INGEZONDEN STOKKEN BURGERLIJKE STAND DE DOKTER AAN 'T WOORD. MEDISCH ALLERLEI. Eet noten met mate Noten zijn moeilijk te verteren en kunnen daarom hinderlijke maagstoornissen veroor zaken. Als men er veel van eet, kunnen ook huik- en hoofdpijn het gevolg zijn. Vooral kinderen mogen noten slechts in kleine hoe veelheden gebruikenals ze niet de gewoon te hebben zeer goed te kauwen, kan men de noten het beste fijngemalen geven. Worden de noten in combinatie met vruchten gege ten, dan zijn stoornissen van de spijsverte ring vrijwel uitgesloten. Een kalmeerend middel. In koud of lauw water gedrenkte doeken, die uitgewrongen en om het lichaam gesla gen worden, helpen dikwijls zeer goed tegen slapeloosheid. Voorkomen van hoofdpijn. Men staat dikwijls met hoofdpijn op, door dat men den vorigen avond heeft doorge bracht in een onvoldoende geventileerd ver trek, of omdat men in de late avonduren nog hoofdwerk gedaan heeft. De ongunstige ge volgen van het een, zoowel als het anaer kunnen voorkomen worden, door nog even een korte wandeling te doen, voordat men naar bed gaat. Voorkomen van kouvatten. Als men uit een sterk verwarmd vertrek in de kou moet, kan men kouvatten op een zeer eenvoudige wijze voorkomen. Men steekt een voudig de armen tot boven de ellebogen in koud water. Men behoeft dan niet te vreezen voor kouvetten met de dikwijls ernstige ge volgen daarvan. Rood licht als geneesmiddel. Geel, rood en ultrarocd licht worden vooral met succes toegepast bij de veel voorkomende kramptoestanden in maag- en darmkanaal, bi) aandoeningen van lever en galblaas, bij neuralgieën en onverschillig welk lichaams deel, migraine, asthma en vooral rheumatiek. Vruchten als medicijn. Appels bevorderen in het bijzonder de bloedzuivering, peren den opbouw der been deren, pruimen de werkzaamheid der dar men. Druiven en kweeperen reinigen het bloed, boschbessen desinfecteeren het darm kanaal, kersen hebben een opwekkenden in vloed op den lever en lossen niergruis op, terwijl aardbeien de zenuwen versterken. De nuttelooze hongerkuur. Vele vrouwen trachten haar gewicht te ver minderen door een hongerkuur. Zij schaden daarmee haar gezordheld, lijden onder aller lei verschijnselen van zwakte, krijgen rimpels voor den tijd en.... worden vaak niet eens magerder. Hadden zij lichaamsoefeningen, baden of andere middelen beproefd, dan hadden zij zeer waarschijnlijk het gewenschte doel bereikt. Ook een vermageringskuur dient gekozen te worden in verband met het gestel en hiertoe is meestal slechts een medicus in staat» Polsslagen. Een gezond mensch heeft 72 tot 82 pols slagen per minuutbij kinderen is dat aan tal aanmerkelijk hooger. Het aantal polssla gen loopt bij de verschillende liersoorten zeer sterk uiteenbii een volwassen olifant be - draagt het 30, bij een paard 40, bij een hond 80 en bij een muis 670. Een geschikte drank voor zieken. Zeer verfrisschend en voedzaam is de vol gende drank, die bovendien licht verteerbaar en dus bij uitstek geschikt voor zieken is. Van een liter water, vier eetlepers rijst en een wehng zout of suiker kookt men rijstwater dit wordt gezeefd en na afkoeling gedronken. Azijn voor de huid. Meer en meer wordt bij de huidverzorging ook gebruik