Abonneert U op dit blad Voorproefjes de Lentemode. OUDERS EN KINDEREN STRAFFEN. V. We eindigden den vorlgen keer met de mededeeling van een moeder, dat haar rak ker al lang niet meer er om gaf, dat hij voor straf ergens moest gaan zitten. Daar mede deed deze moeder een bekentenis, waarop wij beloofden te zullen terugkomen. Want er zijn vele ouders, die meenen, dat hun kinderen speciaal zoo ongevoelig zijn voor goede woorden en voor vermaningen, dat zij wel moeten overgaan tot ernstige straffen. Zij zoeken de verklaring in het karakter van hun kind. Soms is dat juist er zijn inderdaad kinderen, die tienmaal meer geduld en tact eischen dan hun broer tjes of zusjess maar in vele gevallen meent men, dat kinderen van aanleg bijzon der ongezeggelijk zyn (evenals hun broer tjes en zusjes in den regel), terwijl de oor zaak geheel is te vinden bij de ouders. Als ik zelf onevenwichtig ben, vandaag opgewekt, morgen min of meer „down", als ik nu het geduld zelf ben, straks onder mijn werk door alles geïrriteerd word, als ik nu eens streng ben en veel-eischend, en straks buitengewoon gemakkelijk en toegevend, dan is er in het kind ook onrust. En valt een min of meer luchthartige opvatting van den kleine nu samen met een moment van prikkelbaarheid bij de moeder, dan vallen er harder woorden dan strikt genomen noo- dig was. Een moeder, die er niet in slaagt, de speelomgeving van het kind zoo te maken, dat het rustig bezig is, moet veel verbisden en vermanen. Dat ontneemt aan 't moeder lijk woord veel van de waarde. Als een meester in de klas honderd keer op een dag vei biedt, maakt het geen indruk meerzoo is het ook in het gezin. En dan moet moeder al gauw naar ern stiger wapens grijpenals haar mond het ni£t meer af kan, komen haar handen er bij te pas. „De rakker" is dan evenwel niet ge heel de schuldige, maar moeder heeft te weinig tact gehad, zij heeft haar paedago- gische kruit al verschoten. Meen dan echter niet, dat het grove geschut van draaien om de ooren en pakken slaag die moeder kun nen helpen Het tweetal bevindt zich dan op een heel gevaarlijke helling en moet te rug, terug naar een hooger niveau, waarop een andere beïnvloeding dan die van de lichamelijke straf mogelijk is. En zoo is het overal, waar tuchtiging min of meer regel is, in school zoowel als in 't geziner is een kwaad binnengeslopen, dat de sfeer bederft en waarmede men niets be reikte. Jan Ligthart, dien ik in dit verband reeds eerder aanhaalde, zei eens „Sla je kinderen niet, want 't meel klop je er uit en de zemelen hou je over En toch, moeten we nu a priori afwijzend staan tegenover elke lichamelijke straf? Moeten wc die in school en dan toch zeker ook in 't gezin absoluut verbieden Wij meenen van niet. Er zijn zoo van die kna pen, die ongevoelig zijn voor goede woorden, voor meer verstand, voor grijze haren en al het andere goede, dat een mensch prestige kan geven, van die knapen, die althans voor den man of de vrouw, die met hen moet omgaan ontoegankelijk zijn langs de wegen, die de opvoedkunde ons wijst, maar die een groot respect hebben voor sterke handen, niet alleen voor die van hun kame raden, maar ook voor die van hun vader of hun meester. Laten dezulken dan maar eens de sterke handen voelen van iemand, wiens betere gaven zij niet vermochten te waar- deeren. Laten dezulken dan maar eens met een brandend zitvlak overpeinzen, wat hun opvoeder zoo boos maakte. Ik ben me er van bewust my met deze laatste alinea op glad ijs te wagen. Maar ik heb te veel zin voor de werkelyaheid om na alles wat ik over straffen heb gezegd, te zwijgen over een straf, die naar mijn over tuiging ook te verdedigen ishet welover wogen, ongevaarlijke pak voor de broek, in kalme zekerheid toegediend, nadat alle betere pogingen hadden