500 25 Is het niet zoowat tijd om aan Uw gezondheid te gaan denken? 11 MAART EERSTE BLAD No. 60 71e Jaargang 1933 Uitgave: firma f. VAH DE VELDE Ir., Walstraat 58-60, Vlissingen.Telef. 10. Postrekening 66287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen Plaatselijk Crisis-C©mité GElEENTËBËSlijUR STADS- EN PROVINCIENIEUW S VRAAGT ONZEN CATALOGUS Rook dan VUSSIINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingenende gemeenten op Walcheren 12.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 13.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct A 'ERTENTIEPRIJSVan 15 regels /1.25. iedere regel meer 25 cent Bij abonnement sp ale prijzen. Reclames 50 ctp. regel. Kleine advertenties van 1—5 regels 50 ct Iedere regel meer 10 ct (max. lOregels). Bij 3-maal plaatsing vanl öregels fl. .alles tegen vooruitbetaling. De abonné's in 't bezit eenei Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bil verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIÜING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit 4 bladen In den loop dezer week werden aan het bureau van ons blad de volgende giften ontvangen Gedeelte Politie-per- soneel 2.15 Personeel Fa. Kreym- borg Co.- 3. Personeel Gemeente Waterleiding Maat schappij (overFebr.) - 6.70 Bijdrage leerl. Open bare U.L.O.-school - 2.10 N. N,. - 1.— Bijdrage leerl. Christ. U.L.O.-school - 2.50 Ouden van dagen, en kele beambten en personeel Gasthuis - 11.84 .Vorige opgave - 4522.46 Totaal 4551.75 Het giro-nummer van het Plaatselijk Crisis-Comité is 195800. VLISSINGEN. SCHIETOEFENINGEN. De Burgemeester van Vlissingen maakt aan zeevarenden bekend, dat op 14 Maart a.s. en zoonoodig op 15, 16 en 17 Maart 1933, zal worden geschoten met geschut, geplaatst op dén Westelijken oever van de Marinehaven te Vlissingen. De schietoefeningen vangen aan ten 9 uur. Op of nabij de batterij, van waar geschoten wordt, zal van één uur vóór den aanvang tot het einde der schietoefening een roode vlag geheschen zijn. Zeevarenden wordt verzocht zich niet onnoodig op te houden in het deel van de Westerschelde en de Reede van Vlissingen, begrensd door lij nen, getrokken van de batterij aan de Mari nehaven in Oostelijke en Zuidelijke richting tot een afstand van 6500 M. Vlissingen, 11 Maart 1933. De Burgemeester voornoemd, W. P. EDELMAN, L.B. Alhambra-Theater, De Zwarte Huzaar. Mam'selle Nitoucke. By de eerstgenoemde film denkt men on willekeurig aan het tegenwoordig gedoe in Duitschland. Niet het verleden zelf roept men terug in deze film, maar men zoekt er stuwkracht voor het heden. Het mooiste gedeelte is de bijzonder ge slaagde fotografie en verder de rangschik king en de opeenvolging der beelden. Hoof d- zaak zijn buitenopnamen, voornamelijk heu velachtige landschappen en boschpaden, waar enkele of soms één ruiter heel deco ratief in doen. Der schwarze Husar is een schilderachtige soldatenfilm uit 1812, sierlijk van stijl, met den noodigen zwier uitgewerkt. Alleen het scenario is wat zoetelijkwij staan wat sceptisch tegenover de verheer lijking van de soldaten-bravoure uit vroeger dagen, vooral als wy de naaperij thans in het Oosten bezig zien. De Zwarte Huzaar behoort tot het beken- <3e, gevreesde regiment en moet een prinses uit Napoleon's dwang bevrijden. Onbekend met het incognito ontstaat een liefdesidylle tusschen prinses en krijgsman. Wanneer de ritmeester later te weten komt, wie hy heeft liefgehad, blijft hij trouw aan zijn vriend en vorst en brengt de prinses veilig naar den bruidegom. Doch de prinses biecht alles eerlijk op en de deugd wordt beloond. Het anti-Napoleontische geheel is een fraai kijkspel en een aardige intrige. Een vondst, die als film trof, was de afwisseling van> het woord van bange verwachting en zwaaiende molenwieken in het laatste ge deelte. Conrad Veith komt natuurlijk als ritmeester - van de doodskophuzaren prachtig uit, Mady Christians is zijn lieflijke tegen speelster. Otto Wallburg, die zich steed? meer van den aanvankelijken protsenmaker tot een waarlijk komische kracht ontwikkelt, geeft veel schakeering aan het type van gou verneur Darmont. De .verfilming van de schalksche operette onder den tweeden titel is een gelukkige vondst geweest. Zij speelt in een tijd, toen Fransche jonge dames hun opvoeding in Christelijke en maatschappelijke deugden nog plachten te krijgen in kloosters waar velen harer zich slechts noode schikten in de strenge tucht. Een dezer is Denisé, het hoofdpersoontje