1000 500 300 150 100 25 DINSDAG 14 MAART EERSTE BLAD No. 62: 71e Jaargang 1933 llilian: Fin F. ID DE VEIDEIr, Walslraal 51-CD. Tlissinp.Iilel. 10. Pistiekening G628F Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen STADS- EN PROVINfclENlEUWS BUITENLAND VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren ƒ2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regels 71.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ctp. regel. Kleine advertenties van 1—5 regels 50 ct ledereregel meer 10 ct (max. 10 regels). Bij 3-maaI plaatsing van 1 5regels fl. .alles tegen vooruitbetaling. De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit 2 bladen Het A.N.V.V-congres. Het congres van de Algemeene Ned. Ver- eeniging voor Vreemdelingenverkeer zal Maandag 12, Dinsdag 13 en Woensdag 14 Juni te Vlissingen worden gehouden. De volijverige secretaris van de Vereeni- ging voor Vreemdelingenverkeer, de heer Ad. Mets Jr., heeft in verband met dit congres een artikel geschreven in „Ons Nederland", officieel orgaan van de A.N.V.V., waarin hij de leden krachtig opwekt het congres bij te wonen. Hij heeft zijn artikel onder den titel „De tuin van Nederland sitaat open" verlucht met een vijftal mooie foto's. Wij ontleenen aan dit enthousiaste artikel het volgende Ongetwijfeld is er een algemeen verlangen coider de leden der diverse V.V.V.'s, de stad van De Ruijter dezen zomer ter gelegenheid van het Congres der A.N.V.V. met een bezoek te vereeren. Men hoort en leest thans veel over Vlissingen, dat de natuur zoo'n zeldzaam gunstige ligging gegeven heeft aan de zonnige Zuidzijde van het wondermooie, rijkgetinte, aan folkloristische schatten overruim be deelde eiland Walcheren, Neêrland's tuin. Op deze gezegende plek, waar de schuimen de branding de trotsch rijzende, witte blin- kerds omspant, vieren de Dietsehe Schelde en de Germaansche Noordzee een immere bruiloft. Ter eene zijde de schoonste hof der. lage landen, ter andere zijde dit boeiende water- en iuchtfestijn het kan niet anders, of het moderne toerisme maakte zich meester van onze Scheldestad, die, toen het modder- stadje schoon gespoeld was, een kleinood van ongemeene waarde bleek. Grootsoh en wel een zeldzaam voorrecht voor een badplaats is het steeds gevarieerde panarama van den druk bevaren zeeweg, waarlangs de wereldhandel zijn schepen naar het oud-Nederlandsche Antwerpen zendt. Het beloodsen aan het eene einde van den Noord- zee-Boulevard en aan de voeten van het standbeeld van De Ruijter biedt steeds een uniek schouwspel. Het hotel „Noordzee Bou levard" ligt hier dan ook op een uitverkoren plekje, zoodat 's zomers families zelf 4 5 maal hier een weekend passeeren. Heerlijk strékt de 3 K.M. lange zee-prome nade, die een der meest merkwaardige uit zichtterrassen in Europa is, zich uit langs het breede water. Zeker, nog is deze niet zooals geheel Vlissingen wenscht. Nog is zij geen absoluut geheel en niet overal even ruim. Doch, geïnspireerd door het Belgische voorbeeld aan de Noordzee-kust, waar Vlaamsche dadendrang, krachtig gesteund door overheid en publieke opinie een monu mentaal geheel wrocht, is het modern geori- enteerde gemeentebestuur van Vlissingen, hierin voorgegaan door zijn populairen bur gemeester, zonder ophouden doende de be lemmerende archaïstische factoren te over winnen en deze „Zeestraat" het ongeëvenaar de uitzicht waardig te maken. In werkver schaffing ware hier thans een productief werk te scheppen, dat van nationaal belang genoemd loan worden, concurrente van de Belgische Noordzee-kust. De nationale mee ning neme de leuze over der oude, vroeger verwaarloosde en vergeten, Scheldestad Vlis singen „Van de Duinen tot de Haven Zeker ligt hier nog een terrein voor onze