en daarom NOOTJES ZOUTELANDE. GOES. omdat WISSEKERKE. IJZENDIJKE. BIERVLIET. SAS VAN GENT. BUITENLAND In de week van 27 Maart tot 1 April zijn ins ons land 108 faillissementen uitgesproken. Uit Doorn meldt men ons dat oud-minister mr. Kan heden een bezoek heeft gebracht aan den gewezen Duitschen keizer. De enorme aanvoeren van tulpen aan de Westlandsche bloemenveilingen hebben we der een sterken terugslag gegeven in de prij zen, zelfs zoodanig, dat enkele partijen dezer dagen niet meer verkocht konden worden. Hoewel dit laatste in hoofdzaak de afwijken de kwaliteiten betrof, blijkt hieruit wel, dat ook voor de betere soorten de vraag gering is. In den Haagschen Dierentuin hebben ver schillende geboorten plaats gehad. De leeu win Sonja heeft enkele welpen geworpen een berin heeft eveneens een paar jongen, terwijl een kangeroe ook de moedervreugde geniet. Bij Neodisha, in het Zuid-Oosten van den staat Kansas is een vliegtuig neergestort, waarbij 11 menschen werden gedood. De wervelstorm, die in de Zuidelijke sta ten van Amerika heeft gewoed, heeft 60 dooden geëischt, benevens nog honderden gekwet: m. De materieele schade is ook zeer groot. Uit Hakodate wordt gemeld, dat aan de Noordkust van Japan een Chineesch stoom schip tijdens storm is vergaan. De geheele bemanning, bestaande uit 23 koppen, kwam om het leven. Gemeenteraad. Vrijdagmiddag vergaderde de gemeente raad. Op voorstel van Burg. en Weth. werd het schrijven van de K.L.M., waarin de ge meente verzocht wordt in het garantiefonds van de Zeeland-lijn deel te nemen, voor kennisgeving aangenomen. De heer Verhage verklaarde zich hierte gen, daar er z.i. voor Zoutelande wel voor- deelen aan deze luchtlijn verbonden zijn. Naar aanleiding van een verzoekschrift van de geitenfokvereeniging werd op voor stel van Burg. en Weth. besloten deze ver- eeniging een jaarlijksche subsidie te geven van 10. Burg. en Weth. stelden voor het verzoek van de muziekvereeniging om een muziek tent te mogen plaatsen op het plein voor de kerk, aan te houden, daar zij nog geen mee ning over deze zaak hadden gevormd. Na breedvoerige besprekingen werd op voorstel van den heer Verhage besloten de muziek vereeniging de gevraagde vergunning tever- leenen, onder voorwaarde, dat zij eerst moet trachten een andere geschikte plaats te krijgen. De heeren De Witte en Koppejan stemden tegen. Besloten werd het door de N.V. PEZM aangeboden nieuw contract, inzake de straatverlichting, dat de kosten der straat verlichting zeer zal verlagen, aan te gaan. Op voorstel van Burg. en Weth. werd af wijzend beschikt op het verzoek van de hee ren J. van Rooijen en K. Wouters om het voetpad over de perceelen kadastraal bekend in de gemeente Zoutelande, sectie A no. 895 en 897 aan de openbaarheid te onttrekken. De heer Koppejan stemde tegen. Vervolgens besloot de raad op voorstel van Burg. en Weth. hoogstens 60 beschikbaar te stellen voor traetatie en het verstrekken van platen en boekjes aan de schoolkinderen bij de herdenking van den geboortedag van den Vader des Vaderlands. Verder werd op voorstel van Burg. en Weth. in beginsel besloten tot aanvulling van de algemeene politieverordening met een bepaling waardoor het verboden wordt om modder en ander vuil voor een anders per ceel te vegen of te brengen. De begrooting 1932 werd nog gewijzigd. Burg. en Weth. stelden hierbij voor om den agent der