NOOTJES BUITENLAND GEMENGD NIEUWS UIT DRAAD EN LUCHT is Maandag H. K. H. Prinses Juliana wordt Maandag a.s. in de residentie terug verwacht. De crisis-zuivelcentrale deelt mede, dat voor de week van 19 tot en met 25 Februari de prijs van het crisis-botermerk op 90 cent per K.G. en die van de vervoervergunning voor buitenlandsche boter op 80 cent per K.G. is bepaald. Naar „De Tijd" meldt, heeft het bestuur van de R.-K. Staatsparty opdracht gegeven tot het maken van een affiche voor de ver kiezingen voor de Tweede Kamer. Aan drie kunstenaars is gevraagd een ontwerp te le veren, al. aan Joep Nicolas, Adr. van der Plas en Lou Manche. Uit hun inzendingen zal een keuze worden gedaan voor de defini tieve uitvoering. Het congres 1933 van den Ned. R. Kath. Middenstandsbond zal gehouden worden te llreda op 10, 11 en 12 October. De opbrengst van de gemeenteiyke bron nen van inkomsten te Rotterdam zyn over 1933 geraamd op 9.518.000. Over Januari bedroeg deze opbrengt 684.000 en bleef dus ver beneden de raming. De belasting op de vermakelijkheden bracht 58.000 op by een raming van 75.000. Op 24 Februari a.s. hoopt de heer J. de Koning te Oude Tonge zyn honderdsten geboortedag te vieren. Deze honderdjarige mag zich nog in een, naar omstandigheden, goede gezondheid verheugen. Het aantal sterfgevallen ten gevolge van de griep is in de groote steden van Enge land en Wales aanmerkelijk afgenomen. De vorige week kwamen er nl. 1306 stergevallen voor, waarvan 413 in Groot-Londen, tegen 1911 in de voorafgaande week. Sinds het uitbreken van de pokken-epi demie (midden December) zijn in de stad Bombay meer dan 900 personen aan deze ziekte overleden. Alleen reeds in de laatste paar dagen zyn er 129 dooden te betreuren. DE POLITIEKE TOESTAND IN BELGIE. De Brusselsche correspondent van „het Yad." meldde gisterenavond Na den politieken rukwind, die Woens dagmiddag geheel onverwachts opstak en liet kabinet De Broqueville omverwierp, is het heden nu de regeering, ingaande op den wensch van koning Albert, haar verzoek om ontslag heeft ingetrokken, heel wat rustiger geworden in de Wetstraat. Reeds Woens dagavond, toen in parlementaire kringen de inhoud van den koninklyken brief aan de regeering was bekend gemaakt, werd door allen die op de hoogte waren van den toe stand verwacht dat het kabinet De Broque ville den volgenden middag weer in den zadel zou zitten. De eenige factor omtrent welke nog twyfel bestond, was het aanbiy- ven van den door de liberale fractie afge- keurden katholieken minister van binnen- landsche zaken Poullet. Reeds werden na men van politici, die eventueel de porte feuille van binnenlandsche zaken konden overnemen, vooruitgezet. Sommigen spraken van mr. Van Cauwelaert, den gewezen bur gemeester van Antwerpen, anderen van graaf Carton de Wiart, thans minister van sociale voorzorg en hygiiëne, die op zyn beurt door den Waalschen katholieken de mocraat Bodart, wiens invloed den laatsten tijd aanzienlyk is toegenomen, zou worden vervangen. Het besluit van den Donderdag middag gehouden ministerraad stelde een «inde aan deze voorspellingen. Zooals ik reeds zeide, verklaarden alle leden van het kabinetDe Broqueville, de liberalen zoo wel als de katholieken, volkomen solidair te zyn met minister Poullet en in dezen geest van eensgezindheid het door de regeering ondernomen financieel herstel te willen voortzetten. Welke zal de houding zyn van de dertien liberale Kamerleden, die zich Woensdag by de socialistische oppositie aansloten en het kabinet—De Broqueville ten val brachten Ben liberale minister verzekerde ons. dat de liberale oppositie Dinsdag a.s. wel