Banyuls Wijn UIT DRAAD EN LUCHT Advertentiën STROQSNIIQER KALLE 462e STAATSLOTERIJ Qeneuers Stères ploffen van een benzine-soldeerbout brand uitgebroken in de radiocentrale van den heer Bleyenberg, gelegen aan de lange Meent te Culemborg. De brand breidde zich zeer snel uit en weldra stond het drie verdiepingen hooge pand in lichte laaie. Het vuur slceg over naar de aangrenzende tabakskerverij „Gelrla" van de firma Saltzherr, welke ook vrij spoedig een vuurzee was. Door het krachtdadig optreden van de vrijwillige brandweer konden de belendende pakhuizen worden behouden. Om vier uur was het ge vaar voor uitbreiding van den brand gewe ken. Het pand, waarin de radiocentrale ge vestigd was en de tabakskerverij, zijn zoo goed als geheel uitgebrand. Gisterennacht is het bekende koffiehuis, annex boerderij, de zgn. Teerdijk, gelegen aan den weg N ij me genWychen, door brand vernield. Het huis zou heden publiek geveild worden. De brand is ontstaan in een der schuren en deelde zich direct mede aan woonhuis en café. Op twee schuren na is het geheele complex afgebrand. De inventaris ging verloren. Plet vee kon worden gered. De oorzaak is onbekend. Te Wagenberg (N.-Br.) zijn door een feilen brand drie arbeiderswoningen afgebrand. De bewoners wisten zich tijdig in veiligheid te stellen. Van den inboedel kon zoo goed als niets gered worden. Naastgelegen woningen, welke voor de veiligheid ontruimd werden, wist de brandweer te behouden. Ongelukken. In de Prins Hen drikstraat te Alfen a.d. Rijn is een 57-jarige postbode, die op zijn rijwiel een stilstaanden auto passeerde, aangereden door een tractor met aanhangwagen. De postbode raakte be kneld tusschen beide wagens en werd met ernstige verwondingen opgenomen. Gecon stateerd werd, dat beide beenen op verschil lende plaatsen gebroken waren. In zorgwek- kenden toestand is hij overgebracht naar het academisch ziekenhuis te Leiden. Een voerman is te Rosmalen door een span paar den, dat op hol sloeg, meegesleurd. Hij liep ernstige verwondingen op en is later over leden. Bij het rooien van boomen aan den Lagewaard onder de gemeente Alphen aan den Rijn is dezer dagen een 50-jarige arbei der uit Koudekerke door een los gekapten tak getroffen, waardoor hij van enkele me ters hoogte uit een boom viel. De verwondin gen, welke hij daarbij opliep, leken eerst niet van ernstigen aard, doch thans is hij in het academisch ziekenhuis te Leiden aan de ge volgen van dezen val overleden. Een 70- jarige vrouw is in haar woning aan de Vrijenbanstraat te Rotterdam van de trap gevallen. Met een hersenschudding is zij in het ziekenhuis opgenomen. Aan den Zuid- wal te 's-Gravenhage is een man te water geraakt en verdronken. Het onderzoek wees uit, dat het slachtoffer een daar ter stede wonende schilder is. Een 65-jarige man te Zutfen, die Zondagmorgen door een tram werd aangereden, is aan de gevolgen over leden. Een 74-jarige man te Boskoop is in zijn woning van de trap gevallen, tenge volge waarvan hij een ernstige hersenschud ding bekwam. Een 66-jarige man is op den Goudschen singel te Rotterdam door een wielrijder aangereden. Met een hersenschud ding is hy in een ziekenhuis opgenomen. Verduistering. Door de po litie te Arnhem is gearresteerd een aldaar ge vestigde vertegenwoordiger van een Zwolsche firma, die zich had schuldig gemaakt aan verduistering van 5000. De man had het geld in don loop van de laatste l/2 jaar voor deze firma ontvangen en niet