31 EAU 11003 BEROEPSKEUZE Een o'er nieuwe HAKA PHODOCIEN Coöp. De Broederband DA Verkeers conferentie. RECHTSZAKEN aam Voor gesprongen en ruwehui d 18 CENT per doosje gevers in deze branche te dwinjen eerst naar Nederlandsche krachten te zoeken. In ieder geval hebben de musici hun zin, dat aan dit vraagstuk officieele aandacht wordt bestesd. Het is met het hierheen halen en adoree- ren van vreemdelingen nu eenmaal altijd wat mal. Terwijl de schilders het hier slecht hebben, geeft een der groots Haagsche kunst zalen een expositie van eer vreemden schil der. Gelukkig is hij 'n zijn werk zoo vreemd, dat er wel geen belangstelling in den vorm van aankoopen zal z'jn. Het is de Vlaamsche schilder Permeke lier wij bedoelen. Deze man ziet alles anders dan een gewoon mensch, M hij is er op uitgetrokken om misvormden en rüsmaakten te doen posee.en Alle koppen zijn extra onsymmetrisch, alle neuzen staan sche.f, alle voeten buitenwa-ris, alle hou dingen zijn zóó als nooit iemand ze aan neemt. Natuurlijk zijn er mensch-;n die het mooi vinden Eén der beste schilders van ons land, die al dit fraais had bekeken, zei alleen maar als ik dit schilderde, verklaar den jullie allen mij onmiddellijk voor gek. De tijd zal meetor- leeren of men dit als een voorlooper van de nieuwste kunst heeft te beschouwen. Laat ons hopen van niet. We mogen als rechtgeaard Hagenaar niet verzuimen om een enkel woord te wijden aan de nagedachtenis van een man, die voor het Kunstleven in den Haag zeer ee1 heeft be- teekend. Mr. Henri Viotta is op 85-jarigen leeftijd overleden. Van 18961917 heeft hij de leiding gehad van het Koninklijk Conserva torium voor muziek en in die jaren is hij de stichter geworden van het Residentie-orkest. Zijn naam zal in de muziek-wereld van den Haag altijd met groote onderscheiding ge noemd worden. Wanneer dit leven zich mis schien wat al te breed heeft ontwikkeld en andere Kunst-vormen naar den achtergrond heeft gedrongen, dan is dat voor een deel ook het gevolg geweest van de krachtige actie die Mr. Viotta steeds heeft gevoerd om zijn geliefde muziek tot het groote publiek te brengen. Hij is daarin ontegenzeggelijk ge slaagd. Andere soorten Kunst mochten willen dat zij een zoo'n kampioen voor hun idealen vonden. N Viotta heeft veel geschreven en gecompo neerd, maar zijn levenswerk is toch geweest het opvoeden en kweeken van musici, het wekken van belangstelling voor de muziek. Daarom zal zijn naam onvergetelijk zijn. EIBER. Gisterenmiddag had in een der zalen van het Provinciaal gebouw in de Abdij te Mid delburg de jaarlijksche verkeersconferentie plaats, waartoe ook nu Ged. Staten weder een groot aantal instellingen en personen hadden uitgenoodigd, van wie de meeste aan de uitnoodiging hadden voldaan. De voorzitter, de Commissaris der Konin gin, heette allen welkom en zeide, dat Ged. Staten het groot aantal aanwezigen >P hoogen prijs stellen, waaruit de groote be langstelling blijkt voor de maatregelen die in het belang van het verkeer worden geno men. Spreker hoopt, dat dit in de toekomst ook zoo zal blijven. Speciaal heette spreker welkom den inspecteur van de P.T.T., de vertegenwoordigers van de N. S.van de R. T. M.van de Kamers van Koophandel te Ter Neuzen en Middelburgvan den A.N. W.B. en de K.N.A.C.van de Maatschappij Zeeland den afdeelingsconsul van den A.N WJB. en de vertegenwoordigers van de stoomtram BreskensMaldeghem, de stoom tram Walcheren, de Zeeuwsch-Vlaamsche Tramwegmaatschappij en van de midden- standsvereenigingen te Goes. Spreker wees er op, dat in 1932 in Zeeland weder verschillende maatregelen in het be lang van het verkeer tot stand zijn gekomen, en dit zoowel te water als te land. Te water door het in