r iiii'niriiii-mi-mpiïïr Mm Looze streken van Snoekie en Bolleboks SLAPELOOS Goudvischje. Welkom Welkom Wel kom Wat leuk, dat juffrouw Van Wezel heeft meegeholpen om een naampje voor je te zoeken, 'k Zou wel eens willen weten waar om het juist Goudvischje is geworden. Ben je zoo dartel als een goudvischje of heb je goudglazende krulletjes? Natuurlijk wil ik graag een kiekje van je hebben, 'k Heb er al een heele massa, maar nooit zeg ik „Er kan niets meer bij Of ik dan een tooveralbum heb Weineen Maar als een album vol is, dan koop ik een nieuw album. Gretha Heinsen. Gretha is hartelijk welkom Maar ze moet een ander schuil- naampje zoeken, want een Borduurstertje hebben we al. Vraag dat maar eens aan Handwerkstertje. Dat zal zy wel weten. Is moeder 19 April jarig? Neen, neen, wees maar niet bang. Ik zal er verder niets over zeggen, 'k Begrijp wel, dat het.... je weet wel.... een verrassing moet zijn. Handwerkstertje. Ja, in de Paasch- vacantie komen er toch wel raadseltjes, want weet je, lang niet ieder kind gaat uit logee- ren en dan is het prettig om als je van een fietstochtje of een wandelingetje thuis komt, rustig een paar raadseltjes te gaan oplossen. Maar tante Truus zal het heusch niet erg vinden als ze jou een keertje moet missen, 'k Weet immers waardoor het komt. En als je de week daarop dan weer meedoet, heb je me een massa te vertellen. Dat worden er dan vast wel vier of vijf kantjes Fuchsiatje. Er ligt een envelopje voor je met plaatjes, die je van het bureau mag ko men halen. Dat is me nog eens een verras sing, hè Weet je waar die plaatjes heele- maal vandaan komen Uit Breda, waar iemand woont, die geregeld jullie briefjes leest en dus ook weet welke plaatjes jullie zooal verzamelen. Met dat raadseltje van de vorige week vergis je je toch. Want in aard beien komen geen k en geen z voor. Waar zet je bovendien in aardbeien de s neer, die je van het woordje das verkrijgt Goudvinkje. Het afscheid van Joop is dus spoedig op handen. Maar het mag gerust een vroolijk afscheid zijn, hoor Jopie gaat immers naar Nunspeet om er iets goeds te halen. Ze moet er een paar pondjes gewicht, een paar rozen op haar wangen en eetlust op doen, en met die kostbaarheden keert ze dan weer naar Vlissingen terug. Bovendien hebben jullie elkaar beloofd geregeld te schryven. En je denkt toch niet, dat het be kende spreekwoord. „Een man een man, een woord een woord alleen op groote en kleine meneeren van toepassing is Ook de meis jes, ja iedereen moet er zich aan houden. O wat weet jij goed wie er zich achter al die schuilnaampjes verbergtHeb je dat uit de briefjes kunnen opmaken Weineen, 't is heelemaal niet erg als broer je een beetje helpt. Maar je mag nooit denken „Laat hij maar naar de antwoorden zoeken ik zal ze wel opschrijven want daaraan heb je na tuurlijk niets. Dag Geniet nog maar naar hartelust met je liefste vriendinnetje Prinsesje. „Hartelijk welkomzegt tante Truus. „Hartelijk welkomblaft Prinsje. Schoonheidskoninginnetje. Heel veel ge- lukwenschen voor dezen dag. 