gemaakt van opwekkende mid delen, die den bloedtoevoer bevorderen. Men kan er zelf een mengen van 175 g. rozenwa ter, 70 g. wijnazijn, 20 g. alcohol en 5 g. boor- zuur. Gist tegen vetwormpjes. Vetwormpjes zijn een teeken van slechte spijsvertering en daardoor veroorzaakte ver moeidheid der huid. Men zal er dus telkens weer last van krijgen, zoolang de grondoor zaak niet uit den weg wordt geruimd. Dit kan men binnen enkele weken doen door 's morgens en 's avonds ee'n stuk gist ter grootte van een hazelnoot in te nemen met wat melk. mie wel, maor 'k ken jou nait, hourzegt ze dan. De man vertelt dan, dat hij haar lede ren Dinsdag een handje helpt, als zij de markt bezoekt, en, dan bij den eenen, dan bü den anderen bloemenhandelaar, een potje of trosje mee mag nemen. De ouwe baas, al zeven en zeventig naar hij vertelt, brengt dan de achter hem gehouden hand naar voren en legt een klein zakje koekjes op tafel. „Lekkeren, heur. Veur mor gen, bie de kovvie". Dan vertelt opoe verder van haar wande lingen door de stad, achter haar karretje. Die ze ook nu weer wil voortzetten, hoewel het haar moeilijker begint te vallen. Dat het ech ter ook gevaarlijker voor haar wordt, in ver band met haar oogen, zooals er een opmerkt, daarvan wil Opoe nog niets wvten. Dan komt de burgemeester binnen en spreekt zijn gelukwensch uit. Op het oude, rimpelige gezicht is dan een glimlach te le zen en de kleine oogjes flikkeren. Dat doet haar oude hart goed. Steeds maar weer komen nieuwe bezoekers. Goede woorden worden tot haar gericht, bloe men aangedragen in menigte en daarbij zoo veel gebak en taarten, koekjes en andere ca- deaux, dat er in het kleine huisje bijna geen plaats overblijft. Twee dames die de broek aan hadden. Twee Rotterdamsche dames, aie Dinsdag per motorfiets op weg waren naar Antwerpen, hebben 's middags te Dordrecht een minder aangenaam avontuur beleefd. Er mankeerde iets aan haar rijwisl, waardoc- zij genoodzaakt waren op het Blauwpoortsplein bij het Zwijndrechtsche veer een onderzoek in te stellen. Haar klee ding, motorjekker en broek, trok spoedig de aandacht van opgeschoten jongens en ande ren,- die het de dames lastig maakten en zelfs tot handtastelijkheden overgingen. De vrouwen bleken niet op haar mondje geval len en beantwoorden de plagerijen met hef tige uitvallen, wat ten gevolge had, dat een der Dordtenaars een harer met een gieter te lijf ging en haar daarmee een lichte ver wonding toebracht. De aangevallene sprong den aan/aller op den nek en beet hem in een der ooren, zij haalde zelfs een mes te voor schijn. Het slot was, dat de politie zich met het geval bemoeide en het heele stelletje naar het bureau bracht. Vermoedelijk zal er nog een vervolging wegens mishandeling uit voortvloeien. Negen perronen bedwelmd. In een opslagplaats aan den Cruquisweg te Amsterdam, op het spoorte-rein achter de Blankenstraat, in gebruik by de maatschap pij voor Zwavelzuurbereiding v.h. G. T. Ket- jen en Co. wilden gisterenmiddag eenige werklieden een cylinder gevuld met chloor gas optillen. De cylinder is, vermoedelijk door een zwakke plek in len wand, gescheurd, met het gevolg, dat de inhoud met kracht is ont snapt. Van de in de opslagplaats aanwezigen zijn een