500 300 25 DONDERDAG 30 MAART EERSTE BLAD No. 76 71e Jaargang 1933 UitgaveFirma F. VAN DE VELDE Fr., Walstraat 58-60, Vlissingen. Telei. 10. Postrekening 6628T Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en elgemeen erkende Christelijke feestdagen STADS- EN PR0VINC3ENIEUWS Sproeten komen vroeg in 1 v Kott. VIII. UUl VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels 1.25; iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel. Kleine advertenties van 1—5 regels 50 ct Iedere rege meerlOct(max. lOregels). Bij 3-maal plaatsing van 1—5regels fl. —.alles tegen vooruitbetaling. De abonné's in 't bezit eenei Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLIC1TEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit 2 bladen Het stemmen in een andere gemeente. Wij wijzen op de gelegenheid, welke volgens de Kieswet bestaat om te stemmen in een andere gemeente dan in die, op welker kie zerslijst men voorkomt (Art. 57 a-j der Kies wet). Hij of zij, die van deze bevoegdheid gebruik wil maken, moet uiterlijk veertien dagen vóór den stemmingsdag, dat beteekent dus ditmaal vóór 13 April in persoon ter se cretarie van „eene" gemeente (dit kan dus op elke gemeente-secretarie geschieden, zoo wel in de gemeente waar de kiezer op de lijst staat, als in de gemeente waar hij wil stem men, als in elke andere gemeente, waar hij op het tijdstip der mededeeling vertoeft) mede gaan deelen, in welke gemeente hij op 26 April wenscht te gaan stemmen. Hierbij moet de kiezer een'adres opgeven in de gemeente, waar hij wil gaan stemmen. Dit adres kan desnoods het gemeentehuis zelf zijn, als men geen ander zou kunnen op geven, bijv. omdat men den stemdag voor zaken in die gemeente vertoeven moet zon-, der dat men eenige relatie daar heeft. Van die mededeeling wordt dan een schriftelijke verklaring opgemaakt, waarvan een afschrift aan den kiezer wordt uitgereikt. Heeft men eenmaal medegedeeld in een andere gemeente te willen gaan stemmen, dan is men niet meer bevoegd te gaan stem men in de gemeente, waar men op de lijst staat. De oproepingskaart voor de stemming ontvangt men op het adres, dat men bij de mededeeling heeft opgegeven. De Winkelweek. Het comité deelt mede dat het aantal deelnemers thans 125 is en kunnen nu de voorbereidende werkzaamheden voortgang hebben. Zoals reeds werd medegedeeld is de gele genheid tot inschrijven bepaald tot a.s. Vrij dagavond 8 uurwij hopen dat niemand door onattentheid moet worden uitgesloten, maar zooals wij reeds hebben gezegd, voor den goeden gang van zaken moet er regel zijn. Nadere bijzonderheden zullen wij nog be kend maken. De burgemeester heeft zich bereid verklaard het eere-voorzitterschap van de winkelweek te aanvaarden. Toonkamer van de Pzem, Gisterenmiddag werd de toonkamer van de Pzem achter het kantoorgebouw aan den Koningsweg in gebruik genomen. Door de directie van de Pzem waren hiertoe uitgenoodigd de erkende installateurs uit Walcheren en Zuid-Beveland. Deze hadden in grooteh getale aan deze uitnoodiging gevolg gegeven. De toonkamer kan men een kleine tentoon stellingszaal noemen. De verschillende appa raten zijn netjes geëtaleerd en komen in deze aardige omgeving goed uit. De bijzondere aandacht mag wel geves tigd worden op de keuken. Aan den wand kan men precies nagaan hoeveel stroom de appa raten gebruiken, als deze ingeschakeld wor den op den thermometer. Er is in de toonkamer ook veel lectuur op het gebied van electriciteit aanwezig, zoodat de theorie en practyk hand aan hand gaan. gaan. De heer J. Slooves sprak in zijn openings woord daarover zijn bijzondere tevredenheid uit. Hij zeide dat de bedoeling van de uitnoo diging is geweest om