WOENSDAG 15 MAART i5( EERSTE BLAD No. 63t 71e Jaargang i 1933 Uitgave; Firma F. VAN OE VEIDE Ir., Walstraat 53-60. Vlissingen.ïelef. 10. Postrekening 66287 Verschijnt dagelij Is, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen GRATIS TWEEDE KAMERVERKIEZING. FIRMA L. GABRIELSE OLD FINISH MEUBELEN ARTIF0RT FAUTEUILS STADS- EN PROVINCIENIEUWS VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren ƒ2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJSVan 15 regels 1.25iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel. Kleine advertenties van 1—5 regels 50 ct ledereregel meer 10ct(max. lOregels). Bij 3-maa! plaatsing van 1—5regels fl.-.alles tegen vooruitbetaling. De abonné's in 't bezit eener 4 t V) fl gulden bij levens- I* fl Polis, zijn GRATIS verze- ||lll|| lange ongeschikt- »a|i kerd tegen ongelukken vooriUUU heid tot werken. uUli 1 gulden bij dood QjTfcft gulden bij verlies 4 door B1B B R van een een ongeluk. tj? tJ v,J5 hand, voet of oog. 1 gulden bij verlies 4 A A gulden bij verlies O 1* gulden bij verlies van 11111 van een M van eiken 3 een duim JLiJU wijsvinger M%3 anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit 2 bladen Tlieuioe Kwartaal - Abonné's ontvangen de in deze maand nog verschijnende nummers Wordt ons land rijp ooor het fascisme Er waart een golf van fascisme over de wereld. De menschheid schijnt niet meer te gelooven in het vermogen der oude politieke groepen om nog eenige economisehe wel vaart te doen weerkeeren. Het lijden en zor gen is men moe en men leent een gewellig oor aan degenen, die een nieuw politiek ge luid lieten hooren en beweerden, dat alle narigheid ter wereld juist door het politieke spel der oude partijen is gewekt. De nieuwe volksleiders propageeren een heel andere zienswijze dan die, welke we gewend waren en ook hun strijdmiddelen zijn ongewoon. Dat juist trekt de massa aan, welke meent, dat het in ieder geval slechts een tot heden on gebruikelijke politiek kan zijn, welke tot een hernieuwing van maatschappelijke welvaart kan leiden. Het succes van het fascisme is meer te danken aan gewekte suggesties, dan aan de logica van de nieuwe leerstellingen. En van daar is het ook te verklaren, dat het fascisme het snelst opkwam onder volkeren, welke voor suggesties zeer ontvankelijk zijn, onder de zuidelijke volkeren derhalve van Europa en Zuid-Amerika, alsmede onder de Slavi sche volkeren. Op het oogenblik echter is het fascisme in alle richtingen groeiende, hetgeen verklaard moet worden uit de omstandigheid, dat de oude politici er ook thans, na jaren van pogen daartoe, nog niet in zijn geslaagd om de groote internationale kwesties, waarvan de mate der economische welvaart afhankelijk is, tot eenigerlei oplossing te brengen we denken daarbij aan de ontwapeningskwes tie, het schuldenvraagstuk, de rechtsgelijk heid der volkeren enz. terwijl daartegen over het fascistisch regiem in bepaalde lan den eenig nationaal herstel te aanschouwen heeft gegeven en er bovendien baten werden behaald aan orde, rust en vertrouwen. Algemeen werd ten onzent het fascisme als een product beschouwd, dat heel geschikt kon zijn voor buitenlandsche consumptie, maar voor ons, nuchtere Hollanders, onge nietbaar en onduldbaar. Het fascistisch be ginsel heette niet te rijmen met onzen spreekwoordelijken vrijheidszin, enfin, al zou heel de wereld zich in de armen van het fascisme werpen, dan nóg zou ons land altijd Wyven een democratische oase in een dorre woestijn