arbeidsbemiddeling het hem toegekende jaarlijksche honoraïium van 50 ook over 1932 toe te kennen, hoewel hij pas met ingang van 1 Januari 1933 was benoemd. Dit voorstel werd aangenomen niet de stemmen van de heeren Koppejan en De Witte tegen. De heer Verhage onthield zich van stemmen. Loop der bevolking. Ingekomen: C. Pattenier, van Dom burg A. Bosselaar, van Utrecht. Vertrokken: R. Boogaard, naar Big- Bond van Christ. Zangverenigingen. Zaterdag vergaderde te Goes de ring Zee land van den Bond van Christ. Zangvereeni- gingen. Uit het jaarverslag van den secreta ris, den heer P. Praanje te Biezelinge, bleek, dat thans 41 vereenigingen met ruim 1600 leden zijn aangesloten. Besloten werd in de Kerstweek een twee- daagsche directeurencursus en op 2en Pink sterdag een kinderzangersfeest te houden. Getracht zal worden op Schouwen een zan gersfeest te houden, vermoedelijk op den tweeden Donderdag in September. Het concours op Hemelvaartsdag zal dit jaar te Wexneldinge plaats hebben. Met 21 tegen 17 stemmen werd besloten gedurende drie jaar geen medailles op de concoursen uit te reiken. Een voorstel om het 20-jarig bestaan van den ring feestelijk te herdenken werd niet aangenomen. krand. Gisterenmiddag is door tot nu toe onbe kende oorzaak brand ontstaan in de timmer Aspirin onder voortdurende controle met de grootste nauwkeurigheid vervaardigd wordt, in een hygiënisch onberispelijke verpakking op de markt komt en vóór den verkoop niet met de handen wordt aangeraakt, is en blijft hef on ongeëvenaard. Uitsluitend verkrijgbaar in de oranje-bandbuisjes van 20 tabi. 70 cis. en oranjezakjes van 2 iabl. a 10 ets. manswerkplaats van den heer De Groote te Kloetinge. Spoedig stond de werkplaats in lichter laaie. Ook het er naast gelegen woon huis van den heer Van de Repe werd een prooi der vlammen. De woning van De G. wist men te behouden. De woning van de R. is verzekerd, de heer De G. is niet verze kerd. Oplichting. Door de politie te Kamperland is aange houden en ter beschikking van de justitie te Middelburg gesteld zekere P. G. L., koopman te Kamperland, als verdacht van oplichting. Loop der bevolking. Ingekomen: A. de Rabbelaer, van Waterl.-Oud.emanC. S. van Opdorp, van HoofdplaatJ. M. de Hollander, van Schoon- dijke E. A. Poppe, van BiervlietIz, de Reu, van Schoondijke. Vertrokken: I. Boerjan, naar Oost burg M. Heinsdijk, naar Ter NeuzenA. J. Callemijn, naar Watervliet; Ch. Verstrate, naar HoofdplaatA. L. Fermont, naar Kloos- terzandeJ. Simonse, naar SchoreJ. B. Haverbeke, naar Bouchoute. Gediplomeerd hoefsmid. Bij het te Utrecht gehouden examen voor rijks gediplomeerd hoefsmid, is geslaagd de heer P. Groosman te IJzendijke. Loop der bevolking. Ingekomen: C. A. Ie Feber, van Aar denburg J. Dieleman, van RotterdamA. Veraart, van SchoondijkeA. Cortvriendt, van Assenede J. Donze, van ZuidzandeA. F. van de Veize, van Anna Paulona j Chr. Bergmans, van Dongen. Vertrokken: W. Dhondt, naar SchoondijkeE. A. Poppe, naar IJzendijke M. S. v. d. Walle, naar Middelburg S. C. van Opdorp, naar HoofdplaatE. S. Maenhout, naar St. Kruis L. M. de Kok, naar Ter Neu zen C. J. de Wezer, naar HoofdplaatA. de Vilder, naar HoofdplaatA. J. Colyn, naar Vlissingen. Gemeenteraad. De gemeenteraad te Sas van Gent heeft besloten het ongeveer 300 jaar oud zijnde raadhuis te doen afbreken en door een nieuw gebouw te vervangen, dat zoodanige