den band tusschen de Pzem en de installateurs te vergrooten. Het is voor de installateurs moeilijk om de ver schillend» electrische apaaxaten thuis te de- monstreeren. Daarom is deze toonkamer opgericht, waar de installateurs en later ook de cliëntèle in de gelegenheid zijn de nieuwste snufjes op het gebied van electriciteit te bezichtigen en te laten demonstreeren. Vooral de electrische fornuizen nemen daaronder een voorname plaats in. Het heeft lang geduurd eer deze fornuizen aan alle daaraan te stellen eisehen voldoen. Teleur stelling en vele klachten waren hiervan de noodzakelijke gevolgen. Thans zijn deze for nuizen van een zoodanige constructie dat klachten aibsoluut zijn buitengesloten. De voordeelen van het eleotrisch koken werden nog door den heer Slooves uiteenge zet. in vele gemeenten van onze provincie wordt dit electrisch koken reeds toegepast. Als er in een gemeente maar enkele perso nen zich een electrisch fornuis hebben aangeschaft, volgen vanzelf tal van andere personen. Ieder die 311$ een, £ornujs bezit wordt vanzelf propagandist en spoort als het ware zijn buurman aan ook zulk een apparaat aan te schaffen, omdat hij zoo enthousiast over de practische bruikbaarheid is van dergelijke apparaten. Met enkele voorbeelden lichtte de heer Slooves nog toe hoeveel minder op het plat teland van de electriciteit gebruik wordt ge maakt dan in de steden, nl. in de steden ge middeld 650 K.W. per jaar en op het platte land slechts 268 K.W. Na deze toelichting door den heer Slooves werd een film op het doek gebracht, waarin de voordeelen van electriciteit voor verschil lende doeleinden aanschouwelijk werd voor gesteld. Deze film was zeer duidelijk en demon streerde op overtuigende wijze de vele voor deelen van het gebruik van electriciteit waarvan de voornaamste factoren wel mogen genoemd worden zindelijk, hygiënisch, ge makkelijk en eenvoudig in het gebruik. De installateurs hebben onder deskundige leiding een bezoek gebracht aan de electri sche cer.trale, waarbij hun de noodige voor lichting werd gegeven. De centrale is oorspronkelijk (in 1910) op gezet als tramcentrale met de mogelijkheid om tegelijkertijd electriciteit voor verlichting te kunnen leveren. Op dat tijdstip begon de electriciteit baan te brekenjuist was de gloeilamp met ge trokken draad uitgevonden, waar voor een korte periode de lamp met gespoten draad de electriciteit hielp de wereld ie veroveren want daarvoor kende men slechts de kóol- draadlamp met zijn zeer groot stroomver bruik (een kooldraadlamp verbruikt bij ge lijke lichtsterkte meer dan vijfmaal zooveel stroom dan een metaaldraadlamp en meer dan het zevenvoudige van een moderne halfwattlamp, terwijl de kooldraadlamp nog een roodachtig geel. liqht verspreidt tegen over de halfwattlamp een intens wit licht). Dat electriciteit destijds nog als een luxe beschouwd werd, moge blijken dat in de eerste twee exploitatiejaren in Vlissingen slechts 177 perceelen aansloten, terwijl in het zoo veel kleinere Goes <je laatste 4 maanden van 1929 meer dan 400 aansluitingen gemaakt werden. De centrale werd in 1910 dan ook gebouwd met 2 liggende zuigermachines, welke elk 150 K.W. konden leveren. Deze zijn thans niet meer aanwezig de laatste werd verleden jaar afgebroken om plaats te maken voor een turbo-generator van 4300 K.W. Eigenaardig is, dat een dergelijke machine van 4300 K.W. niet meer plaats inneemt dan de vroegere machine van 150 K.W. De uitbreidingen geschiedden als volgt Naast de eerste twee zuigermachines werd een 400 K.W. turbine opsteld daarna in de nieuwe vleugel nog een turbine van 400 K.W., daarna een van 1000 K.W., toen werd de eerste 150 K.W.