Vlissingsche Courant tweede blad Spoof's geraspte Zwitsèrsche Kaas Op zoek naar een Bruid BINNENLAND FEUILLETON SPORT van de van Vrijdag 17 Februari 1933. No. 41. De Rijksmiddelen. Overzicht van de opbrengst der Rijksmid delen over de maand Januari, in vergelijking met de overeenkomstige periode van het vorige jaar. 1933 1933 Grondbelasting 536.201 481.632 personeele belasting - 14.419 Inkomstenbelasting - 5,906.037 - 7.098.499 Vermogensbelasting - 415.334 - 760.309 Div.- en tant.-bel. 415.334 - 760.309 Invoerrechten - 4.585.861 - 3.936.093 Opc. op de invoerr. - 1.149.470 Statlstiekrecht - 158.243 - 177.137 Accy'ns yp zout - 229.587 - 200.414 geslacht - 567.146 - 533.614 wyn - 31.473 - 51.421 gedistill. - 2.243.941 - 2.669.311 bier - 1.346.636 - 804.984 Opc. op acc. op bier Accijns op suiker - 2.229 - 4.710:617 - 4.266.109 Opc. op acc. op suiker - 102.233 Accijns op tabak - 2.163.839 - 2.502.159 Goud en zilver - 51.647 - 63.342 Zegelrechten - 1.472.019 - 1.565.777 Registratierechten - 1.041.164 - 925.342 Successierechten - 2.579.912 - 3.750.766 Domeinen - 171.320 - 175.168 Staatsloterij - 16.507 - 16.956 Loodsgelden - 307.780 - 328.591 Totaal 30.752.842 31.433.723 Vergeleken bij 1/12 van de raming, groot ƒ31.813.200 valt hier een vermindering van ƒ1.096.358 te constateeren. De inkomsten ten bate van het „Leening- fonds 1914" bedroegen over Januari ƒ4.697.646 tegen ƒ5.356.981 in December 1932. De inkomsten ten bate van het „Gemeente fonds" beliepen in Januari 6.784.962 tegen ƒ8.752.927 in December 1932. De inkomsten van het „Wegenfonds" waren in Januari ƒ712.068 tegen ƒ581.023 in De cember 1932. De komende verkiezingen. Voor de candidaatstelling voor de a.s. Tweede Kamerverkiezingen, welke op 15 Maart zal worden gehouden, zal de oude kie zerslijst nog worde?i gebruikt, terwijl de stem ming op 26 April zal geschieden volgens de nieuwe kiezerslijst, welke op 1 April van kracht wordt. De begrooting van financiën. In de memorie van antwoord aan de Eerste Kamer nopens de begrooting van het departe ment van financiën voor 1933 zegt minister De Geer bij rijn meening te moeten blijven, dat een werklooze geen aanspraak heeft op kostelooze uitreiking van een rijwielplaatje. De commissie tot herziening van het fiscaal strafrecht en het strafprocesrecht hoopt aan het einde van dit jaar of begin 1934 met haai rapport gereed te komen. Een wetsontwerp tot bestrijding van de ontduiking van het re gistratierecht wordt in gereedheid gebracht. Zooals de minister reeds meermalen heeft te kennen gegeven, bestaat bij hem noch het voornemen over te gaan tot afschaffing noch tot uitbreiding van de Staatsloterij. Uitkeeringen aan werkloozen. De minister van binnenlandsche zaken deelt in antwoord op desbetreffende vragen mede, dat hij aan de gemeenten, waar de nor men voor de gewone steunregeling en de zgn. uitvriesregeling, niet. uitgaan boven f 7 per week, heeft bericht, dat tijdelijk, zoolang de vorst hevig was, boven den gewonen brand- EEN VROOLIJKE LIEFDESROMAN VAN BERTA RUCK. (Nadruk verboden 63) s Twee minuten later haalden wij moeder fian het ziekenhuis af. Ik vertelde haar iiiets van de episode met Hilaryik praatte -efst zoo weinig mogelijk over Hilary met haar. Trouwens