van mee ning veranderd zal zyn en de parlementair'1 werkzaamheden niet meer in de war zal sturen. De katholiek-democratische fractie van de Kamer, die Donderdagmiddag een by een komst hield, drukte van haar kant haar volledig vertrouwen uit in de katholieke le den van het kabinet en speciaal in minister Fcullet. De fractie besloot deze laatste tegen alle mogelyke liberale en socialistische aan vallen onvoorwaardelyk te steunen. De Kamervergadering van Dinsdag a-s. zal aan twee interpellaties worden gewijd. Een dezer interpellaties, te houden door den Vlaamsch-nationalen afgevaardigde, mr. Romsee, heeft betrekking op het uitblyven der toegezegde vernederlandsching van het diergeneeskundige onderwys in Vl.aanderen. Van socialistische zyde worden ook nog andere interpellaties, verband houdend met Ce ratificatie van sommige betwiste raads verkiezingen, aangekondigd, maar in offici- eele kringen verwacht men dat deze inter pellaties zullen worden uitgesteld en aldus aan de regeering gelegenheid zal worden geboden om zeer spoedig met de behande ling van de begrooting der rijksmiddelen een begin te maken. LLOYD GEORGE OVER HITLER. Lloyd George heeft in de „Annales" ene artikel gepubliceerd naar aanleiding van de benoeming van Hitier tot rykskanselier. Hy zegt daarin, dat indien Hitier zyn vroeger verkondigde programma in vollen omvang ten uitvoer zou willen brengen, dit zonder twyfel geweldige gevolgen zou hebben, niet alleen vbor Duitschland, doch ook voor het buitenland. Lloyd George twyfelt er echter ten sterkste aan, of de uitvoering van dit progTamma wel gewenscht wordt, zelfs door diegenen, die het goed met Duitschland meenen. SPOEDIG WEER EEN „KONING RUPRECHT" De correspondent te München van de „Daily Telegraph" heeft een gesprek gehad net baron Gutenberg, den leider der Beier- sche monarchistische vereeniging, over het standpunt van deze organisatie. „Kroonprins Rupprecht, zoo zeide hy, heeft nimmer afstand gedaan van zyn rechten hy is dus feitelijk onze koning, doch wordt cp het oogenbiik alleen verhinderd die rech ten uit te oefenen". Volgens den baron zou het een buitengewoon populaire gebeurtenis zijn als Rupprecht, die thans 64 jaar is en tc Münnchen woont, den Beierschen troon besteeg. De Beieren willen 'hem op den troon zien, niet omdat zy gelooven, dat een ko ning hun een economisch paradys kan ver schaffen, maar omdat zy weten, dat een monarch politieke stabiliteit zal brengen, al dus baron Gutenberg. Van een bepaalden datum wilde de mo- rarehistische leider niets weten. Er is na- tuurlyk geen sprake van een staatsgreep, verklaarde hy, ofschoon die, rijns inziens, thans zonder veel verzet zou kunnen worden uitgevoerd. „Ik kan niet zeggen wanneer de appel rijp zal zyn en van den boom zal vallen, zoo be sloot de baron. Ik zie alleen, dat de zon er eiken dag krachtiger op schijnt en dat de appel onvermydelyk spoedig ryp moet zijn". Overigens gaan er geruchten, volgens wel ke men by wyze van overgang in Beieren de functie van president zou scheppen, waar voor dan kroonprins Rupprecht als eenige mandataris in aanmerking zou komen. DE ENGELSCHE LEGER-, MARINE- EN LUCHTVAART-BEGROOTING. De politieke medewerker van de „Daily Telegraph" weet mede te deelen, dat in het a.s. begrootingsjaar de begrootingen voor het Engelsche leger, de marine en de lucht- strijdkrachten aanzienlyk hooger zullen zyn dan in het loopende jaar, toen zy door de algemeene bezuinigingsmaatregelen sterk verminderd waren. De ontwerpbegrooting zou eenige millioenen ponden hooger zyn aan de loopende begrooting. De regeering Leeft ingezien, dat een verhooging van de