afgedragen. Hij zal ter beschikking van de justitie te Arnhem worden gesteld. Moederlie.de van een kat. Bij een poging om haar jongen te redden is een kat te Grays, een dorpje in het Engelsche graafschap Essex, omgekomen. Tijdens haar afwezigheid was er brand uit gebroken in een magazijn, waar zij met haar jongen huisde. Toen zij terugkwam en het brandende gebouw wilde binnendringen, dre ven de brandweerlieden haar terug door haar nat te spuiten. Maar zij hernieuwde haar pogingen om door te brexen en slaag de daarin de derde maal. Toen klom zij haastig tegen een der ladders op en ver dween in het brandende gebouw. Men heeft haar nooit weer gezien. Een ontploffing. Bij het opruimingswerk in de puinhoopen van 'n door een ontploffing vernielde rubberfabriek te Shanghai werden de lijken van 98 arbeidsters geborgen. Nog ongeveer 160 arbeiders (sters) worden vermist en L'ggen zoo goed als zeker önder de puinhoopen begraven, zoodat het aantal slachtoffers ongeveer 250 bedraagt. De gevangene in den to ren.— Men zal zich herinneren, dat op 21 Januari jl. een Engelsch officier, onder de beschuldiging van spionnage, tijdens de groote legeroefeningen te Aldershot in En geland, werd aangehouden. De aangehoude ne, wiens naam geheim gehouden was, werd vijf dagen later gevangen gezet in een van de meest vermaarde historische gebouwen van de Engelsche hoofdstad, namelijk in den „Toren van Londen". Het geval doet eenigszins vreemd aan in onze modernen tijd en doet onwillekeurig terugdenken aan de geschiedenis van den „Man met het IJzeren Masker", die, onder de regeering van Lodewijk XIV, zijn leven doorbracht in een van de cellen van de Pa- rijsche Bastille en wiens tragisch avontuur een dankbaar onderwerp heeft geboden aan vele romanschrijvers. Luitenant Bailie Stewart,-- de gevangen luitenant, stamt uit een gegoede familie van Edinburg. Hij bracht zijn Jeugd door in de beste Engelsche militaire school te Sand hurst. Hy toonde zich vlijtig en buitengewoon verstandig en legde op glansryke wyze zyn examens af. Wanneer men bedenkt, dat de „Toren van Londen" toegankelijk is voor het publiek voor den prijs van 6 pence, kan men zich best voorsteuen, hoe het aantal nieuwsgierigen, die graag eens den geheimzinnigen gevange ne zouden zien, met den dag aangroeit. Eerst had men zijn toevlucht genomen tot een tamely x naieï middeltje om den officier te onttrexxen aan de onoescheiden belangstel ling van de menigte. Aangezien hij vrij mag rondwandelen in het geoouw, in het „ge dwongen" gezelschap van een collega, en daarby telkens als een wonderdier aange gaapt werd, trok men hem de uniform aan van de Coldstream Guards, die de wacht op trekken in den „Toren van Londen". Maar zijn geweldige gestalte verraadde hem on middellijk, en het is zoover gekomen, dat thans n.emand meer met een fototoestel in den „Toren" binnen mag. Wel is nu officieel medegedeeld, dat Baille beschuldigd wordt van openbaarmaking van geheime ambtelijke documenten, en dat hy deswege zal moeten verschijnen voor den krijgsraad, en ook heeft hij een verdediger gekregen, maar toch blyft een geheimzinnig waas de gansche zaak omhullen. Het geval van luitenant Baille heeft dan ook veel belangstelling gewekt. EERSTE KAMER. 's-GRAVENHAGE. (C.B.) Voortgezet wor den de algemeene schouwingen over de ryks- begrooting. De heer De Savornin Lohman. zegt, dat de Christ.