NOOTJES UIT DRAAD EN LUCHT Advertentiën Bij ministerieele beschikking is aan de lijst van geschriften, waarvan het in bezit hebben of verspreiden aan de militairen is verboden, toegevoegd„Anti-oorlogs Bulletin", dat maandelijks verschijnt. In de week van 20 tot 25 Februari zijn in ons land 102 faillissementen uitgesproken. en Onder zeer groote belangstelling van po litiezijde en publiek heeft Zaterdagmiddag op de algemeene begraafplaats te 's-Gravenhage de overdracht aan de familie plaats gehad van het monument op het graf van den agent van politie Baas, die in September 11. slachtoffer is geworden van de relletjes. Het aquarium van Artis te Amsterdam heeft een buitengewoon mooie collectie In dische zeevisschen ten geschenke ontvangen, met groote zorg overgebracht "en in uitnemen- den staat in het aquarium aangekomen. Er bestaan plannen om tegenpver het sta tion Delftsche Poort te Rotterdam een nieuw modern hotel te bouwen met tenminste acht verdiepingen. Door den Iagenwaterstand op de Wadde heeft gisteren de postboot Ne,;-Holwerd niet kunnen varen en is Ameland twee dagen ge ïsoleerd. Ook de beurtschipper, die Zaterdag van Harlingen is vertrokken, liep op de Wad den vast. Na langdurige ziekte is gisteren te Menton overleden de ex-grootvorst Alexander van Rusland, de in ballingschap levende neef van den Czaar. De „Morning Post" meldt uit Lissabon, dat aldaar is opgericht een fascistische Nat. Soc. beweging, welker aanhangers zich Nationaal Syndicalisten noemen. De Chileensche havenstad Iquique is Za terdag wederom door een aardbeving geteis terd, welke gepaard ging met een plotselinge verandering van temperatuur. Vanaf Don derdag zijn in de stad reeds voortdurend aardschokken van uiteenloopende kracht ge voeld. ten tijd later is overleden. Op den Haar lemmerweg te Amsterdam zijn een man en een vrouw, welke vermoedelijk met een mo torrijwiel geslipt waren, langs den weg ge vonden. Ernstig gewond zijn zij naar een ziekenhuis overgebracht. Een 7-jarig knaapje te Ophoven (Limb.), dat naar een draaiorgel stond te luisteren, werd door een passeerenden auto aangereden en zoo ernstig gewond, dat hij aan de gevolgen is overleden. Een smokkelauto aan gehouden. in den nacht van Vrijdag op Zaterdag is door de commiezen te Tege- len in samenwerking met de gemeentepolitie een vrachtauto aangehouden, waarmede 400 KG. uit Duitschland binnengesmokkelde margarine werd vervoerd. De auto benevens de margarine werd in beslag genomen. Te gen de inzittenden, twee personen uit Hel mond afkomstig, werd proces-verbaal opge maakt. Echtpaar overvallen door gemaskerde bandieten. Te Nijen (België) hebben eenige gemaskerde mannen een overval gepleegd op een bejaard echtpaar. Het oude mannetje wist echter door een venster te vluchten en hulp te halen. Zonder dat de kerels iets konden buit maken moesten ze afdruipen. Een 72- jarige marskramer, die ook in de woning sliep, hebben ze deerlijk toegtakeld, zoodat zijn toestand ernstig is. Een der revolvers, waarmee de bandieten gedreigd hebben, is later terug gevonden. Het wapen bleek ech ter ongeladen te zijn. De politie is de 'ver moedelijke daders van dezen laffen overval reeds op het spoor. Een jongeman in zijn slaap doodgeschoten. Te Brussel vond men Zaterdagavond een 62-jarigen koop man in luchtballonnetjes dood in zijn wo ning. De man was aan gasverstikking ge storven. Toen de politie de woning nauw keuriger doorzocht, vond zij tevens het lijk van een 20-jarigen jongeman, die een ont vluchte gevangene uit het