of hunne uitvindingen te exploitee- ren en wat dies meer zij. Nog steeds zijn er uitvinders, die meenen, dat het bureau de beschikking heeft over een voldoend kapitaal om o.a. voor hen patenten over de geheele wereld te betalen of hunne uitvindingen te koopen. Maar zóó is het niet. Het bureau geeft wel aan onbemiddelde uit vinders een oordeel over de waarde van een ingediende uitvinding, d.w.z. .net de waarde in geld uitgedrukt, doch de waarde, dus meer het vermoedelijke nut, voor de praktijk. Voor deze werkzaamheden wordt den uitvinder ƒ2.50 in rekening gebracht, waarvan echter ook ontheffing verleend kan worden. Indien, volgens het oordeel van het be stuur, een uitvinding inderdaad de moeite waard geacht wordt, dan kan het bestuur den uitvinder financieel steunen, zoodat hem bijv. het aanvragen van een octrooi mogelijk ge maakt wordt. Het is begrijpelijk, dat er wel eens uitvindingen binnenkomen, waarover het oordeel van een deskundige gevraagd moet worden. Dan komt het eventueel door dezen deskundige gevraagde honorarium ten laste van den uitvinder. Inlichtingen omtrent kosten voor een oc trooiaanvrage, de wijze waarop een octrooi aangevraagd moet worden enz. worden ook verstrekt. Maar niet belast het bureau zich met het aanvragen zelf, ook niet met de exploitatie, het maken van teekeningen en van proefmo dellen of het verrichten van proeven, enz. De ingezonden uitvindingen gaven in het afgeloopen jaar weer een bonte verscheiden heid te zien. Het zoeken naar „de eeuwig durende beweging" laat den mensch maar niet los. Indien er ergens in de wereld een ramp is geweest, dan worden er direct doeltreffende (althans schijnbaar) maatregelen uitgevonden om dergelijke rampen in de toekomst te voor komen, als b.v. redding van personeel uit ge- zzonken duikbooten, van passagiers uit in het water gereden automobielen, installaties om brand aan boord van schepen te voorkomen of spoedig te blusschen. Verder werden adviezen gegeven over anti- melkoverkook-apparaten, automatische bevei liging van spoorwegovergangen, hamerbevei liging, railconstructiv;. enz. Als altijd waren er slechts weinige uitvin ders, die blijk gaven hun onderwerp te be- heerschen al kon ook hun uitvinding moeilijk als nieuw of als de moeite waard gewaarmerkt worden, terwijl er weer velen waren, die maar „uitvonden". HOFBERICHT. 's-GRAVENHAGE. (C. B.) Naar wij ver nemen zullen de Prins en de Prinses de Ko ningin vergezellen bij haar bezoek aan Am sterdam op 24 dezer, ter gelegenheid van de plechtige herdenking van den 400sten ge boortedag van Prins Willem van Oranje. DE CRISIS VARKENSWET. 's-GRAVENHAGE. (C.B.) Het regeerïngs- r.bureau voor de uitvoering van de crisis-var- kenswet 1932 acht het in verband met de herhaaldetlijk gestelde vraag door belangheb benden, wanneer de tegemoetkoming kan worden verleend voor de als gevolg van de uitvoering van de crisis-verkenswet 1932 door hen geleden schade, gewenscht bekend te maken, dat een zeer groot aantal verzoeken om tegemoetkoming is ontvangen. Het in te stellen nauwkeurig onderzoek omtrent de rechtmatigheid van die aanvragen is uit den aard der zaak zeer tijdroovend. Eerst als al de aanvragen zijn onderzocht, kan omtrent de tegemoetkoming een beslissing worden geno» men. De minister van economische zaken en ar beid heeft bepaald, dat de termijn waarvoor de heffingen krachtens de Crisis-Varkenswet 1932 zullen gelden verlengd wordt tot 27 Mei 1933. GEREDDE SCHIPBREUKELINGEN. ROTTERDAM. (V. D.) Vanmorgen is te Rotterdam aangekomen het motorschip „Dempo" van den Rotterdamschen Lloyd, met aan boord de geredde bemanning van het Letlandsche stoomschip „Evermore", dat :n de Golf van Biscaye is gezonken. De ka pitein van de „Dempo", de heer U. Udema. vertelde ons over deze redding, dat hij op 8 April, 's avonds om 11.15 uur een S.O.S.