De organisatie van de Griep Influenza.AlwatDnoodl8 GEMENGD NIEUWS heeft om spoedig te herstellen, zijn een paar Mijnhardt's Poe ders. Per stuk 8 ct.doos 45 ct. Bij üw Drogist. den te Beek en Valkenburg, de bouwkosten 'van de kantoren te Vlissingen en Vaals, de restauratie en verbouwing van ons kantoor pand te Utrecht en eenige kleine verbou wingen en na afboeking van 250.000 op gebouwen en 13.161.10 op safe-inrichtin gen komt de rekening voor met 2.753.764.25. Na toevoeging van 137.094.68 uit de winst komt deze rekening thans voor met 1.900.000. De netto-winst bedraagt 497.764.37. Teneinde een uitkeering van 3]/2 aan de houders van gewone aandeelen mogelijk te maken, voegen wij daarbij de op de balans voorkomende dividend-reserve ad 65.506.66 totaal ƒ563.271.03. Wij stellen u voor dit saldo als volgt te bestemmen 5 over 25.000 preferente aandeelen ƒ1250 3/2 over ƒ13.975.000 gewone aandeelen 489.125 voor dividend en tantièmebelasting en voor overboeking naar nieuwe rekening 72.896.03 totaal 563.271.03. De Nederlandsche scheepsbouw. De productie van alle Nederlandsche wer ven omvatte gedurende 1932 30 zeeschepen, metende 26.232 registerton bruto, tegen 99 schepen, metende 120.296 ton, in 1931. Deze vaartuigen waren alle motorschepen, tegen 93 motorschepen, metende 113.938 ton, in 1931. Nederland is, wat den aanbouw van zeeschepen betreft, van de vijfde naar de achtste plaats afgezakt, achter Groot-Britan- nië, de Ver. Staten, Frankrijk, Duitschland, Japan, Italië en Zweden wat den bouw van motorschepen aangaat komt ons land op de vijfde plaats achter Duitschland, Italië, Zwe den en Japan. Het aandeel van Nederland in de wereldproductie van zeeschepen is van 77.44 pet. in 1931 gedaald tot 3.61 pet. in 1932, terwijl het aandeel van ons land in den bouw van motorschepen is verminderd van 12.38 tot 9.39 pet. Tegen handhaving van den Amsterdamschen tijd. In de te Utrecht gehouden algemeene ver gadering van de Ned. Vereeniging voor weer- en sterrenkunde is, volgens „de Tel.", op ini tiatief van de heeren prof. dr. A. A. Nyland, hoogleeraar in de astronomie te Utrecht, en prof. dr. E. van Everdingen, hoofddirecteur van het Meteor. Instituut te De Bilt, besloten om een adres aan de Tweede Kamer te rich ten, waarin verzocht wordt om den Amster damschen tijd (Greenwichtijd plus 19 min. 32i/2 sec.) af te schaffen en zomers door Midden-Europeeschen tijd, doch 's winters door Greenwichtijd te vervangen. Op die wijze, aldus de voorstellers, zou een eind ge maakt worden aan de volkomen geïsoleerde en onpractische positie, die ons land in de internationale tijdregeling inneemt, terwijl tevens zou worden voldaan aan een deel van de wenschen van voor- en tegenstanders van den tegenwoordigen „zomertijd". Wel is waar zou het verschil tusschen zomer- en winter tijd ook dan nog een uur bedragen, maar de wintertijd zou 's morgens 20 minuten dag lichtbesparing geven, en de zomertijd des avond 40 minuten. Prof. Nyland deelde mede, dat het voorstel- reeds werd gesteund door de K.L.M., den A.N. WJ, de Nederlandsche Spoorwegen en de KN.A.C. IV. DE ENGELSCHMAN, DIE OP DEN BALKAN DOORDRONG. Spionnen zijn in te deelen in tal van cate gorieën. Er zijn er, die handelen uit vader landsliefde en uit geldzucht. Er zijn beroeps- en amateurspionnen, en deze weer verdeeld over de twee categorieën, die wij tevoren noemden. Er zijn spionnen, die er op uittrek ken uit zucht naar avontuur, en er zijn er, die zich tot dezen moeilijken arbeid laten vin den door gevoelens, die