HAKA-SEMIDOL Coip.SeBroederbanil[II.A.] WOENSDAG S APRIL. EERSTE BLAD 71e Jaargang 1933 Uitgave: Firma F. VAN DE VELDE Ir., Itfalstraat 58-60, Vlissingen. Telei. 10. Postrekening 66287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen GEMEENTEBESTUUR STADS- EN PROYINCIENIEUWS voor ruwe en gesprongen huid. PtfO. 81 VLISSINCSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren ƒ2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 et ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel. Kleine advertenties van 1—5 regels 50 ct Iedere rege meerlOctjmax. lOregels). Bij 3-maal plaatsing vanl—5regels fl.—alles tegenvooruitbetaling. De abonné's in't bezit eener gulden bij levens- gulden bij dood ftf>f| gulden bij verlies 4 pA gulden bij verlies A ft A gulden bij verlies ft l-» gulden bij verlies Polis, zijn GRATIS verze- ||||g|| lange ongeschikt- ftgS|| door 1111 vaneen IftgB van ggggg vaneen i Ht van eiken kerd tegen ongelukken voorMIPÜ heid tot werken. een ongeluk. hand, voet of oog. iuH een duim iUBJ wijsvinger anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit 2 bladen HINDERWET, Burgemeester en Wethouders van Vlissin gen; Gelet op art. 8 der Hinderwet, brengen ter openbare kennis, dat bij hun besluit van 4 April 1933 aan de N.V. Petro leum Maatschappij „The Texas Company" te 's-Gravenhage op de daarbij gestelde voorwaarden vergunning is verleend tot het oprichten van een vervoerbare benzine- bewaarplaats van 200 Liter op het perceel, kadastraal bekend gemeente Vlissingen Sec tie E No. 2114, plaatselijk gemerkt Vrouwe straat Nos. 34 en 36 Vlissingen, 5 April 1933. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. Een stelsel om den verbruiker meer aan den winkelier te binden. Ons artikel van 28 Maart jl. „Een stelsel, om den verbruiker meer aan den winkelier te verbinden" heeft aanleiding gegeven tot critiek. Deze critiek is in drie punten samen te yatten le. Wij zouden hebben doodgezwegen, wat in onze stad op dit gebied reeds bestond. 2e. Wij zouden reclame hebben gemaakt voor coöperatie en filiaalbedrijf. 3e. Wij zouden wel gesproken hebben over de korting der filiaalbedrijven, en het divi dend der coöperaties, en niet over de kortin gen en dividenden der zelfstandige winke liers. Omdat o.i. deze critiek geheel op een mis verstand berust, willen wij een uiteenzetting van onze bedoelingen geven. In ons eerste artikel bevalen wij den win keliers aan een soort zegelsysteem in te voe ren. Verschillende winkeliers uit een bepaalde buurt zouden bij elkaar kunnen komen. Aan de cliënten, die ervoor in aanmerking komen, zou een boekje uitgereikt kunnen worden, met aan de voorzijde de namen der winke liers, die meedoen, en aan de binnenzijde voorzien van hokjes, om zegels in te plakken. Koopt een bezitter van dit boekje bij een der aangesloten winkeliers, dan plakt deze er zegels in ter waarde van het bestede bedrag. Is op die wijze het boekje vol zegels gekomen, dan levert de betrokkene het bij een bepaald centraal punt in, en ontvangt een van te voren vastgesteld percentage van het totaal bedrag, dat de zegels vertegenwoordigen. Dit is, kort samengevat, hetgeen wij po pulair in ons eerste artikel hebben willen zeg gen. Er is dus geen sprake van, dat wij „doodgezwegen" zouden hebben, wat bü onzen middenstand reeds bestond. Waarschijnlijk heeft het woord „zegel" hier aanleiding tot misverstand gegeven. Doch wat met hetzelf de woord wordt aangeduid, is daarom nog niet hetzelfde. Dat in onze stad zegels aan de verbruikers worden uitgereikt, waarop bij ziekte uitkeering kan verkregen worden, jui chen wij ten zeerste toe. En wij zijn ten allen tijde bereid mededeelingen te verstrekken