-Hist. Eerste Kamer-fractie de aanne ming der motie-Boon betreurt. Voor het ge val gesteld, zou de Eerste Kamer-fractie heb ben tegengestemd. Terecht heeft minister Donner dit als symptomatisch gekenschetst, omdat de Tweede Kamer in alle gevallen weinig toonde om te bezuinigen. Spr. noemt daarom verschillende voorbeelden. Veel vroe ger had de regeering de conflictspositie moe ten aanvaarden. In het dilemma, waarvoor de regeering zich geplaatst zag, koos zy den juisten weg, al vindt spr. de thans geschapen figuur niet fraai. Het volgend kabinet ziet spr. het liefst als rechts-parlementair, naar hoofdzaak is, dat er een krachtige regeermg komt. Handhaving van het gezag, krachtiger dan tot nu toe is noodig om politieke verdwa zing te voorkomen. Spreker verdedigt ten slotte het optreden der regeering tegenover de muiters in Indië en meent dat h.er op nieuw gebleken is dat in de S.D.A.P. het revolutionaire bloed kruipt, waar het niet gaan kan. De heer Hermans klaagt over de vermin dering der gemeentelyke autonomie, vooral ten aanzien van sociaal werk. De regeering hebbe wat meer vertrouwen in gemeente raden. De heer Fock verdedigt het beleid der regeering ten aanzien van „de Zeven Pro vinciën" en brengt hulde aan den Volksraad, waarin van alle zyden de muiterij is afge keurd. De ontbinding der Tweede Kamer kan spreker niet goedkeuren, daarvoor was geen aanleiding. Spreker meent dat het geen zin heeft met deze regeering, die toch aftreedt, te debat- teeren. Hy acht een parlementair ministerie mogelyk als beginselkwesties op den achter grond blyven. Of de liberalen aan een re- geering willen mede doen, is nu niet te zeggen. Samenwerking met de sociaal-de mocraten is niet mogelyk. De heer Van Lanschot meent dat tot el- ken prijs inflatie moet worden vermeden. TWEEDE KAMER. 's-GRAVENHAGE (C. B.). A: i de orde is de Indische begrooting voor 1933. De heer Cramer betoogt dat by de kiezers over het algemeen de belangstelling voor koloniale vraagstukken gering is. Spreker brengt hulde aan den minister voor diens kennis, doch noemt zyn beleid ondemocra tisch. Ook critiseert spreker den gouver neur-generaal, die Indië niet kent. In Indië heerscht een fascistische geest. Wat de fi- nancieele politiek betreft, houdt spreker zich aan zyn by de behandeling der vorige In dische begrooting uitgesproken rede. Spre ker betoogt dat er meer bezuiniging moet worden betracht op de machtsmiddelen. De regeering zoekt echter haar kracht in ver laging der salarissen. De ambtenaren heb ben alles maar %e slikken, anders dreigt ontslag. De aandacht der regeering is te veel gevestigd op de belangen van den Europeeschen export, in plaats van op de productie door de inlandsche bevolking. De Indische regeering brengt de bevolking tot wanhoop en razerny. DE MOORD OP DEN HEER ESHAUZIER. 's-GRAVENHAGE. (C. B.) Onder groote belangstelling, zoowel van de zyde der balie als van het publiek, is heden voor het Haagsche gerechtshof de behandeling voort gezet van de strafzaak tegen den 32-jarigen technieker K. en den 22-jarigen kantoorbe diende P., die terzake van den geruchtma kenden moord op 9 Mei 1931, gepleegd te 's-Gravenhage op den heer Eshauzier, door de Haagsche rechtbank zyn veroordeeld resp. tot 20 Jaar gevangenisstraf, wegens moord en valschheid in geschrifte en tot 5 jaar gevangenisstraf wegens medeplichtigheid aan doodslag. Zooals men zich herinneren zal is in Mei van het vorig jaar, toen deze zaak voor het Hof in hooger beroep werd behandeld de behandeling geschorst om een