gefaald en toen het gevaar dreigde, dat de verzetting zou blij ven doorgaan de sfeer in gezin of school te bederven voor den opvoeder en ook.... voor üe andere kinderen. Maar.... deze straf zij een groote uit zondering l Vliegtuigen voederen vogels. De Canadeesche regeering heeft besloten, vliegtuigen over het kustge bied voedsel te laten uitstrooien voor de wilde ganzen en eenden, die daar in grooten getale hun winterverblijf houden. De dieren worden met den hongerdood be dreigd, daar de grassoort, die hun tot voed sel dient, dit jaar in het geheel niet meer voorkomt. Men gelooft, dat een plantenziekte hiervan de oorzaak is. Duizenden vogels zijn reeds omgekomen en groote troepen trekken naar andere gebieden. Door het voederen uit de vliegtuigen hoopt men de dieren voor uitsterven te behoeden. Inmiddels wordt onderzocht, hoe den groei van het gras te herstellen. A?rdschokken in Baden en Wurtemberg. Gisterenmiddag werden hier twee hevige aardschokken waar genomen en wel om 16.46 en om 16.49 uur. Volgens de sterrenwacht op de Königstuhl bij Heidelberg en de technische aoogeschool te Karlsruhe ligt de haard in dezelfde streek als bij de aardbeving op 8 Februari. De schok ken werden ook gevoeld te Bruchsal, Frei burg im Breisgau, Lahr, Stuttgart e.a. plaat sen in Wurtemberg. Op zoek naar een schat.. De chef van de fa H'U te Brighton meent gegevens in handen te hebben, welke de juiste ligging van den verborgen schat op het Cocos-eiland aangeven. Hij heeft onlangs een oud boek gekocht in een tweede-handsch boekhandel, waarbij het hem opviel, dat <fe laatste bladzijde aan den omslag was geplakt. Toen hij het blad losmaakte, kwam een kaart te voorschijn van het eiland met een opgave van de ligging van den schat. D- heer Hill is thans bezig met het maken van voorberei dingen voor een expeditie naar het Cocos- eiland, teneinde den schat op te graven. Let op uw rug! Het is geen zeldzaamheid, dat een patiënt aan den dok ter klaagt over rugpijn en in verband daar mee komt vragen om iets, waarmee hij zijn rug kan inwrijven. En dit verschijnsel be wijst, hoe weinig over het algemeen bekend is, dat rugpijn op de meest uiteenloopende en gecompliceerde kwalen kan wijzen. Ge woonlijk hebben de patiënten dan reeds te vergeefs getracht om de pijn te verdrijven met warm© omslagen of een electrisch ver warmingskussen. En wat ze van den dokter verlangen, is een pijnstillend middel om er zich mee te masseeren. In vele geval'en heeft men te doen met ischias en spierpijnen. Deze zijn vrij gemak kelijk als zoodanig te onderkennen. Hoewel de diepere oorzaak ervan ons nog niet vol komen duidelijk voor den geest staat. Ge woonlijk gaat het daarbij om verhardingen van het spierweefseler worden microsco pische veranderingen waargenomen in het bindweefsel rondom de spieren, welke moe ten worden beschouwd als een reactie van het weefsel op een infectieusen prikkel. In den mg concentrecren zich voorts vele pijnuitstralingen van de verschillende in wendige organen (hart, longen, maag, darmkanaal, lever, galblaas, vrouwelijke or ganen en nieren). De oorzaak van de rug pijn kan dan eerst na een zorgvuldig on derzoek worden vastgesteld. Er zijn echter nog andere oorzaken. Bij verslapping van de buikspieren trekken de zware weefselmassa's aan de organen, die hen naast de buikspieren moeten dragen waardoor een bijna krampachtige pijn In cuen rug ontstaat. Een goedzittende buik band, die de spierbundels ondersteunt, doet op slag de pijnen verdwijnen. Een nog een- eoudiger oorzaak zijn.... platvoeten. Door een inlegzooltje wordt de stand van den voet en daarmee de geheele lichaamshou ding in orde gebracht en de pijnen blijven vit. Rugpijnen zijn dus niet altijd een reden voor ongerustheid, doch als ze hardnekkig