SPORT GEMENGD NIEUWS BURGERLIJKE STAND ging voor de Zeevaart werd in den boven vermelden gewijzigd. De vereenlging bleef intuasehen ook haa" oude doel, nastreving langs wetenschappc lijken weg van zeeva&rtbelongen trouw. Het jaarverslag eindigt roet a? hoop uit te spreken, dat de verheugende stijging van het ledental sinds December 1932 een teeken moge zijn, dat het werk der vereeniging wordt gewaardeerd, en dat daaraan behoefte be staat. LUCHTVAART Een vliegtuig neergestort. Op een bijeenkomst van nationaal-socia- listische jonge vliegers te Staaken heeft gis teren een ernstig ongeluk plaats gehad. Tij dens een estafette, waaraan door ruiters, loopers, motorrijders en vliegmachines werd deelgenomen, kwam een der vliegtuigen in aanraking met hoogspanningsdraden, tenge volge waarvan het te midden der toeschou wers neerstortte. Een man werd door het neerstortende vliegtuig gedoodeen vrouw moest ernstig gewond naar het ziekenhuis te Spandau worden overgebracht. Als door een wonder bleef de bestuurder van het vliegtuig vrijwel ongedeerd. Hij kreeg een schram op zijn bovenlip en verloor een paar tanden. De vliegmachine werd totaal vernield. VOETBAL. België—Nederland 13. De gisteren te Antwerpen gespeelde wed strijd België—Nederland in het stadion te Deurne, werd door ruim 45000 personen bijge woond, waaronder ongeveer 12000 Hollanders. Het weer kon voor voetbal niet beter zijn. Het was ideaal. Om 2.10 komen de beide elftallen in het veld, hartelijk begroet door de duizenden be zoekers en t' ceksters, waaronder de Neder- landsche d«' Jiijk zijn te bespeuren, kenbaar als zij waren aan het rood-wit-blauw. België wint den toss en precies op tijd brengt van Reenen den bal aan het rollen. De eerste aanval is voor de Belgen, welke echter niets oplevert. Deze wordt direct door de Nederlanders overgenomen. De Belgen, die er direct een geweldig tempo inzetten, komen spoedig terug en de eerste kans wordt door Desmedt gemist. Goed combineerend komen de Belgen steeds terug, doch onze verdediging is er van den beginne af prachtig in. Onze linkervleugel, waar van Nellen en van den Broek goed sa menspelen, is het eerst actief. Doch de aan val loopt op niets uit. Geregeld kernen de Belgen terug. Vooral de rennen van v. d. Eynde zijn gevaarlijk. Een van zijn voorzet ten besluit Sayes met een hard.schot, doch van der Meulen ziet het gevaar en werkt uit stekend weg. Verschillende aanvallen worden van weerskanten onderbroken door buitenspel Na een kwartier spelen komt de eerste cor ner voor Nederland, waaruit eerste doel punt geboren wordt. Wels plaats' goed naar van Reenen die snel op het Belgische doel afgeeft. Dedeken kan niet anders dan door corner te trappen redden. Deze wordt door Wels goed voor doel geplaatst, waar van den Berghe het leder wegstompt. Hij raakt den bal echter maar half en Bonsema is er snel bij en schiet van dichtbij onhoudbaar in het Belgische doel (01). De Belgen zijn door dit doelpunt der onzen in het geheel niet ontmoedigd. Integendeel zij voeren het tempo nog wat op en er volgt steeds goed combineerend aanval op aanval. In de Nederlandsche voorhoede komt het hoofdzakelijk van den linkervleugel, waar vooral van Nellen zeer actief is. Een schot van zijn voet vliegt rakelings over. Tot dus ver is het spel der Belgen, vooral door hun enthousiasme beter, wellicht technisch niet zoo goed. Zij zijn het meest in den aanval, doch de aanvallen -/orden niet afgewerkt, zoodat succes uitblijft. Een corner van v. d. Eynde wordt door Voorhoof