van -de -film, die haar levenslust achter een mom moet verbergen, wat meer voorkomt, helaas. Hoe zij het hart van den knappen luitenant harer keuze steelt en den broer van de priores, majoor Cabier, om haar vin ger windt, den organist-componist in de "doodelijkste verlegenheid bréngt en hem er dan uitredt, het zijn koinisdhe-verwikkelin gen, die zich niet in kort bestek laten ver tellen. Prachtig is de-scène, waarin de-luitenant 'zijn -bruid gaat opzoeken in het klooster en enkel maar haar stem mag hooren,-terwijl zij-hein voor schoolopziener verslijt. Rest nog de vermelding van de prachtige fotografie. Het talrijk publiek heeft zich gisteravond kostelijk met deze film vermaakt. De hoofd rollen waren in goede handen. Anny Ondra, in de titelrol, is schattig, guitig, onweer staanbaar. De muziek van Hervé, voortref felijk weergegeven, bleek niets van haar bekoring te hebben verloren. „Xuxor"-theater. Het vertraagde huwelijk. De spookrots. Als eerste hoofdnummer een Fox-film naar een roman van Zane Grey, vol avontuur en romantiek, moed en durf, welke zich afspeelt in The Grand Canyon of the Colorado.. Al- zoo een rolprent met de schitterendste opna men van bergen, afgronden, kloven, toren- hooge rotsen en bosschen. George O'Brien, de meest natuurlijke en vooraanstaande acteur van Wild-West-films, speelt de hoofdrol en heeft tot taak een drietal menschen, een echtpaar met een jong meisje (Fey Larkin vertolkt door de blonde Cecilia Parker) uit de handen van een troep bandieten te red den, waarin hij natuurlijk, na veel spannende achtervolgingen en verdere wederwaardighe den, slaagt, geholpen door het opperhoofd der Navajo-Indianen. Bij alle narigheid, die overwonnen moet worden, ontbreekt la note van zijn pleegvader is af te brengen. Wan neer hij verneemt, hoe Slag en Puff zich steeds voor hem hebben opgeofferd, wenscht hij niets liever dan als hun zoon te worden aangenomen. Doch daartoe moeten deze ge huwd zijn en terwille van den jongen, slui ten zij nog een huwelijk. Ook in deze film spanning en sensatie, doch daarnaast ook prachtig spel van de hoofdfiguren. In het voorprogramma het gebruikelijke nieuws van hier en daar benevens een intel lect-film met fraaie instantanée's uit Frank rijk. Een programma excellent in zijn soort en voor de liefhebbers van dit genre om te gnuiven en te smullen. Rectificatie. In het verslag van de zitting van den gemeenteraad is in ons vorig nummer een regel weggevallen. Het verlof aan den burgemeester is ver lengd, zooals de voorzitter mededeelde, we gens ziekte van het dochtertje van den burgemeester. Het nieuws van den dag in beeld. Foto's in onze Tijdinghal. Het werk op de bollenvelden te Hillegom is weer begonnen. Nieuw leven in het Herten kamp te 's-Gravenhage. Installatie van den burgemeester van Nootdorp. De Cross country voor nieuwelingen te Breda. Het hakenkruis op den molen te Barendrecht, by wijze van instemming over den afloop der verkiezingen in Duitschland. De nieuwe vice-president van den Hoogen Raad, mr. L. E. Visser te 's-Gravenhage. Afbraak d:r Indische Tentoonstelling, De ryjool der Wageningsche vrouwelijke studenten. De bemanning van een in het Kanaal opgepikt Engelsch vliegtuig vertrekt van Amsterdam uit weer naar Londen. Een verlaten circus in het hartje van Amsterdam. De opvoe ring /an Pol de Mont's tooneelstuk „Willem de Zwijger", in den Scadsschouwburg te Am sterdam. Eenige opnamen van krotwonin gen en hun bewoners in de buurt van Vroomshoop (Ov.) Aangifte leerlingen Christ, scholen. Wij vestigen op verzoek de aandacht op achterstaande advertentie betreffende het aangeven van leerlingen voor de Christelijke scholen in de Wagenaarstraat en Bloemen- laan. Instituut voor Arbeidersontwikkeling. Doordat een aantal marine-menschen als lid van het Instituut voor Arbeidersontwik keling moest bedanken, was de ledenstijging van de afdeeling Vlissingen over het afge- loopen jaar slechts 6 en telt de afdeeling momenteel 700 leden en donateurs, meldt „het Volk". waarin o.a, FORNUIZEN van f 105. - tot f 150.- Huurprijzen van f 1.40 tot 2.- p. maand KOOKPLATEN van f 17.—tol f 23.