paar personen door het gevaarlijk gas bedwelmd geraakt. Dit geschiedde tevens, toen het gas naar buiten ontsnapt was, op den Cruquiusweg bij een' aantal voorbijgan gers, die het gas inademden, zoodat de mees ten van hen het zeer ernstig te kwaad kregen. In het geheel zijn negen personen door het chloorgas verrast geworden Van „wee man nen was de toestand bepaald ernstigdeze zijn naar het ziekenhuis vervoerd. De overigen konden bij omwonenden op hun verhaal gebracht worden. Het valt ech ter te bezien, of zij er zonder verdere nadee- lige gevolgen van dezen onve-'wachten gas aanval zullen afkomen. Een vrouw vermoordt haar echtgenoot. Gisteren avond verscheen in de gendarmerie-kazerne te Langenbernsdorf de vrouw van den bank werker Baerenwald, die verklaarde, dat zij haar man had gedood en verzocht gearres teerd te worden. De gendarmerie stelde een onderzoek in en vond in de woning van het echtpaar het lijk van den 45-jarigen, man ba dend in zijn bloed. Het hoofd was met een bijl van den romp gescheiden en lag op eeni- gen afstand naast de bijl op den grond. De verhouding tusschen man en vr »uv was reeds jarenlang ongunstig. De vrouw werd in 'be waring gesteld. Een rook^rs-statistiek. Te Berlijn opgemaakte statistieken uit de tabaksindustrie toonen aan, dat de Engel- schen in Europa aan het hoofd staan wat het rooken van cigaretten betreft. Zij rooken per hoofd 880 cigaretten per jaar. De tweede plaats wordt ingenomen door de Belgen, met jaarlijks 851 cigaretten per persoon. De matigste rookers in Europa zijn de Polen. De Zweden gebruiken meer snuif en de Noren pruimtabak. De* zwaarste rookers ter wereld zijn de Nederlanders en de Ame rikanen. De Amerikanen houden het wereld record voor het rooken van cigaretten, nl. jaarlijks 925 per persoon. Maar de Nederlan der rookt gemiddeld jaarlijks 173 sigaren tegen der. Amerikaan slechts 50 en tevens deelen de Hollanders met de Belgen het we reldrecord voor het pjjprooken. Een toren van 620 M. De 1 Juni a.s. opengaande wereldtentoon stelling te Chicago krijgt o.m. een tentoon- stellingstoren van 620 M., dus meer dan tweemaal zoo hoog als de Eiffeltoren uit 1889. Een lift, welke 400 menschen per uur kan vervoeren, zal de bezoekers naar de spits brengen. De bouwkosten bedragen 3.000.000 dollar. Men hoopt later den toren ook voor wetenschappelijke doeleinden te kunnen gebruiken. Van het kanon naar het kunstgebit. Een eigenaardige evo lutie heeft zich voltrokken in de fabrieken van Krupp te Essen. Het uitgangspunt was inderdaad het zoeken naar een roestvrije staalsoort voor de kanonnen, maar toen deze vinding zoo goed als gereed was, kon zij voor het doel niet meer gebruikt worden. Maar ze kon voor tallooze andere doeleinden uiterst nuttig zijn, omdat de onkosten in de wereld huishouding voor instandhouding en ver vaardiging van voorwerpen uit ijzer of staal honderden millioen per jaar beloopen. Tot heden is het nog niet volledig gelukt de ge ringe chemische bestendigheid der ijzerlegee- ringen uit den weg te ruimen. Maar met de nieuwe vinding is toch een resultaat verkre gen, dat zeer belangiijk is. Ruim 15 jaar geleden deed men bü Krupp de ontdekking, dat de weerstand van nikkel tegen hitte door toevoeging