TWEEDE BLAD BINNENLAND FEUILLETON DE BEKER VAN KONINGIN ELIZABETH. SPORT LUCHTVAART KERK- EN SCHOOLNIEUWS MARINE EN LEGER GEMENGD NIEUWS FOSTER'S MAAGPILLEN van de Dinsdag 4 April 1933. No. 80. Steun aan tuinbouwers. In een nota naar aanleiding van het ver slag der Tweede Kamer over de garantie regeling voor fruit- en warmoezerygewassen zegt de minister, dat hij niet kan beamen, dat nog te veel tuinbouwproducten, in het bijzonder tomaten, aardappelen en bloem kool, worden ingevoerd. De onderhavige regeling biedt uit haar aard steun, waar hy noodig is, en in ver houding tot de verliezen, welke zonder dezen steun zouden worden geleden. Uitvoering van het voornemen van den minister om aan telers van grove tuinbouw producten gelegenheid te bieden suikerbie ten te verbouwen, zal ook aan die telers, wier gronden niet geschikt zijn voor de bieten cultuur, ten goede komen. De regeering stelt zich voor om tuinbouw producten, welke buiten den normalen han del zullen gehouden worden, onder zeer bil lijke voorwaarden ter beschikking van be- hoeftigen te stellen. Wat betreft de loonsverlagingen in den tuinbouw behoudt de regeering zich de be voegdheid voor, indien zulks noodzakelijk blijkt, daaromtrent bepalingen te stellen. De nieuwe koers aan defensie. In ons nummer van 20 Maart ontleenden wij een bericht aan „het Volk", waarin ge zegd werd dat aan het beroepspersoneel van leger en vloot verboden zou zijn lid te zijn van een coöperatie. Dit bericht was wel niet in positieven zin medegedeeld, doch er bleek uit dat de moge lijkheid zou bestaan dat een dergelijk ver bod zou worden uitgevaardigd. By het bestuur van de coöperatie te dezer stede Is evenwel bericht ontvangen, dat het hoofdbestuur van den minister van defensie mededeeling heeft ontvangen, dat er door hem niet aan gedacht wordt om het lid maatschap van de verbruikscoöperatie te verbieden aan het beroepspersoneel in dienst van leger en marine. Burgemeester C. P. I. Dommisse. Zooals wij reeds hebben gemeld, heeft de heer C. P. I. Dommisse, burgemeester van Maassluis, tegen 1 Juni ontslag als zoodanig aangevraagd. De heer Dommissie is zijn administratieve loopbaan begonnen ter secretaris van de gemeente Vlissingen, waar hij achtereenvol gens aan de afdeelingen algemeene zaken, registratie en burgerlijke stand werkzaam v/as. Hij is daarna archivaris geworden, In welke functie hij een werk over de Westpoort van Vlissingen heeft geschreven. Hij was mede conservator van het museum. In Juli 1905 is de heer Dommisse benoemd tot burgemeester van Sluis, welke gemeente hij op 1 Mei 1908 verliet. Met ingang van dien datum was de burgemeester tot hoofd van het dagelyksche bestuur van de ge meente Maassluis benoemd. Op 1 Mei van dit. jaar zal de heer Dommisse dus zijn zil veren ambtsjubileum vieren. Burgemeester Dommisse is steeds belang stelling blijven koesteren voor historisch onderzoek. Hij is lid van het Zeeuwsch Ge nootschap der Wetenschappen te Middel burg, van het Historisch Genootschap te Utrecht en van het Historisch Genootschap de Maze te Rotterdam. De aftredende bur gemeester is voorts voorzitter van de Ver- ceniging van anti-revolutionaire burgemees ters, wethouders, raadsleden en secretarissen Groen van Prinsterer. De heer Dommisse is voornemens zich te Katwijk aan Zee te gaan vestigen. Naar het Engelsch van FERGUS HUME. 30) „Juffrouw Baxter ging naar „het Vergulde Hert" om het zieke meisje van juffrouw Maynard te bezoeken en nam de gelegenheid waar om nog een poosje met haar vader te praten. Ze ging kort voor tienen weg; juf frouw Maynard liet haar uit en sloot de deur achter haar. Dus u ziet, meneer Fanshaw, dat noch kolonel Baxter, noch zijn dochter, als verdachten in aanmerking komen. U zouöt evengoed uw neef, meneer Gould, voor den schuldige kunnen houden", vervolgde de inspecteur met een kwalijk-gelukte poging om grappig te zijn. „Hij dineerde en kaartte dien avond met kolonel Baxter." „Ik verdenk mijn neef niet méér, dan kolonel Baxter