van willekeur. En we lachten en schamperden over de vele fascistische groepjes, welke met elkaar wedijverden in de schoonheid van haar uni formen en in de heftigheid, waarmee ze el kaar aftuigden. Het was en is voor een ern stig mensch ook inderdaad om er hartelijk om te lachen. Zooals men schik kan hebben over het spectakel, dat een klasse meikinde ren kan maken, als de meester even weg is. Het ongeluk van de Nederlandsche fascis ten is, dat ze nog nooit een echten meester hebben gehad. DAArop is de wacht. m Wij voor ons, we hopen, dat die meester ook nooit komen zal, want inderdaad hebben we onze vaderlandsche vrijheid te lief om deze voor het fascistische dwangjuk te wil len ruilen. We wilden in dit artikel zelfs nog eens extra waarschuwen tegen de mogelijk heid van een groeiende beteekenis van het fascisme in ons land. Na het succes der Nationaal-Socialistlsche beweging in Duitschland, beginnen ten on zent velen over de kansen van het fascisme anders te oordeelen dan voor korten tijd terug. Het begint als iets onontkoombaars te lijken. Italië, Portugal, Joego-Slavië, Roemenië, Duitschland, Oostenrijk, achtereenvolgens zegevierde in die landen de fascistische staatsgedaohte. Zouden we die aan onze grenzen kunnen tegenhouden Ja' als we het ge-aar maar niet onder- Schatten eg evenmin liet overdreven. Die VUURWAPENWET. In verband met de thans in werking ge treden gewijzigde Vuurwapenwet, maakt de Commissaris van Politie te Vlissingen, Hoofd van Plaatselijke Politie ingevolge de Vuurwa penwet, bekend, dat een ieder, die één of meerdere vuurwapenen of munitie in zijn be zit heeft, daarvoor moet hebben een machti ging, afgegeven door voornoemden Commis saris van Politie. Het voorhanden hebben van vuurwapenen of munitie is verboden. Ter be koming van een dergelijke machtiging moet men zich aan het bureau van politie vervoe gen, teneinde een aanvraag formulier daar voor in te vullen, terwijl daarbij moeten wor den overgelegd 2 afdrukken van een welge lijkend portret van den aanvrager van onge veer 4 cM. hoogte en 3 cM. breedte. Het Hoofd van Plaatselijke Politie beveelt aan alle personen, die onbevoegd vuurwape nen of munitie voorhanden hebben, hiervan kennis te geven aan het bureau van politie alhier, vóór 15 April a.s. Bij niet voldoen aan dit bevel stelt men zich bloot aan een straf rechterlijke vervolging, terwijl dan tevens de vuurwapenen of munitie in beslag worden genomen. Zij, die vuurwapenen of munitie voorhan den hebben er wèl in het bezit zijn van een machtiging, zijn mede verplicht, hiervan vóór 15 April a.s. kennis te geven aan het bureau van politie, opdat hun een nieuwe machtiging kan worden verstrekt. Ook deze personen moeten overleggen 2 afdrukken van een welgelijkend portret van den aanvrager van ongeveer 4 cM. hoogte en 3 cM. breedte. De hun verleende machtigingen, geldig tot „wederopzegging" vervallen alle met ingang van 15 April a.s. Onder vuurwapenen worden verstaan Geweren, karabijnen, revolvers, pistolen, bommen, handgranaten en dergelijke voor ontploffing of voor het verspreiden van ver giftigde, verstikkende of weerloosmakende gassen bestemde wapenen, vlammenwerpers, alarmpistolen en andere soortgelijke voor be dreiging of afdreiging geschikte voorwerpen met uitzondering van die, welk© geen loop of een kennelijk verkorten loop hebben eh welke zoodanig zijn ingericht, dat zij slechts losse patronen van een kaliber niet grooter dan 6 mM, kunnen bevatten, terwijl de lig