BURGERLIJKE STAND been te breken. Het ongeval had na de rust plaats, toen de stand 31 voor Almelo was en waarmee toen de wedstrijd gestaak werd. Het ongeluk is niet aan ruw spel te wijten, doch was het gevolg van een toevailigen loop van omstandigheden. in den wedstrijd G.VA.V. Veendam, gisteren te Groningen gespeeld, had kort na de rust een botsing plaats tus- schen twee spelers. Een hunner moest naar een ziekenhuis worden overgebracht. Men vreest voor een scheenbeenbreuk. Te Staphorst is een meisje, dat met eenige arJ- dere schoolkinderen plotseling den weg overstak, door een autobus gegrepen en ge dood. Een ander meisje brak haar sleutel been en beide voeten. Een 50-jarige man uit Hooge Zwaluwe is toen hij per rijwiel een onbewaakten overweg aldaar wilde over steken, door den sneltrein uit Den Bosch gegrepen en op slag gedood. De overledene laat vrouw en kinderen achter. Gisteren avond liep een tweetal Belgen nabij de Maas te Roosteren tegen de tram, die uit de rich ting Echt kwam. De Belgen verkeerden onder invloed van sterken drank. Een van hen, de 63-jarige ongehuwde J. R., werd op slag ge dood. De andere werd met lichte verwondin gen naar het hospitaal vervoerd. Inbraken. In verband met de serie inbraken, welke in den laatsten tijd te Arnhem plaats gevonden heeft, heeft de recherche te Arnhem thans na een langdu rig, uitgebreid onderzoek een goede vangst gedaan. Zij heeft de hand weten te legge i op vier daders, drie Arnhemmers en één Am sterdammer, allen recidivist. Vooral de Am sterdammer heeft een lange straflijst. Bij een huiszoeking werd een gedeelte van het geld, dat was weggestopt, ongeveer 400, terugge vonden en in beslag genomen. Van het an dere gedeelte, zeker eenzelfde bedrag, hebben de inbrekers goeden sier in Amsterdam ge maakt. Het viertal is in het huis van bewa ring ingesloten. Drie hunner hebben reeds een bekentenis afgelegd. Het is niet onwaar schijnlijk, dat in verband met deze aanhou ding nog meerdere arrestaties zullen volgen. Intusschen zet de politie haar onderzoek naar het geld en de gestolen voorwerpen voort. In totaal moet wel een bedrag van circa ƒ1600 gestolen zijn. Veedieven gearresteerd. Het is de politie te Rotterdam .gelukt drie bewoners van den Linker-Maasoever te Rot terdam, te arresteeren, die van verschillende diefstallen van vee uit de weiden aan de zuidgrens van Rotterdam verdacht worden. Er waren den laatsten tijd verschillende aan giften binnen gekomen van diefstal van jon ge koeien, waarvan er sommigen in de weiden geslacht werden gevonden. De drie mannen zijn gearresteerd na het vinden van een af geslachte koe van één jaar in een boomgaard aan den Charloische Lagedijk. Het dier bleek op zeer onoordeelkundige en hoogst wreede wijze te zijn geslachtstukken vleesch waren meegenomen. Bij het onderzoek vond men in den boomgaard een zakboekje, dat klaarblij kelijk aan een der dieven had toebehoord en door dezen bij het vangen van de koe was verloren. Er stonden een paar aanteekenin- gen in, die het de politie mogelijk maakten, na eenigen tijd zoeken den eigenaar van het boekje te arresteeren, waarna men ook tot arrestatie van de twee medeplichtigen kon overgaan. De aangehoudenen, die van een vrij groot aantal diefstallen en slachtingen van koeien worden verdacht, hebben een gedeel telijke bekentenis afgelegd. Branden. Zondagavond is brand