of kiens dochter", antwoord de de jonker. „Meneer Goiild kwam hij woont bij my op de Hall, zooals u weet tegen tien uur thuis en ging vrijwel direct naar bed. Nu?" „Nu echode de inspecteur. En toen, met een luchtig-wuivend handgebaar, dat betee- kenen moest dat hy het ópgaf„Dat is alles 1" „Wat moeten we doen om achter de waar heid te komen 2* Nederlandsch Fabrikaat. In de April-aflevering van bovengenoemd maandblad, dat zools bekend door het be stuur van de vereeniging „Nederlandsch Fa brikaat" geregeld wordt toegezonden aan daarvoor in aanmerking komende adressen in Nederlandsch Oost-Indië, Suriname en Cu racao, wordt allereerst de aandacht getrokken door de vlotte uiteenzetting onder het hoofd „Bij ons in Holland", terwijl verder o.a. ge noemd kunnen worden de artikelen „Wat zegt u daarvan „Weet U wat de vereeni ging in 1932 heeft gedaan terwijl de ru briek „Nieuwtjes uit de Nederlandsche in dustrie" verschillende belangwekkende bij zonderheden op dit gebied bevat. Onder het 'hoofd „Wist u treffen wij ais naar gewoonte een reeks belangwekkende kctrte mededeelingen aan, terwijl verder de aandacht moet worden gevestigd op de op gave van fabrikanten, die vertegenwoordiging zoeken in Nederlandsch Oost- en West-Indië en de zeer uitvoerige opgave van adressen van Nederlandsche fabrikanten. Openbare vermakelijkheden op Christelijke feestdagen. In de gisterenmiddag gehouden vergade ring van den gemeenteraad te Leiden heeft de burgemeester medegedeeld, dat Burg. en Weth. bij meerderheid van stemmen hebben besloten, zulks naar aanleiding van de aan neming van de motie—Van Eek (s.-d.) bij de behandeling van de gemeentebegrooting, om op den Eersten Paasch-. Pinkster- en Kerstdag dezelfde gedragslijn te volgen als die by de toepassing van de Zondagswet. In verband hiermede is het geven van bios coopvoorstellingen enz. op genoemde dagen voortaan toegestaan. Eerste Ned. Bond van Oud-onderofficieren van land-, zeemacht en koloniën. Deze bond zal op 8 en 9 April a.s. zyn 39e jaarvergadering houden in de zalen van hotel Bristol te Rotterdam, onder voorzitterschap van den heer A. R. Harmsen. Aangevangen zal worden met een hoofd bestuursvergadering gevolgd door een gedeel te van het congres. De avond van 8 April zal besloten worden met een intiem soirée. Op 9 April zal de hoofdschotel van het congres worden afgewerkt hetwelk besloten wordt met een gemeenschappelijke maaltijd. De dames uit de verschillende afdeelingen welke tot den bond behooren zullen een aparte be spreking voeren teneinde in verband met het philantropisch streven van het doel van den bond, daaraan meer gezamenlyke en actieve medewerking te kunnen verleénen. De agenda van het congres omvat in hoofdzaak, de steunverleening aan de weduwe en weezen, het verstrekken van rentelooze voorschotten alsmede uitkeering aan leden welke door om standigheden buiten eigen schuld, hulp van noode hebben, en waarvoor het hoofdbestuur reeds een lottery organiseerde. Centrale Bond van Ned. Verbruiks coöperaties. De bondsraad van den Centralen Bond' van Nederlandsche Verbruiks-coÖperaties heeft te Utrecht een vergadering gehouden, teneinde zich een oordeel te vormen en een standpunt te bepalen, ten opzichte van de saneeringspogingen, die in het particulier bakkerybedryf worden aangewend. Aan de hand van de verschillende docu menten gaf liet lid van het bondsbestuur, de heer K. de Boer een overzicht van de maat regelen, die men van die zijde had genomen in den vorm van een saneeringscontract, af gesloten tusschen meelfabrikanten en bak kersbonden en van de verhoudingen in het bakkerijbedrijf en de maalindustrie, die tot dit saneeringscontract hebben geleid. Vast gesteld kon worden, dat de moeilijkheden in het bakkersbedrijf een gevolg zijn van de onmatige styging van de bedryfscapaciteit, die eenige malen die van de bevolkingstoe name overtreft. Tegen dit euvel richt zich de saneering niet, doordat de mogeiykheid van de oprichting van nieuwe bedrijven open