sim, dient men wel een dokter te raadple gen om de eigenlijke oorzaak der pijnen op te sporen en uit den weg te ruimen. Weest voorzichtig met electrische apparaten. Hoe meer wij met electrische apparaten omgaan, des te :ninder denken wij aan het zeer zeker niet denkbeeldige gevaar, dat aan het gebrui ken ervan verbonden is., Onlang kon men nog ,in een der bladen een berichtje lezen van een vrouw, die dood naast haar strijk plank gevonden was en waarvan de oorzaak te vinden was in de aanraking met den electrischen stroom. Het strijkijzer bleek na onderzoek niet geheel en al in orde geweest te zijn. Er was een kleine beschadiging in het mica-plaatje, maar hierop was verder geen acht geslagen, terwijl 'het feit, dat de vrouw op een steenen vloer stond, het geval nog verergerde. Bij het strijken neme men dus de kleine voorzorg door op een mat te gaan staan, wat vooral op een steenen vloer dringend noodig is. In c" j plaats van een mat kan men des noods eenige lagen carton nemen, als men in ieder geval maar zorgt, dat er een geïsoleerde laag is tusschen de aarde en het lichaam, om zoodoende te voorkomen, dat een defect aan het strijkijzer noodlottige gevolgen zou kun nen hebben. Het mica-plaatje, waartusschen het gloei- element ligt, is bij ieder strijkijzer gemakke lijk te zien en het is een geringe moeite om, vóórdat men gaat strijken, even te controlee ren of het in orde is. Het ligt tusschen de beide stekker-pennen en den mantel van het ijzer. Zoodra men dus een of andere fout be merkt, en ziet, dat het ijzer vonkt of spet tert, of men bij het strijken een lichte prik keling voelt, alsof men geëlectriceerd wordt, dan is het zaak het ijzer onmiddellijk uit te schakelen en te laten herstellen. Amerika weer nat.-— Het huis van afgevaardigden heeft met een 2/3 meerderheid het door den senaat reeds aan genomen voorstellen-Blaine tot opheffing van het alcohol-verbod in de Vereenigde Staten goedgekeurd. Het voorstel houdt inintrekking van het achttiende amendement op de grondwet (al coholverbod) ratificatie dezer intrekking niet door de parlementen der afzonderlijke staten, maar door voor dit doel speciaal bij eengeroepen conventies der statenfederale bescherming van die -tatcn, die het alcohol verbod handhaven. Het voorstel moet naar men weet binnen zeven jaren door tenminste 36 staten wor den 'jeratificeerd. Dame (tot kennis op een schilder yenten toonstelling) „O, wat zou ik gelukkig zijn, den maker van dit schildery te ontmoeten i" Schilder (vereerd) „Hy staat hier voor u. mevrouw l" Dame„Wat heerhjk l Kunt u my dan misschien zeggen, wie die japon van uw mo del gemaakt heeft Eerste bedelaar„Zeg, Klaas, ik weet toch by ondervinding, dat eerlykheid het langst duurtw Klaas „Nou, nou De eerste„Nou, je weet toch, dat ik ver leden week dien hond vond. Nou. dien heb ik eerst probeeren te verkoopen, maar niemann wilde meer dan vyf gulden geven. Toen heb ik hem naar zijn e.gcnaar teruggebracht en die heeft mij een tientje belooning gegeven MARKTBERICHTEN GROENTE- EN FRUITVEILING VLISSINGEN. 21 Februari. Goudreinetten 1920 ct.uien 2—3 ct. spinazie 26—30 ct.koolrapen f2 ct.sprui ten 11—23 ct.kroten y2—1 ct.wynpeen f21 ct.kleine peen l/22 ct.witlof 21 ct.schorseneeren 10 ct., alles per K.G.kip eieren 37 ct. per 10 soiks boerekool i/22 f2 ct.savoye kool 1—2 ct., beiden per stuk selderie 5—5 y2 ct.prei V/2—5y2 ct., beiden per bosandyvie 5763 ct. per kistroode kool 2y25 ct.gele kool 2y2—oy2 ct.brui ne boonen 3 ct. per K.G. VEEMARKT AMSTERDAM. 