uitgaven ondanks de ook in de toekomst roodzakelyke bezuinigingen, niet te vermij den is. De grootste verhooging zal de marine- kegrooting ondergaan, aangezien de sterkte der Engedsche vloot, gezien de voortgezette uitbreiding der vloten in Amerika, Frank ly k en Italië een ^gevaarlijken achterstand zal krygen, indien Engeland niet op uitge breide schaal nieuwe schepen bybouwt. De legerbegrooting zal een millioen pond hooger worden, nadat zy in de afgeloopen jaren met 3/2 millioen pond was vermin derd. Het bedrag van een millioen pond is roodig voor het houden van territoriale oefeningen, die verleden jaar niet zyn ge houden. Ook de luchtvaartbegrooting zal verhoogd worden, aangezien tien luchteskaders noodig zijn ter completeering van de binnenland sche verdedigingsplannen. DE AANSLAG OP PRESIDENT ROOSEVELT. In den trein die hem van Miami naar New-York vervoerdde heeft Roosevelt aan Reuter verteld hoe de gebeurtenissen zich by den aanslag op hem hebben toegedragen. „Terwyl iemand my den inhoud voorlas van een lang telegram hoorde ik een knal, naar ik meende van een voetzoeker, echter gevolgd door eenige andere knallen. De man die het telegram voorlas deinsde terug en tegeiyk gaf de chauffeur van myn auto vol gas. Ik keek achterom en zag Cermak zich voorover buigen en mevrouw Gill op den grond vallen. Dadely i beval ik mijn chauf feur te stoppen, maar een detective schreeuw de „Weg 1 Uit het gedrang Myn chauffeur reed toen nog een eind door en stopte toen. Men wilde Cermak weg dragen. Ik beval hem by my in de auto te zetten en reed naar het hospitaal. Ik zelf ging op de treeplank staan, waar anders de detectives op staan, waarvan er, zooals men weet, twee gewond werden. De New-Yorksche hoofdcommissaris van politie heeft verklaard, dat thans geen voor zorgsmaatregelen genoeg kunnen worden ge- nomne om Roosevelt te beveiligen. Zangara zou navolgers kunnen vinden en daarom zul len voortaan niet minder dan 800 geheime agenten belast worden met de bewaking van den a.s. president der Vereenigde Staten. Ook andere hooggeplaatste autoriteiten zullen een versterkte ïyfwacht krygen. Merkwaardig is, dat tydens het presidentschap van Hoover dozynen brieven werden verstuurd, die be dreigingen tegen zyn persoon inhielden, maar er is nog geen enkele brief ontvangen, waarin Roosevelt werd bedreigd. Zangara is te Miami opgesloten in een cel op de 21e étage van een wolkenkrabber-ge vangenis en zal vervolgd worden wegens een aanval gewapenderhand, met de bedoeling een moord in den eersten graad te begaan. Hierop staat twintig jaar. Wanneer een der slachtoffers sterft kan Zangara wegens moord ter dood veroordeeld worden. Deze aanslag wordt berecht volgens de strafwet van Florida, welke bepaalt, dat po ging tot moord gestraft kan worden met le venslang. Op moord staat de doodstraf. In den toestand van den burgemeester van Chicago, Cermak, is naar het oordeel der ge- neesheeren een aanzienlijke verbetering in- DAMES ZIJN DUUR. Als er 10 dames waren, die huis aan huis konden laten zien, hoe gemakke- kelijk en schitterend men alles kan was- schen met het zelfwerkend waschmiddel „1, 2, 3", dan zou ook U zeker overtuigd worden. Maar elk pakje zou dan 5 cent meer kosten als nu. Is het dan niet beter, dat U slechts 17J/2 cent betaalt voor een pak „1, 2, 3" en zélf de prachtige resultaten ziet Het overtuigt U waarschijnlijk beter en het bespaart U 5 cent op een pak élke week weer. Probeert het toch zelfstandig en zegt zelf of U ooit een zoo uitstekend wasch middel hebt gehad. „1, 2, 3" is werkelijk bijzonder goed het is bovendien NEDERLANDSCH FABRIKAAT en kost maar 17*4 