A-N.V.V., die in groote lijn haar taak wil op vatten en wier loyale medewerking vereischt is. Polderbestuur en defensie hébben wellicht een open oor voor haar. Over het congres worden de volgende bij zonderheden medegedeeld Ongeveer 7 uur worden des Maandags de laatste gasten binnen verwacht en waar de afstand StationStad precies de grootste **s van Oost naar West is, kan de ontvangst ten stadhuize niet voor 8.45 uur zijn. Na een allerhartelijkst welkomstwoord van den bur gemeester, eerevoorzitter der V.V.V., volgt, al of niet met muziek der Jantjes, een wande- ling over de Boulevards, aan welker einde de geneugten van de kurzaai de gasten lokken. Tot deze verlokkingen behooren, behalve onze beminnelijke gastvrouwen en hulpvaar dige hoffelijke heeren in den aanvalligen jeugdigen leeftijd van 20 tot 60, een goede and en een heerlijk veerende dansvloer. land Hotel „Britannia", vermaard*-tot over onze grenzen, was cè eerste om deze nieu wigheid té importeeren. Maar wij moeten hieraan toevoegen, dat prettig Vlissingen 20011 emancipatie deskundig weet te exploi teren. Het invoegen van een echt Zeeuw se avond van soepele jolijt en leute zal nog *el gelukken. Einsdag 13 Juni, is de congresdag. Een werkzame diag doch met een schitterend slot. Om 6 uur 's avonds nl. schepen zich de uit geprate en uitgeputte congressisten in, na een verfrissohend zeebad, aan boord van een der comfortabele Zeeland booten en dan is het „Varen, varen.Naar buiten of de Schel de op, beide tochtjes even mooi dicor de tal rijk passeerende booten en de omlijsting. Op de boot wordt de lunch van de gerenommeer de „Zeeland" keuken de noodige eer aange daan en om 10 uur meert het slankgelijnde vaartuig weer om het vrcolijk gezelschap in uitgelaten stemming de touring-cars te doen bestijgen, die langs lommerrijke dreven, kalmpjes naar Zeeiand's hoofdstad rijden. Middelburg's juweel, het beroemde stadhuis, prijkt dan ter eere der A.N.V.V. in feeënrijke verlichting en ook de Lange Jan klimt nog eens zoo mooi en ijl ten hemel. „A thing of beauty is a joy for ever". Werkelijk, Middel burg kaïi een impressie van sublieme schoon heid nalaten in onvergankelijke herinnering. Woensdag 14 Juni, is de dag van het Gce- sche land, dat uitbundig de vruchtbaarheid van den Zeeuwschen grond alom verkondigt. Ook Ierseke zal de congresmensohen officieel ontvangen en meer dan dat. Van Ierseke's roem zal men een besten indruk meenemen, welke alleen door die van de rondheid en de blijmoedigheid, der stoere Goesche bevolking overtroffen zal worden. Des avonds veel toasten op het gastvrije oord dat het „Keep smiling" aan het „Luctor et Emergo" paart en tenslotte naar de veerende dansvloer, tot dat ieder met het „goed Zeeuwsch, goed Rond" in dit animeerend milieu volkomen accoord gaat. „Lest best". Met den dag van "de Walche- ren-tour (Zoutelandie, Domburg, Veere) en den Middelburgsehen marktdag, welkelaat ste des Donderdags duizenden vreemdelingen trekt, besluiten wij. Dit wonderfeest van kleur en lijn, hetwelk deze gebenedijde streek dan ailerwege ten toon spreidt, is ongeëve naard in den lande. Een waardig einde van prachtvolle dagen Ten slotte. Vlissingen heeft de reputatie een der mfeest optimistische plaatsen in ons land te zijn, omdat de Tuin van Neerland eiken dag zijn ingezetenen voorhoudt het „Carpe Diem". En hoewel deze tijd overal zijn schaduwen werpt, zal de zeer gemoede lijke en uiterst welwillende, Vlissingsche be volking, des te meer apprecieeren, dat in deze tijden de A.N.V.V. de grondslagen van de welvaart van stad en land door overleg en nieuwe wegen, mede door dit congres, zal trachten te verstevigen. Om dit alles„In grooten getale op ter congresstad Vlissingen Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Bij