zij zelf vermoedelijk niet eens juist zouden kunnen omschrijven. De laatste.zullen in den regel niet de beste diensten bewijzen. Onder de categorie van amateurs, die als tijdelijke agenten zich ter beschikking stel den, behoort ongetwijfeld de Engelsche pu blicist, die rustig reisde naar Weenen, Sofia, Konstantinopel en Klein-Azië, terwijl deze landen door de centrale legers waren bezet en zelfs het minste vermoeden, dat hij tot de Engelsche nationaliteit behoorde, hem het leven had hunnen kosten. Hij erkent volmon dig, dat hij, van een dergelijke reis met tal van avonturen teruggekeerd, wel eenigszins aarzelde toen hij opnieuw de grenzen moest overschrijden, vooral waar een kleine pas formaliteit hem in staat stelde nog op het laatste oogenblijk het eenmaal genomen be sluit te niet te doen. Maar hij voelde zich aan zichzelf en aan zijn land verplicht het voor genomen plan ten uitvoer te brengen, en zoo zag hij het oog van den belanghebbenden toe schouwer, die vooral niet al te belangstellend mocht worden, Weenen in oorlogstijd. Hij hoorde er de menschen vrijuit spreken, hij sprak er zelf met de menschen, die hem hiel den voor een Duitschen vriend. Hij leerde er het oorlogsregime beter kennen dan tot dus verre in het Engelsche kamp het geval was, en hij bemerkte, dat al evenzeer als in Duitschland de gewonden zoo ver mogelijk buiten de centra werden gehouden. Hij ver den. Geheel het regiment was besloten tot deserteeren, officieren en soldaten waren het met elkaar volledig eens. Toen op een dag het LUCHTVAART Stratospheertoestellen en de tijd. In „d© Matin" beantwoordt Charles Nord- mann de vraag of een vlieger in een stra- tospheertoestel op den breedtegraad van Parijs Westwaarts vliegende, de wenteling van de aarde en derhalve de opvolging van de uren zal overwinnen. Toen Magellaan om de West de eerste reis om de wereld deed, stond hy verbaasd bij zijn terugkeer te bemerken, dat zijn journaal een datum aanwees, die bij den Eurceeschen tijd een dag achter was. De befaamde Phileas Fog koos voor zijn reis in 80 dagen de tegen overgestelde richting. Na afloop meende hij de weddenschap verloren te hebben, maar ten onrechte, want zijn kalender was één dag voor op den datum van Europa. Een vlieger, in de richting Oost-West, die in een etmaal de planeet zou omvliegen en bijv. om twaalf uur 's middags zou vertrekken, zou aanhoudend de zon ongeveer op 't hoogte punt zien. Voor hem zou het doorloopend midden overdag zijn. Aan den evenaar meet de omtrek van de aarde ongeveer 40.000 KM. Om daar „den tijd te overwinnen" zou de snelheid 1666 KM. per uur moeten bedragen. Zoo ver zijn v/e nog lang niet. Maar op den breedte graad van Parijs is de omtrek van de aarde niet meer dan om en bij de 25.000 KM. De vlieger zou daar kunnen volstaan met een uursnelheid van iets boven de 1000 K.M. Be noorden Groenland, 80 gr. breedte, omspan nen ongeveer 7000 KM. de aarde. De vlieger zou daar maar 290 KM. per uur .behoeven te doen, wat op een gewoon toestel gemak kelijk is, om de zon ten opzichte van zich zelf stil te zetten. Wie zich precies boven de Pool bevindt, zou maar één draai behoeven te maken om een dag te winnen of te verliezen. Een dryvend luchtvaart-asyl op zee. De Duitsche luchtvaart-maatschappij „Lufthansa" heeft, zooals wij reeds eerder hebben gemeld, een schip gecharterd van den Duitschen Lloyd. De „Westfalen", een stoom schip van 5000 ton, zal in het Zuidelijk deel van den Atlantischen Oceaan, tusschen Afrika (Dakar) en Zuid-Amerika (Natal) kruisen om de Dornier vliegboot op te vangen, die eenmaal in de veertien dagen van Duitschland naar Zuid-Amerika vliegen zal. De „Westfalen" maak! thans van Bremer haven uit een proefreis. Het schip heeft een kraan aan boord, waarmee de vliegboot op een katapult kan worden opgeheven. Achter aan de „Westfalen" hangt nl. een sleepzeil, als een bewegelijke helling. Daar vaart de Domierboot tegen op. De kraan zet het toe stel dan op een rails, die naar de'katapult voert, waarmede het kan worden weggescho ten. Het plan is om de vüegbooten ook te Da kar en Natal weg te schieten, maar zoover is men nog niet. De Duitschers doen met dit schip belang rijk werk. Zoolang er nog geen vliegmachines zijn, die het geheele traject over den Oceaan kunnen halen met voldoende ruimte voor be talende lading, moet wel halverwege aan vulling van brandstof plaats vinden. De „Westfalen" heeft uitgebreide installa ties aan boord. Een speciale inrichting ver zekert gemakkelijke en snelle lading van benzine. Het draadlooze station kan op de lange en op de kort golf werken. De peilin- richting moet de vliegboot naar zich toe lood sen. Een rookverwekker geeft by dag de regiment troepen zag naderen, die zij voor Russische troeper hielden, tengevolge van de ronde petten, die aan de Russen deden den ken, wierpen zij de wapenen weg en hieven de handen omhoog. Het waren echter de Duit schers en de Duitsche officieren begrepen den toestand in een oogenblik. Geen ontkennen, geen verzet hielp. De mitrailleurs deden haar werk, en van de overgeblevenen werden van de soldaten ten een op vijf, op de officieren een op drie gefusilleerd. De overblijvenden werden naar de meest gevaarlijke punten van het front gestuurd en men kan veilig aanne men, dat er niemand meer is, die dit avontuur kan verhalen. Andere Tsjechische regimenten waren gelukkiger. Onze Engelschman was natuurlijk van val- sche papieren voorzien. En deze papieren wa ren zoo goed, dat zy hem een introductie verschaften bij een Hofraad, verbonden aan het ministerie van buitenlandsche zaken, die hem een aanbeveling gaf voor het persbureau van het ministerie van oorlog. In die aanbe veling werd op de gebruikelijke lichtvaardige wijze, die ook particulieren onder elkander zoo licht geneigd zijn toe te passen, medege deeld, dat de drager ervan, die natuurlijk met namen werd aargeduid, bekend was by het ministerie van buitenlandsche zaken en dat alle faciliteiten Lem zonder bezwaar konden worden verleend. Dit document is op zijn ver dere reis door Servië, Bulgarije en Turkije een soort -'an Sesam open U voor den En gelschman geweest. De Hofraad voegde er nog glimlachend aan tce, dat hij nooit een zoodanige introductie voor het ministerie van oorlog gaf, dan wanneer hij de personen zeer goed kende. Ja, zeide hij nog lachend, gij, die mij slechts aanbevolen zijfc, zoudt een spion van de ergste soort kunnen zijn. Hij heeft ook later vermoedelijk nooit beseft hoe dicht hij bij de waarheid was. Onze Engelschiran ondernam zijn reis over Bukarest, en daar, in het destijds nog onzij dige Roemenië was hij een oogenblik buiten gevaar, of eigenlijk in groofer gevaar dan waar ook. Het ligt in de menschelijke natuur om de voorzichtigheid uit het ocg te verlie- nam er ook het tragisch lot van het 28e linie regiment, uit Praag afkomstig en uitsluitend uit Tsjechen samengesteld, die de Oostenrij kers en den Oostenrijkschen dienst verfoei- zen, zoodra dit naar het uiterlijk mogelijk bly.kt. Wat kommen dezen Engelschman doen plaats