plaats van die patronen en de gasuitlating staan op den loop of op de lengterichting van het voorwerp. Bij twijfel of een wapen al dan niet onder de bepalingen der Vuurwapenwet valt, kun nen inlichtingen worden gevraagd aan het bureau van politie alhier. paar fascistische groepen, welke we rijk zijn, beteekenen niets, maar er is in breede krin gen sympathie voor de fascistische gedachte groeiendevelen wachten op een bekwamen leider, omdat men zich niet belachelijk wenscht te maken door mee te doen aan een rel. Er zijn tenslotte in ons land wel bekwame mannen te vinden, die een fascistische be weging groot kunnen maken, maar zij paren aan hun geschiktheid niet het noodige gevoel voor verantwoordelijkheid. Zij willen de gees telijke vrijheid van het volk als een kostbaar goed blijven beschermen, zéker zoolang dat volk/zich die vrijheid waardig toont. Men lispelt b.v. den naam van Colijn. Maar Colijn is een man van beginsel en karakter. Onze voorname politieke leiders hebben slechts op het oog om staat en volk te dieneh, als de vertegenwoordigers van het volk, niet als heerschers. Zij weten, dat een volk slechts bestuurd kan worden in wille keur of met eigen medezeggenschap. Maar dan met verstandige medezeggenschap. De democratie, maar gezonde democratie moet leidend beginsel zijn, óf dwang. Dwang is hard, doch kan in bepaalde omstandigheden noodig zyn omwille van het algemeen- en staatsbelang. In alle landen, waar het fascisme zegevier de, is de democratie vermoord geworden door de democratie zelveze pleegde derhalve zelfmoordze liet de ontbinding in zichzelve woekeren. Als we boven willekeur de democratie stel len, dan moeten we aan de laatste gelegen heid geven om te leven. We moeten er niet enghartig tegenover staan. We kappen geen kostelijke fruifcboomen om, omdat er óók wel eens een minder goede vrucht aan voorkomt. Zoo moeten we het gezag van de groote par tyen en derzelver leiders niet ondermijnen, omdat we wel eens daden zagen gesteld, wei- we ons persoonlijk minder aangenaam waren. De beste boom draagt wel eens een slechte vrucht énwat óns niet smaakt, kan mis schien een kostbare gave voor anderen zijn geweest. De candidaatstelling voor de a.s. Kamer verkiezingen heeft weer doen zien, dat tal rijke kleine groepjes probeeren om breke- beentje te spelen. We nemen het hier niet voor een bepaalde party op, maar waarschu wen nog Qens niet hadruk, dat zulk spel de komst en de zege van het fascisme ook in ons land zal verhaasten. Voor besturen is een wilskrachtige meerder heidscombinatie in de Volksvertegenwoordi ging noodig. Kleine partijtjes brokkelen aan de fundamenten, waarop het partywezen is opgetrokken. Waar kleine partijtjes succes hebben in den politieken strijd, daar wordt de kans op regeeren en besturen te minder. Onze groote volksleiders dienen ons nog met onze eigen medewerking, maar als we ze oprechte medewerking onthouden, dan zul len ze wellicht nóg hun roeping trouw blijven om land en staat te besturen, maar in het belang van het volk zelve zullen ze zich moe ten ontdoen van wat ze in hun taak belem mert de lastig en schadelijk geworden democratie. Het fascisme krijgt ook ten onzent een kans en het krijgt haar groote leiders als we van de democratie een politieken kruideniers winkel maken. Heden zijn in Kieskring XII (Middelburg) de volgende candidatenlijsten ingeleverd Anti-Revolutionaire Partij 1. H. Colijn, Den Haag2. J. J. C. van Dijk, Den Haag3. Chr. van den Heuvel, Heemstede 