den Gemeentelijken Dienst der Ar beidsbemiddeling alhier staan als werkzoe kenden ingeschreven2 drukkers, 1 behan ger, 1 mastieker, 1 betonwerker, 1 uitvoerder, 26 grondwerkers, 3 loodgieters, 2 manden makers, 14 metselaars, 16 opperlieden, 29 schilders, 11 stucadoors, 2 tegelvormers, 46 timmerlieden, 3 ververs, 3 vlechters, 1 wagen maker, 3 waterbouwk, opz., 1 teekenaar be kend met werktuigk. en bouwk., 1 wasscher 1 mach. houtbewerker, 5 meubelmakers, 5 politoerders, 2 stoffeerders, 2 kleermakers, 3 schoenmakers, 613 metaalbewerkers, 3 bier- bottelaars, 9 brood/banketbakkers, 2 koks, 2 aides, 2 slagers, 10 magazijnbedienden,' 1 slooper, 1 winkelbediende, 1 besteller, 9 chauffeurs, 11 kellners, 1 loopjongen, 5 slee pers, 29 transportarbeiders, 35 kantoorbedien- dienden (w.o. 5 vrouwelijke)3 teekenaars,' 1 werktuigkundige, 1 musicus, 1 leerling-ver pleegster, 2 winkeljuffrouwen, 1 buffetjuf frouw, 1 kamermeisje, 2 werksters, 11 portiers, loopers, enz., 54 varensgezellen (w.o. stuur lui, machinisten, matrozen e.d.) en 96 losse arbeiders. Totaal 1092 ingeschrevenen, waar van 114 in de werkverschaffing. Vorige week 1123 personen. Alzoo een vermindering van 31 werkzoekenden. Aangifte van leerlingen voor de openbare scholen. Het VTissing's Comité voor de openbare school verstigt er in achterstaande adver tentie de aandacht op, dat de gelegenheid tot inschrijving van nieuwe leerlingen voor de openbare scholen tijdig bekend zal wor den gemaakt. De nieuwe cursus vangt pas aan half Augustus. „Onbewaakte overwegen". Voor de vereeniging „Maarten Luther" werd gisterenavond in de Évang. Luth. kerk door ds. C, F. Nolte een voordracht gehou den over bovenstaand onderwerp. Spreker begon mét een overzicht en uit eenzetting te geven van dit in onzen tijd zoo actueele vraagstuk. De onbewaakte spoor wegovergangen eischen vele slachtoffers en nauwelijks zijn we van de ontroering van het eene ongeluk bekomen of het andere doet ons van ontzetting beven. Spreker zal hier niet verder op ingaan, doch hij wil de on bewaakte overwegen zien als een symbool en een symptoom die onzen tijd bedreigen. In den ouden tijd kende men haast geen ver keersongelukken. Maar hoe is dit veranderd. Het is een wonderlijke tijd en het is zeer moeilijk te zeggen in wat voor periode wij op het oogenblik verkeeren. Wij behooren feitelijk boven den tijd te staan en het is zeer lastig een diagnose te stellen over een huidig tijdsgewricht. Spreker beschouwt deze periode als een tijd van kwalen en- ziekten, het tegendeel van kerngezond. Het is een hachelijke onderneming vele voorspellingen re doen, zooals echter toch gedaan wordt. In verschillende werken wilde men den heden- daagschen tijd Vergelijken met het verleden. Wij mogen niet in de fout vervallen dat wij ons het verleden al te mooi voorstellen. Op het gebied van hygiëne en ziekenverzorging waren er toen treurige toestanden. Het is onmogelijk het verleden te verheerlijken, er waren toen ook veel schaduwzijden. Over onzen tegenwoordigen tijd kunnen wij ech ter ook niet juichen en het is spreker onmo gelijk om mee te zingen in het koor van den vooruitgang. Wc leven in een tijd van ge varen en nu komt het op opletten aan en treedt de wezenlijke inhoud van den mensch voor den dag. In onzen tijd poogt men op allerlei manier droefheid en ellende vit te bannen, er is een dorsten naar nog niet gekende sensaties, naar vreugde en genot. Verschillende losse grepen doet spre ker om deze verschijnselen aan te toonen. Het gevaar is groot en we moeten oppassen dat wij niet meegaan met de mentaliteit die haar stempel op onze dagen drukt. Het is niet alleen een wonderlijke, maar cok een moeilijke tijd, vooral op maatschap