purou Schoonmaak.» HANDEN NOOTJES De Nederlandsohe posterijen hebben aan de administratie van „het Volk" bericht, dat bij hen bericht is ingekomen, dat „het Volk" en „het Volksblad" in Duitschland verboden zijn en daar, te beginnen den 4en April, niet meer worden toegelaten. Een watervliegtuig uit de Mok, bestuurd door luitenant ter zee Woldring, is Donderdag in het Pinkengat tusschen Ameland en Schiermonnikoog neergestreken. De motor wilde niet verder loopen. Een vaartuig van de Rijksbetonning heeft het toestel te Oost- inahorn binnengesleept. Gisteren hebben twee andere toestellen onderdeelen aangebracht. Het toestel kan ter plaatse gerepareerd worden. Gisterennacht is te Heerlen een hond de hertenkamp aldaar binnengedrongen. Er is een ware slachting aangericht. Een bok, een hert, een pauw, vijf konijnen en vier duiven werden door het dier doodgebeten. Dit is de derde keer, dat iets dergelijks in de herten kamp aldaar voorvalt. De poliitie te Dusseldorp heeft een inval gedaan in een speelhol, waarin hoofdzakelijk Joden om buitengewoon hooge bedragen speelden 3500 mark zijn in beslag genomen en 21 mensohen gearresteerd. Te Khargpcer is een postduif aangekomen, die te Madras was opgelaten en daarmede een afstand van ruim 1500 K.M., een wereld record voor postduiven heeft afgelegd. Het aantal werkloozen in Duitschland is in de tweede helft van Maart met ongeveer 337.000 gedaald. Het totale aantal werkloozen be draagt thans circa 5.598.000, d.i. 449.000 of 7.4 lager dan in den afgeloopen winter. Naar het „British medical Journal" meldt, zijn er in het Vereenigd Koninkrijk 20.000 sterfgevallen voorgekomen, die rechtstreeks toegeschreven worden aan de griepepidemie van dezen winter. Deze epidemie is minder ernstig geweest dan in den winter van 1928 op 1929, maar te vergelijken met die van 1922 en van 1927, De totale radiumproductie op de wereld heeft van 1899 tot 1922 205 gr. bedragen van 19221931 300 gr., tegen in 1931 en 1932 70 gram gewonnen zijn. Sinds 1922 is de ra- diümprys met de helft gedaald. karakter valt er niet in te miskennen. Deze weekelijkheid vindt haar verklaring hoofd zakelijk in het opeenstapelende gebruik van chromatische voortschrijdingen. Het is wer kelijk jammer, dat er van Sptihr's werken zoo weinig meer wordt gekend en dat zij nog minder ten gehoore worden gebracht. Daar om juichen we de uitvoering van het orato rium „Die lefczten Dïnge" („Het laatste oor deel", in 1826 te Kassei gecomponeerd) dan ook toe. De tekst van dit werk werd door Rochlitz ontleend aan de Heilige Schrift en wel aan»De Openbaring van Johannes. Ook dit oratorium bevat verschillende mooie ko ren en prachtige solisten-kwartetten. Het sluit zich btf de gedachten van het Paaschf eest keurig aan, immers eens verschijnt Jehova ten oordeel en zal God een nieuwen hemel en een nieuwe aard scheppen, versierd als een bruid. Geen zon zal zijn, noch maanGod is dezon, God is de tempel en het Licht. Als solisten werken medemej. Nanda Gerretsen (sopraan), mevr. Annie Vleming (alt), de heer J. van der Ploeg (tenor) en de heer L. Smitshuijsen (bas). De begeleiding berust bij het orkest Höfelein-Bekker, zoodat we er weer wel op rekenen kunnen, dat onder HÖfelein's bezielende directie, „Looft den Heer" een uitvoering zal geven, welke zich handhaaft op het hacge peil, dat wij van haar gewoon zijn, O. Plaatselijk Crisis-Comité. Door den penningmeester van het Plaat selijk Crisis-Comité alhier werd ontvangen van den heer W. 100. N.V. Vlissingsche