500 300 25 DONDERDAG 23 FEBRUARI EERSTE BLAD Een der nieuwe HAKA PRODUCTEN IVo. 46 Tie Jaargang 1933' lilint: firma f. IR DE lEIDEIt., Muil-til, Ilissinp.ltltl.lO. Fnmtniai U2IT Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen STADS- EN PROVINCIENIEUWS Coöp. De Broederband U.A. VUSSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoorVlissingenende gemeenten op Walcheren /2.20 per3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 13.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 14.75. Afzonderlijke nrs. 5 et ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regels 11.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel. Kleine advertenties van 15 regels 50 ct ledereregel meer 10 ct (max. 10 regels). Bij 3-maal plaatsing van 1—5regelsfl. - .alles tegen vooruitbetaling. De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit 2 bladen De luchtlijn Rotterdam—Haamstede— Vlissingen. Volgens de ontwerp-dienstregeling van bo vengenoemde luchtlijn van Mei tot en met Augustus zullen de vliegtuigen als volgt ver trekken Rotterdam 9.20 en 18.40, aankomst Haamstede 9.45 en 19.05, vertrek Haamstede 9.55 en 19.15, aankomst Vlissingen 10.10 en 19.30. Vertrek Vlissingen 7.50 en 17.35, aankomst Haamstede 8.05 en 17.50, vertrek Haamstede 8.15 en 18.00, aankomst Rotterdam 8.40 en 18.25. Bovendien zal gedurende de maanden Juli en Augustus een vliegtuig om 10.20 en 19.40 van hier naar Zoute-Knocke vertrekken en aldaar aankomen om 10.30 en 19.50. Vertrek van Zoute-Knocke 7.30 en 17.15 en aankomst Vlissingen 7.40 en 17.25. Plaatselijk Crisis-comité. Door den penningmeester van het plaatse lijk crisis-comité werd ontvangen van het personeel van het loodswezen, betonning en verlichting te Vlissingen 35. Vereeniging tot bestrijding der T. B. C. Gisterenavond hield de afdeeling Vlissin gen van bovengenoemde Vereeniging haar fdgemeene ledenvergadering, onder voorzit terschap van den heer J. C. Paap, die na een welkomstwoord het woord gaf aan den secretaris, den heer dr. A. P. Smitt, tot het uitbrengen van zijn jaarverslag over 1932, waaraan het volgende is ontleend Evenals in vorige jaren zullen de cijfers der kankersterfte, die met de tbc.-cijfers de bovenste plaats op de sterftelijst innemen, mede vermeld worden. In Vlissingen stierven in 1932 aan longtbc. 9, aan andere vormen van tbc. 2, aan kanker 40 patiënten. In 1931 waren die cijfers resp. 9, 5 en 36. Voor Zee land waren die cijfers in 1932 98, 45 en 274 en in 1931 114, 49 en 348. Er bestaat dus een elk jaar afnemende sterfte aan tbc., een elk jaar toenemende kankersterfte. Voor het geheele rijk was de tbc.-sterfte per 10.000 inwoners in 1918 9.27, in 1930 5.45. Deze cijfers betreffen alleen de longtuber- culose. De kankersterfte per 10.000 inwoners echter was in 19186.40, in 1930 12.20 Zoowel de daling in de tbc.-sterfte als de stijging der kankersterfte geschieden volko men geleidelijk, zonder eenige onregelma tigheid. De sterfte aan de andere vormen van tuberculose neemt relatief minder sterk af dan die der longtbc., maar ook volkomen regelmatig. Het aantal consulten aan het consultatie bureau bedroeg in 1932 108 (in 1931 679). Voor de eerste maal kwamen 98 personen. Van deze 98 hadden geen tbc. 57, wèl tbc. 32 en wanen dubieus 9. Vanaf de oprichting zijn thans 1685 personen ingeschreven. De besmettingsbron bij nieuw-ingeschre- ven paiënten kon worden aangetoond32 maal bij vader, moeder of beiden 13 maal hij broer of zuster2 maal bij de echtge- nooten1 maal bij verloofden13 maal by anderen, en kon in 37 gevallen niet worden aangetoond. Indeeling der aan tbc. lijdenden volgens den burgerlijken staatGehuwd 24, onge huwd 68, verloofd 4, weduwnaar 2. Indeeling der aan tbc. lijdenden volgens den godsdienstNed. Herv. 43, R. Kath. 12, Gereformeerd 13, Evangelisch 1, Doopsge zind 1, Apostolisch 1, Heilsoldaat 2, zon der 25. Indeeling der aan tbc. lijdenden volgens het beroep Mannen 1 gemeentearbeider. 