van het schip aan, bij nacht wordt hec schip een drijvende vuurtoren. Over enkele maanden zal de vliegdienst, vcorloopig alleen met post beginnen. De Franschen zijn over deze Duitsche ma noeuvre slecht te spreken. Hun aéro-postale, die over land vliegt, maar over zee vaart, ver keert in liquidatie en kan geen nieuwe vlieg tuigen koopen. De „Domier-Werke" zijn verder bezig een vliegboot te bouwen, die den Zuidelijken Oceaan wel in een ruk oversteken kan. KUNST Henny Porten naar Nederland J Onder auspiciën van impresario Ernst Krauss zal Henny Porten, Duitschlands po pulairste film-diva, met haar eigen tooneel- gezelschap een groote tournée door ons land maken en o.a. gastvoorstellingen geven in Amsterdam, Den Haag, Utrecht, Haarlem, enz. In haar ensemble werkt ook een aantal bekende Ufa-spelers mede, o.a. Hans Zesch Ballot, Willy Buschoff, Emil Birron, Maria Forescue, Ilse Winter, enz. De voorstellingen in ons land zullen eind Februari beginnen. Op het oogenblik maakt Henny Porten met haar gezelschap een tour née door Duitschland en in elke stad, waar zij tot nu toe optrad, weid haar een groot- sche ontvangst bereid. Soms verdrongenzich duizenden voor het station, waar de geliefde filmster arriveerde. Henny Porten is Jarenlang heerscheres van de stomme film geweest en heeft daarna in ■verschillende geluidsfilms haar grootenroem weten te handhaven. HET GOED BEWAREN VAN ALLERLEI ARTIKELEN. Hoe vaak gebeurt het niet in een huishou ding, dat waren, voor de consumptie bestemd en in goeden staat verkeerend, ondeugdelijk worden, omdat ze niet op de juiste manier worden bewaard. Koffieboonen, maar vooral gemalen koffie, neemt gauw den smaak aan van sterk rie kende speceryen, kaas droogt uit, aardappe len schieten loof, enz. Specerijen en andere sterk riekende stoffen mogen niet in de nabijheid van koffie opge borgen worden. Chichorei moet in niet te droge bergplaats bewaard worden. De kelder moet echter niet vochtig zijn. Cacao droog en luchtig bewaren, niet in de nabijheid van sterk riekende stoffen. Oppas sen dat de cacao niet in de zon komt te lig gen. Aardappelmeel wordt op dezelfde wijze be handeld. Aardappelen. De vroege aardappelen kunnen niet lang bewaard worden. De late aardappelen moeten in droge, donkere kelders worden bewaard, niet in te groote hoopen. Des winters moeten alle vensters en trekga ten gesloten worden, opdat geen koude kan binnendringen en geen trek onsta. Kaas verlangt een zooveel mogelijk gelijk matige temperatuurtocht en zonbestraling moeten vermeden worden. Alle kaas moet steeds vlak bewaard worden en van tijd tot tijd gekeeld en gewasschen worden. Margarine wordt precies behandeld als bo ter, vooral moet men haar tegen warmte be schermen. Wordt margarine uit het vat ver kocht, dan zoige men steeds het deksel op het in Bukarest, wie zou er op hem lettenGe lukkig was hij verstandig genoeg om te be grijpen, dat men wel op hem lette. Geen land of het had in bijkans elke belangrijke plaats een centraal bureau van inlichtingen. Een soort informatiebureau, belast met het na gaan van de gangen en het identificeeren van alle minder of meer belangrijke vreemdelin gen. Gesteld, deze Engelschman zou zich hl Bukarest, in hoe lichte mate ook, als vriend der geallieerden hebben doen kennen, bin nen 24 uren ware dit te Weenen bekend ge weest, en binnen gelijken tijd zou de kostbare aanbeveling een wapen tegen hem geworden zijn. Meer dan een spion, zelfs zij, die over groote routine beschikten, hebben zich in een begrijpelijk