Waterleiding-maatschappij in liquidatie. Met ingang van 1 Juli 1932 is de gemeente Vlissingen begonnen met gemeentelijke ex ploitatie van het waterleidingbedrijf. Daar mede in verband is de N.V. Vlissingsche Waterleiding Maatschappij in liquidatie ge gaan. De thans versohenen liquidatie-rekening geeft aan: baten vanaf 1 Januari 1932 74.641.69, lasten exploitatiekosten f 39.825.21, rest een winst op het bedrijf van f 34.816.48, verminderd met 28.655.94 voor pensionee- ring van het personeel, rest nog 6160.54 Van de gemeente is voor gebouwen, machine- riën, enz. ontvangen f 354.624.41, bij een boekwaarde van 301.996.11, dus een winst van f 52.628.30, samen met het bovenge noemde goed slot 58.788.84. De reserves, die nu verdeeld kunnen wor den, bedragen f 355.280.57, maakt totaal 413.069.41, nadat f 1000 voor den liquida- teux-aandeelhouder is afgetrokken. De uitgaven warenbelasting 14.265.51, reserve voor onvoorziene liquidafcie-onkosten 22.728, aandeelhouders 5 van 180.000 is 4500, maakt tenslotte 394.076.62, daw kan worden verdeeld en wel 60 aan aan deelhouders en 40 aan tantiemisten of resp. 236.445.98 en 157.630.64. Ter beschikking van de aandeelhouders is dus 236.445.98 plus f 4500, maakt f 240.945.98. Er is reeds 100 uitgekeerd of 100.000, voor belasting is noodig f 16290 en 3705.98 en rest dus nog f 40.950.20, zijnde 22% van 180.000. Van het bedrag beschikbaar voor tantièmes ad 257.630.64 is reeds f 130.000 verstrekt en rest nog 26.770.64, waarvan di rectie en commissarissen ieder de helft krij gen. Alhambra-Theater. De Gemaskerde Ruiter Ich bei Tag und du bei Nacht. In het journaal ministers te Rome in hun pogingen het oude Europa te reddenaan het eind de eerste zitting van den Duitschen Rijksdag te Potsdam en het défilé voor den ouden president. Sensatie en romantiek in vlug tempo wisselen elkaar af in een der meest bekende Wildwest-verhalen van Zane Grey, verfilmd op de plaats, waarover hij dit boek schreef, nl. Noord-Arizona, het Wonderland van Amerika. Een man en vrouw, bij elkaar ge bracht door het noodlot, het meedoogenlooze intrigeeren van een valschèn rechter, vogel vrijverklaring. O'Brien speelt de rol van Lassiter, den geheimzinnigen ruiter, den glimlachenden, zorgeloozen held van het oude Westen, den vreemdeling, die een bui tengewoon mooi meisje, eigenaar van een ranch, beschermt tegen de plunderingen van een troep bandieten. Een serie spannende situaties. Kathe von Nagy en Willy Fritsch slapen iiï hetzelfde bed, zij bij nacht, hij overdag. Dc aard van hun beroep laat dit economisch gebruik van de behuizing van de weduwe Seidelbast toe. Hans en Grete kunnen het als beurt-bewoners, die elkaar niet kennen, al heel slecht met elkander vinden. Als zijn stroohoed 's ochtends op den grond ligt, is het zeker, dat zij 's avonds een van haar jurken in een hoek zal vinden. Maar als zij elkaar, verre van dit te bevroeden, ontmoe ten in omstandigheden, waarin zij voor elk aar nog prinses en prins uit een andere moeten schijnen, is het ijs des te gauwer gebroken. Het démasqué brengt weliswaar nog eenige verwikkelingen mee, zonder dewelke het verhaal al te simpel ware geweest, maar het einde is, dat zij en hij, zoo maar zooals zij syn, hij een kellner en zij een manicuurtje, in de bioscoop zitten en de idylle van den filmprins en de filmprinses blijft, waar zij behoort, op het witte doek. Als een verfrisschend bad hebben de twee de ongekunsteldheid van het scenario on dergaan. Met genoegen kijkt men naar beider spel. Ida