cent per pak. getreden. Daarentegen is de toestand van mevrouw Gill, de vrouw van den president der „Florida Light and Power Company", nog altijd zeer zorgwekkend, zy werd door twee schoten in het onderiyf getroffen. De overige gewonden verkeeren, naar men meent, niet in levensgevaar. Dr. Kirke, de schoonzoon van burgemeester Cermak, is vergezeld door zyn huisarts naar Miami vertrokken. HET ONTSTAAN VAN DEN WERELD OORLOG. Door particuliere documenten uit het per soonlijk archief van den ex-keizer, die tot heden onbekend waren en welke door de „United Press" worden gepubliceerd, wordt een nieuw licht geworpen op het ontstaan van den wereldoorlog. Deze documenten, waarvan de geschiedkun dige waarde niet nader hoeft te worden be toogd, zullen worden opgenomen in een boek van dr. Kurt Jagow, ceremoniemeester van Wilhelm „Duitschland vrygesproken. Het drama van dertien dagen in het oordeel de." geschiedenis". De ex-keizer legde een groote belangstel ling aan den dag voor deze publicatie en stond een belangryk deel van zijn tyd af om Jagow te helpen by de voorbereiding van zyn boek. Een der belangrijkste van deze documenten is een brief dien de ex-keizer den 30sten Juli 1914 aan zyn tante, groothertogin Luise von Baden, schreef. Deze luidt „De toestand is zeer ernstig. Na het beroep van den Czaar op myn vriendschap en op zyn verzoek om hem als middelaar by te staan voor het; behoud van den Europeeschen vrede,^stemde ik er in toe om deze rol op mij te nemen en tpog het werk. Helaas deelde de czaar my toLmyn groote verbazing juist vanmorgen mee, dat hy reeds vfjf dagen ge leden militaire maatregelen bevolen had, die intusschen rijn doorgevoerd, dat is dus drie dagen voor rijn beroep op my om hem als bemiddelaar by te staan. Terzelfder ure stelde zijn regeering er ons van in kennis, dat de mobilisatie tegen Oostenrijk een aanvang had genomen. Dus zonder myn voorkennis, achter mij om en zonder het resultaat onzer bemiddeling af te wachten Ik heb zijne ma jesteit laten weten dat militaire maatregelen welke Ocstenryk zal opnemen als een bedrei ging, mijn actie als bemiddelaar noodzake- lykerwyze zullen fnuiken en mijn werk in gevaar brengen. De czaar echter drukte de hoop uit, dat ik ondanks zyn maatregelen zou blyven volharden. Ik zie maar weinig kans op een vreedzame oplossing. In elk geval heeft de weinig eervolle manier van doen van Rus land dit voor my onmogelyk gemaakt. Het behoud van den vrede is niet langer in de macht van Berlyn, maar alleen en uitsluitend in die van Londen. Wanneer Engeland, zooals het voorgeeft, wezenlijk en ernstig er naar verlangt dat de oorlog vermeden en de vrede bewaard wordt, dan moet het Parü's klaar en duidelyk laten weten dat Frankrijk in zulk een onrechtvaardigen stryd niet op Enge- land's hulp reker.en kar en dat het dus kalm moet blyven. Wanneer Petersburg hetzelfde onder het oog wordt gebracht, dan zal, on danks de mobilisatie, geen van beide landen den oorlog verklaren. De algeheele verant- woordeiykheid voor een mogelijk Europeescb conflict berust alleen en uitsluitend by Enge land. Door stilzwygend toe te zien of neutraal te blyven, moedigt het Frankrijk aan om sa men met Rusland tegen ons op te treden door een klaar en duidelyk woord kan het Europa voor een ramp behoeden. Moge het den moreelen moed vinden om dit woord te spreken. Wilhelm". Het boek herinnert er voorts aan hoe Wil helm het eerste telegram over den moord op den aartshertog en de aartshertogin van Oos- tenryk te Serajewo, den 28sten Juni 1914 ont ving, terwyi hy te Kiel de regatta gadesloeg. In de vrees voor complicaties vai den Euro peeschen