ik was heelemaal niet in een stemming om door mijn moeder geplaagd te worden, dat ik zoo vreeselijk verliefd was c.p Hilary, ik was meer dan dankbaar, dat ik hem dien namiddag niet behoefde te spre ken. Maar ik weet zeker, als ik er iets van togen moeder gezegd had, dat zij mij zou "•tlachen en dat zij zou beweren, dat ik boos en jaloersch en dat ik er over piekerde dat meisje met die ripszijden mantel kon 4in. Alsof ik niet zeker wist, dat het een amilieïid van hem was. Alsof Hilary er aan enken zou met een meisje te gaan thee- ^ken, dat geen familie van hem is wij v/aren erg stil op onzen terugrit. Alle ®chenen wij van onze eigen gedachten te Moeder over vaderhoe krÜT Weer hersteld zou zijn om thuis te en. ik, dat ik een hevige ruzie had mis- oopen, hetgeen zeker gebeurd zou zijn, als in gezien had> dat ik met Dick Rowlands Zwaluwnestje" had thee gedronken. stoffentoeslag van ƒ1 per week, een extra toeslag van 50 cent per week kon worden ge geven. In dezen extra-toeslag draagt het rijk het gewone subsidiepercentage bij. Met het oog op de grootte der uitkeeringen en de hulp, zooals dfeze in de andere gemeen ten ingevolge de bestaande regelingen aan werkloozen wordt verleend, mede lettende op den slechten financieelen toestand van rijk en gemeenten, achtte de minister het niet verantwoord, verder strekkende maatregelen te nemen. Examens scheeps-radïotelegrafist en -telefonist. De directeur-generaal der posterijen, tele grafie en telefonie maakt bekend, dat in de maand April 1933 en, voor zooveel noodig, in aansluiting daarop ook in de daaropvolgen de maand, examens zullen worden gehouden ter verkrijging van a. het certificaat als scheepsradiotelegra- fist le klasseb. het certificaat als scheeps radiotelegrafist 2e klassec. het certificaat als scheepsradiotelegrafistd. het bijzonder certificaat als scheepsradiotelegrafist, be voegdheid gevende tot de uitoefening van een radiotelegraafdienst aan boord van schepen, aan welke niet ingevolge interna- tionale overeenkomsten de verplichting op gelegd is, voorzien te zijn van een radio- telegraafinrichting. Voor nadere bijzonder heden zij verwezen naar Stct. 34. Duitschland herdenkt Willem van Oranje. Ook in Duitschland zal Willem van Oranje dit jaar worden herdacht. Wiesbaden kondigt een herdenking aan, welke van 16 tot 20 Mei zal duren. Op 16 Mei vindt een plechtigheid plaats voor het standbeeld van Willem van Oranje, 's Avonds wordt een Nederlandsch concert gegeven onder leiding van General- musikdirektor Schuricht. Op 17 Mei volgt een feest op den burcht Sonnenberg. Voor 18 Mei wordt een academische plechtigheid aange kondigd en ten slotte vermeldt het program ma voor den 20sten Mei een tuinfeest in het Kurpark met vuurwerk, zang en Nederland- sche dansen. De officieele plechtigheid te Dillenburg a.d. Lahn wordt op 5 Augustus gehouden. Op 6 Augustus vindt aldaar een godsdienstige plechtigheid plaats. Voor 7 Augustus kon digt Siegen in Westfalen een feestavond aan. De daarop volgende dagen van 8 tot 11 Au gustus brengen de deelnemers aan de herden king een bézoek aan de steden Herborn, Ha- damar, Weilburg, Usingen, Idstein, Nassau. Diez en Wiesbaden, waar overal plechtige bijeenkomsten worden gehouden. Ten