uitbrei ding zal krijgen, dat daarin alle diensten kunnen worden ondergebracht. Te dien tinde werd van een particliuer naast het thans bestaande gebouw een perceel aange kocht. De kosten van afbraak, wederopbouw, uitbreiding en stoffeering zullen 40.000 bedragen. Ter uitvoering van deze werkzaamheden werd besloten een geldleening aan te gaan van 60.000 a 4 aflosbaar in 30 an nuïteiten van 2000 's jaars. In de bepalingen van het bestek zal wor den opgenomen, dat het werk uitsluitend door arbeiders uit Sas van Gent zal worden uitgevoerd. KERK- EN SCHOOLNIEUWS Jubileum ds. P. J. Steinz. In de godsdienstoefening van gisterenmor gen herdacht ds. P. J. Steinz, Ned. Herv. predikant te Goes het feit, dat hij 25 jaar ge leden aan de Goesche gemeente werd verbon den. Het was hem een groot voorrecht, zoo'n langen tijd het rijke Evangelie te hebben mo gen verkondigen. Ouderling Van der Zee dankte namens kerkeraad en gemeente ds. Steinz hartelijk voor zijn trouwen, ijverigen en veelzydigen arbeid. De gemeente zong den jubilaris Psalm 134 3 toe. Ds. Steinz dankte hiervoor en sprak den wensch uit, indien de gemeente haar dank baarheid in een daad wil uiten, zij dit doen zal door de kerkvoogdij in de gelegenheid te stellen de geluidsversterking in het kerk gebouw te verbeteren. Het Heilige jaar geopend. Het Heilige jaar is Zaterdag door den Paus op feestelijke wijze geopend. In de groote feestzaal van het Vaticaan had de symbolische handeling plaats van het openen oer Heilige Deuren. Zachtjes hoorde men zingen. Langzaam zwollen de tonen, totdat zij tenslotte luide o'oor de groote hall schalden toen de Paus, gedragen op een met goud bewerkten rooden zetel, verscheen en zich naar den troon liet dragen, die naast de Posta Sancta was op gesteld. Daarop verstomde het zingen. Zwaar en feestelijk verhieven de klokken van de 6c. Pieterskerk haar stemmen en alle klok ken van geheel Rome weerklonken, toen de Paus langzaam naar de Heilige Deuren liep en met een gouden hamer driemaal daar op klopte en de plechtige woorden uitsprak „Aperit miha portas justitiae" (Opent mij de deuren der gerechtigheid). Daarop gingen dc deuren geruischloos open. De Paus hield rijn feestelijken intocht in den St. Pieter, gevolgd door de geheele geestelijkheid. Daarop gaf de Paus aan de menigte zijn vaderlijken apostolisehen zegen. Chr. Kweekschool te Middelburg. Zaterdag vergaderde te Middelburg, onder voorzitterschap van mr. P. Dieleman, de ver- eeniging tot stichting en instandhouding van een Chr. Kweekschool voor Zeeland. Uit het jaarverslag blijkt, dat de cursus in September is aangevangen met 128 leerlingen van wie 28 uit Middelburg, 15 uit Vlissingen, 8 uit Goes enz. Aan 20 van de 21 leerlingen kon de on- derwijsacte worden uitgereikt, 17 hunner slaagden voor de na-acte, 5 dames behaalden de akte nuttige handwerken. Er is door het giroot aantal leerlingen te kort aan ruimte. De leerarenkamer is als les lokaal ingericht. De minister gaf geen toe stemming tot een bescheiden verbouwing. De rekening sloot met een klein batig saldo. De aftredende bestuursleden werden her kozen, terwijl in de plaats van den heer J. H. Geschiere werd gekozen de heer Geuze, bur gemeester van Wissekerke. MARINE EN LEGER De „Johan Maurits van Nassau". Den 6en April zal te Vlissingen in dienst worden gesteld het aan de Kon. Maatsch. ,.de Schelde" voor Curacao