de vaart brengen van de tweede motorveerboot „Prinses Juliana", de over name van de „Prins Hendrik", die na enkele kleine verbeteringen binnenkort in de vaart komt en de opdracht aan „de Schelde" van den bouw van drie nieuwe veerbooten voor de Wester- en Oostcrschelde. In het landverkeer zijn ook, dank zij de gemeenten en waterschappen, en ook het rijk, verschillende verbeteringen aange bracht. Spreker denkt o.a. aan den weg Pmtebrug weg van het 4e naar het 5e district aan wegen rond Ct. Jansteen, aan den weg Koudekerke—Westkapelle en op Zuid-Be-'eland aan die bij 's-Ileerenhosk en Heinkenszand. Nog wijst spreker er op, dat in 1932 de laatste tol in Zeeland is af gekocht en dat sedert 1 Januari 1933 de wegen in Zeeland tolvrij zijn. Spreker zeide de verschillende kwesties te willen verdeel en in i. Prov. stoombootdienstena. Ooster- schelde, b. Westerschelde 2. Veerdiensten 3 spoor- en tramwegen 4. wegen 5. auto- busdiensten 6. luchtverkeer7. goederen vervoer 8. verder voorkomende zaken. Stoombootdlenstcn De heer M. Laernoes bepleitte voor de lijn op de Oosterschclde namens de Kamer van Koophandel te Middelburg het vexkrijgbaar stellen van tweedaagsche retourbiljetten in plaats van ééndaagscho, omdat men dikwijls moeilijk op één dag heen en weer zijn reis kan maken. De voorzitter zeide, dat Ged. Staten dili gent zijn en de zaak der tarieven en abon nementen in studie hebben. De heer ir. Van Goor, vertegenwoordiger van den A.N.W.B en de K.N.A.C., vraagt bespoediging van de in dienststclling van de nieuwe boot op de lijn ZienkzeeKatscbe Veer, maar ril var deze gelegenheid gebruik maken om den voorzitter en het geheele college van Ged. Staten dank te betuigen voor het hebben van een open oog en oor voor de we ischen, nooden en behoeften van het verkeer. Dat zij diligent zijn weet wellicht niemand beter dan spreker en als ei dan ook een heel waschlijstje met wenschen is inge diend, dan is dit niet te beschouwen als het bewijs van het tegendeel. Spreker herinnert dan aan het ongeval den Commissaris der Koningin overkomen en spreekt zijn vreugde uit, dat alles ten slotte goed is afgeloopen. Spreker noemt dit*een geluk voor het gezin van den voorzitter, maar ook voor Ged Staten en voor alle aanwezigen, die dan ook blijken van instemming met deze woorden gaven. De voorzitter brengt dank voor de woor den tot hem persoonlijk gericht. Wat de nieuwe boot betreft, men is aan het bouwen en spreker hoopt, dat zij dit jaar, ai is het wellicht najaar, in dienst zal kunnen wor den gesteld. De heer Van Melle brengt namens de middenstandsvereenigingen te Goes ook dank voor de vele verbeteringen, die aangebracht zijn, maar wil toch een klacht over brengen ever de hooge tarieven voor sommig vervoer Spreker wijst o.a. op het tarief van 6 voor het vervoer van een lijk. Ook zou men gaarne als op het veer van Zijpe vrij vervoer voor de vrachten per auto vervoerd, zien ingesteld. Spreker wijst er op, dat men in Zeeland evenveol wegenbelasting betaalt als in andere provincies, maar veel minder we gen heeft en spreker vraagt of het niet bil lijk zou zijn dat uit het wegenfonds ook aan de booten werd bijgedragen. De voorzitter zegt dat de kwestie der ta neven de aandacht van Ged. Staten zaJ hebben, maar gelooft niet, dat het mogelijk zal zijn de waterwegen ook op het provin ciaal wegenplan te plaatsen. De heer ir. Van Leeuwen, hoofdingenieur van den provincialen waterstaat, zegt dat men nu zoo gaarne nog landwegen op het plan zou plaatsen, maar op moet passen voor het maximum, dat mag en het zai daarom niet gaan er ook nog waterwegen op te brengen. De heer Laernoes zegt dat in de Kamer van Koophandel de Schouwensche leden juist het vrij