NOOTJES GEMENGD NIEUWS UIT DRAAD EN LUCHT MIDDELBURG. RITTHEM OÜSTBURG. TERNEUZEN BUITENLAND Oflioleel wordt thans medegedeeld, dat van Maandag a.s. af het mengpercentage boter-margarlne wordt verhoogd van 25 op 40 Door Burg. en Weth. van 's-Gravenhago wordt aan don gemeenteraad voorgesteld de winkeliers te Scheveningen in d« gelegenheid te stellen hun winkels tot des avonds 10 uur geopend te houden. De gemeenteraad te Utrecht heeft besloten dat geen honden op de tram zullen worden toegelaten. Er worden geen uitzonderingen gemaakt, omdat de gTens zeer moeilijk te trekken is. Van heden af treedt een regeling in wer king, die de strekking heeft om in April, Mei en Juni de kaasproductie in fabrieken te be perken. Men wil komen tot een totale beper king van circa 30 Een arbeider te Giethoorn, vond bij graaf werk ongeveer 30 cM. onder de oppervlakte, een aarden beker, inhoudende 37, mogelijk gouden munten, de meeste dateerende uit het begin der zestiende eeuw en één met het jaartal 1299. De Duitsche geleerde, prof. Einstein, heeft zich voorloopig gevestigd te Den Haan bij Ostende, waar hij als gewoon burger eenlge maanden aan de Belgische kust wil door brengen. hier als spreker optreden de heer J. Schou ten, lid van de Tweede Kamer. Tot onderwerp heeft hij gekozen„Onze Nationale goederen." woordigheid van den wethouder, den heer Boasson, enkele raadsleden en den secreta ris, woorden van welkom sprak en er op wees, dat waar de raad verzocht heeft hier garnizoen te doen blijven aanwezig zijn, het hem verheugt dat aan dit verzoek is vol daan. Daardoor hebben de nu hier geplaat sten zich naar een wat meer exentrisch ge legen garnizoen moeten begeven, maar spre ker hoopt, dat het den heeren hier goed zal bevallen. Coöperatieve Ijsfabriek Walcheren. Bovengenoemde coöperatie hield haar 19e jaarvergadering onder voorzitterschap van den heer L. Lejjdesdorff, die in zijn ope ningswoord mededeelde, dat het bedrijfsjaar 1932 voor de coöperatie een bijzonder goed jaar was. De jaarverslagen van secretaris en penningmeester getuigden eveneens van de gunstige positie, waarin de ijsfabriek zich bevindt. De heer L. J. Mes betuigde namens aandeelhouders zijn dank aan het bestuur. De vergadering herkoos als bestuurslid den heer J. van Leur en als lid van den raad van toezicht den heer H. P. Mink. Aan aandeelhouders zal 5 dividend uit gekeerd worden. De vergadering besloot tot oprichting van een reservefonds. Uit de ba lans blijkt o.a., dat de coöperatie geheel zonder schulden is het reservekapitaal 1000 bedraagt en de machines en inventaris ge heel zijn afgeschreven. Een Zeeuwsche Christ.-Historische Vrouwendag. Wij vernemen dat op Dinsdag li April in do sociëteit „St. Joris" te Middelburg een Chr.-Historische Vrouwendag gehouden zal worden. Als spreeksters zullen optreden mr. Frida Kafcz en mevr. Ringeling—Verhoef, terwijl eenige dames met zangnummers mu zikale medewerking zullen verleenen. W y z i gingen: Zeeuwsche Eilanden (Middelburg). R. Bolijn, Nieuwerkerk, Poststraat A 292, winkel in manufacturen en dames- en hee- renconfectie. Uitgetreden eigenaarR. Bo- li;n. Zaak omgezet in een vennootschap on der firma. Handelsnaam gew. inFirma R. Bolijn. Venn.j. d. en M. Bolijn. N.V. Zeeuwsche Hypotheekbank, N.V. Maas Hypotheekbank, Rouaanschekaai G 151. Overl. Comm.A. van der Weyde, Zierikzee. Adj.