'k Hoop dat je, als je straks naar je mandje stapt, zult kun nen zeggen „Dezen verjaardag zal ik niet gauw vergeten Krijg ik volgende week eens te hooren waarmee je wel verrast bent? Want ik denk, dat ieder in de weer is ge weest om den 8sten April tot een gelukkigen voor Schoonheidskoninginnetje te maken. Jozina de Zwart. Ik meen, dat Jozientje al een schuilnaampje heeft, maar ik kan het nergens in haar briefje ontdekken. Zeker vergeten. En tante Truus kan zich niet meer herinneren hoe het is. Goudsbloempje Of ben ik in de war met het naampje van Zus Wat een geluk dat Zus niet ziek is. Doe haar eens m'n groetjes. Het foppertje vergeet ik niet, maar je moet nog even geduld hebben. Misschien wel tot van den zomer, want dan verschijnt er geen Raadselhoekje en dan hebben we weer wat meer ruimte. Een knuf feltje voor Adrie. Verkoopstertje. Je hebt zeker al gemerkt, dat Dineke zich ook heeft aangemeld. Ge zellig zal dat zijn als jullie voortaan iedere week saampjes je briefje wegbrengen, 'k Zie jullie al loopen, stevig gearmd. Hoe staat het met de duinviooltjes Prijken ze nog in een vaasje Wat zijn ze mooi, hè Zoo fijn, zoo lief, zoo toertjes Let eens op, ieder bloe metje is net een gezichtje, dat je vriendelijk aankijkt. Janet Gaynor. Wat ben je in de cadeau tjes gezetWas je soms jarig 'k Ga het heusch denken en ik stuur je dan ook maar de allerbestegelukwenschen, die er bestaan. Ben je niet jarig geweest, nu, dan mag je die wenschen gerust houden. Daarmee weet je altijd wel raad wat zeg jij Maar wat ben ik geschrokken van wat je vertelde van de school. Meisje, waarom heb je daar zoo'n hekel aan Ik zou toch graag zien, dat je je best deed om wat meer genoegen in leeren te hebben. Want kijk, je vindt het immers zoo prettig om verhaaltjes en zoo te schrij ven, maar hoe zal je dit goed kunnen als je niet in staat bent vele dingen te begrijpen Schrijfstertje. Een Schrijfstertje, dat niets weet te schrijven Ra, ra hoe kan dat Om dat spreekwoord heb ik moeten lachen, 'k Heb het nog nooit eerder gehoord, maar 't is raak en waar, hoor. 'k Zal het goed ont houden. Wie weet hoe het me nog eens te pas komt. Ja zeker, je raadseltje was goed. Als ik niets zeg van een nieuw ingezonden opgave, dan kun je altijd wel rekenen, dat het zaakje in orde is. Hardloopertje. Die moeder had maar weer een fijn plannetje bedachtToen jullie thuis kwamen hadden jullie misschien al een beetje verbrande koontjes, want mevrouw de zon laat zich al geducht voelen. Mochten Corrie en Ellatje ook mee Corrie zal nu wel geen tijd hebben gehad om bloemetjes te plukken, 'k Denk, dat ze dadelijk met emmer tje en schepje aan 't werk ging. Pinksterbloempje. Dapk je wel voor die goede wenschen. Dat heb je mooi onthouden, hoor. Prins geeft je een pootje en blaft„Ik bedank je ook, hoor, en ik wil je meteen even zeggen, dat ik heelemaal geen rakker ben. Nou ja, een heilig boontje ben ik ook niet, maar net zoo'n beetje er tusschen in. Waar of niet, vrouw Tante Truus knikt maar eens, maar intusschen denkt ze aan de vele schelmenstreken, die meneer Prins al heeft uitgehaald. Wi,t een gezellige poppen familie heb je Om die knap voor den dag te laten komen geeft zeker heel wat zorgen, hè Kruidje roer me niet. Welkom, Welkom Welkom Is je naampje echt op je van toe passing of heb je het gekozen omdat je het zoo leuk vindt klinken Ken Maynard. We zullen zien, we zullen zien wat het morgen word.,. Heb je veel hoop Als ik zoo af en toe eens luister, zal ik aan je denken. En als de uitslag gunstig is voor Nederland, dan stel ik me Ken Maynard in een hoogstandje voor. Maar doe je dat niet in de kamer Voer maar liever in de gang je overwinnings-buitelingen uit. Wat vindt u er van, moeder Liane Haid. „Wel bedankt voor de feli citatie roepen Prins en tante Truus. Daar in zijn we het dus roerend eer 