goederenvervoer op vracht auto's zouden willen kwijt zijn. De heer Van Melle zegt, dat men hier dus de Schouwenaars moet helpen tegen hun eigen fouten. Spreker zou van de regeering een speciale regeling voor Zeeland, gezien uc samenstelling der provincie, gerechtigd achten. De heer ir. Van Leeuwen wüst er op, dat Limburg ook geen uitzonuering kon verkrij gen in verband met haar wegen door een dai en evenwijdig daaraan achter de bergen. Het zal voor Zeeland ook wel niet gelukken. Alvorens tot de Westerschelde werd over gegaan, stelde de voorzitter den treindienst MechelenNeuzen aan de orde, omdat de directeur weg moest. Het bleek, dat hierover geen opmerkingen waren. Bij den Westerscheldedienst zeide de heer Laernoes, dat hy begrijpt dat niet alles wat men wenscht te verkrijgen is, maar ook nu wil spreker nog een vraag stellen en wel of het mogelijk zou zijn kaarten van Neuzen af te geven, waarmede men byv. de eene keer over Hoedekenskerke kan reizen en terug over Breskens. De voorzitter zegt, dat deze kwestie in studie is genomen. De heer Harte, secretaris der Kamer van Koophandel te Neuzen, erkent, dat verschil lende verbeteringen zyn aangebracht, duch betreurt ten zeerste het vervallen van de boot Neuzen—Vlissxngen op Zondag. Hy noopt dat dit nog kan worden hersteld. Spr. ontkent, dat dit geen last veroorzaakt en geeft daarv.n een voorbeeld. Hy weet ook dat dit hier niet kan worden bssiist. Spr. wyst er ook op, dat byv. op het veer Wil lemstad— Moerdyk alleen de auto's en niet de vrachten worden berekend. Dit moet dan toch ook hier kunnen en dat het niet zoo is geeft veel nadeel voor het goederenvervoer met Holland. Zeker is dit niet in eens te be antwoorden, doch het moet hier toch ook kunnen. De voorzitter zegt, dat het in deze verga dering niet de plaats was om over den Zon dagsdienst te spreken, vooral ook nu de Prov. Staten daarover pas een uitspraak hebben gedaan. Spreker betwyfelt of de minister aan de oplossing van den tweeden mensch bereid zou zijn mede te werken. De heer Harte zegt dat als de brug over den Moerdyk er is, men daar geheel gratis verkeer zal krygen en waarom zou dat dan hier niet kunnen. De heer ir. Van Goor betreurt ook het niet meer varen van genoemde boot op Zondag Wat de lyn Vlissingen—Breskens betreft, herhaalt spreker het bekende bezwaar tegen het maar hebben van 4 diensten op Zondag en zulks met zeer groote tusschenruimten, en dit geldt vooral voor deze lyn, die toch zoo voornaam is ook uit internationaal oog punt. Daarom vroegen A.N.W.B. en K.N.A.C. om opvoering tot 6 diensten, terwyl ook de laatste boot te vroeg over vaart. Vreemde lingen, die vier uur te Breskens moesten wachten, spraken minder vleiend over „Les Chinois de l'Europe". De voorzitter antwoordt, dat met ingang van den zomerdienst het aantal vaarten op weekdagen vermeerderen zal van 9 op 13 er zal des morgens en 's avonds om het l\/2 uur en 's middags ongeveer om de 1% uur TE VL15SJMGEN. Zitting op as. DINSDAG 28 FEBRUARI m net voormaug Burgerweeshuis aan at Badhuisstraat, van 7 '/2 9 anr- Inlichtingen, zoowel voor meisjes als jon gens. worden kostloos verstrekt. Ouders, kiest een beroep voor uw kind in overleg met het tureau. worden overgezet. De laatste boot van Vlis singen zal te 9 uur en van Breskens te half tien vertrekken. Voor de vermeerdering van de 4 diensten op Zondag kunnen Ged. Sta ten geen termen vinden. Op een vraag van den vertegenwoordiger van de Zeeland zegt spreker dat ook in de toekomst op steun by den fruitaanvoer kan worden gerekend. De heer Van Melle meent, dat uit hst vrij geven van de vrachten niet alleen schade voor de provincie zal ontstaan, want er zul len z.i. veel meer vrachtauto's overgezet