toevluchtsoord Merksplas bleek te zijn, geboortig van Sot- teghem. De jongeman lag met een revolver schot door zijn slapen in het bed, zoodat hij vermoedelijk slapende is doodgeschoten. De politie kwam door tal van bijzonderheden tot de conclusie, dat de oude koopman deze wandaad moet hebben verricht, waarna deze een einde aan zijn leven zou hebben ge maakt. Over de motieven van deze misdaad tast de politie nog in het duister. •—Zwendel met postzegels. Bij de Litausche posterijen is een groote postzegelzwendel ontdekt. Tot dusverre zijn acht hoogere ambtenaren ter verantwoording geroepen. Vastgesteld is, dat de schuldigen bü iedere nieuwe serie verschillende exem plaren vervalschten, om de zegels als bij zondere curiositeiten aan handelaren te ver strekken, gestempeld of ongestempeld. Van bevoegde zijde wordt medegedeeld, dat op deze wijze voor drie kwart millioen gulden door buitenlandsche handelaren is verzwen deld. Men vermoedt, dat reeds in het jaar 1924 met de vervalscningen een aanvang is gemaakt. De Litausche justitie heeft zich in verbinding gesteld met eigenaars van verza melingen in het buitenland. Hoofddirecteur der Bul- ga a rs c h e poster ij en ver moord. Zaterdagmiddag is de hoofddi recteur der posterijen te Sofia, Stefan Iwa- Jfkotf, door een ontslagen brievenbesteller ver moord. Deze had den directeur in zijn werk kamer bezocht en opheldering verlangd over do gronden van zijn ontslag. In den loop van het onderhoud trok hij een lang mes, waar mede hij den directeur talrijke steken toe bracht. De dader is gearresteerd en legde een bekentenis af. Een inbrekersbende ge pakt. De politie te Lyon is op het spoor, gekomen van een bende inbrekers, die sederi geruimen tijd het Róhne-dal onveilig maakten. De leider van de bende werd ge pakt tijdens een inbraak in een textielfa briek, van welk plan de politie lucht had gekregen. De inbrekers reden met een groote vrachtauto, eveneens gestolen, voor de fa briek en terwijl twee mannen de fabriek binnendrongen, werd de man, die bij den auto was gebleven, aangehouden. De twee anderen slaagden er echter in de vlucht te nemen. De aangehouden bandiet is pas 28 jaar oud en heeft reeds een gevangenisstraf van vijf jaar achter den rug. In verschillende opslagplaatsen van de bende heeft men belangrijke hoeveelheden van de meest uiteenloopende goederen ge vonden. Men verwacht dat nog meer aan houdingen zullen volgen. De malaise in de cham pagne.— Millloenen flesschen champagne ligsen onverkocht opgestapeld in de kelders van de Fransche champagneverbouwers. Een wereldberoemde firma heeft 17 millioen fles schen champagne in haar kelders liggen, twee andere firma's elk 10 millioen flesschen en tientallen andere firma's hebben eveneens millioenen flesschen in voorraad. De fabrikanten wijten dit verschijnsel voor namelijk aan de buitenlandsche invoerrech ten. „Wij lijden ook onder het feit", zoo vertelde een wijnhandelaar, „dat champagne door velen vereenzelvigd wordt met uitspat tingen en nachtleven, waardoor invoerrech ten op champagne niet alleen worden voor gesteld als een goede belastingmaatregel maar ook als een dringende moreele plicht." Ter vergelijking moge dienen, dat de in voerrechten op champagne in Engeland voor den oorlog zes pennies per flesch bedroegen, thans 4 shillingin Duitschland zijn zij ver tienvoudigd in Portugal ruim veertien maal zoo hoog als vóór den oorlog. Een vrouwenmoordenaar gearresteerd. Te Dortmund is onlangs de 42-jarige arbeider August Scheer gearresteerd, die