1 stucadoor, 2 kantoorbedienden, 1 zonder, 7 schoolkinderen, 4 te jong. Vrouwen4 huisvrouwen, 2 winkeljufrouwen, 2 werk vrouwen, 2 dienstboden, 5 schoolkinderen, 2 te jong. Van de nieuw-inges.chrevenen werden 37 jh een inrichting opgenomen, kuurden 12 thuis en deden 3 beiden. Van de gezamenlijke bezoekers van het consultatiebureau waren ogenomen in ver schillende inrichtingen 84, waarvan in het Zeehospitium „Zonneveld" 21, in een ge- zondheidskolonie 5. Dp i Januari 1933 had huisbezoek plaats 114 gezinnen met 146 patiënten, fret aan tal huisbezoeken bedroeg 1817, het aantal bezoeken voor maatschappelijk werk 174. Huurtoeslag werd 27 maal gegeven. Weke- Jksche toeslag aan de huisvrouw, telkens Eeaurende het geheele jaar, werd 1 maal gegeven voor hulp in de huishouding, 2 maal V0°r de wasch. Zooals gewoonlijk werd veel steun onder vonden van „Draagt Elkanders Lasten", ter wijl ook de Ned. Herv. diaconie en de Me- taalbewerkersbond met een jaarlijksche bij drage steunden (bestemd voor kinderaitzen- ding). Ook de posterijen stuurden dit jaar een patiënt naar een sanatorium. Het Ma rine Sanatoriumfonds zond ook een patiënte naar een sanatorium. Ook nu werd veel gebruik gemaakt van de voorraden, die „het Groene Kruis" ter be schikking stelt. De Vereeniging betaalt dan, zoo noodig, het lidmaatschap van „het Groene Kruis". Warme maaltijden werden, dank zij de offervaardigheid der ingezetenen, 1030 maal verstrekt (in 1931 1320 maal). Er werden 270 liter melk, 60 pond vleesch en 30 pond rijst verstrekt. Mede door particuliere gaven kregen 14 gezinnen een Kerstgave in den vorm van lakens, sloopen en levensmiddelen. In 20 gezinnen werd kleeding verstrekt. De Emmabloemcollecte bracht dit jaar bruto 901.50 op. Na aftrek der onkosten (verplichte sanatoriumbydrage) a ƒ213, bleef er 688.50 over. Gezien het zeer slechte weder op den dag der collecte, moet deze opbrengst tot groote tevredenheid stemmen. Het aantal verpleegdagen in „Zonneveld", dat jaar door de Vereeniging betaald, be droeg 2413 (voor 17 kinderen), terwijl 1 pa tiënt 229 dagen in een sanatorium ver pleegd werd. Ontsmettingen voor onze rekening had den in 1932 6 maal plaats. Bij de gemeentelijke nazorg vonden 4 pa- tiëten, telkens voor ongeveer 6 maanden, en langer, indien dit door het consultatiebureau noodig werd geoordeeld, plaats. Wegens de nog steeds ernstige werkloosheid in onze gemeente bestond voor het verschaffen van passenden arbeid aan herstelde patiënten geen gelegenheid. Een gevoelige slag werd aan de tubercu losebestrijding in Vlissingen toegebracht door do ophefing van het gemeenteziekenhuis, dat steeds heeft kunnen bogen op veel succes bij patiënten. Een woord van dank voor de toe wijding van het personeel van dat ziekenhuis is hier zeker op zijn plaats. Tot onzen grooten spijt moet onze lighal wederom (voor de 4e maal) verplaatst wor den. Het is te hopen, dat zij binnenkort een goede en vaste standplaats moge vinden. Tenslotte herinnert de secretaris aan het groote verlies dat de tbc.-bestrijding in Zee land leed door het overlijden van mej. E. D. van den Broecke, wier naam bij allen, die medewerken aan de tbc.