ingekopt. Reeds juichen de Belgen, doch de-faal gaat rakelings naast. Wanneer onze verdediging even later den bal niet vlug genoeg wegwerkt, komt een prachtige omhaal van Desmedt precies onder de lat, doch van der Meulen is op zijn post en weet den bal te stoppen. De Belgen blijven het snelle tempo vol houden. De Belgische middenlinie blijkt een goede steun voor den aanval te zijn. Vooral de spil en aanvoerder Hellemans, is prachtig op dreef. Aan den anderen kant laten van Run, van Heel en van Nellen nu en dan mooie staaltjes combinatie-spel zien. Als op zeker moment v. d. Broek Nauwens volkomen correct op zij zet, schiet hij met een fraai en hard schot tusschen de beenen van v. d. Berghe door in het Belgische doel. Dit doelpunt wordt ten onrechte niet toge- kend. Tegen het naderen van de rust wordt het tempo iets langzamer. Een kogel van Sayes gaat hoog over, terwijl even later een schuiver van denzelfden speler voor van der Meulen geen moeilijkheden oplevert. Dan komt even voor de rust de verrassing Bon sema geeft het leder snel over aan van Nel len. Deze rent op doel af, doch zijn schot dat wel Van den Berghe passeert, gaat rakelings naast. Een oogenblik later blijft de geheele Belgische verdediging staan voor vermeend buitenspel, doch ten onrechte. Wels krijgt den bal en rent op uoel af. Nauwens raakt het leder juist voor doel maar hal' en Bon sema krijgt den bal te pakken en scoort het tweede doelpunt, waardoor met een 20 voorsprong voor Nederland de rust ingaat. Spoedig na de hervattiug is de spanning er bij het publiek weer in. Ondanks de 20 achterstand laat het ziel aanzien dat de Bel gen zich niet gewonnen geven. Zij blijven hevig aanvallen en hun meerderheid komt tot uitdrukking in een aantal corners, die op het Nederlandsche doel worden genomen, doch niets opleveren. Doch juist in deze pe riode van Belgisch overwicht komt het derde doelpunt voor de Nederlander Van Reenen krijgt het leder te pakken, gaat voorbij de Belgische verdediging. In het strafschopge bied wordt zfjn voorzet door Dedeken met de hand weggewerkt, doch de scheidsrechter laa echter doorspelen. Van Reenen krijgt opnieuw den bal. Op schitterende wijze weet hij het leder vrij te maken en zijn prachtige voorzet wordt krim door van Nellen langs van den Berghe gekopt (03) Er is dan nog een kleine twintig minuten te spelen en men kan aan de spelers zien da zij vermoeid raken. Onze verdediging met Weber aan het hoofd staat ecliter pal en tel kenmale worden de aanvallen der Belgen af geslagen. Als van der Meulen even aarzelt, maakt Voorhoof zich van den bal meester. Hij geeft het leder aan Sayes, die door naas te schieten deze mooie kans mist. Even later weet Sayes gebruik te maken van een fout van Pelikaan, die zich overigens uitstekend geweerd heeft, en schiet langs den uitgc.oo- pen van der Meulen kalm in het Nederland sche doel (13) Aangewakkerd door hun landgenooten blij- Vpn d© Belgen het beste spel geven al zyn de aanvallen der Nederlanders niet zender gevaar. Vijf minuten vcor het einde schijnen de Belgen in te zinken en de Nederlanders zetten v/eer menigen aanval op. Eenige goed geachte schoten weet Van den Berghe te keeren en er wordt dan ook met meer ge doelpunt. Met Nederland in den aanval komt tel. slotte het einde. Belgische persstemmen. De Belgische Zondagavond-bladen bevat ten uitvoerige beschouwingen over den wed- strijd. De Gazette van Antwerpen noemt üe.i uitslag geflatteerd voor Nederland, omdat de B=l»en veel meer in den aanval zijn geweest en