i A AAN NOOTJES BUITENLAND GEMENGD NIEUWS Hierop letten! In vele plaatsen van ons land zijn comité's opgericht tot hulpverleening aan Joodsche vluchtelingen. Bij deze comité's zijn reeds be langrijke gisten ingekomen, maar om de vele honderden vluchtelingen te helpen zijn •eer groote sommen noodig. De opbrengst van de in de rijkshallen te 'IJmuiden verkochte visch bedroeg gedurende het eerste kwartaal 1.255.545 tegenover 2.306.530 in hetzelfde tijdvak van 1932. De gemeenteraad te Arnhem heeft met 21 tegen 13 stemmen aangenomen een wijziging der algemeene politieverordening, waarin het colporteeren met geschriften op de openbare straat wordt verboden. Op verschillende trottoirs in het Westend te Londen was Zondagavond geschilderd: „Ih 1914 viel Duitschland het onverdedigde België aan. In 1933 valt Duitschland de on verdedigde Joden aan. Boycot alle Duitsche waren". Het aantal werkloozen in Engeland begint geleidelijk af te nemen. Op 20 Maart bedroeg het totaal aantal 2.776.184 of 80.454 minder dan op 20 Februari. In den afgeloopen nacht is een groote Engelsche schoenenfabriek te Northampton door een grooten brand geheel vernield. Ruim 30.000 paar schoenen gingen in vlammen verloren. De schade bedraagt ruim 80.000 pond sterling. Naar het Wolff-bureau verneemt zijn de nationaal-socialisten voornemens den 1 Mei dag te vieren als „dag van den Duitschen arbeid." geduld en uithoudingsvermogen een tweetal tapijten en bijpassende kleedjes noemen. Verder is er houtsnij- en houtbewerkings- viijt, de meeste voorwerpen zijn keurig af gewerkt, en dit is ook zoo met de „bespoten" voorwerpen, met de schilderijtjes en teeke- ningen voor amateurs uitstekend werk, foto's enz. Van de groot ere voorwerpen noemen wij hang- en schemerlampen, miniatuur huizen, schepen en trappen. Ook is er goed metaal werk, zijn. er voorwerpen gesneden uit bil jartballen, is er.... maar laten wij voor dit maal met de inzendingen eindigen, want vergeten doen wy toch vast iets, gezien de groote verscheidenheid en het groote aantal artikelen. Daarom willen wij slechts een tweetal stands noemen en wel dien van den heer G. M. Feij met sljöd- en andere huisvlijt- artikelen en dien van mevrouw Guilliams uit Zürich, die ook een paar jaar geleden hier kleedjes, kleedingsstukken enz. etaleer de en ook nu met het allernieuwste, met de modernste kleuren en figuren op de voor werpen, gekomen is om op deze artikelen de aandacht te vestigen. Voor zoover in groote trekken, wat op de groote zaal is te zien. Zij, die op deze zaal zijn, zullen goed doen nog een klein finan cieel offer te brengen en ook een kijkje te gaan nemen in de kleine bovenzaal, want wat hier te zien is moet belangstelling trekken van den zeeman, van den scheepsbouwer, van den huisvlytbeoefenaar, maar wij zijn overtuigd, dat ook niet-deskundigen met belangstelling en bewondering voor hetgeen de heer Verswijveren heeft tot stand ge bracht door groot geduld en noeste vlijt, in oogenschouw zullen nemen. Wij doelen op de vijf modellen van groote oceaanstoomers en een Amerikaanschen krui ser, die daar ter bezichtiging zijn gesteld. Groot respect z-' eder bij het aanschou wen voor den ve; liger hebben, zeldzaam of nooit zagen wij bloten van gelijke grootte, die geheel natuurgetrouw zijn en die ook al leen reeds een druk bezoek verdienen. Er is geen enkel onderdeel of het is aanwezig. Deze miniatuur- schepen zijn zoo keurig afgewerkt, dat de bezichtiging hiervan iedereen de grootste voldoening zal geven. N.V. Zeeuwsche Confectiefabriek. De vergadering van aandeelhouders van de N.V. Zeeuwsche Confectiefabriek te Middel burg heeft haar goedkeuring gehecht aan de voorgestelde balans en winst- en verlies rekening en aan het voorstel om