over middelen, die de middenstanders meenen te moeten aanwenden ter uitbreiding van hun clientèle. Het was geenszins onze bedoe ling het bestaande te kleineeren, en bij het nauwkeurig nalezen van ons artikel zal nie mand dan ook tot die conclusie kunnen komen. Er was voor ons echter geen aanleiding, om de bestaande ziektezegels ter sprake te Vrengen bij de uiteenzetting van het zegel- tysteem, dat wij aanbevalen. Dit bestrijkt 4och een geheel ander terrein. Het geven van uitkeering bij ziekte is iets geheel anders dan het terugbetalen van een zeker percentage, nadat een bepaald bedrag besteed is. Beide systemen kunnen zonder meer naast elkan der bestaan. Ook de opvatting, dat wij in ons eerste artikel reclame zouden hebben gemaakt voor coöperatie en filiaalbedrijf, berust geheel op een misverstand. Wij hebben nergens reclame voor willen maken, noch voor coöperatie, noch voor filiaalbedrijf, noch voor winkelier. Wij hebben slechts feiten geconstateerd, die op zichzelf niet te loochenen zijn. De coöpe ratie geeft nu eenmaal dividend, en de filiaalbedrijven trachten nu eenmaal de ver bruikers te trekken door het geven van meer pf minder belangrijke kortingen. Onze be doeling was nu, om. den winkelier op een nog breeder systeem te wijzen, waardoor het hem gemakkelijker kon zijn, strijd te voeren tegen coöperatie en filiaalbedrijf. Hiermede raken wij tevens het derde punt, nl. dat wij wel gesproken zouden hebben over het dividend der coöperatie,; en de kortingen der filiaalbedrijven, doch niet over de divi denden en kortingen der winkeliers. Deze opvatting is niet juist. Wy citeeren letterlijk ons eerste artikel „In een bepaalde stadsbuurt zijn aller lei middenstanders gevestigdkruidenier, groenteboer, slager, kapper, enz. enz. Maar Mijnheer A of Mevrouw B komen bij den kruidenier, den 'groenteboer, den bakker, en krijgen bij den één misschien een waardeloos cadeautje, bij den ander een bonnetje, bij een derde korting voor contante betaling. Alles is echter te veel versnipperd, en daarom voor den kooper van betrekkelijk weinig waarde." Wij hebben dus wel gewezen op de kortin gen der winkeliers, doch tevens blijkt uit deze aanhaling ten duidelijkste onze bedoeling. Wij wilden er de aandacht der winkeliers co vestigen, dat het dividend der coöperatie, en de korting der filiaalbedrijven voor den ver bruiker vaak een veel grootere waarde heb ben dan al die verschillende cadeaux of kor tingen der winkeliers, en dat door het zegel systeem, zooals wij dat aanbevalen, daar iets tegenover gesteld kon worden. Resumeerende kunnen wij dus zeggen, dat er voor ons geen reden bestond in dit verband op de bestaande ziektezegels te wijzen, en dat wij geen reclame hebben willen maken, noch voor coöperatie, noch voor filiaalbedrijf, doch den winkeliers slechts hebben willen wijzen op een stelsel, waarmede zij hun po sitie tegenover die beiden mogelijk nog verder kunnen versterken. Plaatselijk Crisis-Comité. Door den penningmeester van het Plaat selijk Crisis-comité werd ontvangen van de Marine te Vlissingen 6.85, van den heer T. 5 en van den heer de K. 2.50. Nutsspaarbank. In de Nutsspaarbank aan de Coosje Bus- kenstraat alhier werden in de maand Maart 831 inlagen gedaan tot een bedrag van 124.781.44 en 458 terugbetalingen tot een bedrag van 93.149.70. Er werden in die maand 39 nieuwe boekjes uitgegeven, waardoor het aantal spaarders steeg tot 7067 en hun tegoed tot 2.111.174.10. Ter lediging werden 44 spaarbusjes aan geboden üihoudende 524.95 en met 3041 spaarzegels werd bespaard 152.05, welke bedragen op de spaarboekjes werden bijge schreven. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Bij den Gemeentelijken Dienst der Ar beidsbemiddeling alhier staan als werkzoe kenden ingeschreven2 drukkers, 1 behan ger, 1 mastieker, 1 betonwerker, 1 uitvoer der, 25 grondwerkers, 4 loodgieters, 2 man denmaker, 15 metselaars, 12 opperlieden, 16 schilders, 6 stucadoors, 2 tegelvormers, 42 timmerlieden, 3 ververs, l vlechter, 3 water- bouwk. opzichters, 1 machinaal houtbewer ker, 5 meubelmakers, 4 politoerders, 1 stof feerder, 1 wasscher, 1 kleermaker, 5 schoen makers, 679 metaalbewerkers, 2 bierbotte- laars, 9 brood/banketbakkers, 2 koks, 1 aide, 3 slagers, 9 magazijnbedienden, 1 slooper, 1 winkelbediende 1 besteller, 6 chauffeurs, 10 kellners, 2 loopjongens, 4 sloopers, 28 trans portarbeiders, 37 kantoorbedienden (w.o. 4 vrouwel.), 4 teekenaars, 1 werktuigkundige, 1 musicus, 1 winkeljuffrouw, 1 leerling-ver pleegster, 1 buffetjuffrouw, 1 werkvrouw, 12 portiers, loopers enz., 47 varensgezellen (w.o. stuurlui, mach., stokers, matrozen enz.) en 92 losse arbeiders. Totaal 1112 ingeschreve nen, waarvan 114 in de werkverschaffing. Vorige week 1117 personen. Alzoo een ver mindering van 5 werkzoekenden. Een Paaschwijdingsavond. Op Maandag 10 April, des avonds 8.15 uur, wordt in de Groote Kerk een Paaschwij dingsavond gehouden onder leiding van de predikanten der Ned. Herv. gemeente alhier. Als onderwerp wordt behandeld „Het Tee- ken des Kruises". Het zangkoor „Hoop op Zegen", directeur de heer Van Kamer, verleent zijn mede werking. Men zie verder de in dit nummer voorko mende advertentie. Bureau voor rechtskundige adviezen. In het jaar 1932 werden door het Rechts kundig Bureau, uitgaande van den Christ. Besturenbond alhier 333 adviezen verstrekt, verdeeld als volgtAlimentatie 23, arbeids contract 26, belastingen 38, erfrecht 23, huurkwesties 43, Invaliditeitswet 7, in- en uitschulden 46, Ongevallenwet 12, schade vergoeding 15, pensioenkw'esties 6, radio 5, spaarkas 6, voogdij-aangelegenheden 5 en diversen 86. Aan de leden der bij den Christ. Bestu renbond aangesloten organisaties wordt gra tis advies verstrekt. Door den rechtskundigen adviseur, den heer C. Willeboordse, werden in het afge- leopen jaar 51 zittingen gehouden. Een openbare vergadering. Voor de afdeeling Vlissingen van de S. D. A. Pa. zal Vrijdag a.s., des avonds 8 uur, in ,.de Oude Vriendschap"als spreekster op treden Suze Groeneweg, lid van de Tweede Kamer, die over de komende verkiezingen zal spreken. MIDDELBURG. Installatie van den burgemeester van Middelburg. Hedenmiddag had in een speciaal daartoe belegde vergadering van den gemeenteraad van Middelburg de installatie plaats als bur gemeester dier gemeente van den heer M. Fernhout, tot nu tce burgemeester van Kam pen. De zaal was geheel met belangstellenden gevuld, toen de waarnemende voorzitter, wethouder J. Onderdijk, de vergadering opende en den secretaris verzocht het Kon. besluit van de benoeming en het proces-ver- baal der eedsaflegging voor te lezen. Hierna richtte de voorzitter zich tot den heer Fernhout en aside het niet te mogen verheelen, diat niet algemeen met vreugde en instemming van diens benoeming is kennis geomen. Ofschoon reeds door de benoeming van wijlen mr. A. A. de Veer het niet onbekend was, dat aan de benoeming van een "anti revolutionair burgemeester de voorkeur werd gegeven, was dit in zoovergeen verrassing, wijl de langdurige staat van dienst, dien mr. De Veer in het gemeentelijke politieke leven had vervuld, hiertoe alle aanleiding gaf en het als het ware mocht beschouwd worden als de kreon op het werk van dezen bekwa men en begaafden mensch. Nu echter deze krachtige figuur door den dood ontviel, nog voor hij zijn eervol ambt kon aanvaarden, was het niet zoo vanzelf sprekend, dat