-machine weggebroken om plaats te maken voor een 24000 K.W.-turbine, waarna de tweede zuivermachine vervangen werd door een 4300 K.W.-turbine. Ook het ketelhuis werd in evenredigheid uitgebreid. Oorspronkelijk werd begonnen met twee ketels, elk circa 2000 K.G. stoom per uur kunnende produceeren, daarna een ketel, welke 4000 K.G. per uur kon producee ren, daarna een dubbele ketel, welke eveneens 4000 K.G. produceert en nog dubbele ketels van dezelfde grootte. Zoo staan in het oude lage ketelhuis thans totaal 7 ketels, waar voor achtereenvolgens het kantoo: en de ac cumulatorenkamer geofferd is moeten worden, terwijl aan de Zuidzijde als bij de machine zaal, werd verlengd. De schoorsteen, welke vroeger 4 meter buiten het gebouw stond staat er thans geheel in. Naast het oude ketelhuis is een nieuw ke telhuis gebouwd. Bij de zooveel grootere hoe veelheden steenkool, welke verstookt worden (circa 1000 ton per maand), wordt het ratio neel niet meer met de hand te stoken, doch mechanisch, waarvoor kelderruimte onder de ketels noodig is. Ook de moderne instructie der keteds vraagt meer hoogtede vuur haardhoogte van de moderne ketels nr. 8 en 9 is ruim 4 M., terwijl deze by de in 1910 ge plaatste ketels niet meer dan 80 cM. was. Hierdoor is het mogelijk vrijwel alle soor ten brandstof met hoog nuttig effect te ver werken, zoodat men onafhankelijk van de brandstofsoort (en daardoor markt) wordt. Het rooster onder dezen ketel is van de mo dernste constructie en feitelijk nog slechts enkele jaren geleden uitgevonden. Aan de Noordzijde van het gebouw bevindt zich het schakelhuis, in 1929 gebouwd, waar van de apparaten vroeger, zooals thans nog zichtbaar is, in de oude machinezaal waren ondergebracht naast de oudste turbine, wel ke eerlang plaats zal moeten maken voor een tweede 4300 K.W. turbine. In het schakelhuis zijn drie Öeëlen të on derscheiden de paneelen waar de stroom van de machines ontvangen wordtde pa ri elen wgar ge stroom naar Vlissingen en de transformatoren gedistribueerd wordt (onder 3000 Volt) en een deel waar de stroom naar Middelburg en de provincie gedistri bueerd wordt. Onder den vloer van het scha kelhuis bevinden zich de cellen waar de transformatoren opgesteld zijn, welke den stroom transformeeren. Aan de bezoekers werd hierna een tech nische uiteenzetting gegeven van den weg van kolen tot electriciteit, welke te voren door den bedrijfsleider, den heer A. F. Linse in de. toonkamer aan de hand van een teekening was toegelicht. Van de ketels wordt de stoom door zwaar geïsoleerde leidingen naar de machinezaal gevoerd, daar verdeeld en naar de turbines gevoerd. De snelheid van de turbine is zoo groot, dat zoo deze op den grond rolde in plaats van in de huizenblokken draaide, in 2 mi nuten een afstand van Vlissingen naar Goes zou afleggen. Een jubileum. Heden herdenkt de heer J. de Jong, tee? kenaar aan de N.V. Kon. Maatsch. „de Schelde" den dag, waarop hij voor 25 jaar verbonden werd aan bovengenoemde maat schappij. Per auto van zijn woning gehaald, werd hij toegesproken door zijn chef, ir. M. F. Gun ning, die er op wees dat al was de toestand donker, hy toch hoopte dat de jubilaris nog lang zijn krachten mag wijden aan de maat schappij. Hy overhandigde hem namens de dames en heeren van de scheepsteekenka mers een prachtige schemerlamp en een fraai bloemstuk. De heer De Jong dankte voor dit prachtig huldeblijk, waarna allen den jubilaris per soonlijk kwamen gelukwenschen. P. T. en T. Aan den hoofdbesteller bij den post-, te legraaf- en telefoondienst J. Stouthamer, van het post- en telegraafkantoor te Vlis singen is op zijn verzoek met ingang van 1 Juni a.s. eervol ontslag verleend. Vereeniging