slotte vindt op 12 Augustus de officieele plechtig heid te Diez a.d. Lahn plaats. Bedrog door rondreizende kooplieden. In het „Algemeen Politieblad" vestigt de commissaris van politie te Deventer de aan dacht op de praktijken van twéé "personen' van 45 a 50-jarigen leeftijd, klein van gestalte, zeer bespraakt, die zich aldaar Peters, Keizer en Noach noemen. Zij bezochten den gegoeden stand, waarbij één hunner zich als Duitscher voordeed. Deze deed goedkoope aanbiedingen van heeren- en damesmode-artikelen. Toonde men belang stelling (de goederen worden spotgoedkoop aangeboden), dan haalde hij zijn helper, die in de omgeving wachtte en die een koffer met monri-^ bij zich had. Als er keus was gedaan, beloofden zij den volgenden dag de order te zullen uitvoeren en vertoonden on derwijl coupons voor heerencostuums. Deze coupons werden onder het aanwenden van allerlei trucs vèr boven de waarde ver kocht, o.a. door te beweren, dat ze met in Apeldoorn wonende Weensche kleermakers een contract hadden tot het billijk maken van heerencostuums (bij onderzoek is geble ken, dat aldaar geen Weensche kleermakers wonen). Als zij zoo'n coupon hadden verkocht en betaling was gevolgd, verdwenen zij onder belofte, dat de kleinr mode-artikelen den vol genden dag bezorgd zouden worden. Dit vond echter niet plaats. Waarheen vlogen de gedachten van den bruggenbouwer, terwijl hij aan het stuur zat eü zijn bruingebrand gelaat zoo ernstig en strak stond Ik vermoed, dat zijn gedachten bij zijn twee geliefden toefden, zooals hij dien middag zijn werk en zijn meisje noem de Bij zijn meisje, dat hij het zijne niet kan noemen en bij zijn brug zijn geliefd werk ,dat ging vóór elk meisje, zelfs voor Daisy. Niemand zei iets. Doch ik moet zeggen, dat het een stilte was, die den storm vooruit gaat. Die kwam toen wij thuis waren. Nooit heb ik zoo'u avond beleefd I XXVIII. Familietwist. De storm brak los, nadat de bruggenbou wer was vertrokken. Hij was blijven eten. doch deed erg stil en ging spoedig heen. Ik geloof, dat zelfs zijn Spartaanscb karakter er niet tegen kon om tegenover zich aan tafel zijn verloren Daisy met haar aanbid der te zien tortelduiven. Dat bracht een drukkende atmosfeer te weegeen voorloo- per van onweer. Mijn zenuwen stondon ook op hoogspanning, 't Was dus voor dien armen Dick niet alles. Hij vertrok, zooals gezegd, spoedig. Een half uur later nam Billy Smith afscheid, omdat hij den volgenden morgen extra vroeg op moest. Zoo bleven moeder, Daisy en ik met de ledige kopjes in het salon achter. Ik moet van het winkelen en den rit oververmoeid geweest zijn, want anders begrijp ik niet. l:oe ik in zoo'n zenuwachtige* strijcilustige OPGAVE VAN PERSONEN die zich in deze gemeente hebben gevestigd oï hebben verlaten, gedurende de eerste helft van de maand Februari 1933. INGEKOMEN: R. H. Rodenhuis, rivierloods, Boulevard de Ruijter 26, van Berchem (B.) E. H. W. Roggenkamp, ambtenaar defensie, Boulevard de Ruijte- 62, van Brouwershaven. Mej. S. Poppe, verpleegster, Hellebardier- straat 4, van Middelburg. D. J. de Graaff, schipper K.M., Bonedijke- straat 9, van Soerabaja. Th. J. C. de Groen, brouwmeester, Badhuis straat 87, van Deurne. H. Ernst, zonder, Van Galenstraat 6, van Vaals. L. C. Metsch, sergeant-machinist, wacht schip, van Ned.