4. L. F. Duymaer van Twist, Den Haag5. J. Schouten, Rotterdam 6. nr. J. A. de Wilde, Den Haag7. C. Smeenk Arnhem 8. H. Visscher, Huis ter Heide9. H. Zylstra, Groningen 10. H. Amelink, De Bilt11. C. S. van Dobben de Bruijn, Bode graven 12. J. Terpstra, Den Haag 13. C. an der Zaal, Deventer14. P. Wielinga, ptrechfc15. A. A. L. Rutgers, Paramaribo 16. T. A. van Dijken, Den Haag17. P. A. Schwartz, Krabbendijke18. J. W. van 't Hoff, St. Laurens; 19. J. A. Dominicus, We- meldinge en 26. W. den Hoer, Zierikzee. Liberale Staatsparty (de Vrijheidsbond) 1. Mr. G. A. Boon, Den Haag 2. J. M. Eommel van Vloten, Goes; 3. dr. S. E. R. Bierema, Esquert4. mr. J. Erasmus, Oost- burg5. C. G. Roos, Lekkerkerk6. P. Kooyman, Zierikzee7. ir. S. H. Stoffel, Delft8. J. C. Paap, Vlissingen9. mej. dr. R C. van Dorp, Bloemendaal10. C. G. Kage, St. Maartensdijk; 11-. mr. H. P. Schaap, Brielle12. dr. I. H. J. Vos, Am sterdam 13. prof. dr. B. D. Eerdmans, Lei den 14. F. den Harfcog, Hoog Blokland 15. prof. mr. C. W. de Vries, Den Haag16. ir. A. N. Molenaar, Wassenaar en 17. C. J. van Kempen, Den Haag. Vrijzinnig-Democratische Bond 1. Mr. H. P. Marchant, Den Haag2. mr. P. J. Oud, Den Haag 3. F. E. H. Ebels, Nieuw-Beerta4. mr. B. Bakker—Nort, Den Haag5. Th. M. Ketelaar, Amsterdam 6. A. M. Joekes, Den Haag7. Jan Schilthuis, Den Haag 8. D. Kooiman, Purmerend9. mr. J. Adriaanse, Oostkapelle10. M. M. Cohen, Amsterdam11. dr. A. Staverman. Vlissingen12. W. A. L. Bos—Vrijman, Den Haag13. J. Kortland, Schoonhoven14. E. J. van den Broeckede Man, Aardenbug 15. A. van Raalte, Amsterdam16. C. J. Goudsmit, Oegstgeest17. M. Hannewijk Hzn., Strijon18. H. van Kleef, Alphen a.d. Rijn19. J. J. Bergsma, Voorburg en 20. H. den Ouden, Boskoop. Chritelyk-Historische Unie 1. Jhr. mr. D. J. de Geer, Den Haag? 2. prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruïne, Was senaar 3. J. Bakker, Menaldum4. mr. J. R. Snoeck Henkemans, Den Haag5. dr. K. J. Lovink, Alphen a.d. Rijn6. H. W. Tila- nus, Den Haag7. jhr. mr. F. Beelaerts van Blokland, Den Haag 8. J. Weitkamp, Har- clenberg; 9. dr. c. W. Th. Baron van Boet- zelaer van Dubbeldam, De Bilt10. mej. mr. C. F. Katz, Amsterdam11. J. M. Krijger, Vriezeveen12. jhr. mr. J. W. H. Rutgers van Rozenburg, Baarn13. mr. dr. A. A. van Rhijn, Den Haag14. N. G. Veldhoen, Voorburg15. Tj. Krol, Haren16. mr. J. A Visser, Den Haag17. M. Marra, Horra IS. D. J. Mellema, Nieuw Scheemda19. J. C. Wolthuis, Vroomshoop en 20. J. van der Marei, Bodegraven. R. Kath. Staatspartij 1. L. N. Deckers, Den Haag; 2. A. N. Fleskens, Geldrop 3. F. G. C. J. M. Teu- lings, Den Bosch4. K. L. N. van der Putt, Eindhoven 5. Th. F. M. Schaepman, Den Haag6. E. Th. Lockefeer, Hulst7. F. H. M. Smits van Oyen, Eindhoven; 8. F. J. B. A erts, Bergeijk en 9. A. N. Kuppens, Rees- wijk. Soc. Dein. Arbeiders Partij 1. W. H. Vliegen, Den Haag; 2. W. Drop, Voorburg3. Chr. W. J. van der Bilt, Heer len 4. C. J. van Lienden, Eindhoven5. A. M. Overhoff, Goes en 6, F, Rigpen, Am sterdam, LANGEVIELE- MIDDELBURG ZIE ETALAGE Herv. Geref. Staatsparty 1. C. A. Lingbeek, Urk2. B. G. Peere boom, Den Haag 3. L. C. W. Ekering. Am sterdam 4. K. Eelderink, Vianen 5. F. de Jong, Koudum 6. G. J. Prins Jz., Olde- broek7. J. van der Pol, Veen 8. P. van Cijen, Middelburg9. H. van der Mheen, Ede 10. G. H. Alblas, Den Haag11. W F. Lefeber, Leiden12. F. C. Willekcs, Spijk13. K. K. E. Gravemeijer, Den Haag 14. S. S. Boersma, Apeldoorn; 15. H. E. Gra vemeijer, Amsterdam 