de winst ad 2714.54 te samen met die van 1931 ad 1708.67 op nieuwe rekening over te brengen. De rekening wijst in credit aanexploi tatierekening 2839.95 en intrest 1435.10. De debet posten zijn afschrijving op fa brieksgebouw 1560.51 en netto winst 2714.54. De balans geeft aan passief aan deelenkapitaal 225.000, res. fonds 14.461.80 crediteuren 10.210.77 onverdeeld dividend 95.43 idem oprichtersbewijzen 13.58 reserve dubieuse debiteuren 2000 winst op nieuwe rekening 4423.21. De activa zijnfabrieksgebouw en inven taris 26.700 goederen 24.500 effecten 17.057.70 debiteuren 23.491.59 kas enz. 62.135.62 en onkosten 2319.88. KOUDEKERKE. Loop der bevolking. Ingekomen: J. Schinkel, B 242, van VlissingenM. van Donge, A 154, van Zie- rikzee G. Heeringa, E 201, van W^stdonge- radeelMej. P. Kwekkeboom, C 6, van Mid delburg H. Hendrikse, C 6, van Middel burg J. P. Hendrikse, C 6, van Middelburg M. de Meulmeester, C 59, van Arnemuiden P. Drever, Tl 242, van VlissingenA. Koch, E 209, van Den Helder. Vertrokken: B. van den Broeke, B 217, naar St. Laurens C. de Rijke, C 26, naar Arnemuiden K. Melis, B 220, naar Uithoorn Mej. C. de Witte, B 164, naar O. W. Sou burg Mej. de Wed. A. A. Geuze gebi Duijn- höüwer, E 130, naar Rilland BathMej. A. Scheltinga, E 141, naar MiddelburgMej. K. Klap, E 47, naar Kapelle. BIGGEKERKE. Loop der bevolking over Maart 1933. Ingekomen: J. P. Verschuure, A 1, van Middelburg R. Boogaard, B 106, van Zoutelande. Vertrokken: J. Marijs, B 59, naar Nieuw- en Sint JooslandG. Stroo, B 83, naar Slootdorp, gem. Medemblik; M. Bim- mel, A 74, naar MeliskerkeJ. Kleinepier, B 47, naar Slootdorp, gem. MedemblikL. van Keulen, A 96, naar Nieuw- en Sint-Joosland. GOES. Het Don Kozakken Koor zal zingen. Het wereldvermaarde groote Don Kozakken Koor onder leiding van Serge Jaroff, zal on der auspiciën van de N.V. Internationale Concertdirectie Ernst Krauss, een reeks con certen in Nederland geven en zijn tournée beginnen te Goes, alwaar dit schitterende koor op Maandag 10 April in het Schutters hof zal concerteeren. De crisis in land- en tuinbouw. Gisterenmiddag hield de heer dr. H. J. Lo- vink, lid der Tweede Kamer, te Goes een rede voor de vereeniging van Chr. Hist. Over heidspersonen over „De Christelijk Histori- schen en de crisis in land- en tuinbouw." Spr. wees op den ernstigen financieelen en economischen toestand waardoor we ons ze ker moeten wachten voor het opmaken van lange lijsten met allerlei desiderata. Het komt er nu voor de Christelijk Historischen op aan te leven uit het Christelijk beginsel. Spr. ging nu na, wat vele landen om ons heen op economisch gebied hebben gedaan (invoerbelemmeringen, tolmuren, enz.), het practisch mislukken der economische confe renties te Genève en wat onze regeering noodgedwongen moest doen om onzen land en tuinbouw van den ondergang te behoeden. De toestand wordt voor Nederland, als ex portland met den dag moeilijker. Onbillijk is de klacht, dat zuivelwet, varkenswet enz. zoo weinig hebben opgeleverd. We stonden hier voor groote moeilijkheden, daar artikelen als zuivelproducten, varkensvleesch, enz. een groot exportoverschot aanwezen. Met tarwe stond het er zooveel gemakkelijker voor. We moeten ons maar eens afvragen wat er zou gebeurd zijn als de regeering niets had gedaan. Dan zouden land- en tuinbouw en veeteelt ineen zijn gestort. Er zijn er ook die een vechttarief willen, dus veel hoogere beschermende rechten. Maar deze rechten nemen de kwaal (tekort aan koopkracht) niet weg. Waar het kan moeten we bedacht zijn op behoud van onzen export. Er zijn er ook die roepen om inflatie, vooral in landbouwkringen. Maar spr. waarschuwt daartegen ten sterkste. Men zie maar eens naar Denemarken, waar men inflatie