politieken toestand wilde hij dade- lyk naar 3erlijn terugkeeren, doch telegram men van den rykskanselier en van de keizerin drongen aan, dat hy zyn reis naar Noord- Europa zou voortzetten. Geiyk bekend is, had Wilhelm voor zyn vertrek last gegeven dat een conferentie van politieke en militaire autoriteiter. de memoranda der Oostenrijk - sche regeering bespreken zou. Deze conferen tie werd „de kroonraad van Potsdam" ge noemd. In zyn boek ontkent dr. Jagow dit uitdrukkelijk en zegt, dat juist den 26en Juli. toen de gebeurtenissen in Europa een ern stige wending begonnen te nemen, de keizer heelemaal niet zoo verontrust was als hy ze ker geweest zou zyn, wanneer hy Lad kunnen vermoeden, dat een week later de legers van Europa tegen elkaar zouden oprukken. Den 26en telegrafeerde Wilhelm aan de keizerin, dat hy in verband met de verhou ding tusschen Belgrado en We enen besloten had om uit Noord-Europa terug te keeren. „Zoodra ik myn besprekingen in Berlyn ten einde heb gevoerd er weet hoe de zaken er precies voorstaan, en mits er niets emstigers gebeurt, kom ik terug naar Wilhelmshöhe" (De keizerin verbleef in Wilhelmshöhe). In den laten avond van 30 Juli werd er te Potsdam een telegram ontvangen van koning George van Groot-Brittannië aan prins Hein- rich. Dit telegram klonk zeer vriendeiyk voor Wilhelm en deze telegrafeerde in den namid dag van den 31sten Juli aan de groothertogin Luise von Baden „Gisterenavond zeer sympathiek gunstig antwoord ontvangen van koning George werkt met my samen zal allen invloed aan wenden by rijn geallieerden voor behoud vrede. Voorbereiding van onderhandelingen tusschen Weenen en Petersburg volgde en bespreking tusschen Weenen en Londen zal plaats hebben. God helpe ons verd'srHelaas ontving ik juist rapport, dat in Petersburg order gegeven is mobilisatie leger en vloot van heel Rusland. Czaar heeft niet gewacht op resultaat myner bemiddeling waarom hy had gevraagd". De documenten welke Jagow in rijn boek opnam, toonen vooral de menschelyke zyde van ex-keizer Wilhelm en zullen ongetwy- feld evenveel belangstelling veroorzaken als commentaren. Vooral daar waar Jagow als rijn meening welke hy op de door hem ge publiceerde documenten baseert uitspreekt dat „keizer Wilhelm en de Duitsche regeering in Juli 1914 niet bewust en met voorbedachten rade op den oorlog aanstuurden, zooals her, Verdrag van Versailles beweert,doch dat rij integendeel op het oogenbiik dat de crisis haar hoogtepunt bereikte, al het mogelijke hebben gedaan om den vrede te bewaren en den oorlog te vermyden". Een valsche aangifte. Onlangs meldden wy dat een inbraak was gepleegd in de woning van den administra teur van het gemeenteiyk electrisch bedryf den heer van N., te Alkmaar. Thans verne men wy dat deze heeft bekend een valsche aangifte te hebben gedaan. Het vermiste be drag van 4000 is in zyn woning aangetrof fen Van N. is in arrest gesteld. - Afneming van de smok kel a r y. Het versterkte grenstoezicht oer Duitsche douane-autoriteiten heeft blykbaar rijn uitwerking niet gemist en schynt den smokkelhandel, die ook van Belgische en Nederlandsche zyde met alle middelen wordt bedreven, meer en meer te beperken. Dit althans is de conclusie van de auto riteiten van het douane-district Keulen, naar aanleiding van de volgende cyfers, die vergeleken met de cyfers van December 1932 inderdaad een achteruitgang toonen In de maand Januari werden 2763 smok kelaars gearresteerd, waarby in beslag ge nomen werden 472.000 sigaretten, 13.500 beekjes sigarettenpapier, 1600 KG. tabak, welke cyfers in December resp. 705.000, 25.600 en 3000 bedroegen. Voorts werden In januari in beslag genomen 8400 KG. koffie tegen 9100 in December, 8200 KG. suiker (in December 10.100 KG.), 4000 KG. graan (2500), 3000 KG. meel (3800), en 1700 KG brood (1800). Voorts vielen den douane autoriteiten in handen 58 ry wielen, 2 motor- ry wielen en 10 auto's. Gevaariyke bandieten.