na een langdurig verhoor bekend heeft drie vrouwen te hebben ver moord en zes pogingen tot moord op vrouwen te hebben gedaan. Sinds Augustus van het vorige jaar had hij verscheiden advertenties geplaatst, waarin hij voorgaf beambte te zijn en nu eens een echt- genoote, dan weer een secretaresse zocht. Den vrouwen, die op de advertentie schreven, be richtte hij, dat zij naar Dortmund moesten komen. Een der eerste gevallen betrof de we duwe Johanna Suhr. Acht weken, nadat Scheer de vrouw had gevraagd naar Dort mund te komen, werd zij in Dortmund ver moord gevonden. Het laatste geval betrof de 50-jarige steno-typiste Emma Schneider, die Scheer op 28 November 1932 van Herford naar Dortmund lokte en die sindsdien ver dwenen is. Verschillende vrouwen, die op de adverten tie geschreven hebben en slechts door haar voorzichtigheid niet het slachtoffer van dezen tweeden Kürten werden, zullen met den moordenaar geconfronteerd worden. Broer en zuster door haaien verslonden. Op den tamelijk langen winter volgde aan de kust van Zuid-Nieuw-Wales een heerlijk zomer weer, wat echter ook haaien langs de kust voerde. Wanneer een van deze roofvisschen wordt opgemerkt, wordt een klok geluid, zoo dat de baders zich in veiligheid kunnen brengen. Een 18-jarig meisje had echter de onvoor zichtigheid begaan, zich te ver van de kust te verwijderen. Toen een haai kwam aan gezwommen, hoorde zij de klok niet. Haar broeder aarzelde geen oogenblik en zwom zijn zuster te hulp, die echter voor zijn oogen verscheurd werd. Ook hij verdween enkele oogenblikken later in de golven, waarschijn lijk eveneens verslonden door een van de roofvisschen. Een benauwend kwartier tje. Een dierentemmer, die tj Nottingham (Engeland) in een circus optreedt, heeft een zeer benauwend kwartiertje doorgebracht, toen hij, in de berenkooi zijnde, plotseling van licht werd verstoken, doordat het elec- trisch licht uitging en bijna geen reserve- licht aanwezig was. In de kooi bevonden zich zes ijsberen, waarvan er een den temmer eenige dagen tevoren had aangevallen en hem de kleeren van het lijf bad gescheurd. Bij het flauwe lichtschijnsel zag hij dit dier, gevolgd door de vijf anderen, op hem toe- sluipen. Hij sloeg er op los met de zweep en liep langzaam achteruit. Eenige malen ging hij zoo de kooi rond, eer het personeel met flambouwen te hulp kwam. Men durfde toen echter de deuren van de berenkooi nog niet te openen, daar de dieren door het ongewone licht der flambouwen wild waren geworden en niet in bedwang konden worden gehouden. Toen eindelijk, na een goed kwartier, het electrische licht weer brandde, kon de tem mer de kooi ongedeerd verlaten. De sneeuw ligt meters hoog. Uit de berichten, die thans van de Britsche eilanden komen blijkt, dat het daar in het laatst der afgeloopen week ont zettend slecht weer is gewees*'t heeft er gestormd e.. gesneeuwd zooals in 50 jaar niet was voorgekomen. Talryk zijn de verhalen van dorpen of ge zelschappen die geheel ingesneeuwd zijn en daardoor eenigen tijd geen verbinding kon den krijgen met de buitenwereld. Het ergste is wel, dat .nen een dag of wat zonder tijding is geweest van de leden van Uitsluitend verkrijgb'aar In de oranje-bandbuisjes van 20 tab!. 70 ets. en oranjezakjes van 2 tab!, 10 cis. een zanggezelschap. Het waren de jeugdzan- gers van Trecynon, die Donderdagavond, met de begeleiders, ongeveer 60 man sterk, in 2 autobussen naar Neylandt (Pembrokeshire) vertrokken waren om daar een concert te geven. Het doel was, dat zij dienzelfden