tot bevordering der belangen van slechthoorenden. Gisterenavond had de laatste gezellige bijeenkomst in dit seizoen plaats van boven genoemde vereeniging. De voorzitster opende de bijeenkomst en bracht dank aan alle leden voor hun groote opkomst. Zij deelde mede, dat Burg. en Weth. afwijzend hebben beschikt op het verzoek der afdeeling om op 13 Mei a.s. een bloempjesdag te houden ten bate van het doove kind. Voor dezen avond bracht mevr. Braat een keur van plaatjes op het doek over Zwitser land en daarbij werd alles zóó gezellig ver teld, dat men zich een oogenblik in het mooie land zelf waande. In de pauze werd de thee geserveerd en de voorzitster had als afscheid van het seizoen voor ieder nog een kleine verrassing. Daarna las mevr. Van Blerkom nog eenige aardige ver haaltjes voor, waarbij enkele in Zeeuwsch dialect. Met heel veel genoegen kan op dezen avond worden teruggezien. Het nieuws van den dag in beeld. Foto's in onze Tijdinghal. Bezoek van minister Reymer aan Bolsward, na een excursie over den afsluitdijk van de Zuiderzee. De herstelde Rotterdamsche wielerbaan thans weer gereed om de renners te ontvangen. Het nieuwe gebouw dat ver rijzen zal op de plaats van „de Bisschop", hoek Dam te Amsterdam. Prof. dr. A. A. van Schelven tijdens zijn herdenkingsrede bij de plechtige Willem de Zwijger-herdenking in het Koloniaal Instituut. De boom- plantdag in Twenteminister Ruys de Bee- renbrouck plant den eersten boomna hem de Twentsche vrouwtjes aan. den arbeid. Begrafenis te 's-Gravenhage van den ver ongelukten sportvlieger Cremersvele vlie gers rond de groeve. Het oude raadhuis te Zwijndrecht staat te koop of te hum*. In Amerikaansch tempo verrijst aan de Leid- schekade te Amsterdam een groot café-res taurant met bar. De voorjaarsschoonmaak van het paleis van de Koningin-Moeder. Het visschen met de lyn aan de Cchevening- sche ha\en. De ontvluchte rolf in de Rot terdamsche Diergaarde teruggekeerd. Öns Genoegen. Het harmonie-gezelschap „Ons Genoegen" geeft Zaterdag 1 April in het Concertgebouw, des avonds 8 uur, een concert. Medewerking zal worden verleend door het „De Rutfter"- ensemble. De Dageraad. Voor de vereeniging „de Dageraad'1 zal Donderdag 6 April, des avonds 8 uur in „de Oude Vriendschap" als spreker optreden de heer Constandse. Men zie achterstaande advertentie. MIDDELBURG. Gemeenteraad. De verklaring die de heer mr. Van der Fcltz (chr.-hist.) in de gisteren gehouden zitting van den gemeenteraad aflegde, alvo rens tot de benoeming van een wethouder werd overgegaan, luidde als volgt De rechterzijde, van oordeel dat haar ge talsterkte in den raad en het resultaat van de laatste verkiezing op haar den plicht legt, indien mogelijk een wethouder uit haar midden aan te wijzen, is niet voornemens zich aan dien plicht te onttrekken. Zij ?.s volkomen bereid in dezen moeilijken tijd mede de verantwoordelijkheid te dragen, waarin zij tot medebestuur geroepen wordt. Daarom zal zij ook ditmaal met een eigen rechtschen candidaat uitkomen en wel met mr. L. van Andel. Na de verklaring van den heer Paul dat de S.D.A.p. deze candidatuur niet kon steu nen wegens de antecedenten van den heer Van Andel werd tot stemming overgegaan en werd zooals wij reeds gemeld hebben de heer M. M. Boasson (vrijz.