nader onder zoek in te stellen naar de al of niet echt heid van een briefje, dat door den verdedi ger van K., mr, Nederveen te Roermond, in het geding was gebracht en een schuldbe kentenis van den heer Eshauzier Jegens K. inhield. Voor de voortgezette behandeling op he den waren van de zyde van het O. M. en van de verdediging in totaal 41 getuigen opgeroepen, onder wie verschillende schrift kundigen. Bedoeld briefje, dat in het cos- tuum van verdachte K. destyds is gevon den, luidde als volgt„Beste Konings. Conform afspraak zou je hedenavond thuis blyven. Ik heb dan ook geruimen tyd op je gewacht, doch je bleef onzichtbaar en dat nog wel op onze eerste conferentie in 1931. Je begrypt toch dat dat my verd..». be gint te ergeren. Memoreer toch dat ik j« 100.000 schuldig ben en dat ik uit dien hoofde mag verwachten dat je my met meer respect en voorkomendheid behandelt. Ik ben morgenavond terzelfder tya hier. w.g. W. Eshauzier. P.S. Liefst vier dagen had Je noodig om myn brief te beantwoorden. Loe tida bisa menjaoet leblh lekas binatang I (in haast)." Nadat eenige deskundigen verklaringen hadden afgelegd, zou als getuige worden ge hoord de vrouw van verdachte K., die het be wuste briefje in het costuum van K. zou heb ben gevonden. Deze was echter niet ver schenen en de president deelde mede, dat deze getuige verzocht heeft gebruik te mogen maliën van het verscheoningsrecht om geen getuigenverklaring voor het Hof af te leggen. Daarna werden gehoord de brcer van het slachtoffer, alsmede de heeren Visser en Pabst, die verklaarden dat het hun getoonde briefje niet door den heer Eshauzier was ge schreven. Ook de zoon van den heer E. achtte het zeer onwaarschynlyk, dat zyn vader het be wuste briefje aan verdachte zou hebben ge schreven. Noch het handschrift, noch de in houd zijn volgens hem van wyien zyn vader afkomstig. De oud-resident Block verklaart dat het Maleische onderschrift van het briefje niet de taal is van een beschaafd man, doch kazernetaal. Mr. Lieftink vertaalt het onderschrift als volgt„jy ver beneden my staand we zen zou niet eerder kunnen antwoorden, vuil zwyn." Zulk een briefje kan de heer Eshau zier niet geschreven hebben. Daarna wordt gepauzeerd. DE ARRESTATIE VAN SNEEVLIET. AMSTERDAM. (V.D.) Naar aanleiding van de arrestatie, wegens opruiing, van den heer Eneevliet, zal het N.A.S., waarvan de gear resteerde voorzitter is, Maandagavond a.s. een protesuvergadermg houden. Tevens is men doende in verschillende plaatsen van ons land een protestbeweging te ontketenen. AMSTERDAM. (V.D.) Hedenmorgen werd de heer S., die gearresteerd is wegens op ruiing, van het huis van bewaring overge bracht naar het paleis van justitie. Voor het huis van bewaring hadden zich alle geestver wanten van S. opgesteld. Wanordelykheden hadden echter niet plaats. Te 12 uur werd verdachte voorgeleid voor de raadkamer, waar over de gevangenhouding werd beraad slaagd. Verdachte werd bygestaan door zyn raads man, B. J. Stokvis. In den loop van den middag zal worden be slist of de gevangenhouding met 30 dagen zal worden verlengd. De rechtbank zal waarschynlyk nog he denmiddag beslissen of verdachte's gevan genhouding voor den tyd van 30 dagen zal worden gelast. BRANDEN. VAASSEN. (V.D.) Hedennacht ontdekte een nachtwaker brand in een der etalages van de manufacturenzaak van den heer Bis schop te Vaassen. Toen de bewoners waren gewekt, bleek, dat de geheele winkel en een groot gedeelte van