uitgebroken in een boerderij aan den Boon akker tc Oss. Daar de bewoners afwezig waren, had de brand reeds groote afmetin gen aangenomen, voordat deze werd ontdekt. In allerijl werden alle pogingen aangewend om het vee te redden. Hierin is men niet meer geslaagd. Een koe, een kalf, een geit, een dertigtal kippen, benevens de waakhond, kwamen allen in de vlammen om. Inmid dels was de brandweer met groot materiaal verschenen. Deze kon echter geen dienst doen, daar in den geheelen omtrek geen wa- .ter was te vinden. Het perceel is geheel door bet vuur verwoest. Van het huisraad kon slechts een klein gedeelte worden gered. Ook de zich achter de boerderij bevindende schuur is afgebrand. Een bedrag aan contant geld is eveneens verloren gegaan. De schade wordt door verzekering gedekt. In een boerderij te Uden is brand uitge broken. Drie koeien, 2 varkens en 50 kippen verbrandden, 'n paard kon worden gered. De geheele boerderij, benevens al het huisraad werd vernield. Verzekering dekt de schade. De brandweer uit Oss was uitgerukt, doch keerde terug toen men bemerkte dat de brand buiten de gemeentegrens woedde. Oorzaak onbekend. Gisterenmorgen omstreeks half zes is een felle binnenbrand ontdekt in een perceel aan den Middelweg te Leiden, waar een cartonnagefabriek in is gevestigd. De brand- 1 weer werd gewaarschuwd en zij greep het vuur dadelijk met alle kracht aan, maar kon niet verhinderen, dat de geheele werkplaats en een daarboven gelegen zolder volkomen uitbrandden. De schade is vrij aanzienlijk, daar behalve verschillende voorraden ook de aanwezige machines als verloren zijn te be schouwen. Voor den ondernemer is dit een groote strop, daar hij laag verzekerd was en veel werk had, dat op uitvoering wachtte. Met vier stralen op de motorspuit is het vuur gebluscht, waarna omstreeks zeven uur de brandweer kon inrukken. Zaterdagnacht zijn de bewoners van de Vjschmarktstraat en naaste omgeving te Breda door een feilen brand in him nacht rust gestoord. Even over twaalf werd ont dekt dat een pakhuis met porselein, aarde werk, enz., gelegen achter een winkelpand aan de Vischmarktstraat, in brand stond. In allerijl werd de eigenaar gewaarschuwd, die op de tweede verdieping woont en zich reeds ter ruste had begeven. Het was juist bijtijds, want aan de achterzijde had ook het win kelpand reeds vlam gevat. Kort hierop stond het drie verdiepingen hooge pand in lichte laaie. Inmiddels was de brandweer met een drietal motorspuiten op het terrein van den brand gearriveerd. Men stond echter voor een zeer moeilijke taak en de brandweer bepaalde er zich dan ook toe om de belendende perceelen. die groot gevaar liepen mede door het vuur te worden verwoest, te behouden. Slechts met groote krachtsinspanning is haar dit ten slotte mo gen gelukken, hoewel de perceelen aanzien lijke waterschade beliepen. Het pand brand de totaal uit. Relletje van natonaal- socialisten. -Te Amersfoort hebben Zaterdagavond in de binnenstad Utrechtsche nationaal-socialisten eenige ostootjes ver oorzaakt bij de colportage van hun blad „Volk en Vaderland". Zij werder. naar het hoofdbureau van politie gebracht, waar bij fouilleering bleek, dat eenigen hunner ge wapend waren met ploertendooders. Er werd proces-verbaal opgemaakt ter zak" van over treding der Wapenwet. Daarna werden de heeren onder politiegeïeide per autobus buiten de gemeente