aangebouwde flottieljevaartuig „Johan Maurits van Nas sau". Met het bevel wordt tijdelijk belast de kapitein-luitenant ter zee H. J. van der Stad, terwijl mede aan boord worden geplaatst de luitenant ter zee le klasse E. J. Borgesius (le officier), de luitenants ter zee 2e klasse J. Ruitenschild, H. C. Ackerman en H. C. Bos, de officier M. S. D. le klas A. Pezie (hoofd machinekamer), de idem 2e klasse W. A. Wachter en de officier van admini stratie 2e klasse F. C. H. Schlahmilch. Bij beschikking van den minister van de fensie zijn de volgende plaatsingen gelast kapitein-luitenant ter zee J. A. Kruys, a.b. Hr. Ms. wachtschip te Willemsoordde of ficier van administratie le klasse A. J. Teljer, a.b. Hr. Ms. wachtschip te Vlissingen; de officier van administratie 2e klasse J. Bouma, a.b. Hr. Ms. „Heemskerck" de officier van administratie 2e klasse J. C. Meershoek, bij de marinekazerne te Amsterdamde luite nant ter zee le klasse J. H. van Rinkhuyzen te Vlissingende kapitein-luitenant ter zee H. Ferwerda, bij het vliegkamp „De Kooy" de kapitein ter zee J. P. Remjjnse, eervol ontheven van het bevel over het vliegkamp „De Kooy" en ter beschikking gesteldde luitenant ter zee 2e klasse B J. ten Br'-ik a.b. Hr. Ms. „Douwe Aukes" en B. C. Mahieu, ter beschikking gesteld. De sergeant-schipper J. L. Troost en de ser geant-m achinedr ij ver A. Tol, van het re- giment-kustartillerie, worden met ingang van 5 April overgeplaatst van Den Helder naar Dordrecht bjj het korps pontonniers en tor- pedisten. RECHTSZAKEN Kantongerecht te Middelburg. De kantonrechter te Middelburg heeft in de zitting van 29 Maart veroordeeld wegens met een rijwiel buiten noodzaak de linker zijde van den weg houdenC. K., te Nieuw- vliet f 3 b. s. 3 d. H,met een motorrijtuig in een bocht, binnen de bebouwde kom, niet de rechterzijde van den weg houdenA. V. te Vlissingen f 5 b. s. 5 d. h.met een mo torrijtuig rijden, zonder fabrieksnummer, fabriek, enz.G. C. A. J. M. G. te Amersfoort 1 b. s. 1 d. h.met een rijwiel rijden zonder remW A. de V. te Vlissingen 3 b. s. 3 d. h.open-bare dronkenschapA. V. te Middelburg f 5 b. s. 5 d. h.te Middelburg op een andere plaats dan door den burge meester aangewezen op de openbare straat voetballenJ. J., c. B. en D. F., allen te Middelburg, ieder berispingte Vlissingen venten zonder vergunning van Burg. en Weth.A. A. J. v. d. N., te 's-Gravenhage B. A. R. te Haarlem, ieder f 3 b. s. 3 d.h. In hooger beroep. Door den officier van justitie te Middel burg is hooger beroep aar.geteekend tegen een vonnis van de Rechtbank aldaar, waar bij L. A. C., 31 jaar, architect te Breskens, werd vrijgesproken van het hem ten laste gelegde feit, n.l. het veroorzaken van licha melijk letsel door schuld. Door P. M., 38 jaar, koopman te Breskens, is hooger beroep aangeteekend tegen een vonnis van den kantonrechter te Oostburg. waarbij hij wegens het als bestuurder van een auto daarmede rijden over een weg op zoodanige wijze, dat de vrijheid en de veilig heid van het verkeer wordt in gevaar ge bracht, gepleegd bij herhaling, werd veroor deeld tot 30 of 30 dagen hechtenis, en in trekking rijbewijs voor den tijd van l jaar. Eveneens werd hooger beroep aangetee kend door W. A. de J., poelier te Biervliet, die bij vonnis van den kantonrechter te Oost burg, wegens het als bestuurder van een auto daarmede rijden over een weg, terwijl