pelijk- terrein. Hoevelenzijn niet. getroffen clcor werkloosheid of door de belemmeringen van den handel. Op economisch gebied ma ken wij een crisis door, maar spreker wil zien de geestelijke crisis, die zich openbaart naar vermaak en genot. Hierachter ontdek ken wij soms allerlei verwildering en ver twijfeling, en men tracht "den ernst van den tijd van zich af te schuiven door het zoeken van allerlei genoegens. Het is een zich bewust verbergen voor de ontzettende werkelijkheid. De Christen zal zich echter opheffen en steun zoeken bij God. Het communistisch gevaar bedreigt ons en vooral de jeugdige menschen staan bloot aan de gevaren der onbewaakte overwegen het zinnebeeld van onzen gejaagden tijd. Het leven holt voort en de mogelijkheid tot zelf- concentratie is haast uitgesloten. Dr. Gun ning wyst er op dat het moeilijk is een Christen te zijn, nu alles er op uit is om het diepere leven schade te laten lijden. Wij hebben te letten op de waarschuwingsbor den, willen wij een rein en godvruchtig leven leiden. Ds. Nolte eindigde, na gezamenlijk gezaag met dankgebed. Instituut voor Arbeidersontwikkeling:. Als laatste tooneelavond in dit seizoen fcrengt op Zaterdag 25 Maart het gezelschap „de Jonge Spelers" onder leiding van Ben Groeneveld voor bovengenoemde vereeni ging „Kindertragedie" van Karl Schönherr. In verschillende plaatsen in ons land is dit stuk reeds met veel succes opgevoerd. Hst berust op een conflict, dat zich niet van vele andere tooneelstukken onderscheidt. Het is een oude geschiedenis, die volgens Heine steeds nieuw blijft, de geschiedenis van de ontrouw in de liefde. In de meeste gevallen zijn de conflicten en situaties der ouderen het stramien waarop door de schrijvers en tooneeldichters wordt geborduurd en ze blijken veelal stof genoeg op te leveren. In dit tooneelwerk echter valt niet daarop in de eerste plaats de aandacht. In dit stuk spelen man en vrouw en minnaar wel een rol, maar lang niet de eerste. Wij hebben hier zooals Schönherr het zelf zegt - te aoen met een kindertragedie. Men ziet hier slechts de kinderen en hoe zij op de ontrouw der ouders reageeren. Met groot talent schildert Schönherr dit proces. We komen onder de dwingende suggestie van zijn stuk, dat ons laat zien, welk een verwording, ja ontbinding door het gebeurde in de zielen der kinderen wordt aangericht. Het uitsluitende probleem wordt gesteld, hoe jonge menschen in den overgangsleeftijd op zulke gevallen reageeren. Door het ver schil in karakters der kinderen is deze reactie niet bij alle drie gelijk. Daardoor wordt Schönherr's „Kindertragedie" ook psychologisch belangrijk. Blijkbaar is het den schrijver er om te doen, ons verantwoorde- lijkheidgevooel ten opzichte der kinderen te versterken. Daardoor heeft hij aan zijn werk een diepe beteekenis gegeven. Wat de pres taties van Ben Groeneveld, Nellie Ernst en Arie Das, resp. als Hans, Liesje en Frans betreft, weten we de vertolking in goede handen. Doordat het gewest Zeeland van het In stituut voor de deelnemers aan den Zeeuw schen kadercursus een 120 a 130 toegangs bewijzen kocht, is het aantal plaatsen dezen keer dus aanmerkelijk beperkt. Arbeid en arbeidsverhoudingen onder het fascisme. Voor de afdeeling Vlissingen van den Nat. Bond van Handels- en Kantoorbedienden „Mercurius" zal Donderdag a.s., des avonds 8.15 uur, in de bovenzaal van het café Moeliker (voorheen café Vermeesch) als spreker outreden prof. mr. C. W. de Vries, hoogleeraar aan de Handelshoogeschool te Rotterdam. Als onderwerp is gekozen „Ar beid en arbeidsverhoudingen onder het fascisme". Het nieuws van den dag in beeld. Foto's in onze Tijdinghal. Het prachtige weer had Zondag reeds een zomsrsch aanzien gegeven aan dén strand- boulevarö