— Sinds enkele dagen werken te Kopenha gen vooral tegen den avond gevaariyke ban dieten. in afgelegen stadswyken slaagden zy er in, drie heeren van gezetten leeftyd met een lasso te vangen, op het oogenbiik, dat zy h' Ji huisdeur openen wilden. De strop van de slachtoffers om den hals wurgt hen half en wanneer zy tot het bewustzijn terugkeeren stellen de aangevallenen vast, dat zy van hun geld en juweelen beroofd rijn. Van de misdadigers geen spoor. Thans werden lassowerpers stouter, in vol len dag hebben zy den heer Otto Jaspersen, op het oogenbiik dat hy zyn kantoordeur sloot een strop over den hals geworpen. De overvallene voelde rich de keel toesnoeren en verloor het bewustzyn. Toen hy weer tot be zinning kwam trachtte hy om hulp te schreeuwen, maar hy kon slechts vage klan ken uitstooten. De verstikking was reeds in zooverre ingetreden, dat hy in alleryl naar een hospitaal moest overgebracht worden, waar dadeiyk de kunstmatige ademhaling werd toegepast. Drie verdachte kerels, waaronder twee Duitschers, werden aangehouden en ter be schikking gesteld van het gerecht. Na eeo eerste onderzoek denkt men echter, dat het de ware schuldigen niet rijn, zoodat men hen zal moeten in vryheid stellen. Het straatverkeer te Weenen. Vergeleken by een Jaac geleden s het vervoer op de Weensche tram- lynen met 9 pet. verminderd. Men heeft de frequentie en de lengte van enkele ïynen verminderd, doch er behoefden tot dusver nog geen lynen opgeheven te worden. Het vervoer op de gemeenteiyke buslynen daalde met 8 pet. By de tram heeft men een een heidstarief, by de bus een sectietariefveel verschil ten opzichte van den achteruitgang schynt dat dus niet te maken. Wat particuliere auto's en vrachtauto's be treft, is het aantal ongeveer geiyk gebleven, het aantal motorfietsen al of niet met zy- span is aanmerkelyk verminderd, doch het aantal voertuigen met paarden als trekkracht is veel vermeerderd. Dit komt door de hooge benzinebelasting en de aansprakeiykheid je gens derden. Voor vele firma's met veel, doch betrekkelyk licht bestelwerk is paardentrac- tie goedkooper dan autotractie. Vooral de levensmiddelenbedryven (broodbakkeryen in de eerste plaats) en de steenkoolhandelaars hebben hun vrachtauto's door de oude be stelwagens met paarden vervangen. ANGSTIGE TIJDEN Zwakte van de organen in den rug 1 zoowel mannen als vrouwen, vooral in middelbaren leeftyd en daarna. De verschijn. I selen zyn gemakkeiyk te onderkennen. Als uw rug, ledematen en .spieren pijnig zynals gy i" prikkelbaar, vermoeid en ze, nuwachtig voeltals gy last hebt van urine» stoornissen, waterzuchtige zwellingen, hoofd» pyn of aanvallen van duizeligheid, gebruis I dan onmiddellyk Foster's Rugpyn Pillen. Want als tengevolge van verzwakking der or- ganen in den rug urinezuur en andere scha» delyke onzuiverheden zich in het bloed meer I en meer ophoopen door verwaarloozing der eerste waarschuwende verschynselen, wordt herstel moeilyker. Er bestaat gevaar voor rheumatiek, ischias, spit, waterzucht en 'blaaszwakte. Foster's Rugpyn Pillen zyn een speciaal middel, dat rechtstreeks op de bedoelde o ganen werkt en geen nevenwerking heeft de ingewanden. Foster's Rugpyn Pillen zyn verkrygbaar by alle drogisten enz. a 1.—, 1.75 en f 3.- per doos.. TWEEDE KAMER. 