biyft. Zelfs zal de oprichting van nieuwe be drijven warden gestimuleerd, doordat de sa neering onmiskenbaar de tendenz bevat tot verhooging van den broodprijs te geraken. De bondsraad stelde zich daarom op het Een ongeduldig schouderophalen. „De eenige kans die we hebben, is een wakend oog te houden op de pandjeshuizen en de beroepshelers. Daar kan de Londen- sche politie ons by helpen. Als iemand pro beert den beker te beleenen of te verkoopen, zal het een klein kunstje zijn de hand te leggen op den moordenaar." „Maar verondersteld, dat de dader de ro bijnen uit den beker breekt en ze in het bui tenland verkoopt en het zilver smelt'" op perde Fanshaw. „In dat geval vrees ik dat er niet veel kans op ontdekking is", stemde de inspecteur toe. „Maar iets dergeiyks doet alleen een door- de-wol-geverfde grootestadsdlef en met zoo een hebben we hier niet te doen, zooals ik u al herhaaldelyk heb uiteengezet. Een land- looper is niet zoo snugger en zal trachten zyn buit in een lommerd of by een heler kwyt te raken. En probeert hy dat, dan is hy er meteen by Fanshaw stond ophy zag in, dat hy van den ingebeelden, zelfverzekerden inspecteur toch niets gewaar zou worden, waar hy wat aan had. „Dus u bent niet van plan verdere stappen te doen vroeg hy. „Kunt u my misschien advies geven, wat voor stappen dat moeten zyn was de we dervraag. „Hebt u zelf een theorie gevormd?" „Neen", antwoordde Fanshaw, op hetzelfde oogenblik denkend aan een turkoois, dien hy in zyn portefeuille had. Toen„Als u het ten of ander ontdekt, laat het u my wel standpunt, waaT de coöperatieve beweging in het leven is geroepen om de belangen van de verbruikers te dienen en deze saneering van het bakkersbedrijf niet in het belang is van de consumenten in het algemeen en niet is in het belang van de georganiseerde consu menten in het bijzonder, dat het daarom de taak is van de coöperatieve beweging tegen deze saneering zoo scherp mogelijk stelling te nemen. Tot dit standpunt werd met al gemeene stemmen besloten. VOETBAL. Het Belgisch elftal* Het Belgisch elftal, dat Zondag a.s. te Antwerpen tegen het Nederlandsche elftal zal spelen, is als volgt samengesteld DoelVan de Berghe (Daring, Brussel) achter: M. de Deken (Antwerp F. C.), Nouwens (Racing) middenVerboven (Berchem Sport), Hel lemans (Mechelen F.C.), De Clercq (Antwerp F. C.) voor Versyp (Brugge F.C.), Voorhoof (Liersche F.C.), De Smedt (Uccle-Sports), Sayes (Cercle Sportif, Brugge), Van den Eynde (Beerschot). De vliegramp bij Dixmuiden. De ramp van het Engelsche verkeersvlieg tuig op de lijn Keulen—Brussel—Londen, de „City of Liverpool" naby Dixmuiden, zal waarschynlyk nog een gerechtelijk naspel hebben. Het lyk van den by de ramp om het leven gekomen 69-jarigen journalist en zakenman Albert Voss is direct na aankomst te Man chester door de polite in beslag genomen. Waarschynlijk zal er sectie op verricht worden, in verband met het feit, dat het lyk van Voss op 3 KM. afstand van de plaats, waar het vliegtuig neerkwam, werd gevonden, hetgeen in verband wordt gebracht met het in brand vliegen van het vliegtuig. De „coroner", die de teraardebestelling van Albert Voss verbood, verk-aarde van oordeel te zijn, dat Voss een twee minuten vóór den val van de „City of -jiverpool" het vliegtuig verlaten heeft. „Ik heb ook reden aan te nemen", aldus de coroner, „dat Voss eenigen tijd geleden met zelfmoordplannen rondliep. Wij zullen in ieder geval alle mogelykheden onderzoe ken, om het mysterie, dat over deze vlieg ramp ligt, op te helderen. Vliegtuigongelukken* Een merkwaardig en ernstig vliegtuigonge luk is Zondag boven het hooggebergte van Jamtland in Noord-Zweden gebeurd. Voor een verongelukten skilooper zou een zie kentransportvliegtuig naar Jutland vlie gen. Aangezien geen groot type vlieg tuig beschikbaar was, werden twee klei nere vliegtuigen gezonden. Bij de landing werden de twee machines door een plotse linge hevige windvlaag uit de richting ge worpen en landde de tweede