geducht met pech te kampen hebben ge had. Doelman Van den Berghe was zeer zwak Dedeken was de beste hack van de Belgen en in de half-linie traden Declercq en Hellemans op den voorgrond. De rechter vleugel heelt niet geheel aan de verwach tingen beantwoordt, de linkervleugel we Desmedt speelde vrij primitief. Het blad roemt het prachtige spel van de Nederlandsche verdediging, vooral dut van Weber. In de halflinïe speelde Pellikaan ruw Van Heel was daar de beste. in de voorhoede was Wels de beste en Van Keenen een mislukking. De scheidrechter heelt niet voldaan, hij trad met vcldoende op tegen hard spel. De „Sportwereld" kan zich bij het resultaat niet neerleggen, wat de cijfers betreft. Beigie verdiende minstens gelijk spel. De verdedi ging van de Belgen was niet fameus en voor- al de deelman was zwak. Nauwens was minder dan Dedeken, Verbo- ven was niet -oldoende, evenais Declercq. Heliemans heeft een zeer goede partij ge- sneeld. De verdediging van Nederland heeft uitste kend gespeeld. Fellikaan speelde te hard en Van Reenen was een mislukking. Tegen Van den Berghe had de scheidsrechter een straf schop mceten geven. De leiding van den ar biter vindt het bied zwak. Als geheel noemt het t Nederlandsch el. tal zwakker ian de ploegen van eenige jaren geleden. „De Schelde" is van meening, dat 2—3 een betere uitslag zou zijn geweest. De Belgen hebben niet slecht gespeeld, maar Van den Berghe was onzeker. Dedeken was de beste back. In de half-linie was Declercq de beste man Verbeven verwaarloosde voortdurend zijn 'vleugel, maar Hellemans was uitmun tend. De proefneming met Sayes noemt het blad wel geslaagd. Voorhoof en Versijp heb ben heel wat Lansen gemist. Bij de Nederlan ders moeten de backs genoemd worden en Van der Meulen, hoewel deze veel geluk had Anderiessen was zeer goed en in de voor hoede is Van Reenen tegengevallen. De vleu gelspelers van Nederland waren goed. Het „Handelsblad van Antwerpen" schrijft In snel ternpo aangevat met zeer gevaar lijke momenten voor het Hollandsche doel. De oranjejongens hadden dan ook zeer vee geluk wanneer hunne netten niet doorboord werden. Doch Van der Meulen en Weber, goed geholpen door de halflijn hielden dan toch prachtig stand. De Belgen waren dan afgeteekend in meerderheid en het snel tem po werd doorgevoerd en volgehouden. Doch wanneer Nauwens nutteloos in corner uit trapte werd deze zoo haarfijn gegeven dat Holland een eerste succes boekte. Gelukkig konden de bezoekers daarvan gebruik maken cim goed gerugsteund door de middellijn duchtig aan te. vallen wanneer voorai de roode duivels beïnvloed waren. De Deken was nu echter berekend voor zijn teak en weerstond aan alle aanvallen. De Belgen her namen weer het offensief doch nogmaals kenden onzen jongens niets dan onkans, en wanneer de Hollanders een tweede doel boek ten trad de rust in met 0-2, als wanneer de roodjes minstens draw verdienden. Een bijzondere wedstrijd. Op Zondag 23 April vindt te Tilburg in het Sportpark van Willem II een sportevenement plaats, dat het Zuidelijk district tot dusver nog niet gekend heeft. Dien dag speelt daar het Weensche prof-elftal Admira tegen het Zuidelijk elftal. Begrijpelijkerwijze bestaat voor deze internationale ontmoeting in het geheele Zuiden een overgroote belangstelling. Het Oostenrijksche elftal telt verschillende internationals. Enkele spelers bijv. maakten deel uit van het Oostenrijksche w onderteam, dat eenige maanden geleden op Wembley te gen het Engelse!