3. Maar het is heel anders als het aankomt op de waardee ring van het feestelijke dagje. Tante Truus vond het een fijne dag, Prins een akelige. Wel vond hij het heerlijk om zooveel lekkers te krijgen, maar het vele en drukke bezoek had hij graag willen missen. „Jakkes", pruttelt hij, „ik kon niet eens even bij de vrouw op schoot kruipen. Want dan moest ze weer op staan om nieuwe bezoekers te groeten, om bloemen en cadeautjes in ontvangst te ne men, en dan weer moest ze opstaan om thee te schenken of om menschep uit te laten. „Zoo'n mallerdje, hè Die wil maar het liefst alleen rustig met de vrouw thuis zijn. Hoe veel nachtjes mopt je nog slapen eer vader er is Wildzang. 'k Geloof, dat je Wasch- vrouwtje kent, is 't niet Als je haar dan weer eens tegenkomt, moet je haai. eens mee naar jullie tuintje nemen en haar de jasmijn boomen aanwijzen. Ik heb er ook een in mijn tuin, maar ik woon te ver weg om hem Waschvrouwtje te laten zien. Jammer ge noeg, hè 't Zou wel leuk zijn om jullie zoo af en toe op bezoek te krijgen. Blcemenliefhebstertje. Hartelijk wel kom Wat heb je meteen al een mooi raad sel bedachtOp een keer krijgt het eens een plaatsje, maar ik kan nog niet precies zeg gen wanneer. Maar ik denk, dat Bloemen- liefhebstertje wel geduld bezit. Meiklokje. Ik leb zelfs van Prins een cadeautje gehad Stel je voor, er kwam een groote bos lathyrus, je kent die kleine fijne bloempjes zeker wel, die net vlindertjes lij ken. Er hing een kaartje aan en wat stond daarop „Voor mijn lieve vrouw van Prins je" Is dat niet leuk Natuurlijk werd hij toen met een extra koekje getracteerd. En weet je wat hij daarna zei „Als ik dat ge weten had, vrouw, had ik nóg wel een bosje voor je besteld Dag Jij en Hans en de mooie autoped prijken al in m'n album Lezeresje. Ik weet de oplossing wel van dat raadseltje, maar ik zeg haar liever niet omdat het raadseltje binnenkort in de krant komt. Van deze soort heb ik namelijk niets meer liggen, weet je, en dus mag dit vóór gaan. Fijn, dat je cijfer voo; teekenen nu toch nog beter wordt. Door je best te doen, bereik je zooveel. Dat zie je nu eens. En geeft het bovendien geen heerlijk voldaan en gelukkig gevoel Teekenaresje. Eri heeft de juffrouw jou goede cijfertjes voorspeld Ik hoop het maar, dan kan daarop een heerlijke Paaschvacan- tie volgen. Neen, in Amsterdam wordt geen winkelweek gehouden. Ik heb er tenminste niets van gehoord. De stad lijkt me daarvoor ook een beetje al te groot. Dag Groetjes aan vader, moeder, Bets en de juffrouw. Turnstertje. Nog hartelijk gefeliciteerd met den verjaardagvan het lieve kleine broertje. Waarmee heeft zijn groote zus hem verrast Mata Hari. Dank je wel voor moeder's groetjes. Ik stuur weer een auto vol naar je toe en daaruit moet je maar een flink vrachtje halen om dat Zondag mee te nemen naar het ziekenhuis. Schrijf je me de vol gende week ook eens hoe het nu met moeder is Of ze vooruit gaat en nog lang moet blijven 'k Ben ook benieuwd of je nog tulp jes hebt kunnen koopen en daardoor moeder prettige oogenblikken bezorgde. Weineen, ik vind dat bulletje heelemaal geen raar kind. We kunnen niet allemaal gelijk zijn en we moeten probeeren elkaar met al onze hoe danigheden te verdragen. Dag Gelukkig, dat jullie de ruzie met Mientje hebben bijgelegd. Je kunt beter lachen en pret maken dan kibbelen. Piet Heijn. Van harte welkom, meneer van de zilvervloot Engeltje. Een mooi raadseltje. Op een keer.Ik