-Indië. J. Dourlein, pijper le kl., wachtschip, vah Curasao. J. Steenaard, korporaal-machinist, wacht schip, van Den Helder. J. van Kogelenberg, bankwerker, Lam- brechtsenstraat 15, van Oost- en West-Sou burg. P. Westerveld, leerling-machinist N.S., Bouwen Ewoutstraat 62, van Alkmaar. G. J. Bensink, bedrijfsdirecteur S. M. Zee land, Boulevard Evertsen 34, van Rotterdam. J. J. van Berkel, onderwijzer, Steenenbeer 3, van Roosendaal c.f. L. Sturm, sluisknecht, Binnenhaven 41, van Kruiningen. B. J. ten Brink, luitenant ter zee, Boule vard de Ruijter 62, van Soerabaja. D. Vreede, zeeofficier, Boulevard Evertsen 56, van Den Helder. M. G. E. Borreij, landbouwkundige, Coosje Buskenstraat 6, van Belg. Congo. P. Pauwels, jjzergieter, Anjelierenlaan 14, van Middelburg. D. Passenier, hoofdwerktuigkundige K. P. M., Boulevard de Ruyter 68, van Middelburg. J. Geertse, kwartiermeester K.M., wacht- schip, van Den Helder. J. Waldmann, kolenwerker S.H.V., Onder straat 9, van Groningen. VERTROKKEN: J. Zwijgers, Wagenaarstraat 15, naar Ned.- Indië. F. J. Sierevogel, Kasteelstraat 7, naar Ned.- Indië. Wed. G. van Beusekom—van Hengelaar, Scheldestraat 52, naar Groningen. C. Vader, Singelweg 12, naar 's-Graven- hage. A. B. Langeraert, Noordstraat 84, naar Hoofdplaat. J. Goudsblom, wachtschip, naar Alkmaar. Th. H. H. Peters, wachtschip, naar Ede. A. Geijsels, Nieuwendijk 43, naar Goorle. J. A. Messerschmidt, Badhuisstraat 56, naar Ned.-Indië. Mej. J. Th. Stuyvenberg.JIellebardierstraat 2, naar Zalt-Bommel. :?M W. van Langen, wachtschip, naar Oost- en West-Souburg, C. Vervoort, wachtschip, naar Oost- en West-Souburg. P. J. M. Bahnerth, a.b. sleepboot S.H.V. naar Rotterdam. A. Bakker, P. P. Neefjes en M. Stroosnijder, wachtschip, naar Ned.-Indië. H. Stroo, Hyacinthenlaan 24, naar Den Helder. R. A. Cappendijk, Tulpenlaan 8, naar Mid delburg. Mej. J. F. Kaas, Glacisstraat 161, naar Heerlen. Mej. A. J. M. van der Velden, Kasteelstraat 11, naar Heerlen. J. L. Hoorweg, Boulevard Evertsen 42, naar Utrecht. A. C. Vanoutryve, Boulevard de Ruyter 14, naar Oostende. H. Voigt, Coosje Buskenstraat 24, naar Ned.-Indië. A. J. L. Willems, wachtschip, naar Ned.- [ndië. Mej. J. M. Bosschaart, Hellebardierstraat 2 naar Middelburg. stemming kon verkeeren. Voor ik goed wist wat ik deed of zei, snauwde ik Daisy af, zooals ik myn leven lang nog nooit had gedaan. Ik weet niet, of zy de eerste was, die wat zei en ik weet ook niet meer wat het was Maar wat ik zei, toen ik by de rose sche merlamp stond, was „Ik begryp niet, hoe je zoo harteloos en gevoelloos kan zyn om zoo luchthartig te .praten'en te stoeien in het bijzijn van een man, dien je zoo schan delijk hebt behandeld." „Ik zei Daisy vlug, terwyl zy bezig was haar muziek op te bergen. „Ik heb nog nooit een man schandeiyk behandeld." „Dat heb je wel en dat doe je nog I" zei ik woest. „Je gaat nog steeds door eenigs- zins met Dick Rowlands te flirten zelfs nu jc met mynheer Smith verloofd bent I" „O Joey I" riep myn zus. „Wat praat je toch voor onzinik begryp je niet." „Denk je, dat ik je niet heb jadegeslagen", zei ik nydig, „toen je hem by het goedendag zeggen zoo dwaas en aanmoedigend toe