worden. Een ander aanwezige wijst er nog op, dat nu de ATO, die met een eigen boot over vaart, alles tot zich begint te trekken en dat zou dan wel veranderen. De voorzitter zegt toe, dat Ged. Staten oen en ander onder het oog zullen zien. Thans was men genaderd tof de veer diensten, waarop geen opmerkingen worden gemaakt, waardoor men kon over gaan tot de Spoor- en tramwegen. De heer Harte wijst op klachten, die wei gehoord worden over minder goede aanslui tingen in Zeeuwsch-Vlaanderen tusschen de tiammen onderling. Van ter zijde verneemt men dat er plan nen bestaan tot een fusie tusschen de be staande tramwegmaatschappyen. Als dat tot stand komt, dan zal er waarschijnlijk ook op betere aansluiting kunnen worden gerekend Als spreker goed is ingelicht zyn de maatschappyen reeds tot overeenstemming gekomen en berust de zaak nu by een com missie, van regeeringswege aangewezen. Spreker zou gaarne zien, dat Ged. Staten ton deze op spoed aandrongen. De voorzitter zegt dat bedoelde plannen by Ged. Staten niet officieel, doch wel offi cieus bekend zijn. Maar toch zullen zy wel willen overwegen of zy ook op spoed kun nen aandringen. De heer M. Laernoes wijst op de inge voerde tariefsverlagingen by de spoorwegen maar vraagt waarom deze niet het radicale middel ter hand nemen en alleen sneltrei nen laten rijden, die door motortreinen, autobussen of trammen van af de kleinere plaatsen worden gevoerd aan de grootere stations. Dit zou z.i. niet alleen een voordeel zijn voor de spoorwegen, maar ook voor het publiek. Men zal veelal ook van kleinere plaatsen vlugger zyn doel bereiken, want als men nu daar In stapt moet men soms een heelen tijd blyven boemelen. Spreker zou gaarne zien, dat Ged. Staten daar ook hun aandacht eens aan besteden. De voorzitter zegt dat zy het gaarne in overweging willen nemen. De vertegenwoordiger der N. S. zegt dat dit een beginselkwestie is en men er hier niet over kan spreken. Hy zal de vraag aan de directie over brengen. Landwegen. By de landwegen komt de heer ir. Van Goor op de lintbebouwing, die het verkeer bemoeilykt en het natuurschoon benadeelt. Het is z.i. gewenscht verordeningen er tegen in het leven te roepen, zooals Noord-Hol land, Utrecht en Drenthe reeds deden. Spr wyst ten deze op de plannen voor den weg Goes—Katsche Veer, die als er een verorde ning bestaan had, zeker niet door Wilhel- minadorp heen zyn ontworpen. De voorzitter zegt dat de heer Van Goor wellicht beter dan Ged. Staten weet of er bij het ryk ten deze reeds plannen bestaan. Het heeft al moeite gekost dezen weg te kunnen leggen en de andere was zeker nier tot stand gekomen. De heer ir. Van Leeuwen zegt, dat er een plan met ter zyde laten van de bebouwde kom was ontworpen, maar de polder wilde daar beslist niet aan. De heer ir. Van Goor zegt dat men beter geen weg kan aanleggen dan een met zulk een nauwe traversehet zal zich later wel- Lcht wreken. De wet is, naar spreker meent, reeds in de afdeelingen onderzocht. Spreker komt nu tot de tertiaire wegen en bepleit een anderen financieelen opzet waardoor het provinciaal wegenplan vlugger dan in 12 jaar is afgewerkt, want de tertiaire wegen kunnen zoo lang toch niet wachten op verbetering. Spreker zou het het beste achten, als het provinciaal plan wat werd uitgebreid. De voorzitter zegt het geheel met ir. Van Goor eens te zyn, dat er veel tertiaire we gen slecht zyn en er gaat dan ook geen Statenzitting voorby of er worden enkele renelooze voorschotten toegekend. Een be paald plan voor de tertiaire wegen bestaat niet. De heer ir. Van Goor wijst er nu op, dat neg steeds geen antwoord is ontvangen over de kwestie van bouwen by kruispunten en bochten in wegen. De voorzitter zegt dat