heeft, maar waar de toestand nog erger is dan hier. Spr. is persoonlijk voorstander van vrijhan. del, maar we kunnen in dezen tijd niet al te zeer aan onze principes vasthouden. Hierna was er gelegenheid tot het stellen van vragen, waarvan druk gebruik werd ge maakt 's-HEER ARENDSKERKE. De nieuwe burgemeester. De nieuw benoemde burgemeester der ge meente 's-Heer Arendskerke, de heer A. A Elenbaas, werd 6 Januari 1890 te Kruiningen geboren en is dus 43 jaar. De heer Elenbaas is thans secretaris van de gemeente Krab- bendyke en ontvanger-griffier van eenige polders. Hij behoort tot de christ.-historische partij. OOSTBURG. Vereeniging „Floralia". De vereeniging „Floralia" alhier hield gisteren haar algemeene jaarvergadering. De financiën bleken in geen al te ongunstigen toestand te verkeeren, bij een ontvang van 324.47was een uitgaaf van 194.43, zoo dat de "rekening met een batig slot van 130.041/2 sloot. De afdeeling telde op einde 1932 een getal van 97 leden tegen 93 bij het vorige verslag. Tot bestuursleden werden met eenparige stemmen herkozen de heeren J. RisseeuwMazure en J. A. German. Ten aanzien van het bezoek aan deGent- sche bloemententoonstelling werd besloten daarheen een excursie onder de leden uit be schrijven. Wanneer minstens 30 leden mee gaan, kan 40 reductie op den toegangs prijs verkregen wordenper autobus, mits te voren besproken, is er voor 40 francs per persoon, diner inbegrepen, gelegenheid aan de excursie deel te nemen. Staande de ver gadering werd reeds voor 17 plaatsen inge schreven. Aan de leden zijn dit jaar voor de teelt uitgereikt 3 verschillende herfstfloxen, waaraan het volgend jaar nog een tweetal éénjarige planten zullen worden toegevoegd met het oog op eventueele tentoonstelling in 1934. De afdeeling zal zich weer belasten met de beplanting van een bloemperk in het ge meente-plantsoen of met aanbrengen van \aste planten, rond de muziektent aldaar. CADZAND. Een nieuw hotel. Door het gemeentebestuur is aan den heer P. Faas-la Gassc te Cadzand vergunning verleend om op de duinen, nabij de haven, een hotel te bouwen. Het ligt in de bedoeling het werk spoedig tot stand te brengen het wordt een mooi gebouw, dat van moderne geriefelijkheden zal zijn voorzien. GROEDE. Loop der bevolking. Ingekomen :J. van Hullu, Kruisdijk O 162, van Oostburg. J. du Mez, Nieuw- vlietsche weg W 72, van Schoondijke. P. J. Jansen, Rijksweg O 189, van Schoondijke. C. Th. de Bruijcker, Voise Polder O 132, van Breskens. Vertrokken: A. P. Poppe, Rijksweg O 189a, naar Haarlemmerliede en Spaarn- woude. P. J. de Witte, Hoenderweg W 76 naar Haarlemmerliede en Spaarnwoude. Wed. Leunis—Buyze, Nieuwvlietscheweg W 80, naar Aardenburg. A. W. N. Nelisse, Molenstraat A 37, naar Medemblik. A. P. Provoost, St Bavodijk W 109, naar Schoon dijke. W. Salomé, Breskenscheweg A 192, naar Medemblik. Vereenigingen. Met de „Staatscourant" no. 67 zijn ver zonden afdrukken van de statuten betreffen de de Vereeniging tot Christelijke Wijkver pleging op Walcheren/s Noord-Westelij K deel, gevestigd te Domburg (wijziging in de statuten) en van de Ter Neuzensche Bad- en Zweminrichting, gevestigd te Ter Neuzen. De landbouw-crisïswet. De vereeniging van handelaren in granen, zaden en peulvruchten in Zeeland heeft aan de bureaux der Kamers van Koophandel te Middelburg, Ter Neuzen en Breda, omvat tend te samen geheel Zeeland, het volgende telegram verzonden „Wij verzoeken het bureau uwer Kamer zcodanig te adresseeren dat landbouw-crisis- wet bij uitvoering niet wordt geleid door eenzijdig agrarisch georiënteerde organen, maar met medewerking van belanghebben den uit den handel." In een nader schrijven wijst de vereeni ging er opp, dat gebleken is, dat aan het ministerie