Wüst en Julius Frankenstein boeien ons minder. Gelukkig is de eventjes naar het groteske toe aangezette figuur van dc oude tooneelspeelster, die thans als ka merverhuurster moet rond zien te komen. De fotograaf geeft goed werk. De wijze, waarop de regisseur de bombastische ope rettefilm in zyn eigen operette heeft geïnter poleerd, geeft van eigen kunnen een gun stig blijk. Luxor-Theater. Het Wolgameisje. Cimarron. Als steeds vragen in deze bioscoop twee hoofdfilms onze aandacht. De eerste ver haalt van een jong meisje, Kat ja (Evelyn Holt), dat op zekeren dag in kennis komt met een knappen cavalerie-officier, Wladi- mir Trojenowski (Igo Sym), doordat er in haar dorpje aan den Donau inkwartiering plaats heeft. Wladimir doet het hart van eik jong meisje sneller kloppen wat meer voorkomt en ook Katja's hartje staat weldra in vuur en vlam. De gevolgen van de kennismaking blijven niet uit, doch voor het het resultaat het licht ziet, is onze luitenant ■verstrikt in de netten van een andere schoone, Olga (Ellen Schaak) en hij vergeet zijn eerste liefde geheel. Hij huwt met Olga, doch deze verbintenis wordt een mislukking en verbroken. Daarmede keert de „luit" tot het vrijgezellenleven weer, gaat aan het boe melen en raakt in een nachtgelegenheid verzeild. En wie ontmoet hij daar Natuur lijk Katja, die inmiddels moeder is gewor den en nu voor hun liefdespand en zich zelf in het onderhoud moet voorzien. Het oude liefdevuur voor zijn Katja blijkt nog niet verdwenen, het laait op in alle oprechtheid, doch eerst moet er nog veel opgehelderd worden, voor zij voor goed vereenigd worden en gedrie een nieuw geluk tegemoet gaan Een mooie rolprent, welke in haarmensche- lykheid niet nalaat te pakken. Het tweede hoofdnummer verplaatst ons naar Amerika en wel met terugwerkende kracht. Wij schrijven 22 April 1889 en be vinden ons op een uitgestrekte prairievlakte aan de grens van het tegenwoordige Okla homa, waar 40.000 lieden gereed staan om bezit te nemen van de door de regeering beschikbaar gestelde gronden. We aan schouwen de groote run daarheen en maken kennis met den avonturier Yancey Craivat (Richard Dix) en diens vrouw Sabra (Es- telle Taylor) benevens zijn handige, listige mededingster van den grond Dixie Lee (Irene Dum). Nieuwe steden verrijzen als paddestoelen uit den grond en in de jonge tad Osage is het, dat Cimarrow wild, woest) een kern van beschaving wil bren gen. Hij ondervindt daarbij veel tegenwer king van de toenmalige onderwereld, doch weet zijn. doel te bereiken en vertrekt daar na naar elders om den boel op pooten te zetten. Als ook dit is geschied, keert hij naar zijn gezin terug en zijn lust naar avon tuur is bevredigd. Deze film uit de wor dingsgeschiedenis van Amerika, een verfil ming van Edua Berber's roman, uitstekend geregisseerd dooi* Wessley Ruggles, is zeer belangwekkend en geeft door den geheelen, breeden opzet een aardigen kijk op de tijden van 1889'93, welke we a.h.w. beleven. Ri chard Dix maakt zijn rol tot een creatie. Een journaal opent het programma, dat we aam-aden te gaan zien. Het nieuws van den dag in beeld. Foto's in onze Tijdinghal. Hi*. Ms. „Johan Mauritz"'in het Marinedok even voor het schip door de marine-autoritei ten wordt overgenomen. Eenige opnamen van de in vollen bloei zijnde bloemenvelden te Hillegom. De nieuwe afdeeling van het Scheepvaartmuseum te Amsterdam. Om het biljartkampioenschap van Nederland le klas over drie bandenRobijns aan stoot. De heer P. H. Gallee reikt de