het woonhuis reeds in lichter laaie stonden. De brandweer kon niet dadeiyk water geven, omdat er geen water in den brandput was. Eerst na eenigen tyd kon water worden gegeven uit een op vry grooten afstand gelegen sloot. Het vuur was inmiddels overgelagen naar den sigarenwinkel van de firma Den Hoven uit Deventer. De brand weer slaagde erin hier de brand te blusschen Het manufacturenmagazyn en de daarby be- hoorende woning brandden geheel uit. Alles ging verloren, ook een bedrag aan geld. Ver zekering dekt de schade. De oorzaak van den brand is onbekend. MISHANDELING MET DOODELIJKEN AFLOOP. NIJMEGEN. (V.D.) Te Balgooi bfl Nijme gen heeft zekere van G. den landbouwer P. D., met wiens dochter v. G. relaties had, met een schop op het hoofd geslagen. D., vader van een groet gezin, werd naar het Canlslus- ziekenhuls te Nymegen overgebracht, alwaar hy heden aan de bekomen verwindingen is overleden. Van G. is in arrest gesteld. EEN SPOORWEGONGELUK. "s-BOSCH. (V. D.) In den afgeloopen nacht omstreeks 2.30 heeft tusschen Hedel en 's-Hertogenbohsch, juist over de brug over de rivier de Maas, aan de zyde van 's Bosch, een botsing plaats gehad tusschen 2 goederentreinen. Tengevole hiervan is het spoorwegverkeer tusschen beide plaatsen totaal gestremd. De oorzaak va nde botsing is tot dusver nog niet opgehelderd. Een leege kolentrein met bestemming voor Heerlen, komende uit de richting Utrecht, kwam in bctsing met een goederentrein uit de rich ting 's-Bosch. De botsing geschiedde juist op het kleine gedeelte enkel spoor voor de brug over de Maas. Hoewel de belde treinen geen groote snelheid hadden, waren de cerwoestin- gen door de botsing aangericht, zeer ernstig De beide locomotieven en 12 wagons van beide treinen ontspoorden. Vier wagons wer- aen nagenoeg geheel vernield. De beide locomotieven werden niet ernstig beschadigd. By de botsing werden een machinist en een leerling-machinist, afkomstig uit Amster dam, licht gewond, terwyi de remmer Nyen- huis uit Utrecht ernstiger werd gewond. Na ter plaatse te zyn verbonden is hy per auto naar 't Protestantsch ziekenhuis te 's-Bosch overgebracht. Voor het treinverkeer naar het Zuiden heeft deze botsing ernstige gevolgen. Op de plaats des onheils is een groote verwoesting aangericht en het zal waarschynlyk den geheelen dag duren voordat de stremming van het verkeer op deze iyn zal zyn Opge heven. De spoorwegen hebben tusschen '-Bosch en Hedel voor het vervoer van pas sagiers een autobusdienst ingesteld, zoodat de reizigers voor het Zuiden slechts tot He del per trein kunnen komen en daarna per autobus naar 's-Bosch worden gebracht. Het sneltreinverkeer wordt zooveel moge lyk over Nymegen of over Breda—Rotterdam geleid. Met het opruimingswerk is heden morgen vroeg een aanvang gemaakt. Om 7 uur vanmorgen reeds was de groote kraan wagen uit Utrecht ter plaatse. Ook uit Ny megen werd een kraanwagen gezonden. VRIJWILLIGERS VOOR DÈ ZEEMACHT. BATAVIA. (Aneta). De dagbladen bevatten een oproep van den commandant der zee macht in Ned.