denk, dat je zelf de rest wel kunt aanvullen. Theeroosje. Dank je wel, dank je wel voor je lieve wenschen. Hoe oud ik ben ge worden Welja, dat mag je best weten. Twee drietjes naast elkaar, dusPrins was ook jarig. Hoe oud die werd Daarvoor moet je mijn twee drietjes door drie deelen. O, o, wat geeft die tante Truus een sommetjes op 't Lijkt warempel wel een rekenles. Wat zal dat een dag van vreugde worden als tante iiPiiii'iiiniiniiriiiPiiiriiiFiirür Hup bom Daar zaten ze al op het vlot. „Ook goeienavond", zei de gebaarde meneer, „mag ik me even voorstellen Professor Tulp, uit Amsterdam „O zei de lange, „dan ben U zeker een broer tje van die andere Tulp „Precies zei de professor, „hoe weet je dat zoo? Ken je 'm „Nee," zei de lange, „dat snap ik zoomaar van eiges Maar, als ik vragen mag, wat heb U eigenlijk al dien tijd gegeten, want U ziet er niet voor- deelig uit." „Papegaaieneieren", zei de professor, wijzend op een kooi met 'n papegaai, die hij bij zich had staan. „Nou, daar zal je ook niet dik van worden", zei de lange, „dan hebben wij wel wat anders. Snoekie, kom óp met je zalm En hij tikte veelzeggend op Snoe- kie's zijzakken, waar nog steeds de blikjes zaten, die hij bij den winkelier ingepikt had. Al heel gauw zat het drietal fijn te smullen. „Waar is dat goed voor vroeg de lange opeens, op 'n bordje met „Ver boden Toegang" wijzend, dat op 't vlot stond. „Van 't schip meegenomen", zei de professor, „je weet nooit, waar 't nog es voor dienen kan, en bovendien hou ik niet van dat geloop over den vloed Daarop vertelde hij, dat hij luchtreizi ger was. „Hè," zei de lange", 'k zou óók best es de lucht in willen (Dinsdag vervolg Cor gaat trouwen. Heb je al iets moois voor haar gemaakt Bosch viooltje. Nog wel gefeliciteerd met je verjaardag, 'k, Hoop, dat je een heerlijk dagje had ondanks dat je leeftijd je geen kroontje op je bolletje zette. Wanneer ik jarig ben? Pas geweest, net een dag vóór jou. Is dat niet grappig Maar ik ben geen dertien jaar geworden, hoorVerbeeld je, ik denk, dat ik dan nog veel liever met jullie ging touwtje springen en krijgertje spelen in plaats van briefjes aan jullie te schrijven. Nu voel ik veel en veel meer voor het laat ste. Wat een gelukje, dat Jopie vooruit gaat. Als hij maar eerst weer buiten mag, dan komen de roosjes wel weer op zijn wangen da zul je zien. Dag Wat was ik blij met dat P.S.-je C. Mercy. Maa. Theeroosje is er óók alO, o, wat heb jij een pechZal tante Truus je dan maar een beetje helpen Wat vind je dan van gymnast je Daar ligt met een iets in van turnen. Duinviooltje. - Je hebt danig je best ge daan met het bedenken van nieuwe raadsel tjes. Bravo, hoorEen pluim op je Zondag- sche hoedje Waschvrouwtje. Dank je wel voor die beelderige kaartHoe wist je zoo, dat viool tjes tot m'n lievelingsbloemen behooren Ik heb haar ook aan Prins laten zien, want ze was ook een beetje voor hem bedoeld, is 't niet Hij was ook jarig, maar in een ver jaardagsstemming was hij heelemaal niet, hoor „Jakkes, al die menschen Wat heb je er aan bromde hij diep in zijn honden hartje. Pietje Roet. Goede sport, zooals je die nu beoefent, kan ook een groot genoegen be- teekenen. Ben je daarnaast ook nog in een clubje, bijvoorbeeld in een voetbal- of een korfbalclubje Klein Duimpje. Wat een moppig raad seltje is datNatuurlijk krijgt het een plaatsjelet maar op. Maar niet ongeduldig worden. Fijn, dat je steeds vooruit gaat. We hebben het je wel voorspeld. Het mooie weer, de lieve zon, de blauwe lucht.... ze kunnen wonderen doen. Ja zeker, nu begrijp ik dat spelletje wel. 