onderscheidin gen van de Noord-Zuid-Holl. Reddings-Mij. uit aan de bemanning van de „Achilles", 'ie bij Ce ramp van de „Atlantique" reddings diensten bewees. - Hoog bezoek aan de Til- burgsche bijenmarkt. Bazar voor het Rot- terdamsche Vacantie-Kinderfeest. De bouw van een uitkijktoren op „Klein Zwit serland" een stukje natuurschoon grenzend aan de Scheveningsche boschjes, enz. Jaardag koning Albert van België. Ter gelegenheid van den jaardag van ning Albert van België wappert heden vlag van dat rijk van het Belgische con sulaat en van de kantoren van het Bel gisch loodswezen. Een benoeming. De heer P. J. Wolf alhier, assistent-zwem meester bij de Vlissingsche Zwemclub, 5 met ingang van 18 dezer benoemd tot zwem meester aan het gemeente zwembad te Zeist. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK Statistiek over de maand Maart. Leeszaal: Gedurende de maand Maart werd de Lees zaal dooi- 739 bezoekers bezocht, waarvan 668 mannen en 71 vrouwen. Gemiddeld was het bezoekcijfer per dag 27. In 1931 waren die cijfers resp. 611, 556 m. en 55 vr., het gemiddelde per dag 26. Uitleenbi. bliotheek: Gedurende Maart leenden 2422 lezers teza men 3251 boeken, waarvan 2265 Nederland- sche en vertaalde romans, 137 romans in vreemde talen, 230 kinderboeken en 619 po pulair wetenschappelijke werken (d.i. ruim 1/5 van het totaal der geleende werken). 28 nieuwe leden werden ingeschreven, waarvan 23 betalende en 5 werklooze leden. Voor 1931 waren die -cijfers resp. 1407 lezers, 1611 boeken uitgeleend, 32 nieuwe leden. Het gemiddelde cijfer per uitleenkeer in Maart bedroeg 162, 232 boeken uitgeleend, 2 nieuwe leden ingeschreven. Uit andere bibliotheken werden 15 boeken voor studiedoeleinden aan gevraagd. MIDDELBURG. Een verbetering. De bocht van de electrische tram aan het begin van den Vlissingschen weg te Mid delburg was een zeer lastige en dat het pas- seeren daar niet zander gevaar is, bleek een paar jaar geleden, toen er op een avond een ernstige ontsporing plaats vond. Gisteren heeft men die bocht weggenomen en de over gang van de zijde van den weg aan den wa tergang naar den Singel en omgekeerd meer geleidelijk gemaakt. OOST- EN WEST-SOUBURG Paaschtentconstelling voor pluimvee- en konijnen. Betreffende de inzendingen en in te zenden rassen op de aanstaande Paaschtentoonstel- ling, uitgaande van de Souburgsche pluim vee- en konijnenvereeniging „Samenwerking bevordert welvaart", deelt men ons mede, dat er al aardig perspectief in begint te komen. Vooral van buiten Souburg komen de meeste inzendingen, wat voor sportliefhebbers op pluimvee en konijnengebied een tentoonstel ling zooveel aantrekkelijker maakt. Behoo- rende onder de niet direct alledaagsche soorten, is plaats aangevraagd voor Orping tons, wat kippen betreft en een nest jongp Fransche Hangooren, dit om maar een paar soorten te noemen. Verder verwijzen wij naar de advertentie, die in een der nummers van de „Vlissing sche Courant" geplaatst zal worden. Ledenvergadering van de Coöp. Boeren leenbank. Donderdagavond werd een ledenvergade ring gehouden van de Coöp. Boerenleenbank te Souburg in café „Dorpszicht". Nadat de heer Louwerse de vergadering op de gebrui kelijke wijze had geopend, vernamen wij om. dat tengevolge van de crisis 1932 minder voordeelig voor de bank geweest is dan 1931. In het begin van het jaar werden me or spaargelden gehaald dan ingebracht, het laatste halfjaar gaf echter verbetering te zien, en kwamen wederom meer spaargelden binnen. Op een enkele uitzondering