machine bo venop de eerste. De piloot, kapitein Kind- berg, werd evenals de dokteT, Bodelberg, zwaar gewond. De piloot van de tweede ma chine moest op ski's een afstand van vele kilometers afleggen om telefonisch twee nieu we vliegtuigen voor het transport dezer beide gewonden te bestellen. Met groote moeite slaagde men er tenslotte in, den skilooper en de beide andere gewonden naar een zieken huis te vervoeren. Het vliegtuig D 534 hee*t gistermiddag, toen het van Dortmund op weg w;as naar Han nover door tot nu toe onbekende oorzaak een noodlanding moeten maken bij Hamperoden (by Dettum). Het vliegtuig is na de landing in brand gevlogen. De piloot is om het leven gekomen, terwyl de boordmarconist lichte brandwonden opliep. Er bevonden zich geen passagiers aan boord. Een vliegtuig over den Mount Everest. Gisteren is een vliegtuig over den 8822 me ter hoogen top van den Mount Everest in het Himalaya gebied gevlogen. Het toestel maakte deel uit van een thans v/eten, nietwaar?" „Daar kunt u op rekenen, meneer Fan shaw." „Meneer Dawson en ik stellen een beloo ning van honderd pond beschikbaar voor de ontdekking van den moordenaar en het terug vinden van den beker", ging de jonker voort. „Ik hoop dat u in staat zult zyn, dat bedrag te verdienen, inspecteur „Ik hoop het ook", betuigde Arnold gretig. „Ik heb een groot gezin en dan is honderd pond niet te versmaden* Maar ik ben bang, meneer Fanshaw, dat nooit 'iemand op die belooning aanspraak zal maken. We moeten er intusschen maar het beste van hopen." Lionel knikte, drukte den politiebeambte de hand en fietste naar Hurton terug, in de stellige overtuiging, dat wanneer de opspo ring van den misdadiger van inspecteur Arnold afhing, de onverlaat volmaakt veilig was en de beker wel nimmer zou worden teruggevonden. Maar aan den anderen kant gaf het hem een gevoel van groote verlich ting dat de inspecteur van plan was zich te vergenoegen met een afwachtende houding. Hy was speciaal naar Tarhaven gegaan om zich te vergewissen van Arnold's voornemens. Zyn ontdekking van den turkoois in het vertrek waar de beker bewaard was, lag hem zwaar op het hart. Er was geen twyfel aan oi de steen behoorde tot den armband, dien hy aan Julia cadeau had gegevende gou den Arabische letters, die het diepe blauw versierden, bewezen dat voldoende. „Het was een dunné gouden ketting met in Engelsch-Indië verblijf houdende aero- nautische expeditie. De bergtop, waarover men gevlogen is, moet de hoogste der aarde zijn. Hij bestaat uit granietrots. Wij herin neren aan de pogingen van de geleerden Ma lory en Irvine, die in 1924 kans zagen om met behulp van zuurstofapparaten tot een hoogte van 8605 meter door te dringen. Alg. Synode der Ned. Herv. Kerk. De gewone jaarlijksche zittingen van de Synode der Ned. Herv. Kerk zullen dit jaar aanvangen op Woensdag 19 Juli e.k. in het gebouw der Synode te 's-Gravenhage. Aan den avond van dien dag vindt weder om een Wydingssamenkomst plaats in de Kloosterkerk aan de Parkstraat, waarin ook dit jaar weer zullen voorgaan een vrijzinnig en een rechtzinnig lid der Synode. De commissie van voordracht vanwege de Algemeene Synode der Ned. Herv. Kerk vergadert op Donderdag 27 dezer in het ge bouw der Synode, tot het samenstellen van een voordracht in de vacature van kerkelyk hoogleeraar, ontstaan door het heengaan van prof. dr. L. Knappert te Leiden. Op Woensdag 9 Juni e.k. zal alsdan de Algemeene Synode bijeenkomen voor de be noeming van een hoogleeraar. Ds. C. L. Laan f Op 86-jarigen leeftyd is te Amersfoort overleden ds. C. L. Laan, em.