zijn opvolger dezelfde politieke richting zou zijn toegedaan. Evenwel de regeering heeft U, mijnheer Fernhout, tot burgemeester van Middelburg benoemd en spoedig bleek, hoe hoog gij in uw vorige woonplaats stond aangeschreven, al dus ongeveer spr. Dat geeft moed om met de toekomst in te gaan en de verwachting uit te spreken, dat gij er evenzoo in slagen zult de harten der Zeeuwen te winnen en ondanks alle verschil van religie en richting een burgervader zal weten te zijn, die oor en oog heeft voor de belangen van alle ge meentenaren. Spr. gelooft zonder eenig voor behoud, namens den ganschen raad, het college van Burg. en Weth. en den secretaris te spreken, wanneer hij «vollen steun en krachtige medewerking toezegt bij het vervul len van het burgermeesterlijk ambt. De fi nanciën baren meer zorg dan in de vorige gemeente van den burgemeester, maar spr. hoopt, dat het hem gegeven moge zijn, bin nen niet al te langen tijd een betere toe komst ook voor Middelburg te zien aanbre ken. Dat hij daaraan, voor zoover dat in het menschelijk vermogen ligt, zal medewerken, mag spr. zonder twijfel verwachten van een man, als de heer Fernhout, die zoovele jaren het ambt van burgemeester op de meest eer volle wijze heeft bekleed. Ook de vorige bur gemeester kwam onder moeilijke omstandig heden aan het bewind en spr. hoopt, dat het ook den heer Fernhout gegeven moge zijn spoedig een beteren toestand te aanschouwen, dan waaronder hij thans de burgerlijke waar digheid aanvaardt. Hiermede verklaarde spa*. Meine Fernhout, te zijn geïnstalleerd als burgemeester der gemeente Middelburg en verzocht hem den voor. hem bestemden zetel te willen innemen. Vervolgens sprak de heer J. F. Heemskerk als oudste lid van den raad en zeide, dat zoo treft, dat hij een geesteverwant, zelfs in en- geren zin een partijgenoot en geloofsgenoot van den burgemeester is en deze dus kan vertrouwen, dat hij door spr. recht hartelijk verwelkomd wordt. Spr. was in afwijking van vele partijgenooten van oordeel, dat de be noeming van een anti-revohitionnair een zeer zware verantwoordelijkheid voor hem en voor de partij medebrachtmaar hij kan verzekeren er van overtuigd te zijn, dat, als die verantwoordelijkheid dan gedragen moet worden, de heer Fernhout met Gods hulp in staat zal blijken die te kunnen en met eere te zullen dragen. Er zijn reeds verschillende kenteekenen, dat men hem bij zijn komst mes goed vertrouwen tegemoet treedt, hij heeft reeds een recht goede pers gehad en de be volking wilde hem gaarne met meer feest betoon inhalen, maar zij eerbiedigt de kiesch- heid, waarom en de hoffelijkheid waarmede hij die heeft afgeslagen. Spr. durft het wel te wagen te zeggen, dat de geheele raad, bij alle verschil van eigene overtuiging der le den, oprecht bedoelt met den burgemeester samen te werken in het bevorderen van de belangen der stad. Dan wijst spr. er op, dat do heer Fernhout in menig opzicht in geheel andere omgeving is dan in zijn vorige ge meente. Daar was een rijke gemeente, die in den nood der tijden moest leeren te woekeren met haar rijkdommen en moest leeren die te zien inkrimpen door den wereldncod en vroeger ongekende lasten op zich te nemen. Hier vindt de burgemeester een andere taak. De reserves zijn reeds sterk aangesproken, de belastingen zijn reeds zeer hoog. Welvarende industrie krimpt steeds meer inwerkloos heid met al hare stoffelijke en geestelijke nocden is nog steeds toenemend. Men moet zich inspannen om te bezuinigen op wensche- lijke, zelfs nuttige, ja op zeer nuttige zaken, om te voorkomen, dat er geen geld meer zou zijn om ondersteuning, noch om salaris zelfs te kunnen betalen. Spr. hoopt, dat de burge meester en zijn