-directeur mr. G. W. A. de Veer is di recteur geworden. KERK- EN SCHOOLNIEUWS Vereeniging van kerkvoogdijen. De Vereeniging van Kerkvoogdijen in de Ned. Herv. kerk aal oneer leiding van haar voorsitter, den heer J. Bakker, lid der Tweede Kamer, te Menaldum, haar Jaariyk- sche vergadering houden te Zwolle op 9 en 10 Mei. Het woord zal gevoerd worden door mr. A. de Jong ovor „De kansen voor een ker kelijke hypotheekbank"door ds. H. N. IJsbrandi, van Grouw, over .Fastoriegoede- ren in den tegenwoordlgen tijd en to de toe komst" door ds. C. J. Bartels over „ïjet doode en levende kapitaal in de Kerk" en door mr. G. Vixseboxse over „De VereenigtoG van Kerkvoogdijen en hare verhouding tot de organisatie der Horv. Kerk." Jubileum ds, Stetaz, Op 5 April a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat ds. p. J. Stetaz tot predikant bij de Ned. Herv. gemeente te Goes bevestigd werd. Ds. Stetaz verzocht aan „de Zeeuw" mede te deelen, dat dit feit niet zal worden her dacht. en solidariteit, tot wederzijdsche voldoening. Frankrijk, Engeland en Italië verklaren, dat Ingeval de ontwapeningsconferentie geen definitieve resultaten bereikt, de rechtsge lijkheid die aan Dultschland is toegekend van effectieve beteekenis moet worden. Dultschland verplicht zich deze rechtsge lijkheid tot stand te brengen, in de etappes, welke dit land zullen worden voorgeschre ven en hiervan niet af te wijken. De vier mogendheden verplichten zich op dit gebied de positie van Hongarije en Bul garije te veranderen, In zaken betreffende de politiek in en buiten Europa verplichten zich de vier con tracteerende mogendheden om zooveel mo gelijk een gemeenschappelijke gedragslijn te trekken. Bovengenoemde politieke overeenkomst van wederkeerige goede verstandhouding en sa menwerking, die zoo mogelijk binnen den tijd van drie maanden aan de parlementen oer vier contracteerende landen ter goed keuring zal worden voorgelegd, heeft een geldigheidsduur van tien jaren en wordt stilzwijgend na afloop van deze periode voor opnieuw tien jaren verlengd, tenzij een der contracteerende partijen een jaar voor den afloop van haar uittreden heeft kennis ge geven. Het viermogendhedenpact zal worden ge registreerd bij het algemeen secretariaat van den Volkenbond. de boycot in eenige duitsche steden begonnen. In het gerechtsgebouw te Keulen Is giste renmorgen de actie tegen de Joodsche ad vocaten en rechters Ingezet. Een groot aantal hunner is tijdelijk in verzekerde bewaring gesteld. Te Chemnitz zijn de beide warenhuizen Tietz en Schocken gesloten. Te Verden aan de Aller hebben S.A.-afdeelingen zich voor de Joodsche zaken geposteerd. Zij hebben op de ruiten roode plakkaten aangebracht, voor. zien van het opschrift„Voorzichtig. Jood" Het comité van actie tot afweer van do Joodsche gruwel- en boycotcampagne in Opper-Beieren deelde gisteren mee, dat van 12 uur af bij den ingang van grootere Jood sche zaken te Munchen posten van de S.A staan, die de bezoekers waarschuwen tegen het betreden van de winkels. De SA.-pcsten zijn van karabijnen voor zien. Het comité vaardigde de volgende verorde ning uitIn eenige steden zijn bij de actie tegen de Joodsche „hetze" de telefoons van eenige Joden afgesneden. Deze maatregelen moeten dadelijk ongedaan worden gemaakt. Met een auto er vandoor, Woensdag vervoegden 'zich bij de N.V. Hardonk's Autobedrijf te Deventer twee per sonen, die voorgaven, een auto te willen koopen. Gisterenmiddag kwam één hunner terug voor het maken van een proefrit, waar na een chauffeur met den gegadigde in een Chrevolet-wagen meereed. Ter hoogte