gebracht. Kort daarop schoot een officier in burger eenige malen in de lucht om een groote me nigte, die hem om onbekende redenen mo lesteerde, schrik aan te jagen. Onder politie geïeide is hij naar het hoofdbureau gebracht. Een burger diende tegen hem een klacht in wegens het schieten. Een ongepastj April grap. Een honderdtal buitenlandsche musici, in ons land werkzaam, vervoegde zich Zaterdagmorgen elf ur aan het departement van economische zaken en arbeid te 's-Gra- venhage. Zij hadden een gedrukten en ->n- derteekenden oproep ontvangen zich daar heen te begeven voorzien van hun paspoort en legitimatiepapieren, teneinde „inlichtin gen te verstrekken". Van het departement was een dergelijke oproep riet uitgegaan. Men had hier blijk baar met een Aprilgrap te doen. De portier van het departement hau heel wat moeite den musici van verschillende stammen en talen duidelijk te maken, dat ze het slachtoffer waren geworpen van een grap, te ongepaster, omdat velen van buiten de stad w ren geko men en reiskosten hadden moeten maken. Inbraak in een juwe lierszaak. Vrijdag hebben in het West End te Londen drie inbrekers in een juwelierszaak hun slag geslagen en juweelen tot een waarde van 150.000 gulden buitge maakt. De inbraak geschiet de op klaarlich ten dag 's morgens om tien uur in de zaak van Garrard and Co. in Albemarle Street. De inbrekers kwamen in een blauwgeschil- derde auto voor, waaruit een hunner met een leeren tasch stapte. Even daarop vloog een zwaar voorwerp door de ruit. Door de gemaakte bres greep de gauwdie. een serie waardevolle ringen met diamanten, saffieren en smaragden, die daar een poos lang de bijzondere aandacht hadden getrokken. De inbreker rende terug naar de auto, die met groote snelheid wegreed, waarbij twee vrou wen werden onderstboven geworpen en ge wond. Verscheidene voetgangers deden een vergeefsche poging om de auto tegen te houden. Zingende visschen. De uitdrukkingzoo stom als een visch, is niet geheel juist. Het mag waar zijn, dat het- overgroote deel der visschen er niet aan denkt den opera-tenoren concurrentie aan te doen, toch zijn er enkelen, die in staat zijn geluiden voort te brengen, waarvan het nut zoo goed als onbekend is. Prayer vertelt, dat hij op zekeren nacht op de Pontianak, de grootste rivier aan de Westkust van Borneo, zeer duidelijk muziek hoorde soms kwam ze uit de diepte, net als de zang der sirenen, soms klonk ze als het gedreun van zware orgels, soms zacht en harmonieus als een Aeolus-harp. Duikers hoorden die muziek veel duidelijker en in boorlingen beweerden, dat ze kwam van vis schen. Humbolt heeft trouwens hetzelfde feit geconstateerd. Le Mesle schrijft in zijn„Reis naar Kam- bodsja" het volgende hierover Elk der uitvoerders geeft slechts één toon, lang en diep, als uit een blaasinstrument. Dit vormt een werkelijk buitengewoon en semble, waarin ieder een enkele wijs uit voert op verschillenden toon. De klanken komen overal te voorschijnvoor, achter, langszij van het schip en bet water geeft aan die tonen een eigenaardigen klank. De oorzaak van die melancholische melodie is een visch met een dikken platten kop, in den vorm van een korhaan en die vaak 1 M. tot 1.50 M. lang wordt. De inboorlingen noemen hem „Kaakerd" hij is groen en gevlekt, met zilveren schubben op den buik en korte haar bosjes op den snuit. Als hij uit het water wordt