Ged. Staten inzake een desbetreffende verordening van St Jansteen in Den Haag in het ongelijk zijn gesteld en zy nu overwegen een wyziging van het wegenreglement. De heer ir. Van Goor geeft ter zake een paar voorbeelden. Spreker komt dan op de wenschelijkheid van het afsluiten van rijwegen voor wielry- aers als er wielerpMen langs liggen. Vervolgens wüst hy er op, dat gelukkig Zeeland tolvry is, maar dan is er toch nog de Tolbrug by Tholen. Hy meent, dat het niet voldoende is als a'leen de geruchten over verlaging van het bruggeld waarheid bevatten. De voorzitter zegt dat de concessie voor het heffen van het bruggeld voor 5 jaar is verleend en in November a.s. eindigt. Er is nog een conferentie geweest met Ged. Sta ten van Noord-Brabant en de betrokken gemeentebesturen, maar het moet zoo ge daan worden, dat Tholen er geen schade van heeft, want die kleine gemeente, die alles van de brug bekostigde, moet men niet hinderen. Maar de winst, die een gemeente maakt, mag niet te groot zyn. Er moet hier vermindering komen door samenwerking van ryk, provincie, gemeenten en polders. Thans bespreekt de heer ir. Van Goor de brug by het station te Middelburg. In 1931 zeide de minister, dat hij opdracht gegeven had voor het ontwerpen van een nieuwe brug en thans daaraan herinnerd, merkje hy op, dat hy den bouw van een nieuwe brug over het kanaal door Walcheren te Middelburg in verband met de omstandig heid, dat de voor doorvaart benood'gde tijd in de meeste gevallen meer dan de helft van den openingstyd bedraagt, slechts een ver betering van geringe beteekenis zou geven en de in 1931 ingevoerde nieuwe regeling van de sluitingstyden een ongehinderd rei zigersverkeer van en naar het station mo gelijk gemaakt heeft, niet van zoodanige noodzaak acht, dat het deen van de daar voor vereischte bèlangryke uitgave als ge rechtvaardigd kan worden beschouwd. De heer mr. H. Doorenbos, secretaris van de Kamer van Koophandel te Middelburg, zegt dat er van een nieuwe regeling geen sprake is, hoogstens van enkele kleine wy- zigingen. De heer ir. Van Goor vraagt hoe het staat met den weg PhilippineDriekwart, waarop de voorzitter en de heer ir. Van Leeuwen zeggen, dat er dit Jaar aan zal worden be gonnen. Naar aanleiding van een vraag over den weg Sluis—Belgische grens, zegt de voorzit ter, dat er plannen zyn voor een weg langs het kanaal Brugge—Sluis tot de grens door Eelgië en dat er nu plannen in wording zyn cm dan 1 KM. op Nederlandsch grondgebied daarop te doen aansluiten. Dit wordt dus een nieuwe weg. Op vragen betreffende den Noordweg Middelburg—Domburg, antwoordden de voorzitter en ir. Van Leeuwen, dat de polder Walcheren het plan heeft van een verbete ring tusschen Brigdamme en St. Laurens en cp enkele andere korte trajecten; de klin kerweg wordt dan 5 M. breed. De heer ir. Van Goor wyst dan op den weg in den Katerspolder, als die in 1936 eens gereed mocht zijn, dan is dat 10 Jaar r.adat men voor de verbetering actie is gaan voeren. Er is ieder jaar 6 millioen over van het wegenfonds en men kon toch vlugger zulke verbeteringen bewerkstelligen. Spreker wyst er dan op, dat de weg ZuiddorpeSt. Jansteen vermoedelyk in de plaats van den weg Drie Schouwen—Huist is gekomen en vraagt of het niet mogelyk is in bijzondere gevallen meer dan 75 by te dragen uit het wgenfonds er zijn provin cies die 80 en zelfs 90 bijdragen. By de verdere besprekingen kwam nog naar voren, dat de gemeente Koewacht een extra-subsidie voor wegsverbetering heeft aangevraagd en dat voor den weg Axel— absdaleHulst 100 is toegezegd. De heer ir. Van Goor wees op de goede verbetering, die op den Sloedam is aange bracht. Een vertegenwoordiger der N. S. wees er op, dat als