van chroom be langrijk wordt verhoogd. Van dit metaal met hoog chroomgehalte maakte men enkele labo ratoriuminstrumenten en groot was de ver rassing, dat deze blanke staalsoorten, ondanks maandenlang liggen in de atmosfeer van het laboratorium, volkomen blank bleven. Hittort had reeds ontdekt, dat zuiver chroom in wa ter en lucht volkomen blank blijft en zich als edel metaal gedraagt. Maar het harde zui vere chroom laat zich zeer moeilijk smelten en gieten en is niet mechanisch te bewerken, waardoor men er geen toepassingen voor kon vinden. Het kwam er dus op aan, de kost bare eigenschappen van het chroom dienst baar te maken, waartoe uitgebreide en stel selmatige onderzoekingen werden verricht. Hoewel door een gelukkige omstandigheid in 1916 reeds de beste legeering gevonden was, had men er toch nog een jare. jangen arbeid voor noodig om tot het roestvrije staal te ko men. Voorloopig zal men van dit materiaal wegens zijn betrekkelijk hoogen prijs wel geen bruggen, spoorrails e.d. kunnen fabriceeren, maar op verschillend gebied is deze vinding van groote beteekenis. Zoo vervaardigt men hiervan messen, machinedeelen, lepels, vor ken, keukengerei, schrijfpennen, etc. Vooral voor de ohemische industrie was ze een uit komst en er worden ook reeds biervaten ~n biersyphons van dit metaal vervaardigd. Op wolkenkrabbers in New-York wordt het wel als dakbedekking gebruikt. Het Chrysler- Building heeft een torenheim van roestvrij staal en ook deurknoppen en ramen zijn er van vervaardigd. Het metaal heeft ook zijn irnred- gedaan in de tandheelkunde en wordt gebruikt voor het maken van kunstgebitten. Slechts goud en plati.ia waren tot dusver bruikbaar gebleken, maar deze zijn duur. In het zg. Wiplametaal heeft men nu een materiaal gevonden, dat voor het doel aan goud gelijkwaardig, maar vee: minder kost baar is. Zoo heeft dit onderzoek bij Krupp tot een vreedzame opkssing geleid. Buiten verantwoorde lijkbeid der redactie. De copie wordt niet teruggegeven. „DE GROOTE INZAMELING" VOOR HET CENTRAAL GENOOTSCHAP. Het zal den zeer velen vriendinnen en vrienden van het Centraal Genootschap voor Kmderherstellings- en Vacantiekolo- nies aangenaam zijn te vernemen, dat de zgn. „Groote inzameling" tot heden een bedrag van ruim f 14150 heeft opgeleverd. Het geraamd bedrag aan minder rijkssub sidie van 18000 is nog niet bereikt, maar voor de afdeelingen is het verlies toch groo t-endeels ingehaald. Ik zeg allen geefsters en gevers hartelijk dank. Wie nog vergat, zijn bijdrage te zenden, kan dit nog steeds doen aan mijn adres Joh. Verhulststraat 9, postrekening 16038. KEIELAAR, Penningmeester. Amsterdam (Z.), 29 Maart 1933. AANBESTEDINGEN De hoofdingenieur-directeur van den rijkswaterstaat in de directie Zeeland heeit gisteren te Middelburg aanbesteed het uit voeren van zuigwerk in de Sardijngeul te Vlissingen voor een vaste som van 22.500 Inschrijvers warenN.V. Aannemersbe- bedrijf vJi. firma Den Breejen van den Bout, Berg en Dal 181.500 M3.Ned. Uitvoerings maatschappij, Rotterdam 187.000 M3.A Volker Lzn., Sliedrecht 34.000 M3.N.V. Hollandsche Aannemersmaatschappij, Den Haag 252.000 M3. vlissingen van 23—30 Maart 1933. ONDERTROUWD. P. van Loenen, 22 j. en A. van