-dem.) toi wethouder benoemd. De heer Jeronimus (bezuigingsparty) zeide dat hij den raad wel eens vergelijkt met een circushij ziet in de S.D.A.P. slangenmen- schen. De S.D.A.P. nam tweemaal een draai, nu naar de linkerzijde. Verleden week zeide zij, dat aan rechts een zetel toekwam, en nu de persoon van rechts haar niet welgevallig is, verlaat zy dit standpunt weer. De heer Paul zeide, dat de S.D.A.P. des middags twee uur nog niet wist, met welken candidaat rechts zou uitkomen. De sociaal democraten hebben eerst meegewerkt aan uitstel van de definitieve benoeming vaneen wethouder. Verleden week hebben zij duide lijk verklaard, waarom zij op den anti-rev. candidaat, den heer Den Hollander, zouden stemmen. Als regel moet het stellen van een candidaat aan de fracties worden overgela ten. in de candidatuur van den heer Van Andel ziet de S.D.A.P. een uitdaging. Op dien grond kunnen zij dus deze candidatuur niet steunen. De heer Den Hollander zeide, dat ook de heer Jeronimus draait, en dit ook nu weer doet. Hij had zich, nadat hij verklaarde niet tot links of rechts te behooren, buiten stemming moeten houden. Het is nu heel duidelijk, dat hy tenslotte bij links behoort. De heer Jeronimus wil eten van twee wal letjes. Op conservatief gebied zoekt hy kracht bij rechts, en nu werkt hij mede met de S.D.A.P. Het is beter, dat hy eerlijk be kent, bij links te behooren. De voorzitter betreurde het, dat de heer Jeronimus deze kwestie weer aan het rollen gebracht heeft. De S.D.A.P. heeft in Decem ber alleen voor een tijdelijke benoeming stemming op den heer Boasson toegezegd. Dit deed ook de heer Jeronimus, al is het om andere motieven. Omgekeerd zullen de andere partijen niet iederen candidaat van de S.D.A.P. overnemen zonder op den per- meewerken om den door rechts gewenschten candidaat binnen te halen en stelt, de vraag of dit werkelyk wel de gewenschte candidaat van rechts is. De heer Van der Feltz noemt dit een in sinuatie. De voorzitter ontkent dit. De S.D. A.P. zal zichzelf tegenover de kiezers ver antwoorden. Als zy op den heer Van Andel stemt, zal geen enkele geestverwant dit goed vinden. De heer Jeronimus blijft erbij dat de S.D. A.P. draait en ontkent pertinent, dat hy dit zelf doet. De voorzitter verklaarde hierop de discus sie voor gesloten. Vereeniging voor Instrumentale Muziek. Carel van Leeuwen Boomkamp. Concert- en Gehoorzaal. Met een verrukkelijk gespeelde Mozart- symphonie (no. 33, Bes. gr. t.) opende Joh. H. Caro het concert. Het dankbare werk, dat geheel de kenmerken draagt van Mozart's geest, immers het zonnige, lichte, vreugde volle behoort geheel tot de psyche van het onsterfelijk genie, was bij den dirigent en zyn orkest in liefdevolle handen. En van- zelf van deze heerlijke muziek gemakkelijk den weg van 't oor naar 't hart. Als tweede nummer kregen we het D.gr.t celloconcert van Haydn met Carel van Leeuwen Boomkamp als solist. Dit geniale werk, dat door den componist oorspronkelijk slechts met begeleiding van strijk-kwartet is geconcipieerd, hoort men gewoonlijk in de bewerking van F. A. Gevaert. Deze maaj werd het gegeven, zooals de solist het heeft geschreven en alzoo zagen we den cellist als vertolker en als bewerker. Het uitnemend op de combinatie van het solo-instrument met het ensemble geschreven concert werd door Carel van Leeuwen Boomkamp met volmaakt meesterschap, innige artisticiteit, fijnzinnige muzikaliteit, voorbeeldige virtu oze beheersching en delicaat, gevoelvollen. het voorjaar, koop tijdig een pot Sprutol. Bij alle Drogisten. zangrijken toon vertolkt. Rustig en zelfbe wust, prachtig en welluidend speelde hij na de pauze „Elégie" van Fauré, terwijl hij van Saint-Saëns' „Allegro Appassionato" een temperamentvolle vertolking gaf. Caro droeg zorg, dat het orkest zich steeds allerprij- zenwaardigst bij den solist aansloot en te recht betrok deze dan ook leider, orkest en concertmeester in de hartelijke, spontane hulde, welke hem, speciaal na Haydn en Saint-Saëns, werd gebracht. Wagner's vijftigste sterfdag werd met het voorspel tot de derde