van economische zaken veelal een streven bestaat om de landbouworganisaties en coöperaties de macht in handen te geven, zulks zeer ten nadeele van den handel. Het lijkt daarom gewenscht, dat in de machtigingswet een dringend voorschrift wordt opgenomen, dat ook de organisaties uit den handel gelijkwaardig met den landbouw organisaties moeten worden beschouwd, hetzij als adviseerende leden, NIEUWE WETTEN IN DUITSCHLAND. In de zitting, welke gisteren door het Duit sche rijkskabinet is gehouden en waaraan voor het eerst werd deelgenomen door den nieuwen president van de rijksbank, dr. Schacht, zijn verscheidene belangrijke wet ten afgedaan, o.a, de wet inzake het slach ten van dieren. Verder behandelde het kabinet een wet over de toepassing van wederkeerige han delsovereenkomsten met buitenlandsche sta ten. Door deze wet wordt de rijksminister van buitenlandsche zaken gemachtigd, in ge vallen van dringende economische behoefte de voorloopige toepassing van wederkeerige handelsovereenkomsten met buitenlandsche staten te verordenen. Tenslotte heeft het kabinet een wet uitge vaardigd tot afweer van politieke geweldda den, welke scherpere strafbepalingen bevat. De wet luidt o.a. Met den dood, met levenslange tuchthuis straf of met tuchthuisstraf tot hoogstens 15 jaar kan, in zooverre de wet tot nu toe mil dere straffen bevat, bestraft worden. a. wie een misdaad begaat tegen paragraaf 5, sub 1 en 2 van de wet tegen het misdadige en publiek-gevaarlijke gebruik van spring stoffen van 9 Juni 1884 b. wie een voor openbare doeleinden die nend bouwwerk in brand steekt of in de lucht laat vliegen of wie een brandstichting of springstofaanslag begaat, om onder de be volking angst en schrik te verspreiden c. wie een misdaad begaat tegen de para grafen van het wetboek van strafrecht, wel ke handelen over vergiftiging, het veroorza ken van overstroomingen, beschadigingen van spoorwegen en publiek-gevaarlijke ver giftiging. DE NIEUWE DUITSCHE MARINE. De pantserkruiser „Deutschland" is zoo pas, een kort Wolffbericht meldde het reeds, als eerste dooi* het vredesverdrag van Ver sailles aan Duitschland toegestane groote oorlogsbodems in dienst gesteld, terwijl vrij wel op hetzelfde oogenblik een tweede krui ser, die met den naam „Admiraal Scheer" werd gedoopt, te water gelaten. De kern van een nieuwe '„Hochseeflotte" is dus gevormd. Hoe zal Duitschland's oor logsmarine zich verder ontwikkelen Van bevoegde Duitsche zijde werd in dit verband aan den parlementairen dienst van het Wolffbureau meegedeeld, dat de rijks marine zich, wat haar verdere ontwikkeling betreft, zal baseer© op het program, waar aan op 18 Juni 1929 de Rijksdag in principe zijn goedkeuring heeft gehecht. Krachtens dit program zullen voorioopig te Kiel in totaal vier pantserkruisers in dienst worden gesteld. De eerste was dus de „Deutschland", die vóór het van stapel loo- pen als „Ersatz Pr*»ussen" werd aangeduid, aangezien de nieuwe bodems officieel dienen ter vervanging van verouderd materieel. De tweede is de „Ersatz Lotharingen", die in middels den naam heeft gekregen van den opperbevelhebber der Duitsche oorlogsvloot in den zeeslag in het Skagerak, admiraal Scheer. Thans is als derde kruiser de „Er satz Braunschweig" aan de beurt. Hiervoor werden op 1 October 1932 de bouworders ver strekt, terwyi in den herfst van 1934 de vier de pantserkruiser „Ersatz ElsasB" op stapel zal worden gezet, Bovendien zullen in de jaren 1934—1933 nog vier torpedojagers in dienst worden ge steld. Scheer" werd door mevrouw Bess FINANCIEELS MOEILIJKHEDEN IN BELGIË. Men meldde gisteren uit Brussel aan „het Vad." Naar ik uit de beste bron verneem, heeft de regeering het inzicht binnenkort aan het parlement in verband