te Scheveningen, voor de café's was geen plaatsje onbezetVan der Meulen in actie tijdens de tea van de Amsterdamsche sportpersdé Weensche filmacteur Paul Hörbiger te Amsterdam gekiektItalië in Nederland, in de kweekerij i>e Bloemendaal de jaar lij sche stille omgang te Amsterdam het motorbootje „de Leeuw" te Amsterdam aangevaren en gezonkenopening van nieu we kegelbanen te Amsterdam. MIDDELBURG. Voorstellen aan den gemeenteraad. Reeds tweemaal is afwijzend beschikt op het verzoek van het hoofdbestuur van den Nederlandsehen Bond van Gemeente-Ambte naren om toelating tot het georganiseerd overleg, zulks omdat bedoelde Bond geen al gemeen karakter djoeg, doch uitsluitend ad ministratieve bestuursambtenaren omvatte, en derhalve als categoriaal was-.te beschouwen. Thvns heeft dit hoofdbestuur wederom •toelating verzocht, onder bijvoeging van een exemplaar der gewijzigde statuten, blijkens welke thans alle ambtenaren in engeren zin lid van den bond kunnen zijn, zoodat hij nu een algemeen karakter draagt. Inderdaad zijn thans de vroeger bestaande motieven voor afwijzing van het verzoek vervallen en adviseeren Burg. en Weth. dan ook gaarne daarop een gunstige beslissing te nemen en de verordening regelende het georganiseerd overleg zoor zoover noodig te wijzigen. Voor de jaren 1931 en 1932 is het bedrag waarvoor Burg. en Weth. kasgeld kunnen opnemen, dat vroeger ƒ250.000 was, gebracht op 550.000, omdat het gedurende geruimen tijd voor de gemeente onmogelijk was defi nitieve geldleeningen af te sluiten. Voor 1933 is het bedrag aanvankelijk weder op 550.000 bepaald, doch Ged. Staten hebben daartegen bezwaar gemaakt en vaar de genoemde moei lijkheden momenteel niet. aanwezig zijn, stel len Burg. en Weth. thans voor het bedrag weder op ƒ250.000 terug te brengen, waar mede de commissie van financiën zich ver- eenigt. Reeds in 1927 kwam een plan ter sprake tot verbetering van het Molenwater, doch in de vergadering van 23 November van dat jaar namen Burg. en Weth. het terug, maar de betrokken aangelegenheid is sindsdien niet aan hun aandacht ontsnapt. In verband met den aandrang om te zoeken naar ge schikte werkobjecten, achten zij het oogen blik gekomen een nieuw plan terzake voor te stellen. Bedoeld plan, ontworpen in overleg met de Nederlandsche Heidemaatschappij bevat het behoud van een behoorlijk groot speelveld in het midden van het Molenwater als uitgangspunt genomen, terwijl verder ook een verharde verbindingsweg van Koepoort naar Bleek is gehandhaafd. Het terrein lig gende ten Oosten van dien verbindingsweg, is gedacht als een groot grasgazon, hetwelk bovendien, bij eventueele plaatsing van een circus of dergelijke op het speelveld, zou kun nen dienen voor het opslaan van stallen, woonwagens enz., voor zoover het speelveld niet voldoende ruimte mocht bieden. Ron dom de muziektent is een flinke oppervlakte open gebleven voor de bezoekers der concer ten, terwijl te hunnen behoeve een groot aan tal banken zal kunnen worden geplaatst. Om het speelveld en het gras-gazon zijn breede strooken vrij gehouden voor beplan ting met heesters en bloemen, zoodat wande laars geen hinder zullen ondervinden van de op het speelveld aanwezige jeugd. Voor wat betreft den aanleg en beplanting is over leg gepleegd met den te Goes gevestigden Rijkstuinbouwconsulent ir. v. d. Plassche. De begrooting wijst een totaal van rond ƒ15.000 aan arbeidsloon aan, en kan op 70 van het Rijk of 10.500 gerekend worden. De gemeente zal nog in j 12000 moeten voor zien. Er zal echter aan 25 werkloozen voor 36 weken werk worden verschaft tegen een gemiddeld loon van 16.50. Als deze men schen alleen gemeentesteun zouden hebben, zou dit ƒ11250 eischen. Hierbij moet er nog aan gedacht