gehaald, laat hij een tamely k sterk geluid hooren, dat veroorzaakt wordt door uit de zwemblaas ontsnappende lucht die de visch naar willekeur kan samentrekken of ontspannen. Er zijn meer visschen die kunnen zingen, maar hun identiteit is min der goed bekend. De zonnevisch of St. Pie- tersvisch vestigt de aandacht op zyn tegen woordigheid als het eb is, door een klokkend geluid, dat hem een bijnaam heeft gegeven van „watereend". Een hoornvisch laat kla gende melancholische geluidjes hooren net als 't schuren van een rijtuigwiel. Zelfs de tonijn is in staat zijn kop uit het water te steken om klanken te laten hooren, die her inneren aan die van een huilend kind. Levend bevroren visch.— Uit Boulogne-sur-Mer is de eerste treiler aangekomen uitgerust met een mechanisme waardoor de visch, na gevangen te zijn, le vend bevroren wordt en op een temperatuur van 20 graden onder nul wordt gehouden, zoodat zij door de golf van Biscaje naar de Riviera kan worden vervoerd en daar in ver- schen toestand aankomt. JOOD-ELEN Hitier draagt een snorretje Waar hij druk mee snort 't Lijkt een viezig lorretje En het is te kort. Hitier houdt van jood-elen Maar hij jood-elt slecht. Hij doet als een ezeltje Dat steeds „i-ah" zegt. Hitier snort en jood-elt maar, Want zyn naam is groot. Hij maakt van den israeliet Een „Wandelende Jood" Grijsaard jeugd en handelsman Oorlogshêld incluis Alles van het joodsch geslacht Stuurt hij uit hun huis. Allen zendt hij naar de grens Met het compliment Holland 't is et overschot t Geen ik je hier zend. Ha-Vee-Wee. Vier van zulke treilers zullen binnenkort in de vaart zyn en het 'ten van visch, dat tot dusver aan de Riviera een luxe was, zal daardoor voor breedere kringen der bevolking mogelijk worden. De vischvangst aan de kust van de Mid- dellandsche Zee is namelijk aanzienlijk aan het afnemen, en le visch'is sterk verminderd in grootte, tengevolge van het feit, dat veel vuldig onder de maat gevangen is. Een alfabetische familie. Te Chipley, in Florida, woont een „alfa betische familie", aldus Reuter. Toen >t echtpaar in het huwe.'jk trad, besloten zij aan hun kinderen namen in alfabetische volgorde te geven. zy hebben thans twaalf kinderen, die de volgende namen dragenAlan Benjamin, Clara Delia, Elizabeth Fannie, Gustavus Houston, Ida Josephine, Kince Lee, Millard Napoleoi, Oma Pearl, Quinton Rebeccah, Sydney Thomas, Uriah Vanderbilt en Willim Xavier. De voornamen van den volgenden spruit van het echtpaar zullen ^eginnen met de letters Y en Z. Een andere merkwaardige familie woont in Grass Valley, in Californië. Dit echtpaar, dit in 1905 in het huwelijk trad, heef-- thans *0 kinderen, nl. tien zoons en tien dochters, allen goed gezond. De jongste baby, die dezer da gen geboren is, kreeg als voornamen Franklin Roosevelt. EEURS VAN AMSTERDAM Amsterdam, 3 April, 3 uur. De Beursweek begon te Amsterdam minder vriendelijk dan de oude werd afgesloten. Over de geheele linie overheerscht het aan bod, dat niet dan tegen terugloopende koer sen kon worden opgenomen. De algemeene economische toestand in de Ver. Staten heeft een zoo groote terughoudendheid van de zijde van het publiek in deze groepen, dat zelfs de lagere koersen geen stimulance meer verleenen om ot aankoop over te gaan. De handel blijft zoodoende stil, terwijl de noteeringen voortdurend in reactie ver keerden. De