* beroepselftal speelde, wel ke ontmoeting als krachtmeting gold tus schen het Engelschc beroepsvoetbal en het meest excellent voetbal dat in de overige ^•wr/d sche kinden gespeeld wordt. Biljarten. In het te Keulen ge speelde wereldkampioenschap biljarten werd de Egyptenaar Soussa kampioen. Hij heeft 6 partijen gewonnen en 1 verloren. Zijn hoogste serie was 214 en zijn algemeen gemiddelde 23.49. De Duitscher Poengsen, die 5 partijen won, heeft het hoogste algemeen gemiddelde behaald, nl. 23.59 en daarmede het wereld record van 28.50, dat op naam van Conti stond, verbeterd. De hoogste serie bij het nu afgeloopen tournooi werd behaald door Gabriels met 269 punten. Onze landgenoot Dommering was no. 3, met 5 gewonnen partijen, een hocgste serie van 118 en een algemeen gemiddelde van 20.54. Ongelukken. Eei meisje te Hoeven viel spelende in een beerput, waarin het is verdronken. Een mijnwerker uit Kerkrade, die in de mijn Oranje-Nassau zwaar gewond werd, is in een ziekenhuis aan de gevolgen overleden. Een 81-jarige man te Princenhage wordt sedert eenige dagen vermist. Men vreest dat hem een ongeluk is overkomen. Gisterennacht omstreeks 1 uur is op den Hilversumschenweg te Laren een ernstig auto-ongeluk gebeurd. Volgens verklaringen van een agent van politie, die daar surveilleerde, reed de auto, welke be stuurd werd door den heer W. uit Huizen, met een snelheid van meer dan 100 K.M. in de richting Laren. In de scherpe bocht, tegenover den Houtweg, verloor W. de macht over zijn stuur, met het gevolg, dat de auto tegen een zwaren boom botste, welke onmid dellijk afknapte, daarna tegen een tweeden boom, welke tien meter verder stond, om verreed en ten slotte in gruizelementen te recht kwam op het laag gelegen terrein be zijden den weg, waar men bezig is, "net her tenkamp aan te leggen. De chauffeur liep eenige lichte snywonden aan het hoofd op, terwijl de aannemer K. B., eveneens uit Hui zen, die naast hem zat, een hersenschudding en een ernstige kniefractuur opliep. Twee personen, die achter in den auto zaten, kwa men wonder boven wonder met den schrik vrij. Een dokter, die spoedig ter plaatse was, liet K. B. naar een ziekenhuis vervoeren. Een trein moest gisterenmiddag nabij de halte Gouwsluis te Alphen a.d. Rijn plotseling stoppen wegens het vastloopen der remmen. De leerlingmachinist, die trachtte het euvel te verhelpen, stond met een der voeten op de rails toen de locomotief plotseling achteruit reed, met het gevolg dat hem twee beenen werden afgereden. Een 15-jarige jongen te Delft kwam tijdens een voetbalwedstrijd in botsing met een anderen speler, waardoor de jongen een dubbele beenbreuk bekwam. Gisterenmiddag, na den weustrijd S.C.H.— Quick te Nijmegen, toen er nog een straf schop na een protest gegeven moest worden, gingen honderden menschen ,op de wee rijen zitplaatsen rondom het S.C.H.-veld staan, zocdat deze banken te zwaar belast werden. Plotseling begaven de 'stutten zich en vielen de banken uit elkaar, met het noodlottig ge volg, dat meerdere menschen onder de plan ken kwamen te liggen.