acte van de opera „Die Meistersinger von Nürnberg" voortreffelijk uitgevoerde celli-inleiding herdacht. Gluck's ouverture van de opera „Iphigeme in Aulis" (bewerking Rich. Wagner), welke zich eveneens onderscheidde door muzikale toewijding, nauwgezetheid en instrumentale afwerking, besloot het concert. Warm ap plaus verkondigde den dank der aanwezigen, O. In vrijheid gesteld. De dezer dagen door de politie te Middel burg aangehouden en ter beschikking van de justitie gestelde B. uit Vlissingen, die er van verdacht werd diefstal van een porte- monnaie met geld te hebben gepleegd, is in vrijheid gesteld. Door de rechtbank te Middelburg is in vrijheid gesteld zekere M. de L., kolenhan delaar te Stekene, die eenigen tijd geleden door de marechaussee te Hulst werd aange houden en ter beschikking van de justitie werd gesteld als verdacht van heling. Gewest Zeeland van „Patrimonium". Gisterenavond hield bovengenoemd ge west te Middelburg haar druk bezochte jaarvergadering. De voorzitter, de heer W. A. den Hollander, opende op de gebruikelijke wyze en heette de vele aanwezigen welkom. Het is zeer noodig om van tijd tot tijd met alle afdeelingen in Zeeland bij elkander te komen om de verschillende belangen te be spreken, die het werk van „Patrimonium" betreffen Spreker wees op den zeer moeilij ken tijd, welken wij oeleven, en op den zeer grooten bloei van de Christ, vakorganisatie in Zeeland, waarvan ook vrucht voor „Pa trimonium" kan verwacht worden De sociale druk brengt echter vooral op het platteland tendenzen mede, die het werk van „Patri monium" tegenhouden. Toch is juist in tijden van neergang een krachtige sociaie organisatie noodzakelijk. Spreker wees op den grooten nood, vooral in land- en tuin bouw, die de toekomst somber doen inzien. Zij er dan bij ons vertrouwen en ijver om de ons opgelegde taak naar behooren te ver vullen en moge het gewest Zeeland daar een werkzaam aandeel in hebben. Door den secretaris, den heer A. de Lange te Goes, werd het jaarverslag uitgebracht, waaruit bleek dat het aantal afdeelingen 12 bedraagt met ruim 450 leden. De secretaris betreurde het, dat zoo velen zich afzijdig houden van den Christelijk socialen arbeid. Een nieuwe afdeeling werd opgericht te Zaamslag, terwijl Ierseke blijk had gegeven van nieuwe opleving, op verschillende plaat sen werden propaganda-vergaderingen ge houden, welke hoop geven dat binnenkort nog enkele nieuwe afdeelingen kunnen wor den opgericht. Aan de gemeenteraden van Koudekerke en Serooskerke werden adressen gezonden inzake werkloosheid. Getracht zal worden waar voor een afdeeling geen kans bestaat, sociale studieclubs te vormen. De afdeelingen Vlissingen en Middelburg vier den hun 50-jarig bestaan. De secretaris ein digde met er op te wijzen, dat voor „Patri monium" in Zeeland nog een breed arbeids veld open ligt. Door den penningmeester, den heer F. de Rijke te Koudekerke, werd het financieel verslag uitgebracht. De ontvangsten bedra gen 384.18, de uitgaven 333.35i/2, batig saldo 50.821/2. Tot bestuursleden werden herkozen de beeren A. de Lange en W. de Buck en geko zen de heer J. de Bruijne te Vlissingen, in de plaats van den heer F. de "ijke, die we gens hoogen leeftijd niet meer in aanmer king wenschte te komen. De voorzitter zegde den heer De Rijke hartelijk dank voor zijn velen arbeid in dienst van het gewest gedurende lange jaren verricht. Hierna werd door den heer J. Marys te \71issingen een inleiding geleverd over„Ons program van wensohen in verband met de a.s. verkiezingen", waarop een drukke be spreking volgde. De heer De Rijke eindigde daarna met dankgebed

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 1