22 Februari 1933. Aanvoer371 vette kalverenle kwali teit 44—56 ct., 2e kwaliteit 34—42 ct., 3e kwaliteit 26—32 ct. per KG. levend gewicht 71 nuchtere kalveren per stuk 2—6 502 varkensvlecschvarkens van 90110 KG. 3536 ct., zware varkens 33—34 ct., vette varkens 31—32 ct. per KG. slachtge- v/icht. OverzichtVette kalveren ruime aanvoer, handel sleepend, prijzen iets hooger. Nuch tere kalveren tamely ke aanvoer, handel stug, pryzen constant. Varkens weinig aan voer, handel sleepend, pryzen als Maandag. Samengesteld door het Kon Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 775.8 te Hapa- randa. Laagste barometerstand 749.7 te Marseille. Verwachting tot den avond van 23 Febru ari Aanvankeiyk zwakke, uiteenloopende wind uit Oostelyke richtingen. Afwisselend bewolkt. Aanvankelijk nog kans op eenige sneeuwbuitjes. Lichte tot matige vorst des nachts. Overdag om hot vriespunt. Buïtenlandsch Weerbericht. Hedenmorqen uit ojnciee.t gegevens samengesteld l^or het Kon Meteor. Instituut In het Westen bleef het hoogo drukgebied nog vrijwel onveranderd standhouden, noch tans is de barometer over IJsland een wei nig dalende. Het hooge drukgebied over Finland en Skandinavlë heeft zich ver sterkt de depressie, die gisteren voor de Noorsche kust gelegen was, heeft zich Z.Z. G-waarts verplaatst en bevindt zich nu ten Noorden van ons land. zy zal zich waar- schynlyk langzaam verder Zuidwaarts be wegen en aanvankeiyk nog eenige sneeuw buitjes brengen. Over Zuid-Frankryk hield het lage drukgebied stand. Dit beteekent by do sty ging van den barometer over Skan- clinavië een draaien van den wind naar Oostelyke richtingen, zoodat de vorsttoe- stand zal biyven aanhouden. Te meer is dit waarschijniyk waar op het oogenblik byna het geheele vasteland bedekt is met een flinke sneeuwlaag, die ferme nachteiyke af koeling mogeiyk maakt. Reeds hedennacht vroor het te De Bildt 8° O. Over de Britsche eilanden waait het nog flink uit Noord en Noord-West, met hier en daar sneeuw en hagelbuien. Over Zuid-Frankrijk is de gure mistraal wat minder hevig geworden. In Finland, Skandinavië en midden-Duitsch- land is de vorst streng, ook over Zuid- Doitschland en Zwitserland vriest het be- hooiiyk. Over het geheele waarnemingsge bied is de temperatuur beneden haar nor male waarde. Bijna overal viel neerslag doch slechts plaatseiyk werden hoeveelhe den van beteekenis afgetapt. RADIO-RUBRIEK Donderdag 23 Februari, Hilversum, 1875 M. 8.00 Avro. Gramo- foonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gra- mofoonplaten. 10.30 Concert. 11.00 Knipcur sus. 11.30 Concert. 12.00 Orkest. 2.00 Voor dracht. 2.45 Gramofoonplaten. 3.00 Naaicur sus. 3.45 Gramofoonplaten. 4.00 Voor zieken en ouden van dagen. 4.30 Orkest en zang. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 Orkest. 6.30 Sport- praatje. 7.00 Orkest. 7.30 Engelsche les. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Gramofoonplaten. 8.15 Orkest 9.45. Omroeporkest. 11.00 Vaz Dias. 11.05 Gramofoonplaten, Huizen, 296 M. 8.00 K.R.O Gramofoon platen. 10.00 N.C.R.V. Gramofoonplaten. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gramofoonplaten. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.15 Orkest en gramo foonplaten. 2,00 Handwerkcursus. 3.00 Vrou wenuurtje. 4.00 Bybellczing.. 5.00 Zang. 5.45 Handenarbeid. 6.15 Causerie. 6.45 Knipcursus 7.00 Journalistiek weekoverzicht. 8.00 Orgel concert. 9.00 Lezing. 9,30 Concert. 10.30 Vaz Dias. 10.40 Gramofoonplaten. Davehtry, 1554 AL 10.35 Morgenwyding 10.50 Berichten. 11.05 Lezing. 12.20 Orgelspel 1.05 Gramofoonplaten. 1.35 Orkest. 2.20 Voor de scholen. 3.20 Kerkdienst. 4.10 Duitsche les. 4.25 Orkest. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 Liederen. 7.10 Lezingen. 8.20 Vroolyk programma. 9.20 Berichten en lezing. 10.00 Orkest. 11.05 Dansmuziek. Parijs, „Radio-Paris", 1724 M. 12.50 Or kest. 6.50 Grrmofoonplaten. 7.40 Orkest. 8.20 Tooneel. 9.50 Gramofoonplaten. Kalundborg, 1153 AL 11.20 Concert. 2.20 Orkest. 7.30 Orkest. 