-be- richt van de „Evermore" had gekregen, waarbij werd medegedeeld dat de ketel was ontploft en dat men assistentie noodig had. Getracht werd nog nadere bijzonderheden te krijgen, maar de marconist kreeg geen ant woord meer. De Dempo" bevond zich 25 mijlen ten Noorden, van de opgegeven plaats en stoomde dus terug. Alles aan boord werd gereed gemaakt, vooral omdat men vreesde dat er slachtoffers bij deze ketelontploffing zouden zijn, wat trouwens bij een ketelont ploffing meestal het geval is. Om 1.23 uur kwam men bij het schip, terwijl 'ook eenige andere schepen in de nabijheid gestopt la gen. Het wrak dobberde zonder licht en het water was reeds tot aan het dek gerezen. De bemanning dreef rond in 2 booten van bet Letlandsche schip, terwijl ook een sloep van een Portugeesch schip eenige mannen aan boord had. De motorboot van de „Dem po", bemand met den lsten stuurman en den dokter, ging op onderzoek uit. Na eenigen tijd kwamen zü rapporteeren, dat de bemanning, bestaande uit 24 mannen en 3 vrouwen, in de booten was gegaan, dat niemand letsel had bekomen en dat ook het zinkende wrak uiterlijk geen teekenen van schade toonde. Daar het Letlandsche schip bestemd was voor Nederland, werd de bemanning aan boord van de „Dempo" genomen. 's Nachts om 2.31 uur zonk het wrak. De bemanning van het gezonken schip heeft de papieren, de kas en een paar mu ziekinstrumenten kunnen redden. De „Dempo" heeft door deze redding, die zender gevaar of moeite kon plaats vinden, daar er een heldere maan stond, vrijwel geen vertraging ondervonden. De kapitein van het gezonken schip, de heer Udrin, vertelde nog dat hij met een lading ijzererts van Italië naar Terneuzen op reis was. Een paar maanden geleden heeft het schip ook ketelschade gehad. Dit maal is de bakboordketel gesprongen. Ty- dens de ontploffing was er juist niemand bij de stookplaats en in de machinekamer aan wezig, zoodat er geen gewonden zijn. EEN SCHIP IN QUARANTAINE. ROTTERDAM. (V.D.) De waarnemend directeur van den Gemeentelijken genees kundigen dienst te Rotterdam meldt ons het volgende Uit Alexandrië is hedennacht te Rotterdam aangekomen het stoomschip „Nordland", aan boord waarvan zich onder de bemanning een geval van pokken heeft voorgedaan. De lyder is in het ziekenhuis te Alexandrië opgeno men. In genoemde plaats zijn verschillende quarantaine-maatregelen genomen. Geduren de de reis van Alexandrië naar Rotterdam hebben zich geen verdere gevallen voorge daan. In overleg met den inspecteur van de Volksgezondheid wordt het schip, dat ver moedelijk hedenavond vertrekt, in quaran taine gehouden. PREMIELEENING VOOR HET CONCERTGEBOUW EN ARTIS. AMSTERDAM. (V. D.) Om aan de bijzon dere omstandigheden, waarin twee belang- rüke cultuurinstellingen hier ter stede ver- keeren, tegemoet te komen, wordt door Burg. ea Weth. aan den raad voorgesteld een premieleening uit te geven van ten hoogste 5 millioen gulden. Van de netto-opbrengst dezer premieleening zal een bedrag van 200.000 gereserveerd worden voor het Con certgebouw en 100.000 voor Arfcis. Het be drag van 200.000 ten behoeve van het Con certgebouw zal moeten dienen ter aanzuive ring van de tekorten gedurende vijf boekja ren. Het bestuur hoopt, dat na deze periode betere tyden zullen aangebroken zyn, waar door de gewone inkomsten weer toereikend zullen zijn om deze instelling te financieren. Het bestuur van Artis heeft in een verga dering van obligatiehouders uitstel van be taling der rente en aflossing vorkregen tot 1 Januari 1935. Eerst op dit tijdstip zal kun nen worden overzien, op welke wijze het bedrag van 100.000 voor Artis bestemd, zou dienen te worden besteed. In elk geval zal uitkeering van een bedrag aan het Con certgebouw of aan Artis uit de opbrengst der premieleening alleen plaats hebben indien hiertoe aanleiding bestaat. De bedoeling is verder dat de gemeente een 40-jarige pre mieleening sluit groot 5.000.000 nominaal verdeeld in seriën, groot 1000, onderver deeld in stukken van 100, dragende een vaste rente van 3 's jaars, terwijl boven dien Jaarlyks een aantal stukken van 100 wordt aflosbaar gesteld met premiën. BELANGRIJKE BESPREKINGEN. PARIJS. (V. D.) De Parysche reis van den Pranschen ambassadeur te Berlijn Frangois