verlangen om de zenuwen te ontspannen, in de zgn. veilige neutrale toe vluchtsoorden laten gaan, en nergens wellicnt worden zij scherper gadegeslagen dan juist daar. Onze Engelschman reisde steeds door. Hij bezocht Bulgarye'en Sofia hy bezocht Kon stantinopel en leerde er de Turken kennen. Hij had er zelfs een onderhoud met Enver Pacha, die toen als de aanstaande Turksohc Napoleon in opkomst was. Hij kon er waar nemen hoezeer Duitsche ambtenaren en Duitsche officieren over geheel den Balkan de lakens uitdeelden hij kon er iets zien van de voorbereidingen van de expositie naar Bagdad. Ja hij reisde langs den Anatolischen spoorweghij zag Engelsche en Fransche krijgsgevangenen hij kon er de haat waar nemen, die men den Engelschen toedroeg, omdst zij er in geslaagd waren de plannen voor de doorgaande verbinding Bagdad- Hamburg te verhinderen. En nogmaals was hij in Konstantinopel en hoorde er van alles wat op den oorlog in Galipoli betrekking had. Zelfs vergiste hij zich een Leer door groote belangstelling tc toonen. Het was de voormalige Engelsche consul, die hem in de grootste verlegenheid bracht en tegenover wien hij zich niet kon ontpoppen, omdat het in oorlogstijd zelfs niet altijd vaststond of ook deze consuls niet met spionnagediensten zich afgaven. Zoo aanvaardde hij den terugweg. HU kwam te Nisj, in normalen tijd het grens station tusschen Servië en Bulgarije, de plaats, waarheen de Servische wetgevende vergadering na de inneming van Belgrado haar zetel had verlegd. En daar Lcoide hij, vat te leggen. Daar margarine liefst zoo versch mogelijk gekocht wordt, neme men niet te groote voorraden. Margarine niet op den grond bewaren, maar minstens 10 cM. daarvan af op latten of planken en ongeveer 20 cM. van den muur. MARINE EN LEGER P. Sodenkamp t In den ouderdom van 66 jaar is te 's-Gra- venhage overleden, de gepensioneerde kapi tein ter zee P. Sodenkamp. De overledene, die in 1866 te Utrecht werd geboren, werd in 1C81 adelborst 3e klasse hierna kwamen de volgende mutaties 1888 luitenant ter zee 2e klasse, 1899 luitenant ter zee le klasse, 1909 kapitein-luitenant ter zee en 1913 kapitein ter zee. In 1912 werd hij belast met de herziening van het seinboek der Koninklyke marine, en in hetzelfde Jaar werd hy geplaatst in de directie der marine te Hellevoetsluis en als chef staf zeemacht toegevoegd aan den com mandant van de stelling monden der Maas en va het Haringvliet. Voorts heeft de over ledene deel uitgemaakt van de commissie voor het afnemen van het examen voor adel- bors' Bij Kon. besluit is bepaald, dat de bena ming van het 2e regiment onbereden artil lerie te Naarden in garnizoen, met ingang van l April 1933 wordt gewijzigd in regiment motor-artillerie. De 2e ploeg dienstplichtigen der lichting 1933, aangewezen voor de onderofficiersoplei ding by het regiment wielrijders te 's-Herto- genbosch, wordt 19 Juni ingeiyfd. De te Utrecht tot arts bevorderde semi- artsen D. G. de Jongh en H. H. Visscher zijn bestemd tot reserve-officieren van ge zondheid 2e klasse by den geneeskundigen dienst der landmacht. Een inspecteur der Rot terdamse he tram gearres teerd. De onlangs by de Rotterdam- sche electrische tram ontslagen inspecteur, die zich aan corruptie by dit bedryf zou hebben schuldig gemaakt, is thans door de politie gearresteerd en in het huis van be waring opgesloten. Het vorig jaar kwam aan het licht, dat de man als inspecteur van ver voer by de R.E.T.M. verschillende geldsbe dragen had aangenomen van menschen, die hy een