met den precairen toe stand van de begrooting een nieuwe volmacht te vragen. Het kabinet de Broqueville zal bij de Ka mer en den Senaat op zeer spoedige behande ling van de verschillende begxootingen aan dringen, waarna vermoedelijk nog voor het einde dezer maand het parlement met vacan- tie zal gaan. Deze vacantia zou tot iaat in het najaar duren. De regeering is van oordeel, dat, wil men een financieele ramp voorkomen, zeer spe ciale maatregelen moeten worden getroiien om aan het met den dag grootcr wordend tekort, te weeg gebracht door den werkloo- zensteun, een eind te ma-ken. Dit is alleen mogelijk, indien zij over de middelen beschikt om spoedig krachtig in te grijpen. Ook ande re misbruiken wil zij met krachtige hand uit roeien, wat niet mogelijk blijkt te zijn zoolang het parlement zetelt. Tusschen den minister van financiën Jas- par en den minister van sociale werken Car ton de Wiart blijkt een vrij ernstig verschil te zijn gerezen inzake de werkloozenvergoe- ding. Bij Kon. besluit is thans de afdeeling voor werkloozensteim van het departement van sociale werken afgesr^-iden en weer toe gevoegd aan het departement van arbeid en nijverheid. Minister Carton de Wiart behoudt echter nog de ouderdomspensioenen. Als ge volg van deze wijziging in de samenstelling van zijn departement had Carton de Wiart er aan gedacht reeds ontslag te nemen. De afwezigheid van den koning, die, gelijk men weet, naar Palestina is vertrokken, heeft hem evenwel van dit voornemen doen afzien. HET VIER MOGENDHEDENPLAN. Volgens de .Evening Standard" heeft de Foolsche gezant, in zijn bespreking, op Maandag, met sir John Simon, uitdrukkelijk medegedeeld, dat de Poolsche regeering elke groepeering van Europeesche mogendheden, die gevormd is om direct of indirect aan de andere staten van Europa een beslissing op te leggen, ontoelaatbaar acht. Zelfs wanneer een dergelijke groepeering tot stand zou ko men, met de motiveering dat het bij de her ziening der vredesverdragen niet geïnteres seerd is. De „Evening Standard" noemt deze.Pool sche verklaring des te vreemder, daar Polen daardoor niet alleen de Engelsche en Itali- aansche pactvoorstellen verwerpt, maar ook die van zijn bondgenoot Frankrijk. De Poolsche pers gaat voort met ernstige bezwaren te opperen tegen het ontwerp van een verdrag der Vier Mogendheden. De officieuse „Gazeta Polska" zegt, dat de invloed van het pact der'vier zeker onvol doende zal zijn om den grenspaal van een vijfden staat één millimeter te verschuiven, maar groot genoeg om verwarring te zaaien en het vertrouwen te schokken. Wat de toe lating van derde staten tot besprekingen, die hen aangaan, betreft, zegt het blad, dat sta ten als Polen en Sow jet-Rusland belang stel len in elk probleem. Dé „Kurjer Poranny" komt tot de conclusie, dat het verdragsontwerp ingegeven is door de vrees voor de idee van een Duitsche revan che. Polen en de Kleine Entente zullen het niet kunnen goedkeuren. In geval van een ge schil tusschen de vier en de overige leden van den Volkenbond zal het pact den Vol kenbond verstoren en de gevestigde orde in Europa omverwerpen. „Gazeta Polska", „Knrjer Poranny" en „Express" zijn verontwaardigd over de rol van De Jouvenel, in de veronderstelling, dat zijn advies niet de meening van de Fransche regeering weerspiegelt, maar enkel wordt in gegeven door den lust om een rol te spelen bij een historische daad. Deze bladen ver bazen er zich over. dat De Jouvenel, die be kend staat als een vurig partijganger van den Volkenbond, van meening veranderd is, toen hij zijn land aanrandde de houding van Po len en de Kleine Entente te miskennen, to„t den prijs van de eer om een verdrag voor te staan, dat, volgens deze bladen, als grond