nacht nog terug zouden keeren. Ma? een dag en een nacht verliep eer men de jongens weer terug zag. Op den terugweg, kreeg een der bussen averij, besloten werd dat de kinderen en de jongere leden van het gezelschap, met de andere bus door zouden rijden tot Aber- dare. De bus zou dan terug gaan om de an deren te halen, die zoo lang onderdak von den in het politiebureau te St. Clear. Maar de bus kwam niet terug er toen ten slotte de volwassenen den volgenden dag laat met den trein terug gingen naar hun woon plaats, vonden zij daar allen in onrust, want de kinderen waren er nog niet. Niets had men gehoord van de bus met kinderen, nadat deze St. Clear verlaten hadden. Doordat ook de telefonische verbinding verbroken was, was het onmogelijk inlich tingen te krijgen. Gelukkig echter kwam het meerendeel der kinderen Zaterdag veilig thuis. De rest was in Carmartten gebleven. Een onaangenaam avontuur beleefde ook de Schotsche rugby-ploeg, die uit moest' ko men tegen Dublin. Donderdagavond vertrok ken zij met de boot van Glasgow. De reis was verschrikkelijk Wat de spelers ervan vertelden is eigenlijk niet geschikt om open baar gemaakt te worden. Feit is, dat zij 15 uur te laat kwamen, en toen zij in Dublin kwamen hoorden zij, dat de wedstrijd afge last was. Wat de spelers toen zeiden is nog minder geschikt voor publicatie. Drie kinderen door het ijs gezakt en verdronken.— Drie kinderen in den leeftijd van drie tot vijf jaar zijn gisteren door het ijs van een zij riviertje van de Regnitz gezakt en verdron ken, zonder dat iemand er iets van merkte. Toen de kinderen Zateriagavond niet thuis kwamen, ging men zoeken, en pas gisteren morgen vond men op het besneeuwde ijs sporen, waaruit bleek, dat de kinderen hand in hand op het ijs hadden geloopen, tot zij aan een dichtgesneeuwd wak waren gekomen, waar zij door de dunne ijslaag heen zakten en verdronken, Nieuw voedingsmiddel uit ondermelk? De „Zentral- e. G. M. B. H." heeft onlangs met de overige zuivelorganisaties en vertegenwoordigers van landbouw, handel en consumenten een bijeen komst gehouden, welke tot doel had, de breede volksmassa met een nieuw product van den Duitschen landbouw, een uit onder- melk bereid volksvoedingsmiddel, bekend te maken. Oud-minister prof. dr. Fehr trad als spreker op en wees op het feit, dat eener- zijds de Duitsche landbouw jaarlijks voor on geveer 7 milliard liter ontroomde melk geen rendabel afzetgebied heeft, terwijl aan den anderen kant de stedelijke bevolking aan het ernstige gevaar van een ondervoeding aan eiwit blootgesteld is. Na jarenlange vergeef- sche pogingen om het gehalte aan voedende bestanddeelen en vitamine van ontroomde melk in een smakelijk en goedkoop volks- voedsel te behouden, zou het thans gelukt zijn een dergelijk „echt volksvoedingsmiddel" te bereiden, dat met andere melkproducten als boter en kuas op één lijn staat. Behalve een groote hoeveelheid waardevol eiwit bevat dit product, dat den naam „Narmil" heeft ge kregen, ook lecithine. Prof. Fehr wees er met nadruk op, dat het hier Teen surrogaat, doch een waardevol voedingsmiddel geldt. Een Corsicaansch ban diet veroordeeld. Sebastiaan Spada, broeder van den beruchten Corsicaan- schen banliet, André Spada, is door de recht bank der gezworenen te Bastia op Corsica, tot vijf jaar gevangenisstraf veroordeeld, ter wijl hem tevens voor 10 jaar het recht werd ontzegd, in Frankrijk te wonen. Sebastiaan Spada stond terecht wegens moord op een chauffeur en wegens mede plichtigheid aan een overval op een post auto in 1930 door zijn broeder gepleegd, waarbij twee gendarmes werden gedood. Op geheel Corsica heerschte tijdens de behan deling dezer rechtzaak gToote opwinding, daar men vreesde, dat André een poging zou doen zijn broeder op den weg van de gevangenis naar het gerechtshof te bevrijden. VRIJGESPROKEN. 