10.10 Dansmuziek. Langenberg, 473 AL 6.25 Gramofoonpla ten. 11.20 Orkest. 12.20 Concert. 1.50 Gramo foonplaten. 4.20 Concert. 7.20 Gramofoonpla ten. 7.55 Koor. 8.20 Tooneel. 9.50 Concert. Brussel, 338 M. 12.20 Orkest. 1.30 Gramo foonplaten. 5.20 Orkest. 8.20 Gramofoonpla ten. 8.50 Orkest en solisten. 9.30 Beiaardcon- oert. 9.45 Feest-programma. C08 M.12.20 Gramofoonplaten. 1.30 Orkestconcert. 5.20, 6.35 en 8.20 Concert. 9.40 Accordeon-recital 10.05 Concert. 10.30 Gramofoonplaten. Zecsen, 1635 M. 7.20 Tooneel. 8.35 Con cert. 9.30 Berichten en hierna dansmuziek. OMROEPSTRIJD. In het Tsjechische parlement kwam het by de behandeling van het budget tot opgewon den debatten over omroepkwesties. De Duit sche afgevaardigden eischten met nadruk, dat aan Duitsche uitzendingen een grooter plaats zal worden toegekend. Een der afgevaardig den verklaarde, dat door het Duitsche deel der Tsjechische luisteraars ongeveer 1/3 van het totaal der omroepbydrage werd opge- b acht, terwijl daartegenover naast de 5 Tsje chische zenders geer enkele Duitsche zender staat. Deze 5 zenders zenden iedere week voor de Tsjechische luisteraars 350 uren en voor de Duitsche luisteraars slechts 9, welke bo vendien alleen maar door de zenders Praag. Brünn en Mabrisch-Ostrau worden gegeven, terwijl byv. door den zender Pressburg van de Duitschers in het geheel geen notitie wordt genomen. De zender Praag geeft aan de Tsjechische luisteraars per jaar meer dan 3500 zenduren, alle Tsjechische zenders samen aan de Duit sche luisteraars nog geen 500 uren. Op deze gronden eischen de Duitsche luisteraars den bouw van een Duitsche zender in Tsjecho- Stowakye en zoo lang deze nog niet in wer king is, een uitbreiding van het aantal Duit sche zenduren, vei plaatsing dezei zenduren naar een gunstiger tyd en tevens regelma tige uitzendingen uit Duitsche theaters en concertzalen. Verder wordt verlangd, dat aan de programma's meer Duitschers u.an tot nu toe zullen medewerken en dat in de program ma-commissie ook ve igenwoordigers van de Duitsche luisteraars zullen werden opgeno men. Mantelcostumes, blouses Voor het oogenblik is de felle koude voorby. „Nu komt de lente", zeggen de optimisten Laten we het hopen 1 Of zou het misschien verstandiger zijn, naar de pessimisten te luis teren, die ons voorhouden dat we vóór Aprn niet op de lente behoeven te rekenen en dat we verleden jaar zelfs nog in Juni gestookt hebben Dat behoedt ons tenminste voor te leurstellingen. Mevrouw mode behoort in elk geval tot c!p optimisten. Of het warm of koud is, ze komt in de eerste maanden van het jaar met haai lentemodellen en laat het aan ons over, of we ze a! dan niet dragen willen. Dat laatste wil len velen onzer heel graag, maar we rijn een beetje voorzichtig geworden. Zullen deze vroegere voorjaarsmodellen wel stand hou den, vragen we ons af. Zou het niet beter zyn. nog even af te wachten, alvorens we ons iets nieuws aanschaffen? Alleen onze gelukkige zusteren, die in het warme Zuiden verpoozen en dat werden er in deze moeiiyke tyden steeds minder hebben reeds een volledige lente-uitzet noodig. Waaruit deze bestaat, in teresseert ons natuuriyk. Ze is, als het ware een voorproefje van hetgeen we hier, enkele maanden later, zullen zien. En zoo bemerken we, dat het mantelcostuum in het komende seizoen in hooge eere zal staan. Het is zeer eenvoudig, met een bont jasje tot aan de heupen. De details vormen echter de elegan tie. Een chic modern mantelpakje is byv. van marineblauwe stof, van voren met vergulde knoopen gesloten. Hierbij behoort een roest bruine blouse, eveneens met kleine vergulde knoopjes dichtgeknoopt en met breede revers van marineblauw. De blouse, hoewel van an dere stof, toch met het geheel in overeen stemming te brengen, is het streven van de nieuwe voorjaarsmode. Een ander leuk mantelpak is gemaakt var marineblauw met Schotsch. Hierby behoort niet een blouse maar een geheele Japon, even eens van blauwe stof, maar met een Schotsch bovengedeelte. In plaats van een mantelpak draagt men ook het driedeelige ensemble, STOOMVAARTLIJNEN „Baloeran" thuisr.) 