- Drie van hen, waar onder een meisje en een vrouw, werden vrij ernstig gekneusd aan de beenen, zoodat zij per brancard naar hun, woning moesten wor den vervoerd. Gisterenmiddag werd te U Apeldoorn in de Deventerstraat een 55-jarige ''wielrijder uit Brammen overreden door een auto, die in dezelfde richting reed. De wiel rijder wilde oversteken, kennelijk met de be doeling het huis van zijn aldaar wonende dochter te bereiken, doch verzuimde een tee ken te geven, met het gevolg, dat de auto en fiets met elkaar in botsing kwamen. De wiel rijder sloeg tegen den grond en overleed na eenige cogenblikken. Een 63-jarige man uit Hoek van Holland geraakte op het Markt plein te 's-Gravenzande onder een groot mo del autobus van de N.V. Westlandsche Stoomtramweg-maatschappij. Een der ach terwielen van de zware bus ging den onge lukkige over het lichaam. Met een zware ver wonding aan het onderlijf en bedenkelijke kneuzingen werd de man naar zijn woning te Hoek van Holland overgebracht. Zijn toe stand is nog steeds zorgwekkend. Een 2- jarig knaapje te Meppsl kreeg een stukje wortel in de luchtpijp en is aan de gevolgen daarvan overleden. Auto een huls binnenge reden.— Zaterdagavond is te Lage Zwa- luwe de luxe auto van den heer G, uit Waal wijk in de bocht van den rijksstraatweg Moerdijk tegen het huis van den heer J. Kauters gereden. De wagen drong door den muur het huis binnen en kantelde in de woonkamer om. De bestuurder brak zijn pols, terwijl de twee andere inzittenden door glas scherven in het gezicht werden gewond. In de woonkamer werd een formeele ravage aan gericht. De bewoners bleven echter onge deerd. Stationsdiefstallen op gehelderd. Meermalen was het reeds voorgekomen, dat uit de stationskas te Zwam- merdam geld werd vermist, zonder dat het gelukte den dader te ontdekken. Het was op gevallen dat deze vermissingen steeds waren voorgekomen na het vertrek van goederen treinen. De recherche werd van een en ander in kennis gesteld en het mocht een rechercheur, die zich verdekt had opgesteld, gelukken, den dader, den arbeider-remmei H. V. uit Utrecht, op heeterdaad te betrappen, toen deze een bedrag van ƒ6 uit de stationskas wegnam. De man, die ook de vorige dief stallen bekende, is naar huis van bewaring te Utrecht overgebracht. Een vechtpartij. Vrijdag avond hebben twee Duitsche zeelieden, die in de Stadtschanke, Schi damschedijk te Rotter dam, hadden vertoefd, na het sluiten van het café op straat ruzie met elkaa-1 gekregen. Eén van de mannen wilde weggaan, maar de an der voelde daar niet voor, en al kibbelend zyn zij de Leuvehaven opgegaan, waar bij de Zwanesteeg de strijdlustigen inderdaad tot vechten wilden overgaan. De mannen stonden ongeveer anderhalven meter van elkaar. De eene zeeman, die met wilde vechten, maar voortdurend met zijn handen in den zak had geloopen, trok plotseling een revolver en loste een schot op zijn tegenstander. De man viel neer, maar achtefaf bleek, dat hij niet ge wond was. De kogel echter had een 72-jarige vrouw geraakt. De vrouw was even geraakt. Zij werd naar een ziekenhuis overgebracht. De politie heeft den dader op den Sch'.e- damschendijk gearresteerd. Hij had de revol ver nog i L zijn bezithet blec.dat er één maal mee geschoten had, maa.- dat hij nog een tweeden keer heeft probeeren te schieten, doch de kogel was dwars gaan zitten en stak nog in den loop. In .en revolver hadden in totaal acht kogels gezeten. Bovendien werd op den man bij fouiiieering nog een munitie doos met zestien kogels c,evonden. De man is in arrest gesteld. De zeeman, dk met den da der had willen vechten, is later nog gehoord, maar het bleek, dat hij niet in het minst ge raakt is geweest en slechts door den schrik op den grond is gevallen. Bierdrinkend Amerika.