's-BOSCH. (VX>.) Het gerechtshof te 's-Bcsch wees heden vonnis in de strafzaak tegen den 23-jarigen P. J. v. d. V. te Ooster hout, die door de rechtbank te 's-Bosch is vrijgesproken van doodslag, gepleegd op 18 April 1931 te Wanrooy op zijn oom L. v. d. Vleugel, directeur van de zuivelfabriek al daar. Het Hof bevestigde het vrijsprekend vonnis, overeenkomstig de conclusie van den verdediger. EEN AUTOBUS IN EEN SLOOT. OOSTZAAN. (V. D.) Gisterenavond, toen de autobus van den dienst Amsterdam- Zaandam omstreeks 11 uur langs de Kerk straat in de richting Zaandam reed, raakte de chauffeur plotseling zijn stuur kwijt en kwam de autobus terecht in de naast den weg gelegen breede sloot. Een telefoonpaal stuitte de vaart van de bus eenigszins, waar door een klein gedeelte van de achterzijde der bus boven water bleef. De telefoonpaal knapte af. Het gelukte den omwonenden de G inzittende passagiers, alsmede den,chauf feur door de achterdeur van de bus naai buiten te b^ngen. Allen kwamen met den schrik en een nat pak vrij. De materieele schade is niet groot. EEN OUDE MAN GEWURGD. MAASTRICHT. (V. D.) De 80-jarige Melotte, wonende in de Maastrichter Brug straat alhier, is in den nacht van Zondag op Maandag na een worsteling gewurgd. De man werd dood op zijn kamer gevonden. De justitie heeft dadelijk een ernstig on derzoek ingesteld, maar heeft den dader tot nog toe niet kunnen vinden. Zij heeft wel aanwijzingen, welke tot spoedige arrestatie van den moordenaar zullen leiden. BRANDEN. DRONRIJP. (VX>.) In den afgeloopen nacht kort na 12 uur is door tot nu toe onbe kende oorzaak brand ontstaan in de kapitale boerderij van den landbouwer Douwe Dijk stra. De brandweer kon tegen de inmiddels ontstane geweldige vuurzee weinig uitrichten. De boerderij werd een prooi der vlammen. 63 stuks hoornvee en 4 paarden vonden den dood in de vlammen. Van den inboedel kon weinig worden gered. De boerderij was verze kerd. EEN AUTO-ONGELUK. AKEN. (V. D.) Te Kollscheid bij Aken is hedenmorgen een Nederlandsche auto met 1 inzittenden in een bocht van den weg met groote snelheid tegen een muur gereden. De auto werd zwaar beschadigd en de rechter zijde werd geheel ingedrukt. Van de vier inzittenden moesten 2 ernstig gewond naar bet ziekenhuis worden overgebracht, waar één inmiddels is overleden, terwijl de andere in levensgevaar verkeert. Beide slachtoffers zijn Nederlanders, uit Heerlen afkomstig. VERTROUWELIJKE ONDERHAN DELINGEN. GENÈVE (V. D.) Vertrouwelijke onderhan delingen hebben plaats gehad tusschen de Engelsche, Fransche en Belgische delegaties naar aanleiding van de moeilijkheden, die zijn gerezen bij de behandeling van de En gelsche voorstellen, volgen^ welke alle mo gendheden de verplichting op zich zouden nemen, bij een conflict onder geen omstan digheden geweld te zullen gebruiken. Een bemiddelende formule is tot nu toe niet ge vonden. De Duitsche delegatie blijft staan op haar standpunt, dat de uitdrukkelijke ver melding van de bepalingen van het Locarno- verdrag in deze verplichting overbodig is. Daarentegen wordt van Belgische en Fran sche zijde verlangd, dat het recht, dat aan deze landen is toegestaan, om bij een Duit sche troepenconcentratie