van den Snippeltagsdijk verzocht de aanstaar.de kooper aan den chauffeur, eens even uit te stappen, doch zoodra de man aan dit ver zoek gevolg had gegeven, reed de auto in snelle vaart weg en keerde niet terug. On middellijk werd hiervan aangifte gedaan bij de politie en de commissaris ving dadelijk het opsporingsonderzoek aan. Reeds eenige uren later werd de vluchteling in Enschedé aangetroffen en ais verdacht van oplichting aangehouden. De auto is eveneens terecht. Inbraak. Gisterennacht ongeveer 4 uur ontdekte de pastoor van de kerk aan het Kruis te Heer Hugowaard onraad door het piepen van een deur. Hij stond op, en toen bleek, dat vreemde menschen zich in zijn woning bevonden. Op zijn hulpgeroep namen twee mannen per fiets de vlucht. In het schemerduister was nog te zien, dat zij zich in Noordelijke richting begaven en den Rustenburgerweg insloegen. Bij nader on derzoek bleek, dat van meer deuren de pa- neelen waren uitgezaagd en dat kasten en laden waren opengebroken. Hét tafelzilver was onaangeroerd. Ook in de kerk waren de inbrekers geweest, doch ook hier was weinig ontvreemd. Wel was getracht de deur van de kluis open te breken. In den tuin werden voetsporen aangetroffen, waaruit bleek, dat de inbrekers op kousen hadden geloopen. De politiehond kon het spoor tot de rijwielen volgen. Branden. Gisterennacht ongeveer half twee is brand ontstaan in een perceel Nieuwstraat hoek Hooglandsche Kerkstraat te Leiden, waarin op de benedenverdieping een verlofzaak is gevestigd, terwijl de bove i- verdieftag als woonhuis dienst deed. De brand is ontstaan in de slaapkamer van de bovenverdieping en greep zoo snel om zich heen, dat de bewoners met hulp van toege snelde burgers slechts met moeite konden worden gered. De brandweer, die met de groote motor spuit den brand met vier stralen aanvatte, kon niet verhinderen, dat de geheele boven verdieping uitbrandde. Eenige omliggende perceelen kregen vrij ernstige waterschade. De polltte-agent Zwart, die zich door verbreking der ruiten toegang tot het brandend perceel had verschaft, werd aan de hand vrij ernstig gewond. Hij werd in de Burght door den eerste-hulpdtenst verbonden. De schade, die op ongeveer 10.000 gulden wordt geschat, wordt door verzekering gedekt. Dreigt er een hongers nood in Rusland? De vroegere politieke secretaris van Lloyd George, Gareth Jonis, is, naar Reuter verneemt, op zijn terugreis van Moskou naar Londen, te Ber lijn aangekomen, waar hij een onderhoud heeft gehad met den vertegenwoordiger der i UW TAXI TELEFOON 525 DAU EN NACHT Garage „De Onderneming" PAUL KRUGERS1RAA1 Nó. 8, „New-York Evening Post". Jones, die vloeiend Russisoh spreekt en een grooten tooht onder nomen heeft door Ukrajina, en andere distrioten van de Sovjet-Unie, verklaarde, dat Rusland door een hongersnood van enor- men omvang bedreigd wordt, die even ver schrikkelijk zal worden als de catastrofe van 1921, waarbij millioenen menschen het ieven verloren hebben. Deze hongersnood zal het begin beteekenen van werkloosheid, en dat v nog wel in een land, dat zich tot dusver erop beroemd heeft, voor elk mensch werk te kun nen vinden. In de arrestatie der Engelsche ingenieurs ziet Jones een teeken van de zenuwacht'ge verwarring die zich van de Sovjet-autori teiten heeft meester gemaakt. Hü vermeldde o.a., dat hij een aantal dor pen en twee collectieve boerderijen bezichtigd heeft en overal weerklonk de kreet„Wij willen brood, wij stervenOok elders heeft hij