optimistische berichten omtrent de Petroleumconferentie in Parijs konden de daling van de nofceering van Koninklijken niet tegenhouden. Na 4 lagere opening zette de daling verder voort, zonder dat een uitbreiding van den handel daar het gevolg van was. De Amerikaansche soorten waren gedrukt. Unilevers vielen 2% terug, terwijl Philips 5 verloren. Tabakken waren zwak en tot 6 lager, in verband met de minder gunstige vooruitzichten voor de a.s. inschrij vingen. Rubberaandeelen lagen gedrukt, evenals Suikerwaarden, hoewel de verliezen hier meerendeels beperkt bleven. Scheep- vaartaandeelen en Mijnwaarden waren stil, doch Amerikaansche fondsen waren ver deeld. De Duitsche Obligaties waren prijs houdend. De Nederlandsche Fondsen waren iets lager. Prolongatie 1 WISSELKOERSEN Noteering van heden, 3 April 1933, des nam. 3 uur (officieel) Londen 8.49 Berlijn 58.99 Parys 9.74Brussel 34.55/2 Zwitserland 47.86 New-York 2.47%. FAILLISSEMENTEN Door de rechtbank te Middelburg zijn failliet verklaard C. van Zweeden, winkelier, vroeger te Mid delburg, thans te Vlissingen. Rechtercom missaris mr. A. van der Hoop, rechter. Cu rator mr. P. E. Vogelvanger, advocaat te Middelburg. J. L. van der Walle, timmerman te Hulst. Rechter-commissaris mr. Th. Portheine rechter. Curator mr. A. H. Kuipers, advocaat te Middelburg. AANBESTEDINGEN Burg. en Weth. van Amsterdam hebben heden in het openbaar aanbesteed het maken van den bovenbouw voor een brug te Am sterdam. met bijbehoorende werken. Het laagst was ingeschreven door de N.V. Kon. Maatschappij „de Schelde" te Vlissin gen voor 35.900. De rijkswaterstaat te Maastricht heeft aanbesteedhet vervaardigen, leveren en werkvaard'g opstenen van de hefdeuren bij schutsluis III bij Born, met bijbehoorende werken, behoorende tot de werken voor den aanleg van het Juliana-kanaal. Raming 95.000, a. met Nederlandsch staal, b. met buitenlandsch staal. Voor a. was het minst ingeschreven door de N.V. Werkspoor te Amsterdam voor 93660 en voor b. 89660. Voor b. was het minst ingeschrevcen door de N.V. Kon. Maatsch. „de Schelde" te Vlis singen voor ƒ87372. Voor a. v/as door deze Maatschappij ingeschreven voor 93669. ZOUTELANDE over de maand Maart 1933. BEVALLEN. P. Dingemanse, geb. Riemens, z. K. de Visser, geb. Kleinepier. OVERLEDEN. P. Sturm, 88 j., wedn. van L. Zachariasse. C. Mesie, 3 m. J. Vos, 62 j.,~wedn. van P. Sch-ut. IJZENDIJKE over de maand Maart 1933. BEVALLEN. G J. Molïet, geb. de Coninck, z.Ch. Mor- nout, geb. Bogaert, z. OVERLEDEN. J. van den Broecke, 85 j. P. J. Anker 87 j. C. Bliek, 64 j., vrouw van A. C. Wil- lemsen. BIERVLIET. over de maand Maart 1933. BEVALLEN. M. R. Pilaat, geb. van Pamelen, z. C. A. Dingemanse, geb. du Fassée, d. O. S. Boer_ jan, geb. Mullaert, z. I. M. Waatjes, geb Cozijn, d. M. L. Buijsse, geb. de Dobbe- laere, z. L. M. de Kezel, geb. Verkruys- se, d. GETROUWD. J. A. Ie Clerq, 25 j. en S. J. Verplanke, 26 j. OVERLEDEN. A. J. van Houte, wed. van M. Verplanke. RADIO-RUBRIEK Dinsdag 4 April Hilversum, 296 M. 8.00 Gramofconplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 Orgelconcert. 11.00 Kookpraatje. 11.30 Orgelconcert. 12.00 Orkest. 2.30 Gramofoon platen. 3.00 Knipcursus. 4.00 Zang. 4.30 Kin derkoorzang. 5.00 Vcor de kinderen. 6.00 Or kest. 7.00 Verkiezingsredevoeringen. 7.30 En- gelsche les. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Gramofoon platen. 