SPORT Wenken ONS WEEKPRAATJE Allereerst iets omtrent den „heliostaat", de ingenieuse vinding van den heer Jaques Arthuys. Er zijn heel wat aanvragen binnen- nengekomen om nadere toelichting te mogen ontvangen, maar toch hadden we nog groo- ter belangstelling verwacht, Het schijnt, dat velen zich hebben laten weerhouden uit vrees voor den fatalen datum van 1 April, welken we als uitersten termijn voor inzending had den gesteld. Ze waren bang om „er in te loopen". Het betreft hier echter een heel serieuse zaak en om ook degenen, die geen verzoek om nadere inlichtingen hebben gedaan, als nog van de groote voordeelen der vinding te laten profiteeren, geven we hier een collec tief antwoord namens den uitvinder. Het luidt Door tenminste ééns per week voor uwe correspondentie een briefkaart te gebruiken, welke op de postkantoren met een toeslag van 2 cent voor stadsbriefkaarten (postaal ver keer binnen de gemeente of een zeker rayon) en 3 cent voor binnenlandsche briefkaarten, ten behoeve van het Crisiscomité worden ver kocht, brengt ge licht in de harten van de slachtoffers der tijdsomstandigheden, werpt ge zonneschijn in woningen, waar het sinds lang reeds grauw was van kommer en ellende. Laten degenen, die er zich door dit ant woord toch nog „ingeloopen" gevoelen, niet gram zijn. Ze hebben in elk geval een goede zaak gediend i Met groote belangstelling hebben we de vorige week de rechtszaak gevolgd tegen den heer Schmidt, voorzitter van de O.S.P. Hij stond terecht wegens opruiing in Sliedrecht, waar hij aan een luisterende schare zou heb ben geadviseerdals de kapitein zegt schiet, dan behoort ge uw geweer te richten op den kapitein. En meer zulk fraais. De heer Schmidt bekende en dat vonden we tenminste dapper van hem. Toen de politie rechter hem evenwel vroeg, of hij op den in geslagen weg zou voortgaan bij welke vraag ongetwijfeld de bedoeling voorzat om den verdachte direct in hechtenis te laten nemen, indien deze bevestigend zou antwoor den toen antwoordde de heer Schmidt, dat hij zulks niet zou doen, omdat hij er geen behoefte aan had om onnoodig offers te brengen. Ziet, dat vonden we niet flink. Als de heer Schmidt jonge en onervaren, of door de tijdsomstandigheden uit hun evenwicht geslagen menschen opruit tot ge welddaden, dan weet hij, dat degenen, die naar zijn woorden luisterden en overgingen tot de gewelddaden, tot welke zij werden ge adviseerd, de gevolgen van hun onderneming te dragen krijgen en tot zware gevangenis straffen worden veroordeeld. Voor hun per soon krijgen ze geheel onnoodige offers te brengen. De opruier, die de gewelddaden zelf niet stelt, doch slechts anderen er toe aan zet, wordt minder zwaar gestraft, maar als het er op aan komt om zelfs maar die min der zware straf te aanvaarden, dan krabbelt de opruier terug en verklaart hij aan het martelaarschap geen behoefte te hebben Ze willen met het revolutionaire gebaar zoover gaan als mogelijk is, zelfs tot voor de poorten der gevangenis, maar.... niet er overheen! Het „zitten" is een offer, dat ze slechts van hun slachtoffers verlangen. 't Is merkwaardig, maar de menschen, die uit zijn op het plegen van onrechtvaardig geweld jegens anderen, blijken meestal laf heid als karaktertrek met zich te brengen. Laf b.v. blijken de geüniformeerde en zwaar gewapende Nazi's in Duitschland te zijn, wier hoogste genoegen er in schijnt te be staan om weerlooze Joden en ontwapende Marxisten te hoonen en te vervolgen, als zij, de aanvallers zelve, in een flinke groep ver zameld zijn en zich de sterksten weten. Te recht klagen de vervolgden over zulken ter reur. Tal van Marxisten in ons land echter too rnen zich geen haar beter, nu zij hier op het