dezen kreet veelvuldig gehoord. De ontploffing in de chemischefabriek. Tenge volge van de ernstige ontploffing, die Don derdag ta de chemische fabriek van M. I. Bush te Mitoham, een stadsdeel van Lon den, plaats vond, werd, zooals ta het kort gemeld, een 12-jarige jongen gedood en 21 menschen zwaar gewond. De jongen werd door den hoogen luchtdruk uit het ouderlijk huis geworpen en kwam in den tuin terecht, waar men hem zwaar gewond en bewuste loos vond. Hij stierf tengevolge der kwetsu ren. Zijn moeder werd ook erg verwond en hoorde de doodstijding van haar zoon in het ziekenhuis. Onder de gewonden bevinden zich nog zeven kinderen, die op hot oogen- blik der ontploffing in bed lagen. Alle hui zen, gelegen in de drie straten, die de fa briek omgeven, en waar hoofdzakelijk werk lieden wonen, werden geheel of ten deole vernield. Vensters en deuren werden uit da muren gerukt. De ontploffing kon men mijlen ver hooren, Toen het ongeluk gebeurde waren er 10 werklieden in de fabriek. Men neemt aan, dat da ontploffing plaats vond, doordien me thylalcohol met vuur in aanraking kwam. Verschillende kinderen in de geteisterde buurt gaven blijk van moed en handigheid. Een 12-Jarig meisje, Nelly Whiting, haal de haar 10-jarig zusje en haar 7-jarig broer tje door een gat in het plafond van hun huis, dat gedeeltelijk was ingestort, naar be neden en bracht hen in veiligheid. Minstens 200 menschen uit Mitoham waaronder vele vrouwen en kinderen, zijn dakloos. ZU zuilen voorloopig in soholen worden ondergebracht. Na de ontploffing waren de straten bedekt met glasscherven, dakpannen en stukken van meubels. Het dak van de fabriek vloog in de lueht en kwam op een afstand van honderden meters in de omlfggende straten terecht. Vele bewoners werden door den schok uit hun bedden geworpen, de meeston dachten op het eerste moment, dat het een aardbe ving was. De dokters, slechts gekleed ta nachtcos- tuum en op pantoffels, snelden de straat op om de gewonden te helpen. Alle fabrieken, die in de nabijheid liggen, stopten het werk en werklieden zoowel als beambten kwamen om hulp te verleenen. t Gaf een enorme consternatie in de stad. Bij het ongeluk kwam nog een stortregen, die 's middags neer kwam en de meeste meubelen, die uit de vernielde huizen op straat waren gezet, volkomen onbruikbaar maakte. Ruim 100 miljoen tele foons. In de laatste tien jaar is het aantal telefoons met 70 procent geste gen. In de geheele wereld zijn thans 101.401.420 telefoons in gebruik, waarvan de meeste ta Europa, waar op elke 200 personen gemiddeld 1.2 tot 2 telefoons zijn. In Azië is het aantal telefoons sedert 1921 met 153 procent gestegen. Vooral in Japan is het gebruik aanzienlijk toegenomen. Afrika blijft eenigszins ten achter. Hier werden sedert 1921 slechts 247.000 nieuwe toestellen geplaatst tegen 520.169 in Austra lië. In Denemarken wordt het meest gebruik gemaakt van de telefoon. De stad met de meeste telefoons is San Francisco, waar gemiddeld ruim 40 toestellen per 100 inwoners zijn. Stockholm staat op de tweede plaats met 30, dan komt Helsingfors met 14, Parijs met 13 en Berlijn met 12, Londen heeft 10 en Tokio 4 telefoons per 100 inwoners. In Amerika en Canada neemt het aantal telefoongesprekken af, hetgeen een gevolg is van de huidige depressie. Het aantal toestellen is sedert 1930 met 5 achteruitgeloopen. STEUN VOOR DE METAALNIJVERHEID. Ingediend zijn twee wetsontwerpen tot: lo. het geven van vrijheid om een con cessie