hij verkeert onder zoodanigen invloed van net gebruik van alcoholhoudenden drank, dat hij niet in staat moet worden geacht het mo torrijtuig naar behooren te besturen, werd veroordeeld tot een geldboete van 40 of 20 dagen hechtenis en intrekking rijbewijs voor den tijd van 9 maanden. Door A. I. de C., 24 jaar, chauffeur te Sluis, is hooger beroep aangeteekend tegen een vonnis van den kantonrechter te Oost burg, waarbij hij wegens het als bestuurder van een motorrijtuig daarmede rijden over een weg op zoodanige wijze en met zoodanige snelheid, dat de vrijheid en veiligheid van het verkeer worden belemmerd en in gevaar gebracht, werd veroordeeld tot een geld boete van 40 en ontzetting van de be voegdheid om motorrijtuigen te besturen voor den tijd van 6 maanden. De zaak—Sneevliet. In de zaak-Sneevliet voor de rechtbank te Amsterdam heeft de verdediger mr. Stokvis zijn pleidooi Zaterdag voortgezet. Spr. moet er tegen protesteeren, dat de loyaliteit van verdachte om open en eerlijk te strijden en zijn geschriften voluit met zijn naam te onderteekenen, als ijdelheid wordt gekenmerkt. De wijze waarop de officier in dezen zin over verdachte heeft gesproken, heeft het gevolg gehad, dat spr. veel brieven heeft gekregen van menschen, die verdachte wel en niet kenden, en die hun verontwaardi ging over dit optreden van den officier te kennen gaven. De verdediger deed opnieuw het verzoek den verdachte onmiddellijk in vrijheid te stellen. De verdachte betoogde nog, dat tusschen hetgeen in Duitschland geschiedt, waar men een terugval van eeuwen kent, en het feit dat in Nederland tegen een politiek tegen stander achttien maanden gevangenisstraf wordt geëischt, een ooïncidentie opschemert. Verdachte laakt het, dat deze zaak is opge blazen tot proporties te eenenmale onevenre dig groot tot het feit. In Dordrecht, aldus verdachte, zou ik een officier hebben gehad, die mij in vrijheid zou hebben gelaten en de zaak, als zijnde van eenvoudigen aard, naar den politierechter zou hebben verwezen. Doch hier spelen verdachte onbekende factoren een rol b-j de justitie, die zich een tijgersprong veroorloofde op den Overtoom (verdachte's arrestatie te zijnen huize). Deze zeer aan vechtbare dagvaarding heeft de officier voor gestaan met een requisitoir, dat met de waardigheid van het recht in strijd was. Verdachte sloot zich aan bij het verzoek tot zijn invrijheidstelling. Na in raadkamer te zijn geweest deelde de rechtbank mede, geen termen te kunnen vin den den verdachte uit de voorloopige hech tenis te ontslaan. Mr. Stokvis maakt nogmaals zijn overtui ging kenbaar, dat verdachte zal worden vrij gesproken. De zitting, die bijna vier uren heeft ge duurd, werd hierna gesloten. De uitspraak wordt bepaald op Donderdag 13 April. DE ANTI-JOODSCHE BOYCOT. Betreffende de in het Rijk genomen maat regelen tegen de Joden, zijn Zaterdag de vol gende berichten binnengekomen Keulen Om tien uur vanochtend is de boycot tegen Joden ingezet, de meeste zaken waren heelemaal niet open geweest, o.m. Tietz, terwijl de overigen gesloten wer den voor den aanvang van den boycot. Tot nu schijnt het nog nergens tot incidenten te zijn gekomen. Karlsruhein alle steden en dorpen in Baden is de boycot om tien uur vanochtend ingezet. De Joodsche zaken waren tevoren evenwel reeds grootendeels gesloten. StettinDe afweer-actie is ook te Stettin in vollen omvang doorgevoerd. De eigenaars van Joodsche zaken hebben voor een groot deel, nadat de S.A .