Ponset, onmiddellyk na zyn eerste onder houd met rykskanselier Hitler, was aanlei ding voor tal van geruchten in politieke en parlementaire kringen. In sommige kringen meent men er een bewijs in te zien dat de besprekingen te Berlijn een sensationeel karakter hadden en van beslissende beteekenis waren voor de ontwikkeling van de Fransch—Duitsche be trekkingen. In andere kringen meent men echter te weten dat het onderhoud niets was dan een eerste kennismaking. Hitier deelde den Franschen ambassa deur mede op welke wijze de toekomstige betrekkingen tusschen de 2 landen zich naar zyn meening zouden kunnen ontwikkelen en bleef daarbij in wezen in de lün van de ver klaring die hij bij de opening van den Rijksdag had afgelegd en waarin hy er op had gewezen dat de meeningsverschillen tusschen de beide landen zouden kunnen worden bijgelegd, wanneer men de verschil lende conflictpunten van een breed stand punt zou willen bezien en büleggen. HERRIOT NAAR WASHINGTON. PARIJS. (V.D.) De Fransche oud-minister president Harriot wordt hedenmorgen uit Lyon te Parijs terug verwacht. Nog in den loop van den dag zal hij met minister-presi dent Daladier en den minister van buiten- landsche zaken Paul Boncour een bespreking hebben over zün reis en daaromtrent de noo- dige inlichtingen inwinnen. De deskundigen die Herriot naar Washington zullen vergezel len zullen door hem zelf in zyn functie van voorzitter der Kamercommissie van buiten- landsche zaken, worden aangewezen. Waarschijnlijk zullen deze deskundigen langer in Washington blijven om met de Amerikaansche deskundigen de door Herriot ingeleide voorstellen uit te werken. Het staat nog ï-iet vast wanneer de Fran sche delegatie vertrekt. Ofschoon Herriot den wensch te kennen heeft gegeven de re*s tezamen te maken met den Engelschen minister-president McDonald aan boord van de „Berengaria", zal hy waar- schünlyk pas 19 April a.s. kunnen vertrekken met de „He de France". DE BESPREKINGEN TE WASHINGTON. WASHINGTON. (V. D.) De diplomatieke vertegenwoordigers van talrijke kleinere staten, o.a. van de staten der kleine entente, van België en Spanje, hebben inlichtingen ingewonnen by het staatsdepartement om trent het eventueel uitnoodigen van hun regeeringen tot deelneming aan de voorbe sprekingen te Washington. Het staatsdepar tement heeft naar aanleiding hiervan wel iswaar nog geen nieuwe uitnoodigingen ver zenden, doch liet weten dat elk land dat een vertegenwoordiger wil zenden welkom is. Men krijgt den indruk dat Roosevelt, al thans in den beginne, met Mac Donald al leen wil onderhandelen. EEN BELANGRIJKE RADIO-REDE. WASHINGTON. (V.D.) De Amerikaansche minister van handel, Roper, verklaarde in een belangwekkende radiorede, dat de Ver- eenigde Staten geen uitbreiding van den export konden verwachten, wanneer de bui- tenlandsche import in de Vereeriigde Staten niet vergemakkelykt werd. Deze voor alle betrokkenen voordeelige goederenruil kan slechts worden bereikt door wederzij dsche verlaging der douanetarieven. In sommige kringen wordt deze rede van Roper, in ver band ook met de verklaringen van staats secretaris Hull, van Zaterdag jl., beschouwd als een voorlooper van een voorstel van Roo sevelt, waarin hij het congres vérstrekkende volmachten zal verzoeken, tot het sluiten van wederzydsche handelsovereenkomsten. EEN ERNSTIG VLIEGONGELUK. PARIJS. (V.D.) Een sportvliegtuig met 4 inzittenden, dat gisterenmiddag van het vliegveld Orly, ten Zuiden van Parüs, naar Biarritz vertrok, is in brand geraakt en neergestort. De piloot kon zich, zoodra hij de vlammen onder zyn zitplaats bemerkte, met behulp van een valscherm redden en kwam behouden op den grond. De 3 overige inzit tenden verbrandden en onder de resten van het verbrande vliegtuig vond men later hun geheel verkoolde lyken. DE RAMP VAN HET LUCHTSCHIP „AKRON". LAKEHURST. (V. D.) Gisteren is de door de admiraliteit ingestelde commissie naar de oorzaken van de ramp van het marine luchtschip Akron" met haar onderzoek be gonnen. Hierby zou reeds den eersten dag zijn