oogenblik nog in tal de meerderen der fascisten zijn. We voelen geen grein voor het fascisme, maar als men dag op dag leest, hoe die lieden in ons land pas nog in Purme- rend, Amsterdam, Haarlem en Amersfoort worden gehoond .1, als hun tegenstan ders er de kans toe krijgen, ook mishandeld worden, alsmede hoe men ze het gebruik van hun vrije burgerrechten, gelijk het recht tot vergaderen, met geweld tracht te beletten, dan zou men nog hart inrijgen voor lieden, wier beginselen ons volkomen vreemd zijn. Men voelt dan in elk geval, dat deze belagers der fascisten geen haar beter zijn dan de genen, die vervolgd worden. En van mensche- ïijk standpunt kan men het verklaren, dat de vervolgden, indien ze eens de macht zouden verwerven, niet erg zoetsappig tegenover hun oude tegenstanders zouden handelen. Wie vrijheid voor zich zelf en voor eigen overtuiging verlangt, beginne met zoo groot mogelijke vrijheid aa i anderen te laten. Het komt op het oogenblik telkens voor, dat groote troepen communisten en O.S.P.ers luttele tientallen vergaderende fascisten op wachten om ze na afloop te kunnen afros sen. Zooiets is even laf als dom. Dom, omdat vervolgden steeds de sympathie van welden kende burgers verwerven, zelfs ai zouden ze die uit eigen verdienste nimmer kunnen wekken. theorie, volgens welke blikseminslag de oor zaak zou zijn, onhoudbaar, daar de Akron" met helium was gevuld en zich in goeden staat bevond. De kustwacht op het Stateneiland heeft een radio-bericht opgevangen, waarin kapi tein-luitenant Wiley, een der vier geredden van de „Akron", de catastrofe beschrijft. In dit eerste bericht van een overlevende luidt het „Wü namen ongeveer dertig mijlen ten Zuiden van Philadelphia om omstreeks acht uur een onweder waar. De aarde was met nevels bedekt. Het luchtschip bevond zich in goeden staat. Om tien uur passeerden wij de kust. Bij het Barnegat-lichtschip zagen we ons plot seling door bliksemstralen omgeven. De at mosfeer was echter niet zeer stormachtig. Tot ongeveer 11 uur vlogen wij in Ooste lijke richting, vervolgens tot middernacht Westwaarts. Om half één begon het lucht schip plotseling van een vlieghoogte van 1600 voet met groote snelheid omlaag te ■vallen. Wij wierpen ballast uit en bereikten weldra weer de vroegere hoogte. Thans waren wy geheel en al door blik semschichten omringd en het scheen, dat wij ons in het centrum van het onweder bevon den. Het luchtschip begon hevig te sidderen en met den neus omlaag te duiken. Alle manschappen werden gealarmeerd en opnieuw werd ballast uitgeworpen. Op dit oogenblik werd de stuurcontrole weggerukt en het luchtschip stortte, in zee. Door de kracht van den val werd het vernield. Ik zag vele leden van de bemanning in het door den bliksem verlichte water rond zwemmen. Het wrak van de „Akron" dreef snel af." Het Amerikaansche stoomschip „George Washington" deelt radiografisch mede op 39 gr. 31 min. N.B. en 74 er. 12 min. W.L. het omhulsel en andere wrakstukken van het luchtschip „Akron" drijvende te hebben ge vonden. Het onderzoek en de verklaringen van ooggetuigen en overlevenden schijnen te bevestigen dat de „Akron" tijdens een hevig cnweer door verticale windvlagen is gegre pen en op het water neergedrukt. Bliksem inslag of brand is zoo goed als zeker uitge sloten. Of de romp van het luchtschip reeds door de storvlagen of pas bij de botsing op het water werd beschadigd, kon nog niet worden nagegaan. De oude strijd vóór of tegen het luchtschip en om het principe lichter of zwaarder dan lucht is door de .Akron" opnieuw ontbrand. Het kleine luchtschip J 4, dat uit Lake- hurst was vertrokken om naar het wrak van do „Akron" te zoeken, is op een mijl afstand van