16. C. Hooykaas, Uit wijk 17. A. C. G. den Hartog, Rotterdam 18. H. A. Vromans, Heemstede en 19. L. A. van Herwaarden, Weesp. Staatk. Geref. Partij 1. G. H. Kersten, Rotterdam 2. P. Zandt, Delft3. C. N. van Dis, Rotterdam 4. A. Hoogendijk, Zeist5. J. Floor, Driebergen— Rysenburg 6. D. Kodde, Zoutelande 7. A. J Kersten, Rotterdam 8. J. W. van Houdt, Ryssen 9. P. van der Meulen, Genemuiden; 10. C. B. van Woerden, Akkrum 11. D. van Leeuwen, Alphen a.d. Rijn 12. B. J. van Putten, Kampen 13. A. H. de Heer, Emers- hil14. J. H. Koppelaar, Middelharnis15. W. van de Vate* Rhenen en 16. M. C. van der Spek, Moercapelle. Chr.-Dem. Unie 1. H. van Houten, Groningen2. Fedde Schurer, Amsterdam 3. R. van der Brug, Gouda 4. A. P. Jungcurt, Den Haag 5. Matthijs de Visser, Amsterdam6. J. J. Geitz, Den Haag 7. J. Gorselink, Almelo 8 H. Steketee, Den Haag; 9. 9. P. L. Gerrit sen, Amsterdam 10. B. J. van Dijk, Am sterdam 11. L. P. du Sois, Amsterdam 12. K. Tamminga, Huizum 13. J. C. van Goud oever, De Bilt14. J. Westera, Nijverdal en 15. C. Scholten, Brunssum. Plattelandersbond 1. J. H. Schulte van Haegen, Aerdenhout 2 A. van Gent, Waalwijk3. J, A. van Sijn Rotterdam 4. R. de Waard, Groningen 5. P. de Boer, Drachten6. R. Watjer, Gro ningen 7. M. J. V. R. de Kruijff, Baarlo 8. Alph. Sonneville, Maastricht9. P. M. A Smit, geb. Scharkink, Amsterdam le. G. H H Wijchgel, Arnhem11. A. Schwier, geb. Rutters, Amsterdam 12. T. Woudstra, Gro ningen 13. J. C. H. Venema, geb. Schaaf, Assen14. Chr. F. Hossen, Middelharnis 15. W. F. H. Busch, Soest16. H. van Geuns, geb. Godfried, Sappemeer17. W. A. Kalse, Maastricht18. E. Fonkes, Gronin gen en 19. G. A. Weiman, Diemen. Communistische Partij Holland 1. Louis L. H. de Visser, Den Haag 2. Aiimin Prawiradirdja, Parijs 3. D. Wijn koop, Amsterdam4. Sardjono, Internee- rlngskamp Boven Digoel5. C. J. P. Schal- ker, Amsterdam6. Roestam Effendi, Den Haag7. S. de Groot, Rotterdam8. Moeso, Eerlijn 9. C. Frenaij, Schiedam 10. H. J. de Weerdt, Nederhorst den Berg11. N. Beuzemaker, Amsterdam12. Henk Gort zak, Amsterdam en 13. W. J. C. Schoutese. Gouda. R. Kath. Volkspartij 1. Mr. P. M. Arts, Tilburg; 2. Felix A. C. Donders, Tilburg3. C. D. Wesseling, Den Haag4. W. C. Settum, Urecht5. G. H. Moors, Hoogerheide6. F. J. Weder. Nijme gen 7. mej. R. Honlerveld, Enschedé8. J H. H. Hendriks, Amsterdam9. G. F. H. van Nomwegen, Eindhoven 10. E. M. H. Robert, geb. de Wolff, Amsterdam11. J. M. van den Bogaard, Hilversum12. J. F. van Ge- mert, Den Haag13. J. W. van den Bergh, Eindhoven14. G. J. Bouman, Nijmegen en 15. G. J. Th. van Weeling, Amsterdam. 0. S. P. 1. P. J. Smidt, Amsterdam2. K. T. Staal, Den Haag3. J. de Kadt, Haarlem4. D. de Jager, Utrecht5. J. Maurits, Rotter dam 6. J. Hoving, Haarlemmermeer7, F. van der Goes, Laren8. J. van der Zanden, Enschedé 9. A. C. van Bommel, Oostvoorn 10. L. Sanderse, Den Haag en 11. F. C. Gies, Zutphen. Bond van Nationaal Herstel: 1. C. j. Snijders, Hilversum2. mr. dr, W. M. Westerman, den Haag j 3, prof. mr. J. A. Eigerman, Rotterdam 4. W. P. Hillen, Doorn5. S. G. Land weer, geb. de Visser, Soest6. B. J. Gel der, msterdam 7. J. H. van Straaten van Nes, Boskoop 8. Jac. Smits, Naarden 9. mr. M. Th. Mijnlieff, Dordrecht10. jhr. mr. J. C. Mollerus, Haarlem; 11. P. Merkelijn, Am sterdam 12. R. Bordewijk, Den Haag 13. prof. dr. V. H. C. J. H. Gillisen, Maastricht 14. mr. P. P. J. M. Gerardts, Roermond 15. D. A. M. Q. Boeije, Den Haag 16. mr. P.. C. L. Eschauzier den Haag en 17. M. A.Henny, Den Haag. Fascisten 1. J. A. Baars, Den Haag 2. J. G. Heijst, Nijmegen 3. Th. Rier, Den Haag4. D. van Dam, Nieuwerbrug5. L. van Zandwijk, Herwijnen 6. dr. A. A. Jurgens, Berg en Dal7. J. Brugman, Amsterdam en 8. Th. W Polet, Amsterdam. Nationaal Verbond Plicht, Orde, Recht. 