't Lijkt me niet zoo gemakke lijk. Of valt dat wel mee Athleet. 't Was maar een grapje van die cadeautjes. Maar je hebt toch wel heel veel gekregen, hoor. Heb je al een ingewik keld werkstuk gemaakt met je meccanodoos Want als ik me goed herinner, dan was er onder de vele cadeaux ook nog een meccano. Kathe von Nagy. Wel bedankt voor die prachtige kaart, waarvan ik heusch een oogenblikje meende, dat jij er op stond af gebeeld. Dan wel bedankt voor je goede wen schen en tot slot nog eens bedankt voor hefc leuke versje, 'k Zou wel gewild hebben, dat je voor me had gestaan om het op te zeggen, „Denk je er om mijn bedankjes ook over te brengen, vrouw?" blaft Prins. Van die bui ging rept hij met geen blaf je. Ach, hij aan vaardt dat als iets heel gewoons, moet je maar denken. Hij heet niet alleen Prins, maar hij beschouwt zich ook als een prins. Een verbeelding dat hij soms heeftMaar met dit al wil tante Truus hem voor geen geld missen, dat snap je wel. Wat heb jij een Aprilgrapjes uitgehaald Maar hebben ze jou ook niet een keertje beet genomen? Renate Müller. Nog een nieuw sterretje Hartelijk welkom, hoor Krullenbol. Dag Krullenbol! 'jeIk trek je plagend aan je kurketrekkers en stuur je een massa groetjes voor de koetjes, geitjes, kippen en eendjes We hebben weer bonnetjes Een vriendelijk gever of geeV.ter die we intusschen hartelijk bedanken heeft ons weer een pakje Hille's bonnetjes voor plaatjes en voor geschenken gestuurd. Wie ze verzamelt mag dit even opgeven. Ze zullen dan onder de liefhebbers worden verloot. VAN ONZE BOEKENTAFEL Moderne Dansendoor Th. W. Bus. Uitgegeven door het Dans-Insti- tuut Th. W. Bus te Groningen. Reeds lang heeft, volgens het voorwoord, de schrijver het plan gekoesterd een boek samen te stellen over de moderne dansen, waarin datgene naar voren wordt gebracht, waarin de amateur in de eerste plaats belang stelt. Vooral nu de Engelsche stijl interna tionaal wordt nagevolgd en deze stijl be hoorlijk is bezonken, vindt de samensteller het thans het juiste oogenblik, om mede te werken tot het verspreiden van betere begrip pen omtrent de moderne dansen. Wij hebben enkele aangegeven dansen nagegaan de ma nier waarop ze verklaard worden is heel dui delijk, volgt men bovendien de gegeven wen ken, dan zal over het algemeen beter gedanst worden, dan thans het geval is. „Handleiding voor hengelaars", door Mr. J. J. H. J. van Reen en. Uitge geven door de Hollandia-Drukkerij N.V. te Baarn. In de inleiding lezen wij, dat de bedoeling van dit werkje is om den hengelaars een kort overzicht te geven van de wettelijke bepalin gen, die voor hen van belang zijn. Het boekje is heel overzichtelijk samengesteld, en lijkt ons voor de beoefenaars der hengelsport on misbaar. De geringe prijs, 0.35, is geen be letsel tot het aanschaffen. „Goud". Een sprookje voor volwas senen door O. Gunning. Uitgegeven door A. J. G. Strengholt te Amster dam. Dit boekje behoort tot een reeks brochures over wereldvraagstukken„Problemen van dezen tijd." In de inleiding vermeldt de schrijver, dat hij zich met dit „sprookje" wendt tot de jonge menschen en tot allen, die geestelijk j ng willen blijven of het weer willen worden. Uitdrukkelijk doet hij dit als zakenman, die jaren lang directeur is ge weest van een machine-fabriek, en