de kust in zee gevallen. Aan boord be vonden zich elf personen, van wie volgens de marinebasis te Lakehurst de comman dant verdronken is. Twee andere leden der bemanning werden gewondzy zijn naar het ziekenhuis overgebracht. Vroegere rampen met luchtschepen. In 1906 heeft een storm de eerste Zeppelin vernieldin 1907 is de Z 4 verbrandin 1910 sloeg een stormvlaag de gemeerde Z 5 stukin hetzelfde jaar is de Z 6 verbrand en in 1911 is de Z 8 een prooi van den storm geworden. In 1913 vernielde een stonn de eerste Duitsche rijks-Zeppelin. In de jaren tijdens den wereldoorlog zijn verscheidene Zeppelins neergeschoten, o.a. boven Dixmuiden. Hoeveel luchtschepen op die wijze verloren zyn gegaan, is nooit me degedeeld. De Duitschers hebben er angst vallig het stilzwijgen over bewaard. Wel is bekend geworden dat vijf Zeppe lins, die in 1917 Londen hadden bestookt, boven Frankrijk in een storm uit elkaar zijn In 1921 brak het Britsche luchtschip R 38, dat pas was gemeerd, middendoor. Er waren 44 dooden. In 1922 is het Italiaansche lucht schip „Roma" verbrand. Deze ramp eischte 34 slachtoffers. In het najaar van 1923 is het Fransche luchtschip „Dixmude" in een storm bij Si cilië vergaanvan de bemanning, tellende 53 koppen, is niemand gered. In 1925 is het Amerikaansche luchtschip „Shennandoah", kort na een opstijging door een rukwind gegrepen en stukgeslagen. Deze ramp eischte 14 dooden. De ..Italia", het luchtschip van Nobile is in de Noordpool vergaan. 6 October 1931 verging in Frankrijk het Engelsche luchtschip R 101, dat tegen een berg sloeg en in brand vloog. 51 personen kwamen om het leven. De geheimzinnige ramp van Dixmuiüe, Te Brussel zijn thans verscheidene inspec teurs van politie uit Londen aangekomen, om met hun Belgische collega's het onder zoek aangaande het ongeluk van het Engel sche verkeersvliegtuig „City of Liverpool" cioor te voeren. De voornaamste taak is te weten te komen welke rol de passagier A. Voss, een Engelsch tandarts, in de geheele aangelegenheid heeft gespeeld. Vast staat, dat Voss sedert 10 jaar onge woon dikwijls gebruik maakte van de lucht lijn Keulen—Londen. Het opvallende is nu, dat Voss bij zijn vorige reizen nooit een ver zekering opnam, terwijl hij zich voor zijn laatste reis voor 700 pond sterling verzeke ren liet. Ook is bewezen, dat een verdere passagier, een zekere Deardean uit South- fort (Engeland), zich van 24 tot 28 Maart in gezelschap van Voss te Brussel ophield. Verder is gebleken, dat Voss te Brussel een som van 10.000 franken heeft opgenomen, waarvan een door Voss geteekende quitantie aanwezig is. In den brievenzak, welke na het ongeluk gevonden is, zaten deze 10.000 fran ken niet. Daar men gelooft aan een misdadigen aanslag, welke Voss in het vliegtuig zou hebben begaan, wordt thans getracht om vast te stellen, waar Voss eventueel licht ontvlambare stof kan hebben gekocht. De 10.000 franken staan mogelijkerwijs in verband met Deardean, die eveneens, vol gens verklaringen van het personeel, dik wijls van de luchtlijn gebruik maakte. De verdenking is gerezen, dat Voss zich met handel van verdoovende middelen bezig hield. Het door de rechercheurs van Scotland Yard gevoelde onderzoek naar de ramp met het Engelsche vliegtuig „City of Liverpool", heeft aan het licht gebracht, dat de Engel sche passagier Voss een drinker was en al tijd sigaret op sigaret rookte. Men veronderstelt derhalve, dat Voss, hei melijk in het toilet van het vliegtuig heeft gerookt en daardoor den brand heeft ver oorzaakt. Het vermoeden van een aanslag heeft men thans opgegeven. Gebleken is, dat Voss een zaak dreef in tandtechnische artikelen, het geen zyn talrijke reizen verklaart. O.a. be stelde