gedachte heeft om den Duitschen dorst tot aanvallen te voeden. Ongelukken. Op de terreinen van de fabriek Haka onder de gemeente Jut- phaas is een ernstig ongeluk gebeurd. Ver schillende arbeiders waren in een put van pijn. 5 meter diepte aan het werk. Een 50- jarige opzichter begaf zich uit den put naar den beganen grond. Toen hy boven op de ladder gekomen was brak plotseling een hei stelling. De zware palen vielen met een ge weldigen slag op den grond, alles in hun val verpletterend. De opzichter bemerkte het >n- heil niet, daar hij de ladder bestijgend, met zijn rug naar de heistelling was gekeerd. De ongelukkige, die juist op de bovenste sport was gekomen, werd door een zwaren paal ver brijzeld. Hij was op slag dood. Een 7-jarig meisje te Sittard stak spelende den weg over voor een juist passeerenden vracht-auto. Het kind zag het naderend gevaar en wilde vlug fcerugloopen, toen op het zelfde oogenblik uit de tegenovergestelde richting een auto na derde. De bestuurder remde uit, alle macht, doch kon niet meer voorkomen, dat het kind onder de auto geraakte en overreden werd. Met een zware hersenschudding werd het meisje opgenomen en overleed na eenige oogenblikken. Te Gronsveer i, een man uit Eijsden door een auto aangereden en kor ten tijd later aan de gevolgen overleden, Poeders en tabletten zijn alléén echt, als de verpakking voorzien is van den naam Mijn- hardt. Let bij het koopen daar speciaal op, want dit alleen garandeert U de echtheid. —Een dievenbende in de v a 1. Nadat de politie te Arnhem verle den week een viertal personen had aange houden, die verscheidene inbraken in de om geving bleken te hebben gepleegd, heeft zij thans wederom de hand weten te leggen op een tweetal personen, die met de eerstge- noemden een bende vormden. Zy opereerden niet alleen te Arnhem, maar trokken per auto de provincie in. Zoo hebben, zij te Kesteren en te Vlijmen inbraken ge pleegd. Een volledige serie inbrekerswerktui- gen is in beslag genomen. Bijgeloof. Te Breda heeft zich een treffend staaltje van bijgeloof voorge daan, waarvan een zigeunerin groot geldelijk voordeel heeft weten te trekken. Deze vrouw bezocht op zekeren dag een bekerden Breda- schen zakenman en zeide hem, dat hy ziek was. De man liet zich dit door de vrouw wijs maken, waaraan zij toevoegde dat hy beter kon worden als de vrouw voor hem bad. Zij vroeg hiervoor geld, eerst enkele tientallen, later honderdtallen guldens en de man be taalde, betaalde tot hij geen cent meer bezat' en een hypotheek op zijn bezittingen moest nemen. Zelfs gaf hij geld voor een zooge- naamden wonderwortel, dien de vrouw zeide te hebben opgegraven om precies middernacht bij zekeren maanstand. Het bedrag, dat hy voor dit geneeskrachtige kruid, dat hij steeds by zich moest dragen om beter te worden, neertelde, was ƒ1300. In het geheel is hy voor duizenden guldens benadeeld. Pas toen. de vrouw, na een laatsten goeden slag te hebben geslagen, verdwenen was, is de man tot bezinning gekomen. Waarschijnlijk uit schaamte deed hij geen aangifte bij de politie. Hij is nu straatarm en voelt zich nog steeds ziek. Blanke pygmeeën. Drie Fransche onderzoekers, die per vliegtuig een expeditie hebben ondernomen in het hart an Afrika, hebben by hun terugkeer te Marseille verklaard, dat zij, na te Dakar in Senegal te zijn geland, en via Gao het oinnenland te zy'n ingereisd, tenslotte het bijna onbekende gebied der blanke Pygmeeën bereikt hebben. Deze vormen een zeer primitief ras menschen, ongeveer 90 c.M. lang, met enorm groote hoofden. Zij hebben een lichte huidskleur, houden zich afgezonderd van andere stam men en leven van de jacht op olifanten en antilopen. Kwaadwilligheid. In een warenhuis van den tuinder P. Los te