-Indië, dat ter tydelyke voor ziening in het bestaande tekort den schepe lingen en geoefende militieplichtigen der zee macht vergund kan worden vrywillig voor een nader te bepalen tyd in werkelyken dienst op te komen. DE REGELING DER OORLOGS SCHULDEN. LONDEN. (V. D.) Op het Engelsche Fo reign Office heeft men een voorloopig rap port ontvangen van den Britschen ambas sadeur te Washington, sir Lindsey, over zyn besprekingen met president Roosevelt. Hy deelde mede dat het onderhoud een zeer bartelyk karakter droeg en dat Roosevelt erkende dat de Engelsche regeering evenveel waarde als hy zelf hechtte aan een regeling der oorlogsschulden, die voor beide naties aanvaardbaar is. De „Times" meldt, dat Lindsey heeft voorgesteld, dat Mac Donald zoo spoedig mogelyk na de ambtsaanvaar ding der nieuwe Amerikaansche regeering een beleefdheidsbezoek aan Washington zal brengen. De „Morning Post" weet mede te deelen dat in het Lagerhuis het verzet tegen een dergelyke reis van Mac Donald naar Washington sterker wordt, aangezien tal van afgevaardigden Mac Donald's aanwezigheid in Engeland noodzakelyk achten. HITLER IS ZEKER VAN DE OVERWINNING. BUDAPEST. (V.D.) De „Budapester Hir- lap" publiceert een interview van zyn Ber- lynschen correspondent met rykskanselier Hitler. Omtrent de vooruitzichten voor de Ryksdagverkiezingen verklaarde de rijks kanselier te gelooven dat de nationaal-soci- alistische party 3 millioen nieuwe stemmen zou winnen. Hitier voegde er aan toe, dat de cyfers hem niet interesseeren, de overwin ning was zeker, volkomen zeker. EEN OPROEP VAN ADOLF HITLER. BERLIJN. (V.D.) Adolf Hitler heeft den volgenden oproep aan alle nationaal-socialis- ten gepubliceerd Provoceerende elementen trachten onder den dekmantel der party door verstoring, in het by zonder van Centrum-vergaderingen, de nationaal-socialistische beweging t:' belaste ren. Ik verwacht, dat alle nationaal-socialis- ten zich met uiterste discipline tegen deze voornemens zullen keeren. De vyand, die op 5 Maart neergeslagen moet worden, is het Marxisme. Daarop moet de geheele propa ganda en de geheele verkiezingsstryd worden geconcentreerd. Wanneer het Centrum in dezen strijd door aanvallen tegen onze bewe ging het Marxisme steunt, zal Je zelf my van geval tot geval hiermede bezighouden en de aanvallen afwyzen en onschadeiyk maken. SCHIETPARTIJEN IN DUITSCHLAND. BERLIJN. (V. D.) Te Beriyn—Spandau ontstond vannacht een schietparty voor een partylokaal der K.P.D., toen nationaal- socialisten daar trachtten binnen te drin gen. Een 20-jarige nationaal-sociallst werd door een kogel getroffen en gedood. Onge veer V/2 Uur later kwam het te Spandau opnieuw tot een schietparty, waarby een nog onbekend persoon werd gedood, terwyl twee arbeiders ernstig werden gewond. Ook hier stelt de politie een onderzoek in. Ten slotte drongen nazi's een communistisch party-lokaal binnen, waar een schiet- en vechtpary ontstond. De eigenaar van het lokaal werd in de borst getroffen. De politie onderzocht het gebouw naar wapens, maar zender resultaat. HAMBURG. (V. D.) In den afgeloopen nacht ontstond een schietparty tusschen naar huis keerende S.A.-lieden en commu nisten. De politie maakte eveneens van de wapens gebruik. Of er gewonden zyn is nog niet bekend. EEN SCHEEPSRAMP. REIJKJAVIK. (V.D.) Naby Reykjavik is het 2000 ton metende Duitsche vrachtschip „Brigitte Sturm" in botsing gekomen met een IJslandschen stoomtreiler „Papey", die on- middellyk zonk. Van de uit 12 koppen be staande bemanning van den treiler konden slechts 3 opvarenden door het Duitsche schip worden gered. De overige 9 verdronken. EEN NIEUWE AANSLAG OP ROSE VELT VERHINDERD. WASHINGTON. (V.D.) De politie deelt mede, dat eer nieuwe aanslag op president Roosevelt verhinderd kon worden. Op het hoofdpostkantoor te Washington arriveerde nl. een aan den nieuw gekozen president ge