-predikant van do Ned. Herv. Kerk. De overledene, die op 6 October 1872 in het ambt werd bevestigd, diende de gemeenten te Leerbroek, Meteren, Serooskerke (W.), Goes en Rotterdam. De overledene was voorheen ook directeur \an de stads- en landsevangelisatie te Brussel. Bond van Ned. Kerken voor practisch Christendom. Prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruïne, voor zitter van den Raad van Nederlandsche Ker ken, heeft naar aanleiding van het verzoek van de Geref. kerk H. V. te Amsterdam-Zuid terzake van het huidig anti-semietisme in Duitschland om een protest vanwrege de Ne derlandsche kerken niertegen te doen hoo- ren, aan de leden van den Raad voorgesteld, alvorens zijn houding te bepalen, zich om inlichtingen zal wenden tot den Duitschen Raad van Kerken, met verwyzing onder meer naar de officieele gegevens inzake den boy cot, die dooi de nationaal-socialistische partij zelve zijn verstrekt. Aanstonds na ontvangst van antwoord zal de Raad worden bijeen geroepen. IJe officier van administratie le klasse der zeemacht M. J. Kruys, dienende by het Koninklyk instituut voor de marine te Wil lemsoord, is aangewezen voor den dienst in Oost-Indië en zal 10 Mei met het stoomschip ..Johan de Witt" uit Amsterdam derwaarts vertrekken. Bij Kon. besluit zyn benoemd tot kolonel, commandant van de VlIIe infanterie-bri- gade, de luitenant-kolonel H. Rooseboom, commandant van het 4e regiment infanterie tot luitenant-kolonel commandant van het 4e regiment infanterie de majoor A. W. F Koningsfeld van het 4e regiment infanterie tot kolonel, inspecteur der militaire admini stratie, de luitenant-kolonel H. Eggink, van het dienstvak, controleur der militaire admi nistratie tot luitenant-kolonel de majoor J. C. Pabst, van het dienstvak, controleur der militaire administratie tot controleur der militaire administratie de majoors H. W. C. van der Reyden en H. J. Koole, beiden van het dienstvak tot majoor de kapiteins P. C. J. Tissot van Patot, J. F. H. Israël en G. Berghuys, allen van het dienstvak. Ongelukken. Gisterenmiddag is een ledige vrachtauto uit Groningen, welke op weg was naar Winnemeer om te laden, turkooisen op regelmatige afstanden en ge graveerd met Arabische letters in goud", bepeinsde hy, terwyl hy voortdeed. „En drie turkooisen, ook met gouden letterver- sieringen, hingen met enkele dunne gouden schakeltjes van den armband af. Iemand die het sieraad aan had en haastig den beker uit de kast wilde nemen, liep kans dat een van de afhangende steenen werd losgerukt. Maar", zette de loop zijner gedachten zich voort, „ik heb het armbandje aan Juliana gegeven en een land van dertien jaar, al zou het nog zoo verdorven zyn, kan den beker niet hebben gestolen en nog veel minder voldoende kracht hebben gehad om den ouden man te worgen. Het is eenvoudig schandelijk om de kleine Juliana ook maar een seconde met het misdryf in verband te brengen I Maar toch moet ik haar vragen, of ze een van de afhangende steenen ver loren heeft, en als dat het geval is...." In een plotselinge, zenuwachtige gejaagd heid trapte Fanshaw als een razende.... uit de afgronden van zijn bewustzyn dreigde een gedachte op te doemen, die hy zelfs niet mocht toestaan vorm en gestalte aan te nemen. Toen hij op de Hall terugkwam, vond de jonker zyn neef Richard in een ongeduldige, prikkelbare stemminghy was enkele mi nuten later dan den vastgestelden tyd voor liet diner. Gould had er een hekel aan om op iets of iemand te moeten wachten en mopperde geweldig. Bovendien had hij Lionel iets belangrijks te zeggen en dat maakte «I Verstopping en slechte spijsvertering maken U ellendig en humeuriq. Neem bijtijds de zeer zacht werkende Foster's Maagplllen. het bekende en beste laxeermiddel. Alom verkrijgbaar f0.65 per flacon. tusscher Ten Post en Garrelsweer, vermoe- dehjk door een defect aan de stuurinrichting in het Damsterdiep gereden. De inzittenden, een 30-jarige chauffeur en een 16-jarige jon gen, konden eerst na twintig minuten door omstanders, die tehulp waren geschoten uit de cabine worden bevrijd en op het droge worden gebracht. Een dokter kon toen slechts den dood cons bateeren. Gisterenmiddag ontdekte men te Warffum, dat het huis van den 81-jarigen heer P. Schaal gesloten bleef. By onderzoek vond men den heer S. en ook diens 72-jarige zuster in bewusteloozen toe stand in hun bedden. De heer S. bleek bij nader onderzoek te zyn