— Volgens een mededeeling van de politie is het verkeersongelukken en gevallen van dron kenschap op den eersten dag, dat weder bier mocht worden geschonken niet boven het gemiddelde van andere dagen gestegen. Ook n andere zijde wordt bevestigd, dat .alles ordelijk verloopen is. Wel zag men men schen in vroolijke stemming, doch dezen had den den eersten dag dat bier mocht worden geschenken, als een feestdag gevierd, zonder nochtans te veel gedronken te hebben. Slechts een inspecteur van een bond tot be strijding van den alcohol te Chicago ver klaarde, dat hij in den staat Illinois op den eersten dag der opheffing van het verbod, meer dronken menschen gezien had dan in de laatste twee jaar te zamen. Op den eersten dag van de opheffing zijn in het geheel 1.5 millicen vaten bier ge dronken. Indien het verbrui': in dit tempo doorgaat, zal de beschikbare voorraad binnen korten tijd uitverkocht zijn. De opheffing van het verbod heeft gunstig gewerkt voor de ver mindering der werkloosheid. Duizenden werkloozen hebben namelijk ar beid gevonden by het verveer va» de bier vaten en andere werkzaamheden die in dit verband te verrichter zijn. Opstand op een gevan genis-eiland. Op het eilandje Porcos, slechts 3y2 K.M. van de kurt van San Paulo, dat dient als Braziliaansche straf kolonie, is onder de gedetineerden een op stand uitgebroken, die mogelijk is geworden doordat Jen deur toevallig open was geble ven, waardoor de gev .ngenen zich geweren en munitie konden .toeëige en. De gouverneur van het eiland cn de bewakers warden door de gedetineerden gevangen gezet, de gebou wen geplunderd, de brandkast leeggehaald en het ...d toestel werd vernield, teneinde de verbind mg met het vasteland onmogelijk te maken. In korten tijd was het -eheele eiland in hand-n van de rebellen. Sommige van hen bouwden vlotten en veertig, waaronder de aanvoerders, die alle»1 gewapend varen, ver lieten hierop het eiland, terwijl zij de anderen achterlieten. De gouverneur was er inmiddels in ge slaagd ">ch de verbinding met Sar Paulo tot stand te brengen, vanwaar weldra militaire versterking was aangekomen. De rebellen gaven zich over en de opstand kon zor.der bloedvergieten bedwongen wor den. Van de gevangenen die op de vlotten ontsnapt zijn, heeft men tot dusver niets meer vernomen. RADIO-RUBRIEK Dinsdag 11 April. Hilversum, 296 M. Avro. 8.00 Gramofoon platen. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramo- foonp'iaiten. 10.30 Kamermuziek. 11.CO Kook- praatje. 11.30 Kamermuziek. 12.00 Orkest. 2.30 Gramofoonplaten. 3.00 Knipcursus. 4.00 Pia norecital. 4.30 Kinderkoor. 5.00 Verhalen voor kinderen. 5.30 Jeugdhalfuur. 6.00 Gramofoon- platen. 7.00 Verkiezingsredevoeringen. 7.30 Engelsche les. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Gevarieerd programma. 10.30 Orkest. 11.00 Vaz Dias. 11.10 Gramofoonplaten. Huizen, 1875 M. 8.00 en 10.00 K.R.O. Gramofoonplaten. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.15 Schlagermuziek. 2.00 Voor de vrouw. 3.00 Gramofoonplaten. 3.20 Declamatie. 3.40 Zangrecital. 4.00 Gramofoonplaten. 4.20 Zang. 4.40 Declamatie. 5.00 Orkest. 5.30 Causerie. 6.00 Concert. 6.45 Gramofoonplaten. 7.00 Or kest. 7.45 Verkiezrngsxedevoering. 8.15 Lij densmeditatie. 9.30 Vaz Dias. 9.35 Johannes - passie. 11.00 Vaz Dias. 11.05 Gramofoonpla ten. Daventry, 1554 M. 9.35 Morgenwijding. 9.50 Berichten, 10.05 Causerie. 12.20 Orkest. 1.35 Orkest. 2.20 Concert. 3.05 Gramofoonpla ten. 3.50 Orkest. 4.35 Kinderuur. 5.20 Berich ten. 5.50 Vioolsonates. 6.10 Lezing. 6.40 Or kest. 7.40 Zangvoordracht. 8.20 Berichten. 8.40 Tooneel. 10.25 Dansmuziek. Parijs, „Radio-Paris", 1724 M. 7.05 Gra mofoonplaten. 11.20 Concert. 5.50 Gramo foonplaten. 6.40 Concert. 8.05 Gramofoon platen. 