adresseerd pakket, diat gisterenmorgen uit Watertown werd verzonden, dat bij opening een hom bleek te bevatten. Den postbeamb ten viel de gebrekkige varpakking op, zoodat zy een onderzoek instelden. Hieruit bleek dat in het pakket een aantal jachtpatronen met stroo waren samengepakt. Waarschijnlyk heeft men te doen met een poging van een dilettant, want de constructie van de bom was zóó gebrekkig, dat zy geen gevaar kon opleveren. Gisterenavond laat ontbood men de geheime politie van Washington, vanwaar zich eenige detectives naar Watertown be gaven. Het pakket was geadresseerd Frank lin D. Roosevelt, Washington. DE STRIJD IN HET VERRE OOSTEN. TOKIO. (V.D.) Na door de Chineezen te zyn ontruimd, is de stad Peïpiao door Ja pan- sche troepen bezet. Verschillende gebouwen, w.o. twee arsenalen, hebben de Chineezen, alvorens terug te trekken, vernield. Volgens een nader bericht uit Moekden rukken de Japansche troepen uit Peipiao naar Loensjoea op onder grooten tegenstand der Chineezen. Uit Peiping wordt gemeld, dat het Chinee- sche hoofdkwartier het bericht van de ont ruiming van Peipiao bevestigt. De Chinee- sche troepen hebben de stad ontruimd wegens de ongunstige positie en trokken in volle orde af. BEURS VAN AMSTERDAM Amsterdam, 22 Februari, 3 uur. De koersdaling der vorige dagen zette zich- heden in versneld tempo voort, zonder dat van eenige toeneming van de affaire iets viel te bespeuren. Alleen Koninklyken, Unilevers en Philips trokken wat meer be langstelling, hetgeen iit verband met de daling, die deze waarden speciaal trof, geen verwondering behoeft te wekken. Philips waren er het ergst aan toe. Van alle zyden was aanbod waar te nemen, dat slechts te gen scherp dalende koersen kon worden opgenomen. De inzet was reeds 3 punten lager, waarna een verdere reactie tot 10 volgde. Unilevers stelden zich per saldo 3 beneden de koersen van gisteren, ondanks steun die een der groote banken verleende. Aku's hielden zich vry goed, evenals Ford, al konden verliezen niet worden voorkomen. Koninklijken hadden naast lokaal aanbod van Parysche verkoopen te lyden, waardoor de noteering ongeveer 4 beneden het slot van gisteren kwam te liggen. Suikerwaarden brachten het er niet veel beter af. H.V-A.'s daalden 3 de minder courante soor ten stelden zich eveneens lager. Rubberaan- dcelen boden eenigszins weerstand, doch waren eveneens beneden de vorige koersen. Seheepvaartaandeelen en Mynwaarden kon den zich niet aan de algemeene tendenz onttrekken. Duitsche Obligaties waren aan geboden, waardoor de Youngleening beneden 50 kwam. De Ned. Obligatiemarkt was ver deeld. Oude en Nieuwe Schuld eerder lui. Prolongatie 1 WISSELKOERSEN Noteering van heden, 22 Februari, des nam. 3 uur (officieel) Londen 8.45 Berlijn 59.14Parijs 9.7534 Brussel 34.731/2 Zwitserland 48.181/2 New-York 2.473/s. NOORDZEESTRAAT 7. Sanllalie- en Electrische Installaties Eleclrsche Apparaten en Ornamenten Vasle Waïchlaiels Kaden Oei j sets HUURKOOP-INSTALLATIES Beste Inmaak Brandewijn f 2.50 per Liter. HARMS, SPUISTRAAT 6 Verkrijgbaar de bekende Obli- gatiebrietjes onder de gewone condities. Heele, halve, '/4, '/20 Obligatie. Aanbevelend, D. P. LIEBERS Groenewoud 25ben. Vlissingen. Zeer lijne zoete Fransche Wijn der Société Vinicole te Perpignan (Frankrijk) Per flesch f 1 40. Alleen verkrijgbaar voer Zeeland. Wijnimporteurs, Langedelft Middelburg. W LEVERING FRANCO

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 3