medewerkers in het dage- lijksch bestuur e» mede onder zijn leiding de raad den rechten weg mogen vinden dien dag, of juister dien zwarten nacht van Mid delburg af te wenden. Dat geve U en ons God Almachtig, aldus eindigde spreker. Hierna nam de nieuw geïnstalleerde bur gemeester, de heer Fernhout, het woord en begon met uiting te geven aan zijn eerbie dige erkentelijkheid jegens H. M. de Konin gin, wijl het Haar heeft behaagd, hem tot het eervolle en zeer verantwoordelijke ambt van burgemeester van Middelburg te benoe men, van dank jegens den minister van bin- nenlandsche zaken en den Commissaris der Koningin, die hem voor deze benoeming hebben willen voordragen, maar bovenal dankbaarheid jegens God, die den gang van zijn leven, naar hij vastelijk vertrouwt, naar Middelburg heeft geleid. Dank brengt spr. aan den heer Onderdijk voor zijn vriendelijke woorden. De welwil lendheid waarmede de raad in schriftelijken gelukwensch en het college van Burg. en Weth. met den secretaris, in persoonlijke ont voering hem reeds eerder te gemoet getreden zijn en waarmede de heer Heemskerk hem het welkom toeriep, stelt spr. op allerhoog- sten prijs. Ze is hem een bemoediging in deze oogenblikken. Spr. kan niet ontkennen met ontzag op te zien tegen de nieuwe taak, waar bij nog komt, dat hij gevoelt, welk een moei lijke taak het is, opvolger te zijn van den heer Dumon Tak, die over groote bekwaam heden beschikte en die Middelburger van geboorte en achtereenvolgens wethouder en burgemeester, met de structuur zoowel van de gemeente, als van de Middelburgsche sa menleving, zoo uitstekend goed vertrouwd: was. Hulde brengt spr. aan de verdiensten van den heer Dumon Tak. De plaats, die spr. thans inneemt was toegewezen aan een ander zeer bekwaam man, een Middelburger, die plotseling en op zoo ontroerende wijze aan zijn gezin, aan de gemeente en aan zooveel anderen hoogst belangrijken arbeid is ontno men. In het eeren van de nagedachtenis van mr. De Veer en in het waardeeren van zijn persoon en werk zal men steeds spr. aan zijn zijde vinden. Ten slotte ziet ïnen zich te sa men voor een taak gesteld, die aan zwaarte schier bij den dag toeneemt en die men -te verrichten heeft onder uiterst moeilijke om standigheden. De begrenzing van de begrippen „mogelijk" en „noodzakelijk" worden onophoudelijk ver plaatst, ze vorderen allen op tot werkzaam heid en behoedzaamheid en ze stellen aan het verantwoordelijkheidsgevoel, dat het be leid als gemeentelijke overheid behoort te kenmerken, de allerhoogste eischen. De financieels zorgen, de in de knel ra kende sociale voorzieningen, in welvaartsda- gen tot zoo groote en in meer dan één op zicht zoo zegenrijke ontplooiing gekomen, de waardevolle autonomie der gemeenten tot ongerept behoud, waarvan de geste der ge meentebesturen zelf zoo heel veel kan bijdra gen, de brandend geworden vraag van gezag, van vrijheid en die van „het eigen recht der overheid", het roept alles, niet alleen binnen ons staatsbestel, maar cok binnen de gren zen van aller ambtelijke bemoeiingen, om ge zette aandacht en om duidelijke beant woording. Moeilijker dan voor den enkeling is het voor gemeenten te komen tot aanpas sing aan wat de sombere levenswerkelijkheid werd, maar niet minder noodzakelijk. Dit alles moge geschikt zijn om spr. ernstig te stemmen, anderzijds treedt hij met goeden moed en net vreugde toe op de hem toebe- trouwde bestuurstaak. D.t in de eerste plaats door zijn sterk vertrouwen in God, en in zijn overtuiging, dat overal waar gezag drin gend zich moet laten gelden, juist het besec, dat het gezag en alle daaraan ontleende be voegdheid van God is, zoo uitermate geschikt, den drager ervan zoowel