hij den laatsten keer te Brussel 120.000 kunsttanden, waarvoor hij 10.000 franken als voorloopige betaling stortte. Een luchtschip der Fransche marine vernield. Tijdens een hevigen storm heeft het eenlge groote bestuurbare luchtschip, waarover de Fransche marine-luchtvaart beschikt, giste ren een noodlanding moeten maken tusschen Rochefort en Lorient. Het luchtschip viel m twee stukken uiteen. Van de uit twaalf kop pen bestaande bemanning werd een kapitein ter zee en een adelborst eerste klasse ernstig gewond. VOETBAL. De groote verrassing van den afgeloopen Zondag was, dat de hekkensluiters Alliance aan de kampioenen onzer klasse een neder laag wisten te brengen. Dat had waarlijk niemand gedacht. Zoo wordt ook hier weer bewaarheid het gezegde, dat een kat die in het nauw zit, soms rare sprongen kan maken Mogelijk zijn deze twee punten voor Alliance van beslissenden invloed, temeer daar ook Mevo thuis van Breda verloor. Mevo behoudt nog steeds een kleine voorsprong op Alliance, doch met nog slechts één wedstrijd te spelen is de positie van Mevo toch zeer zwak. We zijn benieuwd hoe dat afloopt, waarbij van beslissend belang is, wat Alliance, na het succes van Zondag, in die laatste twee wed strijden zal presteeren. De overige wedstrijden hadden een nor maal verloop de thuisclubs bleven hier over alle linies de baas. Vlissingen hield een wed loop met Ter Neuzen om de tweede plaats op de ranglijst vol door een overwinning op Dongen, waarmede Vlissingen revanche nam voor de nederlaag, die de Brabanders thuis aan de Zeeuwen toebrachten. Ter Neuzen won thuis van de Baronie, terwijl T.S.C. thuis een overwinning haalde op R.B.C. Er resten in deze klasse nog slechts enkele wed strijden. De Zeeuwen classeerden zich voor een be slissingswedstrijd tegen Axel op neutraal ter rein. Hopelijk weten onze stadgenooten in deze ontmoeting succes te boeken dan staan ons nog enkele interessante promotiewedstrij den aap den Koudekerkschen weg te wach ten. INSIDER. De juiste stand in de 2e klasse A is a ls volgt Hero 19 14 3 1 31 69—27 Vlissingen 19 9 7 3 25 42—29 Ter Neuzen 19 12 1 6 25 76—58 T.S.C. 17 10 3 4 23 51—35 Dosko 20 9 5 6 23 47—45 Breda 17 9 1 7 19 35—34 Dongen 17 6 4 7 16 42—41 R.B.C. 19 7 2 10 16 48—56 Baronie 20 3 5 12 11 50—63 Mevo 19 2 4 13 8 25—56 Alliance 18 2 3 13 7 27—55 KERK- EN SCHOOLNIEÜWS Intrede. Na bevestigd te zyn door ds. F. Visser, ■van Burg op Texel, met een prediking over Ex, 420b„En Mozes nam den staf Gods in zijn hand", heeft ds. Joh. Gerritsen Jr. Zondag intrede gedaan bij de Ned. Herv. gemeente te Zierikzee, sprekende over 2Cor. 4:5a>: „Want wij. prediken niet onszelf, maar Jezus Christus den Heer". Na de gebruikelijke toespraken werd bij verwelkomd dooi- zijn ambtgenoot ds. A. N. Pynacker Hordijk, die den nieuwen predi kant deed toezingen Psalm 134 3. Een predikant geschorst. Het Ned. Hervormd classicaal bestuur van Zutfen heeft, naar de anti-rev. „Rotterdam mer" meldt, naar aanleid'ng van 't arrest van het gerechtshof te Amsterdam, waarbij ds E. Reeser, predikant der Ned. Herv. gem. te Winterswijk, in hooger beroep is veroordeeld tot een maand gevangenisstraf, dezen pro visioneel geschorst en deze zaak in handen van het provinciaal kerkbestuur van Gelder land gesteld. Kerkelijke eenheid. De kerkeraad der Geref. Kerk te Eindho ven heeft besloten langs den weg der meer dere vergaderingen het volgende voorstel aan de Generale Synode van Middelburg 1633 te doen „De Synode doe tijdens de voorbereiding van de herdenking van de Afscheiding in 1934 een oproep uitgaan tot de Chr. Geref. Kerk en de Gereformeerden in andere Ker ken om te komen tot een beter verstaan en te arbeiden tot een samenbrengen