men -Zondags een boot van Ter Neuzen op Hoedekenskerke in legt omstreeks V'. uur, de spoorwegen willen zorgen voor een aansluiting met Goes en daarop den mid- dagsneltrein naar Roosendaal en voor ver binding met Middelburg en Vlissingen. De directeur van den Westerscheldedienst de heer De Jonge, zegt, dat dit zeer goed zou kunnen en zegt de voorzitter nadere over weging toe. De heer Taga, van den B.B.N., wyst op den slechten toestand van den weg van Tholen over Oud-Vossemeer en St. Annalaud naar Stavenisse. De voorzitter zegt dat er juist verleden week een conferentie ls gehouden over net deel Tholen—Oud Vossemeer met gemeente en polderbesturen en hy hóópt, dat men spoedig tot een oplossing zal komen. Maar verder is het een weg in onderhoud by het waterschap en daar verwacht spreker niet spoedig verbetering, of het moet zyn by wyze van werkverruiming. De heer Ir. Van Leeuwen wijst er op. dat er in Zeeland te weinig van den wals wordt gebruikt gemaakt. Zelfs in Schouwen waar men er een heeft, wordt hy thans weinig gebruikt. De heer Taga wijst nog op de weinige accomodatie voor vrachtauto's op de veer boot Anna-Jacoba—Zijpe. Spreker meende dat een der booten van het Kelzersveer naar dit veer zou komen, dat was toch de bedoe ling van de commissieVan Ryckevorsel. De heer ir. Van Leeuwen zegt, dat de ma chine van de Keizerveer 2 is gebouwd voor gebruik in zoet water en dat zou moeilyk- heden kunnen opleveren. De commissie :s echter diligent en zal de zaak in haar eerst volgende vergadering weer onder de oogen zien. De heer Harte vraagt of er inzake den weg Kijkuit—Hulst reeds een toezegging is van den minister. De voorzitter zal ook dit punt in Ged. Staten ter sprake brengen. Autobo<ri'en*ten De heer Krijger meent, dat het in het be lang van de bussen zal zyn als men niet Li het voorjaar, doch in het natte Jaargetyde p'cuw macadam op de wegen brengt. De heer ir. Van Leeuwen geeft toe dat dit cükwyis op ongelegen tydstippen plaats neeft. De heer Kryger wyst op het reeds ver trekken van een boot van Zype op 4.45 en van Stavenisse om 5.35, dan is er toch no» geen verbinding naar die booten en hy meent, dat dit zonder bezwaar later kan worden gesteld. De directeur van de R.T.M. zegt, dat dit geschiedt om de groenten tydig op de vei ling te Rotterdam te hebben. De heer Krijger meent, dat men toch niet s nachts de groenten trekt en die van den vorigen dag kunnen toch met de boot van IA 15 mede. De onderwerpen Luchtverkeer en Goede renvervoer gaven geen aanleiding tot op merkingen en ook komen geen andere wen schen of vragen meer naar voren waarom de voorzitter de vergadering sluit met dank aan allen voor hun aanwezigheid en voor de wyze waarop de besprekingen zijn gevoerd. Rechtbank te Middelburg. Door de rechtbank te Middelburg werden gisteren de navolgende strafzaken behandeld W. F. N., 50 jaar, koopman te Vliss:ngen, was in hooger beroep gekomen tegen een von nis van den kantonrechter te Oostburg, waar by hy, wegens het rijden met een auto zon der dat deze is voorzien van een nummer en letter, werd veroordeeld tot een geldboete van 1 of 1 d. h. Elschbevestiging van het vonnis waarvan hooger beroep. W. F. N., 50 jaar, koopman te Vlissingen, was in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van den kantonrechter te Oostburg, waarby hy, wegens het als bestuurder van een auto daarmede over den openbaren weg rijden zonder dat de auto aan de achterzijde voorzien is van een lantaarn die achterwaarts een rood licht uitstraalt, werd veroordeeld tot 1 boete of 1 d. h. Eisch bevestiging van het vonnis waarvan hooger beroep. K. M., 20 jaar, landbouwer te Oostkapelle, was in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van