betrekking aan de tram bezorgde, of die hy door zijn toedoen promotie in het be dryf liet maken. Een grondig onderzoek naar zyn praktyken werd ingesteld. Daarby schynt thans ook aan het licht te zyn gekomen, dat hy zich ook aan oplichting heeft schuldig gemaakt, waarvoor men hem thans aan de justitie hc:"ï overgeleverd. —Botsing van autobus en vrachtauto. Gisterenmorgen half zeven is een autobus van de H.T.M. van den dienst Rotterdam—Den Haag, op de Schie- kade te Rotterdam in botsing gekomen met een vrachtauto. De autobus reed in de rich ting van de stad. De vrachtauto kwam uit de binnenstad en moest de Provenierstraat In rijden. Vermoedelijk tengevolge van de glad heid van den weg, greep de vrachtauto de bus aan de achterzyde. Hierdoor raakte de bestuurder van den bus zyn macht over het dat keizer Wilhelm te Nisj werd verwacht- Dat was een gelegenheid, te mooi om te laten voorbygaan. Er was ongetwyfeld gevaar ver bonden aan langer oponthoudeen enkele waarschuwing uit Konstantinopel. hoe opper vlakkig bedoeld, kor gevolgen met zich dra gen, die ernstiger werden, wanneer men zou bemerken, dat de bedoelde vreemdeling trachtte in de nabijheid van den keizer te komen. Maar wie niet waagt die niet wint, en onze Engelschman trok er op uit om met den aanbevelingsbrief van Weenen en papie ren, hem inmiddels door Enver Pacha ver schaft, den perfect van Nisj te bezoeken. En deze beloofde hem te doen wat hy kon schreef de nieuwsgierigheid van den En gelschman aan nieuwsgierigheid zonder meer toe. Het was een toeval, dat onze Engelsch man den keizer zag, maar hy maakte ervan wat hij maken kon. En zoo had hL gelegen heid de vermoeidheid van het gezicht van den keizer te lezen, schoon deze al het moge- lyke deed om zich by zyn omgeving aange naam te maken. Zeer zorgvuldig inspecteerde hy de Buleaarsche soldatenhy sprak met groote beminnelykheid. Maar fcer^yi de En gelschman rustig toekeek naar wat de keizer en de hem vergezellende toenmalige czaar van Bulgarije, de thans onttroonde Ferdi nand, deden, omringden hem Bulgaarsche of ficieren in burger kleedij, die hem naar de re- d n van zijn oponthoud te Nisj vroegen. Doch alles schikte zicb ten beste hy werd naar het persbureau der Bulgaren gebracht en daar verkreeg hy nieuwe introducties, die het hem juist mogelijk maakten aan den feeste- lyken maaltyd, ter eere van den keizer geor ganiseerd, deel te nemen. Op den 18en Januari 1916 had deze maal tijd, voor den keizer wellicht niets bijzonders, voor koning Ferdinand van beteekenis plaats. Het Leibgarde Regiment speelde een pro gramma, waarop Wagner naast Lehar en Chopin naast Zierer voorkwam. De maaltyd was naar de omstandigheden berekend. Ge heel het banket had de koelheid, die er van officieele banketten uitgaat. De Engelschman kon niet ontkennen, dat hy zich zenuwachtig gevoelde en in zyn zenuwachtigheid niet over zyn volle waarnemingsgave beschikte. Fal kenhayn, toen chef van den grooten genera- len staf, zat ter zyde van koning Ferdinand onze Engelschman niet veel meer dan 15 meter van de souvereinen veiwyderd. En weer stuur kwyt, waarna de bus tegen den gevel van een pand aan de Schiekade aanreed. De trottoir van dit pand is lager gelegen d de rijweg. Hierdoor was de botsing tegen c gevel zeer hevig. De autobus, die by de aj ryding reeds ernstig aan de achterzijde beschadigd, werd bv de botsing tegen het pand aan de voorzyde geheel ingedrukt. De gevel van het pand werd eveneens ernstig beschadigd. Ruiten braken, een deur werd totaal