lachte en tegen hem knipoogde En hy keek net of hy dacht, dat je het meende.... O, als dat geen flirten is, wat is het dan „Heel iets anders", bitste Daisy, half lachen, half geërgerd. „O Joey, dwaas kind i Als je eens wist l" „Hoe je Billy aanbidt, bedoel je zeker?" zei ik geprikkeld. „Nu, dat weet ik wel. Maar eerst heb je het met Dick aangelegd. Hem heb je eerst aangemoedigd. Nooit heb Je hem een wenk gegeven, dat je ter wille van zijn vriend zoo aardig tegen hem deed. Je J. P. C. le Mahieu, Kaaskadestraat 8, naar Amsterdam. C. de Boer, Groenewoud 50, naar Rotter dam. L. F. uytdebroek, wachtschip, naar Am sterdam. Mej. M. P. Leenhouts, Hellebardierstraat 2, naar Retranchement. KERK- EN SCHOOLNIEUWS Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Poortvliet ds. E. Schimmel te Ameide. Geref. Kerken. Beroepen te Middelburg (vacature ds. D. Ringnalda) ds. J. C. Hout zagers te Voorschotente Gameren cand G de Regt te Middelburg. Leger des Heils. Het jaarboek 1933 van het Leger des Hells geeft weer een overzicht en een indruk van deze internationale organisatie. Op het gebied van de protestantsche christenheid is zij een der belangrijkste verschijnselen van dezen- tijd. Zy strekt zich thans uit over 84 landen en koloniën, waar door haar leden het Evan gelie in 75 talen wordt gepredikt. Dit ge schiedt op 15.467 posten. Nauw verbonden met dit geestelijk werk is het maatschappe lijke, dat verricht wordt in 1599 inrichtingen Het aantal officieren, die hun geheele leven aan dit werk wyden, bedraagt thans 36.355, van wie 4490 speciaal voor maatschappelijk werk verder zijn er nog 9527 geëmploieerden, zonder rang. De officieren worden bijgestaan door 110.142 plaatseüjke officieren, 34.394 mu zikanten en 65.298 leden van zangkoren. Het Leger publiceert 131 periodieken in een oplaag van 1.171.157 exemplaren. Examens. Voor het examen als derde stuurman Is geslaagd de heer C. Heijkoop, leerling van de De Ruyterschool. RECHTSZAKEN Kantongerecht te Middelburg. De kantonrechter te Middelburg heeft ver oordeeld wegens fietsen zonder lichtF. A H. te Vlissingen 5 b. s. 5 d. h.met mo torrijtuig rijden zonder verlicht nummer en letterN. de K. te Middelburg 1 b. s. 1 d. h.met motorrijtuig overtreden maximum snelheidV. v. K., te Oostkapelle, bekrach tiging van het vonnis van 4 Januari 1933, be halve voor wat de straf betreft 15 b. s. 10 d.h.straatschenderijJ. v. B. te Arnemui- den, vrijspraakdronkenschap L. de R. te Vlissingen, ontslag van rechtsvervolgingte Vlissingen op den openbaren weg voetballen G. B. te Vlissingen, berispingte Vlissingen op den openbaren weg vechten W. F. de R., 25 b. s. 10 d. h. Zijn grootvader vermoord. Het gerechtshof te Leeuwarden heeft een 18-jarigen timmerman en een 21-jarigen bakkersknecht, beiden uit Musselkanaal, we gens moord op den grootvader van den eer sten verdachte, overeenkomstig het vonnis van de rechtbank te Winschoten veroordeeld tot resp. 12 en 10 jaar gevangenisstraf. Sweepstake-Ioten. Een bakker te Amsterdam, stond gisteren voor het kantongerecht te Apeldoorn terecht omdat hy in een café te Apeldoorn Sweep- stake-loten had verkocht. Verdachte zeide niet te weten, dat dit verboden was. Een inspecteur van politie als getuige-des- kundige