tot tolheffing te verleenen aan de op oe richten N.V. „Versnelde Bruggenbouw" 2o. wijziging en verhooging van het 7s noofdstuk B der rijksbegrooting voor 1933 (deelneming ln het aandeelenkapitaal van en verstrekking van rentedragende voor schotten aan de N.V. Versnelde Bruggen bouw). Blijkens art. 1 van het eerste ontwerp geldt de bmggeubouw door de N.V bruggen tij Rotterdam, Dordrecht, Moerdijk enHen- jrik Ido Ambacht. De daartoe te verleenen Vergadering Christelijke Besturenbond. Voor den Christelijken Besturenbond zal Woensdag 5 April, des avonds 8 uur, in het Militair Tehuis als spreker optreden de heer J. Stapelkamp, secretaris van het Christelijk Nationaal Vakverbond, met het onderwerp „Het vraagstuk van de 4Q-urlge arbeids week. Uitvoering „Looft den Heer 1" De zangvereeniging „Looft den Heer hoopt Woensdag 12 April a.s. een Paasch- concert te geven. Uitgevoerd worden„Der Ostermorgen" van S. Neukocmm en „Die letzten Dinge" van L. Spdhr. Als solisten zijn geëngageerd Nanda Ger- retsen, Nijmegen, sopraan, Annie Vleming, alt, Amsterdam, Joh. van der Ploeg, tenor, Rotterdam en Louis Smitshuysen, bas, Roer mond. Een uitvoering voor werkloozen. De Eerste Vlissingsche Accordeon-vereeni- ging „Crescendo" geeft Donderdag as., des avonds 8 uur, een uitvoering uitsluitend voor de werkloozen in het lokaal Noordstraat 34. De uitvoering wordt gegeven op verzoek van de commissie voor werklooeen. Het nieuws van den dag in beeld. Foto's in onze Tijdinghal. Eenige opnamen van de Paaschveetentoon- stelling te Eist, georganiseerd door de sa menwerkende landbouw-organisaties. Het in orde brengen van de wielerbaan te Rijs wijk, gangmaker Ceuremans in actie. De nieuwe afsluitdijk te Den Oever voor het ver keer opengesteld nog niet zonder gevaar. Burgemeester Hazenberg legt den eersten steen voor een nieuwe Geref. school te iJsselmonde. Hoe warm het in Den Haag was toont de foto waar de jeugd zich met zwemmen in de Soestdijksche Kade vermaakt. De gasvoorziening van Vleuten wordt door den burgemeester officieel in gebruik gesteld. De jonge beertjes in den Haagschen Die rentuin. Het nieuwe Vossius-gymnasium te Amsterdam voltooid. Een partijtje voet bal, waarin de broeders van het R.-K. Wees huis „Graenesteljn" te 's-Gravenhage mee spelen. De nieuwe gemeente-secretaris van Amsterdam, mr. S. J. van Lier. Diploma Slagersvakschool. Het diploma van den 28en dagcursus der Eerste Nederlandsdhe Slagersvakschool te Utrecht is toegekend aan den heer H. A. Imanse te Vlissingen, die tevens den twee den prijs verwierf voor de meest behaalde punten, Het nieuwe garnizoen. Met den trein van 10.55 u. is hedenmorgen het nieuwe garnizoen, bestaande uit de school voor dienstplichtige onderofficieren administrateur te Middelburg aangekomen. Op het perron van het station was ter verwelkoming aanwezig het comité tot het behoud van garnizoen in Zeeland, bij het welk zich o.a. hadden gevoegd de comman dant van de kustartillerie te Vlissingen en een vertegenwoordiger van den onder commandant der marine aldaar. Op het perron was verder opgesteld het Middelburgsch muziekkorps, dat de aanko mende militairen met de volksliederen ver welkomde. Dit deed de voorzitter van het comité, de heer H, A. Enklaar, met enkele toepasselijke woorden. Hierna stelde de S.D.O.A, zich op en voorafgegaan door enkele tamboers en pij pers der marine en het Middelburgsch mu ziekkorps trok de stoet door de de straten voorbij het Stadhuis en de Abdij, waarrond