in één instituut". Geen collecteeren onder den dienst. In het „Noord-Hollandsch Kerkblad" dringt ds. C. Lindeboom, predikant bij de Ger. kerk te Amsterdam, nogmaals aan op het afschaffen van het coliecteeren onder den dienst, Hoe vaak, aldus schrijft ds. Lin deboom, gebeurt het dat na het beëindigen van het gezang het collecteeren nog eenigen tijd voortduurt. Dit is voor de stichting niet bevorderlijk. De bediening, des Woords eischt een rustige sfeer. En die komt er niet, zoo lang zich nog collecteerende broeders voort bewegen door de aden, en een deel der f meente nog zit te wachten op de buidel, waarin men zyn gaven mag werpen. Wat overal kan, is, dat een eenigszins lang voor spel voorafgaat aan de zang. Dan is er kans, dat collecteerende broeders met hun arbeid gereed zijn vóór het zingen geëindigd is. De Nood der Zending. Het Zendingsbureau te Oegstgeest giro 6074 vraagt ons plaats voor het volgende Dezer dagen is een merkwaardig artikel verschenen in het dagblad „De Nederlander" van een Gereformeerd man. Hoewel natuur lijk ooghebbende voor de nooden van de Zen ding der Gereformeerde Kerken, zegt hij in dit artikel begaan te zyn met den financiee- len nood van de in het Zendingsbureau te Oegstgeest Samenwerkende Zendingsvereeni- gingen en schrijft, dat hy erkent, dat er economische nood is, dat er allerlei zwarig heden en moeilijkheden zijn, maar herinnert alle Hervormden eraan, dat zij als leden der Hervormde kerken ten opzichte van de Zen ding verantwoordelijk zyn en een taak hebben. In de eerste plaats ten aanzien van de roeping der kerk als verkondigster van de goede boodschap aan alle creaturendit is ZendingsroepingVerder zegt hy, dat het eigenlijk wel diep beschamend is, dat byv. de Pinkstercollecte in geheel Nederland slechts ƒ55.000 a ƒ60.000 per jaar opbrengt. Voorts wordt de vraag gesteld hoeveel millioenen verrookt worden en aan gepaste ontspanning worden uitgegeven, ten aanzien van het ééne millioen dat de Zending van Oegstgeest noo- dig heeft. Hij vraagt„Hoe komt het toch dat bij het groote kerkelijke publiek in de Hervormde kerken de Zendingsgedachte zoo sluimert Met uitzondering van samenkomsten waarin Zendelingen worden afgevaardigd, zijn kerke lijke zendingssamenkomsten in den regel slecht bezocht. Toen verleden zomer de jaar vergadering van het N.Z.G. in Rotterdam gehouden werd, was er 's avonds in de groote Laurenskerk een herdenkingssamenkomst. Men kon de menschen tellen en aan de sprekers lag het nietin plaats van een paar honderd hadden er eenige duizenden zendingsvrienden aanwezig moeten zyn. De Zendingsgedachte sluimert. Het moet, schrijft hij vervolgens, een roeping van de honderden predikanten in de Herv. kerken zyn, om die sluimerende zendingsgedachte te wekken. Hij vraagtMaak 't toch uwe gemeente bij elke gelegenheid duidelijk, dat het haar plicht is, zendingsgemeente te zijn. Bevorder steeds door zelf een krachtig en persoonlijk voor beeld, het werk van de plaatselijke vereeni- gingen of comité's, die zich beijveren de Zen ding te steunen met woord en daad. Gedenk in elke samenkomst der gemeente het Zen dingswerk in uw gebed. Het schoonste getui genis, dat uwe gemeente van geven kan is, „Qnze Dpminé .is een Zendingsman", en ik denk zoo, dat onze nu verhoogde Zaligma ker een groot welgevallen in zijnen trouwen dienstknecht hebben zal. Hy eindigt met een oproep, dien wij gaar ne onderstrepen, en zegt„Komt, gij die geen schuld bij de menschen wilt hebben, be taalt uw schuld aan de Zending, dit is de schuld by God, een schuld der dankbaarheid voor de verkregen verlossing in Christus, op dat ook in Ned.