-bestrijding, in dankbare herinnering zal voortleven. De voorzitter brengt aan den secretaris, zoomede aan de huisbezoekster, mej. Schui- leman, hartelijk dank voor hun velen arbeid in het belang der tbc.-bestrijding verricht. Tot bestuursleden werden bij acclamatie herbenoemd de heeren J. Baarschers en dr. A P. Smitt, die deze benoeming weder aan namen. Hierna was aan de orde het financieel jaarverslag van den penningmeester, den heer D. L. H. van Raalte, waaruit bleek dat cfe ontvangsten en uitgaven bedroegen 9614.69, met een nadeelig saldo van 673.7114. Onder de uitgaven komen o.a. posten voor aan kinderverpleging in hospitium's van 4824.55, verpleging ziekenhuizen 591.10, huurtoeslag en woningverbetering 960.08 en voor versterkende middelen 465.27. De bescheiden van den penningmeester zullen door een daartoe benoemde commissie worden nagezien en werd het financieel verslag voorloopig goedgekeurd. De begrooting voor 1933 werd vastgesteld in ontvangsten en uitgaven op 8800, en werd de post verplegingskosten op 1700 minder geraamd, terwijl er dan nog een nadeelig saldo van 1000 overblijft. De voorzitter noemt dit geen opwekkend beeld en een zeer ongezonden toestand en er dienen middelen beraamd te worden om dit tekort te dekken. O.a. zal getracht worden nieuwe leden te winnen. Ook den penningmeester wordt dank ge bracht voor zijn gehouden financieel beheer, waarna de vergadering na rondvraag door den voorzitter werd gesloten. Jaarvergadering R.-Kath. Volksbond. Gisterenavond hield de afdeeling Vlissingen van den R.-Kath. Volksbond haar 43e jaar vergadering in het R.-Kath. Vereenigingsge- bouw, Beursstraat. In zijn openingswoord memoreerde de voor zitter, de heer E. Andriessen, de vele werk zaamheden in het afgeloopen jaar verricht en hoopte ook in dit jaar op de medewerking van de leden te mogen rekenen. Uit het jaarverslag van den secretaris, den heer F. Schets, bleek dat in het bestuur geen wijziging kwam. Het ledental vermeerderde met 8 en bedroeg op 31 December 224. Het afgelcopen jaar heeft zich gekenmerkt ajs een jaar van opgewekt vereenigingsleven, ook in de onderafdeelingen. Op 3 April werd het Vereenigingsgebouw in gebruik genomen en bleek dat dit in een behoefte voorziet. De exploitatie-uitkomsten zijn alleszins bevredigend. Het financieel verslag van den penning meester, den heer P. J. te Hacken, sloot voor wat betreft de afdeelingskas, met een batig saldo van f 42.47. De exploitatierekening van het Vereenigingsgebouw had een goed slot van 103.97. De reserve van het zieken- en ondersteuningsfonds wees een bedrag aan van f 657.35, De begrooting van de afdeeling voor 1933 gaf een eindcijfer van 1079.47, met een post voor onvoorzien van f 18.18. De begrooting van het vereenigingsgebouw een bedrag van 1072.97, met een-post voor onvoorzien van f 45.01. Uit het crisisfonds werd in 1932 aan de ge zinnen der werkloozen leden een bedrag van 1366 uitgekeerd. Al deze verslagen werden onder dankzeg ging goedgekeurd. Bij de bestuursverkiezing werden de aftre dende leden F. Schets, J. Lenaerts en J. Borgs herkozen, terwijl in de plaats van den heer F. van den Dood werd gekozen de heer A. Delnad. Ten slotte sprak de geestelijk adviseur, de Weleerw. heer M. van der Togfc een kort woord van opwekking, om vooral in dezen tijd van geestelijke en maatschappelijk inzinking zich niet rlleen katholiek georganiseerde, maar vooral georganiseerde katholieken te tconen. Na gehouden rondvraag sloot de voorzitter de vergadering met gebed. Vereeniging tot bevordering der belangen van slechthoorenden. Gisterenavond had er een zeer gezellige bijeenkomst plaats van de afdeeling Vlissin gen van bovengenoemde wereeniging. Na