8.20 Operette. Kalundborg, 1153 IVL 11.20 Concert. 2.20 Orkest. 7.20 Orkest. 8.15 Hoorspel. 8.30 Viool duetten. 9.10 Opera. 10.35 Dansmuziek. Langenberg, 473 M 6.25 en 10.40 Gramo foonplaten. 11.20 Concert. 12.20 Concert. 1.59 Gramofoonplaten. 5.30 Orkest. 6.20 Orkest. 7.25 Tooneel. Brussel, 338 M. 11.20 Orkest. 2.30 Gra mofoonplaten. 4.20 Orkest. 5.50 Gramofoon platen. 7.20 Concert, 9.30 Gramofoonplaten. 508 M.11.20 Gramofoonplaten. 11.50 Zangvoordracht. 12.05 dWftiofoonplaten. 12.30 Orkest. 4.20 Gramofoonplaten4.35 Pianore cital. 5.35 ZangvoordrftChfc. 5.50 Orkest. 6.05 Orgelconcert. 7.20 Orkest. 9.30 Gramofoon platen. Zeesen, 1635 M. 7.20 Tooneel. 8.05 Con- oedt. 9.30 en 10.05 Berichten. 10.&0 Concert. STOOMVAARTLIJNEN ..Dempo" (thuisr.) v/ordt 11 April 7 uur te Rott. (Lloydkade) verwacht, ontscheping van passagiers vm. 8 uur. „Garoet" (thuisr.) p. 7 April Ouessant „Indrapoera" (uitr.) p. 8 April Ouessant „Kota Agoeng" (thuisr.) 8 April te Suez .Meerkerk" (uitr.) 7 April van Genua „Zeelandia" (uitr.) 7 April van Bahia „Zuiderkerk" (thuisr.) 8 April van Dalny BRESKENS. Over de maand Maart 1933. BEVALLEN S. M. Vermeulen, geb. Morel, z. M. C. de Winde, geb. Brakman, d. C. J. Klaas- een, geb. Balnikker, z. E. Quaars, geb. van Grol, d. HOOGWATER TE VL1S51NGEN April Maandag 10 V.M 0.59 13.23 Dinsdag 11 1.31 13.55 Woensdag 12 2.07 14.31 Donderdag 13 2.46 15.14 LICHT OP VOOR AUTO'S FIETSEN EN VOERTUIGEN April uur Maandag 10 7.18 Dinsdag 11 7.19 Woensdag 12 7.21 Donderdag 13 7.23 Vrijdag 14 7.25 AGENDA van publieke vermakelijkheden, vergaderingen, enz. Alhambra-theater. Van Vrijdag 7 tot en met Donderdag 13 April„Ich bei Tag und Du bei Nacht" en „De gemaskerde Ruiter". Luxor-theater. Van Vrijdag 7 tot en met Donderdag 13 April„Cimarron, de groote avonturier" en „Het Pad der Zonde". Maandag 10 April. Paaschwydingsavond, Groote Kerk, 8.15 uur. Woensdag 12 April. Uitvoering zangver- eeniging „Looft den Heer", Concertge bouw, 8.15 uur. Woensdag 12 April. Openbare vergade ring „de Vrijheidsbond", „de Oude Vriendschap", 8.15 uur. Zondag 16 en Maandag 17 April. Tooneel- en cabaret-avonden, Revue- en cabaret- club „Kunst naar Kracht", „de Oude Vriendschap", 8.15 uur. Samengesteld door tiet Kon Meteorologisch Instituut te De Bilt, Hoogste barometerstand 768.3 te Le Havre. Laagste barometerstand 740.8 te Janmayeh. Verwachting tot den avond van 11 April Zwakke Ao>t matige Z.W. tot Z. wind. Aan vankelijk opklarend. Later weer toenemende bewolking. Weinig of geen regen. Weinig ver andering in temperatuur. Buitenlandsch Weerbericht. Hedenmorgen uit officieer gegevens samengesteld jt»or net Kon. Meteor. Instituut, Een langgerekte keten van depressie ligt van de Poolzee tot de Azoren met hoofdmi nima bij Janmayen, ten Z.W. van IJsland en ten N. van de Azoren. Aan de Groenland zijde stijgt de luchtdruk en waaien areheti- sche winden met zeer lage temperaturen, terwijl de warme luchtmassa's zich over Schotland en de Noorsche zee naar het N.O. bewegen. In geheel Europa is de temperatuur daardoor hoog en het weer voorjaarsachtig en zacht. Terwijl over Frankrijk en in het O. de luchtduk hoog blijft en weinig veranderd, trekken kleine storingen over de Noordzee, die hier nevelig en betrokken weer met lichte regen geven. De gaardere neerslagen blijven, meer in het Noorden langs de Noorsche kust. Hrt karakter van het weer zal in de eerste dagen weinig verandering vertoonen, zacht en bewolkt blijven, met nu en dan lichte regen,

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 6