vernield en bovendien bleek de gevel voor een zeer groot deel ontzet. De vracht auto, die ook beschadigd was, en de autobus moesten worden weggesleept. Een passagier uit den bus, een 78-jarige man, die door glas. scherven gewond was, is in een ziekenhuis verbonden. De duizend gulden i q het botexhamzakje. Dezer dagen maakten wy melding van het feit dat by het schoonmaken van een autobus te Schagen een boterhamzakje "was gevonden met een inhoud van 1000 aan bankpapier en dat de verliezer zich niet aanmeldde. Het mysterie is nu opgelost. Bij de politie te Alk- maar heeft zich de .ed. M. uit 't Veld. ge- meente Oude Niedorp aangemeld met haar eerste mededeeling een zakje met een inhoud aan bankpapier van honderd gulden te heb- ben verloren. Later heeft de wed. die bekend staat als betrekkeiyk armlastig, medegedeeld dat de inhoud 1000 bedroeg, zy nad de ge- woonte. het zakje altyd mee te nemen, zelfs als ze een kort bezoek by de buren aflegde, Daar de politie de verklaring der weduwe niet in twyfel kon trekken is het zakje haar weer ter hand gesteld. Verkeersongelukken P a r y s. Volgens een mededeeling van de prefectuur van politie te Parys zyn aldaar in het jaar 1932 237 menschen en in de voor- steden 218 menschen, dus in het geheel 455 menschen, by verkeersongelukken om het leven gekomen. Dit aantal is 148 minder dan dat van 1931. De slachtoffers van verleden jaar zyn voor 56 pet. voetgangers, voor 16i/2 pet. fietsers en voor 27'/2 pet. menschen, die van verschillende voertuigen gebruik maak ten. Van de vermiddelen, die de ongelukken hebben veroorzaakt, waren er 45 taxi's, 175 particuliere auto's, 132 vrachtauto's, 30 mo torfietsen, 10 fietsen. 33 trams, 18 autobus sen en 14 voertuigen met paarden bespannen, De ontploffing te Neun- kirchen. De arbeidsinspectie publi ceert een rapport over het onderzoek naar de oorzaak van de ontploffing van den gas houder te Neunkirchen. Aan de ontploffing van den gashouder is, zooals bekend, een kleine ontploffing in de omgeving van de toevoerleiding voorafgegaan. Vroeger werd werd reeds vastgesteld, dat aan die leiding, kort voor de ontploffing, gewerkt was, doch men veronderstelde, dat daarby slechts van een hamer gebruik was gemaakt. Thans is ontdekt, dat waarschyniyk een autogeen- sny-apparaat gebruikt is. Aangezien de lei ding eerst vTy van gas was gemaakt en nie! gebleken was, dat de aansluitende leidingen gas doorlieten, meenden de werklieden, dat zy zonder gevaar van een autogeen-toestel gebruik konden maken. Zware sneeuwval in Span- j e. De laatste dagen is in de buurt van Madrid en het Noorden van Spanje over vloedig sneeuw gevallen. Het verkeer op de spoorwegen is daardoor gedeeltelyk onmoge lijk geworden. Het verkeer op de spoorlijn tusschen Madrid en Santander staat geheel stil. De treinen zyn 80 K.M. voor Madrid in de sneeuw blyven steken. viel het hem op, dat de keizer vermoeid was, zoo vermoeid, dat men nauwelijks begreep hoe hy uit zyn bed was gekomen om in een kleine Servische stad, die nog slechts petro leumverlichting kendj op dat oogenblik, aan een banket aan te zitten. Eensdeels kreeg onze Engelschman den indruk, dat de keizer redenen had om zich aangenaam te maken by den Bulgaarschen czaar, anderzijds was het opvallend, dat de keizer, die dit anders nooit zou heb', en verdragen, de by kans ge- lykheid van behandeling van koning Ferdi nand aanvaardde. Redevoeringen werden uitgesproken, en zfj werden natuuriyk gepubliceerd. Iets bijzon ders werd er slechts in zooverre gezegd, dat