werd gemarcheerd en verder naar de kazerne in de Korte Noordstraat, die is ingericht voor de nieuwe militairen. Te 12 uur had op het stadhuis de ont vangst plaats van de officieren en onder officieren met het comité in de burgemees terskamer. waar de waarnemende burge- jneester^ dé heer J. .Onderdijk, in tegen Het fort Rammekens. Door zijn eenzaamheid is dit fort een ge schikte broedplaats geworden van vele wa tervogels, die ln het hooge gras op het fort en in het riet der binnengracht daarvoor een goede plaats vinden. Om de vogels te beschermen is door den minister van onderwijs, kunsten en weten schappen bepaald, dat het fort van 1 April tot 1 Juli voor het publiek gesloten zal zijn met uitzondering van hen, die een aanbeve ling kunnen toonen van den directeur van het rijksbureau voor monumentenzorg te 's-Gravenhage of va de Nederlandsche ver eeniging tot bescherming van vogels te Am sterdam. Deze maatregel is met het oog op de be scherming dier vogels zeker toe te juichen, daar door het afnemen van de nabijgelegen schorgronden aan het Sloe de gelegenheid tot broeden veel verminderd is. Jaarvergadering Ambachtsschool. Donderdag jl. had de algemeene jaarlijk- sche vergadering plaats van de vereeniging „do Ambachtsschool voor Oostburg en om streken". Daarin werden de heeren P. Erasmus, P. Daansen Cz., beiden te Oostburg, A. A. Hen- tirikse te IJzendijke en M. Waghto te Groede tot bestuursleden herkozen en in plaats van den heer P. Hubregtse te Zuidzande, die ontslag genomen had, werd benoemd de heer A. Becu te Cadzand. De rekening over 1932 en de begrooting voor 1934 werden vast gesteld. Uit het jaarverslag bleek o.m., dat de vereeniging nog 43 leden en 3 donateurs lelt, dat het onderwijzend personeel bestond uit den directeur en 7 leeraren, dat de school op 31 December 1931 bezocht werd door 82 leerlingen, nl, 6 schilders, 37 timmerlieden en 39 smedenop 1 April 1932 werd aan 30 leerlingen het einddiploma uitgereikt, terwijl 28 nieuwe leerlingen werden toegelaten. Tusschentyds vertrokken 5 leerlingen en werden er 2 toegelaten, zoodat op 31 De cember 1932 77 leerlingen de school bezoch ten, nl. 8 schilders, 36 timmerlui en 33 sme den uit 14 verschillende gemeenten. Voor den nieuwen cursus hebben zich 19 leerlin gen aangemeld. De Avondteekenschool werd op einde 1932 bezocht door 50 leerlingen. Goed afgeloopen. Donderdagmiddag werd de familie K., wo nende op de Scheldekade te Ter Neuzen, na het gebruiken van het midagmaal ongesteld en deden zich by den heer K., zijn echtge- noote en twee dochters vergiftigingsver schijnselen voor. Hoewel het zich aanvankelijk nogal ern stig liet aanzien, was de toestand gisteren zoodanig dat alle gevaar als geweken kan worden beschouwd. .1 ji Ministerieel bezoek aan Zeeland. De minister van binnenlandsche zaken, jhr. mr. Ch. J. M. Ruys de Beerenbrouck, is gis teren met den trein van 11.40 uur te Vlake aangekomen. HU zou verscheidene werkver schaffingsobjecten in Zeeland onderzoeken. De tocht ging eerst naar Zeeuwsch-Vlaande ren. Handelsregister Kamer van Koophandel. In de week van 17—24 April werd by het bureau der Kamer aangifte gedaan van de volgende Inschrijvingen Zeeuwsche Eilanden (Middelburg). H, Westerneng, Vlissingen. Steenenbeer IS, makelaar in onroerende goederen, hypo* i.b eken en - assurantiën, de boycotbeweging tegen de duitsche joden. Minister Goebbels ontving gisterenavond de vertegenwoordigers van de pers, tegenover wie hij een