een kwartiertje les in liplezen gegeven door mej. Bok, lipleerares, kregen wij de mandolineclub „Apollo", onder leiding van den heer P. C. Oorschot te hooren. De leden hebben zeer genooten van deze uitvoering, her samenspel was dan ook buitengewoon mooi. De voorzitster dankte den heer Oorschot na mens het bestuur en alle leden voor hetgeen hij en zijn orkest ons dezen avond hebben doen genieten. Daarna nam de heer Oorschot het woord en noodigde alle leden van de afdeeling Vlis singen uit tot bijwoning van een concert, dat gegeven zal worden door de mandoline club „Apollo" op Zaterdag 11 Maart a.s. in „de Oude Vriendschap". De groepstelefoon zal daar ook aanwezig zijn. De toegangskaar ten zijn gratis verkrijgbaar by mevr. Braat, Oude Middelburgsche weg 2. Verder werd de avond doorgebracht met gezelschapsspelen. Het nieuws van den dag in beeld. Foto's in onze Tijdinghal. Eenige opnamen van het ernstige spoor wegongeluk bij Hedel, dat gisteren plaats had. Huldiging van den kapelmeester Julius Susan in „Carré" te Amsterdam. De nieuwe wielerbaan te Gouda. Verkoo- ping van machines en rollend materiaal, wegens electrificatie van de lijn Amsterdam- Edam—Purmerend. Het 140-jarig bestaan van het korps rijdende artillerie te Arnhem. Feesten ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan der Nederlandsche Vereeniging te Londen. Op de Scheveningsche visschers- vloot wordt alles in gereevTieid gebracht voor het uitvaren. De nieuwe vlag voor de R.-K. Werkliedenvereeniging te Roermoni. Groote brand te Amsterdam. De rijks straatweg Amsterdam—Apeldoorn in verval. Een bijzonder mooie schilderij van Ruys- dael in bruikleen afgestaan aan het Rijks museum door het Museumbestuur van Dublin. - P. T. en T. Aan de telefoniste bij den localen dienst A. A. A. Anker, van het post-, telegraaf- en telefoonkantoor te Vlissingen, is op haar ver zoek non-actief verleend van 1 Maart tot en met 30 April 1933. Openbare protestvergadering. Zooals wij reeds mededeelden en blijkens de in dit nummer voorkomende advertentie be legt de afdeeling S.D.A.P. in verband met de gebeurtenissen in Ned, Oost-Indië met de „Zeven Provinciën" een groote openbare pro testvergadering. Deze vergadering zal plaats vinden op a.s. Maandag 27 Februari, des avonds 8 uur. Het bestuur van de afdeeling deelt ons mede, dat er voor deze vergadering zoo'n groote belangstelling bestaat, dat het zich ge noodzaakt heeft gezien de beschikbare toe gangsbewijzen vooruit te verkoopen. Deze zullen bij de bestuurders en boden der afdee ling en v_an den Ylissjngsehga lestiivir<|ers- Voor gesprongen en ruwe huid 18 CENT per doosje bond verkrijgbaar worden gesteld. Wil men verzekerd zijn van een plaats dan diene men zich derhalve tijdig van een kaart te voorzien, daar verkoop aan de zaal vrij zeker uitgeslo ten zal zijn. Zooals bekend treedt als spreker op de heer W. Drop, die ook de interpellatie in de Tweede Kamer hield. MIDDELBURG. De nieuwe burgemeester. De heer M. Fernhout, de nieuw benoemde burgemeester van Middelburg, heeft gisteren en heden een bezoek aan die gemeente ge bracht en o.a. een bespreking gehad met het college van Burg. en Weth. Tentoonstelling van Tsjecho-Slowaabsche leermiddelen en teekeningen. Gisterenmiddag is in tegenwoordigheid van vele genoodigden, vooral uit de onderwijs kringen, in het Schoolmuseum aan de Nieu we Haven te Middelburg de tentoonstelling geopend, die aldaar tot en met 4 Maart wordt gehouden en geopend is iederen werkdag van 2 tot 4 uur en bovendien Woensdagavond van 7 tot 9 en Zaterdagmorgen van 9 tot 12 en 's avonds van 7 tot 9 