de banden van Bulgarije met den Duitschen en Oostenrykschen bondgenoot er door wer den versterkt. De gebeurtenissen van 1908 waren zeer zeker niet uit het intelligente hoofd van Ferdinand verdwenen de gebeur tenissen, die er hem aan moeten hebben herinnerd, dat Oostenrijk hem aan de ver heffing tot czaar moeilijkheden in den weg heeft gelegd, waaraan hy slechts is ontkomen, doordat Oostenryk eigen doeleinden door de bezetting van Bosnië en Herzegowina diende. De kroonprins Boris was aanwezig, en ook prins Cyril. Men heeft later in de Duitsche couranten kunnen lezen, dat de keizer prbrs Cyril in de armen nam en op de meest har- teiyke wb'ze met hem speelde, ja zelfs op ztïn knie deed plaats nemen. De Duitsche Journa listen vergeten alleen, dat de toestand van den eenen arm des keizers tot dergeiyke ver richtingen zelfs met eer kind van zeven we ken niet in staat had gesteld. Maar de keizer was niet vroolyk, en veel gemakkeiyker dan hy sprak de Bulgaarsche souverein. die niet de minste moeite scheen te hebben om woorden te vinden. Eeist later heeft dit avontuur zijn weg ge vonden in de Engelsche couranten. Dat is n'e^ te verwonderen, want de schrUver kon het eerst afzenden toen hij zyn niet ongevaarlijk0 rei-, beëindigd had. Avonturen overkwamen hem overigens op die reis niethet voor naamste was wellicht dit. dat hy, Fransche grenzen aangekomen, moeite had zyn Engelsche vriendschappeiyke identiteit t® bewyzen en bijkans als.... spion was aan gezien OUDER! We eindigden mededeeling van ker al lang voor straf ergen' mede deed waarop wy beloi Want er zyn ve hün kinderen voor goede woo dat zij wel m straffen, zy karakter van hu er zijn inderdz meer geduld en tjes of zus j ess meent men, dat der ongezeggelyl tjes en zusjes zaak geheel is te Als ik zelf opgewekt, morge ik nu bet geduld werk door alles eens streng ben buitengewoon ge is er in het kin; min of meer luct kleine nu sam prikkelbaarheid er harder woordt dig was. Een moeder, speelomgeving dat het rustig b en vermanen. D£ lijk woord vee meester in de kl vei biedt, maakt is het ook in h< En dan moet stiger wapens gr ni£t meer af kar te pas. „De rakk heel de schuldig weinig tact geh£ gische kruit al niet, dat het gre de ooren en pak nen helpen He op een heel gevs rug, terug naar een andere be'in lichamelijke stra En zoo is het oi meer regel is, gezin er is een de sfeer bederft reikte. Jan Ligtt reeds eerder a kinderen niet, en de zemelen h En toch, moett staan tegenovei Moeten we die ook in 't gezin meenen van niel pen, die ongevoe voor meer versta het andere goed kan geven, van voor den man I moet omgaan wegen, die de O] die een groot handen, niet alle raden, maar ook hun meester. La de sterke handei betere gaven 2 deeren. Laten 1 een brandend opvoeder zoo bo Ik ben me laatste alinea op heb te veel zin alles wat ik ov zwijgen over een tuiging ook te wogen, ongevaar kalme zekerhei betere pogingen gevaar dreigde, ven doorgaan de bederven voor üc andere kindcï Maar.dez zondering l Vliegt vogels. heeft besloten, bied voedsel t wilde ganzen en getale hun wint De dieren won dreigd, daar de sel dient, dit ja voorkomt. Men g hiervan de oorza reeds omgekomei naar andere geb Door het voede men de dieren Inmiddels wordt van het gras te A r d s c en Wurten werden hier twee genomen en wel Volgens de sterre Heidelberg en d Karlsruhe ligt de by de aardbevin ken werden ook burg im Breisgai sen in Wurtemtw Op zoel De chef van d gegevens in h

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 6