1. A. Fope Bruinsma, Amsterdam2. A. van de Hoven, Alblasserdam3. F. J. Bernhard, Amsterdam 4. S. J. Mook, Rot terdam 5, ir. D. van de Zee, Groningen 6 J. B. ten Bruggen Cate, Amsterdam 7. J F. Stahle, Amsterdam 8. A. E. Wunnink, Amsterdam 9. J. J. Wunnink, Amsterdam 10. J. J. van Gelderen, Hilversum11. P. Meyboom, Amsterdam 12. P. A. Smit, Am sterdam 13. N. de Boer, Amsterdam en 14. P. Reynhoudt, Amsterdam. Bond van Nationalisten 1. C. H. V. van der Mijle, Den Bosch 2. C. J. M. van Eijsden, Amsterdam 3. R. Reisberman, Breda4. H. Ko ning, Veendam5. G. W. van Elk, Nij megen 6. F. J. Mensinga, Oostwolde 7. J. IJpens Kalt, Leeuwarden 8. H. A. van Dal- sum, Hulst9. D. C. J. Stemmerik. Alkmaar 10. M. C. Dogger, Zwolle 11. J. F. v. d. Bom, Amsterdam en 12. Ii. Dekker, Rotterdam. Rev. See. Partij 1. H. J. G. M. Sneevliet, Amsterdam J 2. E. Bouman, Amsterdam3. D. Schilp, Lonneker4. R. Bosman, Zaandam5. A. Menist, Rotterdam6. W, F. Dol leman, Den Haag; W. Smit. Dordrecht; 8. Joh. Mooij, Noordwolde 9. T. de Haan geb. Zwagerman, Hoorn 10. J. H. E. Roebers, Deventer 11. I. van Schaik, Enschedé 12. C. J. J. Scheepers, Beekbergen 13. J. C. N. Molenkamp, Groningen 14. W. Woudt, geb. Bouman, Amsterdam15. B. Sprenger, geb. de Roover, Rotterdam. K. D. B. 1. J. A. Veraart, Den Haag2. F. E. Evers, Den Haag 3. F. J. Wenders, Heerlen4. L. H. M. Beekman, Delft5. L. A. Franse, Amsterdam 6. H. de Becker, Tilburg7. J. W. van Bijstervelt, Den Haag 8. P. H. de Bruijn, Den Haag 9. F. J. Rietveld, Am sterdam en 10. E. A. M. Bührmann, Den Haag. Rev. Soc. Partij 1. K. H. Kolthek, Groningen 2. A. Se - venster, Wier 3. A. J. E. Diemont, Epe 4. H Lameris, Groningen en 5. A. Veenhuizen, Sappemeer. Pzem-medeöeelingen. In „Ons Electriciteitsbïaadje", orgaan voor electriciteits-verbruikers in Zeeland, worden omtrent de Zuidgroep de volgende mededee- lingen gedaan De overname van het laagspanningsnet Bireskens, dat tot dusverre door de N.V. Van Melle's Confectionery Works aldaar werd ge ëxploiteerd, kwam tot stand. De nieuw gebouwde netten Slijkplaat en Nummer Eén zijn op 21 December 4932 in be drijf genomen. Voorts zijn enkele boerderijen op diverse netten aangesloten. Plannen worden uitgewerkt en onderhan delingen worden gevoerd om te komen tot de electrificatie der buurtschappen De Paal (gem. Graauw)Duivelshoek (gem. Hontenis- se en Graauw), Paalhoek en Kruispolder- kaai (gem. Honfcenisse) en Poonhaven en Kwakkel (gem. Zaajnslag). Ook zijn plannen hangende omtrent electrificatie van den Va_ rempépolder (gem. Overslag). Ook in de Zuidgroep werden in vele ge meenten lezingen en demonstraties betref fende het electrisch koken gegeven en ook hier trokken zij allerwegen zeer veel belang stelling. Op verzoek van belanghebbenden is beslo ten om als tijdstip voor het op verzoek uit schakelen van het laagspanningsnet Nieuw- vliet inplaaits van den Vrijdagmiddag, den Donderdagmiddag vast te stellen. EventueeJe verzoeken dienaangaande behooren tot den plaatselyken agent, den heer A. van Houte Dz., te worden gericht. Het aantal gezinnen, waarin electrisch wordt gekookt, is thans (begin Februari

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 1