Schalk, 23 1. C. van Wingerden, 23 j. en M. C. de Lange, 24 j. P. G. A. Bleyenberg, 25 j. en A. G. O. Obermeijer, 21 j. W. C. Kokke- llnk, 29 j. en T. M. Stroosnyder, 28 j. F Bertlng, 21 j. en J. W. A. Lichtenberg, 25 j. P. van der Sluis, 29 j. en J. M. de Ridder, 23 j. P. de Nooyer, 23 j. en M. van de Grutter, 22 j. L. de Visser, 30 j. en M. R de Caluwé, 21 3. GETROUWD. J. Lefeber, 49 j. en M. T. de Kryger, 41 j J. Ran, 28 j. en M. M. M. de Clercq, 18 j BEVALLEN. M. W. de Bie, geb. Meuldijk, d. H. de Kok, geb. Bosma, d. J. Geschiere, geb. Wisse, d. J. Brasser, geb. Pleyte, z. c. W. de Waard, geb. van Meir, z. J. W. M. de Ridder, geb. de Kaart, d. E. Schroe- vers, geb. de Klerk, d. C. Schink, geb. van Egeraat, z. OVERLEDEN. J. Baart, 82 j., wed. van J. A. van Hoekc A. J. Sturm, 69 j., jd. K. Moeiker, 56 j„ vrouw van G, G. Vader. E. O. Maenhoudt, 78 j. jd. middelburg. bevallen A. J. Helbers, geb. van der Laak, d. A A Befcker, geb. Deinum, z. OVERLEDEN:' M. Goedheer, 47 j., geh. met jhr. A. E. Idaeit, SOUBURG van 22—28 Maart 1933. ONDERTROUWD: A. M. Sinke, 20 j. en E, G. Bleyenberg, 10 bevallen: D. de Kraker, geb. Klap, z. J, N. de nsser, geb. Kodde, d. overleden: N. Besuijen. vrouw van S. de Pagter. BEURS VAN AMSTERDAM Amsterdam, 30 Maart, 3 uur. Dé Amsterdamsche Fondsenmarkfc was Udemyiddag flauw» ter wijl de handel iets levendiger was dan den laatsten tijd het geval was. De handel spreidde een flinke bedrijvigheid ten toon en daar de kooplust zeer gering was, had deze een algemeene reactie tengevolge. De situatie in Duitsch- land, alsmede de onzekerheid omtrent de verdere ontwikkeling van den economischen toestand in de Ver. Staten, oefenen een de- primeerenden invloed uit, zoodat de weer stand van de markt zeer gering is. Voor Industrieele fondsen voltrok zich 'n scherpe reactie in Philips, die ongeveer 4 verloren. Bepaalde ongunstige factoren, die zulks mo tiveerden, werden niet vernomen. Unilevers stonden wederom onder druk en verloren bijna 2 waarna een licht herstel plaats had. Aku's bleven op peil. Ned. Ford's trok ken iets aan. Van de Petroleumwaarden lagen Koninklijken iets lager, doch naar verhouding bood het fonds weerstand, waar schijnlijk in verband met de verwachtingen dat de petroleum-conferentie eenig succes zal boeken. Rubberaandeelen kwamen iets lager, evenals Scheepvaartaandeelen. Mijn- waarden lagen bijna geheel verwaarloosd. De Amerikaansche fondsen lagen gedrukt, doch de omzetten waren gering. De Duitsche Obligaties stelden zich algemeen lager. De Youngleening kwam l lager. Ned. Staats fondsen bleven op peil. Prolongatie 1 WISSELKOERSEN Noteering van heden, 30 Maart 1933, des nam. 3 uur (officieel) Londen 8.51% Berlijn 59.13Parijs J 9.75% Brussel 34.611/2 Zwitserland 47.88 New-York 2.48%. GEVONDEN VOORWERPEN De Commissaris van Politie te Vlissingen maakt bekend, dat aan zijn bureau als ge vonden is gedeponeerd Een stropketting kastsleuteltje glacé dameshandschoen „Ford"-auto sleuteltjejongensportemon- nale met inhoud soort Engelsche moer- sleutelverm. zilveren armbandje en draad tangetje en dat inlichtingen te bekomen zijn omtrentEen damesportemonnaie met in houd bij De Vos, Palingstraat 23 gebreide babypop bij Van de