-mannen hun posten had den bezet, hun winkels gesloten. Voor zoover de zaken open bleven, ging er niets om. Essen: In het geheele Roergebied is de actie tegen de Joden voor zoover die niet reeds enkele dagen geleden was aangevangen ingezet. Het was nogal rustig. Erfurt: De meeste Joodsche zaken zijn bijna den geheelen dag gesloten gebleven. Frankfort a.d. Main: De meeste Joodsche zaken waren vandaag gesloten, terwijl voor andere S.A.-mannen geposteerd stonden. Ook voor de ingangen van de „Fr vnkfurter Zei- tung" stonden S.A.-mannen op post. Het ver keer ondervond geen stagnatie. Op de beurs werd van nat.-soc. zijde bij de Chr. bankiers er op aangedrongen geen zaken te doen met Joodsche bankiers en makelaars. MunchenOm tien uur vanochtend is de boycot-actie ingezet tegen de 600 Joodsche zaken te Munchen, nadat reeds tevoren de plakkaten waren aangebracht. Tal van vrachtauto's reden door de Graten. In de ochtenluren was het in de binnenstad zeer druk. KasseiOp de Friedrichplatz voor het wa renhuis van Tietz is een prikkeldraadver sperring aangebracht en een bord neergezet met het opschrift„Concentratiekamp voor weerspanninge staatsburgers, die inkoopen doen bij Joden". Binnen deze ruin.te bevindt zich een ezel. Het is tot nu toe nergens tot incidenten, gékomen. GoerlitzTot ongeveer 11 uur was het rustig. Voor de zaak „Zum Strauss" te Goer- litz, een filiaal van het Karst^dt-concern, verzamelden zich tegen dat uur een duizend koppige menigte, welke op stormachtige wijze de sluiting van deze zaak eischte, welke tot dan toe niet onder de boycot-campagne was gevallen. Daar de opwinding steeds grooter werd, begaf zich een l.A.-deputatie naar de directie der firma en drong er bij deze op aan de zaak te sluiten. Aan dezen drang werd gevolg gegeven, zoodat het filiaal van het concern sinds den middag gesloten was. EEN EVENTUEELE HERVATTING VAN DEN BOYCOT. Het centrale comité voor anti-Joodsche actie te Munchen deelt mede 1. Bij beschikking van de rijksleiding der partijen van het centraal comité is de boycot van Joodsche zaken, artsen, advocaten e.d. opgeschort tot Woensdagmorgen 5 April, des ochtens om 10 uur. Hiermede is de vroegere toestand hersteld. Plakkaten, muurbiljetten, e.d., welke in verband met den boycot zijn aangeplakt, moeten worden verwijderd 2. De boycot moet pos dan worden hervat, wanneer door het centrale comité de in structie hiervoor aan de plaatselijke comité's van actie zijn gezonden 3. Ongeacht dit feit moeten de comité's van actie de voorbereidingen zoodanig tref fen, dat bij instructie de boycot op den vast- gestelden tijd kan worden hervat en volgens het plan worden doorgevoerd 4. Om de afweeractie over de geheele linie gelijk te doen zijn, wordt voor het geval der hervatting van den boycot bepaald, dat aan Joodsche zaken plakkaten moeten worden aangebracht met het opschrift „Jude" en bij Duitsche zaken met het opschrift: „Deutsches Geschaeft". EEN INCIDENT BIJ DE JODEN VERVOLGING. Te Kiel is het tot een incident gekomen, doordat een S. S.-post voor een winkel be schoten werd. De dader werd gearresteerd en door een opgewonden menigte, die de poli- tiegevangenis bestormde, doodgeschoten. Officieel wordt hierover het volgende me degedeeld De Joodsche advocaat en notaris Schumm schoot Zaterdagmorgen omstreeks half 12 een S.S.