na had den de aflossingen op tijd plaats. Verstrekt zijn 67 voorschotten en zijn er 296 spaarders. Voor spaargelden is de rente vastgesteld op 3.60 en voor voorschotten op 4.50 In plaats van den heer A. de Visser, die bedankt heeft, is gekozen als bestuurslid de heer P. J Arendsede heer Pouwer, aftredend be stuurslid, werd als zoodanig herkozen. Tor plaatsvervangende leden werden gekozen de heeren J. Ovaa en J. Suurmond Pz. De ontvangsten en uitgaven toonden in to taal een bedrag van 607074.27. De voorzitter bracht aan het einde der ver gadering een woord van dank aan zijn mede bestuurders voor wat zij in het belang van de bank hebben gedaan en aan den kassier voor zijn .accuraat beheer. Bijeenkomsten voor werkloozen. Op initiatief van de Chr. Jongelingsver- eeniging „Wees Getrouw" en van den Chr Besturenbond zijn dezen winter van 1 Octo ber tofc°l April jl. dagelijksch in „Concordia bijeenkomsten voor werkloozen gehouden, on verschillig van welke richting. Door de dia conie der Ned. Herv. kerk was het vereeni- gingsgebouw gratis afgestaan. Uit beide eerstgenoeinae vereenigingen had zich een commissie gevormd om aan een en ander lei ding te geven. Bij het einde van dit winter seizoen vergaderde deze commissie en verna men wij het een en ander waar de tijd mede doorgebracht was. Damspel, lezen, sjoelbak, dominospel, waren vaak de opbeurende tijd- passeeringen om het benauwde gevoel van werkloos te zijn een oogeublik te deen verge ten en voorts werden vaak voordrachten ge houden door de beide predikanten alhier, alsmede door de heeren De Ru en Deij, ter wijl ook de heer De Meij uit Ritthem een lezing hield. De commissie sprak ook namens de bezoekers, een woord van dank voor wat genoemde heeren hiermede voor de werkloo zen hebben gedaan en mocht het geval zijn, wat God verhoede, dat ook een volgend winterseizoen de werkloosheid nog voort duurt, zal de commissie zich gaarne bij de heeren aanbevolen houden, overtuigd als zij is, dat deze lezingen zeer door de bezoekers gewaardeerd zijn. Voorts bracht de commissie een woord van dank aan allen die in geld of natura tot het slagen van deze bijeenkomsten hebben mede werkt, in het bijzonder de concierge, de heer L. Vader en zijn echtgenoote, wien niets te veel was om het der werkloozen zoo gezellig mogelijk te maken. De commissie verklaarde voorts, dat mocht het wederom noodig zijn te helpen, zij hiertoe bereid is. Er werden in het afgeloopen seizoen 4947 bezoeken afgelegd. KOUDEKERKE. Afscheid van den gemeente-veldwachter J. L. Plansoen. Gisteren heeft het gemeentebestuur van Koudekerke officieel afscheid genomen van den gemeente-veldwachter J. L. Plansoen, die den dienst met eervol ontslag verliet. De heer Plansoen werd per auto van zijn wo ning afgehaald en om 4 uur in de raadzaal ontvangen door het college van Burg. en Weth., de secretarie-ambtenaren en zijn collega Verbage. De burgemeester, de heer A. Bakker, dankte in hartelijke bewoordingen den heer Plansoen voor de vele diensten, die hij in een lange reeks van jaren aan de gemeente en inzonderheid aan spreker en zijn voorgan gers heeft bewezen en wenschte den schei denden politieman vele, van God gezegende jaren van rust toe. Namens het gemeente bestuur bood de burgemeester een eiken houten ruststoel aan. De heer Plansoen dankte ontroerd voor deze hulde. Men bleef nog geruimen tijd bijeen onder het gebruik van ververschingen. GOÉS. Plechtige herdenking van Prins Willem van Oranje. In de Groote kerk alhier zal op