daarna gedurende een jaar zakelijk contact heeft ge had met leiders van een tweehonderdtal be drijven in ons land. Uit het „sprookje" blijkt echter, dat het den schrijver niet aan fan tasie ontbreekt, en wij hopen met hem, dat de jeugd door het lezen van dit mooie „sprookje", bewust zal leeren voelen, dat zij leeft in een grootschen tijd, te midden van de geboorte-weeën van een nieuwe cultuur, maar dat de afzonderlijke individuen te ver eenzaamd staan, om kans op slagen te .heb ben. De schrijver roept allen toe, contact met elkander te zoeken, en biedt op bescheiden wijze zijn hulp aan tot het tot stand brengen van dat contact. „Piet en Nel en hun vriendjes", door Leonard Roggeveen. Uitgegeven door G. B. van Goor Zonen's Uitg. Mij. te 's-Gravenhage. Een serie leesboekjes, bestaande uit drie deeltjes, bestemd voor het tweede en derde leerjaar eener lagere school. Met genoegen hebben wij de aardige verhaaltjes gelezen en de mooie daarbij behoorende plaatjes be keken. Wij kunnen vooral hoofden van lagere scholen en onderwijzeressen aanraden eens kennis met deze boekjes te maken. „De crisis ontmaskerd"door Rea list. Uitgegeven door de Hollandia- Drukkerij N.V. te Baarn. De schrijver beoogt met het schrijven van dit werkje geen enkele litteraire pretentie, doch heeft zich alleen ten doel gesteld orde te scheppen in den chaos van denkbeelden omtrent de crisis, de juiste oorzaken e'er crisis te belichten en de middelen aan te wijzen, om tot een oplossing te komen. Het is zoo geschreven, dat een ieder het lezen en begrijpen kan, en omdat de schrijver tot geen enkele politieke of godsdienstige richting be hoort, heeft hij zaken en toestanden vol komen objectief kunnen belichten. Er wor den achtereenvolgens behandeld de ma chine, de overproductie, loonsverlaging, ver minderde koopkracht, bevolkingsvraagstuk, oorlog, grootkapitaal, groot-erfrecht, en schuldenprobleem. Bij het lezen van dit werkje zal men wer kelijk een beter inzicht krijgen in de oor zaken der crisis, de schrijver is bij de be handeling der hoofdstukken eenvoudig en duidelijk. „Charlie Chaplin op de inbrekers- jachtdoor D. F. Heinrich. Uitge geven door G. B. van Goor Zonen's Uitg. Mij. te 's-Gravenhage. Dit boek is bestemd voor jongens van een jaar of negen. Het vervaardigen van een film wordt er in behandeld, de opgenomen stof lijkt ons niet geschikt, er zijn betere onder werpen te kiezen. „Onze vroolijke zesde klas", door Leonard Röygevee% Uitgegeven door G. B. van Goor Zonen*s Uitg. Mij. te 's-Gravenhage. Van Goor's bibliotheek1 voor jongens en meisjes is weer met een heel geschikt boek uitgebreid. Het is feoowel voor jongens als meisjes, die in de zésde klas zitten, bestemd. Maar zij, die er nog in moeten komen, of zij, die de zesde klasse al doorloopen hebben, kunnen nog volop genieten van dit aardige boek. De platen van Willem Backer zijn goed en sluiten uitstekend bij den tekst aan. ,flet mes op de keel", door Homo Sum. Uitgegeven door J. Schuyt Jr. te Alkmaar. Prijs fl.25. De held en het slachtoffer van dit ijzing wekkend drama U hebt het natuurlijk al geraden was bezig zich te scheren. Mil- lioenen mannen onderwerpen zich eiken morgen met meer of minder succes aan deze operatie, en millioenen vrouwen klagen eiken avond„Wat is je baard weer hard Het is om het gelaat der mannen en het lot der vrouwen te verzachten, dat Homo Sum zijn ervaringen van bijkans een halve eeuw met messen van allerlei vorm, grootte en con structie, met kwasten en extra materiaal, met zeepen en pasta's van iedere samenstelling heeft neergelegd in dit geestige boekje. Het is een vrije bewerking van „The Science of Shaving, bij Homo Sum" door Yge Foppema met oorspronkelijke illustraties van H. RADIO-RUBRIEK Maandag 10 April. Hilversum, 296 M. Algemeen program ma. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgen wijding. 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 Piano recital. 11.00 Orgelconcert. 12.00 Orkest. 2.30 Concert. 3.00 Voordracht. 3.20 Gramofoon platen. 4.00 Zangvoordracht. 4.30 Causerie. 5.30 Concert. 6.30 Boekenhalfuur. 7.00 Orgel concert. 7.30 Lezing. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Orgel concert. 9.20 Zesdaagsche te Parijs. 10.30 Or kest. 11.00 Vaz Dias. 11.10 Gramofoonplaten. 11.10 Gramofoonplaten. 11.15 Orkest. Huizen, 1875 M. N.C.R.V. 8.00 Schrift lezing. 8.15 Gramofoonplaten. 10.30 Morgen dienst. 11.00 Ohr. lectuur. 11.30 en 12.15 Gra mofoonplaten. 12.30 Orgelconcert. 2.00 Voor de scholen. 2.35 Gramofoonplaten. 2.45 Voor de keuken. 3.15 Knipcursus. 4.00 Bijbellezing. 5.00 Gramofoonplaten. 5.15 Concert. 6.15 Gramofoonplaten. 6.30 Vragenuurtje. 8.00 Or gelconcert. 9.00 Causerie. 9.30 Concert. 10.40 Vaz Dias. 10.50 Gramofoonplaten. Daventry, 1554 M. 9.35 Morgenwijding 9.50 Berichten. 11.20 Orgelspel. 12.05 Orkest 1.05 Gramofoonplaten. 1.50 Concert. 2.20 Dansorkest 3.20 Orkest. 4.35 Kinderuur. 5.20 Berichten. 5.50 Viool-sonates. 6.10 Lezing. 6.50 Pianorecital. 7.20 Hoorspel. 8.20 Berich ten en lezing. 9.00 Kamermuziek. 10.15 Voor dracht. 10.20 Dansmuziek. Parijs, „Radio-Paris", 1724 M. 7.05 Gra mofoonplaten. 11.20 Concert. 5.50 Gramo foonplaten. 6.40 Concert. 7,20 Operette. Kalundborg, 1153 M. 11.20 en 2.20 Con Onrustig en Overspannen. Gebruik hiertegen de Zenuwstillende en Zenuwsterkende Mijnhardt's Zenuwtabletten Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten eert. 7.20 Operettemuziek. 9.05 Concert. 9.40 Orkest. 10.20 Dansmuziek. Langenberg, 473 M. 6.25 en 10.40 Gra mofoonplaten. 11.20 Orkest. 12.20 Concert. 3.50 Orkest. 7.25 Orkest. 9.50 Gramofoonpla ten. 10.05 Concert. Brussel, 338 M. 11.20 Gramofoonplaten. 12.30 Orkest. 4.20 Orkest. 5.50 Gramofoonpla ten. 7.20 Concert. 9.30 Gramofoonplaten. 4.20 orkest. 5.35 Gramofoonplaten. 5.5Ö Viool recital. 7.20 Orkest. 8.20 Orkest. 9.30 Dans muziek. Zecsen, 1635 M. 7.20 Concert. 8.10 Cau serie. 8,30 Orkest. 9.20 en 10.05 Concert. HONGAARSCHE OMROEPZENDERS. De Hongaarsche omroepmaatschappij zond ons eenige gegevens betreffende de thans in Hongarije in bedrijf zijnde omroepzender. Volgens deze mededeeling bezit Hongarije er tegenwoordig zes, te wetenBoedapest I te Csepel-Lakihegy, golflengte 550.5 M., ener gie 18.5 K.W.Boedapest II te Csepel op 840 M. met 3 K.W.de zenders Magiarovar, Miskolc en Pécs, elk met 1.25 K.W. op de ge meenschappelijke golflengte 209.8 M. en ten slotte de zender Nyiregyhaza op 276.2 M. met 6.25 K.W. RADIO DUBLIN. Het is niet onmogelijk, dat de Iersche pos terijen den kleinen localen zendei* Dublin, die bij de inbedrijfstellh - van den kracht zender te Athlone werd stop gezet, weer in bedrijf zullen nemen. De reden hiervan is, dat de ontvangst van den krachtzender in de stad voor detectortoestellen, die daar door de minder bemiddelden veel worden gebruikt, te wenschen overlaat.

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 10