uur. Toen de genoodigden zich in een der zalen vereenigd hadden, nam de voorzatter van de vereeniging „Schoolmuseum", de heer C. Wit, inspecteur van het L. O., het woord om allen welkom te heeten en er op te wijzen, dat naast het hoofddeel, het brengen van al het nieuwe op onderwijsgebied, ook het doel der vereeniging is de resultaten van het on derwijs te doen zien. Daartoe leent zich spe ciaal het teekenonderwijs en men is dan ook reeds in dien geest werkzaam. Het is te begrijpen, dat het bestuur daar om gaarne inging op het verzoek van de Nederl. Vereeniging voor Teekenonderwijs om de tentoonstelling van Tsjecho-Slowaaksche teekeningen enz. in de lokalen der vereeni ging te mogen houden. Een commissie uit die vereeniging, bestaande uit de heeren A. P. W. van der Haar, L. Heymans en J. H. Klarenbeek had het plan opgevat deze arti kelen, die op initiatief van het Gezantschap naar Nederland zijn gezonden, ook te Mid delburg te étaleeren. Het is gebleken, dat niet alleen teekeningen zijn toegezonden, zoowel van de bewaarscholen, de lagere scholen en middelbare alsook van de technische scholen, maar ook de voorbeelden van onderwijs methoden in andere vakken en producten van de volkskunst in Tsjecho-Slowakije. Spr. deelde ten slotte mede, dat van den Commissaris der Koningin, van Ged. Staten, van het gemeentebestuur en enkele andere personen bericht van verhindering was in gekomen. Hierna nam de heer Klarenbeek het woord om namens de vereeniging voor teekenonder wijs dank te brengen voor de gastvrijheid en niet minder voor de ^Toote medewerking van het bestuur van het Schoolmuseum bij de inrichting der tentoonstelling. Uit de genoten gastvrijheid blijkt, dat men het teekenvak als een van beteekenis erkent, al zijn er wel personen, die meenen, dat het kan worden ingekrompen of geheel geschrapt. De 'n- druk van het gezondene is, dat het onderwijs aldaar goed verzorgd is en het getuigt van liefde voor het werk bij leeraren en leer lingen. Zeker is er copieerwerh onder, maar voor een groot deel geeft het toch blijk van eigen initiatief. Daarbij blijkt ook, dat het teekenonderwijs langer dan hier wordt vol gehouden en heeft men in Tsjecho-Slowa- kije het groote voordeel, dat er een volks kunst is, waarvan de motieven steeds ook in de teekenii^gen tot uiting konen. Al is er zeker bi? het gezondene wel veel paradewerk, toch toont het op welken hoogen trap het onderwijs er staat. Voora1 ook heeft de ten toonstelling het resultaat, dat men de in ge noemd land toegepaste methoden leert kennen. Hierna begaven allen zich naar de beide lokalen, waarin ruimte is gemaakt voor deze tijdelijke artikelen en ook wij hebben met hen belangstellend kennis gemaakt met het geëxposeerde. Om ons dan eerst te bepalen tot den hoofd schotel, het teekenonderwijs, zij gemeld, dat van ieder schooljaar vanaf de kleuterschool tot aan dXe waar d§ jongens en meisje? yc.n 18 jaar en nog ouder les krijgen, de resul taten te zien zijn en bijna zonder uitzonde ring toonen hoe intensief dit vak wordt on derwezen. Het zou ons te ver voeren, dit in bijzonderheden te gaan beschrijven, hier geldt meer dan ooit „Komt, ziet en overtuigt U". Maar naast het hoofdvak troffen wij er ook aan de resultaten van schrijf-, taal- en rekenlessen, materiaal gebruikt bij de eerste leeslessen, en om nog bij de school te blijven keurige resultaten van het vak handenarbeid, dat blijkbaar in het Oostelijk land ook met groote ambitie wordt onderwezen en be oefend. Als men ziet naar een boerderij, waarvan de figuren uit zeer eenvoudige voor werpen zijn vervaardigd wij noemen bv. een