9.30 Tconeel. 10.15 Orkest. 11.00 Vaz Dias. 11.10 Orkest. Huizen, 1875 M. 8.00 en 10.00 Gramo foonplaten. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.15 Schlagermuziek. 2.00 Vrouwenuurtje. 3.00 So- listenconoert. 4.00 Orkest. 5.00 Voordracht 5.20 Concert. 6.00 Concert. 6.30 Esperatnoles. 6.50 Concert. 7.10 Causerie. 7.45 Verkiezings redevoeringen. 9.30 Vaz Dias. 9.35 Koodcon- oert. 10.30 Gramofoonplaten. 11.00 Vaz Dias. 11.05 Gramofoonplaten. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Berichten. 11.05 Lezing. 12.20 Gramo foonplaten. 1.20 Orkest. 2.35 Orkest. 3.20 Con cert 4.05 Gramofoonplaten. 4.50 Orkest. 5.35 Kinderuur 6.20 Berichten. 6.50 Pianorecital. 7.10 Fransche conversatie. 7.40 Concert. 8.20 Concert. 8.20 Lezing. 9.20 Berichten. 9.40 Ka mermuziek. 10.55 Voordracht. 11.00 Dansmu ziek. Parijs, „Radio-Paris", 1724 M 7.05 Gra mofoonplaten. 11-20 en 6.40 Orkest. 7.20 Ca baret. 8.05 Tooneel. Kalundborg, 1153 M. 11.20 Concert. 2.20 Noorsche liederen 2.40 Concert 7.20 Orkest. 8.50 Tooneel. 9.30 Gramofoonplaten. 10.00 Pianorecital. Langenberg, 473 M. 6.25 en 10.40 Gra mofoonplaten. 12.20 Concert. 1.50 Gramo foonplaten. 4.20 Concert. 7.25 Orkest. Brussel, 338 M. 11.20 Gramofoonplaten. 12.30 en 4.20 én 5.50 en 7.20 Orkest. 9.30 Gra mofoonplaten. 508 M. 11.20 Concert. 12.30 Gramofoonplaten. 4.20 Orkest. 5.50 Religi euze muziek. 7.20 Orkest. 9.30 Gramofoonpla ten. Zeesen, 1635 M. 7.20 Concert. 9.20 en 10.05 Berichten. 10.20 Concert. HET NIEUWE WEENEN. Op het oógenblik worden de verschillende onderdeelen van den nieuwen Oostenrijk - schen zender beproefd. Hierbij maakt men gebruik van een kunstmatige antenne, waar van de uitstraling alleen voor fijne electrische instrumenten waarneembaar en meetbaar is. Deze antenne wordt hiertoe belast met de draaggolf, die óf geheel ongemoduleerd, óf met een bepaalde frequentie gemoduleerd is. Op deze wijze worden alle toonhoogten en alle trappen van de zendinstallaties uitge probeerd, totdat alles klopt. Eerst wanneer de zender op deze wijze is gekeurd, komen de proefuitzendingen met omroepprogram ma's aan de beurt, hetgeen in den loop van de volgende week waarschijnlijk het geval zal zijn. DUITSCHE OMROEP IN DE VEREENIGDE STATEN. Sedert 6 jaar bestaat in Chicago een Duit sche radio-omroep, die door Duitschers wordt geleid en uitsluitend Duitsche programma's uitzendt. Bij de stichting van dezen omroep was het de bedoeling om aan de 600.000 in Chicago wonende Duitschers de gelegenheid te bieden voeling te houden met de Duitsche cultuur. In den loop der jaren is de zender belang rijk uitgebreid tegenwoordig vinden iederen dag uitzendingen plaats, waarnaar bijna een millioen Duitschers in Chicago en omgeving luisteren. Evenals bijna alle Amerikaansche zenders is ook deze Duitsche omroep gebaseerd op reclame-uitzendingen alleen des Zondags worden concerten van langeren duur uitge zonden. Tijdens de Olympiade hebben een aantal Duitsche deelnemers voor de micro foon C "ir Germania Broadcast gesproken. Op het oogenblik bevindt zich de directeur van het instituut in Berlijn, teneinde met den omroep in Duitschland zelf en met de Duit sche omroepautoriteiten in nadere verbinding te treden. MUZIKALE TECHNOLOGIE. Vanaf 1 April zijn de afdeelingen muziek en muziekwetenschap van de technische hoogeschool te Breslau samengevat in een