gehoord deelde mede, dat de consul- generaal te Dublin hem verzekerd had, dat by de trekking van deze loterij, vrijwel hetzelfde systeem gevolgd zou worden als by de Grand National in Maart van het vorige jaar. De ambtenaar van het O.M. achtte deze verklaring voldoende. Hij eischte 50 boete of 50 dagen hechtenis en verbeurdverklaring der in beslag genomen loten. Verder de in beslag hebt het hem door my laten weten, dat je van hem afzag. Ik vind je een afschuwelyke hartelooze flirtZoo te handelen tegenover Dick, die meer dan een millioen anderen waard is I t Is niet om uit te staan't is net of je geen zuster van mij bent I" „Dwaas kind", begon Daisy erg boos. „Ik geloof dat je blind bent als je niet ziet waarom Dick en ik zulke goede vrienden zijn allen maar vrienden." „O neen", zei ik. „Ik blind Ik zie maar al te goed, welk soort meisje jy Moeder kwam er aan te pas .Kinderen kinderen I Zegt elkaar toch geen leelyke dingen zyn dat myn meisjes Dat ben ik niet van jelui gewoon „Zooals Daisy zich gedraagt, bent u zeker niet gewoon 1" „JoeyIk heb mij niet verkeerd gedra gen. Ik kan je alles niet zeggen „Joey, Joey zei moeder„je zegt die nare dingen, omdat je overspannen bent". „Ik ben heelemaal niet overspannen, dank u." Moeder vervolgde„En omdat bet alle maal te veel voor je ls, lieve meid Omdat je zoo ongelukkig bent „Ongelukkig 1 Ik Waarom zou ik in 's hemelsnaam ongelukkig zyn, moeder riep ik, terwyl ik my snel naar haar toekeerde „Ik ben toevallig erg gelukkig Waarom zou ik het niet zyn Moeder zat in haar rose japonnetje op de sofa en wat ze nu zei, had ik heelemaal niet verwacht. Haar stem klonk even jeugdig als onze kjjfgoluidien en niet minder bitter. genomen 30 ten behoeve van de ryksschat- klst te stellen. De kantonrechter was van meening, dat de consul-generaal het ver klaarde niet uit eigen wetenschap heeft en sprak verdachte derhalve vrij met teruggave van geld en loten. Poging tot doodslag op zijn vroegere verloofde. De vijfde kamer der Amsterdamsche recht bank deed gisteren uitspraak In de zaak tegen een 50-jarigen man, tegen wïen het OM. we gens poging tot doodslag vijftien jaar gevan genisstraf had geëlscht en veroordeelde hem tot tien jaar gevangenisstraf wegens poging tot doodslag en mishandeling. De veroordeelde, die reeds verschillende malen, o.a. wegens poging tot moord, is ver oordeeld en reeds 24 jaren in de gevangenis heeft doorgebracht, is in den nacht van 11 op 12 Mei van het vorige jaar de woning van zijn vroegere verloofde binnen gedrongen en heeft getracht haar in haar slaap te worgen. Toen het slachtoffer wakker werd, heeft hij haar met een hamer op het hoofd geslagen en bracht met. dit wpen ook den vader van de juffrouw, die te hulp was gesneld, verschil lende wonden op het hoofd toe. De verdachte heeft tijdens de behandeling van deze zaak te kennen gegeven dat hij zich van het gebeurde niets meer herinnerde dus noch kon bekennen, noch ontkennen en heeft uitstel van de behandeling verzocht, totdat hy weer over zyn herinneringsvermo gen zou beschikken. De rechtbank heeft nu geen termen gevonden aan dit verzoek te vol doen, alsook niet aan dat van den verde diger om te bepalen een eventueele straf m de byzondere strafgevangenis