gebleken dat by de navigatie eenige ernstige fouten zyn gemaakt, veroorzaakt door de omstandigheid dat zich onder de bemanning eenige personen zonder ervaring hebben bevonden, die in den storm eenige orders verkeerd hebben uitgevoerd. De eenige overlevende officier Wiley verklaarde dat op het beleid van den commandant, Frank Mc. Cord, niets was aan te merken. Mc. Cord had hem echter tijdens den storm verteld, dat hy order had gegeven om den koers 15 gr. te wyzigen, wat echter verkeerd schijnt te zijn verstaan, zoodat de koers 50 gr. werd gewyzigd. DE NIEUWE GRONDWET IN PORTUGAL. LISSABON. (V. D.) Heden komt officieel een einde aan de militaire dictatuur in Portugal, die 7 jaar heeft geduurd en treedt de nieuwe grondwet in werking. De presi dent der republiek heeft den huldigen mi nister-president Oliveira Slezos verzocht een nieuw kabinet te vormen. Algemeen wordt verwacht dat in het nieuwe kabinet de meeste ministers van het oude kabinet weer zitting zullen hebben. MARKTBERICHTEN GOESCHE MARKT. 11 April 1933. Op de graanmarkt was heden geen aan voer en werd geen noteering opgemaakt. Boter per KG. 1.40, per 5 ons 0.70, particuliere prys 0.80, Fabrieksboter 0.85. afwükende boter 0.60. Eieren per 100 stuks 1.50, per 25 stuks 0.371^, particuliere prys 2.50 per 100 stuks. Eendeieren 1.50 per 100 stuks. Poelje eieren 1 per 100 stuks. Aanvoer V.P.Z. 26.595 stuks. Prijs 1.80 per 100 stuks. VEEMARKT ROTTERDAM. 11 April 1933. Aanvoer: 172 paarden, l veulen, 1 ezel, 2262 magere runderen, 890 vette runderen, £03 vette kalveren, 1809 nuchtere kalveren, 175 graskalveren, 153 schapen of lammeren, 2 overloopers, 21 biggen, 14 bokken of geiten. Pryzen per ]/2 Kilo Koeien 1215, 20—24, 27—29 ct.ossen 14—16, 19—21, 24—25 ct. stieren 13—15, 16—17, 19—21 ct.vette kal veren 271^—35, 40—45, 50—55 ct. Pryzenper stuk van mager veeMelkkoeien 150 250 stieren 40—350graskalveren 20—60 paarden 90—190hitten f 4090fok nuchtere kalveren 6 j 12slacht nuchtere kalveren 35 kalfkoeien 125—235 pinken 50—85 vaarzen 80—125 biggen 5—10 biggen per week 0.40—0.80. OverzichtKoeien en ossen flinke aan voer, handel stug, pryzen vrywel gelyk, een prima beest ging 2 ct. boven noteering; Faaschvee willig met hoogere prijzen. Stie ren ruime aanvoer, kalme handel, pryzen vrywel stationnair. Aanvoer vette kalveren niet groot, handel redelyk, pryzen onveran derd een enkel prima exemplaar 5 ct. bo ven noteering. Op de magere markt was de aanvoer van melk- en kalfkoeien zeer groot, handel tamelijk, pryzen gemakkelijk te be dingen. Jong vee groote aanvoer, handel iets stroef, zoodat dezelfde pryzen werden be dongen. Nuchtere fok- en slachtkalveren groote aanvoer, handel niet vlug, voor le vend vee prüzen stationnair, voor den dood moeilijk te bedingen. Graskalveren flinke aanvoer, sleepende handel, hoogere pryzen. Werkpaarden enz. flinke aanvoer; in werk paarden zoo goed als geen handel, voor den dood handel lui, zelfde pryzen gemakkelijk bedongen. Biggen kleine aanvoer, tamelijke handel, zelfde prijzen. Aanvoer schapen niet groot, handel slap, pryzen iets lager. De Heer en Mevrouw L. A. WILLEMSE—DRONKERS geven kennis van de geboorte van hunne Dochter MARIA LENA, s.s. „Tjimanock" (N. G.-I.)' Oostpunt T 2. Middelburg, 10 Apri'. 1933. Heden overleed onze ge liefde Behuwd- en Groot moeder, Zuster en Behuwd zuster, KORNEL1A VADEL, Weduwe van I. Geschiere, eerder Weduwe van Adr. Dinge .anse, in den ouderdom van 60 jaar. Uit aller naam, G. POLDERMAN. Vlissingen, 11 April 1933. Glacisstraat 140. Voor de vele blijken van be langstelling op Maandag 3 April jl. ontvangen, betuigen wij onzen hartelijken dank. C. N. A. VREKE. J. C. VREKE—SIMONSE. Kinderen en Verloofde. v.h. L. CIJVAT. Scheldestraat 8, Tel. 131. voorop de fiets, door een Mica- windscherm, eenvoudige bevesti ging op het stuur. De nieuwste Rijwiellamp, 2 reflectors op het stuur, met dynamo en batterij. Ziet étalage en vraagt prijs bij H. VAN DER SCHAAF, Steenen- beer 1. Telef. 488.

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 3