-man, Walter Asthalter, in de Keh- denstraat, door een schot in den buik neer, zonder eenige gegronde reden, althans vol gens de tot nog toe ontvangen berichten. Hij verschool zich, maar werd gevonden en naar de politiegevangenis gebracht. Een opge wonden menigte verzamelde zich voor het gebouw voordat de hoofdcommissaris het bevolen transport van Schumm naar een andere plaats kon laten uitvoeren. De me nigte drong de gevangenis binnen en doodde Schumm door revolverschoten. Het geheel gebeurde zoo snel dat de politie dit niet kon verhinderen. De menigte drong ook den winkel binnen van den vader van advocaat Schumm en sloeg den inventaris stuk. DUITSCHE JODEN MOGEN HET LAND NIET UIT. De hoofdcommissaris van politie te Dussel- dorp heeft volgens het W.B. verklaard dat de joden thans pogingen doen om passen te krijgen om naar het buitenland te kunnen vertrekken, hetgeen als overijld beschouwd moet worden. Daarom is besloten dat joden te Dusseldorp voorloopig geen passen kunnen krijgen, terwijl tevens vastgesteld zal worden welke inwoners joden zijn. Nadere maatrege len blijven voorbehouden. Er wordt op gewezen dat genoemde perso nen thans dus niet over de grens mogen, zelfs niet met een geldig paspoort, EINSTEIN'S VERMOGEN IN BESLAG GENOMEN. Het Wolff-bureau verneemt dat in ver band met de kwalijke Duitsch-vijandige hetze van prof. Einstein in de Vereenigde Staten, door de politieke politie bij een bank te Ber lijn het bankconto van prof. Einstein is ge blokkeerd. Tevens werden 25.000 rijksmark in effecten en 5000 rijksmark in baar geld in be. slag genomen. Het geld zou, naar het W.B. verneemt, zonder twijfel gediend hebben tot voorbereiding tot hoog- en landsverraad, HET BUITENLAND EN DE JODEN VERVOLGING. Dr. Bernhard Home, de president der re- ligieuse Joodsche kerkelijke organisaties te Londen, heeft in een onderhoud verklaard, dat deze vereeniging zich kant tegen iedere poging vijandelijke gevoelens jegens het nieuwé Duitschland te ontketenen. De Joden willen geen oorlog met Duitschland of het Duitsche volkzij zijn bereid de verzekering der Duitsche regeering aan te nemen, dat de daden van geweld tegen de Joden in Duitsch land zullen ophouden. Het protest der Joden richt zich tegen het politieke program der nationaal socialisten, waarbij den Joden hun staatsburgerrechten worden ontnomen en zij worden uitgesloten van officieele en half-officieele functies. De bewering der Duitsche regeering, dat de boy cot een spontane actie is geweest, is geheel doelloosimmers het gaat om de ten uit voerlegging van een sinds lang beraamd pro gram. Onder voorzitterschap van den Joodschen Lord, Mount Temple, is een bijzondere com missie bijeen gekomen, welke in samenwer king met de niet-Joodsche kerkgenootschap pen gemeenschappelijk zal protesteeren tegen het programmapunt der nationaal-socialis- ten, waarbij een ontrechting der Joden in Duitschland wordt geëischt. Eenige vooraanstaande personen zijn tot de commissie toegetreden. Zaterdag is op aanstichting der commissie een massa-vergadering gehouden, waarin Lord Mount Temple er op aandrong, dat zoo veel mogelijk uit Duitschland gevluchte Jo den in Palestina zullen worden toegelaten. Niet-Joodsche geestelijken eischten dat aan de in Duitschland tegen de Joden gevoerde

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 2