te Schevenin- gen te doen doorbrengen. MARINE EN LEGER Hr. Ms. opleidingschip „Buffel" te Wil lemsoord wordt in gereedheid gebracht voor logies van de eerste ploeg zeemiliciens der lichting 1933, die 22 en 23 dezer in werkely- ken dienst behoort op te komen. De luitenant ter zee le klasse J. A. Rauws, van de onderzeedienstkazerne te Willemsoord, is aangewezen voor den dienst in Oost-Indië en 15 dezer met de „Johan de Witt" daarheen vertrokken. De luitenants ter zee 2e klasse E. C. Wes- sels en M. O. van Grondelle, die bestemd zyn voor den dienst in Oost-Indië, zullen 22 de zer met het m.s. „Sibajak" uit Rotterdam derwaarts vertrekken. VOETBAL. Het competitie-program voor Zondag a.s. luidt als volgtVlissingen—Breda, R.B.C.— Dosko, Mevo—de Baronie, T.S.C.—Dongen, Ter Neuzen—Hero. Aan den Koudekerkschen weg komt Breda op bezoek, een club, waartegen onze stadge noot in dit seizoen nog niet uitkwamen, aan gezien de oorspronkelyk tusschen beide vastgestelde ontmoeting indertyd wegens re gen moest afgelast worden. Met eigen grond onder de voeten zyn de rood-witten in staat om een overwinning te boeken. Vlissingen dient haar fraaie positie aan den kop ten koste van alles te handhaven. Al is de ach terstand van Vlissingen, oppervlakkig be schouwd te groot, by voetbal is nu eenmaal alles mogeiyk. Voorloopig dient Vlissingen dus nog in den stryd te blijven en eiken duimbreed gronds te verdedigen. De rood- witten dienen te bedenken, dat Hero nog naar Ter Neuzen, Dongen en Vlissingen moet, dus er nog allerminst reden is zich ge wonnen te geven. R.B.C. speelt thuis tegen Dosko, een partij, waarin de Roosenclalers de beste kansen heb ben. Ook deze twee clubs speelden dit sei zoen nog niet tegen elkaar. Hetzelfde geldt voor de ontmoeting Mevo— de Baronie. Aan Mevo wordt hier een kans geboden om zich door een overwinning voor loopig aan den greep van het degradatie spook te ontworstelen. „Als er Iemand boos moest zyn, dan zou ik het moeten zyn", riep zij plotseling. „Je laat het allemaal op mij neerkomen, Joey." „Op u neer komen „Je doet het allemaal om mynentwille", zei moeder verdrietig. „Alsof ik het nu nog zou wenschen. Alsof ik het ooit zou goedge keurd hebben, als ik had geweten, wat je werkelyk voor dezen man voelde Verbijsterd keek ik haar aan. Zy schudde haar lief bruin kopje tot de turquoise oorringen hevig heen en weer bengelden. Zy riep „Kind Ik verlang niet. dat je met Hilary Sykes gaat trouwen ik verlang niet, dat .ie die ongerijmde verloving voortzet. Arm kleintje En terwyl je al dien tyd zoo doo- debjk van iemand anders was. Breek het af, Joey. Verbreek het Er trad een stilte in, die slechts werd ver broken door de elf slagen, welke de pendule op den schoorsteenmantel sloeg. Ik kan niet beschrijven, wat ik gevoelde. Ik was zoo woedend, dat ik heelemaal geen uiting kou geven. Op yskouden toon zei ik toen „Verbreken, moeder Myn verloving Maar dat wensch ik niet Toen ik dat zei, zag ik Daisy en moeder blikken wisselen, waarover ik my nog woe dender maakte. „Niets zal mij er toe bewegen mijn verlo ving met Hilary Sykes te verbreken", zei ik bits. „Wat meei zegt, wij trouwen byna on- middelyk." .(Wórdt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 5