's-GRAVENHAGE. (O. B.) De voorzitter stelt voor alle onderwerpen af te voeren van de agenda, behalve de Indische en Suri. naamsche begrooting. De heer De Visser verzet zich hiertegen, Hy wenscht dat de Kamer geen enke] on- derwerp met deze regeering zal behandelen. De heer Albarda bestrijdt dit standpunt De Kamer moet haar bevoegdheid intact houden. Het voorstel van den voorzitter wordt aangenomen met 79 tegen 2 stemmen, die der communisten. De heer Albaida vraagt een interpellatie aan over het gebeurde met „de Zeven Pro vinciën". De heer De Visser vraagt een interpellatie aan over het bloedig onderdrukken van den opstand en over zyn toelating tot Indo nesië, vergezeld van een advocaat der inter nationale roode hulp. De heer Knottenbelt vraagt een interpol- lctie aan over de Kamerontbinding en de daardoor ontstane verhouding. Over het tcestaan der interpellaties Albarda en De Visser wordt Dinsdag beslist. De interpellatie—Knottenbelt wordt toe gestaan. Deze zal Maandag worden behan deld. Dinsdag komen aan de orde de Surinaam- sche en de Indische begrootingen. Een motie—De Visser, uitsprekende wan trouwen in de regeering, wordt niet op het juiste oogenbiik ingediend en niet behan deld. De vergadering wordt daarna gesloten. EEN DEPUTATIE VAN „ONS BELANG" BIJ MINISTER DE GRAAFF. 's-GRAVENHAGE. (C.B.) De minister van koloniën de heer S. de Graaff, heeft niet tegenstaande zyn drukke ambtsbezigheden op zeer welwillende wyze in een buitenge woon onderhoud ontvangen een deputatie der onderofficieren-vereeniging „Ons Belang" in Indië, bestaande uit de heeren Dykslag en Van der Hoek, teneinde belangen te bepleiten inzake hun positie, hoofdzakeiyk voor wat betreft de salarisregeling en de daarop toege paste korting. De minister verklaarde dat de voorgebrach te verlangens zyn volle aandacht zouden heb. ben, doch kon geen enkele toezegging doen. DE MUITERIJ OP „DE ZEVEN PROVINCIËN". BATAVIA. (Aneta). Het departement van marine in Ned.-Indië deelt mede, dat In de cp 20 Februari a.s. door de regeering in den Volksraad af te leggen verklaring betref fende de muitery aan boord van „de Zeven Provinciën" alle positieve gegevens zullen worden opgenomen, welke inzake het uit breken en het verloop der muitery van de commissi^ van onderzoek zullen zyn ont vangen. VERBOND VAN NATIONAAL HERSTEL. 's-GRAVENHAGE. (C. B.) Naar wy ver nemen heeft het Verbond van Nationaal Herstel het voornemen by de a.s. verkiezin gen voor de Tweede Kamer met een eigen candldatenlyst uit te komen. VERHOOGING DUITSCHE INVOER- RECHTEN. 's-GRAVENHAGE. (C. B.) Gedurende een werek rijn te Berlyn onderhandelingen ge voerd door vertegenwoordigers der Neder landsche regeering met die der Duitsche rcgecring over verhooging van verschillende Duitsche invoerrechten en over een nieuw handelsverdrag. Dr. Hischfeld en Ir. Bonthuis zyn daartoe naar Berlyn vertrokken, in gezelschap van ir. Louwes, regeeringscommissaris voor de uitvoering der varkenswet en later gevolgd door den heer Van Zwanenberg, directeur der varkenscentrale. De Nederlandsche onderhandelaars hebben Ir. den loop der besprekingen een plan aan de Duitschers voorgelegd, waardoor de Duit sche markt geen nadeelen van Nederland sche producten zou ondervinden. Men had een systeem van een vaste marge tusschen de verkoopsprijzen uitgewerkt, een idee dat by de Duitsche deskundigen niet onsymP1" thiek werd ontvangen. Zelfs was er één dag dat men ten aanzien van het te bereiken resultaat optimistisch was gestemd. Echter door de Duitsche regeering werd dit plan op het laatste oogenhlik toch weer verwor pen. Nadat de besprekingen een week had-

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 2