overledenZijn zus ter verkeert nog in levensgevaar. De vermoe delijke oorzaak van eze tragische gebeurte nis is kolendampvergiftiging door de kachel die in de kamer stond. Zondagnacht is te Goch een auto uit Nijmegen, waarin twee heeren en een dame zaten, op wei naar Dus- seldorf in de Mariawaterstraat in een mod derpoel gereden en omgeslagen. De dame is daarby onder de auto geraak4" en voor men haar kon bevrijden in de modder gestikt. De politie heeft het lyk van het slachtoffer en de auto "n beslag genomen en den bestuurder van den wagen gearresteerd. Deze is gisteren morgen naar Kleef overgebracht ten einde aldaar aan een nader verhoor te worden on derworpen. Te Noordwykerhout is een 5- jarig knaapje te water geraakt en ver dronken. Een geheime zender.—» Gedurende eenige weken bemerkten ver scheidene Westlandsche radio-enthousiasten, dat zich in de directe omgeving een zender bevond, die op een gelflengte van circa 250 M. storend werkte. Het geheime zendstation liet zich vooral na 12 uur hooren en zond gramofoonplaten uit. De omroeper van den clandestienen zender kondigde geregeld de nummers aan en hield gesprekken met luis teraars, die rapporten hadden ingezonden. Dezer dagen werd aangekondigd, dat de zen der te Delft gevestigd zou zyn. Een onderzoek in die stad had echter geen succes. Toeval ligerwijze kwam het echter aan een ambte naar van de P.T.T. ter oore, dat de zender zich wel by een inwoner van Monster kon bevinden. De technische dienst van den te legraafdienst werd dadelijk gewaarschuwd en stelde een onderzoek in. Dit had tot re sultaat, dat by zekeren K. een inval werd gedaan. Men vond geen enkel instrument dat er op wees, dat zich ten huize van K. een zender bevond. Dat de ambtenaren niet zoo ver mis hadden getast, bleek intusschen uit een advertentie, die in een plaatselyk blaadje werd geplaatst en waarin de clandestine zen der mededeelde, dat do zender voorloopïg als „overleden" moest worden beschouwd, wegens te groote belangstelling van buiten. Vermoedelyk heeft d« geheime zender, die vooral des nachts uitzendt, kennissen in de omgeving, waarheen hij zyn installatie brengt na het verrichten der uitzending. De relletjes te Amers foort. In aansluiting op het bericht over de relletjes in Amersfoort meldt men nog het volgende De officier in burger werd gemolesteerd in verband met het feit, dat hy militairen, die zich achter de colporteurs van „de Tribune" hadden geschaard, ongemerkt aanwijzingen had gegeven een andere richting te gaan. De militairen hebben daar aan dadelijk voldaan. Op zijn weg naar huis werd de officier op een stille plaats plotseling, vermoedelyk door communisten, die in grooten getale waren overgekomen uit Amsterdam en Utrecht, aangevallen. Door een list kon hij hun aan dacht even afleiden. Hij profiteerde daarvan hem nog ongeduldiger. Hy trachtte zyn neef te overreden zich dezen keer maar eens niet voor het diner te verkleeden, maar daarvoor was hy by dezen aan het verkeerde kantoorLionel was te zeer op zorgvuldige omgangsvormen gesteld, dan dat hy zich zonder noodzaak tot zulk een inbreuk op de goede Engelsche gewoon ten zou hebben laten verleiden. „Ik denk er niet aan", wimpelde by Ri chard's verzoek energiek af, „we zyn niet in een kamp Bovendien ga ik vanavond nog naar „de Olmen" en dan moet ik er toch behoorlijk uitzien. Het is een oogenblikje werk." „Waar ben je geweest vroeg Ricky, dié Lionel naar diens kamer gevolgd was en met de handen in zyn zakken op den rand van het bed zat. „Naar Tarhaven. Ik heb nog een gesprek met inspecteur Arnold gehad over den moord." Ricky scheen even een schok te krygen en er kwam een gespannen uitdrukking in zyn. oogen. „Ik snap niet dat je je nog steeds het hoofd breekt over dien ellendigen moord", gromde hy. „Het begint langzamerhand stom-vervelend te worden, vind ik. Het is by het inquest toch duidelijk gebleken dat lollhurst door een zwerver is gedood.'' (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 5