— 9 Huurprijzen van f 0,28 tot f O 35 p. m. enz. enz, N.V. P.Z.E.M. Vraagt inlichtingen aan j ona kantoor te Vlissingen gaie niet, zoodat de zaal nogal eens davert van den lach. De tweede hoofdfilm verhaalt van boksers, managers, matches en weddingschappen, maar ook van de onvermijdelijk daaruit ge boren wordende slachtoffers. Slag Bailey (George Baucroft) die in vrije liefde leeft met Puff Rogers (Wynne Gibson) weet maar al te wel hoe onfortuinlijk het een beoefenaar van de edele bokssport kan gaan en alles stelt hij dan ook met zijn „vrouw" in liet werk om den zoon van zijn overleden mana ger door studie een behoorlijke positie in de maatschappij te laten verwerven. Op de uni versiteit krijgt het jongmensch het echter ook te pakken. Hij wil beroepsbokser worden, van welk voornemen hij slechts na heftige tooneelen en de onthulling van ftei verleden OOST- EN WEST-SOUBURG Het Groene Kruis. Met de „Staatscourant" nr. 50 zijn verzon den afdrukken van de statuten betreffende de afdeeling Oost- en West-Souburg der ver- eeniging „Het Groene Kruis", thans ge naamd Het Groene Kruis gevestigd te Oost en West-Souburg. (Gewijzigde statuten). ARNEMUIDEN. P. T. en T. Aan den kantoorhouder bij den post-, tele graaf- en telefoondienst P. C. Sehoonenboom te Araemuiden is op zijn verzoek met ingang van 15 Agrij a.s. eervol ontglas verleend. CHIEF WHIP de beste Sigaret voor Uw gezondheidl IJZENDIJKE. Een niet betalend logeergast. Op verzoek van de marechaussee te Ter- Neuzen is te IJzendijke aangehouden zekere C. M., 28 jaar, verblijvende te Ter Neuzen, die er van verdacht wordt verduistering te hebben gepleegd, ten nadeele van een Bel gische onderneming. Genoemde persoon maakte er den laatsten tijd gewoonte van, op verschillende plaatsen in diverse hotels zijn intrek te nemen en daarna, nadat hij aldaar eenige dagen vertoefd had, te vertrekken, evenwel zonder zyn rekening te betalen. M. zal ter beschikking van de justitie te Middel burg worden gesteld. OOSTBURG. Geen accoord In de loonkwestie. Men schrijft van arbeiderszijde Dinsdag 7 Maart had een vervolgconfe rentie plaats tusschen werkgevers en werk nemers-bonden in Westelijk Zeeuwsch- Vlaanderen, ter bespreking van het loon, weer onder leiding van den voorzitter der Gewestelijke Tarwe-organisatie, den heer De Milliano. Van arbeiderszyde was een voorstel inge diend om de gemiddelde loonen van vorig jaar vast te leggen in een contract. De patroons meenden dat die gemiddelden te hoog waren opgegeven, en wilden boven dien nog een verlaging invoeren van onge veer 12i/2 De arbeiders verklaarden zich bereid, wanneer inderdaad de gemiddelden te hoog waren, hun voorstel eenigszins te herzien, en er scheen eenige toenadering te komen, doch op het laatst trokken de werk gevers terug en handhaafden hun voorstel van 20 cent per uur voor gewoon en 25 cent voor buitengewoon werk. De arbeidersbonden wezen dit voorstel met beslistheid af, en gaven te kennen dat zij er zich niet bij zouden neerleggen. De voorzitter wist partyen te bewegen om nog een§ fojj elkaar te komen over 1£ dagen 1ERSEKE. Opening badseizoen. Donderdagmiddag met het mooie voor jaarsweer, is het badseizoen te Ierseke geo pend. Slechts weinig belangstellenden waren aanwezig toen een badlusige dame het waagde met hoog water als eerste van de zwemgeneugten te profiteeren. Toch viel het water mee, verklaarde ze, toen ze uit 't wa ter getogen, snel naar de kleedkamer liep om zich te kleeden. De zwemhokjes en kleedlokalen zijn nog niet geplaatst, maar dit zal spoedig gebeuren. Handesregister Kamer van Koophandel. In de week van 27 Februari6 Maart werd bij het bureau der Kamer aangifte gedaan van de volgende Inschrijvingen? Zeeuwsch-Vlaanderen (Ter Neuzen). N.V. Waterleiding Maatschappij „Zeeuwsch- Vlaanderen", Noordstraat 39, aanleggen, overnemen, expl. van één of meer waterlei dingen in Zeeuwsch-Vlaanderen en aangren zende gebieden, bentvens het verrichten van, alle werkzaamheden daarmede in verband staande, alles in den ruimsten zin. Directeur B. I. Zonnevijlle, Ter Neuzen. Comm. Th. M. Overmaat, AardenburgB. A. Th. M. Truffino, HulstJ. Huizinga, Ter Neuzen L. W. G. Hoefnagels, Sas van Gent en Mr. P. Dieleman, Middelburg. Wijzigingen: Zeeuwsche Eilanden (Middelburg). Wed. C. Pilaar, Korte Kerkstraat 8, drank- slyterij. Uitgetreden eigenaresWed. H. Pilaarde Groot. Handelsnaam gewijzigd in Wed. C. Dominicus. Nieuwe eigenaresWed. H. DominicusTimmerman. N.V. Waterleiding My. „Zuid-Beveland", Goes, Singelstraat 15. Overleden secr. raad van beheerJ. N. Elenbaas, Kruiningen. Nieuw lid raad van beheermr. dr. A. J. J. M. Mes, Heinkenszand. N.V. West-Indische Bananen Import Com pagnie voorheen A. G. van der Horst Jr. (F.), Goes, Westwal 4$, im- en export van bana-

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 1