Putte, Hyacinthenlaan 15padvindersriem bij Buurman, Evertsen- straat 7gehaakt spreitje bij Kokelaar, Spuistraat 52zakmesje bij De Ridder Bouwen Ewoudstraat 32bovenrijwiel-za- deltaschje met inhoud bjj Woltering, Kou- dekerksche weg (W.) 59 steekbeitel bü Ma- rinissen, Slijkstraat 6gedeelte slot van halsketting bij Soolsma, Wagenaarstraat 9 spatzeiltje bü Gebraad, Slükstraat 25paar kinderhandschoenen bij Roelse, Dr. Otte- ctraat 3heerenportemonnaie met inhoud fc-ü Roggeveen, Badhuisstraat 4bovenrij- wielbelastingplaatje in étui bü Bazen, Clij- verstraat 48damesrüwiel bü Mulder, Rid derspoorlaan 12platte pet bü Huiszoon. Molenstraat 37naamarmbandje bü Schink, Spuistraat 63parapluie (tompouce) en celluloid rammelaar bij personeel Noorder begraafplaats jongensjasje bü Minnaard. Boschjeslaan 11met goud gemonteerde parel bü Neüssel, Steenhuisstraat 5elas- tieke ceintuur (geschubd) bij Korteweg, Noordstraat 82 band van kinderjurk bij Van der Leeuw, Noordstraat 57 zakkammetje bij Vaen, Beursplein 5rüwiel-voetpomp on zakje olieboontjes bü Van Rixtel, Boulevard de Ruyter 54 (ingang Mariniersplein) vul potlood bü Zonncville, Lammeusstraat 5 ledige portemonnaie by Van Sprang, Glacis- straat 72jongenspet bij Damen, Schuit- vaartgracht 19 jongensjasje bij Louwerse Paul Krugerstraat 82 paar astrakan hee renhandschoenen bü Van Eek, Groenewoud 23gouden manchetknoop in winkel fir ma „Althy", Walstraat 106damesmanteltje (pluche) bij Van Gelder, Bouwen Ewoudstr. 3Cgummi hond (kinderspeelgoed) bij Kap- senberg, Badhuisstraat 139paar lage kin derschoentjes bü Oreel, Molenstraat 30 en jongensschoen bij De Ridder, Breewater- straat 43. RADIO-RUBRIEK Vrijdag 31 Maart. Hilversum, 1875 M. 8.00 Vara. Gramo- foonplaten. 9.00 Concert. 10.00 Morgenwijding 10.15 Concert. 11.10 Onze keuken. 11.40 Voor dracht. 12.00 Avro. Orkest. 2.00 Gramofoon- platen. 2.20 Concert. 3.00 Gramofoonplaten. 4.00 Orkest. 4.50 Voor de kinderen. Vara. 5.30 Orgelspel. 6.00 Gramofoonplaten. 6.30 Orkest. 7.00 Lezing. 7.20 Orkest. 8.00 Lezing. 8.30 Concert. 9.00 Concert. 10.00 Persberichten 10.15 Lezing. 10.45 Gramofoonplaten, 11.00 Orgelspel. 11.30 Gramofoonplaten. Huizen, 296 M. Algemeen programma. 8.00 Schriftlezing. 8.15 Gramofoonplaten. 10.30 Morgendienst. 11.00 Zangvoordracht 12.15 Concert. 2,30 Chr. lectuur. 3.00 Huis- houdelijke raadgevingen. 3.30 Concert. 5.00 Postzegelpraatje. 5.30 Voor amateurfotogra fen. 6.00 Landbouwhalfuurtje. 6.30 Tuin- bouwhalfuurtje. 7.00 Causerie. 8.00 Concert 9.00 Causerie. 9.30 Vaz Dias. 9.40 Non-stop- solisten-revue. 11.15 Gramofoonplaten. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwüding 10.50 Berichten. 11.05 Lezing. 12.20 Orgelcon cert. 1.05 Orkest. 2.05 Orkest. 3.20 Gramo foonplaten. 4.20 Orkest. 5.35 Kinderuur. 6.2( Berichten. 6.50 Pianoduetten. 7.10 Lezingen 8.20 Orkest. 9.20 Berichten en lezing. 9.55 Tooneel. 11.10 Voordracht. 11.15 Dansmuziek. Parijs, „Radio-Paris", 1724 M. 7.05 Gra mofoonplaten. 11.50 Concert. 6.40 Concert. 8.05 Tooneel. Brussel, 338 M, 11.20 Orkest. 12.30 Gra mofoonplaten. 4.20 Orkest. 5.20 Liederen. 5.50 Orkest. 7.20 Bal en dansgesprekken. 8.20 Or kest. 9.30 Dansmuziek. 508 M.11.20 Gra mofoonplaten. 12.30 Orkest. 4.20 Orkest. 