Dirks- land zijn door een kwaadwillige 15000 jonge tomatenplanten, gereed om te worden ge plant, door zwaveldamp vergiftigd. De totale schade bedraagt ƒ2000. Er bestaat ernstige verdenking tegen een bewoner van Dirksland, die reeds door de politie is verhoord. Verschillende personen hebben bezwarende verklaringen tegen den verdachte afgelegd. Jacht op een ontsnapte gevangene. Maandag ontsnapte uit de "evangenis Parkhurst op Wight een ver oordeelde, die met nog eenige anderen aan het werk was bij den ingang van de gevan genis. Plotseling ontsnapte hij aan den be waker en rende naar een auto, die onbe waakt bij den ingang stond. Met een hals brekende vaart vloog de wagen den weg af. Er w>rd alarm gemaakt, en de onder-direc teur zette met verscheidene gevangenbe- bewaarders den vluchteling in een auto ach terna. Toen begon de spannende jacht. Een tyd lang bleef de wagen van den gevangene voor, maar de onderdirecteur slaagde erin hem bij Cowes in te halen. Hij ging met zijn wagen dwars over den weg staan, zoodat de veroordeelde de keus had tusschen te stoppen en op de auto in te ryden. Hij hield stil en werd in de andere auto weer naar Parkhurst teruggebracht. De vluchteling was Frank Harris, chauffeur, die veroordeeld was tot zes jaar dwangarbeid omdat hij deelgenomen had aan den diefstal van een postzak, die vorig jaar in October aan het baston station plaats had. In dezen postzak was 6000 in bankpapier. Den postbode die dezen zak droeg, was een lap over het hoofd geworpen. Tien millioen geschon ken. De Japansche millionair K. Okazaki heeft zy'n geheele fortuin ten bedrage van 10 millioen yen voor socialen arbeid wegge schonken. De oorzaak dezer schenking van den rijwielfabrikant is, dat de zoon van den heer Okazaki na een ernstige ziekte zijn rijkdom verliet om gedurende 1000 dagen vrij willig den nederigsten arbeid te doen. Hij poetste schoenen, droeg bagage en leefde te midden der armsten. De heer Okazaki wilde aanvankelijk zijn> zoon als geesteszieke laten opsluiten, doch is geëindigi met tot het standpunt van zy'n zoon over te komen. Hy begon met 1 millioen yen voor sociaal werk te bestemmen en zocht raadgevers, hoe dit bedrag het nuttigst te besteden. Opmerkelijk is, dat hij zich tot dit doel tot drie Christe nen wendde, nl. tot kolonel Yamamuro van het Leger des Heils, den heer Tokutomi, een uitgever van een Christelijk blad te Tokio en dr. Ka-;awa, den grooten Christen-evange list v.m Ja,pan. Een en ander liep er op uit, dat vader en zoon te zamen thans al hun bezit en hun gansche leven in den arbeid ge ven willen en het Christendom uit den Boeddhistischen kring een aanmerkelijke on dersteuning verwierf, ook al wordt het groote kapitaal nu geenszins tot uitsluitend Chrls- telyk-sociaal werk, maar tot alle sociaal werk gebruikt. Kostbare schilderijen verbrand. Gisterenochtend is er' brand uitgebroken in het huis, dat heeft toe behoord aan wijlen sir William Vanhorne té Montr de Ca; den b; 125.00C schadi De I verdien blusch" gespaad ning ei denjen had ve op bijn geschal talrijke beschal I kim in „Die over re yerkrea Uitga riumlyJ dat ins. in glycl suline dere el den va: van de insulind hadden! lïumlijd slechten dreigt r suline werd, van he' zelfs m te mak weinige geen ki •versnel]) over 50 in Zrwit: sche ge deliriunj ziektedi]| aanbevc toonen. bêhande de, daai te spare Z Meer by kind gaan, di het gezi gaan bij deren nj komen vriendel belijkhe< het nooc dergelijk zooveel gaan en geen of doch vei (indien werkt) een pre] weten b veuse ui minder gaan zij voeding hiertoe P b a n a het m.s. sterdam derlands torium hingen, pisang a pisang n zonden dienst vj nijverhei ding dra: dient in

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 2