Woensdag 19 April as. een plechtige herdenkingsdienst worden gehouden, ter gelegenheid van den 400sten geboortedag van Prins Willem van Oranje. Mr. P. Dieleman te Middelburg zal een historische rede uitspreken. Een zangkoor van 120 personen verleent zijn medewerking. BRESKENS Een aanvaring. Gisternacht ten 2 ure, verlieten bij helder weer de visschersvaartuigen de haven om zich naar de visscherij te begeven. De vaar tuigen B.R. 28, schipper A. de Pagter en de BR. 41, gebr. Erasmus, welke gezamenlijk wegvoeren, kwamen om half 3 onder de kust van Walcheren plotseling in een geweldige dikke mistbank terecht. De BR. 28, welke een eind voor was liep door den mist tegen een paalhoofd aan de Nolle onder Vlissingen, zonder evenwel schade te beloopen, daar de motor afgezet was omreden zij moesten loo- den om te weten waar ze zich bevonden Door de ebbe kwam het vaartuig hierdoor dwars teven de palen te liggen. Toen zij zich van het paalhoofd wilden verwijderen en hiervoor volle kracht achter uit sloegen, doemde het vaartuig BR. 41 uit den mist op en voer de 28 in de achtersteven aan, waardoor een groot gat .juist boven de waterlijn ontstond. De schade aan de 28 is vrij aanzienlijk, daar de gcheele achtersteven en het ach terdek, welke door de botsing ook geleden heeft, vernieuwd moet worden. De schade wordt op ongeveer 600 ge schat. ST. JANSTEEN. Breigoederenfabrïek stopgezet. Tengevolge van de tijdsomstandigheden is de breigoederenfabriek te Kapellebrug, ge meente St. Jansteen gesloten. Er werd nol met ruif 100 arbeiders gewerkt. Reserve Zeeuwsche Tarweorganisatie. Op vragen van den heer Kersten betref fende het bedrag der sedert 1930 door de Zeeuwsche Gewestelijke Tarwe-organisatie gekweekte reserves en uitbetaling der over 1932 ingehouden gelden aan de noodlijdende boeren, die tarwe verbouwden en aan de or ganisatie leverden heeft minister Verschuur o.m. geantwoord van meening te zijn, dat de ontstane totale reserve van anderhalf maal het bedrag van f 100.000 niet als overdreven te beschouwen, is zulks met het oog op de vele risico's, welke de gewestelijke tarwe organisatie heeft te dragen. Het bestuur van de gewestelijke tarwe-or ganisatie in Zeeland heeft reeds op de alge- meene vergadering der tarwe-organisatie, op 25 Februari jl. gehouden, medegedeeld, dat de voor 1932 ingehouden gelden aan de leden zullen worden uitbetaald- Handelsregister Kamer van Koophandel In de week van 27 Maart tot 3 April werd bij het bureau der Kamer aangifte gedaan van de volgende Wijzigingen: Zeeuwsche Eilanden Middelburg N.V. Handel- en Beurtvaarfc Maatschappij ruw, rood of bescha digd, worden weer vlug gaaf en zacht met Doos 30 en 60 ct. Bij Apoth.en Drogisten. „Wilhelmina", Colijnsplaat, Molenweg B 120, handel in landbouwproducten, kunstmest, krachtvoeder en aanverwante artikelen en uitoefenen van beurtvaarten. Uitgetr. Comm.: J. J. de Mul, Colijnsplaat. Steenkolengroothandel Firma Timemrman, Vlissingen, Hellebardierstraat 8, groothandel in brandstoffen. Handelszaak in liquidatie getreden. Liq.H. G. Borghstijn. N.V. Zeeuwsche Confectiefabriek, Molen water 255-256. Overleden commissarisMr. A. A. de Veer. KERK- EN SCHOOLNIEÜWS Prov. college van toezicht op de kerkelijke goederen. Het Prov. college van toezicht op het be heer der kerkelijke goederen in Zeeland te Middelburg, heeft zijn lid, den heer mr. J. H. Bybau benoemd tot voorzitter van het Pro vinciaal college en tot lid van het algemeen college v-jn toezicht, beide ter vervulling der