5.35 Gramofoonplaten 7.20 Orkest. 9.30 Gramo foonplaten. Zeesen, 1635 M. 6.55 Concert. 7.50 Too neel. 9.20 Berichten. 10.20 Concert. Langenberg, 473 M. 6.25 Gramofoonpla ten. 11.20 Orkest. 12.20 Concert. 1.50 Gramo foonplaten. 4.20 Orkest. 7.20 Concert. 9.40 Concert. STOOMVAARTLIJNEN „Baloeran" (uitr.) 29 Mrt. van Port Said „Gaasterkerk" (uitr.) 28 Mrt. van Bombay „Hoogkerk" (thuisr.) 28 Mrt. te Masulipatam „Kota Pinang'i (uitr.) p. 28 Mrt. Gibraltar „Kota Tjandi' (uitr.) 29 Mrt. te Belawan „Klipfontein" (thuisr.) 29 Mrt. van Genua „Maasdam" (uitr.) p. 29 Maart Lizard „Orania" (thuisr.) 28 Maart van Lissabon „Rietfon^in" (uitr.) 29 Maart te Antw. „Statendam" 29 Mrt. te Rott. van'Midd. Zee „Tarakan" (thuisr.) 29 Maart v. Melbourne „Tosari" (thuisr.) p. 28 Maart Gibraltar „Veendam" (uitr.) 27 Maart van Halifax „Zeelandia" (uitr.) 29 Mrt. van Funchal LICHT OP VOOR AUTO'S FIETSEN EN VOERTUIGEN Maart uur Vrijdag 31 7.01 April uur Zaterdag 1 7.02 .I Zondag 2 7.04 Maandag 3 7.06 rv HOOGWATER TE VLISSINGEN Maart Vrijdag 31 4.09 16.35 April Zaterdag 1 4.50 17.07 Zondag 2 5.31 17.54 AGENDA van publieke vermakelijkheden, vergaderingen, enz. Alhambra-theater.— Van Vrijdag 31 Maart tot en met Donderdag 6 April„Het tee ken des Kruises" en „Dr. Willem Men gelberg met het Concertgebouworkest". Luxor-theater. Van Vrijdag 31 Maart tot en met Donderdag 6 April„Siegfried." en „De bende van de Transatlantic". Donderdag 30 Maart. Vertooning Volks* onderwüs-film, Concertgebouw, 8 uur. Vrijdag 31 Maart. Voordracht met geklem de lichtbeelder, afdeeling Walcheren Ned. Reisvereeniging, Grand Hotel Bri tannia, 8.15 uur. Zaterdag 1 April. Concert „Ons Genoegen", Concertgebouw, 8 uur. Woensdag 5 April. Uitvoering St. Nicolaas- vereeniging. Concertgebouw, 8 uur. Donderdag 6 ApriL Openbare vergadering „de Dageraad", „de Oude Vriendschap", 8 uur. Samengesteld door het Kon. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 766.2 te Rochefort. Laagste barometerstand 740.1 te Yan- mayen. Verwachting tot den avond van 31 Maart i Meest matige Z.W. tot W. wind. Half tot zwaar bewolkt. Waarschijnlijk eenigo regen. Kouder, Buitenlandsch Weerbericht. Heienmorgen uit ottieleeit gegevens samengesteld Jluor tiet Kon. heteor. instituut, De barometerdalingen in het gebied van hoogen luchtdruk gingen in den nacht weer tot styging over. Thans trekt dr luchtdruk in het gebied van de Golf van Biscaye tot de Oostkust van Groenland. Het depresslegebied in het Noorden verplaatste zich naar Noord*. Skandinavië. De secundaire over de Noord zee verplaatste zich naar de Oostzee. De luchtdrukveranderingen gaven aanleiding tot een algemeene ruiming van den wind in het Westen en invoer van koelere en vochtiger iuchtmassa's. Over de Noordzee werkt de af« koeling, die zieh hier te lande reeds doet ge« voelen, geleidelijk dieper in het vaste land, waarmede de droge en zonnige periode aller- wege een einde neemt. In IJsland waaien koude polaire winden, die daar sterke afkoe ling en opnieuw vorst brengen. De omslag gaat gepaard met zeer weinig nee-slag. In de volgende dagen moet dus rekening worden gehouden met koeler weer, wellicht met lichte buien,

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 7