-Indië, de blijde boodschap goeden voortgang hebbe, Zijn Koninkrijk ko- me, en ook „Oegstgeest", de groote taak niet almaar zuchtende, maar met blijdschap vol- brenge. Weest getrouw V' De Besturen herinneren gaarne aan het numer van de postrekening van het Zen dingsbureau Oegstgeesthet is no. 6074. R. Kath. Kerk. Door den bisschop van Breda is benoemd tot pastoor te Leur de Zeereerw. heer A. J. H. Konings, thans pas toor tg Biervliet en tot pastoor te Biervliet den Zeereerw. heer E. P. G. Burm, thans ka pelaan te Breda. De Kalenderhervorming. De bemoeiingen van den Volkenbond tot kalenderhervorming loopen allen op het wellichtbereikbare minimum uit. Van alle oorspronkelijke plannen is er thans slechts één voorstel overgebleven, dat voor practi- sche uitvoering in aanmerking komt, nl. het voorstel om den Paaschdatum vast te stellen op den Zondag na den tweeden Zaterdag in April. De antwoorden der kerken op de vraag hoe zy over dit voorstel denken, werden einde Maart bij den Volkenbond ingediend. Kan voldoende eenstemmigheid onder de Christelijke kerken bereikt of geconstateerd worden, dan is aanneming van het voorstel waarschijnlijk. Examen voor machinisten. De commissie voor de machinistenexa mens, bedoeld in artikel 8 der Schipperswet (Staatsblad 1907, no. 244) zal, aanvangend 1 Mei, zitting houden te 's-Gravenhage, in het crisisgebouw, Laan van M< erdervoort 84 De aanvragen, om tot die examens te wor den toegelaten, kunnen van heden af wor den ingezonden en moeten den voorzitter drr commissie, onder overlegging van de in art 7 van het reglement voor de machinisten examens bedoelde bescheiden, vóór 14 dezer bereikt hebben. MARINE EN LEGER Ontslag uit den zeedienst. Opper-monteur E. Schafleropper-schip- per J. M, van Hemertschipper A. J. Derk- sen sergeant-hofmeester O. J. A. Fraanje sergeant-monteur W. M. LodewUks. Bij Kon. besluit is met ingang van 1 April 1933,' benoemd, bij het reserve-personeel der landmacht, bij het wapen der infanterie, bij den vrijwilligen landstorm, bij het vrijwillig landstormcorps luchtwachtdienst, tot reser ve le luitenant voor speciale diensten de eer- KLEINVEETEELT voor 'PMmoeehouders Pas op voor luis by kuikens. Een der redenen dat kuikens slecht groeien is vaak dat ze door luizen geplaagd worden. Dit slechte groeien behoeft ons niet te ver wonderen, daar verschillende soorten zooals bijvoorbeeld de bloediuis, de diertjes heel wat bloed afzuigen. Deze luizen zal men overdag tevergeefs op de kuikens zoeken, daar ze zich dan schuil houden in de reten en kieren van het hok en pas tegen dat het donker wordt op hun slachtoffers lostrekken. Des avonds zal men deze blauwroode parasieten dus wel op de dieren kunnen aantreffen. Het laat zich gemakkelijk begrijpen dat de jonge kuikens een zoo geregeld herhaalde aderlating (want deze luizen vermenigvuldi gen zich in korten tijd zeer.snel) niet kun nen verdragen en in groei achterblijven, achteruit gaan of zelfs in ernstige gevallen aan uitputting sterven. Zorg er daarom voor dat het kuikenhok goed gereinigd wordt door het flink met kokende 3 creoline-oplossing uit te schrobben, waarbij vooral alle kieren een extra beurt moeten hebben. Stop verder alle reten en gaten dicht met stopverf, men ont neemt de luizen dan hun schuilplaatsen. Tot slot alles witten met witkalk waardoor een fiinke scheut creoline gemengd is. Van tijd tot tijd smeert men alle mogelijke schuil plaatsen eens in met creoline-oplossing, de eventueel nog aanwezige luizen worden dan gedood. Een andere soort is de kopluis, welke bij de kuikens hoofdzakelijk op kop en nek voorkomt. Ook deze zijn zeer schadelijk voor de dieren, ze willen niet meer eten, zitten slaperig in elkaar en gaan tenslotte vaak dood. Het insmeren van den kop en den