verklaring in zake de boycotbe weging aflegde. Hij merkte op, dat de rijksregeering er met voldoening kennis van heeft genomen, dat de gruweicampagne ta het buitenland aan het afnemen is. Zij ziet daarin een succes van de bedreiging met tioyoot, die de nationaal-so- cialistische beweging de laatste dagen heeft geuit. Echter ziet zij ta de vermindering van deze beweging ook het bewijs, dat het vereenigde Jodendom in Duitsehland de mogelijkheid heeft, de gruweicampagne in het buitenland absoluut te laten beperken en te laten staken. De rijksregeering is overtuigd, dat de gru weicampagne ta het buitenland het hoogte punt reeds heeft overschreden. Om deze re denen stelt de regeering vast, dat de boycot Zaterdag ta vollen omvang en met ijzeren tueht toegepast zal worden. Hij zal des morgens om 10 uur beginnen en tot Zaterdagavond duren. Dan zal de boycot tot Woensdagmorgen 10 uur worden uitge steld. Indien tot dien tijd de gruweicampagne ta het buitenland wordt gestaakt, verklaart de nationaal-socialisische partij zich bereid den normalen toestand te herstellen. Is dat ech ter niet het geval, dan zal de boycot Woens dagmorgen om 10 uur opnieuw beginnen en dan met zoodanige kracht en zoodanig ge weld als tot nu toe niet is gekend, voortgezet worden, totdat degenen, die bij de gruwei campagne aan de touwtjes trekken, tot betere gedachten zuilen zijn gekomen. De rijksregeering verwacht principieel met betrekking tot de uitvoering van den boycot, dat deze door de aangesloten organisaties met ijzeren discipline, doch zonder eenig vergrijp tegen de wet uitgevoerd zal worden. Niemand mag handtastelijk worden bedreigd. De organisaties, die den tïoycot uitvoeren, dragen dv verantwoordelijkheid er voor, dat door den boycot geen onschuldigen getroL n zullen worden, De banken mogen niet gesloten worden, omdat anders het betalingsverkeer vast _ou loopen. Van de nationaal-sucialistische partij en haar leiding wordt verwacht, dat geen S. A. of S.S. man en ook geen Imycotpost de zaken, die door den boycot getroffen worden, zullen betreden, Alle handtastelijkheden zijn ten strengste verboden. Verder wordt verwacht, dat de pers zal waarxhuwen tegen alle communistisc.' e spionnen en provocateurs, die bij aansporing tot handtastelijkheden of onwettige hande lingen terstond aan de politie overgeleverd moeten worden. Zij zullen volgens de thans bestaande strenge weiden worden bestraft. Dit optreden van Goebbels is zeker een uiterst handige diplomatieke zet. Van het buitenland wordt de noodige bezonnenheid verwacht, om de zaken niet op de spits te drijven, terwijl aan den anderen kant de natlonaal-socialisten, die jarenlang het „Juda, verrecke" gehoord hebben, tevreden worden gesteld. rechtsgelijkheid voor duitschland. De „Matin" publiceert den tekst van het voorstel van Mussolini voor een vlermogend- heden-pact. Het pact beslaat zes artikelen en stelt voorop, dat tusschen de vier con tracteerende mogendheden een vredespolitiek gevoerd zal worden, waartoe indien noodlg andere landen kunnen toetreden. De vier mogendheden bevestigen de herziening der vredesverdragen overeenkomstig de clausule van het Volkenbondsstatuut en aanvaarden deze herziening als een prlnicieel punt hun ner overeenkomst. Zij verklaren tevens, dat dit principe der herziening van vredesverdragen slechts Kan worden uitgevoerd onder auspiciën van den Volkenbond en in den geest van vertrouwen

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 2