in het Rijnland militaire maatregelen te nemen, niet onder de verplichting zou vallen. Naar verluidt, heeft de Duitsche delegatie ruggespraak met Berlijn gehouden. CHAMBERLAIN OVER DEN GOUDEN STANDAARD. LONDEN. (V.D.) Op de Britsche Indus - trieele Jaarmarkt te Birmingham heeft de minister van financiën Chamberlain het woord gevoed over gouden standaard en tolmuren. Vele menschen, aldus Chamberlain, schijnen te gelooven. dat de Engelsche regee ring spoedig weer tot den gouden standaard zal terugkoeren. In strijd daarmede moest hij herhalen dat de Engelsche valuta niet op goudbasis gebracht kan worden, vóór de re geering ervan overtuigd is dat de gouden standaard goed zal werken. Zoolang de kwes tie dor internationale schulden niet is ge regeld, blijft over de geheele wereld een angst en onzekerheid bestaan, die een be vredigend werken van den gouden standaard volkomen onmogelijk maken. Dit is een on derwerp van internationale besprekingen, die waarschijnlijk binnenkort zullen worden be gonnen. Het Engelsche pond sterling is op het oogenblik als waardemeter stabieler dan het goud en men ziet dat voortdurend het aan tal landen, die hun valuta naar het pond regelen, toeneemt. Om een algemeene aan vaarding van dezen nieuwen internationalen standaard mogelijk te maken, moet Enge land met andere staten samenwerken. Daar om streeft de Engelsche regeering naar het bijeenroepen van de economische wereld conferentie. Naar aanleiding van de fcarievenkwestie verklaarde Chamberlain dat hij geen bezwaar heeft tegen tarieven, wanneer zij redelijk zijn. Maar hij beklaagt zich over de belem merende en overdreven tarieven en over de pogingen va vele staten een volkomen autar chie in te voeren. Hij gelooft dat de oplossing van do geheele kwestie te zoeken is in den stand der goederenprijzen. De catastrophale prijsdaling heeft tengevolge, dat vele landen, welker solvabiliteit afhankelijk is van de prij zen hunner goederen, niet meer in staat zij, hun verlichtingen na te komen. OVERSTROOMINGEN IN ENGELAND. LONDEN. (V.D.) Tengevolge van de plot selinge temperatuurwisseling is in geheel Zuid- en midden Engeland de sneeuw ge smolten, waardoor op vele plaatsen groote overstroomingen zijn ontstaan. De Theems steeg in 12 uur 60 c.M. Het ergst is de over strooming in Surrey. Honderden stuks vee zijn in het water omgekomen. In verschil lende Zuidelijke graafschappen zijn tal van steden door het water van de buitenwereld afgesneden. Ook in Londen staan tal van straten onder water. In Noord-Engeland heeft het opnieuw hevig gesneeuwd. Op sommige plaatsen ligt de sneeuw 2 meter hoog. Uit Dublin wordt gemeld dat 5 schoolkinderen, die in een sneeuwstorm zijn geraakt, sedert Vrijdag worden vermist. TWEE BOMAANSLAGEN. BELFAST. (VJD.) In den afgeloopen nacht zijn in de binnenstad van Belfast 2 bomaan- slagen gepleegd op een stationsgebouw van den N. Ierschen spoorweg waarbij een paai rails werden vernielt, en de glazen overkap, ping van een perron werd beschadigd, en op een administratiegebouw van de Iersche spoorwegen. Deze laatste bom miste echter haar doel en ontplofte op het trottoir. Men neemt aan dat de daders stakende spoorweg, mannen zijn. EEN REVOLUTIONNAIRE SAMEN ZWERING. SANTIAGO. (V.D.) Volgens verschillende kranten zou de oolitie in Chili een groots revolufcionnaire samenzwering hebben ont dekt, die zou rijn aangesticht door commu- nisten te Montevideo, die in het bezit van groote bedragen aan buitenlandsche gelden zouden zijn. De opzet zou zijn dat