voorzichtig als krachtig te doen zijn in deszelfs uitvoering. Met vréugde aanvaardt spr. zijn nieuwe iEMfeok Eén der nieuwe Haka producten. IS cent per doosje taak, omdat ook te Middelburg, naar hij meent, arbeid wacht in rijke verscheiden heid. Tot zijn taak rekent spr. het-waken voor het karakteristieke stedenschoon, dat Mid delburg zoo groote vermaardheid geeft. Spr. vertrouwt op een vruchtbare samenwerking en ziet daar voor een waarborg in de om standigheid, dat gelijke eed als hem, ook alle raadsleden bindt. In het bijzonder denkt spr. aan een goede samenwerking niet de wethou ders en hij doet een beroep op hun bekend heid met dc aangelegenheden der stad. Spr. behoeft op den onmisbaren steun van den secretaris, die zijn belangrijk ambt zoo vele jaren op zoo eervolle en kundige wijze heeft vervuld, geen beroep meer te doen. Hij werd hem, mede namens de ambtenaren, zonder voorbehoud en ten volle toegezegd on middellijk na het bekend worden zijner be noeming. 'Spr. dankt daarvoor den secretaris en de ambtenaren. Spr. zegt allen zijn mede werking toe, maar wacht die ook van de ambtenaren te ontvangen. Wat de gemeente in haar geheel aangaat, zal spreker er naar streven zonder aanzien des persoens te staan naar recht en gerech tigheid. Spr. hoopt daarbij op evenveel steun en vertrouwen als in de in veel opzichten sympathieke gemeente, die hij, veel minder makkelijk dan hij gedacht had, heeft los ge laten. Dank brengt spr. aan den heer Onderdijk voor de toegewijde waarneming van het bur gemeestersambt tijdens de langdurige vaca ture. De gedachte, dat het schoon gelegen, in vroeger eeuwen roemrijk geworden Middel burg, omtrent wier uitnemende reputatie als. begeerenswaardige woonplaats, hem zoo goe de geruchten bereikten, eens zooveel betee- kenende en belangwekkende gemeente is, is geschikt om aan den lust tot arbeiden dub belen prikkel en aan dien arbeid zelf ver hoogde bezieling te geven. Middelburg leeren kennen, zal, naar spr. en zijn echtgenoote vertrouwen, beteekenen het leeren waardee ren en liefhebben. Met den wensch aldus eindigde burge meester Fernhout, dat Middelburg door den zegen en onder de hoede Gods en onder de gelukkige, moge het ook zijn langdurige re geering van onze geërbiedigde Vorstin, mede door uw en mijn wer een schoone toekomst te gemoet gaan, heb ik de eer, het voorzitter schap van uwe vergadering te aanvaarden. Na afloop der vergadering waren eerst de raadsleden, daarna de hoofdambtenaren en toen de overige in de gelegenheid met den heer en mevrouw Fernhout nader kennis te maken. Vervolgens had een receptie plaats, waar voor zich 115 vereenigingen en corporaties en een 50 tal particulieren hadden doen insenrij- ven. De provinciale huisvlijttentoonstelling. De vraag of er in Zeeland nog veel aan huisvlijt wordt gedaan, is zeker geen vraag meer voor hen, die zooals wij een kijkje vooraf konden nemen in de bovenzaal van de sociëteit „de Vergenoeging" te Middel burg, toen daar gisterenavond de laatste hand werd gelegd aan de provinciale huis vlijttentoonstelling, die ditmaal door de vereeniging „Uit het Volk—Voor het Volk" wordt georganiseerd. En nu hedenavond om half acht de offi- cieele opening zal plaats vinden en te acht uur het publiek toegang heeft, willen wij een korte beschrijving geven. Laten wij dan beginnen met de verzeke ring, dat kwantiteit en kwaliteit beide uit stekend zijn. De dank zij het met smaak étaleeren zoo goed tot hun recht komende voorwerpen behooren tot heel wat verschil lende categoriën. Natuurlijk zijn er veel mooie dames handwerken, waarvan wy als bijzonder bewijs van kunnen en kennen, van

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 1