olienootje of een eikel dan heeft men eerbied voor het geduld van onderwijzer en scholieren. En als men al dit schoolwerk ziet, dan is het ook geen wonder, dat men in dit land met groot succes de volkskunst beoefent, waarvan heel wat resultaten aanwezig zijn. Ten eerste om met de dames te beginnen handwerk in kleurige uitvoering en waar schijnlijk meer dan de leden van het sterke geslacht, beschilderde doosjes en om niet te vergeten, keurig beschilderde uitgeblazen eierschalen. Alles bijeen een tentoonstelling, die ln de eerste plaats zeker de belangstelling zal trekken van hen, die bü het onderwijs direct zijn betrokken, maar waar ook voor hen, die daartoe niet behooren, veel te zien en te leeren valt en die dan ook zeker recht heeft op een druk bezoek. De Nederlandsche vlag wapert van het ge-< bouw, voor de ramen hangt de Tsjecho-Slo-* waaksche, ook rood, wit en blauw. Ned. Christ. Reisvereeniging. Dinsdagavond hield de afdeeling Walcheren van de Ned. Chr. Reisvereeniging in de Bo- gardzaal te Middelburg een filmavond over Frankrijk. De zaal was tamelijk goed bezet. Eerst hield de voorzitter der afdeeling, de heer P. van Ooyen, een korte causerie over het reizen in Frankiijk, waarin hij verschil lende streken met de eigenaardigheden ervan besprak. Daarna werden er enkele films afge draaid, o.a. over een autotocht door de West- Alpen, Auvergne, Bretagne, waarbij telkens nog op bijzonderheden de aandacht werd ge vestigd. Een aansporing om lid der vereeni ging te worden, ontbrak natuurlijk niet. In de pauze en bij de uitgang werd aardig reclame materiaal uitgedeeld. OOST- EN WEST-SOUBURG Christ, meisjesvereeniging. Onder leiding van mevr. Spijkerboer, voorzitster der Christ, meisjesvereeniging „Weest een Zegen" alhier, herdacht deze vereeniging Dinsdagavond jl. haar 11-jarig bestaan. Trots het gure weder was „Reho- both" geheel gevuld met belangstellenden, wat voor de meisjes dezer vereeniging een blijk moge zijn van waardeering voor het stille werk, bestaande in aanschaffing en vervaardigen van goederen voor behoeftige medemenschen. De avond werd recht gezel* lig doorgebracht met zang en voordracht, terwijl een causerie van mevr. Petermeijer ,,'t Meisje in de Maatschappij" met groote belangstelling werd gevolgd. Een tooneelstukje „Zomernacht" werd goed vertolkt en was in één woord leuk. Een tableau „de jaargetij den" mocht er eveneens zijn. Nadat de avond op de gebruikelijke wijze beëindigd werd, gin gen allen hoogst voldaan huiswaarts. Gevonden voorwerpen. Omtrent de volgende gevonden voorwerpen zijn inlichtingen te bekomen1 paar hand schoenen bij A. Caljouw, Vlissingschestraat B 178 een handschoen bij Louwerse, Mid- delburgschestraat A 284 een handschoen bij Arnoys, Braamstraat B 111een duimstuk bij J. de Visser, Biddelburgschestraat A 182. TERNEUZEN Begrafenis C. Klaassen. Dinsdag is het stoffelijk overschot van wijlen den heer C. Klaassen, oud-inspecteur van politie te Ter Neuzen, ter aarde besteld. Bij de plechtigheid waren tegenwoordig de burgemeester, de inspecteur van politie en de commandanten der brigade marechaussee te Ter Neuzen en Sluis.'Jl. De burgemeester, de heer Huizinga, heeft aan de geopende groeve enkele woorden ge sproken en op de eervolle loopbaan van den overledene gewezen. Besmettelijke ziekten. In de week van 12 tot en met 18 Februari djn in onze provincie voorgekomen 4 gevallen van roodvonk en wel 1 in ieder der gemeen ten Coljtfnsplaat, Krabbendijke, Oost- en West-Souburg en Vlissingen en 1 geval van diphtherie te Middelburg.

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 1