worden, dat ook ƒ600 is uitge trokken voor „algemeene kosten gemeente- Geknoei met Geneesmiddelen. Groote hoeveelheden geneesmiddelen, waar onder zeer oude verlegen partijen, zijn door firma's in het buitenland opgekocht. Hier onder bevindt zich ook Aspirin. Let dus, in het belang van Uw gezondheid, bij aankoop van „Aspirin-tabletten" onvoor waardelijk op ontvangst van de buisjesver pakking met den oranjeband Deze alleen waarborgt een product, hetwelk aan de hoog ste eischen voldoet. Voor verpakkingen zonder oranjeband wordt geenerlei garantie genomen. werken", hetwelk natuurlijk niet zuiver een uitgave voor de gemeente is. Uit oen aan het voorstel toegevoegd over zicht blijkt, dat slechts z000 ongedekt zal zijn, wat Burg. en Weth. uit onvoorzien wil len vinden. Stoomtram BreskensMaldeghem. In de Vrijdag a.'s. te Middelburg te houden algemeene vergadering van aandeelhouders van de stoomtram Breskens—Maldeghem zal worden behandeld een voorstel om in een vacature van commissaris, ontstaan door overlijden, te voorzien, als het aantal com missarissen tot 6 zal worden uitgebreid. Verder wordt voorgesteld de vaststelling van de balans en winst- en verliesrekening uit te stellen tot een volgende algemeene vergadering, die in ieder geval vóór 1 Sep tember zal worden gehouden. P. T. en T. Met ingang van 16 Maart a.s. is verplaatst naar het hoofdbestuur der posterijen, tele grafie en telefonie te 's-Gravenhage, onder eervolle ontheffing als directeur van heb post- en telegraafkantoor te Leerdam de referendaris 2e klasse A. B. Kelder, voordien als referendaris 2e klasse werkzaam op het bureel van den inspecteur der P- T. en T. te Middelburg. TERNEUZEN Legaat. Aan de vereeniging „Effatha", Chr. in stituut voor doofstomme kinderen te Voor burg, werd gelegateerd door wijlen den heer A. Wieland te Ter Neuzen, een som van 1000, vrij van successierecht en kosten. HULST. Nieuwe industrie. Uit goede bron verneemt het „Dagblad van N.-Brabant", dat er een zeer bekende tapij- tenfabriek uit Noord-Frankrijk te Hulst uit ziet naar beschikbare ruimte ter vestiging van een dergelijke industrie aldaar. Daar uitgezien wordt naar een fabrieks- ruimte met een oppervlak van 1000 M2. blijkt, dat men hier een fabriek van middelbare grootte wil vestigen. ST. PH1LIPSLAND. Domeingronden te St. Philipsiand. In antwoord op de schriftelijke vragen van het Tweede Kamerlid den heer Peereboom betreffende verdere vermindering van de pachtprijzen der tot het Staatsdomein Prins Hèndrikpolder te St. Philipsiand behoorende bouwgronden, deelt minister De Geer thans mede, dat van de 41 pachters 20 reeds de verlaagde pachtsom voldaan hebben, en dat er, aangezien de verleende afslag op de pachtsom voor de streek als voldoende moet worden aangemerkt, geen aanleiding bestaat tot verdere vermindering over te gaan. Indien de pachters dit vragen, en hiertoe reden bestaat, wordt de betaling vergemak kelijkt door het verleenen van uitstel. DE NIEUWE TOESTAND IN DUITSCHLAND. Naar de „B.A.Z." verneemt, heeft de opper, burgemeester van Berlijn, dr. Sahn, alle so ciaal-democratische districtsburgemeesters op hun verzoek ontslagen. Ook de stedelijke schoolinspecteur, Nydahl, is op zijn verzoek ontslagen. De stedelijke ar chitect, dr. Wagner, is reeds een poos met verlof. "Van de zijde van het gemeentebestuur wordt verklaard, dat inspecteur Nydahl een verlof van 14 dagen tot herstel van gezond heid aanvaard heeft. De „Nachtausgabe" bericht in dit verband, dat gisterenmorgen de leiders der nationaal- soeialistische gemeenteraadsfractie, dr. Lip- perü en graaf Helldorf, zich naar het stadhuis begeven hebben, om me dr. Sahn den toe stand te bespreken.

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 1