nieuwe organisatie, het „Instituut voor mu zikale technologie". Dit nieuwe instituut om vat behalve theoretische en practische voor drachten en oefeningen (Collegium Musi- cum), een merkwaardige verzameling, o.a. het archief voor muziekeconomie en muziektech- niek. Het instituut zal zich in het bijzonder bezig hebben te houden met het onderzoeken van de tusschen muziek en techniek bestaan de betrekkingen. AGENDA van publieke vermakelijkheden, vergaderingen, enz. Alhambra-theater.Van Vrijdag 31 Maart tot en met Donderdag 6' April„Het tee- ken des Kruises" en „Dr. Willem Men gelberg met het Concertgebouworkest". Luxor-theater. - Van Vrijdag 31 Maart tot en met Donderdag 6 April„Siegfried" en „De bende van de Transatlantic". Woensdag 5 April. Muziekavond leerlingen mej. W. de Hondt, „de Oude Vriend schap" 8 uur. Woensdag 5 April. Lezing Christelijke Besturenbond, Militair Tehuis, 8 uur. Woensdag 5 April. Uitvoering St. Nicolaas- vereeniging. Concertgebouw, 8 uur. Donderdag 6 April. Openbare vergadering „de Dageraad", „de Oude Vriendschap" 8 uur. Vrijdag 7 April. Openbare vergadering Centr. Anti-rev. kiesvereeniging, Geref. Kerk, 8 uur. Zaterdag 8 April. Uitvoering tooneelver- eeniging „Koningin Wilhelmina", „de Oude Vriendschap", 8.15 uur. Woensdag 12 April. Uitvoering zangver- eeniging „Looft den Heer", Concertge bouw, 8.15 uur. STOOMVAARTLIJNEN „Arendskerk" (thuisr.) 31 Maart van Genua .Baloeran" (uitr.) p. 1 pril Perim „Johan de Witt" (thuisr.) 31 Maart van Singapore „Kota Tjandi" 1 April te Batavia v. Rott. ,Kota Baroe" l April van Batavia n. Rott. „Nijkerk" (uitr.) - April v. Dar es Salam „Poelau Laut" thuisr.) 31 Mrt. v. Port Said „Poelau Tello" (uitr.) 1 April van Napels „Statendam" (uitr.) 1 April v. Boulogne „Tabinta" (thuisr.) p. 31 Maart Gibraltar Samengesteld door het Kon Meteorologisch. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 779.1 te Rennes. Laagste barometerstand 744.6 te Kinn. Verwachting tot den avond van 4 April Meest matige W. tot Z.W. wind. Waarschijn lijk afnemende bewolking met weinig of geen regen. Iets kouder 's nachts. Overdag iets zachter. Buitenlandsch Weerbericht. Hedenmorgen uit ojtlcteete gegevens samengesteld .'.oor het Kon. Meteor. Instituut In het Z.W. van het waarnemingsgebied heeft zich sinds Zaterdag de hooge drukking verder ontwikkeld, zoodat thans over Frank rijk barometerstanden boven 770 mM. voor komen. De depressie die eergisteren over Scandinavië was gelegen trok Oostwaarts af, doch werd gevolgd door een nieuw laag dr uk- gebied, waarvan de kem thans over de Noor sche zee ligt. Over IJsland is de barometer flink stijgende, doch een afsluiting van het depressiesysteem is nog niet in het zicht. Ver in het W. vertoont zich een nieuw minimum, rond het depressiegebied in Scandinavië waait het krachtig, overigens is het vrij rus tig weer. Hier en daar viel vrij veel neerslag. Torshavn op de Faroer, meldde gisteren 25, heden 11 mM., Skudesnaess in Zuid-Noorwe- gen had heden 19 mM. Gisteren tapte Ham burg 11 mM. af. In onze omgeving zyn de ochtendtempcraturen gestegen. In Zweden nam de vorst weer toe. Over het geheele ge bied is de lucht zwaar bewolkt of betrokken. Ten onzent is afnemende bewolking met krimpende wind, weirig of geen regen en overdag een hoogere temperatuur te wachten^

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 6