de revo- lutie op verschillende plaatsen tegelijk zou uitbreken. BLIJFT JAPAN IN DEN VOLKENBOND TOKIO. (V.D.) In kringen van het Japan- sche ministerie van buitenlandsche zaken wordt verklaard, dat geen formeele verklaring betreffende een uittreden van Japan uit den Volkenbond zal plaats hebben. De Japansche regeering zal een afwachtende houding te genover den Volkenbond aannemen. DE STRIJD IN HET VERRE OOSTEN. PEIPING. (V. D.) De gouverneur van de provincie Jehol, generaal Fan Yoe Lin, ver klaarde gisteren in een interview„De Ja panners zullen deze provincie slechts in hun bezit krijgen, als er geen Chinees meer over is Wij zijn onbevreesd. De Japanners kun- nen 10 van onze mannen dooden en zelf één der hunnen verliezen, maar zij vechten thans tegen geheel China. Wij zullen zien hoelang zij dit kunnen uithouden." De Chineezen blijven nog steeds langzaam terugtrekken, doch deze terugtocht gaat ge paard niet hevige gevechten. Het Chineesche hoofdkwartier te Peiping deelt mede dat de terugtrekkende beweging der Chineesche troepen een weloverwogen manoeuvre is, die ei op berekend is, dat de terugtocht tot stil- stand komt in zeer krachtig versterkte stel lingen, waaraan reeds thans wordt gewerkt en die een einde zullen maken aan den Ja- panschen opmarsch. De hoofdlijn van dcz8 stellingen zal over Lin Yoe Lan loopen. MOEKDEN. (V. D.) Het Japansche op percommando deelt mede dat bij Tsjiping hevige gevechten rijn gelevrd. Het stadje Sjawa viel na een hevige artilleriebeschie ting tenslotte in Japansche handen. De strijd om Tsjiping wordt voortgezet. In een andere richting hebben de Japanners tijdelijk de stad Niogi bezet. Gisterenavond slaagden de Chineezen erin de stad te heroveren. Ook hier worden de gevechten met groote hard nekkigheid voortgezet. Uit Peking wordt gemeld, dat het Chinee sche ministerie van oorlog mededeelt dat de stad Kailoe, Nanling en Tsjaojang geheel zfjn verwoest. De Chineesche en Japansche verliezen zouden zeer groot rijn. DE MOEILIJKHEDEN DER BANKEN. WASHINGTON (V. D.) Het sluiten uer banken in Maryland voor den tijd van drie dagen, met het doel den toeloop te remmen van de kleine beleggers, die in de week na het sluiten der banken in Michigan 13 mil lioen opvroegen, heeft geleid tot drastische wettelijke maatregelen, die de regeering de controle geeft over de banken. Gedurende het weekend confereeren Dankiers en ambtenaren met de autoriteiten over den toestand, die door Mac Fadden, lid van de bankcommis- sie van het huis van afgevaardigden beschre ven vordt als verkeerencle „aan den rand van een economischen en financieelen chaos". Andere leden van de bankcommissie echter zijn van oordeel, dat een zoodanige verwach ting van een naderende castrophe niet door de feiten wordt gerechtvaardigd. Te Baltimore is de effectenbeurs Zaterdag gesloten toi nader order, de winkels bleven echter open en de dagbladen doen een be roep op het publiek „to take it easy", het niet al te zwaar op te nemen. Geboren MARA, Dochter van G. A. DE RIJKE. C. P. DE R.JKE W1ELEMAKER. Vlissingen, 27 Februari 1933. Van der Manderestraat 9. God verblijdde ons door de voorspoedige geboorte van ons Zoontje GERHARD PETER. Ds. en Mevr. WIERSINGA. Heden overleed zacht en kalm, onze gcüefde Schoon zuster, Tante en Behuwd- tante, MARIA JACOBA VAN HOEK RIEMENS, in den ouderdom van 71 jaar Namens de Familie, C. SNOEP. Vlissingen, 25 Februari 1933 Verk. Quakkeiaarstraat 106 Algemeene Kennisgeving.

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 2