den kantonrechter te Middelburg, waarby hy, wegens het jagen zonder schrif telijk bewys van vergunning en loopen over hooiland, werd veroordeeld tot een geldboete van 50 of 10 d. h. met verbeurdverklaring van de inbeslaggenomen patronen. Eisch bevestiging van het vonnis waarvan hooger beroep. L. de V., 30 jaar, landbouwersknecht te Se- rooskerke (W.), was in hooger beroep ge komen tegen een vonnis van den kanton rechter te Middelburg, waarby hij, wegens het afleveren van melk die niet voldoet aan de eischen gesteld by de Warenwet, werd veroordeeld tot een geldboete van 10 of 5 d. h. Eisch bevestiging van het vonnis waar van hooger beroep met uitzondering van de straf ƒ5 of 5 d. h. K. M., 30 jaar, landbouwer te Oostkapelle, was in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van den kantom-echter te Middelburg, waarby hy wegens overtreding van de Jacht wet, nl. terwyl zyn hond wild vervolgt op grond waarop hy niet bevoegd is, dezen niet terugroepen of ophalen, werd veroordeeld tot een geldboete van 10 of 10 d. h. Eisch be vestiging van het vonnis waarvan hooger be roep. M. H., 36 jaar, veekoopman te Goes, was in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van den kantonrechter te Middelburg, waar by hy, wegens het als bestuurder van een auto gee.i teeken geven by verandering van richting en niet op voraering van een amb tenaar stilhouden, werd veroordeeld tot 2 maal 5 en 30 boete cf 2 maal 5 dagen en 30 dagen hechtenis. Eisch bevestiging van het vonnis waarvan hooger beroep. A v. d. B., 28 jaar, slager te Vlissingen, was in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van den kantonrechter te Middelburg, waarby hy, wegens het als hoofd en be stuurder van een onderneming niet zorgen, dat in zyn onderneming geen arbeid wordt verricht in strijd met de Arbeidswet, werd veroordeeld tot 2 maal 7 dagen hechtenis- straf. Eischbevestiging van het vonnis waarvan hooger beroep met uitzondering van de straf 2 maal ƒ50 of 2 maal 10 d. h. J. S., 45 jaar, arbeide"** te Oostburg, ver dacht van verduistering van een geldsbedrag van 80 a 90 gulden, ten nadeele van zekere S. de Visser te Oostburg in 1932. Eisch vrij spraak. De rechtbank onmiddeliyk uitspraak doende sprak verdachte vry. L. v. d. W., 65 Jaar, landbouwer te Kerk- werve, verdacht dat hy in December 1932 te Kerkwerve opzetteiyk een kruiwagen, een zakopheffer, een bascule en een wagenlichter, van welke voorwerpen hij wist dat zy be hoorden tot een faillissement van zekeren J. Verboom, die goederen aan den boedel heeft onttrokken, Eisch3 maanden gevangenis straf. O. C„ 23 Jaar, koopman te Serooskerke (W.), thans in voorarrest, verdacht; le. van verduistering van een rjjwiel ten nadeele van A. Millenaar te Vlissingen op 21 December II. 2e. verdacht van oplichting, door op 22 December 11. te ZouteJande by zekeren Lie- vense te komen, dezen een brief te vertoonen, die naar hy zeide afkon stig was van de firma Albert Heyn en waarin hy werd uit genoodigd naar Amsterdam te komen, ten einde accoord te maken omtrent zijn in diensttreding by die firma, en door verder mede te deelen, dat hy by die firma 18 per week zou verdienen, dat zyn reis naar Amsterdam zou worden vergoed, dat hy van notaris Loeff te Koudekerke nog geld tegoed had, d or welke verhalen voornoemde Lie- vense werd bewogen, aan verdachte een geldsbedrag van 12.50 af te geven, terwijl later bleek dat de verhalen verinnen waren; 3e. verdacht van oplichting, door in Oc tober 1932 te Breskens tegen zijn kostbaas te zeggen, dat hy een bedrag van 350 tegoed had uit de erfenis zijner moeder, dat die erfenis een paar dagen later te Middelburg

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 6