vacature, ontstaan door het overlijden van den heer mr. A. A. de Veer. Het indertijd benoemde lid van het Pro vinciaal college de heer J. J. van Gorsel te Rilland-Bath, heeft voor die benoeming be dankt. Uit de gevangenis. Ds. E. Reeser, de bekende Ned. Herv. pre dikant te Winterswijk, veroordeeld door het Amsterdamsche gerechtshof wegens de valschebriefschrijverij over welke reeds drie jaar lang zooveel te doen is geweest, deelt in de „Winterswijksche Kerkbode" mede, dat hij thans in de strafgevangenis te Amsterdam zijn straf ondergaat, doch dat hij onschuldig thans lijdt „Onschuldig ben ik hier. Heerlijk dè,t te weten. Ware ik schuldig, het zou erger zijn. Tegenover a. Ie beschuldigingen en von nissen van rechtbank, gerechtshof en men- schen houd ik mijn'onschuld staande. De verklaring op den kansel indertijd afgelegd, in tegenwoordigheid van den heiligen, recht vaarten God, die eenmaal rechtvaardig, onpartijdig en onbevooroordeeld vonnissen zal, blijft van kracht, zal van kracht blijven, nu bij mijn leven, straks bij mijn sterven, straks in de groote eeuwigheid. God weet, dat ik onschuldig ben", Palestina's bevolking. Palestina's bevolking is volgens de statis tische opgaven, die wy thans tot eind 1932 loopende ontvangen van 757.000 in 1932 ge stegen tot 1.035.000. De Mohammedanen tel den in 1932 590.000 zielen, thans 750.000, de Joden m 1922 83.000 zielen, thans 174.000, de Christenen in 1922 73.000 zielen, thans 91.000. Jeruzalem klom van 62.000 Inwoners tot thans 90.500 inwoners. Naar men ziet vormen de Joden" dus een minderheid. Negen Messiassen. Volgens „Auf der Warte" zijn er thans in Jeruzalem niet minder dan 9 personen, die staande houden, dat zij de Messias zijn. De laatst toegevoegde aan deze rij is een zekere dir. Elijahu, een Pers, die op kosten der zen ding in Londen studeerde (voor arts) en een sanatorium te Jeruzalem opende. Hy trekt volgens „Auf der Warte" door de straten, verkondigt zyn Messiasschap en roept de 3 religies (Joodsch, Arabisch, Christelijk) tot eenheid onder zyn leiding op. Vrijdags be zoekt hy de moskee Zaterdags staat hy aan den klaagmuur en Zondags kerkt hy in de kerd van het heilige graf. Vergadering Schoolraad. Op 5 Mei a.s. zal te Goes een vergadering worden gehouden van district IX van den Schoolraad. Als sprekers zullen optreden ds. W. 't Hooft te Goes en ds. G. W. C. Vun- derink. Examens. Aan de ryksuniversiteit te Utrecht is ge slaagd voor het doctoraal examen wis- en natuurkunde, hoofdvak pharmacie, de heer E. Meyer te Middelburg. Voor het examen als machinist, diploma B is geslaagd de heer L. J. Bosdy'k te Middel burg. MARINE EN LEGER By beschikking van den minister van de fensie is de officier van den marinestoom- vaartdienst 2e klasse, R. de Bruyn, dienende by den radiodienst der marine te Amsterdam, den len Mei 1933 ter beschikking gesteld. De tot luit.-kolonel bevorderde majoor der militaire administratie J. C. Pabst blijffc in zyn nieuwen rang als controleur bij dat dienstvak te Arnhem in garnizoen. De le luitenant F. W. Groenewegen, van het 7e regiment infanterie te Harderwijk, wordt gedetacheerd bij den vrijwilligen land storm in het landstormverband Middelburg. Opgave van overgeplaatste onderofficieren der marine Serg.-ziekenverpl. J. C. de Meijer van Mar.- lospitaal naar de Kooy. Sergeant-hofmeester T. Schekkerman van .Heemskerck" naar Kaz. O.zeedienst. Idem M. van der Kamp van Kaz. O.zee- Itenst naar „Heemskerck",

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 2