21 Febr. te Marseille „Djambi" (uitr.) 18 Febr. te Sydney „Grootekerk" (thuisr.) p. 21 Febr. Perim „Heemskerk" (thuisr.) 19 Febr. van Port Natal „Johan de Witt" (uitr.) p. 20 Febr. Gibraltar „Johan van Oldenbarnevelt" (uitr.) 20 Febr. van Belawan „Kota Pinang" (thuisr.) p. 21 Febr. Perim „Kota Baroe" (uitr.) 21 Febr. v. Port Said „Meerkerk" (thuisr.) 20 Febr. v. Marseille „Nieuwkerk" (thuisr.) 20 Febr. v. Port Said „Streefkerk" (thuisr.) 21 Febr. van Antw. „Zeelandia" (thuisr.) 21 Febr. v. Santos AGENDA van publieke vermakelijkheden, vergaderingen, enz. Alhambra-theater. Van Vrijdag 17 tot en met Donderdag 23 Februari „Ser geant X" en „Wat het leven verwoest". Luxor-theater. Van Vrydag 17 tot en met Donderdag 23 Februari„Duivelsha- ven" en „El Capone in de knel" Donderdag 23 Februari. „De Vereenigde Schouwspelers". Instituut voor Arbeiders ontwikkeling, Concertgebouw 8 uur. Donderdag 23 Februari. Tableaux- en Jeugdherinneringsavond, Leger des Heils, 8 uur. Dinsdag 7 Maart. Concert Vereeniging voor Instrumentale muziek, Grand Ho tel Britannia. Zaterdag 12 Maart. Concert- en tooneel- uitvoering mandoline-vereeniging „Apol lo*', „de Oude Vriendschap", 8 uur. LICHT OP VOOR AUTO'S FIETSEN EN VOERTUIGEN Februari uur Donderdag 23 5.55 rt Vrydag 24 5.57 Zaterdag 25 5.59 n Zondag 26 6.C1 n Maandag 27 6.03 n HOOGWATER TE VLISSINGEN Februari Donderdag 23 0.27 12.55 Vrydag 24 N.M. 1.14 13.39 Zaterdag 25 1.55 14.20 Zondag 26 2.27 14.53 Maandag 27 3.00 15.25 Dinsdag 28 3.34 15.58 PARljSCHt MODEBR1EP en hoeden met voilettes. rok, bolero en blouse. Heel veel van deze en sembles worden van bruine jersey gemaakt met een gele blouse van fijne dunne woL Deze heeft een omgeslagen kraagje waaronder een bruine das is geknoopt. De moderne japon mantel is byzonder goed van iyn, slank en aansluitend gemaakt met een ry knoopen over de geheele lengte. Op koude dagen draagt men er een bonten pelerine over of een bolero van bont zonder mouwen. Mouw- looze bolero's, ook van stof en fluweel, worden trouwens veel godragen aan deze schoone „azuurblauwe kust". Behalve bruin en don kerblauw, die we reeds vernoemden, zijn grijs en beige hiervoor in den smaak. En by al deze soorten mantels en mantelcostuums draagt men het moderne, op het voorhoofd geschoven hoedje. Ook de garneering is naar voren geplaatst, een gesp, een strik of dra perie. We zagen zelfs een tulbandje met een lossen vergulden ring, die op het voorhoofd hing. Straks gaan we nog mutsjes dragen met een krans van gouden muntjes, zooals de zigeunervrouwen. De violette blyft voorloopig haar vogue be houden. Soms is ze heel kort, bedekt juist even de haren, andere overschaduwen de oogen enkele, even gefronst, reiken tot aan den kin. Dikwyls is de tulle van deze voiles met moesjes doorweven in dezelfde tint. Nieu wer is een zwarte voilette met vry groote witte moezen, die in het midden weer een klein zwart stipje vertoonen. Een dergelyke voile wordt gedragen by een wit-zwart hoedje, terwyl deze zelfde kleuren-tegenstelling ook verder aan het toilet voorkomt, aan taschje en handschoenen bijv. Die liefde voor sterke contrasten vindt men op het oogenblik ook in de ceintuurs uitge drukt. Donkere japonnen hebben ceintuurs van felgekleurd leer of van glanzend verguld met-aal. En op handschoenengebied by lich te en gekleurde japonnen in allerlei nuancen riet men zwarte handschoenen dragen. WILHELMINE.

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 7