nek met vet, bijvoorbeeld reuzel, geeft dikwijls goede resultaten. Ook kan men 30 fluornatrium- zalf gebruiken, waarvan men dan een beetje op den kop en onder de vleugels smeert. Ook voor andere luizen helpt deze zalf heel goed. Dr. W. v. R. vol ontslagen officier-vlieger der 2e klasse van de Kon. marine, J. Benus. Met ingang van 1 April zijn aangesteld tot dienstplichtig sergeant-titulair de dienst plichtige korporaals G. Delvoije en A. A. Kuijlaars van het 3e regiment infanterie en leerlingen van de school voor reserve offi cieren van de militaire administratie. RECHTSZAKEN Rechtbank te Middelburg. Door den politierechter te Middelburg werden gisteren de navolgende zaken be handeld T. N. d. W„ 29 jaar, werkman, L. v. K., 25 jaar, straatmaker, N. F. P.. 34 jaar, s p- per, allen te Philippine, verdacht van on derlinge mishandeling te Philippine op 1 Januari jl. Nos. 1 en 3 ieder 15 b. s. 5 d. n., no. 2 10 b. s. 5 d. h. C. v. d. H., 23 jaar, werkman te Zierikzee, verdacht van mishandeling van J. van Heese te Zierikzee op 3 Januari jl. ƒ15 b. s. 10 d. h. J. d. M., 26 jaar, arbeider te Selzaete, verdacht van mishandeling van G. van Dale te Westdorpe op 5 Februari jl. 10 b.s. 5 d.h. A. M. d. M., 26 jaar, koopman te Knocke, verdacht van verzet tegen de politie te Re- tranchement op 26 Februari jl., toen deze hem als in staat van dronkenschap verkee- rende naar het politiebureau wilde brengen. 40 b. s. 20 d. h. A. M.. 31 jaar, hvr. P. G., te Koewacht, verdacht van mishandeling van M. Vermeire te Koewacht op 5 Maart jl. 10 b. s. 5 d. h. G. d. O., 60 jaar, arbeider te Overslag, verdacht van diefstal van een partij bieten ten nadeele van J. Apers te Overslag op 2 Maart jl. 7.50 b. s. 5 d. h. P. D., 21 jaar, werkman te Hoofdplaat, verdacht van diefstal van een vischboom ten nadeele van W. Clement te Hoofdplaat in December jl. 10 b. s. 5 d. h. A. L. G., 54 jaar, arbeider te Aardenburg, verdacht van beleediging van A. Cauwels te Oostburg op 23 Februari jl. 20 b. s. 10 d. h. D. R., 31 jaar, werkman te Ter Neueen, verdacht van mishandeling van W. Sing te Ter Neuzen op 11 Maart jl. Een maand ge vangenisstraf. In memoriam mr. J. W. Zijlstra. Ter openbare terechtzitting der rechtbank te Middelburg, kamer voor burgerlijke en handelszaken, werd heden het overlijden van mr. Zijlstra herdacht. Zulks vond plaats in tegenwoordigheid van alle leden der rechtbank en de rechters- plaatsvervangers, de griffiers en officieren van justitie, de rechterlijke autoriteiten van het kantongerecht en het parket bij het kantongerecht, een groot aantal leden der balie en vele ambtenaren, in de gerechtsge bouwen werkzaam. Na opening der terechtzitting heeft de president, de heer mr. G. F. baron thoe Schwartzenberg en Hohenlansberg den over ledene herdacht. Omtrent zijn levensloop hebben de bladen ons al ingelicht. Sedert Januari 1911 maakte mr. Zijlstra deel uit van deze rechtbank en sedert September van dat jaar is hij voort durend als rechtercommissaris voor strafza ken in functie geweest. Laatstgenoemde werkzaamheden hadden zyn voorkeur en met lust en opgewektheid heeft hij zich steeds daaraan gewijd. By elke belangrijke zaak was hij terstond in actie nam overal zijn maatregelen, was steeds Klaar c onderzf het gel Op d varing DaarbijH Naas' in sfcra: in sterij Open treden, en na gullen I heid we hem zo Mr. Z een tro ook in verschep' schouw I Naast belange I minst vj en buit Voor kindere: I den een ken. VervoB mr. W. officier Wannl tijd, dat bonden commissi mocht I zijn en thans o tercomnl zijn gro ambt V€ I zijn imr wel eefg stond missarisl rechtspr 19 jaar een ant1 bracht OP het wl

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 6